Keresés

Részletes keresés

Unicalfan Creative Commons License 2022.11.24 0 0 45748

Hát Én most már nem értem az egészet....

 

Azt írtad korábban: Remco volt nála...most meg : A Remco rá se volt kötve     Az elsőből azt hiszem joggal feltételeztem,hogy azért írtad ,hogy Remco volt nála ,mert azt rákötötte és azzal programozott...42 db szervíz paramétert tudsz vele "finomhangolni" az adott helyszíni rendszert illetően...Ha ez nem történt meg akkor a Te kazánod nincs rendesen beüzemelve....

 

Csak a poén kedvéért: ilyen alapon írhattad volna azt is ,hogy volt nála kocsikulcs, pótkerék,tízórai.....stb..mert ugye ezeket sem használta nálad de volt nála.

 

Na ezt sem értem:Csak az északi lett bekötve, ill. rövidzár a TA2-re. Az ON-OFF üzeműt már én kötöttem be.

1.Remélem az északi szonda az SE pontra lett kötve.

2.Rövidzár a TA2 -re.Ez az áthidalás gyárilag benne van .pont az a lényeg ,hogy ezt nem bekötni kell,hanem eltávolítani.Ha On/Off termosztátot kötsz be akkor azért,mert ennek a helyére kötöd be. Ha meg a Kx easyt kötöd be a TA1/OT pontra akkor meg azért.(most abba azt hiszem ne menjünk bele,hogy akár egyszerre is lehet bekötve a kettő,azaz az on/off és az Ot is ,mert a kazán képes kezelni egyszerre a kettőt is,ráadásúl úgy ,hogy időjáráskövető rendszer van az eltérő előremenő vízhőmérsékletű fűtési zónákban is egyszerre)

3.Azt sem értem,hogy miért Te kötötted be az on/off termosztátot...az a beüzemelő dolga...sőt ha rákötöd pl beüzemelés előtt Te magad akkor az garanciavesztéssel járhat.

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (45746)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45747

Pusztán a poénkodás kedvéért:)

"kazán agya által tárolt paraméterek sokasága"

Én inkább a memóriának nevezem, legyen az ROM vagy EPROM. A RAM ugye felejt :) . Az "agy".., nekem valami magasabb rendű. -kivéve a "kerékagy" :).  Ezeknek a bináris kacatoknak az utasításvégrehajtóját ha megszemélyesíteni szeretném inkább professzornak említem. Azok között is van előre definiált algoritmus szerint múködő egyed :)

kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45746

Azért nem lett túlragozva. A Remco rá se volt kötve csak a két tekerővel operált. KX pedig ujdonság volt, úgyhogy mellőzte azt is. Csak az északi lett bekötve, ill. rövidzár a TA2-re. Az ON-OFF üzeműt már én kötöttem be. Eddig öröm, boldogság, jól működik így is. A KX-et persze beüzemelném ha már megvan.

Ehhez jó lenne többet tudni róla. Már ha nem hétpecsétes titkokat rejt. Előbb-utóbb persze meglesz.

Ezt a dátum, idő-intervallumok, helyiség hőfok igényt, hőfokmódosítás következő intervallumig, party, szabadság, köv. beavatkozásig tudja az on-dff vezérlő is. Mondjuk nem lehet kalibrálni a hőmérőt, + - 0,5 fok a mérési/kapcsolási pontosság. 

 

Előzmény: Unicalfan (45743)
Sony Black Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45745

Melyik az a kazánjuk?

Küldjél már róla doksit nekem, mert kíváncsi vagyok! 

Mi a mostani ára amúgy?

Homor amúgy egyfolytában bombáz a marketing leveleivel, de pl ilyennel nem :))

Előzmény: Unicalfan (45744)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45744

Ezt szerintem össze kellett volna hozni a Viessmann mátrix égőjével, és ez lenne a csúcs! :)

Háááát erre az Unical is rájött és megcsinálta...:-))) van ilyen kazánjuk.

