Keresés

Részletes keresés

yamahavalerossi Creative Commons License 2009.07.11 0 0 183
Igen tudom, de sajna most itthon vagyok vidéken mert nincs szorgalmi időszak :/ Még megpróbálom megértetni rokonommal akit jövőhéten elküldök a Soósba h mi is ez :D De ha nem jön össze, akkor szívesen venném a felajánlásodat, majd dobj egy mélt hogy megbeszéljük!
Üdv
Előzmény: bmwr12 (181)
Gaius_54 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 182
Nem tévesztetted nagyon el a topicot?
Előzmény: Zotya500 (180)
bmwr12 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 181
Szia !
A Soós-nál sokszor van belőle, filléres árban.
Ha nem sürgős (festészet van nálunk kb. 3 hét a normál állapotig) megkeresem a felesleges darabomat.
Üdv.
Előzmény: yamahavalerossi (177)
Zotya500 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 180
Sziasztok
Eladó sorba került egy Canon EOS 400D típusú tükörreflexes fényképezőgép. Objektív: EF-S 18-55. Effektív 10,1 megapixel felbontású CMOS szenzor,új EOS (szenzor tisztító rendszer), valamint 9 pontos széles mezős AF. Felbontás: 3888 x 2592 pixel. LCD monitor 230.000 pixeles 2,5"-os LCD. Karcmentes, újjszerű állapotban, saját dobozában az összes gyári tartozékkal, most leárazás után!
Képstílusok
DIGIC II
3 kép/mp sebességgel akár 27 kép egy sorozatban
DPP RAW-képek feldolgozására szolgáló szoftver
EF/EF-S objektívekkel és EX Speedlite vakukkal kompatibilis
Ára; 84 ezer
T; 06205143925
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.07.11 0 0 179
Erre meg azt mondom h a fiatalság nem feltétlenül életkorban nyílvánul meg :P Tehát egy 40-50 éves ember is lehet simán fiatal...én csak kifejtettem a véleményem remélem nem sértődtél meg :)
Előzmény: Alien69 (178)
Alien69 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 178
De miért ez a diszkrimináció??? MI az, hogy "fiatal"? Én már 40 éves fejjel ne is vegyek M42-s, vagy full manuális (nekem spec "K"-s) obikat? :-D Azért, mert dolgozom, nem azt jelenti, hogy meg tudom fizetni a 100E, és e-feletti optikákat! Ráadásul, én is szeretek "babrálni", nekem is élmény az MF. A kit obihoz képest tuti jobb képminőség kárpótol. Csak, néha-néha szükségem van az AF-re, ezért nem adom el a kit obit, meg a nagylátó oldalt nem nagyon, vagy nehezen, és drágán tudnám pótolni APS-C-re. :P
Előzmény: yamahavalerossi (175)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.07.11 0 0 177
Ilyen szögletes alakú 49 mm-es napellenzőt keresek, de egyszerűen nem találok sehol. Ha valakinek van szóljon már kérem nagyon fontos!
Százbolha Creative Commons License 2009.07.11 0 0 176

Lehet, hogy egy más dimenzió kapuit akarja feltárni a fiataloknak...

 

Nekem a mai napig más "érzés" egy manuális objektívvel fotózni, mint jobb fajta AF-essel.

 

Ha csak képminőséget vizsgálunk, akkor a 70', 80'-as évek top fix gyútávú objektívjei gyakran jobbnak mondhatók APS-C digivázon is,  mint a mai népszerű drága zoomok.

Ez szerintem az 50-135mm tartományra a legjellemzőbb.

Azaz digin a kistele taromány, ahol a TOP fixek csak 10x áron kaphatok, mint pl. egy M42 objektív.

 

 

Volt már több Sonnar 135/3,5 objektívem, és fotóztma EF 135/2-vel ugyanazon digivázon.

Látszik a különbség, de itt az árban is 15-20x  a különbség.

