Keresés

Részletes keresés

masvilagx3 Creative Commons License 2022.11.22 -2 0 45717

Látom nem nagyon van válasz.

Lenne egy másik kérdésem.mivel most nincs termosztát így programozva van a kazán.ha veszek egy termosztátot és bekötöm az felülírja az időzített beállítást?

Melyik olyankor az elsödleges funkció. Termosztát vagy a beállított ídőzítő.

Előzmény: masvilagx3 (45716)
masvilagx3 Creative Commons License 2022.11.22 0 0 45716

Látom nem nagyon van válasz.

Lenne egy másik kérdésem.mivel most termosztát így programozva van a kazán.ha veszek egy termosztátot és bekötöm az felülírja az időzített beállítást?

Melyik olyankor az elsödleges funkció. Termosztát vagy a beállított ídőzítő.

 

Köszönöm

Előzmény: masvilagx3 (45697)
Saka26 Creative Commons License 2022.11.22 0 0 45715

Szia. 35KKS R1 a pontos neve.

Előzmény: molnaarkaroly (45714)
molnaarkaroly Creative Commons License 2022.11.22 0 0 45714

pontosan ez milyen kazán?  Az uj IsoTwin?

Előzmény: Saka26 (45712)
iszp Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45713

A 11 éves 12kW-X-et cserélném..annak mindig volt valami nyűgje. most próbálnék valami kevésbé problémásat találni.

nekem 1-2 pucukával üzemelt szépen. nem tudom, az mennyi kw .. de sokat nem kajált. ebből a szempontból bevált. a 3kw se zavarna persze túlságosan. a karácsonyi leállást azért kihagynám az életemből :) most pld. eltört a váltószelep akármije..alkatrész majd valamikor gyün. inhibibor, 2db tf-1 (1 a hmv körben is) régóta van már.

Előzmény: attila0325 (45711)
Saka26 Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45712

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni Saunier Duval SD 35 kw kondenzációs kazán beállìtásához. Egyenlőre minden gyári beállításon van,ami azt jelenti,hogy az előremenő víz hőfok igy 75 a max. Földszint+ galériás-emeletes házról van szó,a termosztát lent van a földszinten, így fent kb 2-3 fokkal melegebb van. Mit tudnék rajta beállítani, amitől gazdaágosabb lenne a fogyasztás? Próbàltam lejjebb venni az előremenő víz hőfokot 45 fok körülire,de akkor nagyon lassan melegedett, igazából csak langyos-meleg volt a radiátor. Gondolom ezzel lehetne játszani,hogy megtalálni a megfelelő előremenőt? Igazából mi a jobb,ha gyorsan eléri a termosztáton beállított hőfokot,vagy ha szép lassan melegìti fel ?

attila0325 Creative Commons License 2022.11.21 -2 0 45711

Egy időben nézegettem sokat a baxi luna platinum 1.12-t is, és a victrix tt 12kW-ost is, sőt, majdnem azt vettem, nagyon sokáig az volt a No.1.

A megadott minimum teljesítményt azért nagyon szűken szabott műszaki feltételek mellett tudja, pl. nekem a pincében van a kazán, és onnan 6 méter a kémény,

ott már annak is olyan 2.6-2.8kW körül lett volna az alja, szóval kb. mindegy. Azt mondom, a 3 kW körüli értékektől sem kell kétségbe esni.

Fernox TF1-et ugye nem is kell mondanom, rendszermosás beüzemelés előtt több, mint ajánlott, inhibitor használata szintén legyen alap. Ha van egy tényleg tiszta rendszered, akkor nem

lesz olyan háklis a giannoni sem, de ha tisztítani kell, az azért a "tisztaszopás" kategória, és minden esetben kívül esik a garanciális feltételeken!

 

A Victrix TT-t továbbra is jó kazánnak tartom. Hogy a szervizes nem szereti, mert ki kell venni a kazántestet, nem az én gondom. Vegye ki, takarítsa ki. Ezért kapja a pénzét.

Előzmény: iszp (45710)
iszp Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45710

Én a 12kW-X-hez képest nézem, az meg 1.9 :) De akkor maradnak a Vaillant-ok. Ha jók..

Előzmény: attila0325 (45709)
attila0325 Creative Commons License 2022.11.21 -1 0 45709

Igen, a 200W-t írtam, az pöpec, de drága. Mondjuk a 100W esetében hogy most 2.5 kW az alja (mint az ariston), vagy esetleg 3.2k, talán nem olyan nagy különbség.

A saját vezérlésemmel meg tudom oldani, hogy csak addig megy a kazán, amíg tényleg van konstans hőelvétel, így ezt is hozzá tudom igazítani, ha úgy hozza a sors.

Baxit megint felejtsd el szerintem. Drága és az se a jobbak közül való.

