Keresés

Részletes keresés

IWAS Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1786
Előzmény: IWAS (1785)
IWAS Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1785

Weninger Sopron 2007. Merlot (70%) és syrah (30%) házasításából született minőségi száraz vörösbor. Ökológiai gazdálkodásra történő átállási időszak szőlőjéből készült. Alk. 13,5%. Jó minőségű parafadugó. Tiszta, nem túl mély rubinvörös színű, a szélén egy kis narancsos árnyalattal. A "sniffy sniff" során az első szó, ami beugrott: merlot. Málnás-szilvás, barátságos illat, kiegészítve nedves földdel és ibolyával. Kóstolva áfonya, meggy és reszelt torma csipetnyi borssal, közepes test, kevés (jó minőségű) tannin, kissé szögletes savak, középhosszú lecsengés az említett gyümölcsökkel és némi fássággal. Összefoglalva tényleg olyan, amilyennek képzeltem ("syrah-val fűszerezett merlot"), de a mid-palate nem eléggé telt és gyümölcsös (túl lett hordózva szvsz), illetve a savak kissé – tényleg csak kissé – éretlennek tűnnek. Másnap visszakóstolva a fásság csökkent, az utóíz vonzóbbá vált, így az IWAS-score már elérte a 4/5-öt (azaz jó vétel, de még nem best buy). Az 50%-os árengedmény érthetővé vált: egy ezresért ez a bor jó vétel, de kettőért már nem. Persze lehet, hogy teljesen más oka van a jelentős árengedménynek, de azt már látom, hogy jó döntés volt, hogy rögtön két palackkal vettem belőle. :-)

IWAS Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1784
Előzmény: IWAS (1783)
IWAS Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1783

Baturrica Tarragona Gran Reserva 2003. Tempranillo és cabernet sauvignon szőlőfajtákból készült száraz spanyol vörösbor. 60 hónapon át érlelték, ebből 24 hónapig tölgyfahordókban (nem kapkodják el a spanyolok az ilyesmit :-)) Érdekes műanyagdugója van, először azt gondolná az ember, hogy parafa, majd közelebbről szemügyre véve látszik, hogy műanyag. A bor tiszta, rubinvörös színű, alig van benne rozsdás árnyalat (ami meglepő egy 7 éves bornál). Intenzív illatában első helyen málna (ez eltűnik a dekantálás során) és szilva, majd kis bazsalikom, szeder és bőr. A kert végében egy ázott kutya lapul (de ez tényleg minimális :-)). Közepes test, aszalt gyümölcsös (főleg meggy, de szilva is) és fűszeres ízek, kitűnő tanninok, 13-as alkohol (nem lóg ki), a közepesnél hosszabb lecsengés aszalt meggyel, földiszederrel és szurokfűvel. A savak minősége lehetne jobb (a 2007-es Mészáros Bikavérre emlékeztetnek), de 799 Ft-ért (Lidl, nem akció) így is 4/5-re értékelem. Ha megkérdeznének, hogy ezt vagy a hasonló árú, az 1772. hsz-ban szereplő chiantit választanám, akkor inkább az utóbbit, mert – bár mindegyik többet nyújt, mint amennyit az ára alapján elvárhatnánk – az én ízlésemnek a chianti felel meg jobban.

lalá Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1782







-Hát igen...
Előzmény: IWAS (1781)
IWAS Creative Commons License 2010.05.10 0 0 1781

Nem probléma, mert még így is lehet, hogy 3/5 (azaz korrekt ár) lesz az IWAS-score, ha hozza azt a szintet, amit a hasonló technológiával készített Woodcutter’s CsF. Én optimista vagyok. :-) Viszont lehet, hogy az 504 Ft-os Hilltop Fehér Cuvée "beelőz". :-) Maga a bolt egyébként nagyon igényes kialakítású, gondolom, hogy a külföldi túristák a célközönség.

