Keresés

Részletes keresés

kisspissta Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4961

Szerintem ezen a túrán a "makacs útvonalkövetés" olyan, mint a sakkban a gól: értelmezhetetlen.

Előzmény: oszkar00 (4956)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4960

Én úgy emlékszem, nincs konkrét évszám (talán nem is lehet), de talán már lassan a végéhez közeledik. Júliusban még megvolt.

Előzmény: qvic (4959)
qvic Creative Commons License 2011.09.03 0 0 4959

A rendezok biztosan ott lesznek, mert ott szoktak aludni elozo este.

A Sikarosnal kirakott elterelo tablara egyebkent milyen evszam van vesve, amikor visszaterelnek az eredeti nyomvonalra a keket?

Előzmény: Lestat1758 (4958)
Lestat1758 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 4958

Az elsőt nem tudom, tavaly asszem a régit szavazták meg inkább, viszont Sikárosnál szerintem még tart az elterelés, legalábbis júniusba a Turulon arra jöttünk le.

 

Amúgy nem csak 8-tól lehet indulni, mert ha igen, akkor miért mentek ki a rajtba 6:53-ra? Mondjuk tudom, hogy volt róla szó korábban is, hogy hamarabb elengednek, de idén amúgyis előrébbhozták a szokásos 9-ről egy órával a rajtot, de ezekszerint már 7-kor ott lesznek a Rendezők? (Bocs, ha hülye kérdés, az első Beacomra készülök és elég zűrzavaros számomra ez az egész túra úgy ahogy van.)

Előzmény: oszkar00 (4956)
qvic Creative Commons License 2011.09.02 0 0 4957

Most látom, hogy idén lesz egy új résztáv Cholnoky 60 néven Nagymarostól. Lesz vajon más újítás is?

Cholnoky 60
oszkar00 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 4956

Két kérdésem lenne az útvonallal kapcsolatban:

 

1. Kóspallagnál merre kell menni ugyan szerintetek? Az új K- jelzésen, vagy a falun át a műúton a régi K- jelzésen (most K bicaj tán)? (Szándékosan nem a hivatalos utat kérdezem, hiszen az nincsen is, csak ajánlott, vagy mi.)

 

2. És merre kell menni szerintetek a Sikárosi-erdészház után K+ és K-, vagy K- végig? A K- terelés megszűnt már és az Öreg-Vágás felé megy, vagy még mindig a Királykút felé?

 

(A kérdéseket úgy értem, hogy makacs útvonalkövetéssel merre mennétek.)

oszkar00 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 4955

Öööö... az jó korán van. Igyekszem felkelni, aztán mehetünk együtt.

Előzmény: PingPanther (4954)
PingPanther Creative Commons License 2011.09.01 0 0 4954

Veresegyház05:512420    személy (Budapest-Nyugati - Vác)     

Vác06:265 Vác06:377+>>32230    személy ( - Balassagyarmat)  

Magyarkút06:53

 

 

Előzmény: PingPanther (4953)
PingPanther Creative Commons License 2011.09.01 0 0 4953

Őőőő, jajj nem készültem.

Jó koraival, de még nem néztem ki.

Előzmény: oszkar00 (4952)
oszkar00 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 4952

Melyik vonattal méssz?

Előzmény: PingPanther (4951)
PingPanther Creative Commons License 2011.01.24 0 0 4951

Természetesen jövőre is megyek, valószínűleg gyalog, mert azóta is megmaradt a terepfutás. Az csak a baj, hogy én tavaly a sár az eső, meg az ezek miatti lazázás (és elázás) miatt maradtam úgy a végére.
Egyébként korán kellene rajtolnom is, meg átmenni az első kompok egyikével. Persze végig én sem futok, de igyekszem javítani a tempómon hosszabb futásokkal.

Azért örülnék neki, ha találkoznánk. Ha megint esős idő lesz, akkor az elejétől a hegymászóbakancsban gyaloglok majd. Azzal sosem volt gondom, csak lassú.

Előzmény: oszkar00 (4950)
oszkar00 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 4950

Tényleg, jövőre gyalogolsz, vagy bicajozol? (Illetve szándékozol-e jönni egyáltalán?) Ha gyalogolnál és úgy gondolod, mehetnénk együtt.

Előzmény: PingPanther (4949)
PingPanther Creative Commons License 2010.12.02 0 0 4949

Szevasztok!

 

Úgy tudom, hogy idén azért hozták előre a "hivatalos" rajtot, mert az utolsó komp indulási ideje egy órával korábbra módosult. Jó pár éve majdnem minden évben indulok a Beac-on és az volt a tapasztalatom, hogy a futókat és bringásokat szinte minden évben elengedték a hivatalos rajt előtt 7 és 8 között, ez csak alku kérdése volt.

Én általában sosem tülekedtem, vagy siettem az indulással, de így is többször indultam 8 előtt.

