Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2009.05.30 0 0 7701
A másnap reggeli ébredésnél való igaz, van némi Borsodi hiányosra hajazó érzete az embernek...
Előzmény: ZE (7698)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7700
A maga nemében biztos nem rossz, de én egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ez sör és ráadásul Soproni, az én hibám ez kétségtelen. :D

Mosonmagyaróváron mi folyik a mezőgazdászoknál? Azt el tudja mondani valaki? Csak mert nem igazán hallottam róluk, azt tudom, hogy az NYME alá tartoznak.
Antenna Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7699
Jó szerencsét!

Nagyából erre is találták ki... könnyed nyári szomjoltó.

Nyelvvizsgámon volt egy szöveg amiből a szövegértésem kellett bizonyítanom, no a szöveg az Németország sör fogyasztásának alakulása volt. Abban volt arról szó hogy a mai fiatalok leszokóban voltak a sörről, és az úgynevezett pop-up drinkek felé fordultak. Bacardi breezer és társai. Erre lépték meg a sör gyártók a radler vonal tovább vitelét.
Németeknél sok fura dolog van. Pl az úgynevezett Spezi. Kóla és narancsüccsi keverék. Finom bár itthon eszembe nem jutott volna.

Antenna
Előzmény: ZE (7698)
ZE Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7698
Jó Szerencsét!

Első kortyon túl vagyok, és még élek, s a vacsim sem óhajtja megtekinteni a ser csomagolását :-)

Erősen citrom, vagy méginkább lime jelleg, könnyű, híg ital, picit a citromos karamalz jut az eszembe (de csak nagyon picit). A savanykás íz dominál, szerintem a borsodi ízvilágához (már ami van neki...) nem sok köze van. Minimális, távoli kesernyés utóíz, grapefruit-tal bolondított limonádé is felvillan picit -- nyárra, szomjoltónak kellemes, azonban nem szabad telt, nehéz sörökre jellemző ízvilágot várni tőle, hiszen az összetétele messze nem a német tisztasági törvényben lefektetettek szerinti.

Picit hosszabban figyelve az utóízt érezhető a kukorica, mint alap jelenléte.

Az összhatás bár kellemes, de az alkotóelemek elolvasása nélkül is érezhetően mesterkélt, erőltetett -- sör helyett nem fogom fogyasztani, nyári szomjoltónak viszont tökéletes.

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7672)
Zsgb Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7697
Jó Szerencsét!

Nem tudja valaki, hogy az eddigi men-es cantusversenyeket kik nyerték? Főleg a 2005-ös érdekelne.
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.29 0 0 7696
Jó Szerencsét!

Tudna valamelyikőtök mesélni az első valétaelnökről, s hogyan jött létre a valétabizottság?
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7695
Írtam a Cantusok Körének, de őket egy baráti szakestélyre hívták meg. Nem tudom, hogy melyik Baráti Társaság, csak azt hogy 13-án. Olvasom a fórumukat, aztán ha válasz érkezik, akkor majd írok ide.
karrier Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7694
Azért szólhatnál a többieknek, hogy érdemes lenne áttenni a programot!

Köszi
Előzmény: Tőr a Szívbe (7693)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7693
Fuhhh engem igazán érdekelne, de sajna még vizsgaidőszak.
karrier Creative Commons License 2009.05.28 0 0 7692
Köszi mindenkinek, de ennyire nem kell túlbonyolítani a dolgot, nem is sűrgős.

Ha tudsz szólni a cantusok körének, akkor még most módosítsátok a programot, mert június 20-án van a Múzeumok Éjszakája, amikor is elég nagy haccacáré van itt, szerintem érdemesebb akkor jönni.
Egész éjjel nyitva minden múzeum rengeteg programmal, ingyenes látogatással, vezetésekkel, koncertekkel. Sör, bor, pálinka... :)

És akkor még ráadásnak:

Június 20-án 17 órakkor Író olvasó találkozó Száraz Miklós Györggyel az ezüst macska 4. kiadása apropóján. :) Teljesen véletlen. :) Az Erdészeti Múzeumban.
Utána valami Selmec város kiállítás megnyitója lesz, amit nem nagyon értettem, hogy pontosan mi de lesz.

Ha kialakult a végleges program, akkor majd úgy is beírom.