Előzmény: lalá (1779)
Flacika Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1780
Na, ezt elkúrtam... Nem az Auchanban, hanem az Intersparban láttam 749-ért...
Előzmény: Flacika (1777)
lalá Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1779
-Hááát....A Cserszegi 360Ft/palack bruttó, ab werk...Ilyen a kiskereskedelem. A Pozsonyi út nem az olcsóságáról híres.
Előzmény: IWAS (1776)
Flacika Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1778
Na, ezt a bort megkóstolnám! A Turánt "csípem". Kicsit sokallom az árát (nem a minőségéhez képest, mert a Gere Kopárét vagy a Bock Magnificióét is sokallom). Veled ellentétben én nem csak házasításhoz használnám, néhány tiszta Turánt ittam már és nekem bejön.
Előzmény: IWAS (1774)
Flacika Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1777
Kicsit később már ott is kicsit többe került, kb. egy százassal. Az árképzés még hiper és hiper között is érdekes. A Hadobás Pince vörösborai Az Auchanban 749-ért kaphatóak, máshol 1000 vagy 1100...
Előzmény: IWAS (1776)
IWAS Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1776

Lalá ajánlását követve a Szent István Borszaküzletben egy Öreghegy Szőlőbirtok Karátot vagy Pinot Blanc-t próbáltam venni, de ezek nem voltak, így egy ÖHSzB Cserszegi Fűszerest vettem. Sokkal többe került, mint amire Flacika infója alapján számítottam (465 Ft-ért látta az Arany János utcában). Itt akciósan volt 990 Ft... Persze abszolúte ez sem sok, de így nehezebb jó ár-érték arányt produkálni. Másrészt azért is kellemetlen, mert árkategória-referenciaként még korábban egy Hilltop fehérbort vettem, ami nagyon olcsó volt (504 Ft /akció nélkül!/). Így nem is egy hsz-ban szerepeltetem a kettőt, nem egyszerre bontom ki őket.

IWAS Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1775
Előzmény: IWAS (1774)
IWAS Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1774

Szecskő Turán 2008. Mátrai Borvidék, Gyöngyöspata, Gereg dűlő. Szűretlen száraz minőségi vörösbor. Alk.: 15% (enyhén kilóg). A turán a bikavér 8 (teinturier x kadarka) és a gárdonyi géza (medoc noir x csabagyöngye) fajták keresztezéséből született. Tömött fürtjein a bogyók kékek, hamvasak, pontozottak. Korán érő, festő levű fajta. A bor Kovács Antal leírásában: "Színe mély, magja fekete, a szélen határozott kékes-lilás árnyalatokkal. Illata anélkül képes megrészegíteni, hogy belekortyolnánk: lehengerlően gazdag, összetett, buja, buja és buja. Lehunyt szemmel beleszagolva egy jókora rózsacsokor képe bontakozik ki, amit keleti bazárok fűszerei kísérnek, leanderes-mézes ölelésben. Kóstolva száraz, savai kerekdedek, gazdag tanninja súlyos, ám puha bársonylepelként simogat. Telt, szinte hömpölyögve közlekedő bor, olyan gazdag aromával, hogy szinte tüzijátékként robbannak a fűszerek és gyümölcsök az ízben. Utóízének hossza percekben mérhető." Illata valóban intenzív, nagyon jellegzetes (ha valaki megjegyzi, később vakkóstoláson is ki tudja szúrni), kissé émelyítő, leginkább rózsa és vanília keveréke. Talán ez volt a leghosszabb utóízű bor, amivel eddig találkoztam. Ára (4,3 eFt) – a szőlőfajta és a bor különlegességét is figyelembe véve – korrekt (3/5). Én azonban inkább házasításhoz használnám (egyfajta "turbózó borként", pl. bordói blendhez), mint hogy fajtaborként palackoznám le.

IWAS Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1773
Előzmény: IWAS (1772)
IWAS Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1772

Corte Alle Mura Chianti DOCG 2007. 849 Ft volt a Lidlben (899-ről leárazva). Alkoholtartalom 12,5% (az 1763. hsz-ban szereplő chiantié 13% volt). Színe egyneműen meggyvörös. A vezető illatjegy itt is a szilva, de van benne egy kevés nedves föld és darált mák is. Ízében főleg érett cseresznye, kevésbé még egy enyhe fahéjas jellegű fűszeresség. Közepesen testes (de kissé vékonyabb, mint az előző chianti). Jó savak, bársonyos tanninok (nem túl sok). A másik chiantiénál rövidebb, aszalt meggyes, szőlőhéjas lecsengés ici-pici kesernyével (éppen csak annyi, amennyi kell). Ár-érték 4/5.

</SPAN>

gertibor Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1771
Nagyon szépen köszönöm.

Szép reggelt mindenkinek.
Előzmény: Flacika (1770)
Flacika Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1770
Szia Gréti!