Előzmény: Alien69 (174)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.07.11 0 0 175
Szerintem a fiatalabb amatőr kezdőknek jó lehetőség hogy tanuljanak ezekkel az m42-es obikkal. Ezért. De nem biztos hogy helyesen látom :)
Alien69 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 174
De lehet kompromisszumossan. :-) Felrakja ide, oszt ha nem megy el mondjuk egy hónapon belűl, cselekszik a másik (sötét) oldal felé! :-D
Bár, azt nem értem, miért a "fiatalokra" akar ilyeneket tukmálni? Én is, kb 1 éve kezdtem a dslr-t, és biza nem telik a 100E-s obikra. Különben nem a Pentaxot választottam volna, hanem mondjuk a nyikkont. Ha már tele lennék pénzel, ugyebár, és elég nagy sznob lennék. :-D
Előzmény: Százbolha (173)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.11 0 0 173

Várom a listát, hátha szerencsésebbek leszünk mint a flektogonnal...

 

Egyébként tényleg lehet jobban járnál, ha valaki feltenné az ebayre (akinek van sok eladása) és a magyar TOP árak felett risztelnétek, vagy obinként 3-4K jutalék.

 

Én igy tettem az NF felszerelésemmel és nem bántam meg.

KB 2x árat kaptam érte mintha itthon honapokig hírdetgetem.

Csak a postázgatás volt macerás.

Előzmény: Pémén (171)
yamahavalerossi Creative Commons License 2009.07.11 0 0 172
Kezdek gyűjteni :/:D
Előzmény: Pémén (171)
Pémén Creative Commons License 2009.07.11 0 0 171
Szadizik a fene.
Vannak esetek az ember életében, amikor pénzre van szüksége. Na, most ez az az eset. Valószínűleg (csak még alkudozom magammal) meghirdetek még vagy 20-30 obit. S lesznek benne csemegék (1,5/75 Biotar, Takumar 1,8/85, Rollei Sonnar 4/200 (EOS véggel), 1,2-es alapobik stb.)

Miért nem ebay vagy akár vatera?
Lehet kacagni, de engem érzelmek is kötnek ezekhez a tárgyakhoz. Nem mindegy, kié lesz, nem kereskedő vagyok. Az "új" AF-es Canonoktól pl. sokkal könnyebben megválok.
Elsősorban fiatal amatőröknek szánom. A pénz meg kell, de nem sürgős.

Aztán ha egy darabig nem lesz jelentkező, tényleg megy minden az ebayre vagy más, semleges területre.
Szerintem jól érted te ezt.
Előzmény: gelsystem (170)
gelsystem Creative Commons License 2009.07.11 0 0 170
eladjam neked a zíbéjen?
azt a 20 feletti részen risztelünk::::::)
miért szadizol minket????...:)tudjuk, van neked egy ilyen, YO neked...!

Előzmény: Pémén (169)
Pémén Creative Commons License 2009.07.10 0 0 169
Flektogon 2,4/35 MC, hibátlan, tokkal. 20 eft-ért eladó.
Novaways Creative Commons License 2009.07.10 0 0 168
Sziasztok!

Van egy eladó m42 közgyűrűsorom 3 részes, rekeszátvivős, 2.500.- HUF, adhatok hozzá +kétezerért egy Helios (Zenit 58mm/2-es) obit, +még1000-ért akár egy Zenit gépet is.

Jövő hét 14-17-ig Pesten leszek, azért írok. Hétfő estig várom a megkereséseket e-mail-ben. Egyébként máskor Debrecenben vagyok, hétfőig is, ha valakinek sürgős lenne :-)

Új állapotúak.

Üdv
Péter
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.10 0 0 167

M42 - Canon EOS átalakító gyűrű eladó (ezüst).

 

5000 Ft.- fixen.

 

Mail publikus, vagy 30 - hatharminc - 8826

csaba369 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 166
Carl Zeiss Jena Sonnar 3.5/135 MC M42 20e Ft-ért eladó. Hibátlan, de külseje nem újszerű. Mail publikus.
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 165

OK, köszönöm!