Előzmény: Sony Black (45726)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45743

Igen rájöttem ,hogy a két nick név ugyanazt takarja:-))

Nem nagyon értelek,hogy miért akarod felprogramozni kazán nélkűl....az mire jó? egyébként nem lehetséges amit írsz.

Egyáltalán mit értesz a felprogramozás alatt?  A dátum /idő beállítást? És a napszakonkénti hőfok igény beállítást?

Az az érzésem nem nagyon érted: A beűzemelőd beállította a kazán paramétereit a nála lévő Remco-val....ezt a beállításokat a kazán agya tárolta...ha ráteszed a Kx easy t akkor azon meg fog jelenni a kazán agya által tárolt paraméterek sokasága ,pont ugyanaz amit a Remcon beállított a szervizesed.

 

Max a "user" szinten tudsz állítgatni pl időt ,dátumot,  fűtés-hőfok igényt (pl este 18-22 között hány fok legyen)

 

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (45724)
kormos* Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45742

Akkor vidd az emeletre a termosztátot és mindkét szobában legyen teljesen nyitva a radiátor szelep.

A lenti nagyszobában meg dolgozzon a termikus fej a radiátoron és kész.

60 fok alá nem tudod vinni ilyen magas min. teljesítménynél. Próbáld 60 fokon, ha kapcsolgat a kazán, akkor 65 fok. 

 

 

 

Előzmény: immi0307 (45740)
Zs:) Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45741

A radiátorokon lévő torlókkal be kellene állítani a tömegáramokat!

Előzmény: immi0307 (45740)
immi0307 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45740

Nagyjából értem amit írsz. 
Jelenleg is a földszinti nagyszoba/nappaliban van a termosztát, teljesen nyitott termofej mellett. 
A probléma az, hogy ez a legmelegebb helyiség, Az emeleti két szobában 1-1,5 fokkal hidegebb van, szintén nyitott termofej mellett. Ha 60 fokra feltolom az előremenőt, akkor még gyorsabban eléri a beálított hőmérsékletet a szoba, az on/off termosztát meg lelövi a kazánt. Tehát régebben is ezt tapasztaltam, mikor 67 fok volt az előremenő, onnan meg kezdődött a ki-be kapcsolgatás.

 

Tudom, hogy vacak a hőeloszlás a lakasban, ezt kellene valahogy kilegóznom, egyenletesebbé tennem.

 

Előzmény: kormos* (45738)
Zs:) Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45739

A fűtési görbe beállításához kell a meredekségi paraméter, a min/max előremenő hőfok és egy eltolási érték (ami függőlegesen tol el), azért ezeket minden kazán tudni szokta.

A külső hőmérséklet érzékelő mindenképpen hasznos lenne, bár az, hogy 67°C az előremenő, nekem abból az jön le, hogy nem veszi figyelembe.

Előzmény: immi0307 (45735)
kormos* Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45738

Szerintem iktasd ki a külső hőmérőt, 

mert nem lehet 60 fok alá vinni az előremenőt. 

Berakod a termosztátot a legnagyobb szobába és ott teljesen kinyitod a termofejet a radiátoron.

A másik két szobában meg szabályoz a termofej a többi helyen teljesen nyitva a raditátorok.

 

Az előremenő legyen 65 fok és kész.

A termosztátot annyira állítod ami kellemes és férjél bele az 1730 m3 kedvezményes gázba. 

Amennyiben a nagyszoba nem háló szoba éjszakára le lehet venni termosztátot 19-18 fokra, akár 17-re is. 

Nálam a konyha és előszoba 20 fokon van. 

A lakószobák éjjel 21 fokon, este-reggel  21,5 fokon vannak.

 

Azt kell megnézni, hogy  a két kis szobában, ha teljesen elzárod a radiátorokat, akkor meddig lehet levinni az előremenőt. Tehát például 60 fokot tudja-e tartani a kazán és nem emelkedik-e az előremenő hőmérséklete, így lehet meghatározni a minimális előremenő víz hőmérsékletét.

