Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2013.05.10 0 0 198

Remélem kapok itt segítséget. Van riasztóberendezésem, belépés és mozgásérzékelős. Sajnos igy is bejöttek. Most ezt kellene bővíteni vagy kiegészíteni egy külső érzékelős megoldással a balkonokra. A kérdésem az, hogy mennyire megbízható a rádiójeles riasztó? A jelenlegi riasztóm az drótos-telefonos és ha ezzel a módszerrel bővitenék, akkor megint egy csomó fúrás + vezetékek, amit nem szeretek.

Köszönöm előre is a tippeket!

Andor111 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 197

Igen igazad van nem központozok =-re.

Ahogy István  írta jó lesz 1egyszerűbb relés ,csak jelzésre megcsinálnom a dolgot.

Köszi mind ketőtöknek a segítséget!

Ha erre jártok bedobunk 1sört.

Előzmény: peti.olah (196)
peti.olah Creative Commons License 2013.04.26 0 0 196

Ha nincs kapcsolatod az elektronikával, sztem  nem ezzel kellene kezdeni.

Egy rossz helyre kötött vezetékkel el lehet küldeni egy több tízezres panelt, v érzékelőt.

Biztos van a környékeden hozzáértő ember, akinek tapasztalata is van, mit mivel lehet megoldani.

Sztem.

Előzmény: Andor111 (195)
Andor111 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 195

Aha!

Kezdem kapisgálni a dolgokat,de nagyon felszínessen.

Ha tudnál ajánlani pár központot ami kompatibilis az erzékelőkkel jó lenne.Nem kell nagy felhajtás neki ,csak szolid..

Bár nézgelőttem vezetékesek után,mit mondjak a bekötés számomra chinai.

Bocsi az értetlenségemért,ezek a dolgok nem is olyan egyszerüek mint gondoltam.

És köszönöm az edigi segítségedet!

Előzmény: _istvan_ (192)
plepi Creative Commons License 2013.04.26 0 0 194

És persze a bekötésben is kellene segíteni.

Előzmény: plepi (193)
plepi Creative Commons License 2013.04.26 0 0 193

Sziasztok! Programozott már valaki gmax gsm modult,a boltban azt mondták hogy magyarul van a programozás csak ki kel választani a nyelvet. Mivel lemondtam a távfelügyeletet ezért egy gmax-ot vennék paradox esp 728-hoz állítólag kompatibilis. Ha esetleg valaki tudna segíteni programozásban azt megköszönném

_istvan_ Creative Commons License 2013.04.26 0 0 192

Úgy látom, hogy az csak vezeték nélküli... Szóval nem.

Előzmény: Andor111 (191)
Andor111 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 191

Értem.

Ezzel össze tudnám hozni a mozgás érzékelőket  AM500 .?

Ha igen ,akkor  még 1ilyet mellé tudnák szoritani.

Előzmény: _istvan_ (190)
_istvan_ Creative Commons License 2013.04.25 0 0 190

Ja, neked nincs riasztód? Azt hittem egy meglévő rendszerhez szeretnéd illeszteni. Ez a DG75 csak egy mozgásérzékelő. 12V kell neki és ha mozgást érzékel meghúz egy relét. Így "magában" nem igazán szokták alkalmazni... 

 

Ha tényleg nem akarsz komolyabb rendszerbe beruházni, akkor köss rá egy impulzusra kapcsoló csengőt pl, aminek állítható a csengési ideje, meg egy 12V-os tápot. Ha a tápot bekapcsolod, és mozgást érzékel a szenzor, szól a csengő 10mp-ig... Ez mondjuk közel sem nevezhető riasztónak inkább maradjunk a házilagos jelző berendezésnél.... :)

Előzmény: Andor111 (189)
Andor111 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 189

Tudom hülyeséget kérdezek ,de mit jelent a zóna riasztók esetében?

Abszolúte vagyok ehhez...Ez külső riasztó és ott lehet be állítani a riasztást meg mindent ha jól tudom.