Flektogont már sikerült vásárolnom, a Sonnárral is tudok várni.

 

Ne haragudj, hogy ilyen feltételt szabtam. Én nem félek az átalakított objektívtől, de azt tapasztaltam, hogy az ilyen objektívet nagyon nehéz késöbb eladni. Az általam ismert szakik pedig 4-5K-ért nyúlnak hozzá egy objektívhez.

 

 

Előzmény: oraveczp (164)
oraveczp Creative Commons License 2009.07.08 0 0 164
Üdv!

Sajnos most nincs lehetőségem elvinni megfelelő helyre - hacsak itt valaki nem tud ebben segíteni - én meg értelemszerűen nem nyúlok hozzá. :) Szóval, ha ebben a formában nem felel meg neked, akkor később tudunk visszatérni rá, amennyiben addig nem találsz más megoldást. Egyébként piros rajta az MC felirat... :)

Minden jót!

Előzmény: Százbolha (153)
pater68 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 163
Üdv Mindenkinek! Meglévő M42-es obijaim mellé kerestem vázat. Gombhoz kabátot... Hát lett egy Chinon CM-3. Mellé 55, 200, és 300-as Chinon obik. Fejembe vettem, hogy kiegészítem a sort. Ha esetleg van valakinek eladó M42 obija az említett gyártótól más gyújtótávval, kérem keressen meg. Emilem publikus.
Pémén Creative Commons License 2009.07.08 0 0 162
Eladó Flektogon 2,4/35 MC, hibátlan, tokkal. 20 eft.
belovary Creative Commons License 2009.07.08 0 0 161
Elnézést, ha nem reagáltam a levelére, de nagyon sok üzenetem érkezett.
Levelére most válaszoltam.
Üdv.
Előzmény: Százbolha (160)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 160

Átnéztem a leveleim, de a 15.000 Ft-os ajánlatomra nem érkezett válasz, igy nem tudom, hogy önnek mi lett volna az elképzelése a vételárral kapcsolatban.

 

Írtam ismét emailt, mert úgy gondolom rövidre zárhatnánk az ügyletet.

Jeleztem, hogy személyes átvétellel, vagy posta költséggel együtt 20.000 Ft-ért megvásárolnám az objektívet.

 

Az ajánlatomat e hét szombatig tartom fenn, ha addig nem kapok pozítiv vagy elutasító választ.

Előzmény: belovary (156)
kttomi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 159
Jó választás! Sokkal extravagánsabb...
Előzmény: Százbolha (158)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 158
hehe,,,,  akkor a pirosat választom.
Előzmény: kttomi (157)
kttomi Creative Commons License 2009.07.08 0 0 157
Személyes tapasztalatom szerint van különbség a "piros MC" feliratos és a "ezüst MC" feliratos típus között: az egyiken piros festéket használtak a tubuson az "MC" felirat kiemeléséhez, míg a másik sorozaton ezüst színűt... Kb. ennyi.
Előzmény: Százbolha (155)
belovary Creative Commons License 2009.07.08 0 0 156
Igen, piros jelzésű az MC felirat.
Előzmény: Százbolha (155)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.08 0 0 155

Meg kellet emeljem a tétet...  van még 2 ebayes aukció meg egy vidéki ajánlat (újszerű állapot) folyamatban, utána megkereslek, ha nem múlik el a vásárolhatnékom..

 

Az MC felírat piros az objektíven?

Egyáltalán jelent ez valamit?  Az egyik eBay-es eladó kihagsúlyozta hogy ez a jobb.

Nekem  még csak ilyen volt, igy nem tudom van-e különbség a nem piros jelzésüvel szemben.

Előzmény: belovary (154)
belovary Creative Commons License 2009.07.08 0 0 154
Kedves Százbolha!

Pár napja még max.15ezret fizettél volna érte.
Elektric MC FLEKTOGON 2.4-35 CARL ZEISS JENA 7454
Még nem adtam el.
Üdv.
Előzmény: Százbolha (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!