Keresés

Részletes keresés

dap78 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 118

Átalakítottam a mobil detektálást user-agent alapúra, így a laptopod Chrome-ját szerintem már nem mobilnak fogja felismerni.

 

Így desktop böngészőből lekérhető a mobil nézet itt: http://merretekerjek.hu/mobile

illetve a mobil Chrome böngésző "request desktop site" kapcsolóját használva lekérhető a desktop nézet mobilon.

 

Ez a frankó.

Előzmény: wröt (113)
dap78 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 117

http://merretekerjek.hu/#zoom=15&lat=47.6877&lon=20.69719&layers=BTT&scope=varosban

 

Javítottam a leírásod alapján a térképet, jövő hétre kifrissül.

 

Előzmény: forgione1 (102)
dap78 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 116

Erre már gondoltam, de nincs motivációm megcsinálni. Én GPS-t használok a túrán is, kormányon van a vízálló mobil megtáplálva külső akkuval, ütésálló (lökhárítós) bölcsőben és teljesen elkényeztet. A papírtérképeket jó rég nem vettem elő. Szóval ezt nem tudom ígérni se. :(

Előzmény: wröt (114)
dap78 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 115

Mindenesetre jó hogy emlékeztettél, hogy a mobil/asztali nézet automatikus kiválasztása nem jó ötlet. Az érintőképernyős laptopok illetve a bluetooth billentyűzettel/egérrel felokosított tabletek nem hagynak más opciót, mint a felhasználó kezébe adni a választást, hogy melyk nézetet akarja.

A munka nagy részét már el is végeztem, csak asztali browseren jelenleg annyira szétesik az egyszerűsített design, hogy egyelőre nincs pofám kitenni a kapcsolót. Hamarosan javítom a design-t és kikerül a kézi váltás.

 

Egyébként gyakran megkapom, hogy elsőre nehéz vele tervezni, de szerintem csak meg kell szokni. Örülök, hogy neked sikerült. :)

Előzmény: wröt (113)
wröt Creative Commons License 2016.03.04 0 0 114

Viszont egy ötlet, aminek talán sokan hasznát vehetnék: a cycle.travel oldalon van olyan opció, hogy az útvonalat a környező részekkel kinyomtatja egy pdf-be. Ez aztán nagyon hasznos tud lenni túrázásnál. Fogalmam sincs, hogy mennyire nehéz megvalósítani, mennyire erőforrás igényes a pdf képek kirenderelése, csak egy ötlet.

Előzmény: dap78 (112)
wröt Creative Commons License 2016.03.04 0 0 113

Nem érintőképernyős, dell inspiron 15 .  Csak Chrome-ban csinálja. Sütiket töröltem, így is maradt érintőképernyős nézet. 

Csak miattam ne fáradjál, tudom használni Edge-ben is. Amúgy király az oldal, az elején eltartott egy darabig, mire megtanultam, hogy mi mit csinál, de mostmár tökéletes! Köszi :)

Előzmény: dap78 (112)
dap78 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 112

Akkor vált mobilnézetre ha érintőképernyőt jelez a browser.

 

Érintőképernyős a laptopod?

 

Egyelőre kézzel nem lehet váltani a két nézet között, de gondolkozok, hogy hogy tudnám beépíteni a kézi váltást.

Előzmény: wröt (111)
wröt Creative Commons License 2016.02.29 0 0 111

Ma megnyitva Chrome-ban a mobilos nézet jött be (laptopon), és nem találtam, hogy hol lehet visszatérni a megszokott asztali nézetbe. Az Edge továbbra is a régi asztali nézetet hozza. Bizos én vagyok béna, tudsz segíteni?

olahtamas Creative Commons License 2015.12.07 0 0 110

Illegálisan!

Inkább használj legális forrást!

 

Előzmény: kerce1 (109)
kerce1 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 109

Hogy lehet a Bing ezeréves műholdképe helyett a Google Maps-ot használni a szerkesztésnél?

olahtamas Creative Commons License 2015.12.03 0 0 108

Ha én telefont szerelek a bicajra, akkor már fotózni szoktam :)

Azt a Mapillary alkalmazással, ami fotón mutatja, mi található az adott helyszínen.

http://www.mapillary.com/map/im/IpUMtpxUAyKCDfgxMDm66Q/photo

 

Persze van sok tracker alkalmazás is ezek közül kell olyat választani, ami rögzíti az utat:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Android 

 

A frissítést nem tudom pontosan, talán hetente lehet.

Amit 9 napja rajzoltam az már benne van.

Előzmény: kerce1 (106)
kerce1 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 107

Még egy kérdés mikor frissül a merretekerjek.hu?

Előzmény: olahtamas (105)
kerce1 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 106

Olyan program nincs, hogy mondjuk androidos telefonon elindítok egy progit és GPS segítségével rögzíti az új kerékpárutat és ha hazaértem fel is tölti?

Előzmény: olahtamas (105)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.25 0 0 105

http://www.openstreetmap.org/#map=10/47.4912/19.0723&layers=C

Itt be kell jelentkezni, és már lehet is kezdeni a rajzolást :)

Előzmény: kerce1 (104)
kerce1 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 104

Sziasztok !

 

Hogyan lehet bővíteni a térképet.... Felénk most elég sok új út keletkezett....

 

Üdv. kerce

forgione1 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 103

Sajnos a link címsora mégsem tartalmaz minden információt, mert maga az útvonal nem látszik rajta:-)

 

Akkor körbeírom a tervezett útvonalat amire hivatkozok:

 

33 út hídjától fölfelé a 3302-es út közti rész. Ahogy írtam zöld jelzéssel.

