Keresés

Részletes keresés

lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12948
asszem még nem volt (NS):

Labdarúgás. A tizenötszörös válogatott futballista otthon érezte magát: a RIO-001-es rendszámú gépkocsi fuvarozta
A brazil Túlio profi belépője

A nagy nap!

Csütörtök lévén persze csupán egyszerű szürke reggelre ébredtek az emberek, és ezt a komor hangulatot még a kellemes tavaszias időjárás sem tudta kellőképpen enyhíteni, de erre igazából nem is volt szükség. A labdarúgást rajongóknak ugyanis elegendőnek bizonyult az elmúlt szűk, ámde pörgős eseményekben gazdag egy hét ahhoz, hogy valami újfajta, e pillanatig egyedülálló érzés kerítse hatalmába. Feledve a munkanapot, nem gondolva a hó eleji késve érkező fizetésre, a lila mezszínért rajongók elvándoroltak Újpestről Ferihegyre. Elindultak csoportokban, szervezetten kisbusszal, vagy a BKV Ferihegyre tartó járataival, ám közösen nyomultak át a városon a repülőtérre, hogy az elsők között pillantsák meg azt, akit kedvenc csapatuk készül megszerezni. Humberto Pereira da Costa, akit nevezzük csak a m?vésznevén - elvégre szakmája szerint labdaművész... - Túlio miatt volt a felfordulás. Túlio miatt, aki Rio de Janeiróból Madrid, majd Frankfurt érintésével érkezett meg. S neki kijárt ez a fogadtatás. A tizenötszörös brazil válogatott csatár a fél világot átutazta azért, hogy a jövőben a Borsodi Ligában szambázzon végig. Feltéve, ha képes még erre - mondják az örök fanyalgók.

Az újpesti vezetők ellenben állítják, igenis képes.

Ők minden létező információt beszereztek Túlióról, és hiába mondják sokan, hogy ez a harminckét esztendős futballista levezetni jön ide, szerintük, ha csak tudásának hetven százalékát nyújtja, már akkor is megérte idehozni.

Nézzük mi történt addig, amíg a sztár kilépett a fogadócsarnokba.

17 óra 15 perckor még unalmas, falusi vasútállomásnak t?nt a Ferihegyi reptér, hiszen ekkor még csak két ifjú sétált tanácstalanul a poggyászmegőrző és az információs pult között, és az ott álló csinos kisasszony készséggel adott felvilágosítást afelől, pontosan mikor érkezik Túlio. A kérdés nem volt új, a hölgy a puskájába bele sem nézett, mert már fújta a választ: „Egész nap csörögtek a telefonok, kérdezősködnek Túlióról. De, hogy ki ő... Nem, azt nem tudom"

Fél órával később már jóval többen futottak be a terminálra, és valaki még azt is megpendítette, hogy a brazil esetleg magángéppel érkezik Magyarországra, de erről nem volt szó. 18 óra előtt néhány perccel befutott a teljes újpesti vezérkar. Lukács Ferenc tulajdonos és Gyulay Zsolt ügyvezető igazgató, Frank György (ő segédkezett Túlio újpesti szerződtetésében) társaságában beszélget, majd ifjabb Laczkó Mihály is csatlakozott hozzájuk.

Tanácskoztak.

A hangulat pedig fokozódott, mozgolódtak, suttogtak az emberek, és tolakodtak, hogy a kilépés pillanatában ott legyenek a kijáratnál. Mintegy kétszáz fanatikus újpesti szurkoló szegezte tekintetét a fotocellás ajtóra, de Túlio csak nem jött.

Aztán megérkezett...

18 óra 47 perckor kinyílt a fotocellás ajtó, és a lila-fehér mezben(!) és egy Újpest-címeres sállal a nyakában lassú, megfontolt léptekkel lépett ki Túlio.

Volt itt minden...

Zúgott a „Hajrá, lilák!", tapsoltak, valaki a Megváltót emlegette, a hölgyek talán sírtak is - régen volt ekkora ünnep egy futballista érkezésekor...

Túlio pedig aláírást osztogatott, nyilatkozott, és kezet rázott - profi volt. Mindeközben kedvesen mosolygott új híveire. Hasonló, és még ennél is nagyobb fogadtatásban korábban már volt része, de ez azért mégis csak más. Kicsiben, magyarosan, de a szurkolók méltó fogadtatásban részesítették. Bő negyedóra után nagy nehezen a játékos és a kísérői áthámozták magukat az embertömegen. A parkolóban mindenki meglepetésére egy vadonatúj Wolkswagen Golf várta Túliót, amelynek a rendszáma stílusosan RIO-001 volt. A csatár ezután a menedzserek és a vezetők társaságában az Aquincum Hotelbe gurult, és ott már előre megterített és minden földi jóval ellátott asztal várta.

