Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ecotuning Creative Commons License 2015.09.07 0 0 427

Injektor osztályozási szám lesz csak, szerintem.

Előzmény: nagykunsági (426)
nagykunsági Creative Commons License 2015.08.29 0 0 426

Egy kis segítség kellene.

 

Nem tuning, de aki tud tuningolni az tud válaszolni a kérdésemre, mert programozás. 

 

Van egy Ford transit connectem. 2008-as 1.8 TDCI.

 

Sajnos már siemens injektorral. 

 

A 4. hengerben zárlatos lett az injektor. /P1204 hibakód/.

 

Vettem egy újat, mert ezt a sz@rt nem lehet javítani. Vagy legalábis nem vállalta senki.

 

Kérdés. 

 

Hol van a kód?

 

Ez volt a régin.

 

7T1Q-9F593-AB

ADQTL

HG12

54080

 

Ezekből a számsorokból melyik a kód?

 

Vagy ezt nem kell kódolni?

 

 

 

 

autochip Creative Commons License 2015.06.23 0 0 425

autochip Creative Commons License 2015.06.23 0 0 424
autochip Creative Commons License 2015.06.23 0 0 423

Profi motoroptimalizálás az MMC Autochip -nél!

17 év tapasztalat, Garancia.

https://autochip.hu

 

https://www.youtube.com/user/chiptuningmmc

 

 

autochip Creative Commons License 2015.06.13 0 0 422

15 napja vársz az ajánlatokra, de a jelek szerint rajtam kívül senki sem reagált a hsz-edre.

"A telefonos érdeklődés hatékonyabb lenne..." írtam korábban ( a telefonszámom továbbra is  változatlan)

Szerettem volna válaszolni a kérdésedre, de mivel árajánlatot nem fórumon keresztül szokás adni és a felhasználónevedhez tartozó email cím nem publikus, nem adtál lehetőséget az érdemleges válaszra.

Ha komolyan érdekel a chiptuning akkor hívd fel azt a céget akit előzetes tájékozódás után szimpatikusnak találsz. Ha valaki szeretne pl. egy Passatot vásárolni akkor általában nem az a megoldás hogy leírja ezt egy fórumban, sokkal életszerűbb és hatékonyabb megoldás, ha megnézi az eladó Passatos hirdetéseket és felhívja azt amelyik neki tetszik. A chiptuningra ugyanez vonatkozik.

A 2012-es  CTDI 140LE  Honda Civic chiptuning megoldható.

 

https://autochip.hu/kapcsolat

 

 

Előzmény: Car_Men (416)
autochip Creative Commons License 2015.06.13 0 0 421

Ne szívd mellre, valóban félreértettem hogy melyik hsz. re reagáltál.

Az hogy valaki elejétől a végéig 417 db hsz.t elolvas szerintem becsülendő dolog.

A "skót és a h..."   ennek tudatában nyilvánvalóan nem rád vonatkozott, ezúton kérem elnézésedet, ha félreérthető voltam.

A konkrét válasz a kérdésedre a benzines Hondával kapcsolatban:

Az esetek többségében a benzines japán autók japán motorvezérlővel vannak szerelve.

A japán motorvezérlők felépítése eltér a többi típustól, a vezérlőprogram nem egy epromban van flash memóriában van tárolva hanem általában egy processzorban.

A problémát az jelenti, ha az adott processzorhoz nincs olyan eszközöm (interface) amivel ki tudom építeni a kommunákációt a vezérlőegység és a saját computerem között.

Leegyszerűsítve: ha nem tudom kiolvasni a gyári programot a vezérlőből, akkor feltölteni sem tudok rá másikat, így a program módosítása nem megoldható.

Néhány japán autó Bosch motorvezérlővel van szerelve, és egyes japán motorvezérlő processzorából szintén kiolvasható a gyári program, ezekben az esetekben a vezérlőprogram módosítása megoldható.

(A weboldalamon szerepel ez a mondat: "Egyes autótípusok computere nem programozható (ezek a kivételek főleg japán, koreai és amerikai gyártmányok közül kerülnek ki)"

 https://autochip.hu/chiptuning-vs-tuningbox )

 

 

 

 

 

 

Előzmény: +én (420)
+én Creative Commons License 2015.06.12 0 0 420

???

Valamit elnéztél. Nem a hsz-ra reagáltam.
Az egész topikot átolvastam 0-tól 417-ig, mert többet akartam tudni a dologról. A 275-ös hsz-ban olyan dolgot olvastam, ami meglepett. A 2. ezt jelentette!!!


