Keresés

Részletes keresés

Tomotius Creative Commons License 2007.11.13 0 0 582
Feladvány: mi látható a képen?
APT Creative Commons License 2007.11.12 0 0 581
A világító festést érdemes nézni. A mutatókon is, meg a számlapon is. Nagyon nem néz ki újnak, viszont ez az elrendezés tényleg kevéssé valószínű. Viszont a szerkezet eredeti.
Szóval érdekes.
Előzmény: te_o (580)
te_o Creative Commons License 2007.11.12 0 0 580
Szerintem túl szépek a mutatók (túl fényesek), és a számlap is.
Arról nem beszélve, hogy akkoriban a regulátor -elrendezés karórában nemhogy szokványos nem volt, de ismert sem nagyon, és az oroszok nem nagyon módosítottaka sorozatgyártott óráikon szerkezetileg. Egy dátummodul maximum. Én azt mondanám, itt valami nincsen rendben - de ez én vagyok.
Előzmény: APT (576)
BoBoYSA Creative Commons License 2007.11.12 0 0 579

Sziasztok!

Egy hétig szabadságon voltam, mondhatni összefüggően szereltem. Látom ti is dolgoztok.

A kis női Doxa végülis kapott egy kis Stowa női rugót Braguet-ívre hajlítva, és most napi egy órán belül van :-). A tulajdonos azt mondta, színházra ez elegendő pontosság. Azért ha az életben látok egy ilyen rugót, akkor majd lecserélem. Érdekes, egy ilyen kis órában hőkompenzélt billegő volt.

A többi dolgot fényképpel akrom mutatni, de ebben most akadályoztatva vagyok.

 

Üdv

B

APT Creative Commons License 2007.11.12 0 0 578
Pedig ez a számlap jó munka. De nem állítanám, hogy gyári, ahhoz látni kellene. Ha túlságosan új, az gyanús. Tény, hogy készültek ilyen stílusú-megjelenésű számlapok anno is. Az is tény, hogy ránézésre igencsak eredetinek, korosnak tűnnek a mutatók. Viszont ezek lehetnek eredeti mutatók akár a hagyományos kivitelből is.
Szóval ez lehet egy későbbi igen jól kivitelezett átalakítás, meg esetleg eredeti is - ez utóbbit furcsállnám, mert ilyen stílusú órákkal eredeti oroszban soha nem találkoztam. De egy kép alapján meg nem mondom, mi az igazság..
Előzmény: boxer-gs (577)
boxer-gs Creative Commons License 2007.11.12 0 0 577

Az valamelyest megnyugtat, hogy átalakítható.

A kérdés már csak az, hogy ki alakította át. Mert ilyen gyári verzióról még sehol sem hallottam, (ami persze egyáltalán nem zárja ki létezését) viszont házi átalakítás esetén már nem olyan érdekes számomra. Ha viszont eredeti gyári lenne, akkor nem nagyon nyugodnék, amíg meg nem veszem.

A számlap eredetiségét is fenntartásokkal kell már manapság kezelni a régi orosz órák esetében. Oroszországban tömegesen készítik a retro megjelenésű számlapokat a régi, ritkábbnak számító orosz órákra, meglovagolva a jelenkori divatot. Ugyanis nyugaton is egyre népszerűbb a régi orosz órák gyüjtése. Találkoztam már gyönyörű számlapos, de egyébként kopottas Volna Precisionnal, Szputnyikkal, Szaturnnal, stb.

 

Köszönöm a válaszodat.

Előzmény: APT (576)
APT Creative Commons License 2007.11.12 0 0 576
Hát, effélét még én sem láttam. A szerkezet minden kétséget kizárólag eredeti. Sőt, ránézésre, a képek alapján bizony régi a számlap, a mutatókészlet is. Ilyenre átalakítani amúgy ezt az órát egyáltalán nem akkora feladat, egy álló csap áthelyezésével megoldható, de meglep, hogy készült ilyen. Márpedig a képek alapján valószínűsíthetően tényleg készült.
Előzmény: boxer-gs (575)
boxer-gs Creative Commons License 2007.11.11 0 0 575

Szervusztok!

 

Tanácsot kérnék egy szerkezettel kapcsolatban. No nem szerelgetni akarom, egyszerűen csak arra lennék kíváncsi, hogy ...

Szóval, találtam a web-en egy régi ruszki órát, amilyennel még sosem találkoztam. De még csak nem is hallottam ilyenről és őszintén szólva vannak is kétségeim vele kapcsolatban.

Egy zsebórabeépítéses karóráról van szó, amelyeket a múlt század közepe táján nagy mennyiségben gyártottak az oroszok. A szerkezet (alapja) az ismert Hampden alapú Typ 1-es. A bibi ott van, hogy az órán a mutatók regulátor elrendezésűek.