De mindenképpen tartalmasabb szórakozás lenne, ha 20-án tudnátok jönni.

Karrier
Előzmény: Tőr a Szívbe (7691)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.27 0 0 7691
Nem tudok senkit, viszont ősszel tervezem, de a nyár is lehetséges, leginkább pénz kérdése.

Jujj, mintha a Cantusok körének honlapján olvastam volna, hogy terveznek júniusra egy kirándulást Sopronba. A honlapjuk vivatselmec.atw.hu , meg is néztem június 13ára terveznek egy kiruccanást, az oldalon belül a Cantusok Köre topicban találod meg.
ZE Creative Commons License 2009.05.27 0 0 7690
Jó szerencsét!

Én ha minden igaz, pünkösdöt (részben vagy teljesen) arrafelé töltöm, ergo valamikor (vasárnap vagy hétfőn) jövök Miskolc-Budapest útvonalon -- már csak a Budapest-Sopron szakasz a kérdéses.

Zeller
Előzmény: karrier (7688)
Antenna Creative Commons License 2009.05.27 0 0 7689
Jó szerencsét!

Azért egy ló golyó se kellemes :D

Én tudok valakit aki 3 hét múlva jön Miskolcról Pöstre... :)

Antenna
Előzmény: karrier (7688)
karrier Creative Commons License 2009.05.27 0 0 7688
A finn idegen légióban pedig úgy éneklik:
"Egy hógolyó, ha eltalál..." :)

Nem tudsz valakit aki jön a közeljövőben Miskolcról Sopronba?
Előzmény: Tőr a Szívbe (7687)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.27 0 0 7687
Jó Szerencsét!

Köszönöm. Most még A Római Jog története és institúciói című A két Lottira épülő pöttyös könyvet olvasgatom bőszen. Szerencsére az első felét már letudtam négyessel, most jön a második menet. Mióta levizsgáztam belőle már nincs gyomoridegem és tudok aludni éjszakánként. Elalvás előtt sokat gondolkoztam a francia idegenlégión is, nagy hasonlóságot véltem saját magam és a Mit kezdjek én kezdetű nóta lírai énjével. Főleg az utolsó versszakkal tudok azonosulni.

Tán legjobb lesz ha elmegyek
Vitéznek a csatába.
Ott nem lesz gond, és nem lesz bú,
S nem élek pénzhiányba’.
Egy jó golyó ha eltalál,
Vígan köszöntlek szép halál...
O jerum jerum, jerum,
O quae mutatio rerum.

karrier Creative Commons License 2009.05.27 0 0 7686
Sajnos csak saját fogyasztásra van belőlük. :)
De az Ezüst macska az kapható, az biztos.
De Kosárynénak rengeteg leányregénye is a városról és a diákokról szól. Abból is szemezgethetsz, azok mind kaphatóak.
Most nincs még könyvespolcom, így nem látom át teljes egészében, hogy mit lehetne olvasni. De nemsokára lesz és akkor nyárra tudok valamit ajánlani.

Karrier
Előzmény: Tőr a Szívbe (7685)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.26 0 0 7685
Esetleg, ha valamelyikből van neked feles példányod, akkor szívesen megszabadítanálak tőle.:D
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.26 0 0 7684
Köszönöm felírom a címeket, aztán valamikor nekilátok a beszerzésüknek is.
karrier Creative Commons License 2009.05.26 0 0 7683
De még még még!!!
Eszembe jutott!!!

Száraz Miklós György: Ezüstmacska

Száraz Miklós György: Lovak a ködben

Két nagyon jó darab. Az Ezüst macska még szerintem kapható is, a Lovak a ködben az már nem annyira.
Előzmény: Tőr a Szívbe (7680)
ZE Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7682
Jó Szerencsét!

Bíztam benne, hogy itt is jelen van valaki a csapatból :-)) Az biztos, hogy idén (is) seprűként megyek, úgyhogy mindenképp a rajtzárás után fogok indulni, ergo nem szeretnék veletek út közben találkozni :-)) Egyébként elég hamar kint akarok lenni, hiszen sok ismerős fog indulni, akikkel jó lenne összefutni.

