Keresés

Részletes keresés

kifli Creative Commons License 2022.03.12 0 1 94609

hát nem tudom. Orbánra ráférne pár év welness, de ha elképzelem MZP-t ezt a félnótás futóbolondot kormányon, abba beleborzongok.

Előzmény: Hepci (94607)
Hepci Creative Commons License 2022.03.11 0 0 94608

Sümegi Ákos Kékfrankos 2016

Burgundi stílusú kékfrankos burgundi palackban Szekszárdról - a Másik Bolt nevű wekerlei delikátban ajánlotta a tulajdonos azzal, hogy az ifjú termelő csak kellőképpen érlelt borokat tesz ki a piacra. Természetesen fogalmam sincs, hogy ez igaz-e, de itthon meglepő, ha valakinek ez az évjárata van kint a polcon valamilyen vörösborból.

Aránylag világos, téglás árnyalatú szín, erdei gyümölcsök, tökéletesen besimult savak, moderált alkohol - szinte pinot noir is lehetne. Kemencés Benő egyik korábbi abasári kékfrankosára emlékeztet, ami filigrán, silleres színű, de nagyon finom darab volt.

6 pont, 3500 Ft (A Másik Bolt)

Hepci Creative Commons License 2022.03.10 -2 0 94607

Sok okosat tenni nem tudunk. Esetleg leváltjuk Orbánt, de mérsékelten hiszek ebben, pedig kurvára ráférne egy hosszabb stratégiai pihenés. Nem kívánok amúgy rosszat neki, tehát azt se bánnám, ha a stratégiai pihenés közben Anikó asszony helyett Várkonyi Andrea, Palvin Barbara, Stollár Fanny, valamint Jennifer Lawrence felváltva furulyáznának neki. :)

Én úgy döntöttem, hogy sok teniszezéssel és borozással készülök az atomháborúra, mivel ez már a vírus ellen is bevált.

Előzmény: altimus (94606)
altimus Creative Commons License 2022.03.10 -1 1 94606

> Különösen Altimusért aggódom, talán elvitték az orosz deszantosok...

 

koszonom az aggodalmat, nagyon jol esik, de nincs ra szukseg, eletben vagyok. nehany hetet az amugy nagyon klassz, de igencsak nehez mindennapokat elo kubaban toltottem, aztan holnap elutazom lappfoldre, csak hogy ne stresszeljem magam a magyar es a nemzetkozi fejlemenyekkel.

 

kubaban bor nem nagyon van, spanyol importot ittam talan ketszer. sor se nagyon van, de ha van kubai sor (sok euroert), akkor az nem rossz. rum van doszt, termeszetesen euroert, de az alap rum nem draga, aztan persze van mindenfele x eves reserva dragabban, amikbol ittam egesz jot, de a rum nem az en vilagom.

 

zoli remelhetoleg jol van, itt az ideje, hogy o is lazitson egy kicsit, forum mentesen.

 

az orosz desszantosok meg kapjak be a faszom, a rohadek putyinnal egyetemben. meg az osszes faszfejjel, akik azt hajtjak, hogy a haborut ukrajna maganak koszonheti es hogy tulajdonkeppen az usa okozta ezt az egeszet, kvazi belekenyszeritve a kibaszott oroszt, hogy haboruzzon. mi meg probaljunk strategiai nyugalmat eroltetni magunkra, ahogy azt a nagyfonok uzente.

 

Előzmény: Hepci (94600)
amimaki Creative Commons License 2022.03.10 0 0 94605

Éljen. Itta ezt valaki mostanában?

Előzmény: lazaridi (94604)
lazaridi Creative Commons License 2022.03.10 0 0 94604
lazaridi Creative Commons License 2022.03.10 0 0 94603

Mészáros Bodzási KF 2016

ALDI-ban 2500 pénz.

Hepci Creative Commons License 2022.03.09 -1 0 94602

Metszési bemutatót (őszi/kajszi) tartok ott (Kiskovácsi) mostanában vasárnaponként - lehet, hogy lesz még belőle.

De a másik program mindenképpen lesz - majd írok, hogy mikor.

Előzmény: syntaxerror (94601)
syntaxerror Creative Commons License 2022.03.09 0 0 94601

Közelbe költöztem ősszel (Pomázra)

Előzmény: Hepci (94595)
Hepci Creative Commons License 2022.03.09 -1 0 94600

Igyál inkább valami jót még az atomháború előtt!

Itt erősen visszaszorult a politika, amióta BZoli és Altimus bejelentés nélkül, Naiv pedig bejelentve eltűnt.

