Keresés

Részletes keresés

sonomilanista Creative Commons License 2008.07.14 0 0 6003
Szlovák klubokról ITT egy link
Tizennégyes Creative Commons License 2008.07.14 0 0 6002

Ebben a KAC témában valószínüleg igazad van.

 

De egy másik csapat: Losonci AFC????

Nagyon gyanús a neve, de nem tudok semmit a történetéről!

Előzmény: lg23 (6001)
lg23 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 6001
Előzmény: lg23 (6000)
lg23 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 6000
szvsz. ez felsorolja a korábbi kassai klubokat, némileg megemlítve azok eredményeit is.
Előzmény: Tizennégyes (5999)
Tizennégyes Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5999

 Nem ismerem a szláv nyelveket. Ez az MFK honlapjáról van és szó van a benne a KAC-ról. Szerintem innen gondoltam, hogy van valami jogfojtonosság. Valaki ki tudja belőle hámozni a lényeget?

 

 

 

Futbal v Košiciach prinášal v minulosti radosť i smútok, ale diváci zažili od prvého klubu KAC, cez Törekvés, Čs.ŠK, Jednotu, Dynamo ČSD, VSS, Lokomotívu až po 1. FC veľa vynikajúcich úspechov. Zásluhou KAC videli I. ligu v maďarskom vydaní, vďaka Jednote od ročníka 1945/46 I. čs. ligu i prvý titul majstra Slovenska, ktorý získala v dvojkolovom súboji s ŠK Bratislava, dve víťazstva Lokomotívy v Čs. pohári, ktorá spolu s VSS triumfovala aj v Slovenskom pohári, dva tituly 1. FC v slovenskej lige, jeden jeho triumf v Slovenskom a v Čs. pohári.

Előzmény: Tizennégyes (5994)
lg23 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5998
speciál ezt a klubtörténetet én is így ismerem :)
Előzmény: Tizennégyes (5997)
Tizennégyes Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5997

De a legendás Kolozsvári AC már megszűnt:

 

Névváltozások:        Kolozsvári Athletikai Club               1885-1919

CA Cluj                                             1919-1940

Kolozsvári AC                                  1940-1945

Ferar Kolozsvári Munkás SE        1945-1947

                                   beolvasztják a KVSE (CFR)-be       1947

 

Előzmény: Tizennégyes (5995)
lg23 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5996

hááát... ez szerintem a "kamuzzunk be magunknak történelmet" típukus esete:

 

MFK Kosice:

 

http://www.foot.dk/VisSlovaklub.asp?ID=8

 

1952-ben alakultak.

 

+ a KAC a Futballtörténelmi lecke nem csak fiúknak c. könyv szerint is megszűnt.

Előzmény: Tizennégyes (5994)
Tizennégyes Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5995
 És a jelvényük!
Előzmény: Tizennégyes (5994)
Tizennégyes Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5994
Például a Kassai AC még létezik:

 

 

Névváltozások:  Kassai AC                                   1901-1908

                       Kassai Atlétikai Sport Egylet         1908-1918

                       fúzió a Kassai SE-vel

                                  beolvad a Jogász SE (1911)

                       SK Sparta Kosice                         1918-1938

                       Kassai AC                                   1938-1942

                       Kassai Rákóczi AC                        1942-1945

                       fúzió a Kassai Rákóczi SE-vel

                       SK Jednota Kosice                        1945-1952

                       TJ Spartak VSZ Kosice                  1952-1956

                       TJ Spartak Kosice                          1956-1957

                       fúzió a TJ Spoje Kosice-vel

                       TJ Jednota Kosice                           1957-1966

                       fúzió a TJ Slavoje Kosice-val

                       TJ VSS Kosice                                 1966-1979

                       TJ ZTS Kosice                             1979-1992

                       1. FC Kosice                                1992-2005

                       fúzió a TJ VSZ Kosice-vel

                       Mestsky Futbolovy Klub Kosice      2005- 

 

Előzmény: lg23 (5987)
sonomilanista Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5993
sjose válasz | megnéz | könyvjelző 2008.03.23 18:25:34 © (5486)

A Fuleki TC mire visszakerult teljesen le volt gatyasodva az NB II-bol vissza is lepett es meg is szunt. Nekem valami olyan remlik hogy a tamogato gyar leeget...



