Keresés

Részletes keresés

macmelon Creative Commons License 2005.03.04 0 0 591
A betegséghez azonban nem csak az oka, hanem a következménye is hozzátartzozik. Sajnos a pikkelysömör sok lelkibajt tud okozni. Nézzünk csak magunkra, olvasuk el, amiket itt írunk. De ettől persze nem kell a két dolgot összekerverni.

Ha már itt tartunk, akkor szerintem mentál-higénés szempontból nagyon nem mindegy, hogy a 119. fajta kezelésbe azért vágok bele, annak ellenére, hogy drága, esetleg veszélyes, mert teljesen elvagyok keseredve és nem akarom tudomásul venni, hogy nincs még gyógymód, vagy pedig azzal vágok bele, hogy van egy rakás pénzem és időm, és tudom, hogy kicsi a siker valószínűsége, de megpróbálom, hátha, főleg ha nem kockázatos.

Az első hozzáállás igen sok pénzt helyezett más érdemtelenek zsebébe és hosszútávon felemészti az embert. A második szintén sok kidobott pénzzel jár, de egészséges lélekkel lehet csinálni. És a pénz nem fontos, a lélek egészsége viszont igen.

Ha borzasztó betegen az ember elkeseredik, az érthető. De kit érdekel, hogy érthető-e? Attól jobb lesz, hogy jogosan vagyok lelkileg a padló? Tök mindegy. Az ostor azon csattan, aki lelkileg leépül a betegség miatt. És semmit nem számít, hogy "jogos"-e, hogy "nagy"-e a baja. Majd a síromnál azt mondják, hogy teljesen érthető, hogy annyira lelkibeteg és boldogtalan volt a betegsége, a gyermekei, a munkahelye, az anyukája stb miatt. Ki vagyok vele segítve.
Előzmény: RTH41 (588)
macmelon Creative Commons License 2005.03.04 0 0 590
Ez nem igaz, viszont a kérdésre igen a válasz.
Előzmény: a-mi (586)
Scelia Creative Commons License 2005.03.04 0 0 589

sziasztok

 

Harom napja hasznalom a scin cap termekeket es maris lathato a valtozas igaz kicsit draga de mindenkinek ajanlani tudom nekem bevalt:))))

RTH41 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 588
Üdv!
...meg genetikai, meg bőr és még ki tudja hol van még számon tartva.:-)
Tudod, az orvosoknak (plána ha privát) muszáj valamit mondani, akkor rávágja a lelki tényezőt, ha nem tud jobbat.
De ezt már kiveséztük régebben. Lehet benne psziché, de SZVSZ minimális mértékben.
A régebben felhozott példáim:
- a most született csecsemő
- eszkimó
- esőerdei un. természeti népek között is van psori.
Tudok olyat, akinek 35 évesen lett, egy hétig kente és teljesen tünetmentes 16 éve.
Előzmény: a-mi (586)
RTH41 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 587
Szia!
A hatóanyag módosított A-vitamin származék, vagy ilyesmi.
Nem, még nem vagyok 41, csak(!!!!) 38 :-)))).
Előzmény: absoluteyes (584)
a-mi Creative Commons License 2005.03.04 0 0 586

Üdv!

 

A psoriasist a pszichoszomatikus betegségek között tartják számon.Nem gondolkodott még valaki azon,hogy esetleg ezen az úton induljon el a betegség kezelését illetően?

bazsiteri Creative Commons License 2005.03.04 0 0 585
Az anyám 65 éves, 30 éves kora óta viseli a szorit. Sok-sok éve szedi a Neotigasont, meg az elődjét a Tigasont is szedte. Neki is ajakszárazság, most a hajhullás, iszonyatos orrvérzések, stb. kísérik a gyógyszerszedést. Mázlisták vagytok ha nincs mellékhatás tőle. Muszáj szedni sajnos, más nem segít.
absoluteyes Creative Commons License 2005.03.04 0 0 584

Szia RTH!

Mi pontosan a Neotigason hatóanyaga?

És ne haragudj, hogy személyeskedek, de te 41 éves vagy? Csak azért kérdezem, mert akkor lehet, hogy a te szervezeted jobban bírja, ha ennyi idős vagy, pláne, ha férfi. Én azt látom (apu is pszoris, ő már 50 éves), hogy a férfiak jobban bírják a gyógyszereket.