És idén én is gyalog vágtam neki bringa helyett. :-)

 

A tömegrajtot én sem látom túl esélyesnek a terep adottságait figyelembe véve főleg, amikor a sár miatt nagyjából egy nyomvonal járható az út jelentős részén.

balzsam1 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 4948

Üdv!

 

Bocsánat azt elfelejtettem megírni hogy idén nem sok kedvünk volt a sárban bringázni!

2009-es tapasztalataim vannak!

Én egyet ígérek - azoknak akik bringával szeretnének indulni -, hogy beszélni fogok a rendezőkkel a reggeli 7 órás indulás lehetőségeiről!

 

Bazsi

Előzmény: hadtjuk (4946)
efemm Creative Commons License 2010.11.18 0 0 4947

15 éve még megoldható volt a tömegrajt. Az tény, hogy kb. akkor jártam legutóbb Maxin.

Előzmény: hadtjuk (4945)
hadtjuk Creative Commons License 2010.11.18 0 0 4946

Nekem úgy tűnik idén nem jártál a Beac maxin, és az idei beszámolók is mintha kimaradtak volna.

 

1, Idén a nagy sár miatt nem volt biciklis teljesítő. (Szerencsétlenek nagyon megszívták, a legtovább jutó is csak Visegrádig bírta. Na… azért ne legyen nagy mellényem, mert én is csak Csikóváraljaig jutottam.)

 

2, 2009-ben meg idén is, a hamarabb érkezőket elengedték, legfeljebb nem verték nagydobra. (Bár ez csak, gyalogos tapasztalat.)

 

3, 2009-ben pontzárás előtt (éjfél környékén) bezárt a Rigó. Szerintem ennek köszönhető, hogy az idei túrakiírás már bicajosoknak 8-tól gyalogoknak 8.15 van a rajt.

 

Nem tudom mennyire tűnt fel, de ez egy nagyon „berögzött” túra. Azaz attól hogy valaki itt nyafog az indexen, nem fog megváltozni semmi.

 

Egyébként minden elismerésem azoknak, akik éjszakai erdei biciklizésre is hajlandóak, egy-egy teljesítés érdekében.

Előzmény: balzsam1 (4941)
hadtjuk Creative Commons License 2010.11.18 0 0 4945

 

Nekem úgy tűnik vagy nem jártál Magyar kúton, vagy direkt szívatni akarod a többieket. Mert a rajt után kb. 200-300 m-en keresztül van egy (2 m széles) "aszfaltút", aztán egy olyan meredek ösvény, amin esélytelen előzni. Már a tömegrajtra se lehetne úgy felállni, hogy ne zavarjuk az adminisztrációt (akarom mondani, az első 20-30 rajtra felállótól már a többiek nem tudnák megközelíteni a rajtot).

Előzmény: efemm (4942)
matus.peti Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4944

Idén hivatalosan 8-kor lehetett indulni, nem tartottak vissza 9-ig senkit :-) (max. a hatalmas sár a biciklis sporttársakat)

Előzmény: balzsam1 (4941)
balzsam1 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4943

1:00 kor értünk virágos nyeregbe kb eggyütt voltunk vagy 10-12-en. A pontőrök sátrán egy kézzel írt lap fogadott minket!

 

Légy csendben alszom!!!

Pecsét a bejárat elött!

 

Ennyi!

 

Szval ennyit az alvásról!

 

Ha korábban lehet indulni akkor nem kell annyit a melegben menni, mert úgy olyan 4 körül már Rigóban lehet enni...

Fél óra pihi után gurulás vagy futás Dobogókőre..

 

Ha elolvasod a túrabeszámolókat akkor kiderül, hogy volt olyan év amikor 9 elött 7 órakor is lehetett indulni!!!!!!

 

Bazsi

 

efemm Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4942

Van a tömegrajtnak is hangulata, ez pedig egy klasszikus túra. Mindenki szeretne világosban legyűrni egy ttúrát, de ennek pont az a nehézsége, hogy a sötétben is kell tekerned/gyalogolnod. Gondolom, hogy a pontnyitások miatt nem engedik el a rajt elejével a kerékpárosokat + a pontőr is ember, és szeret sokáig aludni. :)

Előzmény: balzsam1 (4941)
balzsam1 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 4941

Üdv kedves BEAC-os sport társak!

 

Olvasgatva az elmúlt évek túrabeszámolóit és a saját tapasztalataim szerint a rajt idejével gond van!!!

Én és haverom bringával teljesítettük a BEAC-ot!

9 kor indultunk!

Nem engedtek elöbb el minket...

Nem értem miért kell megvárni a 9 órát????

67 ember egyszerre nevez és indul és kerülgetik egymást Ennek SEMMI értelmét nem látok!

Reggel 6-kor el kellene engedni az első túrázót, mint minden rendes hosszútávú túrán!