Különösen Altimusért aggódom, talán elvitték az orosz deszantosok...

Előzmény: kifli (94599)
kifli Creative Commons License 2022.03.09 -1 0 94599

olyan sok itt a buborék, hogy már-már habfürdőben érzem magam:)

Előzmény: Hepci (94598)
Hepci Creative Commons License 2022.03.09 -1 0 94598

Speciel örülnék, ha most a te buborékodból esne precízebb kilátás... (bocs, nekem nincs buborékom... konzervatív vagyok... ezt biztos nem érted...) ha pl. az történne velünk az Unió és/vagy a NATO viszonylatában, mint a Fidesz és a Néppárt között, az nagyon nem lenne ínyemre...

Azzal gondolom, tisztában vagy, hogy más, amikor egy párt uszít az ország szövetségesei ellen a médiában, és az, amikor a kormány közpénzen plakátolja tele az országot a legprimitívebb tartalmú, szövetségeseink elleni acsargást tartalmazó plakátokkal.

Egyébként tényeket írtam, ha jobban megfigyeled - az egyetlen spekuláció benne Szijjártó Péter nemi irányultságának kérdése.

Előzmény: amimaki (94597)
amimaki Creative Commons License 2022.03.09 -1 0 94597

Ez egy afféle liberális buborék, amin csak az egyik irányba van valami homályos kilátás, hiába leheli a lakója belülről :)

A sok szellemeskedő gúnyolódás meg hitelteleniti az ember mondanivalóját, nehezebb komolyan venni azt is, ami egyébként az lenne. Csak mondom.

Lehet, h szétesik a V4, lehet, h nem. Egy jó ötlet volt, de arra nincs gari, h örökké lesz.

Tévedsz,  ha azt hiszed, nem tudják, hogy mindenből információ lesz, mindenfelé. Ők is kapnak minden nap jelentést az asztalukra, minden szolgálattól és a külügytől.  Hogy gondolkodhatsz ilyen korlátoltan?

NATO köszöni, jól van, már amennyire, velünk együtt. Kicsit lemaradtál pár brosúrával, 1-2 napja már a Somló körül repkednek az amerikai helikopterek, dörgés hangját hozza felénk a bakonyi szél....

 

Előzmény: Hepci (94596)
Hepci Creative Commons License 2022.03.08 -1 0 94596

Orbán ("Európa erős embere" a fideszesek szerint... hahaha) lassan minden pályáról kifocizza magát.

Szerintem a V4 is szét fog esni, illetve teljesen formálissá válik: a másik 3 ország a jelen helyzetben nem tolerálja tovább a bonsai Felcsúti Hős oroszbarátságát és a folyamatos Unió és NATO elleni aknamunkát.

Igazából csak azon csodálkozom, hogy a fideszes főemberek hogyan lehetnek ennyire ostobák... azt gondolják, hogy amikor óriásplakátok tízezrein uszítanak a Nyugat ellen, azt senki nem fordítja le angolra az internet korában?

És most mi lesz, ha netán az oroszok ellen a NATO védelmére szorulunk? Miután OV leottózta Putyint, és a taréjos, hiperaktív, látens buzzancs külügyére jó ütemérzékkel közölte, hogy nem akarunk NATO-egységeket és meg tudjuk védeni magunkat, OV és SzP majd mennek seggen csúszva az amerikai tábornokok és Stoltenberg elé? Vagy a Hruscsov korából maradt BTR-ekkel és az 1. Magyar Tornából Felmentett, Fúvócsöves Hadosztállyal majd elálljuk a ruszkik útját Záhonynál?

Előzmény: loading (94590)
Hepci Creative Commons License 2022.03.08 -1 0 94595

Ott laksz vagy dolgozol?

Megyek kb. 2 hét múlva arra. Megmetszem egy szentendrei barátom barackfáit, utána jöhetek a Schieszl felé.

Autóval leszek, tehát óvatosan borozunk majd...

Előzmény: syntaxerror (94589)
loading Creative Commons License 2022.03.08 0 0 94594

Igazából ez legfeljebb magyarázza az okot, de ne lepődjünk meg azon, ha bojkott lesz egyre több magyar terméken.

Előzmény: amimaki (94593)
amimaki Creative Commons License 2022.03.08 0 0 94593

Oké, de ez az alapvető motivációjuk, és a gondolkodásuk alapja, amit meg nekünk (másoknak) kell megérteni. Más kérdés, ez mennyire jó ötlet, az ukránoknak pl. nem jött be....