Utana a Fuleki vasutas vette at szerepet az NB III-ban. A fuleki focipalya a fout menten van manapsag konnyu megtalalni.
Előzmény: sonomilanista (5992)
sonomilanista Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5992
Füleki TC szlovák nyelvű históriája

ITT
Előzmény: lg23 (5985)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 5991
Dunai Antal szerint a magyar futballisták még mindig pusztán játéknak hiszik a labdarúgást

A spanyoloknál vált profivá, itthon kinevették

lg23 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 5987
esetleg nem tudod, melyik létezik még és milyen néven?
Előzmény: Tizennégyes (5986)
Tizennégyes Creative Commons License 2008.07.13 0 0 5986

 

A felsoroltakon kívül ezek a csapatok szerepeltek magyar első vagy másodosztályban:

 

 

Újvidéki AC

Szabadkai SE

Szabadkai Vasutas AK

Beregszászi FTC

Bezdáni SE

Érsekújvári SE

Kassai Rákóczi

Kassai Vasutas

Kolozsvári EAC

Marosvásárhelyi Attila

Marosvásárhelyi NMKTE

Marosvásáhelyi SE

Marosvásárhelyi Székely Vasutas

Munkácsi SE

Óbesei Bocskai

Nagyváradi Törekvés

Topolyai SE

Újverbászi GSE

Zentai AK

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (5984)
lg23 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 5985

Az előbbi fent van. Az utóbbi az azonos az FTC Fil'ákovóval? Az viszont a wikipédián nincs fent :(

 

Milyen osztályban vannak jelenleg, ill. mit értek el korábban?

 

Más.

 

A Google Earth-ön Magyarország teljes terület felkerült, viszonylag élvezhető minőségben! Mondjuk a DVSC stadionja - szokás szerint - a létező leggyengébb minőségű lett - kizárólag TV kedvéért :D

Előzmény: Törölt nick (5984)
lg23 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 5983

Ha valaki jól bírja a német nyelvet, annak ajánlanám figyelmébe a Wikipedia német szakaszáról ezeket a focista életrajzokat:

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Benutzer:Karloff_lugosi

 

Szerintem szenzációsak! A legtöbb 20-as, 30-as évekbeli magyar, osztrák, esetleg román vagy olasz játékosról szól, de pl. csinált az emberünk a Makkabi Brnoról is egy szócikket. Mindegyik hosszú, részletes, kidolgozott, alapos munka.

 

Mindezt úgy, hogy egy szót sem tud magyarul...

lg23 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 5982

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_football_clubs_in_Hungary#Clubs_outside_present-day_Hungary

 

tudtok esetleg további, a mai Magyarország területén kívüli, de korábban valamilyen osztályú magyar bajnokságban szereplő, jelenleg is létező klubról?

Csaba68 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 5980
Tlán érdekel valakit a (Wiener) Sporttagblatt
1918-1925 között, az elején nagyon hiányos
http://anno.onb.ac.at/cgi-content/anno?aid=wst
Csaba68 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 5979
Véletlenül akadtam rá, osztrák-magyar válogatott meccs is van közte:
http://www.bildarchivaustria.at/default.aspx?card=bildarchiv&ausstellung=9755331#
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2008.07.05 0 0 5978
Kösz,
én azokat próbáltam összegyűjteni, ahol feltételezhető volt, hogy a játékos halálában ellenfele játéka is közrejátszott. Három ilyen esetet találtam (Dávid, Stiller, Bindl), de lehet, hogy volt több is.
Előzmény: Törölt nick (5975)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2008.07.05 0 0 5977
Ez nagyon ismerős volt (azt hiszem, amikor évekkel ezelőtt a NS-t jegyzeteltem, megfogott a hír).
Előzmény: Törölt nick (5976)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2008.07.05 0 0 5974
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2008.07.03 0 0 5973
Ismerve a korabeli, kissé elavult magyar játékstílust, azért ez nem olyan meglepő. Szerintem.
Erre gondolok:



Illetve az azért valóban nonszensz, hogy a sportlap jelszavakkal oktatja a labdarúgókat.:)
Előzmény: Törölt nick (5972)
zöldpáncélos vérteknős Creative Commons License 2008.07.01 0 0 5971
NS, 1939.03.09.
Hogyan orvosolta Jimmy Hogan a „süket” ballábat

Csepelen megnéztük a WMFC egyik edzését. Fültanui voltunk, amikor Lukács edző azt magyarázta Jägernek, a WMFC fiatal, amatőr balösszekötőjének, hogy a jó futballista mindkét lábával egyformán rug.
– Aki nem kétlábas futballista, az nem is futballista. – mondta Lukács – majd így folytatta:
– Tanuld meg jobb lábbal is szöktetni a szélsődet. Ha gyengébb a jobblábad, négyszer-ötször annyit gyakorolj jobbal, mint ballal. Nehogy úgy járj, mint Serényi, aki még 28 éves korában is „süket” a ballábára és valószínűleg „süket” is marad örökre…
Aztán ezt mesélte az edző:
– Amikor én annakidején Jimmy Hogan kezei alá kerültem, az angol edző mindjárt észrevette, hogy egylábas vagyok, azaz, hogy sokkal szívesebben rugok jobbal, mint ballal.
– „Megállj!” – mondta Hogan – „én majd megtanítalak arra, hogy ballal is rugj. Húzd le mindjárt a jobblábadról a cipőt!”
- Le kellett húznom a cipőt a jobblábamról. Hogan kihozott egy rettenetesen nehéz labdát és kapura kellett rugdosnom. Akkor nem nézett oda, megpróbáltam cipőtlen jobblábammal rúgni. Természetesen a nehéz labda szinte letörte az ujjaimat. Nem is volt kedvem többet jobbal rúgni. De meg is tanultam használni a ballábamat! Kénytelen voltam, mert amíg meg nem tanultam, nem kaptam cipőt a jobblábamra az edzéseken.
– Ha nem tanulsz meg jobbal, én is úgy fogok veled csinálni, mint velem csinálta Hogan – fejezte be az oktatást az edző.


Serényi tudtommal balszélső volt. Valóban jobblábas lett volna, vagy csak a cikkíró zavarodott bele a sok lábba? Amúgy ezt a móccert a maiaknál is alkalmazni kellene.
NNS! Creative Commons License 2008.06.29 0 0 5967
sonomilanista Creative Commons License 2008.06.28 0 0 5966
VÁLOGATOTT LABDARÚGÓKERET SVÉDORSZÁG ÉS FINNORSZÁG ELLEN


Vághy Kálmán futballkapitány a Svédország és Finnország elleni készülő válogatott labdarúgó keretet így állította össze: Csikós, Rudas, Sárosi III, Polgár (Ferencváros); Tóth II, Horváth II., Mike (Gamma); Olajkár II, Marosvári (Csepel); Szűcs (Szolnok); Balogh (Beszkár); Pázmándi (Elektromos); Bíró, Nagymarosi, Szusza, Zsengellér (Újpest); Egresi (Kispest); Bodola, Sárvári, Tóth III. (NAC); A kapitány holnap, szerdán délután 4 órakor a Bihari utcai pályán zárt kapuk mögött tartja első válogatott tréningjét, amelyen két harmadban a Törekvés lesz az ellenfél, egy harmadban pedig a válogatottak e4gymás ellen játsdzanak.


Esti Magyarország , 1943. augusztus 31. kedd



És valójában ez lett az eredmény :


242. Válogatott találkozó

Időpont: 1943. szeptember 12. Helyszín: Stockholm, Rásunda-stadion
Vezette: Vinioksa, Finn Nézőszám: 40.000

Svédország Magyarország

2 : 3 (2 : 1)

SWE
Bergquist, H. Nilsson, Leander, Ählund, Emanuelsson, Grahn,Martensson, G. Green, G. Nordahl, H. Carlsson, Nyberg

HUN
Tóth György,Rudas Ferenc, Olajkár II. Sándor, Bíró Sándor,Sárosi III. Béla, Nagy II. András,Egresi Béla, Zsengellér Gyula, Sárvári-Spielmann Ferenc, Bodola Gyula, Tóth III.Mátyás
Szövetségi kapitány: Vághy Kálmán