Zeller
Előzmény: ZHmen (7679)
karrier Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7681
A Splény az mindenképpen olvasásra érdemes, de ha csak rövidet akarsz olvasni, akkor ajánlom az Aradi János féle Egy öreg bányász visszaemlékezései-t.

Jó szerencsét!
Előzmény: Tőr a Szívbe (7680)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7680
Jó Szerencsét!

Köszönöm Antenna, majd vizsgaidőszak után be is szerzem valahogy.

Szerintem csak ilyen nagyobb sétákkal fogok kezdeni itt a Bükkben, mert tavaly kimászott a térdkalácsom a helyéről, eljátszotta a bizalmamat, kell egy kis idő mire újra bízom benne, hihetetlen hogy egy ilyen kisebb baleset, meg egy kisebb műtét milyen stresszel jár, pedig nem vagyok az a majrézós fajta.
ZHmen Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7679

Jó szerencsét!

Azok a diákok egyike én voltam. :) (a hátizsákos) Valószínüleg idén is megyek. Szintidő 9 óra alattinak tervezve, de majd a társaktól függ. Ha gondolod indulás elött egyeztethetünk!

KI

Ui.: A sátoros túrázás úgy megy ahogy gondolod, csak ne itthon, vagy Szlovákiában próbálkozz, hanem Erdélyországban!

Előzmény: ZE (7675)
Antenna Creative Commons License 2009.05.25 0 0 7678
Jó szerencsét!

Tőr, igazából én Splény Béla életéről szóló két kötetes remekművet ajánlanám. Egy kicsit másik oldalról mutatja be a selmeci diák életét. Nem csak Selmecről ír, vagyis az én olvasatomban főleg nem róla, hanem az akkori Magyarországról, válságokról, utazásról, társasági életről... mindenképpen érdekes.

Talán könyvtárban is megtalálható, de még az is lehet hogy Karriernél van vásárolható példány.

Ő nyílván tudna még 1-2 címet mondani. Nekem elsőre most ez jutott eszembe.

Antenna
ZE Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7677
Jó Szerencsét!

Ha komolyan érdekel, szerintem nézegesd a TTT-s honlapot, a túranaptárt, a beszámolókat, aztán ha valamelyik megtetszik, akkor vágj bele -- de vigyázz, maradandó hatása van, ugyanis erős függőséget tud okozni :-)) -- a kellemesen zsibbasztó el- és lefáradáson túl.

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7676)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7676
Én is évek óta gondolkodom az ilyen túrázós életmód felvételén, nem áll tőlem olyan messze. Én olyan jó sátrazós túrákat képzeltem el, csak megtudtam, hogy ez nem úgy megy, ahogy azt én elképzeltem, szóval letettem róla. A képeidet nézegetve, viszont megint kedvet kaptam hozzá.
ZE Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7675
Jó Szerencsét!

Buda Bércein :-)) A szint/táv a túranaptárban közöltnél picit több lett (itiner szerint 49km és 1960m), az idő 10:50 lett, ami ránézésre nem túl szép, viszont volt benne kétszer bő negyed órás árpaszakmai frissítés is. Idén eddig 410km és 13000m szint, 15 túrán -- darabra ez a tervezett gyaloglatok fele, távban/szintben viszont csak a negyven százaléka, úgyhogy a java még előttem van; június 14-én pl. egy Falasok(k) 50 (46km körüli táv), ahol két éve sikerült összefutnom soproni diákokkal is: DSC00190.JPG DSC00192.JPG

Zeller
Előzmény: Tőr a Szívbe (7674)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7674
Merre túráztál?
ZE Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7673
Jó Szerencsét!

Szánom-bánom, de a tegnapi közel 50km (meg majd' 2000m szint után) nem vettem még a fáradtságot, hogy egy "vizezett borsodi" jelzővel illetett árpalé után kajtassak, úgyhogy a soproni Szőke Ciklon még várat magára. Egy másik Szőke Ciklonra ugyan emlékszem, még a balekkeresztelő szakestjéről, de csak ennyi...

Zeller
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.05.24 0 0 7672
Jó Szerencsét!

Tudnátok ajánlani valami jó könyvet Selmeccel kapcsolatban? A Selmeci Társaság honlapján olvashatókat már mind a magamévá tettem.:D

Nah milyen a Szőke Ciklon?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!