Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41534

Ma 14:48
       

Tisztelt xy Úr!


Köszönettel fogadtuk e-mail általi megkeresését, tájékoztatjuk, hogy levelét illetékesség miatt Ügyfélszolgálati Osztályunk kapta meg.

Ezúton tájékoztatjuk, hogy Renault Scénic gépkocsik indítókártyája nem tartalmaz plusz tölthető elemet, viszont a Renault Laguna II és a Renault Vel Satis első fázisának tölthető elemes a szabadkezes indítókártyája.

Továbbra is állunk rendelkezésére.

Tisztelettel:
vz
Renault Hungária Ügyfélszolgálat

 

-------------------------

Mindenkinek minden jót.

lantosjr Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41533

csatlakozom az előttem szólókhoz!

nekem is sokat segítettél már! kár lenne ha itthagynád a fórumot WEB!!!

Előzmény: creative69 (41532)
creative69 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41532

Web részleteztem, hogy szerintem semmi baj nincs a stilusoddal szerintem ne vegyél magadra az előbbi beszélgetésből semmit :)

Mi akkutagadók megleszünk itt nyugalomban maradj mindenképp :D

Előzmény: Törölt nick (41526)
DAndras79 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41531

Talán 1 idényt kibiró gumit tudok adni, ingyen. (van 2db Michelin Energy Saver ill. 2db HiFly).

Ha igy is érdekel, akkor előásom őket a garázsból és megnézem pontosan, hogy milyen állapotban vannak, de talán 1 nyarat még lehet menni velük.

Előzmény: troberto (41499)
DAndras79 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41530

Ez az üvegtetőre rögzitett tartó tetszik :-) Lehet hogy kipróbálom majd.....

Előzmény: szalaics (41507)
troberto Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41529

Na nehogy már elmenjél!

Attól hogy megvan a sarkos véleményed, még nagyon sokat segítesz másokon!

Szóval maradj csak itt!

Előzmény: Törölt nick (41526)
DAndras79 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41528

Szerintem forditsuk meg a dolgot: akit érdekel az akkus - kártyás dolog, az "csevegjen" magánban, egyéb témákra pedig maradjon meg a topic úgy ahogy volt.

 

Más jó hir: off autóra 4db Kormoran gumi 43800Ft-ért ingyenes felszereléssel. Néztem, a GS méretében már nem volt semmi akciós (nekem nem is kell, arra már megvan szerencsére :-) ). Ha valakit érdekel, akkor még érdemes a Metro-t felhivni, többféle méretben van Kormoran-Michelin akció még pár napig.

 

 

Előzmény: Törölt nick (41526)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41527

Jó de ez mit jelent. Valós vagy sem?

Előzmény: creative69 (41514)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41526

Srácok ne legyen ez a kártya probléma topikzúzás, inkább megigérem nem írok ide többet, jó volt ez a pár év én sokat tanultam autóról emberekről, lettek barátaim, ismerőseim.

Akinek szüksége van csevejre, magánban megtalál.

mov Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41525

Az én 2008/12-es GS-em szabadkezes kártyájában biztosan NINCS akku. Nem csak abból tudom, hogy tudom milyen az elektronikája, hanem abból, hogy a kártya soha nem jár a slotban, mégis működik rendesen. Konkrétan a pénztárcámban hordom, ezáltal az is biztosítva, hogy nehogy forgalmi és jogsi nélkül menjek el otthonról :)

 

 

Amikor múltkor kérdés volt elővettem mindkét kártyát. Az évek óta nem használt, szekrényben tárolt darab elemet behelyezve azonnal működött, az egyébként általánosan használt az elemet kivéve azonnal nem ment. Elem nélkül akkor sem ment szabadkezes módban, ha órákig benne volt a slotban. Mondjuk nem is lehetett volna más az eredmény, mert tudom, hogy nincs benne akku.