Tehát, addig kell emelni, amig a kazán tudja tartani. Tehát beállítod 60 fokra és az előremenő 61-62-63 fok, akkor emelni kell az előremenőt.  65 fok valószínűleg jó lesz. 

 

Előzmény: immi0307 (45737)
immi0307 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45737

Na, ezért jó, hogy az ember itt kérdez, mert ezeket nekem pl. nem magyarázta el se a szaki, se senki. Konvektoros lakásból költöztünk, ott nem ezek a problémák merültnek fel. :)

Azt sem tudom, hogy a termosztátot hová lenne érdemes raknom, és mire lekapcsolási hőmérsékletre állítsam. Feljebb fogom tolni a fűtési görbét és a termofejeken igazítok majd, meglátom hogyan alakul a kazánműködés és a gázfogyasztás.

 

Amúgy a 3db termofejes radiátor van 3 szobában (ebből az egyik a nappali funkcióját is ellátja. Ezen kívül nem termofejes van az előszobában, egy a konyhában (ezek elég hűvös helyiségek), 1-1db törölközőszárítós a két kis fürdőben, ezek mind teljesen nyitva vannak.

kormos* Creative Commons License 2022.11.23 -1 0 45736

Egy dologra kell figyelni nagyon, mégpedig, hogy a kazán min. teljesítményt mindig le tudja adni. A szervizes véleményezhette, hogy magas a kazán min. teljesítménye a lakás nagyságához képest és amikor a termofejek a radiátorokon  lezárnak, akkor is tudja leadni a min. teljesítményt, mert különben a kazán sokat fog ki-be kapcsolgatni. Ezért állította be 67 fokra. 

Egyébként, hány radiátor van nyitva állandóan, amiken nincs temofej vagy teljesen nyitva vannak. 

 

60 fok alá nem igen tudsz menni...

Előzmény: immi0307 (45735)
immi0307 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45735

25-80 °C lehet az előremenő hőmérsékletet állítani, ha nincs külső hőmérséklet érzékelő csatlakoztatva. ha van akkor az alapértelmezett meredekségű fűtési görbét tudom úgymond "jobbra-balra" eltolni. Minden más paramétert csak szerviz modulon vagy a saját BUS rendszerű termosztátján tudnám állítani, kazánon csak ennyit (illetve a másik tekerőn a HMV hőmérsékletet és kaput.

Teljesen jól fel tudom fűteni a lakást, az nem gond, de pl. ha nincs ott kinn annyira hideg, akkor túlságosan elvesz az előremenő hőmérsékletből, nem elégséges a fűtés. de hidegben előfordul, hogy "túllendül" a felfűtés, onnan meg ki-be kapcsolgatja a "buta" termosztát a kazánt, ami lehet, hogy annak sem egészséges.

 

Azért érdekelne, hogy van-e magoldás a saját drága termosztáton kívül más eszközzel, hogy ne csak a külső szenzor alapján, hanem a belső kívánt hőmérsékletet figyelembe véve moduláljon az eszköz?

 

Lehet, hogy teljesen ostobaságokat beszélek, de sajnos olyan mifelénk a kazános szakember választék, hogy úgy gondolom, jobban járok, ha magam járok utána néhány dolognak, főleg most, hogy nem ártana takarékoskodni sem.

 

(pl. aki beüzemelte a kazánt, beállította az előremenőt 67 °C-re, és azt mondta ez így jó lesz mindig.... én ezt nem így gondolom.)

Előzmény: kormos* (45734)
kormos* Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45734

80 nm és 4,8 kw min. teljesítmény, felejtsd el a BUS termosztátot. 

 

A Baxi kazánt nem ismerem, ha csak tologatni tudod a görbét az lehet kevés. 

Egyébként mennyire van beállítva a max. és min. fűtővíz hőfoka, mert ezekhez képest állítja be a görbe meredekségét. 

