Keresés

Részletes keresés

Friczy Creative Commons License 2016.03.05 0 0 120

Tönkretették. Az M0 építése miatt nem nagyon lehet megkerülni az országutat. A cinkotai temetőig fel lehet menni kerékpárúton (mellesleg ez a nagyobb emelkedő, utána már kevésbé emelkedik, ráadásul a két sáv miatt az autók kényelmesen ki tudnak kerülni akkor is, ha lassan mész). Az M0 keresztezése után a kórház előtti részig még van egy kerékpárút is, bár ahogy láttam, sehova nem vezet, viszont nem tudom, hogy utána a HÉV mellett van-e Gödöllőig járda vagy kerékpározható bármi, én az országúton szoktam kimenni. De tartok tőle, hogy mivel az M31-es is keresztezi a HÉV vonalát Gödöllő környékén, így ott se nagyon találsz átvezető utat.

Előzmény: aposzám (119)
aposzám Creative Commons License 2016.03.05 0 0 119

Jó régen kb. 33éve Gödöllőre kerekeztem vagy 6 esetben is a Hév mellett, és végig volt kerékpárút, vagy járdás folytatás. Egyszerű tanácsot kaptam első alkalommal: Menjek a Hév mellett, és simán odaérek akár a végállomásig is! Jártam arrafelé akkor többször, kimentem az Agrártudomány egyetem melletti úton egy kertészeti árudáig is.
Csakugyan elsőre oda jutottam.
De most a Google tervező közölte nem lehet útvonalat találni.
Elindultam a magam emléke szerint, vagy eltévedtem, vagy megszünt a kerékpár közlekedés:
Most
eljutottam a Szabadföld úton Isaszeg felé egy temetőnél elágazó föld útig, ahol megszünt a kerékpárút. Márpedig 71 évesen kétsávos túl-forgalmas autópályán nincs ingerem lépésben felkapaszkodva az emelkedőn tovább menni! Mert ideges autósokat heccelném fel akaratlanul.

 

Más
Útvonaltervező.hu valami alsórendű úton küldene, amiről sejtem hogy városi keskeny gumival járhatatlan földút lehet.
Ez Rákospalotai határúttól Csömör, Árpádföld, Mogyoród, Szadai út után alsórendű út, majd Vadászház út, feltehetően több olyan résszel, ahol csak széles gumikkal lehet jó esetben közlekedni!

Vagy 10 éve Fót külső felé ez az útvonal tervező
bezavart az M3 alá épített beton vízátfolyásba, ahol ugyan átfértem, mert vakító szárazság volt, de kiderült, hogy kb. 1 kilométerrel odébb az akkor még létezett Cora felé volt normális átjárás akár autóknak is.

 

Tehát vagy emlékezetem megcsalt, és eltévedtem, vagy tönkre tették az útépítők a közlekedést?

Ténylegesen vagy az országúti halál vagy az iszapos földutak között lehet választani?

dap78 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 118

Átalakítottam a mobil detektálást user-agent alapúra, így a laptopod Chrome-ját szerintem már nem mobilnak fogja felismerni.

 

Így desktop böngészőből lekérhető a mobil nézet itt: http://merretekerjek.hu/mobile

illetve a mobil Chrome böngésző "request desktop site" kapcsolóját használva lekérhető a desktop nézet mobilon.

 

Ez a frankó.

Előzmény: wröt (113)
dap78 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 117

http://merretekerjek.hu/#zoom=15&lat=47.6877&lon=20.69719&layers=BTT&scope=varosban

 

Javítottam a leírásod alapján a térképet, jövő hétre kifrissül.

 

Előzmény: forgione1 (102)
dap78 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 116

Erre már gondoltam, de nincs motivációm megcsinálni. Én GPS-t használok a túrán is, kormányon van a vízálló mobil megtáplálva külső akkuval, ütésálló (lökhárítós) bölcsőben és teljesen elkényeztet. A papírtérképeket jó rég nem vettem elő. Szóval ezt nem tudom ígérni se. :(

Előzmény: wröt (114)
dap78 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 115

Mindenesetre jó hogy emlékeztettél, hogy a mobil/asztali nézet automatikus kiválasztása nem jó ötlet. Az érintőképernyős laptopok illetve a bluetooth billentyűzettel/egérrel felokosított tabletek nem hagynak más opciót, mint a felhasználó kezébe adni a választást, hogy melyk nézetet akarja.

A munka nagy részét már el is végeztem, csak asztali browseren jelenleg annyira szétesik az egyszerűsített design, hogy egyelőre nincs pofám kitenni a kapcsolót. Hamarosan javítom a design-t és kikerül a kézi váltás.