Előzmény: RTH41 (579)
RTH41 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 583
Én 25mg-ot szedek. Ha jól tudom a dózis testsúly függő. Én 75 kg vagyok.
Már tavaly végigcsináltam egy kúrát 4 hónapig (napi 1x25mg) - teljesen tünetmentes lettem és az enyhe ajak-szájszárazságon kívül - hál Istennek - nem volt más panaszom a gyógyszerszedés alatt.
Előzmény: bazsiteri (582)
bazsiteri Creative Commons License 2005.03.04 0 0 582
Csak nehogy kihulljon egy rakás hajad, mint anyámnak. Már átlátszó a feje teljesen, a maradék haja is az égnek mered. Szegény, nagyon sajnálom. Hány mg-ral kezded a szedést? Anyám 40-nel kezdte (ujból), aztán most visszament 20-ra, mert fél, hogy megkopaszodik teljesen. Viszont elkezdett megint szóródni a szorija, mert ugy tűnik neki kevés most ez a mennyiség. Évekig szedte, gondolom jól tönkretette a szervezetét már az egész dolog. Remélem Te jól fogod viselni a kúrát.
Előzmény: RTH41 (579)
Csabi 32 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 581
Olvastam lejjeb a nagy lelkesedést az almaecettel kapcsolatban, de a végén nem derült ki számomra hogy több embernek is használt-e és tartós maradt-e a hatása?
Nekem úgy tűnik az egyetlen tuti a Holt tenger.
Előzmény: henci2 (580)
henci2 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 580
Ez olyan érdekes, hogy mennyire más hatással vannak ránk a különböző kezelések. A Michael egy csomó embernek abszolút jó, nekem egyáltalán semmi. Az almaecet a testemre jó volt, a lábamra nem, másoknak meg egyáltalán nem. Ha valakinek magas a vérnyomása vagy a cukra, kap gyógyszert, leviszi. Nekünk meg nincs egy olyan krém vagy valami, ami mindenkinél hatásos lenne. A Tomesára esküszik a Noni, más meg azt mondja, hogy nem használt semmit. Az Itch stopper teljesen jó nekem, de men biztos, hogy másnak is. Azért meggondolandó 25 rugót kiadni, ha nem is biztos a hatás
Előzmény: jotanács (578)
RTH41 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 579
Sziasztok!
Ma bevettem az első szem Neotigason-t - elkezdem a kúrát.
Az idő előrehaladtával beszámolok a fejleményekről.
jotanács Creative Commons License 2005.03.03 0 0 578

nekem van Icch stopperem sokáig használtam is , de nem sokat használt.
henci2 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 577

Nem kínai, amerikai. Írd be a keresőbe hogy Itch stopper, valami SAX kft., vagy mi forgalmazza, ott megtalálod az elérhetőségüket. Én csak azért nem tudom pontosan, mert 5 éve kaptam az anyámtól, csak elfelejtettem :-))) Nekem ez most nagyon bejött. Az Apsorinról azért nem találtál itt , mert lehet, hogy nem neveztük meg. Csodakrémnek hívtuk.

Ha nem találod, este otthon megnézem a számlán a címet.

Előzmény: Csabi 32 (576)
Csabi 32 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 576
Nagyanyám kapott valami kínai kütyüt az is elektromossággal gyógyít, és az van ráírva, hogy jó a pikkelysömörre. Ez lehet az az Itch Stopper? Vagy hol lehet kapni?
Előzmény: henci2 (574)
Csabi 32 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 575
Köszi a választ, nézegettem visszafelé is a topicot, de nem találtam sok mindent az absorinról. 2 nap alatt eltűntek a pöttyök?? Ez elég hihetetlenül hangzik.
Előzmény: henci2 (574)
henci2 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 574

Szia Csabi!

Olvasd el, amiket a topikban írtunk az Apsorinról. Páran vettünk tőlük, de senkinek nem használt, pedig nagyon bíztunk mi is benne. Engem még a gyógyszerkutatóhoz is elvitt a forgalmazó. Nagyon meggyőzőek voltak, úgyhogy elhittem mindent, amit mondtak. Nem hiszem, hogy át akartak volna verni, vissza is veszik a krémet, ha nem használ.

3 doboz krém árából tudsz venni egy Itch stoppert. Én gyakorlatilag tünetmentes lettem 2 nap alatt tőle. A pöttyök 90%-a eltűnt, ami még van, azok is nagyon halvány rózsaszínűek. 2 hónapig kell használni. Én fogom is, hogy ne jöjjenek vissza a foltok. Fejbőrre is lehet, sőt arcra is. A viszketés azonnal megszűnik, amint elkezded vasalgatni vele. Az a baj csak vele, hogy nagyon hosszú idő egy test lekezelése, kb. 2 óra.

Előzmény: Csabi 32 (572)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.03 0 0 573

 

A körömről jut eszembe (nem használtam rá a Michaelst), évekig olyan ronda volt,felvált, megvastagodott, alig mertem mutatkozni emberek előtt vele.

 

 És a pszori szakrendelésen a doknő azt mondta, semmit nem tehet, örüljek, hogy nő vagyok, mert legelább belakkozhatom, ami takarja legalább.

 

Ezek után sorozatos pszoris izületi gyulladásaim lettek, emiatt évekig ettem Trexant.

Megálltak a gyulladások, már egy éve nem eszem a gyógyszert sem. És észrevétlenül elmúlt a körmömről. Valami összefüggés lehet, mert amikor a legrosszabb állapotban voltak az izületeim, a reumadoki mindig nézte, hogy milyen állapotban van a körrmöm.

 

Most minden máshol rossz a bőröm, de a körmömön csak nyomokban van pötty, egészen kulturáltan néz ki.