BORTÁRSASÁG BUDAGYÖNGYE
1026 Budapest, Szilágyi E. fasor 121.
Telefon: 061 200-0131
Hétköznap: 9-19:30 | Szombat: 9-15

BORTÁRSASÁG RÓZSAKERT
1026 Budapest, Gábor Áron u. 74-78.
Telefon: 061 200-5538
Hétköznap: 10-20 | Szombat: 10-19

http://www.bortarsasag.hu/hu/borszakuzletek/

Szép estét, jó éjszakát! :)
Előzmény: gertibor (1768)
IWAS Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1769
Köszi a lehetőséget, de rendeltem most belőle. Ezer forintért még az is jó, ha csak 3/5-ös. :-) Az elvem az, hogy szállítás után min. 2 hétig hagyom pihenni a borokat. Most egy chianti jön a Lidlből, majd egy kézmíves "Touran". :-)
Előzmény: Flacika (1767)
gertibor Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1768
Szia Flacika. Te tudod hol élek. Megírnád nekem, hol van a közelemben ilyen bolt?

Szép reggelt mindenkinek.
Előzmény: Flacika (1765)
Flacika Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1767
Nem biztos, attól függ, mennyit rendelsz. Idézet a honlapjukról:

Vidéki borboltjaink díjai
Debrecen, Győr, Kecskemét, Szeged egész területén értékhatár nélkül ingyenes. A vonzáskörzetükben 20.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes, alatta 2.600 Ft.

Minden más esetben Magyarországon
18 palackig: 1.500 Ft | 19-48 palack: 2.750 Ft
49 palack felett: ingyenes kiszállítás

Persze nem egyértelmű, mert a vidéki boltok vonzáskörzetében 20000 Ft és 18 palack alatt drágább, mint az "egyéb" helyeken?

Én szívesen megelőlegezek 1-2 palackkal számodra, aztán ha Pesten jársz, valahogy megkapod. Nem szabd kihagyni!
Előzmény: IWAS (1766)
IWAS Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1766
Jól hangzik ez a syrah-val fűszerezett merlot. Sajnos a közelemben nincs Bortársaság üzlet, a szállítási költséggel együtt pedig már nem érné meg beszerezni. 2007-ben valószínűleg a M és a S is be tudott érni, így egy ezresért valóban ajándék.
Előzmény: Flacika (1765)
Flacika Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1765
Nemcsak Neked, hanem a többieknek is. A Bortársaságnál most akciós a Weninger Sopron 2007. 70% merlot, 30% Syrah. Eredeti ára náluk 1970 Ft, most 990 (!). Listaáron is bőven megéri, nagyon finom, zamatos bor. Így az ár/érték aránya IWAS skáláján akár 10/5 is lehetne... :) Mindenképpen érdemes megkóstolni, ennyiért meg egyenesen lopás megvenni. :O Nekem van most itthon 2 palack, így most még nem vettem belőle, de lehet, hogy amíg tart az akció (ha igaz, a hónap végéig), veszek.
Előzmény: IWAS (1763)
IWAS Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1764
Előzmény: IWAS (1763)
IWAS Creative Commons License 2010.04.23 0 0 1763
Tenute del Neccio Chianti Classico DOCG 2007. A chianti egy világszerte ismert toszkán vörösbor (de lehet benne akár 15%-ban fehér fajta /malvasia bianca/ is). 1932-ben a Chianti borvidéken belül hét körzetet alakítottak ki (ezzel együtt jelentősen kiterjesztették a területet), a legnagyobb a Chianti Classico. A fő fajta a sangiovese (régebben legalább 80%-ban ez kellett, hogy legyen a házasításban), amely 1995 óta lehet akár 100% is. Egyéb vörös fajták a canaiolo és a trebbiano. A szupertoszkán (angolul Super Tuscan) annyit jelent, hogy francia fajtát/fajtákat is tesznek bele (főleg CS-t, max. 15%-ig). A szupertoszkánok sikere azt eredményezte, hogy idővel ezeket is engedélyezték chianti néven forgalmazni. Ez a bor 1,5 eFt volt az ALDI-ban (ugyanott a sima /nem DOCG-s/ chianti csak 849 Ft). Színe meggyvörös minimális barnás árnyalattal. Közepesen intenzív illat szilvával, dohánnyal, bőrrel, kevés kakaóval és bazsalikommal. Ízében aszalt szilva, meggymag és rucola. Közepesen testes, száraz érzetű, jó savakkal rendelkező bor, ugyanakkor a tolerálhatónál valamivel több kesernyés tannin van benne (ha csak az utóízében lenne, és kevesebb, akkor nem zavarna; de már a korty elejétől érezhető, sőt a többi komponens élvezetét is nehezíti) – arra gondolok, hogy túlzott lékinyerés miatt a szőlőmagokból kerültek bele kesernyés polyphenolos anyagok. Ár-érték 2/5.
Flacika Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1762
Még mindig 1300-ért láttam... :)