 

Egyébként gyakran megkapom, hogy elsőre nehéz vele tervezni, de szerintem csak meg kell szokni. Örülök, hogy neked sikerült. :)

Előzmény: wröt (113)
wröt Creative Commons License 2016.03.04 0 0 114

Viszont egy ötlet, aminek talán sokan hasznát vehetnék: a cycle.travel oldalon van olyan opció, hogy az útvonalat a környező részekkel kinyomtatja egy pdf-be. Ez aztán nagyon hasznos tud lenni túrázásnál. Fogalmam sincs, hogy mennyire nehéz megvalósítani, mennyire erőforrás igényes a pdf képek kirenderelése, csak egy ötlet.

Előzmény: dap78 (112)
wröt Creative Commons License 2016.03.04 0 0 113

Nem érintőképernyős, dell inspiron 15 .  Csak Chrome-ban csinálja. Sütiket töröltem, így is maradt érintőképernyős nézet. 

Csak miattam ne fáradjál, tudom használni Edge-ben is. Amúgy király az oldal, az elején eltartott egy darabig, mire megtanultam, hogy mi mit csinál, de mostmár tökéletes! Köszi :)

Előzmény: dap78 (112)
dap78 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 112

Akkor vált mobilnézetre ha érintőképernyőt jelez a browser.

 

Érintőképernyős a laptopod?

 

Egyelőre kézzel nem lehet váltani a két nézet között, de gondolkozok, hogy hogy tudnám beépíteni a kézi váltást.

Előzmény: wröt (111)
wröt Creative Commons License 2016.02.29 0 0 111

Ma megnyitva Chrome-ban a mobilos nézet jött be (laptopon), és nem találtam, hogy hol lehet visszatérni a megszokott asztali nézetbe. Az Edge továbbra is a régi asztali nézetet hozza. Bizos én vagyok béna, tudsz segíteni?

olahtamas Creative Commons License 2015.12.07 0 0 110

Illegálisan!

Inkább használj legális forrást!

 

Előzmény: kerce1 (109)
kerce1 Creative Commons License 2015.12.07 0 0 109

Hogy lehet a Bing ezeréves műholdképe helyett a Google Maps-ot használni a szerkesztésnél?

olahtamas Creative Commons License 2015.12.03 0 0 108

Ha én telefont szerelek a bicajra, akkor már fotózni szoktam :)

Azt a Mapillary alkalmazással, ami fotón mutatja, mi található az adott helyszínen.

http://www.mapillary.com/map/im/IpUMtpxUAyKCDfgxMDm66Q/photo

 

Persze van sok tracker alkalmazás is ezek közül kell olyat választani, ami rögzíti az utat:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Android 

 

A frissítést nem tudom pontosan, talán hetente lehet.

Amit 9 napja rajzoltam az már benne van.

Előzmény: kerce1 (106)
kerce1 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 107

Még egy kérdés mikor frissül a merretekerjek.hu?

Előzmény: olahtamas (105)
kerce1 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 106

Olyan program nincs, hogy mondjuk androidos telefonon elindítok egy progit és GPS segítségével rögzíti az új kerékpárutat és ha hazaértem fel is tölti?

Előzmény: olahtamas (105)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.25 0 0 105

http://www.openstreetmap.org/#map=10/47.4912/19.0723&layers=C

Itt be kell jelentkezni, és már lehet is kezdeni a rajzolást :)

Előzmény: kerce1 (104)
kerce1 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 104

Sziasztok !

 

Hogyan lehet bővíteni a térképet.... Felénk most elég sok új út keletkezett....

 

Üdv. kerce

forgione1 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 103

Sajnos a link címsora mégsem tartalmaz minden információt, mert maga az útvonal nem látszik rajta:-)

 

Akkor körbeírom a tervezett útvonalat amire hivatkozok:

 

33 út hídjától fölfelé a 3302-es út közti rész. Ahogy írtam zöld jelzéssel.

 

 

Előzmény: forgione1 (102)
forgione1 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 102

A jelmagyarázatot tényleg jó lenne egyszerűsíteni ahogy az egész térképet:-)

 

http://merretekerjek.hu/#zoom=15&lat=47.6877&lon=20.69719&layers=BTT&scope=varosban

 

A tervezett útvonal zöld jelzéssel van ellátva, ami kerékpáros nyom, ha világosabb (miközben sötétebb színnel van írva) akkor szembe kerékpározás.

 

Ehhez képest az első 1-2 km aszfalt, majd éles zúzalékkő.

A zúzalékkő az igazi bringagyász nem a földút! Sikerült is szétcsesznem a rajta a hátsó gumim.

 

Ráadásul mindez nem is az Istenháta mögötti rész kettővel, hanem a Tisza-tó nagy körének része.

