Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2019.10.17 0 1 70914

Igazándiból annyira nem érdekel, hogy a Balassa István miért ugrott be ide és miért érezte fontosnak, hogy reagáljon arra, hogy én a somlói faszfej miért is nem vásárolom a borait. Fogyasztó vagyok én is... arra költöm a pénzem amire akarom és ha tudok tíz olyan tokaji borászt akiket én hitelesnek tartok akkor nem fogom a pénzemet adni annak akinek a havi fizetését amúgy is én fizetem.

Ráadásul a Grand Tokaj sztori úgy hipergáz ahogy van. Közpénz milliárdokat füstölnek el, úgy hogy közben rontják a piacról élő borászatokat. Ugyanezért a modellért a Malévet beszántották. Na és ehhez adja Balassa István a nevét.

Erről nem nekem lenne dolgom beszélni. De a bloggerek, "szakírók" és a komplett boros közélet testületileg bassza bele a fejét a homokba és úgy kerüli a témát mint ördög a szenteltvizet.

Megértem én, hogy van az a pénz amiért egy tokaji borásznak is korpásodik a haja. De ha egy nyilvános fórumon valaki ezt felemlegeti akkor ne csodálkozzon.

Döbbenet, hogy évről évre futjuk le ezeket a köröket. Volt amikor egy borász besértődött be amikor a saját blogján kommentben felvetettem, hogy azért mussűrítménnyel édesbort csinálni azért nem éppen a hitelesség netovábbja. Azon is mekkora hiszti volt amikor a blogtérben elkezdtek beszélni arról a népek, hogy egy dűlőről nem jöhet le annyi lé amennyi bort csinál belőle a borász. Aztán át is nevezték a bort és azóta is durcásak ha valaki ezt a témát felveti. Aztán azon is hogy behisztültek rajongók amikor megpendült, hogy mondjuk egy borász egy adott fajtabort  csak felvásárolt szőlőből csinál de mégis azt mondja, hogy ő csak akkor csinál olyan bort ha jó évjárat van belőle. Jah, mert akkor tud venni. Valahogy, mindig a borászok és a rajongóik sértődnek meg ha véletlenül fény derül egy-egy olyan döntésükre amiket ők szerettek volna eltitkolni.

Kedves borászoknak ideje lenne hozzászokni, hogy a hitelesség az bizony fontos. Lehet kompromisszumokat kötni, de nem kell róla sunnyogni és ha kiderül a dolog akkor kussóni kell vagy szerényen elnézést kérni és nem nekiállni hisztizni.

Előzmény: Hepci (70912)
joskabacsi Creative Commons License 2019.10.17 0 0 70913

Legalább annyira életszerű, mint amikor Furmintfan regisztrál és megírja első itteni hozzászólását miután Hepci (szerintem is jogosan) lef@szozta.

Talán csak simán nem óhajt véleményt formálni az általános vitáinkban, de a személyét érintő hozzászólásokra reagál.

Anélkül, hogy erre felkérést kapna ....

(félreértés ne essék, nem ismerem személyesen a kollégát, a borait ellenben példa értékűeknek tartom)

Előzmény: BZoltan (70910)
Hepci Creative Commons License 2019.10.17 0 0 70912

Szerintem még mindig életszerűbb, mint hogy tegnap szólt neki az egyik anyagbeszerző a Grand Tokajnál, hogy itt éppen szívózik vele a BZoli nevű somlói faszfej, nézzen már rá és oltsa le. :)

Tábor úr tevékenységét nem követtem eddig, de úgy tűnik, öntudatos hazafi lehet, ha a saját fényképével díszíti az általa írt posztot...

Előzmény: BZoltan (70910)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.17 0 0 70911

Igazándiból szerintem a kutyát sem érdekli sem Tábor István, sem az amit csinál.

Kilóra megvett boros rendezvényeket ás finanszíroz vélhetőleg tetemes vesztességgel pár online újságot. Fantázia és nóvum nélkül futja ugyanazokat az unalmas és értelmetlen köröket.

Ha hirtelen megszűnne Tábor István minden boros érdekeltsége akkor észre sem venné senki.

Előzmény: shiraz3 (70906)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.17 0 0 70910

Ja, pont aznap amikor véletlenül említésre kerül :D nagyon életszerű.

Amúgy Tábor István bejelentkezését is várom már :D Lassan ide jár a magyar boros közélet. Hiába, na, csak kiderül, hogy ez a topik maradt állva. Lényegében itt van a legnagyobb aktív boros online közösség. Több itt a forgalom egy hét alatt mint az összes többi helyen együtt egy év alatt. Plusz még a read-only közösség.

