Keresés

Részletes keresés

Fülee Creative Commons License 2008.04.29 0 0 607

Sziasztok.

 

Egy nagyon láma kérdés:

 

A Nikonhoz való telekonverterekkel csak a fókuszmotoros obikkal lesz AF, vagy van olyan típus, gyártó, ami a 80-200-al is együtt működik?

(csak mert a Nikkor katalóg a telekonvertereknél írja, hogy csak fókuszmotoros obikkal megy...)

 

Köszi.

L_a_s Creative Commons License 2008.04.25 0 0 606
Köszönöm, azóta vettem inkább egy fish eye-t. Azzal minden szuper.
Előzmény: jucco (601)
jucco Creative Commons License 2008.04.16 0 0 605
amíg nem sikerül az állás projekt, igen:(
Előzmény: Tejminátor (604)
Tejminátor Creative Commons License 2008.04.16 0 0 604

Azért rendszeresen megnézem képidet, habár ritkán szólok hozzá!

.

Nászút projekt most akkor végképp dobva?

Előzmény: jucco (603)
jucco Creative Commons License 2008.04.15 0 0 603
az vagyok:)
Előzmény: Tejminátor (602)
Tejminátor Creative Commons License 2008.04.14 0 0 602

Szia!

.

Már régóta szerettem volna megkérdezni, hogy Te "juco" is vagy, vagy ez csak a véletlen műve?

.

Üdv

Előzmény: jucco (601)
jucco Creative Commons License 2008.04.14 0 0 601
sztem próbálj kölcsönkérni egyet, pl.keress ismerőst, vagy oylan emberkét aki sokat fotóz épületet, tájakat, neki tuti lesz és tanácsot is jobban tud adni, mivel pótolhatnád....
Előzmény: L_a_s (597)
jucco Creative Commons License 2008.04.14 0 0 600
"mire érdemes figyelni" ront a fényerőn
Előzmény: Medige (598)
jucco Creative Commons License 2008.04.14 0 0 599
Működése, annyi hogy ha felrakod az obi+váz közé, az obid közelpontja változik (magyarán közelebb tudsz menni a témához, és a témához közel ott is éles lesz a kép ahol adig tök homály volt)
pl.: 75mm obi+25mm kgy közelpontja=50mm obiéval
persze a leképezés 75mm obiénak megfelelő /magyarán ha a 2verzió mindegyikét kipróbálod, ugyanolyan távolságra mehetsz legközelebb a fotózandó dologhoz, de a 75mm obi nagyobb képet fog adni u.azon távból/
*remélem szakszerűen, jól írtam le és nem fognak belekötni:P
Előzmény: Medige (598)
Medige Creative Commons License 2008.04.12 0 0 598
Sziasztok!
Valaki leírná nekem (röviden) a közgyűrűk lényegét, működésüket, mire érdemes figyelni...stb, sajna nem találtam cikket róla a neten, az is segítség lenne ha linket adnátok!
Kb annyi sejtésem van róla hogy segítségével egy sima objektív, makróként viselkedik vagyis olyan mintha makró lenne, de fogalmam sincs mik az előnyök hátrányok stb!
előre is köszi
L_a_s Creative Commons License 2008.04.10 0 0 597
Sziasztok!

Kerestem a választ, de nem találtam sajnos. Van egy Nikon D70-em standard obival (18-70 mm) és belső teret kéne fényképezzek, csak kb. web minőségben, úgyhogy nagylátószögű előtétlencsére gondoltam hirtelen (a mostani 18 mm x 1,5 = 27 mm kevésnek bizonyult, nem fogta át a teret rendesen).
Ennek az obinak a szűrőmérete 67 mm, de nem találtam ilyen méretben előtétlencsét. Mi a teendő? Nem létezik ilyen? Mi a megoldás? Egyszerű soligorra, vagy hasonlóra gondoltam.
Ha van bármilyen egyszerű megoldás, az is érdekel. Még arra is gondoltam, hogy veszek egy analóg nagylátószögüt, és utána szkennelem a képet.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Las
garfieldka Creative Commons License 2008.04.05 0 0 596
Ez jó! Mondtam, hogy magánban írj! Itt ritkán vagyok. Azóta vettem pár darabot, de mindnek van már gazdája. :(
Publikus a címem, megkereshetsz.
Előzmény: 300ds (594)
analóg Creative Commons License 2008.04.05 0 0 595
Nagylátószögű előtét videokamerára eladó, talán érdekel itt valakit.
Paraméterei: SONY VCL 0630 s 0.6x 30mm-es menettel, fém tubus, ezüst szín, hibátlan, napellenzővel, első hátsó sapival, gyári szütyőben ár 12.000Ft.
Új ára itt: 23.000FT http://www.argep.hu/product_359664.html
Email címem publikus
300ds Creative Commons License 2008.03.26 0 0 594
Persze hogy érdekel. Mennyibe kerülne?
Nekem Canonhoz kéne de lehet, hogy kellesz majd mégegy de az Pentaxhoz.
Vagy teljesen mindegy milyen tipusra teszem föl?
Előzmény: garfieldka (593)
garfieldka Creative Commons License 2008.03.26 0 0 593
Épp most vásárolok pár darabot, mert kérték mások is. Egyre többfélét lehet kapni, már nem csak M42-es objektívekhez valót, hanem más adapterekhez is.
Magánban írj, ha érdekel!
Előzmény: 300ds (591)
Százbolha Creative Commons License 2008.03.25 0 0 592

Ma már nagyon ritka a ""pöre" emulátor, inkább csak adapterre ragasztva árulják.