Nekem kételyeim vannak az eredetiségét illetően. A kérésem az, hogy a szerkezetre kukkantva mondjatok véleményt, hogy lehet-e ez ilyen mutatóelrendezésű óra! Feltéve, ha ez így megállapítható egyáltalán. Én sajnos nem látom át a műszaki hátterét ennek a mutatóelhelyezési formának.

Tehát lehet-e ez egy eredeti óra, vagy beigazolódik a gyanúm és csak egy huncut tákolmány?

 

APT Creative Commons License 2007.11.11 0 0 574
Akkor ez egy nagyon jó szerkezet. Esetleg egy fotót dobnál róla? A Gustav Beckerek amúgy egy magas minőségi kategóriát képviseltek, precíziós ingával azoktól nem is ment csodaszámba az ilyen pontosság.

A Kienzlének is sok szerkezete volt, az igen egyszerűtől a komolyabbig, a legegyszerűbb drótingától a kompenzáltig. Ez bizonyára valami jobb fajta.
Előzmény: cerceluska (572)
cerceluska Creative Commons License 2007.11.11 0 0 573
Most pl. 20:09-et mutat.
Előzmény: cerceluska (572)
cerceluska Creative Commons License 2007.11.11 0 0 572
Péter, ez a mui lakásunkban több, mint egy éve folyamatosan így megy...
Semmi elmászás.
Pedig: hol volt fűtésünk, hol nem...
Amúgy amikor áttisztíttattam az órásunkkal, s rákérdeztem, milyen pontosság várható tőle, azt válaszolta, hogy heti 1-2 mp., s szerinte ugyanez várghatzó egy szintén korabeli, jó minőségű, masszív Gustav Becker - szerkezettől is...
djorkaeff Creative Commons License 2007.11.11 0 0 571
Akkor most örülés van, új szerkentyűmben benne van a bimetál is meg a Brequet is.
Előzmény: APT (570)
APT Creative Commons License 2007.11.11 0 0 570
Nem, valóban nem volt felsőkategória, de a jobb szerkezeteiben mind a bimetál billegő, mint a Breguet spirál előfordult. Precíziós órát anno ők is készítettek, és az az 1930-as évek előtt bimetál, vagy Gillaume billegőt jelentett.
Előzmény: djorkaeff (566)
APT Creative Commons License 2007.11.11 0 0 569
Ki lehet fogni ilyet, nálam is megy a házban két régi falióra állandóan, sokszor napokig szinkronban ütik az órákat, aztán lassan elmásznak egymástól is, meg a tényleges pontos időtől is. A hőkompenzáció hiányosságai miatt valószínűleg ahogy a lakásban változik kicsit a hőmérséklet, változni fog a járás pontossága is. De még a légnyomás változása is befolyásolja picit.
Az jó kivitelű, Graham járatos ingaóra amúgy - különösen a súlyhajtású - állandó környezeti hőmérséklet és légnyomás mellett hihetetlenül pontos tudna lenni. A jól kompenzált (és légnyomás-kompenzációval is rendelkező) órák pedig a gyakorlatban is azok. A legjobb, hermetikusan zárt burában járatott Rieffler, Strasser járatos csillagászati normálórák már egy évszázaddal ezelőtt is képesek voltak évi néhány, mindössze 2-5mp körüli eltéréssel járni, ami még egy mai precíziós kvarcórától sem igazán elvárható.
Előzmény: cerceluska (565)
APT Creative Commons License 2007.11.11 0 0 568
Ez egy tipikus korabeli "doctor's watch", szimpla másodperc-stop funkcióval, és nagy központi másodpercmutatóval. Ahogy azt tippelted: kronó helyett volt ez a funkció, természetesen nullázási lehetőség nélkül, és az időbeállítás elvesztése mellett. De pl: pulzus-számlálásra, sporteseményeknél ettől még simán használható volt.
A következő fokozat volt a független másodperces, "independent-second" konstrukció, ahol külön rugóházzal hajtva volt egy második féljárat, amely egy akadó csillagkerékkel kapcsolódott a gátkerékhez, és ezt szintén meg lehetett állítani majd elindítani, de ettől függetlenül az alap óramű járt tovább (a honlapomon van egy ilyennek a felújításáról kis iromány). Egy változata volt a "second-morte", ahol a nagy központi másodpercmutató másodpercenként ugrott, és mindig osztásra állt.

Utána már az igazi kronók következtek. :-))
Előzmény: Tomotius (567)
Tomotius Creative Commons License 2007.11.11 0 0 567
A hat óránál lévő pöcökkel meg lehet állítani a billegő tengelyt. Mire szolgál, hiszen ekkor az időmérő funkció is meg áll. Ez is valami korai "stopper"? Egyébként ref. 39112, angol szerkezet, központi másodperc, csak nekem az aranytok hiányzik :-))
djorkaeff Creative Commons License 2007.11.11 0 0 566

Semmi ilyesmi. Csupán az eddigiek alapján úgy gondoltam, hogy az AS nem éppen a felsőkategória. Nekem viszont valami miatt a bimetál billegő valahogy mindig valami nagyon igényesnak tünt.