 

Előzmény: immi0307 (45733)
immi0307 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45733

A lakás 2 szintes, összesen 80nm, egyelőre nem túl jó szigetelt, sajnos erre ebben az évben nem is kerül sor. Laikus vagyok a témában, de igyekszek utánajárni a dolgoknak.

A szerelő annó csak a termosztátot hozta, a külső hőmérséklet szenzort én szereltem fel. Ezzel az adott meredekségű (1,5x) fűtési görbét tudom tologatni a hőmérséklet beállítás helyett most a kazánon. Ahogy olvastam, a a meredekséget (felfűtési sebességet?) csak a Baxi termosztáton vagy szerviz modulon keresztül lehet hangolni. Jelenleg beállítástól függően lassan, vagy gyorsabban eléri a termosztáton beállított értéket, onnan ki-be kapcsolgatja, ahogy visszaesik a hőmérséklet.

A minimális teljesítmény ha jól olvasom 4,8 kW.

 

Előzmény: kormos* (45731)
C20NE Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45732

A leírás szerint tud kezelni OpenTherm eszközt. A Remeha kazánon is amit láttam ment az R-buszra akasztott OT termosztát.

Előzmény: immi0307 (45729)
kormos* Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45731

Mennyi a kazán min. teljesítménye és mekkora a lakás?

Előzmény: immi0307 (45729)
Zs:) Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45730

Valószínűleg nincs jól beállítva. Bár nem írtad le, hogy mi is a probléma vele, ezzel a kombinációval azért elég jól be lehet lőni.

Előzmény: immi0307 (45729)
immi0307 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45729

Sziasztok!

 

Van egy Baxi Prime 24 kombi kazánom, amihez jelenleg egy külső hőmérséklet szenzor és egy egyszerű Computherm ON/OFF termosztát csatlakozik, ami sok olvasgatás után, laikusként is úgy tűnik nem egy jó kombináció. Nem is érzem túl komfortosnak a lakás fűtését.

A fellelhető információk alapján képtelen vagyok megtudni, hogy tudja-e az OpenTherm protokollt, vagy csak az R-BUS-on csatlakozó BAXI Mago termosztáttal hajlandó együttműködni, ami nem olcsó, de úgy tűnik ezzel lehet a kihasználni a kazán „képességeit”

Érdemes beruházni rá? Esetleg tudtok alternatív (nem ON/OFF) vezérlést ehhez a kazán típushoz?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Összeollóztam a gépkönyvben találtakat, egyik fejezetben megemlíti az R-Bus mellett az OT-t is, de utána már csak R-Bus, On-Off-ról beszél.

kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2022.11.23 -1 0 45728

Bocs, de hogy ne legyen nagyobb kavar, S51es= Kigyobőr..

(Egy futball nézetkülönbség miatt kirúgtak a Juve topicból, nem lehetett annyiban hagyni, csúnya de létrehoztam a másikat. Azt használom focira, de néha úgy marad a bejelentkezés. Sorry)

Előzmény: Unicalfan (45723)
Sony Black Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45727

Egyszerűsített készülékcsere egyik feltétele, hogy az új készülék hőterhelése nem lehet nagyobb a réginél!

Nem összekeverendő a névleges hőteljesítménnyel!

Hőterhelés= hőteljesítmény osztva hatásfokkal!

Itt azt is megjegyezném, hogy elvileg a fűtési hőterhelés a mérvadó kombi kazán esetében, mert a HMV készítés az szakaszos üzem, nem egy állandó hőterhelés. Ezt csak így itt hagyom...

 

Fűtő kazán esetében ez utóbbi nem érvényes. Az a Baxi 12-es gondolom csak fűtő...

Egyébként meg nem értem az embereket miért vannak megijedve, a gáztervtől?

