Keresés

Részletes keresés

Starway Creative Commons License 2006.12.12 0 0 96
Honnan veszitek,hogy megjelenik iden a 4. kotet? Elozo 3at Alexandra jelentette meg, de naluk se hire se hamva az egesznek.

Amugy olvasom itt a hibakat,amiket talaltatok, nekem nem tunt fel ennyi,vagy nemtom,pedig elesen figyelek az ilyenekre, valoszinu annyira magaval ragadott a cselekmeny,h kb leszartam a hibakat.
DuDoR Creative Commons License 2006.11.13 0 0 95
Nem olvastam eredetiben, de a fordításoknál a legtöbb nyelvben nem definit idősebb/fiatalabb meghatározás rendszeresen megtréfálja a fordítókat.

Mondjuk ebben az esetben éppen inkább figyelmetlenségnek nevezhetnénk a dolgot. :)

De ezen a példán túllépve, úgy általában véve nem igazán értem, hogy a fordítók miért erőltetik a nővér-húg, ill. bátty-öccs fordítást, amikor sok esetben tökéletesen megfelel(ne) a magyarban teljesen hétköznapi 'testvér' használata is.
És visszatérve a példához (hogy a topik témájánál maradjunk mégis), itt is teljesen megfelelt volna a 'Drága testvérem!' akár - így kockázatok és mellékhatások mentesen elkerülhette volna a fordító saját maga 'megtréfálását'.


De nem fanyalgok, legalább lefordították a könyvet.

Igen, ez mindenképpen örömteli dolog bizony.
Előzmény: vau1111 (94)
vau1111 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 94
Nem olvastam eredetiben, de a fordításoknál a legtöbb nyelvben nem definit idősebb/fiatalabb meghatározás rendszeresen megtréfálja a fordítókat.

Engem lovasemberként a gyeplő szó zavar. Miért nem lehet rein szót szárra v. kantárszárra fordítani, ha már az a hivatalos neve?

De nem fanyalgok, legalább lefordították a könyvet.
Előzmény: DuDoR (92)
sirocco Creative Commons License 2006.11.13 0 0 93

Hát nem volnék bánatos, ha már egy javított Trónok harcát tudnék megvenni :-)

De már annak is örülni kell, ha egyáltalán újra megjelentetik.

Előzmény: DuDoR (92)
DuDoR Creative Commons License 2006.11.12 0 0 92
A Silverland információi szerint előre láthatólag decemberben jelenik meg a 4. rész, és ezzel együtt várható a Trónok harca reprint kiadása is.

Vajon az újabb kiadásban lesz valami korrektúra, javítás?
Mert ráférne. :(

pl. 231. oldal:

Lysa mondja a nővérének, Catelynnek

"Óh, Cat, milyen jó újra látni téged! Drága húgom!"

:)

Előzmény: sirocco (84)
vau1111 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 91

Köszi.

 

Nagyon jó összefoglaló. Spoilermániások figyelem, lehet úgy is írni egy műről, hogy nem adja ki az ember a fő poénokat!

 

És úgy néz ki, nem csak én utálom a spoilereket (ezt a szót is csak ezen a topicon tanultam meg, eddig csak az autók optikai vagy aerodinamikai tuningjának a neveként ismertem...)

 

"Ilyenkor mindig ki kellett küldeni őket a szobából, vagy befogni a fülement (attól függően, hogy többségben voltak-e), nehogy elspoilerkedjék a híresen gonosz Martin-féle húzásokat."

 

"Hogy a főhősök közül ki hullik el, azt fedje baljós homály —a diszkréció érdekében a fent említett nevek nem is szerepelnek a további leírásban (egy kivételével). "

Előzmény: DuDoR (89)
Kymry Creative Commons License 2006.11.09 0 0 90

Jó kritika:)

Amúgy Cersei tényleg az a figura, akit szigorúan csak utálni lehet. Legalábbis ő az egyetlen olyan karakter, aki nem váltott ki belőlem más érzelmet. A többi sokkal árnyaltabb.