Előzmény: iszp (45708)
iszp Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45708

A Viesmann 100asnak még nem frankó annyira minimum teljesítménye. A 200W az már menő tényleg, de 2500EUR-ért eléggé durva cucc :(

Ahogy nézem, még vannak versenyzők a 2kW környéki teljesítményben elfogadható árakon:

- Vaillant Ecotec Exclusive (ezt írtad Te is)

- Vaillant Ecotec Plus VU20 CS/1

- SD Thema Condens AS-15-CS/1 (2.7kW)

- Baxi Luna Duo Tec E 1.12

- Baxi Luna Platinum 1.12+

nagyjából ezeket találtam. Meg persze az Immergas TT.

Előzmény: attila0325 (45707)
attila0325 Creative Commons License 2022.11.21 -1 0 45707

Ha már így szóba került, a múlt héten elég sokat beszélgettem a gázkazán szerelős rokonnal, ő az új bosch condens-től sincs elájulva.

Azt mondja, hogy ez a kazán sem az már, mint a régi WB mittudoménhanyas hőcserélős modellek.

 

Ha most kellene választanom első helyen a Viessmann lenne. A vaillant ecotec exclusive sem lenne föltétlen rossz, de hogy ezt a fos giannoni hőcserélőt nem tudják elengedni, az nem előny.

iszp Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45706

Szia, az Immergas TT-kre mit mondanak? mert az a 2-3 szerelő, aki nálam szokott járni, nagyon hasonlókat mond. "Sok velük a gond.. az újjal is sajnos" - így nem ajánlják. Igaz, ezek mind ugyanattól a cégtől jönnek. Lehet, ők a TT-útálók klubja :| Ki tudja.

Előzmény: Sony Black (45705)
Sony Black Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45705

Szinte minden... váltószelep, ntc, ion érzékelő, stb... random dobálja a szarságokat. Az új panellen is volt már probléma.

Előzmény: coffein2 (45703)
s51es Creative Commons License 2022.11.21 -1 0 45704

Pl. mindjárt az INV. Nekem ez INVerz, vagy INValid INVar, vagy nemis sejtem miből rövidítették, de legyen itt a fűtés aktiv, vagyis nincs tiltva, ellenben ha OFF, vagy csak HMV termelés ok. vagyis EST.  ... fura.

 

A CONF, és ECO értelmezhető, de pl. CONFR és ECONM miért annyi és mit befolyásol?? 

Akik forgalmazzák adhatnának ajánlást alapbeállításhoz, különböző épület-vagy felhasználási változathoz. Ez nekik is érdekük lenne, szerintem nem jó hogy minden a beüzemelőre (személytől függetlenül) testálódik, mert annak hozzáállásán, idején  (tudjuk milyen leterheltek) múlik a jó vagy rossz vagy akármilyen működés. Különben gyanús hogy a vezérlő nem is lett alapra beállítva a gyárban sem, mert valami érdekes dátumot írt ki. Szóval egyenlőre lehet túrni a netet. Német, angol infot nemigen találok, lehet meg kell tanulni olaszul?

Na mindegy, hosszú távra utazunk, míg megfejtem vezérel az on-off, meg az északi.

A Homor-ékat még nem hívtam ez ügyben de lehet, sort kerítek rá. 

 

 

 

Előzmény: Unicalfan (45688)
coffein2 Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45703

A panelhibába mi is belecsúsztunk, az lett javítva.

Mást még nem tapasztaltunk, mármint hibát?

Mire számithatunk ?

 

Előzmény: Sony Black (45702)
Sony Black Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45702

Hát az akkor tényleg jó arány, akkor már minden ok. :)

Most írtam le hogy rengeteg készülékes kollégával vagyok kapcsolatban mostanság. Ez nem 2-3 szerelő hanem 20-30!

Ebben van Ariston márkaszervizes is. Kivétel nélkül mind egyetértünk abban hogy ez az Ariston botrány!

Panelhibát javítottak, van helyette más probléma... Egy a lényeg aki jót akar magának nem vesz ilyen kazánt. 

Az hogy most valaki kifogott olyat amivel még nem volt probléma egy dolog, nem ez az átlag. Erre nem apellálunk, inkább elkerüljük.

Előzmény: coffein2 (45700)
attila0325 Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45701

Én is mondom, hogy nem mindegyik nyűgös, de tény, hogy "a vérében van".

:-D

coffein2 Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45700

Nem mindegyik nyűgös.

A hibát javították, illetve a kint levő készülékeknél javítható!

Tapasztalt.

2 db . van a családban.

Előzmény: Sony Black (45699)
Sony Black Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45699

Naa Neeeeee!

Mostanában nagyon sok készülékessel találkozom, hidd el a Genus az Ariston fekete kútja!

Tele van a Face-en is, a gázkészülékes csoportok ennek a sorozatnak a problémáival. 

