Keresés

Részletes keresés

KMG Creative Commons License 2010.01.08 0 0 9379

Nem, bár igaz, hogy kevés ilyen sorozatot láttam. De sok volt köztük, ami egyáltalán nem volt gagyi - se a sznészek, se a jelmezek, se a kamera munka stb... a törnéet szar volt, és egy kaptafára készült, de ezek a sorozatok ilyenek. Mint ahogy az amerikai sit comok is, hiába viccesek, alapjában véve a többségük teljesen egyforma.

Ami a színészeket illeti: általános tapasztalatom, hogy a színészeket sokszor az alapján ítélik meg, hogy miben játszanak, és nem az alapján, hogyan. Például Nemcsák Károly nem gondolom, hogy rosszabb színész lenne attól, hogy játszott a Barátok köztben. Mint ahogy a Szomszédok is alapjában véve egy rakás szar, de tele volt kiváló színészekkel.

Előzmény: MamaSaid (9378)
MamaSaid Creative Commons License 2010.01.08 0 0 9378
Ez ugye csak vicc?
Előzmény: KMG (9356)
qtari Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9377
"amúgy hogy van egyes hangmintát nem tudok meghallgatni?"

Van jópár olyan többszereplős hangminta, amik a saját szerverre való költözéskor nem kerültek fel, mert ezeket még át kell nézni, kiválogatni belőle a feleslegeseket, és esetleg csak azokat feltenni ahhoz/azokhoz a személy(ek)hez aki ténylegesen többet beszél benne.
Előzmény: DAttis (9376)
DAttis Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9376

Ismerem a lapot - amúgy hogy van egyes hangmintát nem tudok meghallgatni?

 

Na rögtön keverem akkor nem erre a hangra gondoltam hanem Széles Lászlóra a Matthew Perry - Bérgyilkos a szomszédom című filmből pld.

 

Viszont az Avatar előzetést látva sejtem nem látva filmet hogy jó hangválasztás 

Előzmény: klogg (9372)
rumci Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9375
A regisztrált funkciókból a kedvencem a szinkronok összehasonlítása, úgyhogy tényleg érdemes regisztrálni!
Előzmény: qtari (9374)
qtari Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9374
Illetve lehet regisztrálni is (aki még nem tette meg), belépést és regisztrált funkciókat használni, ilyesmi. :)
Amúgy Sam Worthingtonnál eléggé bevált Széles Tamás, eddig négyszer biztosan volt neki, ebből jelenleg 2 film van fent az oldalon.
Előzmény: klogg (9372)
Kamonda Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9373
csak névrokonok
Előzmény: DAttis (9371)
klogg Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9372
Széles Tamás hangminták
Itt amúgy is lehet böngészni, hangot arccal párosítani, ilyesmi.
Előzmény: DAttis (9371)
DAttis Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9371

Széles  Tamás?

 

Csípem a hangját.  Már ha jóra gondolok 

Neki van egy fivére László? Vagy csak névrokonok?

 

Pikali Gerda meg sorozatokból (NCIS, Texas Rangers) rémlik, jó hang.

Sajna én sorozatfüggő vagyok (némelyiktől) és hát innen ismerek hangokat, nem nagy mozifilmből 

 

Előzmény: Kamonda (9370)
Kamonda Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9370
Sam Worthington Széles Tamás
Zoe Saldana Pikali Gerda
Sigourney Weaver Menszátor Magdolna
Stephen Lang Kőszegi Ákos
Michelle Rodriguez Kéri Kitty
Giovanni Ribisi Rajkai Zoltán
Joel Moore Előd Botond
CCH Pounder Bánsági Ildikó
Laz Alonso Papp Dániel
Előzmény: DAttis (9367)
DAttis Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9369

Lehet már többször feltett kérdés de hogy van az mostanság (évek óta) rakás mozifilmet szinkronizálnak és évekkel ezelőtt (15 év) inkább feliratosan nyomták.

 

Még korábban ügy 14évesen csalódás volt mikor a Maláji Tigrist (ua ami TV-ben volt sorozat) mozifilmként néztük meg (Tisza mozi) és olvasni kellet a feliratot és olaszul ment.

 

No meg a Jedi visszatér című filmet is "olvasni" kellett. mikor a moziban nyomták

Előzmény: klogg (9368)
klogg Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9368

Szerintem kifejezetten jó lett, de mástól is hasonló véleményt hallottam.

Egyébként szinte csak szinkronnal megy, Budapesten egy-két mozi adja eredeti nyelven.

