Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.17 0 0 6760

Megvan az első saját gyűjtésű mintám...

Egy véletlen talákozás eredménye amúgy. Ahogy lesz kis időm, a fotókat is feltöltöm az oldalamra, amik elég gyengék mert nem készültem erre...

Szerintem Rece-Fice érdeklődését felkeltem vele :-)

A leszámolható mitát a http://qtp.hu/xszemes/sajat_gyujtes.php?minta=sm1 cím alatt találja akit érdekel (a menüben még nem szerepel, mert bután mutatna egyetlen kép az albumban).

grea Creative Commons License 2013.08.15 0 0 6759

20-a után teszek fel képeket, addig csak olvasó üzemmódben leszek

dzseky Creative Commons License 2013.08.15 0 0 6758

Igen, észre vettem hogy kicsit csönd van! :-) Gondolom mindenki nyaral! :-)

Előzmény: Törölt nick (6757)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.15 0 0 6757

Szia!

 

Nekem tetszenek a képeid, de magam nem hímzek.

Nem tudom merre járnak a lányok (remélem hímeznek :-)), kicsit most kihalt a fórum...

Előzmény: dzseky (6756)
dzseky Creative Commons License 2013.08.12 0 0 6756

Sziasztok!

Hoztam 1-2 gyöngyszemet a munkásságomból! :-)

CathlenKata Creative Commons License 2013.08.05 0 0 6755

Még valami: A kongré és az Aida nem ugyanaz.

Én most keservesen megtapasztaltam.

Míg az Aida mindegy honnan veszed mindig szabályos.

 

A kongré NEM , sajnos lutri, hogy szép , vagy kicsit hosszúkásan vannak a lukak:-(
Egyrészt szerencsém volt, mert csak egy darab szalag ami nem szabályos, de soha többet abban a boltban ( és egy netes boltból ) nem veszek.

Másrészt abból a bizonyos netes boltból Aida helyett kongrát küldtek 2 métert, szerencse, hogy szabályos, és nagy valószinűség szerint hagyományörző minta kerül rá. Másra nem jó:-(

 

Elnézést, ha zavartam. További szép napot és kellemes kézimunkázást kívánok.

Kata

 

CathlenKata Creative Commons License 2013.08.05 0 0 6754

Sziasztok! Kopp. kopp szabad bejöni ide segiteni?

 

Aki most készül keresztszemest himezni annak hoztam egy tanfolyam linket olvassa végig alaposan. Ha nem is olyan jó mint ami az xszemes oldalon volt, de talán segít.

 

 

 

Rece-fice Creative Commons License 2013.08.04 0 0 6753

Fantasztikus és gyors vagy, Laci!

 

Mindig ott vagy a háttérben - még nekem érkezésem se volt megnézni a válaszodat...

 

Köszönöm szépen - ez minden igényt kielégít... A mesterkét körbe ugyan lecsrélem egy más váltözatára, de az még az öltésszámot se igen érinti:-)

Előzmény: Törölt nick (6752)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 6752

Amennyiben a fonal színére van szükséged, az csak közelítő. Hisz nem voltak gyári fonalak...

Illetve a vásárlásrlandó fonal mennyiségére vagy kíváncsi?

Mindegy is. Elkészítettem (a két sávban a "kereszteket" kicsit odébb toltam, hogy szimmetrikus legyen.

Ha minden igaz, ITT van teljes mérteben.

Előzmény: Rece-fice (6750)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 6751

A menü alatt találsz egy számoló kisalkalmazást (JavaScript szükséges hozzá), Méret számítás van fölé írva.

Ott megadod hogy 10 (mm), kiválasztod az anyagsűrűséget, és rákattintasz a számol gombra. Alapértelmezetten a 14-s Aida van beállítva, arra azt mondja hogy 5,5 öltés.

Ezután ugyanott beírod hogy 191 (a 10 helyére), és átállítod mellette hogy öltés (tehát ne mm-t számoljon). Az anyagsűrűséget hagyhatod 14-en (hisz az körülbelül jó), és ismét a számol gombra kattintasz. Mire azt mondja, hogy 346,5 mm.

 

Bár jelen pillanatban sokkal egyszerűbb módja is van. :-)

Megnyitod a számológép programot a gépeden (esetleg előveszed a normált ha az kényelmesebb), és beütöd hogy 191/5,4. Erre jó eséllyel azt a választ kapod, hogy 35,37 ami centiméterben értendő.