Csabi 32 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 572
Sziasztok

Most vagyok itt először, azt szeretném tudni, hogy használta már valaki a Dr Michaels körömre való készítményét? Ha igen milyen sikerrel.
A másik dolog, hogy 2 hete szereztem be a Syglavi Kft Absorin nevű készítményeit de eddig gyakorlatilag semilyen változást nem tapasztaltam, pedig a gyártó szerint ennyi idő alatt megszűnik a plakkosodás. Ismeri valaki, vagy hasznlt már valaki ilyent?
henci2 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 571
Vettem Skin-cap sprayt. Most vasalgatok és fújogatok. Kíváncsi leszek az eredményre. Az Itch stopper egyenlőre jónak tűnik, majd meglátjuk mi lesz.
napalm. Creative Commons License 2005.03.02 0 0 570

tehát a krém nem, ellenben a spray meg igen.

ez milyen permetet fúj?

hasonló mint a johnson testápló permete? tehát ezt is bele kell maszírozni a bőrbe?

kíváncsi vagyok rá, amint elkezdek dolgozni veszek is egyet (mert természetesen itt a falusi gyógyszertárban nincsen...)

 

üdv

Előzmény: jotanács (569)
jotanács Creative Commons License 2005.03.02 0 0 569

 

 

 

    A krém nekem sem használt, de a spray hihetetlen gyorsan.

   Sampon is van ,de én nem használtam mert a fejemen nem volt spori.

 Ha megnézitek  a külföldi weblapokat  egész Europa forgalmazza.

 Amit én kaptam abba is orosznyelvű használati u. volt.

  egyébként  Spanyol  termék.

henci2 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 568

Én már használtam a Skin-cap krémet, de úgy látszik, nem voltam elég türelmes. A lányom ekcémájára nagyon jó, 1-2 kenés után tünetmentes lett egy hétre. Az a jó, hogy nem szteroid.

Lehet, hogy én is kenegetem magam vele, most, hogy írtatok róla. Tényleg nem olyan drága, 3500,-Ft.

henci2 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 567

Én annyira hülye vagyok!

Kb. öt éve kaptam az anyukámtól egy Itch stopper készüléket. Egyszer használtam, aztán szépen betettem a fiókba és elfelejtettem. Pont tegnap délután olvastam azon az oldalon, ahol te, erről a készülékről. Még azt sem tudtam, hogy az enyém az. Elővettem, tökre megörültem neki. Szóval, tegnap használtam kétszer, reggelre nagyon szép lett a lábam, meg mindenem. Ma reggel is használtam. Először bepirosodik, a viszketés rögtön megszűnik. A vállamat megégettem egy picit vele.:-)) Kb. 2 óra múlva szépen kivilágosodik a bőr.

Most semmivel nem kenem, csak ezt használom. Nagyon időigényes, 1,5-2 óra, mire lekezelem magam. Kétszer kell csinálni egy nap. A leírásban az van, hogy két hónap alatt leszel teljesen tünetmentes. 3 hónap múlva kiújulhat. Tévézés közben jó szórakozás. Amikor az anyukám vette, 10000,-Ft volt, most 24500,-.

Pénteken megyek egy homeopata bőrgyógyászhoz. Most Graphites-t szedek, de ezt csak én okoskodtam ki a netről. Szerintem jó nekem, mert sokkal nyugodtabb vagyok, mint voltam. Majd meglátjuk, mit mond a doktornő.

Előzmény: Törölt nick (565)
henci2 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 566
Jaj, nagyon rosszul fogalmaztam! Nem attól vagyok kész, hogy másnak nincs a családban, természetesen ennek én is örülök! Hanem attól, hogy nem tudom, honnan örököltem. Én nem vagyok goni!
Előzmény: macmelon (557)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.02 0 0 565
Lehet, hogy ez nem az a készülék, amit a cikk ir, de a psoriasis.hu fórumán irta valaki, hogy egy készülékkel "vasalgatják" a foltokat. Azt hiszem, hogy Itch stoppernek hivta.
Előzmény: RTH41 (561)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.02 0 0 564

Más is próbálta már ezt a skin-cap-ot?

 

Utánanéztem a neten, végül is megfizethető még akkor is, ha nam használ, de szívesen hallanék más véleményt. Most éppen azon vívódtam, hogy fizetés után beruházok Dr Mich.-be, de lehet, hogy egy tiszteletkört megér a skin-cap is.

 

Jótanács! a samponját nem próbáltad? Nagyon kéne valami a fejemre, ami nem steroid, nem kátrány.

jotanács Creative Commons License 2005.03.02 0 0 563

 

 

     1 hét után már látványos javulás jelentkezett.

    gondolom  a kiterjedés is befolyásolja az eredményt.

3hét után 90%-ban tünetmentes lettem.

bazsiteri Creative Commons License 2005.03.02 0 0 562
Anyám nagyon beteg volt hónapokig. Abbahagyta a Neotigasont és úgy látszik nem szabadott volna. Azt hittem meg is hal. Na nem volt mese, ujból elkezdték szedetni vele. Most viszont úgy hullik a haja tőle, már alig van szinte. Járt más is igy a Tigasontól?? Szegény, szörnyűen néz ki, nem tudom mit vegyek,mitől erősödhetne? Élesztő tabletta??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!