Akkor bemásolom, mire szólt a kettes:
"2. Benzines Hondákat (néhány kivételtől eltekintve) nem programozok."

A kérdésem az volt, miért?

 

 

Erre kaptam egy 9 bekezdéses választ, melyben olvashatom milyen hülye és skót vagyok.

Köszi.

 

Mivel a birtokomban van egy olyan információ, ami a csipes oldalakról maradt bennem, hogy akkor telefonáljak amikor én is szívesen fogadnék hívást, ezért a munkabeosztásom alapján ezt elvetettem. (napközben alszom, éjszaka dolgozom)

 

Egy igen-nemre célszerűbbnek éreztem ezt a fajta kapcsolatot.

Nem jött be.

Előzmény: autochip (419)
autochip Creative Commons License 2015.06.12 0 0 419

:-)


Miért lenne a telefonos érdeklődés hatékonyabb??


A 275-ös hsz-re hivatkozva teszed fel ezt a kérdést, amire 2 évvel ezelőtt válaszoltam???


A kérdésed egyben válasz a saját kérdésedre.


2 év után reagálsz egy hozzászólásra ami szerintem röhej a köbön, de mondjuk rá hogy ez nem számít..


Ha valóban szeretnél chiptuningot az autódba és nem csak virtuálisan kérdéseket feltenni, akkor az elmúlt 2 év alatt úgy gondolom megkockáztathattál volna kb. 50 Ft-ot egy telefonhívásra hogy választ kapj a kérdésedre, mint az a több ezer érdeklődő akik az időközben eltelt 2 év alatt megkerestek.

 

Ha valakit komolyan érdekel a chiptuning és nem csak ábrándozik róla, akkor általában nem jelent problémát 50 F-tot elkölteni egy telefonhívásra...


Mellesleg (vagy talán mégsem) a telefonos egyeztetést azért részesítem előnyben, mert az információcsere azonnali és kétirányú, hatékonyabb és gyorsabb mint egy fórumon egyesével válaszolni újabb kérdésekre, és az ügyfél azonnal választ kap a kérdéseire.


Hozzátartozik az is, hogy nem igazán jut már időm fórumozásra, mert a munkám és a komoly érdeklődők lekötik az időm jelentős részét.
(A hsz. időpontja hajnali 2.08)

Tel: 06 70 333 8844

+én Creative Commons License 2015.06.08 0 0 418

2. Miért?

2004 1.6 Sport 110LE

Előzmény: autochip (275)
autochip Creative Commons License 2015.06.04 0 0 417

A telefonos érdeklődés hatékonyabb lenne...

 

Előzmény: Car_Men (416)
Car_Men Creative Commons License 2015.05.29 0 0 416

Hali!

2012-es  CTDI 140LE  Honda Civic-ről kérdezném a lehetőségeket, tapasztalatokat.

(Bp-i chippesek előnyben)

Hol, ki, mennyiért és mit tudna kihozni belőle...

thx

miti5 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 415

Sajnos én nem tudok neked válaszolni,, de itt nem is fogsz kapni senkitől.

itt csak kérdések vannak,de az okosok irigyek stb.. sza..ak rá felelni. meg kell tanulni oroszul ,ott vannak kérdezz felelekek, meg youtube videok,pedig ott se pénzes a nép nagyrésze.

üdv!

Előzmény: Törölt nick (414)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 0 0 414

Sziasztok, segítséget  szeretnék kérni. Elakadtam egy 1.9tdi AHU.(Vento 1996.) Bosch szám:0 281 001 650 motorvezérlő eprom írása közben. A profiktól előre is elnézést kérnék ,nem akarom senki ”kenyerét” elvenni csak a magam szórakoztatásáért és kíváncsiságból fogtam neki!Lényeg:adott egy AHU fémházas motorvezérlő IMMO off-al Így vettem tökéletesen működik a saját 2 gyári epromjával . Gyári epromok kilettek szedve ,kapott két eprom tokot gyári epromok vissza és minden ok. Viszont vettem bele 2 db. AMD 29F010 epromot  ráírtam a gyári Eprom tartalmakat H-L, egy Willem PCB 5-ös íróval  beraktam a helyükre de nem indul a motor még izzítás ikon sincs. Ugyan ezt eljátszottam 2 db. 27c1001 eprommal az eredmény ugyan az . A tartalmakat többször is ellenőriztem nincs eltérés. Szóval itt elakadtam, Nagyon –nagyon meg köszönném ha valaki tanácsot adna , azt is tudom hogy ez tabu téma általában ,de hátha . Előre is köszönöm , további szép napot!

huszon1 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 413

Hozzáértőket kérdezném az overboost funkcióról ? 

