Keresés

Részletes keresés

epresjoghurt Creative Commons License 2010.04.15 0 0 802
Sziasztok!

Novemberben ment el a hőn szeretett öreg kutyusunk, azóta is folyamatosan vaciláltunk a férjemmel, hogy legyen-e utódja, mivel sokat dolgozunk és rá is kevés időnk volt. Viszont szerencsére hatalmas kertünk van, ami sok kutya álma lehet (nekem mondjuk a kertészkedés a hobbim, ami nehezen összeegyeztethető kutyával).

Viszont az alábbi ifjú hölgyet a gazdája nem szereti, el akarja tüntetni. Vadász a pasas, azt mondta, hogy ha nem tudja elpasszolni, akkor elaltatja vagy lelövi. :o(

Mi örökbe fogadjuk (már 99%), viszont abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyen fajokból lehet összerakva a lányzó, hogy tájékozódni tudjak az alapfaj tulajdonságairól.

Ami még nagyon morbid a történetben, hogy ezt a lányzót úgyanúgy hívják, mint az öreg ebünket. Nem egy szokványos név, honey, azaz háni. Szerintem ez a sors keze, a férjem mégis viszont rosszul van attól, hogy a hűséges, imádott kutyánk után egy másikat is ugyanígy hívjunk.

Szerintetek egy éven belüli kutyust át lehet még nevezni?

Előre is köszönöm a válaszokat. :o)

oncogito Creative Commons License 2010.04.14 0 0 801
Köszi a kérdést, de nem igazán.
A torka és a mandulája teljesen rendbe jött, de a gégefedő nem.
Kapott rá kétféle gyógyszert is, meg gargalizálót.
A gégész szerint napok alatt már rendbe kell jönnie.
Hát, reménykedjünk.
Addig is gyógyszer, diéta és némaságra van ítélve, nem szabad beszélnie.
Köszi a drukkot, megmondom neki.

Itt az eső szerencsére nem esik sokat, hamar felszárad és viszonylag jó idő van.
Előzmény: nagymóni (800)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.14 0 0 800

Jobban van már a fiad? Bár nem ismerem, sokat gondolok rá, és próbálok legalább gondolatban segíteni.

 

Baromira unom a háromnapos esőt. Egyedül Ügyit nem zavarja, hogy esik, ugyanúgy futkos a labdával esőben, mint napsütésben. Csak nekem nem annyira van kedvem labdázni.  Bízom benne, hogy most már hamarosan jön az igazi jó idő.:)

Előzmény: oncogito (793)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.14 0 0 799
Az erdőjáráshoz jó időt kívánok. Az erdőben mindig kössön össze benneteket a póráz, sok bajt elkerülhetsz vele. Vigyázz, jön a kullancsszezon! Egyébként nagyon helyes kiskutty, sehol nem szavazok, viszont küldök neki egy simit.
Előzmény: misstick (797)
oncogito Creative Commons License 2010.04.14 0 0 798
A szavazás döntő többsége udvariasság és szívesség. Hiszen mindenkinek a saját kutyája a legszebb - és ez így van rendjén.

Seb kezelésre-fertőtlenítésre jobb a Betadin, hígítva. Általában négy-ötszörösére kell hígítani. Még nyílt sebre is jó. Vény nélkül kapható.

Nem tudom, milyen erdő van a közeletekben, de remélhetőleg nem vadászterület!

A szobatisztaságra szoktatás egyetlen titka az, hogy rendszeres időben, tehát mindig ugyanakkor legyen kivíve. Tudom, hogy erre nehéz átállni egy családnak, de ez a legfontosabb. Még kicsi, eleinte biztosan lesznek gondok, ahol kicsi gyerek és kölyök állat van, ott bizony takarítani kell, ez benne van a pakliban. De ez nem rosszaság, nem a rossz nevelés miatt van, hanem mert még kicsi, fejletlen, nem csak a kutyus, de a hólyag is és nem tudja még visszatartani olyan mértékben, ahogy kell. Ahogy nő, úgy fogja tudni szabályozni és ha megszokja azt az időt, azokat az időket, amikor kiviszitek, gond nélkül fog alkalmazkodni.

