Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39067

3 deci / 10 liter-től fél literig írja a dózist amit itt vettünk ! Ez is egy rablás már ! Nemrég beszéltem itt az utcai permetezős bácsival azt mondja abba hagyja az összes permetezést, mert már anyagilag nem bírja, ami kimegy azt kivágja és befejezte ! Több helyen is lehagyták már a lemosókat is a fákról ,mondtam ott keresztet vethet mindenre ,nem lesz termés akár mivel fújja is ! És tényleg megjelent a tafrina is nem kis mennyiségben két telekkel odébb ,gondolom a szomszédomnál is hullik az áldás a kertemre a szar mandulákról ! 5-6 szemterem egy óriási fán de kell ,permetezés semmi sem !

Előzmény: szicsu1007 (39061)
Tothin985 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39066

A Chorust lehet keverni Score-val? 

Előzmény: kavicsos64 (39042)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39065

Nem vitatom ,de ha beszopok az előírással akkor már fújhatok én rá szentelt vizet is akkor se ér semmit sem ,pár évvel visszaább ott vannak a képek ! Akkor hittem a boltosnak meg ami rá vagyon írva oszt nem lett semmim se ,meg még permeteztem is tetemes pénzért na ez a szopás és nem kicsi most meg a durva árak miatt ! inkább most egy dupla ,vagy tripla és aztán meg semmi ,mint most az előírásnak megfelelő híg löttyöt ráfújom és nem ér semmit ,na akkor lesz a még nagyobb bukta ,így is már csak a két lemosó meg a Chorus is egy vagyon volt ! És még két permezezést fel kell vigyek ha levirágzik ! 1500 a Mospilan 10 literbe + Topas ,meg a nedvesítő még hozzá jó ha egy 10-esből megúszom !

Előzmény: öreg_néne_b (39060)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39064

OFF

Olyan vagy, mint a faterom (1953-ban):-)))

Állt a létrán, valamit szerelt és kérte tőlem a harapófogót. Odanyújtottam.

- Ez neked kombinált fogó??!!

- Harapófogót kértél:-((

- Nem baj, értsd jól!!

 

ON

ÉN tudom a keverési arányokat! Be is tartom. Nem kérdezem meg senkitől - minden engedélyokirat (amiket használok) le van töltve a PC-mre, időnként frissítem (ha változik). Offline is meg tudom nézni. A csomagoláson is el szoktam olvasni, de a PC-n könnyebben nagyítom a betűket (mert előző este meg szoktam tervezni, hogy mivel támadok másnap). Ez ötven darab file a PC-n, de most már takarítani fogok (megszűnt vagy átment II-es kategóriába - nincs zöld könyvem).

Itt a topikban meg leginkább csak azokat szoktam kijavítani (szemmel látható tévedésük miatt), akik "megérdemlik". Nehogy valaki még rossz hírüket keltse:-))))))))

Előzmény: zsorsz (39062)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39063

Igen, persze! Elirtam!

Valaki legalabb figyel. 🤣

Előzmény: szicsu1007 (39061)
zsorsz Creative Commons License 2023.04.11 0 1 39062

Véletlen elírta na. Értsél jól!😎

Előzmény: szicsu1007 (39061)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39061

Nevikén:

Lemosó permetezéshez a dózis 300 ml / liter (3 dl / liter).

 

Esetleg 300 ml / 10 liter ???

Előzmény: The Dark Side of the Moon (39053)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.04.11 0 1 39060

az előírásnak megfelelő mennyiségnél alig van a vízben elszíneződés

 

Minthogy ez nem festék, ez nem is baj.
Régen felénk az számított gondos gazdának, akinek kék volt a szőlője. De ez nem azt jelenti, hogy az úgy jó...

Előzmény: kavicsos64 (39059)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.11 -2 0 39059

Évek óta le van próbálva ,és nem csak nálam ! Ahogy Dark írja a dózisokat, azzal nem tudok egyet érteni amit írtam az EU irányelvek miatt már gyárilag csökkentett dózisok vannak ,és ez van ráírva ! Ki kell próbálni egy átlátszó edényben az előírásnak megfelelő mennyiségnél alig van a vízben elszíneződés ,akkor a kiszórásnál az a féldeci ami esetleg jut egy felületre hogy fogja betakarni ! 200 éve használják a rezet és sokáig nagy mennyiségben fújkálták a Franciák mégsem okozott még bazi környezeti katasztrófát sehol sem ! Amúgy is az éves rézterhelés elég nagy számnak tűnt nekem ,ha el is szóródik mivel gyakorlatilag csak évente egy szórás van nem fog kárt okozni semminek sem ! Én ezért rendes mennyiséget teszek ,vaskosabb bevonat időt állóbb ,főleg ha fújja a szél a spórákat ,felém aztán bazi sok jön ,lassan minden irányból !