 

 

Előzmény: forgione1 (102)
forgione1 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 102

A jelmagyarázatot tényleg jó lenne egyszerűsíteni ahogy az egész térképet:-)

 

http://merretekerjek.hu/#zoom=15&lat=47.6877&lon=20.69719&layers=BTT&scope=varosban

 

A tervezett útvonal zöld jelzéssel van ellátva, ami kerékpáros nyom, ha világosabb (miközben sötétebb színnel van írva) akkor szembe kerékpározás.

 

Ehhez képest az első 1-2 km aszfalt, majd éles zúzalékkő.

A zúzalékkő az igazi bringagyász nem a földút! Sikerült is szétcsesznem a rajta a hátsó gumim.

 

Ráadásul mindez nem is az Istenháta mögötti rész kettővel, hanem a Tisza-tó nagy körének része.

 

Plusz infó, hogy a Rima patak túloldala, ami a térképrészleten kék, sárga felezővonallal vagyis önállá kerékpárutat jelölne a valóságban sima földút!

 

Tiszavalk magasságában már a térkép is földútként jelzi.

Érdemesebb a 3302-es úton elérni kompot, mert viszonylag jó minőségű és csupán 2 autóval találkoztam rajta. Az egyik postás furgon, másik pedig iskolabusz volt :-)

 

 

Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.29 0 0 101

Egyetértek.

Előzmény: forgione1 (99)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.29 0 0 100

Kénytelen vagyok arra menni, ott lakom. A Dembinszkyn pedig nem fogok fordítva közlekedni az egyikirányú, trolis utcában. :)
Egyébként nem stressz a dolog, inkább csak szerettem volna tisztázni, hogy mi a szabályos és biztonságos (haha) közlekedés lehetősége. Írtam a BKK-nak is időközben, de még nem válaszoltak.

A javítást köszönöm szépen.

Előzmény: dap78 (97)
forgione1 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 99

A "jelmagyarázatot" nem lenne célszerűbb vizuálissá tenni? 

 

Kedvencem a babakék kifejezés:-)

 

Szóval nem szövegesen leírni, hogy szaggatott babakék, vagy kék sárga felezővonallal, de ugyanolyan kék ha gyalogút is, de mindez ha kicsit világosabb kék akkor osztatlan :-))) Arról nem is szólva, hogy mindez valójában attól függ, hogy milyen nagyításban nézem.

 

Ugyanis elnagyolva sima kék, ráközelítve pedig már sárga-kék.

 

 

Szóval ahogyan mint minden térképen szokás mutatni: térképazonos jelölés mellé a magyarázatot, hogy az mit jelöl.

 

Kék/zöld pöttyök sűrűn Kerékpárral legálisan (kék) vagy szokásjog alapon (zöld) járható járda, sétány. (max. 10 km/h)Zöld pöttyök (az út mellett)Jelölt kerékpáros túraútvonal. .Rózsaszín pöttyök (az út mellett)

 

mindez fehér betűkkel, naaaa neee:-)

Hosszú Haj Creative Commons License 2015.08.25 0 0 98
dap78 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 97

Lentebb-fentebb vannak párhuzamos utcák amik biztonságosan elvisznek a Thökölyre, ezeket a térkép illetve az útvonaltervező megmutatja.

 

Időközben a Dózsa kamu gyalog- és kerékpárútja tisztazva lett, lekerült a térképről. A Dózsa gáz azon a részen, szerintem kerüld el, fölöslegesen stresszelnéd magad.

Előzmény: Daniel W. Mcload (95)
Friczy Creative Commons License 2015.08.24 0 0 96

Sehogy.

Vagy szabályosan, vagy biztonságosan. Szabályosan mehetsz a második forgalmi sávban, vagy szabálytalanul a buszsávban. Régen pedig emlékeim szerint ott szabad volt bringázni a buszsávban, de most nem az :(

Előzmény: Daniel W. Mcload (95)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.24 0 0 95

Így van.

Én a Dembinszky utcában lakom, közel a Bubi dokkolóhoz a Dózsa-Dembinszky sarkon.
A kérdés az, hogy a Hősök terétől (ott átmegy a kerékpárút a másik oldalra) hogyan lehet szabályosan és biztonságosan közlekedni a Dózsán az István utca, Thököly út irányába. Sem tábla, sem felfestés nincs ezen az oldalon, osztott gyalogos-kerékpáros szakasz sem.

Előzmény: dap78 (94)
dap78 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 94

Daniel a liget másik sarkától jelölt kerékpárutat reklamálja az István utca - Hősök tere között: http://goo.gl/NESa0N

 

Azt hittem te is a liget másik sarkára gondolsz. Igen, attól a sarkától valóban van.

 

Előzmény: Friczy (93)
Friczy Creative Commons License 2015.08.20 0 0 93
Előzmény: Friczy (92)
Friczy Creative Commons License 2015.08.20 0 0 92

Hősök tere felől a Vágány felé jobb oldalon, az állatkert mellett.

Előzmény: Daniel W. Mcload (90)
dap78 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 91

Én is kételkedem, mert a Hősök tere mellett járok a ligetbe és azon a végén tuti hogy nem kezdődött gyalog- és kerékpárút úgy 2 héttel ezelőtt. Ami ott ki van táblázva, az átmegy a térre, nem folytatódik a járdán. Ha nem lenne ilyen pocsék idő már ki is mentem volna..

Előzmény: Friczy (88)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.19 0 0 90

Melyik oldalon? Többször megnéztem már, de nem látok kinn ilyen táblákat.

Előzmény: Friczy (88)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.19 0 0 89

A Dózsa-Dembinszky sarkon lakom, és a Bubi dokkoló konkrétan a Dózsán van, tehát kénytelen vagyok ott közelkedni.

Előzmény: dap78 (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!