Tervköteles készülékcsere, nem egy bonyodalom. Egy picit drágább, mert nyilván a tevet meg kell csinálni, de azt ebben az esetben nem kell elfogadtatni a szolgáltatóval. Csak annyi hogy lesz egy terv a készülékcseréről. Minden más, technikailag ugyan az mint az egyszerűsített készülékcserénél. Így akkorát raksz fel amt csak akarsz! (egy kikötés van csak, a gázóra kapacitása nem változhat)

Előzmény: iszp (45721)
Sony Black Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45726

"A WB 5 teljes mértékben ALSI ötvőzet,téglalap alakú és a kazán elejét leszedve előlről tisztítható.Egy monstrum van benn anyag rendesen...örök élet +1 nap."

 


Szerintem ez a föld legjobban eltalált kondenzációs kazántestje! 

Ezt szerintem össze kellett volna hozni a Viessmann mátrix égőjével, és ez lenne a csúcs! :)

Előzmény: Unicalfan (45720)
kormos* Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45725

"A Victrix TT-t továbbra is jó kazánnak tartom. Hogy a szervizes nem szereti, mert ki kell venni a kazántestet"

 

Tényleg ki kell venni a kazántestet? Nálam most lesz esedékes az 1 éves karbantartás.

Szerelő mondta?

Előzmény: attila0325 (45711)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45724

"milyen vezérlőre gondolsz"  A KX-re, a kazánt beállította a beüzemelő /min,max füstgáz 9,5, előremenő viz max/ ezeket vezérlő nélkül. Az oC-t én tettem át 10re.

A KX-et nem ismerte , abban maradtunk hogy tanulmányozom :) addig egy szoba on-off vezérlés van (computerm 004).

Igen a KX által mutatott zónák, idők voltak gyanúsak mikor rákötöttem és néztem a beállításokat, tehát azokat át kell állítani mielőtt rábízom a vezérlést. Egyébként a tápott a kazánról kapja ez, jó lenne tudni milyen táppal lehet offline  felprogramozni. Két vezeték csatlakozik csak, ezen jön a táp és kommunikál.

 

Előzmény: Unicalfan (45723)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.23 0 0 45723

INV= Inverno (olaszul) = téli űzemmód ..fűtés aktív

 

EST=Estate  (olaszul) = nyári űzemmód ...fűtés inaktív

 

Conf =Confr= Confort rövidítése 

 

ECO = ECONM= ECONOMY rövidítése

 

Különben gyanús hogy a vezérlő nem is lett alapra beállítva a gyárban sem, Itt konkrétan milyen vezérlőre gondolsz  a kazánban lévő alaplapra vagy a KX Easy re.

Az Unical azon gyártók közé tartozik aki MINDEN kazánját ellenőriz ,tehát nem hagyja el a gyárat egyetlen készűlék sem amit nem próbálnának le (állítanának be) .

 

A KX Easy meg kűlső beszállítótól jön..... 

 

Aki űzembehelyezte nálad a REMCO val átprogramozta a kazánod agyát a helyi körűlményekhez igazodva (min teljeseítmény ,fűstgáz értékek...stb) Ha csatlakoztatod a KX Easydet akkor az is átveszi a kazánod "agyában" a szervízes által beállítottakat.

Illetőleg ha a KX easy csatlakoztatva van akkor az azon beállított (USER) szinten állítható paraméterek felűlírják magán a kazán előlapján állítható USER paramétereket.  

Előzmény: s51es (45704)
attila0325 Creative Commons License 2022.11.22 -2 1 45722

A TT12-vel szemben a baxi szerintem továbbra is hanyagolandó. A baxi annó a 400k-t sem értem meg, most meg a 600k forintot veri, ebből már lehet venni kazánt is.

Szerintem a vitodens 100w neked jó lehet, és még olcsóbb is. Ez ráadásul több helyen van raktáron, ahogy most beütöttem árukeresőbe.

Vannak fura megoldásai ennek is, nem mondom, de ettől ez még tutira menni fog.

Egyszerűsített cserénél legjobb tudomásom szerint nem a névleges /max teljesítményt kell nézni, hanem a hőterhelést.