Előzmény: Hepci (70908)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70909

Nem tudtam, mi hiányzott az életemből, de végre rájöttem: a Borászportál olvasgatása. Most alaposan kiolvastam magam, legalább 10 évre elég lesz. :)

Ha jól értem a lényeget, a Tábor nevű arc pofátlanul lopja mások 5leteit, a Novák nevű tyúknak pedig ez nem tetszik. Tábor most hosszan visszautasította Novák feltételezéseit, és a betűhömpölyt igyekezett olyan formába önteni, hogy - a butábbakban - az a látszat keletkezzék, mintha tudna írni.

Van még valami kontent vagy mindent átlátok jól?

Előzmény: kifli (70907)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 1 70908

Balassa István emlékeim szerint korábban is hozzászólt már itt, tehát valószínűleg benéz néha.

Előzmény: BZoltan (70905)
kifli Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70907

túl hosszú ez. videó nincs?

Előzmény: shiraz3 (70906)
shiraz3 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70906
BZoltan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70905

Gondolod? :) Megtiszteltetés a topikra nézve.

Szerintem is sokan kukkolják a topikot, valaki csak szólt a Balassa Istvánnak is :D Mert azt kétlem, hogy a Grand Tokaj szőlészeti igazgató ura ilyen topikok olvasgatásával töltené a napját :)

Előzmény: Hepci (70902)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.10.16 -3 0 70904

-;)

Egy palack elfogyasztása után én meg tiszta ülő Bika vagyok.

Azután a második környékén már ferde toll.

Előzmény: Hepci (70901)
joskabacsi Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70903

Bocsánat,

lehet, hogy rosszul emlékeztem, ez az ársáv maradt meg az emlékezetemben.

Errefelé csak a BT forgalmazza időnként a borodat, de ha hozzájutok - ígérem meg fogom kóstolni, kíváncsi lettem.

Előzmény: csite (70896)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70902

Szerintem minden nap olvassa. :)

Előzmény: BZoltan (70894)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70901

Winnetout és Csingacsgukot olvastam gyerekkoromban... nálam nem így működik... akkor engedek el valamit, ha bosszút álltam...

Előzmény: kifli (70899)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.10.16 -4 0 70900

Te szazezrekkel tamogattad Demeter úr pincészetet?

Annyira hittel benne?

Előzmény: kifli (70899)
kifli Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70899

el kell tudni engedni a dolgokat

Előzmény: Hepci (70897)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70898

Ez a Toplec furmintod, talán 2015-ös, nagyon finom volt.

Előzmény: csite (70896)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 1 70897

Igen türelmes természetű vagy - én valamivel jobban hiszek az ököljogban. :)

Ha velem történik ez, hogy veszek X százezer forintért atomdrága bort valakitől, abból kb. minden 6. palack iható dugóhiba miatt, és a nagyságos borász nem ajánl fel 1 (EGY) palack bort se kompenzálásként, bizony egy alkalmas helyen (borbemutató) alighanem szétrúgtam volna Demeter úr méltóságos valagát.

Előzmény: kifli (70892)
csite Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70896

Volt eddig egy borunk, ami a bt-nél volt polcon teljes áron 7250(?) Ft, de nem ez a jellemző.
3-5E között szórnak árban. Hepci elégedett volt, amikor vásárolt anno. 

Előzmény: joskabacsi (70871)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70895

Kedves István,

A legfontosabb kimaradt.

A magyar államnak nem az a dolga, hogy bort termeljen, hanem az, hogy a megfelelő jogi és szervezeti körülményeket megteremtse nekünk.

Te pedig elmentél dolgozni egy olyan állami vállalathoz amelyiknek a sokmilliárdos veszteségét a mi pénzünkből pótolja ki az állam azért, hogy ügyesen konkurenciát csináljatok nekünk a piacról élő bortermelőknek.

Ezért a döntésedért pedig sajnos kénytelen vagy vállalni a felelősséget. Csodálkozhatsz, de sokan vagyunk akik számára ez hitelességi kérdéseket vet fel. 

Sajnálom, ez van. Nem én vagyok a hibás azokért a döntésekért amiket te tettél az elmúlt húsz évben.

Előzmény: Balassa István (70884)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70894

A Józsiról tudom, hogy alkalmanként beleolvas a topikba. Legalábbis amikor dumálok vele akkor képben szokott lenni.

Előzmény: Hepci (70891)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70893

Igen, emlékszem erre a sztorira.

Na, ezért mondom, hogy súlyos problémája a magyar borászatnak, hogy minimális kontroll nélkül tolják. Nincsen független borsajtó ahol az ilyen sztorikat megírnák.