Túlio mozgalmas napok elé néz.

Ma délelőtt a televízióban nyilatkozik, majd a Sportkórházban orvosi vizsgálaton vesz részt, majd 13 órakor a Megyeri úton hivatalosan is bemutatják a szurkolóknak és a sajtó képviselőinek. Péntektől egyébként a támadó fél évre az Újpest játékosának számít, hiszen ekkor kerül sor a szerződés aláírására is.

Túlio jött, látott - és az első nap már győzött is

GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12947
Viszont eszembe jutott valami.. Pár hete Kozel meg Sloncik sztárnak szerződtek ide. Most meg mindenki Túlioval foglalkozik csak. Ez persze érthető, de sztem jót tenne nekik, ha azért ők is maradhatnának a fényben kicsit, nem? Pölö azt a felvetést, hogy egy cseh zászló kikerülhetne a rácsra, nagyon jó ötletnek tartottam.
Persze, ha játszanának, az nem lenne rossz ezügyben...

Gr0

lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12946
Hát még nem tudni, hogy hol lesz :) de én se örülnék neki :)
Előzmény: GroundZero (12943)
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12945
Akkor jó is volt a Drazsé. Nyáron meg nézd meg a Farkast :)
Előzmény: GroundZero (12944)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12944
Na, má bocsika, de ti írtátok itt egy hétvégén azt is, hogy "kedden jelentik be, hogy leigazultuk Farkas Balázst" :D

Sőt, horribile dictu, anno még Dvérit is dícsértétek!!! Hogy higyjek én már ezek után nektek? :DDDD

Gr0

Előzmény: lg18 (12942)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12943
Na, annka azért nem örülnénk, asszem.. Merthogy ott lessz a meccs, nem itt... :D

Gr0

Előzmény: lg18 (12940)
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12942
Higgy nekünk, akkor jól jársz :) és főleg higgyj Lukácsnak. Rászolgál a bizalomra.
Előzmény: GroundZero (12941)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12941
Amúgy nem azért voltam eddig pesszimista, mert csak az tudok lenni, hanem, mert a tapasztalatok affelé vittek (Rabóczki, Tököli, Rósa, Bajzát, soroljam még?). De most örömmel ismerem el, hogy tévedtem, és télleg jól dolgozott a management. Le a kalappal előttük!

Gr0

Előzmény: gguszti (12936)
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12940
Eredmény? 9-0? :)
Előzmény: GroundZero (12939)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12939
Majd akkor nézz meg, ha lealázzuk a Dunaferrt:)))

(Jól csinálom ezt az optimistásdit, mi?:))

Gr0

Előzmény: gguszti (12936)
gguszti Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12938
OFF
Ezek szerint nem... Ha pl. a Kedvenceknél látod, hogy bevette az előzőt, akkor már jó vagy.
ON
Előzmény: lg18 (12937)
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12937
volt az 250 is :) és vártam eleget :)
Előzmény: gguszti (12932)
gguszti Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12936
:)))
Ez aztán a pozitív változás a kissé pesszimista hozzáállás után! :))
Előzmény: GroundZero (12935)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12935
Szerintem tegnap a topic is rekordot döntött, kb. 200 hozzászólással egy nap alatt! :)

Képzeld, majd akkor hány beszólás lesz, amikor ugyanazon a napon érkezik Kahn, Beckham és Raul :D

Gr0

GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12934
Most idézős kedvemben vagyok... mindenki olvasta már tutira, de sebaj:

ujpsetfc.hu:


Túlio aláírt, így mától az Újpest játékosa!

Elsőként honlapunk számolhat be arról, hogy a ma este Magyarországra érkezett brazil futballsztár, Túlio a szerződésének minden részletében megegyezett az
Újpest FC tulajdonosával, Lukács Ferenccel és aláírta a számára felkínált szerződést!

Gyulay Zsolt:
- Mindenben megegyeztünk Túlióval, aki még az este alá is írta a szerződését! Egyelőre fél évre a mi játékosunk, azonban olyan opcióval kötöttük meg a szerződést, hogy nyáron elővásárlási jogunk van a labdarúgóra, ezért adott esetben meghosszabbíthatjuk a kontraktust.
Pénteken reggel a Naptévé vendége lesz a brazil csatár és Lukács Ferenc klubtulajdonos, majd délelőtt orvosi vizsgálat következik. 10.30-kor visszük ki Túliót a Megyeri útra, ahol a többiekhez csatlakozva bemutató edzést fog tartani.
Végül 11 órakor a műfüves pályán tartunk sajtótájékoztatót, ahol a média képviselőinek is bejelentjük Túlio leigazolását!

