Keresés

Részletes keresés

Novaways Creative Commons License 2009.07.10 0 0 168
Sziasztok!

Van egy eladó m42 közgyűrűsorom 3 részes, rekeszátvivős, 2.500.- HUF, adhatok hozzá +kétezerért egy Helios (Zenit 58mm/2-es) obit, +még1000-ért akár egy Zenit gépet is.

Jövő hét 14-17-ig Pesten leszek, azért írok. Hétfő estig várom a megkereséseket e-mail-ben. Egyébként máskor Debrecenben vagyok, hétfőig is, ha valakinek sürgős lenne :-)

Új állapotúak.

Üdv
Péter
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.10 0 0 167

M42 - Canon EOS átalakító gyűrű eladó (ezüst).

 

5000 Ft.- fixen.

 

Mail publikus, vagy 30 - hatharminc - 8826

csaba369 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 166
Carl Zeiss Jena Sonnar 3.5/135 MC M42 20e Ft-ért eladó. Hibátlan, de külseje nem újszerű. Mail publikus.
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 165

OK, köszönöm!

Flektogont már sikerült vásárolnom, a Sonnárral is tudok várni.

 

Ne haragudj, hogy ilyen feltételt szabtam. Én nem félek az átalakított objektívtől, de azt tapasztaltam, hogy az ilyen objektívet nagyon nehéz késöbb eladni. Az általam ismert szakik pedig 4-5K-ért nyúlnak hozzá egy objektívhez.

 

 

Előzmény: oraveczp (164)
oraveczp Creative Commons License 2009.07.08 0 0 164
Üdv!

Sajnos most nincs lehetőségem elvinni megfelelő helyre - hacsak itt valaki nem tud ebben segíteni - én meg értelemszerűen nem nyúlok hozzá. :) Szóval, ha ebben a formában nem felel meg neked, akkor később tudunk visszatérni rá, amennyiben addig nem találsz más megoldást. Egyébként piros rajta az MC felirat... :)

Minden jót!

Előzmény: Százbolha (153)
pater68 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 163
Üdv Mindenkinek! Meglévő M42-es obijaim mellé kerestem vázat. Gombhoz kabátot... Hát lett egy Chinon CM-3. Mellé 55, 200, és 300-as Chinon obik. Fejembe vettem, hogy kiegészítem a sort. Ha esetleg van valakinek eladó M42 obija az említett gyártótól más gyújtótávval, kérem keressen meg. Emilem publikus.
Pémén Creative Commons License 2009.07.08 0 0 162
Eladó Flektogon 2,4/35 MC, hibátlan, tokkal. 20 eft.
belovary Creative Commons License 2009.07.08 0 0 161
Elnézést, ha nem reagáltam a levelére, de nagyon sok üzenetem érkezett.
Levelére most válaszoltam.
Üdv.
Előzmény: Százbolha (160)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 160

Átnéztem a leveleim, de a 15.000 Ft-os ajánlatomra nem érkezett válasz, igy nem tudom, hogy önnek mi lett volna az elképzelése a vételárral kapcsolatban.

 

Írtam ismét emailt, mert úgy gondolom rövidre zárhatnánk az ügyletet.

Jeleztem, hogy személyes átvétellel, vagy posta költséggel együtt 20.000 Ft-ért megvásárolnám az objektívet.

 

Az ajánlatomat e hét szombatig tartom fenn, ha addig nem kapok pozítiv vagy elutasító választ.

Előzmény: belovary (156)
kttomi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 159
Jó választás! Sokkal extravagánsabb...
Előzmény: Százbolha (158)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 158
hehe,,,,  akkor a pirosat választom.
Előzmény: kttomi (157)
kttomi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 157
Személyes tapasztalatom szerint van különbség a "piros MC" feliratos és a "ezüst MC" feliratos típus között: az egyiken piros festéket használtak a tubuson az "MC" felirat kiemeléséhez, míg a másik sorozaton ezüst színűt... Kb. ennyi.
Előzmény: Százbolha (155)
belovary Creative Commons License 2009.07.08 0 0 156
Igen, piros jelzésű az MC felirat.
Előzmény: Százbolha (155)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 155

Meg kellet emeljem a tétet...  van még 2 ebayes aukció meg egy vidéki ajánlat (újszerű állapot) folyamatban, utána megkereslek, ha nem múlik el a vásárolhatnékom..

 

Az MC felírat piros az objektíven?

Egyáltalán jelent ez valamit?  Az egyik eBay-es eladó kihagsúlyozta hogy ez a jobb.

Nekem  még csak ilyen volt, igy nem tudom van-e különbség a nem piros jelzésüvel szemben.

Előzmény: belovary (154)
belovary Creative Commons License 2009.07.08 0 0 154
Kedves Százbolha!

Pár napja még max.15ezret fizettél volna érte.
Elektric MC FLEKTOGON 2.4-35 CARL ZEISS JENA 7454
Még nem adtam el.
Üdv.
Előzmény: Százbolha (151)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.07 0 0 153

CZ 3.5/135 Sonnar MC

Ezt 15K-ért megvenném, ha szakszerűen visszaszerelésre kerül a blendebeugrasztó mechanizmus.

Előzmény: oraveczp (152)
oraveczp Creative Commons License 2009.07.07 0 0 152
Üdvözlet!