Előzmény: Apaxp (45686)
s51es Creative Commons License 2022.11.21 0 0 45698

"Elég zavaró, hogy egyes gomoknak kettős hatása van, mikor milyen almenüben vagyunk, meg van hogy két gombnak lehet ugyanaz a hatás bizonyos állapotban."

 

Igen, ez földi halandó számára megoldhatatlan lehet, ezért nagyon koncentráltan kell olvani a használatit. Ha egyáltalán rájön!

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (45696)
masvilagx3 Creative Commons License 2022.11.20 0 0 45697

sziasztok.

 

Segítséget szeretnék kérni:) Van egy viessmann vitodens 200-w WB2B kazánunk. két körös fűtéssel(egy padló és egy radiátoros kör).jelenleg még nincs bekötve termosztát. néztem már gyárit ,de az 300euro körül mozog.A kérdés hogy tudok esetleg egy teljesen más tipusú termosztátot bekötni vagy csak gyárit. A rajzokat elnézve úgy látom hogy igen ,de kérdés hogy tudnaá a két kört akár külön vezérelni .Ebben kérnék segítséget.Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat.

kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2022.11.20 -2 0 45696

Valamiért biztosan így találták ki az utókeringtetést, csak nem látom értelmét minek emel olyankor fordulatot. Szerintem elég lenne a legalacsonyabb szinten is. 

35-37 fokos vizet beállítva ilyenkor le sem áll, így lesz időm átnyálazni alaposabban a KX szamárvezetőt.

Azért is kérdeztem , mert ugye ha ki akarom próbálni majd a kigondolt paraméterezést az minden alkalommal rengeteg idő, tényleg jól gondoltam-e. Elég zavaró, hogy egyes gomoknak kettős hatása van, mikor milyen almenüben vagyunk, meg van hogy két gombnak lehet ugyanaz a hatás bizonyos állapotban.

Értemm én hogy virtuális a világunk, meg takarékoskodni kell, de van amiben többet ér az egyértemű átláthatóság, akár fakanalas szinten is :)

Előzmény: Unicalfan (45688)
Fazer GT Creative Commons License 2022.11.20 -1 0 45695

Jó regelit! Jó meleget! 

HGK 36 -os ( Intergas/ Hajdu) kazán néha csak koppintásra indul a szivattyú. 5 éves készülék.

Kondenzátor hiba vagy cseréljem inkább a Wilo szivattyút, amiből az eredeti mr nem kapható, de

még eddig nem találtam meg a váltótípust. Tudja valaki az új, megfelelő szivattyú Típusát? 

blackbile Creative Commons License 2022.11.20 0 0 45694

Igazad van, nem néztem mire válaszolt.

Unicalfan - köszönöm!

Előzmény: Apaxp (45692)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.19 0 0 45693

Kb pont egyszerre írtunk...a cikk olvasása előtt írtam neked,arra amit előzőleg kérdeztél.

Számomra ez a cikk elég kesze -kusza,vagy a fordítás nem jó ,de elég érthetetlen sok helyen,hogy mit is akar mondani.

Akkor hagyd így ahogy van ,ha neked megfelel és komfortos számodra akkor ne piszkáld a rendszert.

Előzmény: blackbile (45691)
Apaxp Creative Commons License 2022.11.19 0 0 45692
Előzmény: blackbile (45691)
blackbile Creative Commons License 2022.11.19 0 0 45691

Mire is utalsz az első mondatoddal, mit tennél? Mert én pont azt vettem ki a cikkből, hogy több szempontból is jobb a radiation mint a convection (Radiant Heat bekezdés).

Nem állítható be.

Előzmény: Unicalfan (45690)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.19 0 0 45690

Igen én azt tenném,amennyire csak lehetséges,a rendszer fűggvényében.

Célzott delta t-t nem tudsz állítani a kazánmenűben ? 

Előzmény: blackbile (45669)
blackbile Creative Commons License 2022.11.19 0 0 45689

A konvekció hiányához egy most olvasott cikk: https://www.heatgeek.com/benefits-of-low-temperature-heating-systems/

itt egy kicsit másként beszél arról, hogy a konvekció mennyire fontos a radiátorok életében. 

Lehet, hogy félreértem az iromány mondanivalóját ezzel kapcsolatban, de nekem tetszett.

Előzmény: Unicalfan (45667)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.19 0 0 45688

Igen az utókeringetés ilyen ,de ez minden ,más márkájú kondenzációs kazánban is így van.Sőt vannak olyan kazánok amikben 5 fok alatt állandóan megy a szivattyú ,ha kell ha nem.

Kikapcsolni nem tudod.

 

Sajnos az általad írt termosztát egy új típus ,még nem volt hozzá szerencsém,de valószínű csak a dizájn más.Konkrétan melyik paramétert,beállítást nem érted?

Előzmény: s51es (45673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!