Gr0



gguszti Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12933
Megelőztél megint, csakúgy, mint a szerdai meccs után. :)

Remélem, ki tudsz azért jönni!

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: Dugó (12931)
gguszti Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12932
OFF
Csak lassú... Egyszerű a megoldás: kivárod, míg rendesen beveszi az előző hozzászólást, és csak azután "kerekezel"! :)
ON

Szerintem tegnap a topic is rekordot döntött, kb. 200 hozzászólással egy nap alatt! :)

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: lg18 (12925)
Dugó Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12931
Nem kell sietni, mert elromlik!
Előzmény: lg18 (12925)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12930
Négy évad, vagyis 8 átigazolási időszak... Nekem nagyon hosszú volt az!

Gr0

Előzmény: lg18 (12928)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12929
Lásd előbbi beszólásomat :)))

Gr0

Előzmény: lg18 (12923)
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12928
97/98-ban is jól erősítettünk. Kozma, Eszenyi, Tóth N., Pető, stb. Meg is lett az eredménye :)

HAJRÁ LILÁK!!!!!!!!

Előzmény: GroundZero (12926)
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12927
Én is kint leszek én is kiváncsi vagyok :))) Síszünet és egyéb okokból szerintem sokan leszünk :)

Már nagyon várom....

HAJRÁ LILÁK!!!!!

Előzmény: gguszti (12919)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12926
Szal, asszem kezdhetjük szoktatni magunkat a gondolathoz: hosszú-hosszú évek után ismét mi erősítettünk a legjobban!!! Gratula a vezetőknek!

Amúgy, aszem, lehet azon csámcsogni, hogy sem sloncik, sem Túlio nem játszott sokat mostanában, de erre tán adekvát a válasz, miszerint Sloncikot azért a Fradi is üldözte, másrészt Túlio tán még így, félkészen is sokkal jobb, mint, mondjuk Lipcsei teljes értékűen...

Másik hír volt az nb1.hu-n, hogy Semeniket leigazolta a Győr. Erről eszembe jut az az évad, amikor Sebők idekerült Tatabányáról. Szlovákiában jáccottunk kupameccset (assezm Tiefenbach góljával nyertünk, aztán itthon is 2:1-re). Nos, Kassára akkor igazolt az előző évadban gólkirály Semenik, aki akkor akkora megamájer volt Szlovákiában, mint itt Tulio lesz fél éven belül :). Nos, az újonc, ismeretlen Sebők beállt csereként, aztán szó szerint leradírozta. szegényben ott töhetett el valami, mer tazóta sehol sincs :))))

Gr0

lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12925
Má' megin' szar :(
Előzmény: lg18 (12924)
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12924
12800?
HAJRÁ LILÁK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lg18 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12923
OLÉ OLÉ OLÉ OLÉ :)))

Még mindig pesszimista vagy? :)

Előzmény: GroundZero (12921)
Dugó Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12922
Igen!
Nagyon szimpatikus játékosnak tűnik.
Remélem a pályán válaszol az esetleges kételkedőknek !

Én még nem tudom ki tudok-e menni. Tartok tőle, hogy nem :(
De mindent megpróbálok! :)

HAJRÁ LILÁK!!!!

Előzmény: gguszti (12919)
GroundZero Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12921
nb1.hu:

Budapest, február 7., 22.50

A brazil csatár immár hivatalosan is az Újpest futballistája.

Csütörtök este érkezett Magyarországra a brazil Túlio, majd azonnal tárgyalni kezdett az újpesti vezetőkkel, hamarosan meg is egyezett velük, s aláírta a számára felkínált szerződést!

– Mindenben megegyeztünk Túlióval, aki még az este aláírta a szerződését – mondta Gyulay Zsolt, az Újpest klubigazgatója. – Egyelőre fél évre a mi játékosunk, azonban olyan opcióval kötöttük meg a szerződést, hogy nyáron elővásárlási jogunk van a labdarúgóra, ezért adott esetben hosszabbíthatunk vele.

Gr0

gguszti Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12920
Figyeltétek a szavazást, és az arra érkezett hozzászólásokat a honlapon?
Sokan írták, hogy eddig csak hébe-hóba jártak ki, de most ott lesznek minden meccsen, ha tudnak! Remélem, tényleg így lesz, jó lenne hallani, ahogy egy nagy tömeg morajlik az ékszerdobozban...

HAJRÁ LILÁK!!!

gguszti Creative Commons License 2002.02.08 0 0 12919
Nagyon szimpatikusan nyilatkozott!
Holnap kint leszek az edzésen, igencsak kíváncsi vagyok! :)

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: lg18 (12915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!