Keresés

Részletes keresés

Zsoccca69 Creative Commons License 2019.08.20 0 0 9502

Sziasztok
Ven-e valakinek tapasztalata a vízteres pellet kályhákkal kapcsolatban?
Jelenleg egy Edilkamin point 8KW-os légbefújós kályhával fűtök. Aránylag jól kifűti a házat. Csak hát van némi különbség a szobák hőmérsékletei között.
Azt tervezem, hogy központi fűtést alakítok ki. Plusz a villany bojlert is kombináltra (Hőcserélő csőkígyó és villany) cserélem.
Szóval a kérdésem az, hogy a fent leírt kialakítása van-e valakinek és mi a tapasztalata?
Válaszokat előre is köszönöm.

 

kushido2 Creative Commons License 2019.08.13 0 0 9501

Üdv, kicsit hosszúra nyúlt a pihenés. A telefonszámom 06209758051

 

Jenő

Előzmény: Guszt80 (9484)
cbspeedy Creative Commons License 2019.08.03 0 0 9500

Kedves VFP! 

 

Az ENPlus-t nem szereti az Edilkamin fix rostélyos készülék. Csak mozgórostélyosba ajánlott.

Előzmény: vfp (9491)
DirectStove Creative Commons License 2019.07.28 0 0 9499
Igen az északi part 😊
Előzmény: Hauptman50 (9497)
Dani922 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 9498
Sziasztok :) Nemrégiben vásároltam egy új 8 KW-os pellet kályhát.A kérdésem csupán annyi lenne hogy beköthetem a sima béleletlen kéménybe ? Nem lessz vele semmi probléma? Szép tiszta a kémény nagyon jó huzattal
Hauptman50 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 9497

Ha Ön a Balaton északi partján van mint forgalmazó, akkor hamarosan találkozunk. :)

Előzmény: DirectStove (9496)
DirectStove Creative Commons License 2019.07.24 0 0 9496

Kedves Hauptman50! 

 

Ha kaptál felhasználói visszajelzést, azt javasolom, hogy nézd meg mindegyik kazánt személyesen is, mert abból nagyon sok mindent le lehet szűrni (minőség, méret, funkciók, első benyomás, stb...). Ja, és mindegyiket nézd meg, mert csak úgy tudsz megfelelő döntést hozni. 

 

Üdv, 

 

DirectSove 

Előzmény: Hauptman50 (9493)
vfp Creative Commons License 2019.07.24 0 0 9495

Szia!

 

Elmentem hozzájuk és megnéztem az üzemet. Egészen korrektnek néz ki (nem egy lepukkant fészer).

Rendeltem is tőlük, és már itthon van a pellet.

Előzmény: Lama72 (9494)
Lama72 Creative Commons License 2019.07.23 0 0 9494

Szia!

 

Eddig nem tudtam az általad említett cégről (Pellet-International Kft), de ma érdeklődtem náluk mit tudnak ajánlani. Nos, az ár annyi amennyi az oldalukon is szerepel, a szállítást külső vállalkozóval tudják megoldani, 60e forint Ceglédre, (3 raklap). Látom te is valahonnét, környékből érdeklődsz, lehet ha együtt rendelnénk megoszlana a szállítási költség, az úgy már nem lenne rossz ajánlat, mivel a környékben ilyen olcsón nem igen van, főleg nem A1-es minőség.

Persze ha valaki tud hasonlóan olcsó pelletet, akkor ne tartsa magába, nekem nem fontos a fa, lehet szotyi is.

Előzmény: vfp (9491)
Hauptman50 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 9493

Üdvözletem!

Úgy döntöttem, átépíttetem a vegyes tüzelésű, pufferes rendszerem, pellet kazánosra. Természetesen olyan kazánt választanék amelynek nem okoz gondot az agri pellet, és fával is tudok tüzelni. Kíváncsi lennék, hogy ti, melyiket választanátok. 1, Defro Agro Duo Uni R,  2, Tekla Draco duo Versa, 3, DS Bioduo. Teljesítmény 20-25 Kw-t körüli. Nem az ár a fontos, hanem a minőség.

rézműves1 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 9492

Néha azért benézünk...

 

Én biztosan a Ferroli SFL-4 kazánt és a hozzávaló SUN-P7 égő kombinációt választanám, annak ellenére, hogy én is Celsius kazánba építettem a SUN-P7-es égőt, de a kazánt a házzal együtt vettük.

A Ferroli kicsit olcsóbb, (de nem ez a lényeg)...2-év garancia és az egy kiforrottabb, régi jól bevált öntvénykazán, jó hatásfokkal és hosszabb élettartammal. Remek megoldás a két ajtaja, amik egymással szemben nyílnak.

Az egyikre a pelletégő van szerelve és ha tavasszal, meg ősszel a kertben összegyűlik némi nyesedék (és még csak temperálni kel), az égőt kikapcsolom és csak félrehajtom a pelletajtót és máris fával tüzelek a másik ajtóval.

Vagy ne adj Isten valami meghibásodás lenne ( ami mindig hétvégén, vagy ünnepekkor történik) rögtön fűthetek fával is addig, mire kijön a szerelő.