 

Plusz infó, hogy a Rima patak túloldala, ami a térképrészleten kék, sárga felezővonallal vagyis önállá kerékpárutat jelölne a valóságban sima földút!

 

Tiszavalk magasságában már a térkép is földútként jelzi.

Érdemesebb a 3302-es úton elérni kompot, mert viszonylag jó minőségű és csupán 2 autóval találkoztam rajta. Az egyik postás furgon, másik pedig iskolabusz volt :-)

 

 

Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.29 0 0 101

Egyetértek.

Előzmény: forgione1 (99)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.29 0 0 100

Kénytelen vagyok arra menni, ott lakom. A Dembinszkyn pedig nem fogok fordítva közlekedni az egyikirányú, trolis utcában. :)
Egyébként nem stressz a dolog, inkább csak szerettem volna tisztázni, hogy mi a szabályos és biztonságos (haha) közlekedés lehetősége. Írtam a BKK-nak is időközben, de még nem válaszoltak.

A javítást köszönöm szépen.

Előzmény: dap78 (97)
forgione1 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 99

A "jelmagyarázatot" nem lenne célszerűbb vizuálissá tenni? 

 

Kedvencem a babakék kifejezés:-)

 

Szóval nem szövegesen leírni, hogy szaggatott babakék, vagy kék sárga felezővonallal, de ugyanolyan kék ha gyalogút is, de mindez ha kicsit világosabb kék akkor osztatlan :-))) Arról nem is szólva, hogy mindez valójában attól függ, hogy milyen nagyításban nézem.

 

Ugyanis elnagyolva sima kék, ráközelítve pedig már sárga-kék.

 

 

Szóval ahogyan mint minden térképen szokás mutatni: térképazonos jelölés mellé a magyarázatot, hogy az mit jelöl.

 

Kék/zöld pöttyök sűrűn Kerékpárral legálisan (kék) vagy szokásjog alapon (zöld) járható járda, sétány. (max. 10 km/h)Zöld pöttyök (az út mellett)Jelölt kerékpáros túraútvonal. .Rózsaszín pöttyök (az út mellett)

 

mindez fehér betűkkel, naaaa neee:-)

Hosszú Haj Creative Commons License 2015.08.25 0 0 98
dap78 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 97

Lentebb-fentebb vannak párhuzamos utcák amik biztonságosan elvisznek a Thökölyre, ezeket a térkép illetve az útvonaltervező megmutatja.

 

Időközben a Dózsa kamu gyalog- és kerékpárútja tisztazva lett, lekerült a térképről. A Dózsa gáz azon a részen, szerintem kerüld el, fölöslegesen stresszelnéd magad.

Előzmény: Daniel W. Mcload (95)
Friczy Creative Commons License 2015.08.24 0 0 96

Sehogy.

Vagy szabályosan, vagy biztonságosan. Szabályosan mehetsz a második forgalmi sávban, vagy szabálytalanul a buszsávban. Régen pedig emlékeim szerint ott szabad volt bringázni a buszsávban, de most nem az :(

Előzmény: Daniel W. Mcload (95)
Daniel W. Mcload Creative Commons License 2015.08.24 0 0 95

Így van.

Én a Dembinszky utcában lakom, közel a Bubi dokkolóhoz a Dózsa-Dembinszky sarkon.
A kérdés az, hogy a Hősök terétől (ott átmegy a kerékpárút a másik oldalra) hogyan lehet szabályosan és biztonságosan közlekedni a Dózsán az István utca, Thököly út irányába. Sem tábla, sem felfestés nincs ezen az oldalon, osztott gyalogos-kerékpáros szakasz sem.

Előzmény: dap78 (94)
dap78 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 94

Daniel a liget másik sarkától jelölt kerékpárutat reklamálja az István utca - Hősök tere között: http://goo.gl/NESa0N

 

Azt hittem te is a liget másik sarkára gondolsz. Igen, attól a sarkától valóban van.

 

Előzmény: Friczy (93)
Friczy Creative Commons License 2015.08.20 0 0 93
Előzmény: Friczy (92)
Friczy Creative Commons License 2015.08.20 0 0 92

Hősök tere felől a Vágány felé jobb oldalon, az állatkert mellett.

Előzmény: Daniel W. Mcload (90)
dap78 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 91

Én is kételkedem, mert a Hősök tere mellett járok a ligetbe és azon a végén tuti hogy nem kezdődött gyalog- és kerékpárút úgy 2 héttel ezelőtt. Ami ott ki van táblázva, az átmegy a térre, nem folytatódik a járdán. Ha nem lenne ilyen pocsék idő már ki is mentem volna..

Előzmény: Friczy (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!