Ha van nyakörve, legyen rajta biléta, címmel, telefonszámmal és chipet is nagyon nagyon ajánlatos minél előbb beadatni.
Előzmény: misstick (797)
misstick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 797

jaj hat ertelme semmi cska jo erzes latni h masoknak is tetszik :-) ennyi...

 

volt egy kis hasmenese ugyh a doki altal javasolt rizs-csirke dietan van, napi 4x. amugy junior kutyakajat eszik. szaraz es konzerv valtva. ha beall a szeklet akkor megyunk vissza feregteleniteni. kullancsa, bolhaja nincs, viszont van egy jo nagy (mar bevarasodott) seb a laban, nem tudjuk honnan jott de mar szaraz es mivel korulotte a szor le van borotvalva ezert gondoljuk h orvos latta el...

 

nem piszkalja ugyh biztos nem faj neki, de azert tettem ra neki egy kis neugranormont, olyan edes, siman turte, racsavartam neki egy zsepit h ne nyalja le amig beszivodik es azt se piszkalta :-) nagy erkelyes hazban van, kert van de kozos, kisgyerekkel ugyh oda nem engedjuk le, viszont erdo mellett szoval oda visszuk ki tobbszor is naponta.  ujsagra pisil-kakil az erkelyen onnan probaljuk most kiszoktatni az erdobe....

oncogito Creative Commons License 2010.04.14 0 0 796
Nem beszélve arról, hogy az ilyen szavazgatások (akár emberről, akár állatról van szó)sosem a kiállítottról szólnak, hanem arról, hogy ki hány szavazatot tud összekoldulni.
Mire jó ez...?
Előzmény: misstick (794)
oncogito Creative Commons License 2010.04.14 0 0 795
Szia!

Nagyon aranyos.
De nem hiszem, hogy a legfőbb gondnak most a szavazgatásnak kellene lennie.
Mit eszik az ebke, naponta hányszor, kik vannak vele, lakásban van, vagy kertben?
Szobatisztassággal hogy vagytok?

Tudod, a szépségszavazatok szerintem hiábavalóságok.
A kutya - barát és ott a külső nem számít.
Előzmény: misstick (794)
misstick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 794

szombaton fogadtuk orokbe Junot egy helyi menhelyrol. 3 honapos es vadaszkutyara emlekezteto a termeszete :-) nagyon edes, apportirozik a lelkem,  gurulo falevelekre ugrik, nagyon kivancsi es erdeklodo, nem felos.

 

be is neveztuk ugyhogy lehet ra szavazni ha nektek is tetszik :-)

 

http://scalibor.kisallatorvos.hu/galeria/?kereses=Juno

 

 

 

 

 

oncogito Creative Commons License 2010.04.13 0 0 793
Köszönjük.
Előzmény: nagymóni (792)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.12 0 0 792
Mielőbbi jobbulást kívánok a fiadnak. Együtt érzek vele, voltam már 2 hónapig tök néma, egyetlen orvos sem jött rá, hogy mitől. A sokadik gégetükrözés után feladtam. Simán belenyugodtam, hogy vagy lesz még hangom, vagy se. Aztán magától rendeződött. Küldök neki egy angyalt. Kívánom, hogy segítsen.
Előzmény: oncogito (791)
oncogito Creative Commons License 2010.04.11 0 0 791
Szia!

Bocsi, de a fiam még nincs jól, nagyon elhúzódik a nyavalyája. Gégefedő gyulladása van, ez sajnos hetekbe telik és nagyon kellemetlen. Főként azért, mert ha a gégefedő beduzzad, az nagyon komoly légzési nehézséghez vezet.
Egyelőre két hét telt el és semmi javulás.

Az ebkék megvannak. Picurnak két napi csepp-kezelés után teljesen elmúlt a kötőhártyagyulladása.
Előzmény: nagymóni (790)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.11 0 0 790

Hali barátok!

 

Megszűntetek létezni? Mi újság a kutyuk és a gazdik környékén?