Meglévő C6 kéménnyel jó lehet. Ha gyári, készülékkel együtt tanúsított immergas elvezetésed van, az megint más, de Sony erről sokkal hitelesebb infót tud adni.

Előzmény: iszp (45721)
iszp Creative Commons License 2022.11.22 0 0 45721

Nagyon köszi az infókat. Hát pedig valszeg vagy az immegas, vagy a baxi 12-ese lesz,mert csak így van esélyem az egyszerűsített cserére. Mai szuper hír, hogy az Immergas alkatrész Olaszországból 3-4 hét alatt jön meg. Addig nincs fűtésem.. Ez azért nem annyira vonz az újabb immergas szopórollerre felszállásra.. :(

Előzmény: Sony Black (45719)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.22 -1 1 45720

Konkrétan melyik új Bosch Condesre gondolt a rokonod? 

 

WB5 és WB6 a két típus...A WB 5 teljes mértékben ALSI ötvőzet,téglalap alakú és a kazán elejét leszedve előlről tisztítható.Egy monstrum van benn anyag rendesen...örök élet +1 nap. De a Bosch csak a 30 Kw feletti kazánjaiban van benne.Illetőleg még a Buderus alkalmazta ezt a hőcserélőt ,csak ők jobban levitték a min teljesítményét (4Kw-ra).

 

A WB 6 a henger alakú belűl (tűztér oldalról) ALSI ötvözet,kívűl pedig rozsdamentes acél.Az ALSI ötvözet kűlső fele spirálisan van kialakítva ,erre van rásajtolva a rozsdamentes acél köpeny. Magyarán a fűtővíz az acél köpeny és az ALSI ötvözet kűlső része között áramlik spirálisan alulról felfelé.

A két anyag eltérő hőtágulása miatt itt előfordulhat ,hogy vetemedik a kűlső acél köpeny (hullámos lesz) Ilyenkor a fűtővíz nem spirálisan halad ,hanem átszalad alulról felfele.Mondanom sem kell ilyenkor nem melegszik fel a kívánt hőfokra.

 

Ettől fűggetlenűl szerintem jók a WB 6 os -al szerelt Boschok is.Kűlönösen pl a 7000 Iw 14 kw--2kw körűli minimummal.

 

Múlt héten voltam kinn egy Buderus Gb 042-esnél,(amiben szintén a WB6 van) ami 2009 óta nem volt karbantartva,tisztítva  EGYSZER SEM....A tulaj nem tudta ,hogy kell....most is csak az volt a baj,hogy leejtette a Buderus RC 35 vezérlőt és állandóan ment a kazán.... Kiváncsiságból lekaptam a ventit a tetejéről,mert látni akartam a WB6 belsejét.....tűztér oldalról... A koszokat kivéve ,konkrétan SEMMI baja nem volt.Ezt látva számomra a WB6 is kiérdemelte a "legenda" jelzőt...:-)

Előzmény: attila0325 (45707)
Sony Black Creative Commons License 2022.11.22 0 2 45719

A Vaillant is mélyrepülésbe van amióta összeolvadt az SD-vel.

Amibe Giannoni hőcserélő van az mind kaka, mindegy hogy Vaillant, SD, Baxi, Ariston stb... Ez egy rozsdamentes hőcserélő ami fossá rohad a kazánban, mert nem bírja a savas környezetet. Van akinek 2 év alatt van akinek 6-8év, karbantartás függő is. Én általában AlSi hőcserélős kazánt ajánlok, vagy ha már acél akkor Viessmann, mert abban saválló acél van, az bírja! Na azt még nem láttam rozsdafoltosat, még akkor sem ha nem volt karbantartva.

Amivel nem nagyon van probléma az a Bosch, Viessmann, Wolf, Weishaupt, Remeha. Ezekből nyilván a Bosch a legolcsóbb árfekvés...

 

 

Előzmény: iszp (45710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!