Előzmény: IsKol (94592)
IsKol Creative Commons License 2022.03.08 -1 0 94592

"Utolsó előtti mondat"-ról (szerintem)

 

Azért ehhez nem kell olyan bölcsnek lenni;-)

Az Eu-nak nincs katonai ereje/szerveződése, ezen belül a V4-nek még annyi sem (de nem is ezért alakultak meg) míg a NATO az USA tevékeny részvételével "talán" a világ legerősebb katonai szervezetének számít.

 

 

Előzmény: amimaki (94591)
amimaki Creative Commons License 2022.03.08 -1 0 94591
Előzmény: loading (94590)
loading Creative Commons License 2022.03.08 0 1 94590

Ismét politika: Odczarowanie zamiast rozczarowania | Winicjatywa

Lengyelül nem tudóknak a google translator is elég jó eredménnyel fordítja. A lényeg: aktív ellenállás alakul ki a magyar borokkal, borászatokkal szemben a hivatalos magyar ukrajnai politika miatt. A szerző megértőbb álláspontot képvisel, a kommentek vegyesek.

Más lengyel lapokból nem idéznék. Csak annyit: nem jó dolog ma magyarnak lenni már Lengyelországban sem. Még akkor sem, ha valaki nem osztja a hivatalos kormányzati álláspontot vagy tevőlegesen segít a rászorulóknak: onnan messziről csak magyarok vannak.

syntaxerror Creative Commons License 2022.03.08 0 0 94589

Ha legközelebb a Schieszl-be jössz és van kedved IRL borozni dobj előtte egy emailt :)

Előzmény: Hepci (94578)
amimaki Creative Commons License 2022.03.08 0 0 94588

Jó bornak is kell a cégér! :)

Sokan igy választanak, plecsni meg pont alapján. Aztán vagy rájönnek a gátlástalan átverésre, és megkeresik a nekik megfelelő minőséget, vagy elmegy a kedvük az egésztől. 

Előzmény: Hepci (94586)
joskabacsi Creative Commons License 2022.03.07 0 0 94587

100-300 palack közötti mikro-tételekről beszélünk, nem kerül kereskedelmi forgalomba! 

 

Előzmény: loading (94575)
Hepci Creative Commons License 2022.03.07 -1 0 94586

Elég vicces egy borkereskedés is, amikor saját maga adja a 4-5 pontos borainak a 90+ pontokat. :)

Amikor ugyanez egy "rangos" borversenyen történik meg, "rangos" borszakértők által, az végképp fantasztikus.

Hát mi a faszt képzelnek ezek a pofátlan bohócok?

Előzmény: loading (94584)
joskabacsi Creative Commons License 2022.03.07 0 0 94585

Köszi! Magam is bízom ezekben a borokban, a világfajtákat el is engedtem teljesen.

Idén termőre fordul a kadarka, vele bővül még a szortiment a kékfrankos mellé ...

 

Előzmény: Hepci (94574)
loading Creative Commons License 2022.03.07 0 0 94584

Ha már ott jársz, akkor veszel valamit.

Bár sok pénz fizettem idén is, de nem nagyon volt értelmes választék (nem tartják, készlet hiány, már kóstoltam és nekem nem 85-95 pont).

Előzmény: lazaridi (94581)
Csokis Creative Commons License 2022.03.07 0 1 94583

Mint a régi viccben a hering?

 - Ja, ha nem lesz, akkor nálam is négy krajcár lesz darabja.

Előzmény: lazaridi (94581)
ShiDeci Creative Commons License 2022.03.07 0 0 94582

Lesz holnapután borszerda a borboltnal, ott majd betarazhatsz

Előzmény: lazaridi (94581)
lazaridi Creative Commons License 2022.03.07 0 2 94581

Ez a Pannon Borbolt mi afenének hirdet készletkisöprést, ha nincs is készlete?

 

Aranyos, hoyg a nem kapható borokra is megadja az árengedményt. Megrendelni nem lehet, kipróbáltam....

Hepci Creative Commons License 2022.03.06 -1 0 94578

Schieszl Rajnai Rizling 2020

Étteremben kóstoltam, de volt kissé dugulva az orrom.

Nem ezért mondom, hogy nagyjából színtelen-szagtalan, de egyáltalán nem kellemetlen darab, a hasonló olcsó magyar rajnaik traubiszódás harsánysága nélkül.

Valamilyen borversenyen nagyaranyérmet kapott és 95 pontra értékelték a palackon található plecsni szerint... ezt nem szeretném kommentálni (a harsány röhögésen kívül, persze)...

4+ pont, 675 Ft/dl (Schieszl Vendéglő)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!