2011-es 1.6  80kw  cDPF focus-ról lenne szó. 

 

semmi extra erőt nem érzek ha hirtelen padlózom ugyan úgy gyorsul mint ha intenzíven de csak 80-90%-ig nyomom pedált. 

Szinte 0 információ amit a neten találok is róla. 

Van ahol azt írták hogy csak 2008 ig alkalmazták, van aki azt mondja hogy csak 4. fokozatban van ez a funkció  és hasonló mendemondák. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 0 0 412

Sziasztok!

 

Van már arról információ, tapasztalat, hogy az aktuális F30-as 3-as bmw-ket (diesel) tudja már valaki chiptuningolni? Tuning box nem érdekel.

Doppelport Creative Commons License 2015.04.02 0 0 411

Helló!

Köszönöm szépen a pontos válaszaidat!

Nálam bővebb ismeretekkel rendelkezők szerint többször írható a kocsimban lévő chip.
Ez talán könnyít valamit a dolgon.

Végignéztem az oldalad, gratulálok hozzá és az eredményeidhez is! Látszik, hogy komolyan csinálod.

Mi a véleményed a 'közkézen' terjengő, előre megírt ECU programokról?

 

Csak egy példa: A '90-es évkeben ugyan olyan motoros F rendőr Astrák voltak az utakon, mint az enyém, de azok mégis erősebbek volt. Mint kiderült, ECU módosítással érték ezt el.
Ha ezt meg tudnám szerezni és bele tudnám töltetni a kocsim vezérlőjébe, én is elérhetném azt a plusz 12-13 lóerőt?
Tudom, ez kicsit a munkád ellen való beszélés is lenne, de érdekelne a véleményed.

Ezen kívül már csak futóműben tértek el a széria Astráktól a rendőrkocsik, szóval más módosításuk tényleg nem volt.

Előzmény: autochip (409)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 410

Érdeklődnék hardveresen rossz motorvezérlőből,szeretnék vezérlő programot kiolvasni. Működik segédkapcsolással! És beletölteni egy másik bontott vezérlőbe!  Mivel nem értek hozzá kérdésem?  vezérlő típusa: SAK-C167CR-LM, program memória AM29F200BB tokozás:TSOP48. A vezérlőn keresztül szokták elérni a program memória IC-T? (megfelelő flashit-program!) Vagy EEprom írón keresztül flash- IC-kiforraszt! programozóba be,kiolvas beír, visszaforraszt?

autochip Creative Commons License 2015.04.01 0 0 409

Szia!

 

A kérdéseid:

 

Mivel jár egy ilyen programcsere?
Mennyivel növekszik a fogyasztásom?
Mit befolyásol ez még?

 

A válaszok:

 

Ha van benne eprom (chip) akkor az a motorkód/ évjárat szerint csak egyszer programozható lehet, tehát a módosított program az eprom cseréjével jár.

Fontos szempont, hogy aki módosítja a programot az értsen is hozzá, továbbá a gyári program archiválása sem hátrány.

Átlagos használat mellett a fogyasztás nem fog növekedni.

A jobb gyorsulás már indulástól érezhető lesz.

 

Részletek:

Tel: 06 70 333 8844

https://autochip.hu/chiptuning

 

 

Előzmény: Doppelport (405)
tiglinc Creative Commons License 2015.03.31 0 0 408

Sziasztok!

 

Egy jó ismerősöm szeretne hobbi szinten foglalatoskodni, tanulni chiptuning témakörben. Saját autóin megoldott lenne a gyakorlás, de mivel ő mechanikus dízelek tuningjával, szervizelésével foglalkozik fő tevékenységként, ez a fajta számítógépes világ nem az ő világa. Lehet kapni Magyarországon valami könyvet, amiből az alapokat el tudná sajátítani? Persze a helyes beállításokra magától kell rájönnie, de valami az elinduláshoz jó lenne neki. Ha valaki tud nekem szakirodalom címeket mondani, azt nagyon megköszönném! Elindítanám ezen az úton, hadd játsszon :) A saját autómat inkább viszem az egyik hazai profihoz azért :) (nevet nem írok, nem reklámozok, majd ha túl vagyok rajta, beszámolok az eredményről)

ecotuning Creative Commons License 2015.03.30 0 0 407

Diagnosztikával nézzétek meg a telítettséget. Tegyétek rá vissza az eredeti programot és egyből kiderül. Ha úgy is csinálja, akkor először mehet a hiba keresés.