Most a Mátra Hill Cabernet-Kékfrankos rozéját kortyolgatom, a'la Bárdos Benjámin. Még Szőlőskert Rt. termékként a 2006-os igen nagyon jó volt, abban az évjáratban talán a legjobb, de a későbbiek egyre kevésbé ízlettek. A 2007-es még nagyon jó volt (igen nélkül), de a '08-as már nem annyira, volt a végén valami tapadósság. Most láttam a '09-est már Nagyrédei Szőlők Kft. zászló alatt. Volt a polcon a '08-asból is, az világosabb és tompább színű volt. Így vettem egyet próbára 800akárhány Ft-ért. Friss, málnás-epres illat. Ízében is ez jön elő, utóíze elég hosszú, kiegészülve cseresznyével és szőlővel. Ezt most a 2007-essel teszem egy szintre, a '06-ost talán nem éri el, de feltétlenül jó vétel, nekem bejön.
Előzmény: IWAS (1759)
Hepci Creative Commons License 2010.04.16 0 0 1761
Nem lenne olyan nagy baj, ha ez az új stílus (is) jelentené a bikavért...
Az általam kóstolt Juhász borok egyébként mind eléggé rendben vannak és nagyon jó ár/érték arányt hoznak.
Előzmény: IWAS (1759)
IWAS Creative Commons License 2010.04.16 0 0 1760
Előzmény: IWAS (1759)
IWAS Creative Commons License 2010.04.16 0 0 1759

Juhász Testvérek Egri Bikavér 2007. 1,3 eFt volt akciós áron az Auchanban (thx Flacika). Az összetételét nem árulja el a hátcímke, a Juhász Pincészet honlapja sem. Alkoholtartalom 13%. Jó minőségű parafadugó zárja. Színe a Ráspi Kopár 2007-éhez hasonló (1693. hsz.), annál csak egy árnyalattal sötétebb. Illatában málna, földiszeder, feketeribizli-lekvár, szegfűszeg; mindezek szolidan, harmóniában. Ízében főleg málna és feketére érett meggy, kevés szederrel és pörkölési aromákkal. Alacsony-közepes extrakt [nem akar a bika kiugrani a pohárból :-), én ezért fekete helyett inkább világos ezüstszínű címkével és más néven hoztam volna forgalomba]. A savakba nem tudok belekötni, sőt nagyon jók, ami már szinte meglepő egy bikavértől :-). A tanninok puhák, bársonyosak, de nem bújnak el; mennyiségük arányban van a relatíve kis testtel. Közepesen hosszú, piros bogyós, vadhúsos, szerecsendiós utóíz. Tökéletesen harmonikus, nagyon könnyen iható (sőt ivásra csábító), őszinte bor. Viszonylag vékony ugyan, de a precíz egyensúlya és a megfelelő szintű összetettsége miatt nagyon jó vétel (5/5), utoljára a magyar borok közül a Szt. Anna SB 2008 ár-érték aránya felett örvendeztem ennyire. Ha példát kellene felhoznom harmonikus borra ebben az árkategóriában, akkor bizonyosan ezt választanám. Nagy-Britanniában is nyugodtan vállalható lenne 4-5 fontos áron, de – ahogy írtam is – nem bikavér néven (és könnyedebb megjelenéssel) forgalmaznám.

Flacika Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1758
Azért a "Mátrai Pinot Grigio, Günzer Tamás Pincészete, Villány (Ungheria)" elég érdekes lehet... (Nem lehet az anyagból kopipésztelni... :()
Előzmény: Kóstoll-óó (1757)
Kóstoll-óó Creative Commons License 2010.04.14 0 0 1757
Siker:
http://www.vinitaly.com/concorsoenologico/cei/pdf/vincitori_CEI2010.pdf

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!