Mindenesetre szétszedtem már, valszeg még ma össze is rakom, nem tünt túlságosan mocskosnak.

Viszont szükségem lenne valami számlapra hozzá.

Ha esetleg valakinél lenne elfekvőben ilyesmi szívesen fizetnék érte.

Előzmény: APT (563)
cerceluska Creative Commons License 2007.11.11 0 0 565
Most is, ahogy ránézek, ugyanúgy 14:24 - et mutat, mintt akár a karórám - wostok precision - , akár a számítógép órája.
Előzmény: cerceluska (564)
cerceluska Creative Commons License 2007.11.11 0 0 564
Ingás.Úgy mérjük, hogy minden szombaton - általában délelőtt - szoktuk felhúzni, s legalább egy -két hónapja nem állítottunk semmit a percmutatóján, mégis, szinte másodpercre a rádióval együtt üti el például a delet. Hol 2-3 másodperccel később, hol kicsit - ugyanígy pár másodperccel - hamarabb, gyakran pedig egyszerre.
Előzmény: APT (558)
APT Creative Commons License 2007.11.11 0 0 563
Ki mondta, hogy az AS gagyigyártó volt? :-)) Nagyon jó, igényes AS szerkezetek is készültek, és az általános nívó is jó középkategóriás volt.
Előzmény: djorkaeff (562)
djorkaeff Creative Commons License 2007.11.10 0 0 562

A napokban szereztem be egy AS 340-es szerkezetű órát. Igen szépséges darab, meglepett viszont hogy a billegő bimetál (bár lehetne egy kissé nagyobb is). Most akkor az AS gyártott ilyesmi, igényesebb darabokat is, vagy abban az időben egy bimetál billegő nem számított annyira igényes valaminek? A tokja egy korabeli divatú krómozott, számlapja meg nem eredeti (az a szokványos, valszeg Magyarországon csináltatott, aranyozott számos, lapos számlap).

Csinálnék egy képet is róla mert igen szép billegő, sajna most nincs a közelemben fényképezőgép.

Tomotius Creative Commons License 2007.11.10 0 0 561
A kép egy honlapról származik, mivel Howard gondolom kampósfogú lehet!
Előzmény: APT (559)
hugoneni Creative Commons License 2007.11.10 0 0 560
Szevasztok!
Bocsi!
Elfelejtettem megírni,hogy mit tudtok róla.
Üdv.:Gabi
Előzmény: hugoneni (556)
APT Creative Commons License 2007.11.10 0 0 559
A képen a gátkerék kampós fogúnak tűnik, de alig látható. Ha kampós végű (nem helyes) akkor egyértelműen svájci horgony-gátszerkezet. Az ugyanis innen ismerhető meg.
Előzmény: Tomotius (557)
APT Creative Commons License 2007.11.10 0 0 558
Ingás? Amúgy a heti néhány másodpercet hogy méritek - ezeken nincs másodpercmutató. :-))
Ekkora pontosság egyszerű rugóhajtású faliórára amúgy tényleg nem jellemző.
Előzmény: cerceluska (555)
Tomotius Creative Commons License 2007.11.10 0 0 557
Véleményetek szerint: svájci vagy angol horgony szerkezetet mutat a kép?
hugoneni Creative Commons License 2007.11.10 0 0 556
Szevasztok!
Hozzám dobtak egy KIENZLE TAM TAM ébresztőórát.
A szerkezeten 7/25 felirat,a hátlapon KIENZLE jel.
Ha összeraktam dobok fel képet.
Üdv.:Gabi
cerceluska Creative Commons License 2007.11.10 0 0 555
Elnézést, de az 1910-20 körül készült rugós (tehát nem súlyjáratú) Kienzle falióránk heti néhány másodperces eltérést produkál.Ezek szerint ez egy ritka pontos falióra?
Tomotius Creative Commons License 2007.11.08 0 0 554
Szia!
Rám tört a dolgozhatnék, alig jutok a gép elé :-))
Sajnálom, hogy nem futhattunk össze legalább néhány percre! Csak azonos szerkezetekből vagyok hajlandó összeépíteni, s ránézésre nem vethetőek össze az enyéimmel. Ettől függetlenül tisztítani, esztergálni, fúrni stb. bármikor hajlandó vagyok, csak azért, hogy billegjen az a billegni való!
Üdv
Előzmény: csupacsoki (553)
csupacsoki Creative Commons License 2007.11.04 0 0 553
Szia, Nyiregyhazara vittem a szuleimet 30.-an, beadhattam volna a szerkezeteket. :-(
Persze nem biztos hogy ossze tudod mixelni a sajatoddal, nem irtad hogy mekkora meretu az ora.

A svajci keresztes szam inkabb patentszam (brevet) igy ha valakinek van hozzaferese az adatbazisukhoz akkor konnyen nyomara juthat a gyartonak vagy a bejegyzonek.
Nekem egy krononal segitettek egy sved forumon a zseborasok.


12

21
Előzmény: Tomotius (552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!