Előzmény: sanya7 (406)
sanya7 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 406

Sziasztok , kérdésem az lenne , hogy a6 3.0tdi chippelés után ha odalépek az autónak 1800,2000.-től akkor rezonálást hallani a motortér felől ! Volt valakinek hasonló jelenség ? A srác aki csinálta nekem nagy név ebben a dologban , ő azt mondta autópályán ki kell égetni  a részecske szűrőt , mert valószínű tele van korommal ! 

Doppelport Creative Commons License 2015.03.27 0 0 405

Szervusztok!

Egy Opel Astra F autóm van, X16SZ motorral.
Gondolom a többség ismeri, nyugodt, megbízható kis motor. Normál, napi használatban van, nem tiprom, nem versenyezgetek.
Viszont néha hosszútávozok vele és olykor előzéskor kevésnek mutatkozik a 71 ló.
Szeretnék egy kicsit bátorítani rajta, de mechanikai beavatkozás nélkül.

Egy ismerősöm azt mondta, hogy annó az ilyen motoros F Astrák sem 71 lóval húztak. Egy módosított ECU programmal 83 lóerőre voltak felhúzva.

Szeretnék tanácsokat kérni a szakértőktől és a rutinosabbaktól.

Mivel jár egy ilyen programcsere?
Mennyivel növekszik a fogyasztásom?
Mit befolyásol ez még?
Szívesen meghallgatnék minden érvet és ellenérvet.

Köszönöm!

miti5 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 404

Üdv!

Valaki tudná az Ecusafe progit honnan lehetne letölteni?

köszi

autochip Creative Commons License 2015.03.20 0 0 403

AMTS 2015 Budapest - Autó, motor és tuningshow fotók itt megtekinthetők:

https://www.flickr.com/photos/chiptuning/sets/72157651397171426/

 

 

www.autochip.hu

Tel: 06 70 333 8844

autochip Creative Commons License 2015.03.17 0 0 402

Tapasztalat van, de minden ügyfél maga dönti el hogy kit választ.

Úgy tűnik te már választottál...

Előzmény: a6avant4f (401)
a6avant4f Creative Commons License 2015.02.19 0 0 401

Üdv.

Van egy 2008-as A6 2.0pdtdi-m

Megszeretném chippelni gondolom normális használat mellet nem lesz baja egyes alkatrészeknek 

170 le-re szeretném.Nézegettem keresgéltem neten,a Kollár Szabolcs,és az OBN volt a másik amit néztem,esetleg ti kit ajánlanátok,aki megbízható és normálisan meg tudná ezt nekem csinálni,nem szeretném ha valaki elrontaná valami rosszul megírt programmal.Esetleg van valakinek tapasztalata 2.0 pd chippeléssel?

A válaszokat kösz előre is.

autochip Creative Commons License 2015.01.11 0 0 399

Tuningbox eladásában nem tudok segíteni, legfeljebb néhány információt megosztani a témával kapcsolatban.
Nálam az évek során összegyűlt egy ládára való tuningbox, ügyfelek autóiból kellett kiszerelnem rendellenes motorműködés és különböző hibajelenségek miatt.
(Soha egy darabot nem adtam el tuningbox-ból és ez a jövőben sem fog megváltozni.)
A működési elvéből fakadóan ez az eszköz alapvető hiányosságokkal rendelkezik

(részletek itt: https://www.autochip.hu/chiptuning-vs-tuningbox )
Korábbi MMC tuning forum hsz-ben említettem a Vatera és OLX weboldalát, eladásra továbbra is ezt javasolnám, az eladási ár kalkulálásához érdemes az eredeti árnak utánanézni és ahhoz viszonyítani.

Előzmény: SulyRicsi (398)
SulyRicsi Creative Commons License 2015.01.02 0 0 398

Milyen árba lehetne eladni? Köszönöm a válaszokat

Előzmény: SulyRicsi (397)
SulyRicsi Creative Commons License 2015.01.02 0 0 397

Rendben köszönöm az elírás a tuningboxra van ráírva hogy 090 software van rajta.

Előzmény: autochip (396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!