Előzmény: lukacs89 (39057)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39058

A szomszédok mit szóltak ((::!! ?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (39054)
lukacs89 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39057

Bocs, közben látom, hogy a nevikénben van olaj. Tárgytalan a kérdésem. 

Szerintem a tafrina elleni védekezést sokan elrontják, sokan szenvednek vele, hiába fújják orrba-szájba a scoret/alfa solot. Egyrészt vagy túl korán fújják, vagy már későn, nem tudom. Abban lehet ráció, amit kavicsos kolléga mond, hogy megelőzni lenne jobb. Amit talán a jó lemosózással lehet. 

Előzmény: lukacs89 (39052)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39056

Itt rajtam kívül senki nem használ lemosót vagy csak a Neviként azt is általában megkésve a töménység meg erősen kérdéses a lemosással együtt ! Ha 50 fára elég 20 liter ott az nem lemosás lesz ! Ha vissza emlékszel a régi képeinkre amikor a fát is alig tudtam életben tartani mert kombinált szerrel mostam le akkor azon minden féle betegség volt de ellene semmit sem tudtam tenni ! És lehet hogy te nem ítéled jelentősnek a lemosási előnyöket, de nekem az a tapasztalatom, attól fontosabb nincs ha maximálisan el van végezve, és nincs lespórolva a vegyszer ! Volt már itt több ember is hogy mindent meg csinált de még is a fái betegek ,pedig le is mosta ! Amikor meg kivallattam hogyan csinálta és mivel egyből tudtam mondani nem a lemosó vegyszerben a hiba hanem a gépben amivel csinálta a lemosást pl ! Én is csináltam régen Sthil légkeverésessel lemosást örült mennyiségű vegyszer kellett és nem ért semmit sem túl finom és ködszerű ,nem tud megfolyni nem mossa a fát ! Meg azt is írtam már a növényvédelmist amikor a boltban panaszolta hogy a nagyüzemi ültetvényében minden tiszta tafrina és eddig semmit nem tudott tenni ellene ! Én meg mondtam neki itt a címem ebben az évben egyszer sem permeteztem a tafrinia ellen még sincs egy sem rajta ,pedig a fáim még füves borításúak is ! Évek óta nem vettem a tafrina ellen vegyszert meg nem is permeteztem ellene ,hacsak valamelyik más vegyszernek nincs hatása rá ! Virágzásban Chorust kap csak magában ,majd a virágzás végén megy egy Topas+ felszívódó rovarölő ,csak az istennek se jut eszembe mi a neve ! Mennem kell az orvoshoz a kezemmel ,majd később fojtatom ! Ha még valami eszembe jut !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (39051)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39055

Nem vitattam a hatást ! Csak azt mondtam melegben hat ezek a vegyszerek ,az meg most nincs szinte nappal sem ! A folicurral már amúgy is egyszer befürödtem ez miatt .

Előzmény: The Dark Side of the Moon (39048)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39054

Nálam az érdi bőtermő meggyfán (teljes virágzásban maradt, megvárta a hideg végét), tegnap teljes méh-nagyüzem volt. Szóval meggyem már lesz bőven.

 

A kis Topend Plus szilvafán viszont alig voltak rovarok, viszont a virágzás elkezdett lecsengeni, úgyhogy maradt a manuális módszer az illúzió kedvéért némi zümmögéssel. Elővettem a beporzó ecsetet és végig pamacsoltam.

A következő beruházás egy hosszú nyelű tollseprű lesz.

Előzmény: kavicsos64 (39046)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39053

Cuproxat:

Nem rézérzékeny növényeknél, vagy vegetációs időszakon kívül 40-50 ml / 10 liter.

Vegetációban rézérzékeny növények esetében (pl őszibarack) az előző dózist felezni kell!