Talán ha nem lenne ennyi kitétel akkor még több ember indulna el a rövidebb távokon....

 

 

Bazsi

 

pygmea Creative Commons License 2010.10.24 0 0 4940
Mert meghizlaltad azt a szép áramvonalas állatot! :P
Előzmény: csanya. (4939)
csanya. Creative Commons License 2010.10.23 0 0 4939
Nekem viszont nem elég így már gyakran otthon hagyom ha gyors versenyre megyek.
Előzmény: PingPanther (4938)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4938
Igen ezt én is tapasztaltam, hogy a kutya nem bírja olyan sokáig a gyors futást és gyakran meg is kell állniuk pihenni de inkább alább adom a távot, meg a szintidőt is a társaságáért.
Az enyém kb. 7 Km/h átlagot bír 50km-en, tehát nem kell panaszkodnom, mert ez azért nekem is elég.
Előzmény: csanya. (4935)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4937
De annyit még azért hozzátennék(csak mert elolvastam az összes ide-oda linkelt írást), hogy a Don Quijote mindig szemből támadt az általa "Gonosz"-nak vélt ellenére, nem hátulról...
...mert ugye a nemes lélek már csak ilyen!
Előzmény: PingPanther (4936)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4936
Arra gondolsz, hogy a jószándék is ingatag lábakon áll? :-D

Nagyon azért nem akarok belemenni a dologba, nehogy bárkit is megsértsünk. Remélem nem így van, hanem csak a forró ősmagyar vér buzgott fel hirtelen...
Előzmény: csanya. (4934)
csanya. Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4935
A kutyákra gondolsz? Nem tértünk ki rájuk a kiírásokban. Én is szoktam vinni a kutyám túrákra. Mondjuk a tavalyi Vulkántúrát már nem annyira bírta...túl gyors volt a tempóm.
Előzmény: PingPanther (4933)
csanya. Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4934
Aki az internet közönsége elé rohant a hírrel mindjárt belinkelte a verseny és a verseny szervezőinek linkét. Ergo nyugodtan megkérdethette volna mi is a helyzet a szalagokkal...
Előzmény: PingPanther (4932)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4933
Gratu!

A szalagtalanításhoz is (amiről málé módra lemaradtam, remélem nem voltál egyedül és legalább egy "állandó társad" veled tartott), meg a gyanta projekthez is!

OFF: Már régebben akartam kérdezni, hogy a rendezvényeiteken mi a szabály az "állandó társakra"?
Nem láttam sehol megemlítve a nevezési feltételeknél, a Kinizsin pl. ki vannak zárva, max. egy farkast vihetnék, de az meg nincs :-D, Beac-on már találkoztam négylábú túratársakkal.
Persze nyilván nem a százas távokra gondolok, de 50km-et simán lenyomott eddig az bejárásokon.
Előzmény: csanya. (4931)
PingPanther Creative Commons License 2010.10.21 0 0 4932
Hát szevasztok!

Látom megint megint megvan a hangulat!
Több Don Quijote(itt a Don Quijote hasonlat nem elmeállapotra, hanem inkább a nemes lélekre utal) esik egymásnak, a másikat szélmalomnak nézve elhomályosult tekintetén keresztül.
Szerintem főleg azért tényleg fölösleges egymás fikázása, mert azt hiszem mindenki, aki ide írogat és ilyen rendezvényeket szervez, vagy látogat az feltétlen híve a természetnek és környezetünknek
(Tessék? Ja igen ... hogy, Ön ott hátul nem? Hát nem baj megértjük, hogy más a véleménye, biztos változik majd idővel), de az építő kritika nem árt, még egy kis OFF-olást is megér, de Oszkar00 ügyesen mentette a helyzetet :-D.

Megpróbálok én is valami építőt mondani, ....őőőő

Ja például, de tényleg csak amiatt, hogy mások ne gondolják, hogy 1526-ból maradt ott a szalag és "még unokáink is látni fogják" Lehetne az összesre nyomni egy pecsétet, hogy mikor került ki és mikor tervezzük az eltávolítását. Így aki az erdőben vizsla szemmel kutat szabálytalanságok után (itt azért kicsit cinikus voltam) az nem rohan rögtön az Internet közönsége elé, véres kardot rántva.

De nem bántani akarok senkit, aki egy idejét múlt (és itt jön a képbe a pecsét, mert az se szerencsés ha jószándékból leszedik az esemény előestéjén) szalagot valaki összeszed, sőt inkább megéljenezni.

Szal' amiből úgy érzem, hogy itt nálunk kevesebb van, az nem a jószándék, hanem sokkal inkább a tolerancia és türelem. De itt is tisztelet a kivételnek és persze a Don Quijote-knak is kivétel nélkül, még ha lovagi fegyverzettel is akarják megmenteni a világot! :-)
Előzmény: oszkar00 (4928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!