Előzmény: Zoltán.mawe (9490)
vfp Creative Commons License 2019.07.03 0 0 9491

Sziasztok!

 

Két kérdésem lenne hozzátok:

1., Fenyő pelletet (DIN PLUS, vagy ENPlus A1) keresek Kecskemét-Cegléd közelében (Edilkamin Charme készülékhez)

 

2., Ismeri valaki a Pellet-International Kft.-t Tiszalökön?

 

Zoltán.mawe Creative Commons License 2019.07.03 0 0 9490

Helló! 
Látom kicsit pang a fórum most, hogy nincs szezon, de segítséget/tanácsot kérnék tőletek. Visszaolvastam pár tíz oldalt és azt látom kap hideget meleget ez a pellet kazános történet :)
Az én esetem a következő lenne: Szülői házban szeretném rendbe tenni többek közt a fűtés témakört és felmerült a pellet kazán is opcióként. Jelenleg cserépkályha üzemel , de sajnos ez a megoldás egy fatemető. Megcsinálnám a központi rendszert és első körben fával üzemeltetném (aránylag olcsón jutok hozzá), ha marad most pénz a szigetelés tetőcsere után akkor pellettel. A ház egy szintes 120-130nm, 10cm gyapot a padláson. Kb 50cm kisméretű tégla falak erre kerülne fel legalább 10cm hungarocel. Ablak, ajtó műanyag már. Számolgattam kalkuláltam (nyilván szakembert megkérdezek mielőtt nekiállok) 25kwos kazánnak bőven elégnek kellene lenni. Következő 2 jelöltet néztem ki: 
https://kazanstore.hu/termek/ferroli-sfl-4-pellet-kazan-vegyestuzelesu-pellet-kazan-ferroli-pellet-ego-szett/992
https://kazanstore.hu/termek/celsius-combi-2934-34-kw-kombinalt-pellet-es-fatuzelesu-kazan-30-kwos-pelletegovel/6099
Általánosságban mit gondoltok a tervről? Azt láttam h ferrolli rendszer van páratoknak amit elégedetten használtok, a másikról esetleg valami tapasztalat vagy vélemény? Ha megvalósítanám ezt tippre mennyi fapellet menne el egy átlag télen? Győr és Mosonmagyaróvár környékén helyezkedik el az ingatlan. Jákófa Ipari és Kereskedelmi KFT. 100km tőlünk innen nem megoldhatatlan a pellet hazaszállítás. Esetleg más tipp a környéken? 
A gáz egyébként azért nem került elő mert a csonk sincs a telken és így minima 1 millió lenne megcsináltatni...
Jó hosszú lett a hozzászólás előre köszi ha valaki vette a fáradságot végig olvasni :)

megane two Creative Commons License 2019.06.27 0 1 9489

Tiszta sor. Én sem tenném.

Nekem ez megfelel minőségre, én csak egy jelenlegi árat írtam,ráadásul nekem ez

fuvarban (saját) a legjobb. Én sem fuvaroznám pl. Érdről a pelletet.

Előzmény: ksanci (9487)
ksanci Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9488

Nyilván olyankor érdemes, amikor nincs szezonja :)

Bár a pellet abszolút piaci termék, nagyon nagy különbség nem tud lenni, ezt még lopni sem tudják úgy, mint a fát, de nyilván télen rátesznek egy kis plusz hasznot.

Én tavaly az érdi Pellet Experttől rendeltem, brutálisan jó minőségű volt, gyakorlatilag teljesen ellustultam a kályha tisztításával. A zsákok viszont gyengék voltak, nem egy kiszakadva érkezett.

Tavaly előtt a DSPellet-től rendeltem, az is jó volt, de akkor hetente azért pucolni kellett a kályhát.

Viszont az ugyanolyan minőséget szerintem senki sem garantálja évről-évre. 

Előzmény: videkiatlag (9485)
ksanci Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9487

Oké, de a kis Suzukival felhordva Pestre már nem biztos, hogy megéri :)

 

 

Előzmény: megane two (9486)
megane two Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9486

 Három hónap múlva már lehet drágábban kapod.

Én a jővő héten vásárolom.

Zalaerdő - Lenti telephely:71120FT/ tonna, jó muinőség.

Előzmény: videkiatlag (9485)
videkiatlag Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9485

mikortól érdemes a téli pellet beszerzésén gondolkodni?

normális minőségű és árú van már a depokban? vagy még 2-3 hónap?

milyen áron tudtok most pelletet?

Guszt80 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 9484

Üdv! Érdekelne a pelletgyártó.Esetleg telefonszámot kérhetnék?

Előzmény: kushido2 (9477)
rézműves1 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 9483

Ahhoz, hogy számodra tényleg hasznos, értékelhető tanácsot kaphass, ennél azért jóval több infóra lenne szüksége a társaságnak, mint a 30-40 KW...