 

Nevikén:

Lemosó permetezéshez a dózis 300 ml / liter (3 dl / liter).

Vegetációban lisztharmat, tetvek és atkák ellen ez a dózis általában 100 ml / 10 literre csökken, de lehet ennél több is. A többi a kereskedelmi kiszerelésen rajta van.

 

Jótanács:

A réz és kén érzékenység -különösen az ezekre érzékeny növényeknél- a hőmérséklet emelkedésével növekedik (perzselésveszély). Mivel a mostani nyarakon egyre gyakoribbak a kánikulai időszakok, ezért én a réz és kén hatóanyagot tartalmazó szerek nyári használatát olyan növényekre szűkíteném, amelyeknél egyáltalán nincs kockázat.

Az ördög nem alszik, ha a növénynek "nem esik jól", még a részleges kár is kár.

Előzmény: zsorsz (39043)
lukacs89 Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39052

Rovarkártevők ellen nem lemosózol tél végén? Nálam a ribizli és a szilva is levélkihajtáskor már tetves. 

Előzmény: kavicsos64 (39042)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 1 39051

"Ha jó a lemosás akkor az egy nem létező betegség !"

 

Ez így túl sommás megállapítás, emiatt nem igaz. Ilyenkor van az, hogy ha valakinek mégis előjönnek a tünetek, akkor keresi a hibát, holott az nem az ő készülékében van!

 

A gombaspórák sajnos mindenhova eljutnak akár széllel a levegőn keresztül is. Feltételezem, hogy a környékeden nem mindenütt lemosóznak olyan alaposan, mint Te.

Nyilván minél messzebb van a spóraforrás, annál kevesebb lesz a fertőzési kockázat és a legrosszabb verzió, ha az helyben van.

Ezért a szakirodalom óvatosabban fogalmaz: a "fertőzési nyomás" csökken az őszi-tavaszi fertőtlenítő lemosó permetezéssel.

Előzmény: kavicsos64 (39031)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 1 39050

A tafrina elleni permetezést felszívódó szerrel akkor kell megkezdeni, amikor az már fel tud szívódni. Mivel tavasszal a nedvkeringés még elég gyenge, ezért a felszívódó szer is csak korlátozottan tud terjedni a növényben.

Összességében a tafrina ellen akkor kezd el Score-t használni, amikor már a levélrügyekből kibújt levélkék 0,5-1 cm-esek.

Én is olvastam, hogy ha ezek végei pirosak, akkor a tafrina már megfertőzte. Szerintem ez marhaság, mert fajtafüggő is. Én rendszeresen permetezem tafrina ellen az őszibarack fákat, nem is szokott tafrinás lenni egyik sem. Illetve hazudok, talán tavaly, vagy az előtte lévő évben ez egyik fán egy gally mutatott tüneteket, de azt lemetszettem.

 

Szóval ha piros a levél vége, az még nem jejenti azt, hogy tafrinás lett a fád, különösen ha jól és főleg jókor védekeztél.

Előzmény: Tothin985 (39039)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 1 39049

Mihez képest késő?

Nem naptárhoz kell igazítani, hanem a virágzás stádiumához. jellemzően a virágzás kezdetén és teljes virágzásban szoktunk monília ellen permetezni.

Ez nagyjából 7 nap különbséget jelent.

Ha olyan hidegebb idő közbejön, mint ami most volt, akkor a virágzás is elhúzódik. Ilyenkor lehet mondjuk szükség egy harmadik permetezésre. Ugyanakkor 7 napnál sűrűbben teljesen indokolatlan a permetezés.

Előzmény: Balage-81 (39037)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39048

A Score szerintem kb annyira hatásos a tafrina ellen, mint a Folicur. Időjárás szempontjából sincs nagy különbség.

Előzmény: kavicsos64 (39032)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.04.11 0 0 39047

Inkább az az optimális.

Előzmény: naivkezdo (39028)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.10 0 0 39046

Az gáz ! Itt nem volt fagy de egész nap esett kétszer indultam ki de mindig eleredt az eső .Egyik felleg ment a másik meg jött . Azt hittem én naiv hogy majd egy permetezést meg tudok csinálni ,mert esős lesz a hét meg még hidegfront is érkezik ! Kezd virágba borulni minden ami még nem fagyott le de abban sem lesz köszönet ha az időjárás esős lesz ,nem lesznek méhek ! Ha nem fagy le akkor nem termékenyül !