Hogyan lehet megoldani ha hátulsó udvarban helyezem el ,hogy én is,vagy csak én hajam a riasztást.?

Ezért is gondoltam hogy nem-e kell hozzá 1 központ,vagy mi.

 

Kip

Nem mondom hogy nem jobb amit ajánlottál ,de mint említettem  szűkös a keret rá.


Előzmény: _istvan_ (187)
_kip_ Creative Commons License 2013.04.25 0 0 188

A DG-85 jobb választás lenne!

 

 

Előzmény: Andor111 (186)
_istvan_ Creative Commons License 2013.04.25 0 0 187

Hello!

 

Én ugyan nem vagyok szakmabéli, de elvileg ehez az érzékelőhöz nem kell semmi extra, csak egy szabad zóna. (gondolom külön zónára tennéd)

A belső riasztást hogy érted? Ne kapcsoljon szirénát, csak a kezelőn jelezzen? Ilyen az enyémen van. Csengő zónának kell programozni a zónát, de azt hiszem csak 24 órás módban működik. 

Majd a szakik megmondják.... :)

Előzmény: Andor111 (186)
Andor111 Creative Commons License 2013.04.24 0 0 186

Sziasztok!

 Kis útba igazításra lenne szükségem riasztó téren.

Kinéztem magamnak 1 kültérit ,nincs nagy keretem rá,tehát csodát nem várok tőle!

De a specifikáció jónak tűnik. Paradox DG-75 ő lenne az.Kérdésem csak annyi hogy ehhez szükség van-e valamihez ,az üzembe állításához vagy központhoz….bármi.

Igazat megvallva olyasmire gondoltam hogy belső riasztás megoldása.Mit javasoltok ?

Nagyon köszi előre is!

(Égetően szükségem van rá!)

bcslaci Creative Commons License 2013.04.21 0 0 185

Nem borul ki, csak ha le van zárva a panel akkor a telepítői kód nem áll vissza gyárira és onnantól kezdve b@szhatod :D , bár most így is úgy is használhatatlan.

Az 50-50% a le van zárva-nincs lezárva :D

Előzmény: ttasztal (184)
ttasztal Creative Commons License 2013.04.21 0 0 184

A három részfeladatból kettőt megoldottam, naaaa. ;)

Nem ismerem közelebbről a tipust. Ennyire ki szoktak borulni egy hard resettől?

Üdv

T

Előzmény: bcslaci (183)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.20 0 0 183

És tegyük hozzá ugye, ha nincs meg semmilyen kód és resetelni kell a panelt akkor 50% az esély, hogy megy a kukába

Előzmény: ttasztal (182)
ttasztal Creative Commons License 2013.04.19 0 0 182
Előzmény: wadkender (181)
wadkender Creative Commons License 2013.04.19 0 0 181

Hali

kis segitseget szeretnek kerni a Szakiktol 

van egy riaszto rendszer segiteni kellene beazonositani milyen tipusu pontosan, nagyon reszletes leiras kellene hozza ki kellene sutni mert nincs meg a mesterkod es ujra hasznalatba kellene venni mert az alberlő elköltözött es van egy lakas,üzlet helyseg lekodolva

peti.olah Creative Commons License 2013.04.13 0 0 180

Sziasztok!

Segítség kellene egy régebbi riasztóhoz.

Adott egy Solution Solnet 104 kisközpont. Ehhez vettem egy WE800 távirányító modult.

A kérdés: Hogyan lehet felismertetni a központtal a távirányítót? A nagyobb (8-16 zónás) központoknál van memóriacím a rádiós egységek engedélyezéséhez, de ennél nem találtam.

gul7 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 179

Köszönöm a válaszokat, ezeknek az ismeretében valószínüleg megrelézem a kimenetet. 1K nélkül már zavaró a sziréna ezért is raktam bele.

Központból csak 6000-est szerettem volna venni, de hát mit tegyek ha ezt adták helyette. A sziréna pedig a garázsba fog kerülni, nem gondoltam volna hogy nem mindegy a típusa.