Előzmény: XJ6/S' (9482)
XJ6/S' Creative Commons License 2019.06.11 0 0 9482

Tisztelteletem a mélyen tisztelt társaságnak! Pellet kazán vásárlás előtt állok. 30-40KW körüli teljesítményű kazánban gondolkodok,ki milyen gyártmányút javasolt?Ki milyet használ,mi a tapasztalatok,mire érdemes odafigyelni,hogy ne verjem átmagamat!!!!

rézműves1 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 9481

Elfelejted, hogy tavaly óta én már szotyipellettel fűtök... azok pedig sajnos 25-kilósak...

A hamuzás pedig, amíg havonta kéthavonta kellett, engem sem zavart... de ennél a szotyinál, a kelyhet reggel este, a táskákat meg a belsejét, 3-4-naponta ajánlatos tisztogatni, hogy rendben égjen...

Előzmény: ksanci (9480)
ksanci Creative Commons License 2019.05.16 0 0 9480

15 kilós egy pelletzsák :)

Nálunk nem kazán, hanem kályha van. Egyszerű a feltöltése és a tisztítása is.

Nem egyformák a kiindulási tételek :)

Egyébként persze, igazad van.

Azonban 30 év múlva szerintem sokkal komolyabb problémáim lesznek (és mindenki másnak is) annál, hogy fel bírok-e emelni egy 15 kilós zsákot, vagy hogy ki kell hamuzni a kályhát.

Előzmény: rézműves1 (9479)
rézműves1 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 9479

Ha már 70-felé jársz és a 25-kilós zsákokat földről vállra venni, 20-méterre elcipelni és a pincében a tartályt feltölteni, akkor a "más megfontolás" már hátrébb szorul, még ha egyet is értesz vele...a beszerzésről, a szállításról és a napi takarításról nem is beszélve...:):)...

Előzmény: ksanci (9475)
rézműves1 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 9478

Ez egészen jónak tűnik...jó a szigetelésed.

 

Előzmény: kazánkérés (9474)
kushido2 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 9477

Üdv, tisztelt Fórumtársak.

 

9461 es hirdetésemben, már kínáltam egy komplett pelletgyártó rendszert, de eddig senki nem jelentkezett.

Akik pelletre vannak ráálva, ennek megvásárlásával saját  igényüket játszva megtermelhetik, kb. olyan költséggel, - mint a gázra átállás, és az ezzel járó  költségek. Továbbá a felkínált és folyamatos ingyenes alapanyag révén a gép ára akár 1 éven belül megtérülhet havonta 1,5 tonna alapanyagból ugyanennyi pellet készithető. A saját hasznmálatra gyártotton felül megmaradó pellet a kereskedelmi árnál jóval olcsobban is jelentős haszonnal adható el.

 

Én már elmúltam 70 éves, és már nem bírom  a munkát, még akkor sem ha ez napi pár órát jelent mindössze. 

 

Senki nem lát benne fantáziát?

 

Egy kis kalkuláció:

 

Gyártás 80-120 kg / óra

Beállitás, takaritás stb levonva  napi 4 óra munka,                              teljesitmény     500 kg.

 

HA veszed az alapanyagot 8-10 ft / kg  500 kg ára                                                 5,000

Ha más dolgozik neked, napi munkabér / 4 óra /2500                                           10,000

Napi energia ára 4*5kW  20 kW / 175 ft                                                                3,500

 

Költség / nap                                                                                                     18,500 Ft

 

 

Pellet eladás   60 Ft / kg        * 500 kg                                                                30,000 Ft

 

Haszon / nap                                                                                                    12,000 Ft

 

Haszon / hónap   12,000*24                                                                            288,000 Ft

1 éves haszon *    7 hónap                                                                            2,000,000 Ft.

 

Havi 1 tonna alapanyagot tudok ingyen biztosítani. Az + 120,000 ft  / év.

ksanci Creative Commons License 2019.05.15 0 0 9476

Szóval az egyik oldalad kívülről fűtött :)

Előzmény: kazánkérés (9474)
ksanci Creative Commons License 2019.05.15 0 0 9475

A gáz is lesz a legolcsóbb, legalább is ameddig ez a politikai garnitúra van. Na meg ameddig nagy profittal lehet üzletelni vele.

De ahogy már írtam, más megfontolások is vannak, nem csak a pénz. Nálunk is ott a gáz az udvarban, de nem kell, kész.

Előzmény: rézműves1 (9473)
kazánkérés Creative Commons License 2019.05.15 0 0 9474

12x6 alapterületű ikerházi lakás. Földszinten nappali amerikai konyhával fürdővel, emeleten [részlegesen tetőtér] 3hálószoba mellékhelységgel. Négyzetméter szerintem mindegy, kb 380 légköbméter. 

Előzmény: rézműves1 (9470)
rézműves1 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 9473

Nekem hozzáértő, ráadásul kereskedő barátom mondta, hogy ha van egy jól működő rendszered, vegyes kazánnal, akkor abba építsd be a pelletégőt. Majd ha cserélni kell, akkor kell csak hozzá venni pellet kazánt. Én így tettem és 5-éve megy. De sajnos az olcsó pelletet el kell felejteni.

Ami eddig olcsó volt, annak is évente viszik fel az árát. Van, hogy kétszer is.

Alig várjuk, hogy behozzák a gázt...most az a legolcsóbb...

Előzmény: Zoltán Markó (9471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!