Előzmény: Rece-fice (6750)
Rece-fice Creative Commons License 2013.08.03 0 0 6750

Grea, pompás lett!

 

Antal Laci!

 

Ezt a hertelendifalvi mintát szeretném elkészíteni egy-egy oldalon 3-3 csillagos méretben egy 1cm=5,4 öltés sűrű kongréra. De ezeken a lapokon ugye nem szerepel Nálad a fonalkiosztás? - vagy nem tudom, hogy is hívják.

Le tudnád számolni nekem? Tehát 191x191 öltés a terjedelem. Nagyon örülnk neki....

 

Előzmény: grea (6749)
grea Creative Commons License 2013.07.30 0 0 6749

 

Elkészüt a második is!

grea Creative Commons License 2013.07.29 0 0 6748

Mailben küldtem mintákat!

Előzmény: rab_a (6746)
grea Creative Commons License 2013.07.29 0 0 6747

Nagyon szép lett!

Előzmény: Rece-fice (6743)
rab_a Creative Commons License 2013.07.29 0 0 6746

Sziasztok!

 

Kérni jöttem! :)

 

Babaköszöntőt szeretnék hímezni, de sehol nem találom a mintát amit már korábban kinéztem!

 

Annyira emlékszem belőle, hogy egy szárítókötélen babaruhák lógnak! Ha ez alapján valaki be tudja azonosítani, nagyon megköszönném!

 

Üdv: RA

terimamy Creative Commons License 2013.07.29 0 0 6745

Szia !

Nagyon szép az üdvözlő szalag és a doboztető.

Nekem a szalag igy tetszik, én az egyszerű dolgokat szeretem , igy talán a minta jobban érvényesül.   Ha teszel rá valamit, ugye megmutatod?

Előzmény: Rece-fice (6743)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 6744

nagyon szép lett, tetszik... még bojt, meg piros szalag nélkül is:))

Előzmény: Rece-fice (6743)
Rece-fice Creative Commons License 2013.07.28 0 0 6743

Jó hétvégi hűvös sarkot kívánok Nektek!!! Itt pont ellenáramban van az idő: egy hónap után lehűlt két napra a feszt 32-35, és csak aug-ban lesz 40 fok! De én már illa-berek, nádak-erek!

 

Köszönöm, olyan lett - Greám! És a piros szalagot hogy gondolod? (Már csak választék-bővítés miatt)!

Elég macerás szépen odavarrni, nem? Ehhez már foltvarró tudomány kéne:-( A bojt vagy egy csengőcske egyszerűbb...

 

 

       

 

Laci oldalán mintakeresés közben elraktároztam néhány kedvencet - hirtelen fölindulásból készítettem egy doboztetőt eléggé közismert szilágysági virágbokorral.

Elvileg kivehető a betét, úgyhogy egy füst alatt alá is béleltem... Mázolás majd Pesten.

A tanulság: a keresztszemes keret kényes dolog - nagyon kihozza az apró hibákat, főleg az alábélelés púpossága miatt elcsúszik a minta: talán bölcsebb lett volna elhagyni - vagy legalább alul is az egyszerű sort folytatni. Ezért mindenképpen világos pácot kell kapnia, hogy jobban ne hozza ki az elcsúszásokat...    

Előzmény: grea (6742)
grea Creative Commons License 2013.07.26 0 0 6742

Ha felül is visszahajtod a szalagot a bannerakasztó miatt szerintem nem lesz zavaró, ha a fonáka felé spiccesen visszahajtod(varrod) az alján,  esetleg piros szalaggal kombinálhatod! Egyébként meg nagyon klassz lett!

Előzmény: Rece-fice (6737)
grea Creative Commons License 2013.07.26 0 0 6741

A leírás ahhoz a mintához tartozik, amelyiket vettél, gondolom egy előnyomott, vagy mintarajzot tartalmazó kittet.

 

Ha érdekel bővebben a keresztszemes himzés, szívesen segítek, mert rengeteg féle anyag és sokféle fonal(márka) van amelyeket az xszemezéshez használunk. Sajnálom, hogy a Keresztszemes Társaság oldala már nem érhetó el a neten, mert ott rengeteg információ vol mindenféle témában. A Fb-on is több csoport létezik, ott is szívesen segítünk, segítenek.

icuska54 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 6740

Szia!