Góllövők: G. Nordahl/7, Zsengellér Gyula/15, G. Nordahl/41, Sárvári-Spielmann Ferenc/50, Leander/76 öngól
Kiállítás: ----


Kommentár: Még a svéd trónörökös is megtisztelte a találkozót, sőt minden játékossal kezet is fogott.A hazaiak kétszer is vezetéshez jutottak, de előszőr Zsengellér tíz méterről, laposan meglőtt labdájával, majd Sárvári-Spielmann közelről, fordulásból bevágott bombájával sikerült egyenlítenünk. Ezek után a két csapat mintha beletörődött volna, hogy nem boldogulnak egymással. Kicsit lustán, kényelmesen játszottak és a mérkőzés végére vártak. Az egyik ilyen "csendes" támadásnál a svéd védő, Leander hazaadásával annyira meglepte saját kapusát, hogy az csak nézni tudta, ahogy a labda a hálóban köt ki. Győztűnk, de nem tehettünk róla.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------



243. Válogatott találkozó

Időpont: 1943. szeptember 15. Helyszín: Helsinki, Olimpiai Stadion
Vezette: Eklind, Svéd Nézőszám: 10.000


Finnország Magyarország
0 : 3 (0 : 2)

FIN

Sarnola,Westerholm, Aberg, V. Asikainen, Altio, Sottola,V. Kultti, K. Weskström, Teräs, Bogomoloff, Beijar


HUN
Tóth György,Rudas Ferenc, Olajkár II. Sándor, Bíró Sándor,Sárosi III. Béla, Nagy II. András,Egresi Béla, Zsengellér Gyula, Sárvári-Spielmann Ferenc, Bodola Gyula, Tóth III. Mátyás
Szövetségi kapitány: Vághy Kálmán


Góllövők: Tóth III. Mátyás/11, Sárvári-Spielmann Ferenc/35, Tóth III. Mátyás/47
Cserék: ------
Kiállítás: -----


Kommentár: A finn válogatott a várakozások alapján még ekkor sem tartozott a nemzetközi élvonalba.Nagyon könnyű mérkőzés. A csapat tagjai mind külön-külön tartottak bemutatót labdarúgó tudásukból.. Nagyobb arányú lett volna a győzelem és a labdarúgó bemutató is látványosabb, ha összjáték zajlik. A hazai szurkoló azonban így is sokszor ragadtatta tapsra magát, amikor egy-egy tetszetős megoldást látott. Bár gólt nem rúgott, de a legparádésabb megoldásokat mégis Sárosi III. mutatta be. A finn kapus a mérkőzés után sajgó kezekkel emlékezet azokra a hatalmas bombákra, amilyenekhez hasonlóval eddig még nem volt dolga.












Tempó Vasutas! Creative Commons License 2008.06.23 0 0 5964
sonomilanista Creative Commons License 2008.06.23 0 0 5963
FIGYELEM , FIGYELEM EXKLUZÍV !

Futbalmérkőzés a harctéren


Érdekes sporthír érkezett a harctérről.
„ Valahol Oroszországban” a magyar híradósok 3:1 ( 2:0 ) arányú győzelmet arattak a német híradósok csapata felett. A mérkőzést nagyszámú katona-közönség nézte végig.
A vezető gólt Tóth Sándor szakaszvezető rúgta majd Csacsovszky Géza szakaszvezető 2-re növelte a magyar gólok számát. A második félidő elején a német Heinz góljával a német híradósok szépítettek az eredményen, de végül Csacsovszky újabb gólja megpecsételte a mérkőzés sorsát. Az érdekes és változatos mérkőzést német bíró vezette.


Új Magyarország, 1942. július 19. vasárnap

Hogy mikre nem futotta a harctéren... ettől már csak egy magyar-szovjet híradós meccs lett volna izgalmasabb :-))

Megtaláltam nagyapám örökségét :-) egy tucat 1940-es évek-beli újságot ...

folyt köv. apránként
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2008.06.21 0 0 5962
Akkor most ez aktuális:

Klebelsberg Kunó sportpolitikája

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!