 

Oncogito! Meggyógyultak a betegek? (Ember és kutya egyaránt.)

nagymóni Creative Commons License 2010.04.07 0 0 789
Gyorsan eltelt a munkaszünet. Legalábbis a munkahelyi. Itthon nem nagyon volt szünet, az állatoknak se húsvét, se karácsony. 1 nap volt a családé, jól éreztük magunkat együtt. Dorci egyre többet van az udvaron, úgy tűnik, nem lesz gond a kutyákkal. Ügyessel élvezet labdázni. Visszahozza, leteszi, leül, figyel. Rohan a labda után aztán újra és újra végkimerülésig. Emlékszel? Vírusra ezüstkolloid. Nagykanállal. Akkor el is felejtheted az antibiotikumokat. (anti - ellen, bio - élet: életellenes!) Egyébként a kötőhártyagyulladást is kezelheted vele.
Előzmény: oncogito (788)
oncogito Creative Commons License 2010.04.07 0 0 788
Hogy teltek az ünnepek?
Nálunk békésen és gyorsan.

Picur kapott egy kis kötőhártya gyulladást, de a kiírt szemcsepp gyorsan rendbehozta.
A fiam sajnos elkapott most valami vírust, vagy megfázott, úgyhogy itthon betegeskedik, de remélem hamar túljut rajta.

Az idő lassan, de biztosan kezd jó lenni, az ebekkel többet lehetünk kint a szabadban.
Gondolom, nektek is kezd gyarapodni a munka.
Előzmény: nagymóni (786)
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 787
Én is kellemes ünnepeket kívánok minden két- és négylábúnak.

nagymóni Creative Commons License 2010.04.01 0 0 786
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek.
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 785
Nem is tartóztatlak, de azért neked is kellemes ünnepeket és kevés szaporítót a kutyavilágnak.
Előzmény: csacsi1976 (784)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 784
"Egyébként te is ivartalaníthatnál, akkor nem kellene vigyázni a tüzelő szukákra.
Gondolom nem akarsz szaporítani, mert a meglevő "készletet" is árulod.
Egyébként sok bajtól tudnád megelőzni a szukát az ivartalanítástól. Pl. álvemhesség, ami idővel súlyos méhgyulladáshoz vezet, meg a méhráktól -- és nem beszélve arról, hogy te hiába vigyázol a tüzelő szukádra, a kanok megérzik és megbolondulnak a környéken.
Ennyi felelősséggel tartozhatnál más ebével kapcsolatban is." Azt hiszem ezt Nekem szántad!
A szaporító fújj a tenyésztő is fújj értem :) Az ingyen kiskutya tesóit 150000-ért adta el, minddel tartja a kapcsolatot. Amiért nyitottad a topikot pont azért írtam ide, de a válaszod az volt ami, sőt még egy másik topikban is "megtaláltál" amit nem te nyitottál. Én is örökbefogadott kuttyal "kezdtem" aki 13 évig élt velünk, Blacky volt Kudlik Juli műsorából. Én is beszélgettem volna de nam azt kérdezted mennyi idősek a kutyusok, egészségesek-e, hány fiú,lány van az alomban stb.
Ezennel elhagyom a TOPIKODAT
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Nektek és sok jó gazdit a kutyusoknak!
Előzmény: oncogito (783)
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 783
Tudod, ezt a topikot én nyitottam.
Mégpedig azzal a céllal, hogy olyan gazdikkal lehessen beszélgetni, akik ÖRÖKBEFOGADTAK olyan kutyákat, akiket mások kidobtak, meguntak, vagy létszám felettiségük miatt túl akarnak adni rajtuk.
Itt a szaporító nem kívánatos személy, amit nem is rejtek véka alá.
Az üzenetem a kutyamama gazdájának szólt, de ha magadra vetted, biztos van rá ok.
Minden tenyésztő ma felelőtlen, aki ma szaporít, amíg kutyák tízezrei élnek nyomorúságos életet és halnak kínhalált.
És egyre nehezebb jó gazdit találni.
Persze, a tenyésztő sosem törődött a kereslet-kínálat alakulásával. Ha idehaza nem megy a bolt, akkor ott a külföld.
A te tenyésztőd is, akitől a kis dogot kaptátok sem véletlenül adta ingyen a kiskutyát.
Megvan a véleményem minden szaporítótól és ezt hangoztatom is.
Lehet megsértődni, a szaporító lelkivilága fasorba sem jön a rászoruló kutyák sorsához.