 

Régen a xszemest  azzal a cérnával csinálták amit irsz... két elég lazán csavart szálú himzöfonállal, föleg pirossal....  

Manapság többnyire a 6szálas, főleg gobleinhez használt, osztható szálas cérnát használják. Finomabb, lágyabb kinézetü lesz a munka ezzel a fonállal, arról nem is beszélve, hogy egész pici x szemeket  is lehet vele csinálni és a szin választék is jóval nagyobb és ez jelentős előny pl tájképeknél, virágoknál , stb ...

Előzmény: tündérlepke (6738)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 6739

a hatszálas osztott hímzőfonal 2 szálával készül általában a keresztszemes hímzés, a kontúrok pedig egy szállal

Előzmény: tündérlepke (6738)
tündérlepke Creative Commons License 2013.07.23 0 0 6738

Sziasztok! Vettem ma egy keresztszemest, és azt írja a papírja, hogy kétszálas öltéssel kell készíteni! Kicsit elbizonytalanodtam, mert a cérna egy szála alapjában két (sodort) szálból áll. Hogy kell értelmezni? Félbe kell hajtani a cérnát, vagy egy száállal kell ebben az esetben :) Kezdőőőő vagyok :) Köszi a választ előre is!

Rece-fice Creative Commons License 2013.07.23 0 0 6737

Már itt áll napok óta az üdvözlő szalagom, de szabódok a befejezésen... Mivel ez valódi kongré szalag, nem kell hátoldal - de az alsó részt szeretném sarkosra készíteni. A minta is azt igényli.

 

Nincs frappáns ötletetek, hogyan lehetne ék alakban stílusosan lezárni? Máskor vissza kellett hajtanom, de ez egyszeresen lenne elegáns. Próbáltam a borsókát, de csak egyik irányba megy, és egyébként se fixálja eléggé - bár ki lehetne rojtozni...

 

De hogyan? Azsúrt sem tudok lépcsőzetesen varrni... A vagdalásosnál használt szoros öltések is csak a takácsvásznon mutatnak...

 

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/0/9/9/6/IMG_0011410996.jpg

 

AndiCi21 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 6736

Kedves Grea.

Nagyon tetszik a Vervaco párnád :) Megkaphatnám a leolvasható mintáját? Előre is köszönöm

Szép napot

Andi

Rece-fice Creative Commons License 2013.07.12 0 0 6735

Ez a minta szélesebb:

Előzmény: Törölt nick (6653)
Rece-fice Creative Commons License 2013.07.12 0 0 6734

Igazán érdemelnél ajándékot, Jucus, mert irgalmatlanul föl/meg/összedolgoznád!!!

 

Már itt is ereszkedik lefelé a nap - de 3/4 tízkor nyugszik... Ma-tegnap csak 34-35 fok van!

AZ ablakban még sikerül lekapnom a készülő szalagot:

 

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/6/6/3/IMG_0011382663.jpg          http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/6/6/3/IMG_0011382663.jpg

 

Nem tudjátok, már nem segít a THM>IMG-re módosítása a nagyításban?

Ez nem az ANtal Laci által a múltkor lerajzolt baranyai életfa - az túl keskeny lett volna a szalagon... Ez meg kicsit zsufi, de mutatósabb:-)

Érsekvadkerti lepedővégről való - szintén Nemzeti Múzeum és qtp.hu!

 

Előzmény: TJucus (6733)
TJucus Creative Commons License 2013.07.09 0 0 6733

Elvittem a Farkast és még pár képet a Camponába a kiállításra. Ha van kedvetek nézzétek meg. És szurkoljatok, hátha nyerek is valamit kis akármit. :-)))

 

Előzmény: Bolvariani (6727)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 6732

Köszönöm.

Nem nekem lesz (továbbra sem vonz a keresztszemes a gyönyörködésen kívül), csak segítséget kértek, ezért jobb most a webáruház.

Zsuzsát tervezem meglátogatni mert kíváncsi vagyok a boltjára, de hogy mikor jutok el oda azt nem tudom (remélem még ebbe az 5 éves tervbe belefér :-))

Előzmény: kenyérdurca (6731)
kenyérdurca Creative Commons License 2013.07.08 0 0 6731

Szia,

Békásmegyeren is kapsz Balogh Zsuzsánál. Ráadásul Ali baba barlangja... :)

Előzmény: Törölt nick (6728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!