Előzmény: naivkezdo (39044)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.10 -1 0 39045

A cuproxanból 2-3 decit másként a vizet se színezi el jobb a töményebb akkor még nem okoz kárt semmiben sem ezt rügy pattanás előtt de közel kell hozzá kijuttatni ,és nem háti légkeveréses géppel az nem tud lemosást csinálni ! Hanem háti permetezővel ,vagy telepíthető permetezővel ! A Nevikén az egy híg lötty lett 3 decitől egész fél literig van az adagja ,rügypattanáskor még mehet a fél literes verzió ha meg megcsúsznál akkor elég a 3 decis amikor már a bimbók is megjelentek kb ,zöld bimbóig lehet használni ! És ezzel is le kell mosnia fát ! Az kb fánként 16 liter kb 10 közepes fára 160 liter körül szokott kelleni telepíthető permetezővel és 3 irányból van megfújva . Mondjuk ebbe még belefér a 21 tőke szőlőm is !

Előzmény: zsorsz (39043)
naivkezdo Creative Commons License 2023.04.10 0 0 39044

Hajnalban/reggel természetesen volt egy kis fagy...

-3

zsorsz Creative Commons License 2023.04.10 0 0 39043

10 l-hez mennyi cuproxat, nevikén?

Előzmény: kavicsos64 (39042)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.10 -1 0 39042

Magamban már tudtam ezt ! Ez a baj akkor ! Most írom kb 200-adjára hogy nálam mindig probléma volt ha kombinált szerrel végeztem a lemosást ! Ilyen vegyszert nem veszek sosem ! Külön veszek rezes lemosót ,de még igazából nem is lemosót használok erre ,mert a Cuproxan-t használom szeretem a meg a Champion 50WP-t Mindkettő drága de hatékony ,majd 5-6 nap múlva ahogy az időjárás engedi Nevikénnel újra lemosom ! De ezt már ha lehet rügypattanás után viszem fel ! Az időjárás alakulása sok mindenben befolyásolja a permetezési időmet ! Ha ezek fent vannak még nem fordult elő a tafrinia itt nálam . Ezt úgy kell venni ez az alapja a hatékony növényvédelemnek . De még ezeknél is figyelni kell mert az Eu-s előírásoknak megfelelő dózisok vannak rajtuk és akkor egy híg löttyel lesz a védekezés végre hajtva és vajmi kevés lesz amit ér ! Általában megemelem a dózist 100%-al mert a vegyszer ár maradt a lé hígult ,az Eu meg még ezt is hígabbra vette !

Előzmény: Tothin985 (39041)
Tothin985 Creative Commons License 2023.04.10 0 0 39041

Vegesol rs 

Előzmény: kavicsos64 (39040)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.09 0 0 39040

Vagy a hidegtől olyan ! Mi volt a lemosó ? A Score ráért volna az amúgy se ér semmit csak ha már melegebb az idő ,sok vegyszernek kell a 16 fok legalább . a Chorus meg -1 fokban is védi a fát ! Én nem szoktam csak a két lemosót rávinni tisztességesen valóban lemosva a fát ,majd fehér bimbóban a Chorust ráfújom és kb 8-9 naponta ismétlem a levirgzásig ! Teljesen jó ,amióta a Chorus megjelent azóta ezt alkalmazom nem csak nálam másnál is, teljes termés ha a fagy nem viszi le, mint most a szélvihar miatt ! a scorét csak a leveles állapotban ha lenne tafrinia akkor alkalmazom de itt nem divat ha a két lemosás rajta van tiszteséggel !

Előzmény: Tothin985 (39039)
Tothin985 Creative Commons License 2023.04.09 0 0 39039

Az őszit lemosóztam, utána kétszer kapott scoret. Kellett volna még chorus is neki?   Sajnos a levél végeken így is látok pirosodást, ami azt jelenti tafrinás.

Előzmény: kavicsos64 (39038)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.04.09 0 0 39038

Ha még nem volt, akkor későnek nevezném ,bár nem tudom mire fújtad ? Van olyan ami még most aktuális de a barack félékre már inkább kár azokon sokkal korábban kellett volna ! A vegyszerek csak megelőzni tudnak de gyógyítani nem !

Előzmény: Balage-81 (39037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!