Előzmény: DAttis (9367)
DAttis Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9367

Avatar-nak vajh milyen lehet a szinkronja (tudtommal van ilyen változat is nem csak feliratos)

 

Tud valaki infót erről egyébként? Csak a kiváncsíság miatt

Yogi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 9366
Van egy-egy, például amikor celebeket raknak be
Muramista, tényleg van ilyen is?
Le kéne már dobni azt az atomot tényleg.

a legtöbb színész nem rossz.
Hát erről radikálisan eltér a véleményünk, de ez nem a Fikázzunk színészeket topik, úgyhogy inkább hagyjuk szerintem.
Előzmény: KMG (9365)
KMG Creative Commons License 2010.01.04 0 0 9365
Nem értek ezzel egyet. Nem gondolom, hogy ezekben a sorozatokban csupa vérgagyi színész játszik. Van egy-egy, például amikor celebeket raknak be, de a legtöbb színész nem rossz. (Most a magyar sorozatokra gondolok.) A Barátok köztben pedig kimondottan jó és neves színészek is feltűntek apróbb szerepekben.
Előzmény: Yogi (9364)
Yogi Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9364
És a színészi teljesítmény se volt semmivel rosszabb, mint a BArátok köztben vagy a Jóban rosszbanban.
Hát azért abban gondolom megegyezhetünk, hogy nem ez a két alkotás a színészi (és bármilyen tévés-filmes szakmai) szakma csúcsa. És szerintem ha egy sorozatban csupa tehetségtelen színész homokozik, bűnrossz forgatókönyvek alapján, vérciki díszletek között, dilettáns módon bevilágítva, AS szabvány szerint rögzített hanggal, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy az a produkció szakmailag kimondottan gagyi. Az, hogy a Barátok közt is ilyen, az nem mentség.
Előzmény: KMG (9362)
Shalina Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9363
Váry Éva eddig még mindenben zseniális volt, amiben láttam. Igaz, az mind színház volt.

Shal
Előzmény: Törölt nick (9358)
KMG Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9362
Azért néhányat láttam (bár tény, az isaura óta egyet se néztem végig). Nekem nem tűnt úgy, hogy tévé szakmai szempontból gagyik lennének. Pl. a Vadangyal, vagy a Betty a csúnya lány. És a színészi teljesítmény se volt semmivel rosszabb, mint a BArátok köztben vagy a Jóban rosszbanban.
Előzmény: Yogi (9359)
KMG Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9361
Most nem tudnék kapásból szinkronszerepet mondani, de sokat szinkronizál. Nézd meg az adatlapon.
Előzmény: v805 (9360)
v805 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9360

Váry Évát már hallhattam valamiben?

 

Az életképek sztem nem rossz, én jókat szoktam derülni rajta.

Előzmény: KMG (9357)
Yogi Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9359
Szakmailag ezeket a sorozatokat (legalábbis a többséget) rettentő profin készítik el, jó színészekkel
Szerintem te még nem láttál ilyen latin-amerikai sorozatot. Ami egyébként jó.
Előzmény: KMG (9356)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9358
Pedig pl. az Életképeket már csak Váry Éva miatt is érdemes nézni, zseniális benne. Akármennyire is haknifeladat (és a többi kiválóság számára is), mert maga a sorozat egészen borzalmas. A Szomszédok legalább korrajznak OK volt, de ez annak is rossz...
Előzmény: KMG (9357)
KMG Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9357

Hétvégén láttam a Made in Hungariát. Bár a film nem nagy durranás, de jó színészek voltak benne, és külön öröm - emiatt is írom ide -, hogy végre láttam Váry Évát játszani, nem csak hallottam. Nagyon jó volt, és így már a hangját is könnyebben fel fogom ismerni.

KMG Creative Commons License 2010.01.03 0 0 9356

Nem tudom, mit kell érteni igénytelenségen. Szakmailag ezeket a sorozatokat (legalábbis a többséget) rettentő profin készítik el, jó színészekkel, minden esetre sokkal profibban, mint a magyar szinkront hozzá. Az egy más, ízlés beli kérdés, hogy a történetek egy kaptafára mennek, nincs bennük mélység, egyik olyan mint a másik. De ez az amerikai közönségfilmek, sőt, a magyar közönsgéfilmek 80%-ra is igaz, miközben azokat is rettentő profin készítik. Nem gondolom, hogy egy Miniszter félrelép, vagy a Made in Hungaria igényesebb lenne, mint bármelyik brazil szappanopera.

 

Előzmény: Yogi (9345)
Szabi87 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9354
Nagyon megörültem múlt héten, amikor láttam az újságban, hogy újra adni fogják a Zorrót, és őszintén szólva nem számítottam arra, hogy nem a régi szinkronnal fogják adni. Sajnos azonban ezt is újraszinkronizálták :((
Nagy kár érte...
rumci Creative Commons License 2009.12.20 0 0 9353
Hogy is van a klasszikus mondás? Kis szerep nincs, csak kis színész?
Előzmény: Yogi (9352)
Yogi Creative Commons License 2009.12.20 0 0 9352
Ne sznoboskodjunk
Nem én mondtam, hogy sorozatszinkront nem vállalok, mert az túl alacsony színvonal...
Előzmény: Törölt nick (9351)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 9351
Mondjuk a BK gázsiárfolyama talán kicsit magasabb is, mint a tekercsdíj. N sznoboskodjunk, a BK is egy színészi feladat, mégha nem oly magas színvonalú is. Ugyanakkor semmivel sem tartom alacsonyabb rendűnek, mint pl. azt hogy Gáti Oszkár temetéseken szaval.
Előzmény: Yogi (9350)
Yogi Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9350
Ja, mondani, azt lehet. Szeretjük a vicces embereket.
Előzmény: Törölt nick (9349)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9349
De azért azt is mondja, hogy a Csörögi teammel bármikor szívesen...
Előzmény: Yogi (9347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!