Előzmény: csacsi1976 (782)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 782
bizony hogy találó :D ahelyett hogy én is itt a fórumokon kutakodnék utánad inkább értelmes vitát próbálok veled folytatni egy!!! topikon. Erre te csak személyeskedéssel tudsz válaszolni, mellesleg a belinkelt oldal egy "reklám" szöveg mivel valóban nem ártana ha a kutyák nagy részét ivartalanítanák, de orvosilag irreleváns. Esetleg ha utána nézel a hormonszint változás fogalmának például.
Ha rendesen utána jársz a dolgoknak akkor tudod hogy a cicáim pl ivartalanítottak, a kutyám meg tenyésszuka az ország egyik legjobb tenyésztőjétől és az ő kérésére lettek kölykei mivel jogilag az ő tenyészetébe tartozott addig.
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 781
én is annyi ideje :D de most mintha nem az ivartalanítás szükségességéről hanem az egészségügyi következményeiről társalogtunk volna, amit személy szerint rám vonatkoztattál. Csendben megjegyzem ha valamit csinál az ember 20 éve még nem biztos hogy ért is hozzá...én 34 éve szoktam énekelni, de még mindig nem megy :D
Előzmény: oncogito (778)
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 780
Találó.
Előzmény: csacsi1976 (779)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 779
:DDDD jobb nem jutott eszedbe, elárulom nem ez az anyakönyvi nevem
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 778
Én is ismerem a gyakorlatot, több mint húsz éve kutyázom aktívan.
És nem egy kutyának keríttetem gazdát és a menhelyek tele vannak a felelőtlen gazdik következményeivel.
Előzmény: csacsi1976 (777)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 777
ismerem az elméletet...a gyakorlatot is
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 776
Egyébként nomen est omen.
Előzmény: csacsi1976 (774)
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 775
Tudod, nem ártana neked tanulni és kissé lejjebb hordani az orrod.
Olvasd csak
Előzmény: csacsi1976 (774)
csacsi1976 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 774
okoskodó emberek akik a fórumokon élik ki magukat és beleütik az orrukat más dolgába talán biológiát is tanulhatnának, ha a méhrák ettől függne már megtaláltuk volna rá a megoldást...valóban a gyulladásos sejtek felszaporodása megnövelheti az esélyt az adott terület rákos elváltozására, megtalálható a szakirodalomban de például a legutóbbi erre irányuló kísérletünk során ezt még nem sikerült teljes mértékben bizonyítani...és ahoz gyulladás is kell márpedig még egy szukámnak sem volt soha pedig volt néhány már... akinek nem inge ne vegye magára... Na meg magyarul sem ártana tudni...megelőzni a szukát? :D A kanokat ha ivartalanítva vannak már hogyan zavarná?...vagy ez csak Rám vonatkozik a környéken? Amúgy pontosan tudod hogy nem "árulom" mivel már rádszóltak egy másik topikban hogy ha személyeskedsz előbb tájékozódj! Én azt tanácsolnám ha nő vagy ideje lenne egy nagyhasi műtétnek nehogy beteg legyél...ha férfi, elég ha eltávolítják a prosztatádat és a nagy százalékban előforduló prosztata ráktól már nem kell tartanod.
Köszönöm szépen a jótanácsaidat és a segítségedet! A kis keverék kutyák igen hálásak lesznek neked, amiért segítettél gazdához juttatni őket.
Üdv
Csacsi
(Ui: Thai macskám van ha már a másik topikban megemlítetted...nem sziámi...megint egy pontatlan információ részedről)
Előzmény: oncogito (773)
oncogito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 773
Egyébként te is ivartalaníthatnál, akkor nem kellene vigyázni a tüzelő szukákra.
Gondolom nem akarsz szaporítani, mert a meglevő "készletet" is árulod.
Egyébként sok bajtól tudnád megelőzni a szukát az ivartalanítástól. Pl. álvemhesség, ami idővel súlyos méhgyulladáshoz vezet, meg a méhráktól -- és nem beszélve arról, hogy te hiába vigyázol a tüzelő szukádra, a kanok megérzik és megbolondulnak a környéken.
Ennyi felelősséggel tartozhatnál más ebével kapcsolatban is.

Előzmény: csacsi1976 (771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!