Viszont az én barátaim nem kattantak így rá, hol lehet rábarátkozni a cikkíró úriemberre?:))

Előzmény: DuDoR (89)
DuDoR Creative Commons License 2006.11.09 0 0 89
Kymry Creative Commons License 2006.10.20 0 0 88

Jaj, ne ijesztgess:)))))))

Már alig várom hogy megint lehessen kapni az első részt. Meg persze hogy jöjjön a negyedik:)

Előzmény: DuDoR (87)
DuDoR Creative Commons License 2006.10.20 0 0 87
Közeleg a tél.
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 86
 Köszi az információt, ez jó hír. :-)
Előzmény: sirocco (84)
gszi Creative Commons License 2006.10.01 0 0 85
Végre egy örömhír. :)
Előzmény: sirocco (84)
sirocco Creative Commons License 2006.09.11 0 0 84

Azoknak, akik még az első részt vadásszák:

A Silverland információi szerint előre láthatólag decemberben jelenik meg a 4. rész, és ezzel együtt várható a Trónok harca reprint kiadása is. Mivel már sehol sem lehet kapni, marketingszempontból is tanácsos megjelentetni, mert jelenleg a többi rész sem kelendő.

Kymry Creative Commons License 2006.09.10 0 0 83
Leszedtem netről vmelyik nap, lehet, hogy majd ha lesz időm, akkor nekiülök elolvasni. Csak a szemem nagyon fog fájni, azt hiszem:))
Hümm, de ha nincs Dany, akkor lehet, hogy nem fog ám tetszeni, sárkányokat akarok;-P
Jon barátunk jó sokra vitte:) Igazából Arya meg Bran sorsa érdekes a leginkább, alig várom, hogy megtudjam, mi történik majd velük.
Előzmény: DuDoR (82)
DuDoR Creative Commons License 2006.09.10 0 0 82
A már angolul megjelent negyedik rész a 'A Feast for Crows' az alábbi szereplőkön keresztül mondja el történetet:

Prologue: Pate, a novice of the maesters in Oldtown.
The Prophet, The Drowned Man: Aeron "Damphair" Greyjoy
The Captain of the Guards: Areo Hotah, Captain of Guards to Prince Doran Martell of Dorne
The Queen Regent Cersei Lannister
Lady Brienne, the Maid of Tarth
Samwell Tarly
Arya Stark, later referred to as "Cat of the Canals"
Ser Jaime Lannister, Lord Commander of the Kingsguard
Sansa Stark, pretending to be Lord Petyr Baelish's bastard daughter "Alayne Stone" (by which name her last chapter is known)
The Kraken's Daughter: Asha Greyjoy, King Balon's daughter
The Soiled Knight: Ser Arys Oakheart of the Kingsguard
The Iron Captain, The Reaver: Victarion Greyjoy, King Balon's brother
The Queenmaker, The Princess in the Tower: Arianne Martell, a Dornish princess


A most készülő ötödik könyvben ('A Dance with Dragons') pedig az eddigi hírek alapján :

Prologue: unknown
Jon Snow, the Lord Commander of the Night's Watch.
Tyrion Lannister, lately fled from the Seven Kingdoms.
Ser Davos Seaworth, King's Hand to Stannis Baratheon.
Queen Daenerys Targaryen, the Unburnt, the Mother of Dragons, and self-proclaimed Queen of Westeros.
Bran Stark, rightful heir to the late Robb Stark, in hiding beyond the Wall and believed dead.
Arya Stark, in hiding in the Free City of Braavos, where she is also called 'Cat of the Canals'.
Asha Greyjoy, the niece of King Euron Greyjoy of the Iron Islands.
Theon Greyjoy, the nephew of King Euron Greyjoy and a captive of House Bolton at the Dreadfort.
A new POV character of unknown identity.
DuDoR Creative Commons License 2006.08.30 0 0 81
2006 Hugo Award Nominations

Best Novel

Learning the World by Ken MacLeod (Orbit; Tor)
A Feast for Crows by George R. R. Martin (Voyager; Bantam Spectra)
Old Man's War by John Scalzi (Tor)
Accelerando by Charles Stross (Ace; Orbit)
Spin by Robert Charles Wilson (Tor)


Végülis Robert Charles Wilson könyve, a Spin kapta a Hugo díjat, nem pedig Martin.


http://www.sfwa.org/news/2006/06hugowinners.htm
Előzmény: DuDoR (57)
sirocco Creative Commons License 2006.08.14 0 0 80
Néztem, de már nincs.
Előzmény: DuDoR (77)
vau1111 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 79
"Mert ugye akkor éri meg, ha a kedvezmény fedezi a postaköltséget"

Vagy ha esetleg tudod, hogy jó a könyv, és máshol nem lehet kapni... Meg aztán az utánajárás is pénzbe kerül...