Eladnám M42-es féltve őrzött darabjaimat az alábbi leosztásban:

CZ 1.8/50 Pancolar auto MC - 8.000 Ft
Szép állapot, karc- és gombamentes, szűk blendénél a fókuszgyűrű a végtelen előtt kattan egyet, de ezzel együtt tökéletesen működik. Csak első sapka jár hozzá.

CZ 3.5/135 Sonnar MC - 16.000 Ft
Szép állapot, karc- és gombamentes. Jelenleg csak 'M' módban használható, mert a blende beugrasztó szerkezet szakértő módon ki lett szerelve, de gondosan elrakva minden darabja, így bármikor visszaszerelhető. Bőrtok jár hozzá.

Pentacon blende átviteles fém közgyűrűsor - 3.000 Ft
Szép állapot, dobozában.

Praktica L - 1.000 Ft

Aki egyben elviszi az egészet, az 25.000 Ft-ért megteheti. Az eszközök Budapesten megtekinthetők, kipróbálhatók.

Minden jót!

tubbulingo@vipmail.hu
06-húsz-3hatöt-hatkettő-63
Százbolha Creative Commons License 2009.07.06 0 0 151

Bővítem a vételi szándékom

 

- CZJ Flektogon 35/2,4 objektívet (állapottól függően max. 20.000Ft-ért)

- M42 véggel TOMIOKA (vagy sears) 55/1.4  vagy 55/1.2 objektívet.  (lehet Chin, Rev, stb)

- CZJ Sonnar 135/3,5  (más 135mm is érdekelhet jó áron)

 

- Vivitar S1 70-210  (az első 2 szériából, nem szétbontott darab érdekel csak)

- Vivitar 24mm

Előzmény: Százbolha (124)
norby Creative Commons License 2009.07.05 0 0 150
Élességre valószínűleg, háttérre, színre nem vagyok benne biztos.
Előzmény: Százbolha (149)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.05 0 0 149
Elvileg a Sears (tomioka) objektívnek jobbnak kéne lennie....
Előzmény: norby (148)
norby Creative Commons License 2009.07.05 0 0 148
Csak egy hirtelen ötlet volt, kíváncsi vagyok, mit érhet. Csinálok majd róla képet. Meg a mezőnyt is meg kellene versenyeztetnem, soha nem néztem össze őket, nem tudom, mennyire helyettesíti a többi (egy Helios és egy Biotar).
Előzmény: Százbolha (132)
evangelium Creative Commons License 2009.07.05 0 0 147
Köszönöm az infót!!!
Előzmény: Százbolha (146)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.05 0 0 146

hmm.. az eBay-en 1500-3500 FT szállítással együtt.

Ha valaki erre rátesz 30%-ot mint lereskedő és raktáron tartja, akkor 2000 - 4500 Ft.

 

De ugye tudod, hogy nem lesz végtelen a lencsenélküli M42/Nikon adapterrel?

Az optikai taggal szereltek drágábbak és rontják a képminőséget. Kb 1,5x-2x az árkülönbözet.

Megjelentek olyan M42/NIkon adapterek is amelyek optikai tag nélkül biztosíttják a végtelent. Ilyenem még nem volt, nem tudom mennyire müxik...

 

Az AF emulátor canon gépekhez kell, hogy legyen AF visszajelzés.

Nikonnál asszem minden modelnél van AF visszajelzés, viszont a belépőszintű gépek nem mérnek fényt manuális objektívekkel.

 

 

Előzmény: evangelium (145)
evangelium Creative Commons License 2009.07.05 0 0 145
És mi lenne a nem magas ár?
.
AF emulátor? Az mi? Netudom :)

Még nem volt M42-es obim, Nikon D80 vázra szeretnék.
Előzmény: Százbolha (144)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.05 0 0 144

Amit linkeltél az szerintem kicsit magas ár (5.500 Ft), de elfogadható, ha azonnal vihető.

 

Van Nikon/EOS adapterem (már új chippel) én 7.500 Ft-ért adnám.

AF emulátor nélkül 4.000-4.500 Ft-ot tartanék reálisnak.

 

Az M42/EOS adapterek gyakoribbak, igy kicsit olcsóbbak is.

 

 

Előzmény: evangelium (141)
evangelium Creative Commons License 2009.07.05 0 0 143
evangelium Creative Commons License 2009.07.05 0 0 142
Sorry a lámáskodásért. Itt jó helyen járok: (?)
evangelium Creative Commons License 2009.07.05 0 0 141
Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy mennyibe kerül mostanság egy M42-Nikon átalakító?

Hol lehetne beszerezni?
...
Köszönettel!
garfieldka* Creative Commons License 2009.07.05 0 0 140
Nehogy komolyan vedd! Nekem már nem volt szükségem arra az objektívre. Akkor annyiért mindkettőnknek megérte és kész. Az ügy lezárva.

Persze azért lógsz, mondjuk egy százassal, mert mint látjuk, ma már 120 ezer körüli az ára. :DDD
Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.05 0 0 139
Sajna, a kótyavetye nálam is előfordult már, utólag belátva többször fölöslegesen.
Ezektől lesz az ember megfontoltabb, "bölcsebb". Így válik nem kézzelfoghatóvá az a
bizonyos "különbözet", amúgy meg biztosan megyek még a Te utcádba! :))
Előzmény: garfieldka* (138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!