_kip_ Creative Commons License 2013.04.10 0 0 178

Családi ház méretben :-D

 

Rkahatott volna 4000-t is :-D

Előzmény: bcslaci (177)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.09 0 0 177

"Ha már vettél egy nagy riasztó központot,"

 

A nagy központ itt kezdődik: http://www.security.honeywell.com/me/intrusion/products/co/gx/pa/132815.html

:D :D :D :D :P :D :D :D :D :P :D :D :D :D :P :D :D :D :D :P

Előzmény: _kip_ (175)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.09 0 0 176

Ha kiveszi az 1K-t valószínűleg még hangosabban fog szólni (halkan).

 

 

gul7:

Próbáld meg egy soros diódával bekötni a szirénát, általában segít (0,6V esik a diódán így a szirénára nálad az 1,3-ból csak 0,7V körül jut majd) riasztásnál nincs jelentősége annak a kis feszültségesésnek.

Előzmény: _kip_ (174)
_kip_ Creative Commons License 2013.04.09 0 0 175

http://www.powerbizt.hu/index.php?pid=12&nav=&product=484

 

Én ezt használom és nincs vele gond, jobban is néz ki mint az a szutyok.

Ha már vettél egy nagy riasztó központot, akkor a többin miért spóroltál?

Előzmény: gul7 (173)
_kip_ Creative Commons License 2013.04.09 0 0 174

A sziréna kimeneten van egy "figyelő feszültség" ezzel tudják a sziréna hibát jelezni, ha azt a rossz betörőbácsi levágja :-)

1K minek? Ha nincs sziréna vagy állandóan szól csak akkor kell bele.

Azt szerintem kiveheted.

Ha gagyi beltéri szirénátteszel fel, az zúghat, búghat, kattoghat, azon csak az segít, ha megrelézed.

 

Előzmény: gul7 (173)
gul7 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 173

Sziasztok

 

Beruháztam egy Paradox SP7000 vezérlőre két kezelővel és a hozzá szükséges érzékelőkre. Most zajlik a telepítése. Jelenleg szoktatom a családot hozza, főleg az idősebb korosztájt, ezért jelenleg csak egy belső sziréna van rákötve a BELL kimenetekre egy 1K-os ellenálással.

A kérdésem az lenne hogy a kimeneten mért mérek 1,3V-ot akkor ha nincs riasztás. A szirénához ( TS-668 beltéri ) közel hajolva hallatszik, hogy halkan szól. 

Ez normális jelenség?

 

Segítséget előre is köszönöm.

 

 

_istvan_ Creative Commons License 2013.04.02 0 0 172

Az IP100-al az a gond, hogy nem küld üzenetet a riasztásról, csak ha a telefonon fut az iParadox. (az pedig nem fut mindig...)

Online állapotlekérésre jó, de a jelzésre egy telefonhívás biztosabb.

A külső modullal a státusz lekérés nem fog menni, csak az "ingyen GSM" be/ki kapcsolás. (kulcskapcsolónak programozva az egyik zónát, arra pedig a modul relé kimenetét.)

 

Mi lenne a jó megoldás? A két "gyári" modul nem hiszem hogy tudna egyszerre működni, nem?

Előzmény: bcslaci (171)
bcslaci Creative Commons License 2013.04.01 0 0 171

Az IP100-at mire használod ha élesítésre és riasztásjelzésre külön modult keresel?

 

Külső modullal honnan tudod majd, hogy bekapcsolt-kikapcsolt?

Előzmény: _istvan_ (170)
_istvan_ Creative Commons License 2013.04.01 0 0 170

Hello!

 

Köszi a választ! Az a gond, hogy a központ serial csatlakozójára egy IP100-as modul van dugva. A gyári modult néztem én is először, de így szerintem nem lehet rácsatlakoztatni...

Előzmény: bcslaci (169)
bcslaci Creative Commons License 2013.03.31 0 0 169

Paradox PCS250, minden más csak kókány házibarkács

Előzmény: _istvan_ (168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!