 

Az konszern írásbeli állapotára meg marha egyszerű a magyarázat. Vannak akkus kártyák, aminek kell a slotba helyezés. Van akku nélküli, aminek meg tök mindegy. Mivel nagyjából lehetetlen a mezei autótulajdonos számára definiálni, hogy neki melyik van, így marad az ultimate válasz: a kártyát a slotba kell dugni Ebből baj nem lehet, és az itt fórumozó néhány elvetemült tulajdonoson kívül a többit meg egyáltalán nem izgatja, hogy a weboldalon miért mondják azt, hogy van benne, akku, amikor nincs. Ráadásul ez a néhány elvetemült tulaj sem fogja zaklatni a RH-t, hogy miért közöl hülyeségeket, így a probléma konszern oldalról megoldva.

mov Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41524

Szépen meg vannak gyötrődve a csapágyak...

Ha jól veszem ki a korábbi hozzászólásaidból, akkor 93.000-nél vetted azt a fűzött blokkot, amiben most a csapágycsere történt. Azt lehet tudni valamilyen értelmezhető biztonsággal, hogy ez a blokk mennyit futott korábban és milyen körülmények között. Tudom a kérdés eleve hülyének tűnik, mert az autóbontás az mélyebb bugyor, mint az nepperkedés, de mégis érdekes kérdés lehet, hogy mennyi idő alatt jutott a csapágy eddig a közel elhalálozott állapotig.

Előzmény: 1.5döci (41470)
vidiadv Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41523

Én most vettem mind a 4 kártyába mini atomerőművet. Így a kártyaolvasóba sem kell betenni tölteni. Csak azt nem tudom , hogy a radioaktív hulladékot visszaveszik-e az oroszok.

ThomBoy Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41522

Az csak vakdugó, az infra nincs benne.

Előzmény: Betyárgombóc (41521)
Betyárgombóc Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41521

Csak gondolom, hogy van előkészítés, mert a kilincsek mögött ott van az érzékelő (látszólag) - naívan azt reméltem, hogy ez egy olyan opció, amit bármikor be lehet rendelni.

Előzmény: ThomBoy (41520)
ThomBoy Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41520

A GSIII-ban biztosan akku _is_ van a kártyában és elem is. Az elemmel működik a távvezérlés akár több 10 méterről is, míg az akku -tudtommal- az adatok tárolásáért és a szabadkéz funkcióért felel.

Ha sokáig nem dugom be a tartóba, akkor a szabadkéz funkció működése például akadozik.

 

Másik kérdésedre a válasz az, hogy tudtommal nagyon körülményes az átalakítás, persze nem lehetetlen. Csak kérdés megéri-e. Kellenek antennák, nyomógombos kilincsek, infraérzékelők, mindez bekábelezve (nem tudom van-e "előkészítés" vagy különböző a két változat kábelkötege.

Előzmény: Betyárgombóc (41516)
grafy2 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41519

Most jöttünk a Renault-tól, alánéztek, kipróbálták.

Kemény szerintük is, de semmi hibáűra utá jel nincs (olajfolyás a kuplungnál)

Járni kell vele, és majd kiadja magát.

Előzmény: Törölt nick (41439)
develooper Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41518

Örülök hogy nem kell tovább kerülgetnem:)

Előzmény: lantosjr (41510)
Betyárgombóc Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41517

Remélem még nem merült ki a kártyás történet annyira, hogy meg nem kérdezzem: utólagosan lehet ilyen "szabad kéz" kártyát venni az autóhoz?

Betyárgombóc Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41516

Nagyon szépen összefoglaltad, azért nekem mégis lenne egy kérdésem: mit csinál a gombelem a távirányítóban, ha az amúgy akkumulátoros?

Előzmény: ŰTH (41509)
creative69 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41515

Igen az én kocsim előtörténetével kapcsolatban sokkal nagyobb volt a hozzászólás forgalom, mert nem a kártyám akkuját kerestem....

 

A lezárásnak még van egy ennél sokkal egyszerűbb módja, mégpedig, hogy ha valaki megkérdez valamit akkor nem kezded el a virtuális asztalt verni, hogy én megmondtam én megmondtam... 

 

A nemzetközi autókonszern válaszod bullshit sorry. 

 

1. Ha azt mondom, hogy az általam gyártott autók közül az állítás igaz valamire, de  ha a másikkal csinálod nem lesz baja akkor minek zavarjam össze a többi szerencsétlent...