Pöröghet a hátán itt tőlem akármilyen borász. Sőt.. nagyon helyes, hogy a Balassa István is benézett ide. Legalább tudja, hogy bizony híre megy annak, ha egy gazdának megremeg a keze.

Eshet szarul nyugodtan, hogy a nyilvánosság nem csak arról szól, hogy a "borszakírók" felszopják a méltóságos borászurakat. Hanem bizony a nyilvánosságban benne van az is, hogy híre a dolgoknak.

Előzmény: Hepci (70890)
kifli Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70892

én megbocsájtottam Dzolinak. egyébként vszleg dugóhiba vlot,mer kb. mindn 6. 7. bor iható volt.

Előzmény: Hepci (70890)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70891

Sok borász olvassa ezt a topikot (pl. Szentesi József), de többnyire nem óhajtanak megnyilvánulni. :)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70889)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70890

Nem azt írtam, hogy rossz (= hibás), hanem azt, hogy csekély beltartalmú, az árához képest meg főleg az.

"Emberileg kifogástalan"

Tudod, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy jellemzően nem barátkozom borászokkal, legtöbbjükről semmit nem tudok, így aztán az elmémet is kevéssé torzítják a hozzájuk fűződő pozitív vagy negatív érzelmek. Kifli esete Demeter Z. boraival viszont kapott itt publicitást, vagyis az, amikor vett vagy 50 palack bazi drága furmintot és betárolta őket a Terroir Club kiváló körülményeket biztosító hűtött tárolójába. Aztán amikor pár év múlva elkezdte volna iszogatni, kiderült, hogy ezek az évtizedekre (?) tervezett élettartamú furmintok csúnyán kipurcantak. Az eset nem váltott ki kompenzálási ingert Demeter sztárborász úrból.

Én egyszerű lélek vagyok, mint itt (is) már többször kiderült - erről a sztroriról nem Demeter Z. emberi nagysága és kifogástalansága jut legelébb az eszembe...

Előzmény: BZoltan (70888)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.10.16 -3 0 70889

-;)

Csináljunk egy rovatot ahová meghívunk borászokat!

Mondjuk lehetne a címe, hogy mi volt ez a szar amit eladtal nekem nyocezere, hogy a gereblye csiklandoza a homlokodat!-;)

A szegedi borfeszten a sok jó mellett még több fos bort ittunk és nagyon kellett nevetnunk amikor a padon ülve és szurcsolgetve elkaptunk egy mondatot a mellettünk elsetalo lanypartol.

De szar volt ez a bor.

Itt a hangsúly és a hangszin lenne a lényeg, na ezt nem fogom tudni visszaadni itt.

Előzmény: Hepci (70886)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70888

A Demeter Zolinak én rossz borával még nem találkoztam. Ahogy róla még ha akarnék sem tudnék semmi rosszat mondani. Szerintem ő emberileg és szakmailag is kifogástalan.

Előzmény: Hepci (70886)
BZoltan Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70887

Kétszer találkoztunk személyesen. Egyszer a 2008-as Budavári Borfesztiválon, ahol én a legelső évjáratú boromat kóstoltattam a szomszéd standon. Ott én neked nem osztottam észt. A második alkalommal az egyik Borászok Borásza gálán hugyoztunk egymás mellett a férfivécében. Ott egy szevasz-szevasz "beszélgetésre" futotta.

Szóval, nem az elmúlt tíz évben nem beszélgettünk. A 2008-as budavári bulin pedig szerintem jól éreztük magunkat mindketten. Cseréltünk is palackot ami fasza is volt.

Aztán 2014-ben nyomtál egy durván pszichedelikus valamit a borrajongón amit szerintem rajtad kívül senki nem értett.

Amikor te a Kerháznak vagyis a Grand Tokajhoz szerződtél akkor én szomorú voltam. Bocs, de én a Grand Tokajt mint jelenséget egy szakmailag, emberileg vállalhatatlan dolognak tartom.

A hitelességi probléma alatt nem azt értettem, hogy más borát adnád el a saját neved alatt. Hozzám egyszer eljutott egy olyan hír, hogy nem minden borodat készíted, palackozod abból a szőlőből amit te termelsz. Ez nekem akkor nem volt összhangban azzal az arculattal amit magadról kommunikáltál.

Előzmény: Balassa István (70884)
Hepci Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70886

[Remélhetőleg megszólal Demeter Zoltán is, hogy miért volt annyira gyenguci az a Kakas-furmint, amit vásároltam. Meg miért nem cserélte ki Kifli ügyvéd úr kisteherautónyi megpimpósodott furmintját. :)]

naivkezdo Creative Commons License 2019.10.16 0 0 70885
Hiba:)
Előzmény: BZoltan (70880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!