Egyébként meg ha hárman is keresitek, fogjatok össze, rendeljetek egyszerre hármat. Egy próbát megér, nem?
Előzmény: Mrs. A. Kapranos (78)
Mrs. A. Kapranos Creative Commons License 2006.08.14 0 0 78
Még nem. De sajnos ettől még nem biztos, hogy lehet kapni. Sok helyen, pölö a bookline-nál is úgy van, hogy ki van téve, hgoy rendelhető, csak a confirmation mail-ben meg jön a szöveg, hogy elfogyott, sorry. Postaköltséget meg kifizettetik, mert mást is rendel az ember, ha már rendel. Mert ugye akkor éri meg, ha a kedvezmény fedezi a postaköltséget:)
Előzmény: DuDoR (77)
DuDoR Creative Commons License 2006.08.14 0 0 77
A 39. hozzászólásban beidéztem egy linket, azt próbáltátok?
Mrs. A. Kapranos Creative Commons License 2006.08.14 0 0 76
Wow, ez jó volt:) Van egy kis arca a bácsinak, de végülis letett már annyit az asztalra, hogy legyen mire. Az tetszik, hogy nem nyilatkozik más írókról. Robert Jordan szerintem amúgy is elég kényes téma, mert egyrészt unalmasan ír, meg kábé már azt sem tudja, merre tart a saját regénye, viszont vannak nagyon jó ötletei. Én sem vállalnám, hogy kommentáljam, mert nem tudnám eldönteni, hogy a rajongóim melyik felét haragítsam magamra:DDD
Előzmény: DuDoR (71)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.14 0 0 75
 Ofkórsz, máj dír. :-)
Előzmény: Mrs. A. Kapranos (74)
Mrs. A. Kapranos Creative Commons License 2006.08.14 0 0 74
Ha találsz, szólsz nekem is?:)
Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.14 0 0 73
 Még nem, de az lesz a következő. A Bartók Béla útiban nincsen, az már biztos.
Előzmény: sirocco (72)
sirocco Creative Commons License 2006.08.14 0 0 72
Én is az első részt kajtatom. A Nyugati-téri Alexandra könyváruházban nézted már?
Előzmény: Törölt nick (69)
DuDoR Creative Commons License 2006.08.13 0 0 71
George R. R. Martin interjú:

http://www.sffworld.com/interview/186p0.html


GRRM: "I want my characters to be as real to my readers as the guy next door... but more interesting."
DuDoR Creative Commons License 2006.08.13 0 0 70
Vajon a Delta Vison webboltjában lehet még kapni a Trónok Harcát?
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.13 0 0 69

 Én meg elkezdtem keresgélni a könyvesboltokban, de nem találom. Mivel szeretném az első kötettel kezdeni az olvasást. Korábban az összes Alexandra tele volt velük, most meg egy darab sincsen. :-(

 Erről a "nem beszélünk róla" című hülyeségről meg nyugodtan letehettek, a fórum arra való, hogy kibeszéljék a könyveket, aki még nem olvasta ki az egészet, és idegesítik a spoilerek, akkor az olvasson, a neten meg inkább részesítse előnyben az egyéb topikokat. :-)

Előzmény: Mrs. A. Kapranos (68)
Mrs. A. Kapranos Creative Commons License 2006.08.13 0 0 68
Szerintem ha nem beszélünk róla itt, akkor fölösleges a fórum:) Szóval írj csak ide nyugodtan, nekem az első kötet kimaradt az életemből, de a másodikat és a harmadikat olvastam, amúgy meg nem bánom a spoilereket, nekem nem tudja elrontani a könyvet, sőt!:) Én kíváncsi vagyok, hogy te mit gondolsz a könyvről, melyik szereplőkkel szimpatizálsz stb. (egyébként eddig Kymry voltam) Úgyhogy szerintem hajrá:)
Előzmény: Havas Jon (67)
Havas Jon Creative Commons License 2006.08.12 0 0 67

Helló mindenki!

 

Olvastam az előző hozzászólások között, hogy vannak akik még nem felyezték be a regényt, így elötük nem akarom leírni a történet folytatását, kibontakozását, én mégis nagyon szivesen beszélnék olyanokkal akik kiolvasták az első három kötetet. Szóval ha még valaki idetéved és már befelyezte a művet keressen meg az msn-en.

Címem: habel@szepi.hu

 

Remélem minnél többen felkerestek és elbeszélgethetünk a művekről!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!