2. A munkafelvevő és egy Cotech véleménye nem vethető össze ha megsértődsz rajta akkor sem.

 

Az akkutagadó mint szó is azt mutatja nekem, hogy ha te kitalálsz valamit (mondjuk, hogy az ég piros) akkor ezzel kapcsolatban más véleményt akkor se fogadsz el ha megmutatják neked. (mint ahogy ez a kártyáddal megtörtént)

Voltak itt részedről olyan elképesztő ötletek, hogy akkor biztos a nyáklapban van, de az a baj, hogy utána olvasni bárminek lusta vagy :D

A nyák lapot nagy hőmérsékleten sütik össze így abba maximum légzárvány kerülhet akku nem :D

 

Még valami Weboldal szerint csak néhány ember hülye és ahogy a Ti vitátokat is láttam erősen megküzdöttél, hogy abba a kategóriába tartozz.

 

"Hogy nem típus-specifikus az ajánlás a honlapon? Lehet, hogy pont azért, mert univerzálisan érvényes az ajánlás. És azt se felejtsd, hogy amit nekem annó a munkafelvevő ember mondott, az nemhogy típus specifikus "tipp" volt, hanem évjárat, sőt, autó specifikus is, és a tipp alkalmazását követően meg is oldódott tőle a problémám. Figyelj a fogalmazásra: "követően"-t mondtam, nem "miatt"-ott. Lehet, hogy tévedett a fószer (meg a honlap), de az egybeesés figyelemre méltó, már-már ok-okozati összefüggést sugall. :-)" - Ez egyébként a demagógia csúcsa :D Ha megmutatják neked, hogy nincs benne akku, de ahhoz, hogy a biztonsági kommunikáció újra felépüljön be kell helyezni a slotba azt miért nem tudod megérteni? Nem hiszem, hogy kínaiul írtam...

Egy szó mint száz neked hiába mutatnak meg neked tényekkel alátámasztva, te a (ne sértődj meg) "kocsma tudományban hiszel" - tipikus példa, hogy az XY azt mondta, hogy az úgy van úgyhogy az úgy van....

 

Felesleges ezen 10x végigfutni kijelenthetjük, hogy ha valaki itt kérdezz valamit a kártyájáról akkor majd te "megmondod a tutit" :D

 

Előzmény: ŰTH (41509)
creative69 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41514

Szia!

 

Igen nem voltál elég figyelmes :)

 

"Más:

A kilométer lekérdezés folyamatban a vizsgaállomásra visszamentem ott betekintést nyertem az adatokba és intézem az okmányirodánál az információ közlést, csak idő hiányában ezt levélben kell intézzem..."

 

 

Előzmény: Törölt nick (41512)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41513

Sorry...Foltam=voltam

Előzmény: Törölt nick (41512)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41512

Jut eszembe...Mi a helyzet a km tekergetős történettel? Csak én nem foltam figyelmes és volt róla szó?

Előzmény: creative69 (41497)
laca- Creative Commons License 2014.03.24 0 0 41511

Jogos... Igen, a méret az, amit írtál. 205/55/16. És már elég lenne 2 gumi is idénre. Többi pénz máshová kér helyet :-)

Előzmény: ThomBoy (41405)
lantosjr Creative Commons License 2014.03.23 0 0 41510

haverom eszpészében akksi van egy indukciós töltővel, az én GSII kulcsában sak elem van. ez onnan tudom hogy mindekettőn múlt héten cseréltem a kártya burkolatot...

egy jó tanács! kinai kártyaburkot 3ezerééé ne vegyetek! gagyiszarfos... júkéjből rendeltük meg (a kinai után) darabja négyezeröccá pénz volt, de még ha nem is eredeti, legalább belepasszol a nyák...

az eszpész nyákján ugye van egy transzponder és egy indukciós tekercs (az ominózus aksihoz :) ) nah pl a kínai kártyaburokban minden kb egy milivel el volt csúszva, ez épp elég volt ahhoz hogy ne lehessen összerakni... :(

más...

Develoopernek hála, van új kormányom! a régit felajánlom, természetesen a minőségi teszkós bőr borítással együtt :), annak akinek kell és eljön érte!

Örök hála és köszönet Dev-nek!

Előzmény: ŰTH (41509)
ŰTH Creative Commons License 2014.03.23 0 0 41509

Hát, szerintem a Te autód kisebb-nagyobb maceráival kapcsolatban jóval nagyobb volt itt a hsz forgalom, úgyhogy azért nem kéne ennyire édesistenemezni... ;-) Amúgy egy téma részedről való örökre lezárásának az a nagyon egyszerű módja, hogy nem szólsz hozzá többet az adott témához. (Én se szóltam hozzá az egyébként nagyon sajnálatos szívás maratonod utóbbi etapjairól szóló híradásaidhoz, pedig bőven tudtam volna mit írni, de mások kimondták az én véleményemet is.) Viszont Te mégiscsak hozzá szóltál ehhez az akkus témához (ráadásul meglehetősen teátrálisan), úgyhogy most kénytelen vagy elszenvedni a válaszomat:

 

Egy nemzetközi autókonszern ajánlás/tipp formájában a hivatalos honlapon megjelentetett állítása nálam többet nyom a latban, mint néhány - amúgy nyilván hozzáértő (és most nem ironizálok!) - magánzó állítása. Még akkor is, ha ezen magánzók valamilyen részhalmaza korábban kapott - valamilyen rönós diszciplínában - hivatalos rönós képzést. Az én fejemből kinézve teljesen abszurd az, hogy valaki(k) szerint a RH honlapja hazudik/fogalmatlan, egy márkaszerviz mindenféle rönós minősítéssel rendelkező munkafelvevője (aki a hozzáértését számora sok-sok éven keresztül bizonyította) hazudik/fogalmatlan, ellenben X-Y-Z magánzók itt a topikon tudják a tutit. Ugyan már... De ettől függetlenül szíved joga tőlem eltérő módon gondolkodni, és ezt én tiszteletben is tartom. Elvárnám, hogy Ti akkutagadók is tiszteletben tartsátok, hogy nekem is jogom van máshogy gondolni ezt, főleg a Thomboy által belinkelt infó után. Weboldal ezt nem tartja tiszteletben, az ő dolga, engem ő már régen nem érdekel. (Mint tudjuk, Weboldal szerint az emberek hülyék. Ezzel így nem értek egyet. Szűkíteném az állítását így: vannak hülye emberek. Hogy ki szerint ki hülye, az pedig rendszerint szimmetrikus reláció. Ebben az esetben is az.)

 

Hogy nem típus-specifikus az ajánlás a honlapon? Lehet, hogy pont azért, mert univerzálisan érvényes az ajánlás. És azt se felejtsd, hogy amit nekem annó a munkafelvevő ember mondott, az nemhogy típus specifikus "tipp" volt, hanem évjárat, sőt, autó specifikus is, és a tipp alkalmazását követően meg is oldódott tőle a problémám. Figyelj a fogalmazásra: "követően"-t mondtam, nem "miatt"-ott. Lehet, hogy tévedett a fószer (meg a honlap), de az egybeesés figyelemre méltó, már-már ok-okozati összefüggést sugall. :-)

 

Üdv:

ŰTH

Előzmény: creative69 (41494)
stevie-13 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 41508

itt nézz szét, de ha csak városban használod akkor másodmárka sem sokkal drágább, vagy 55-s alternatíva lehet olcsóbb

 

 

A Kléber eleve másodmárka.

 

Az 55-ös alternatíva meg nem igazi alternatíva, de két /60-as mellé meg végképp nem :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (41502)
szalaics Creative Commons License 2014.03.23 0 0 41507

DVD nálunk is van, de egyszerűbb a telefonról, mint jeleztem az mindíg nálam van, mese meg mindig van rajt :)

Üvegtetőre rögzített tartó, így szinte mindenki látja! :) /1 monitoros dvd-nél meg csak az egyik kölök látja rendesen.../

 

Előzmény: Törölt nick (41506)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.23 0 0 41506

Kicsinek, meg az unokának fejtámla dvd van, csak felakasztjuk oszt csend :D

Előzmény: szalaics (41505)
szalaics Creative Commons License 2014.03.23 0 0 41505

Általában Én is, de hosszabb úton jól jön....

Vagy ha a gyerekek mesét néznek így jobban hallják a mesét :)

Előzmény: Törölt nick (41504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!