Főleg eBay-on.

 

 

Talán jobban is jársz ha veszel új adeptert emuval, a régit meg eladod.

Előzmény: 300ds (591)
300ds Creative Commons License 2008.03.25 0 0 591
Lenne egy olyan kérdésem hogy van nekem egy Pentakon 4/200-om van hozzá átalakítóm is.
Olvastam valahol, hogy van emulátor is hozzá csak azt nem írták hogy hol kapható, ehez szeretnék egy kis segítséget kérni. Merre lehet beszerezni azt a kis emulátort.
Százbolha Creative Commons License 2008.03.23 0 0 590

Nagyteléket könnyebb.. a hátsó részükből ki kell bvenni 7-8mm arra rá egy EOS bajonettet.

Mindezt úgy hogy a rekeszelés megmaradjon.

 

tervezés + esztergályos + fotóműszerész --> pénz,pénz,pénz

Előzmény: wbalogh (589)
wbalogh Creative Commons License 2008.03.23 0 0 589
Köszi a segítséget. Esetleg hogy tudom átalakítani eos végűre az obit?
Százbolha Creative Commons License 2008.03.22 0 0 588

Az alattad lévő hsz-t író úrat keresd meg mailban.

 

Vagy sétálj be az optiformba, vagy ebay-ról rendelj.

 

Link:

Egy ezresből ki kell jönnie, és úgye ezeknél az eszközöknél a minőségi mutatók sem lehetnek főszempontok

Előzmény: akika111 (586)
Százbolha Creative Commons License 2008.03.22 0 0 587

Igen lesz.

 

A canon gyárt ugynevezett makró adaptert is FD/EOS vonalon.

Ezzel nem lehet végtelenre élesíteni, de makrózáshoz közeli portrékhoz megfelel. Ép erre a célra gyártották.

Csakhát az ára,,,,

 

Második kép:

http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/fdlenses/fdeos.htm

 

 

***

 

Ettől egyszerübb, ha veszel 3-5eFt-ért gagyi kinai lencsés adaptert és kiveszed belőle a lencsét.

Én is igy használtam.

 

Aztán lehet esztergáltatni 8-10 eft-ért nagyon vékonyat, ezzel a tárgytávot kitolni 10-20méterig.

 

Drágább FD-s objektíveket inkább átalakítani szokás. EOS végúre.

Pl. az "L"-es nagyteléket.

 

****

 

Mindenkinek javaslom ne csak olyanokat halgasson meg FD/EOS ügyben akik csak adok-veszek szinten ismerik a problémát, hanem azokat is akik aktivan használják vagy használták Canon DSLR-eken ezeket a kiváló objektíveket.

Ez utóbbit nem neked írtam, csak általánosságban.

 

Előzmény: wbalogh (580)
akika111 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 586
 

Sziasztok!

 

Keresnék  52-ről 55-re szűrőmenet átalakítót (50mm f/1.8 II re szeretnék 55-ös szűrőt rakni) . Tudna esetleg valaki segíteni ebben? Illetve ha van valakinek elfekvőben egy, és szeretne megszabadulni tőle, azt szívesen átvenném.

Mélom publickus  : )

 

Köszönöm

garfieldka Creative Commons License 2008.03.17 0 0 585
Használhatod ilyen lencsés adapterrel, de nem leszel megelégedve a kép minőségével. :((
Az FD bajonett ma már egy lefutott dolog, csak a saját eszközök együtt adnak jó eredményt. Vagyis FD-s gép és objektív.
Előzmény: wbalogh (584)
wbalogh Creative Commons License 2008.03.16 0 0 584
Van valami más módja annak, hogy esetleg mégis használni tudjam? (azt kivéve, hogy veszek fd-s gépet :-) )
garfieldka Creative Commons License 2008.03.16 0 0 583
Ne is gondolkozz rajta! A jó minőségű fix objektívek képét is eléggé gyengíti, zoommal nem is érdemes próbálni. Szerintem.
Előzmény: wbalogh (582)
wbalogh Creative Commons License 2008.03.16 0 0 582
A kép minőségén nagy mértékben ront? Egy 70-210-es makro-t Szeretnék így használni amúgy.
garfieldka Creative Commons License 2008.03.16 0 0 581
Fénymérésed lesz. De általában egy lencsés FD/EOS adapterrel szokás az FD-s objektíveket az EOS vázakon használni úgy, hogy a végtelenig legyen élesreállítás. Persze ez a korrekciós lencse megváltoztatja a fényerőt és a használt objektív gyújtótávolságát is. És a képen is ront.
Előzmény: wbalogh (580)
wbalogh Creative Commons License 2008.03.16 0 0 580
Sziasztok! Szeretnék egy FD bajonettes obit eos gépen használni. Ha közgyűrűvel teszem a gépre lesz fénymérő? ( a váz eos 350D)
Előre is köszi.
Üdv.
Imi
edgar18 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 579
En is csak beleszoltam. Mindig van keznel valamilyen elfekvo objektiv.
Egy kis ugyeskedessel barkacsolassal ujra lehet hasznosittani.
Hat igen a munkatav kicsi lesz mer a kepoldali fosik az objektiv belsejeben van de nem sokkal . A vekony eloteteknel ez nem okoz gondot.
Egy kenyszer megoldas es Q jo felveteleket lehet loni veluk kulonben.
Előzmény: Százbolha (578)
Százbolha Creative Commons License 2008.02.10 0 0 578

Teljesen igazad van!

 

A forditott objektívvel 2 gond lehet digikompaktos fotózásnál.

 

1. Kicsi lesz a munkatáv (kb. filmtávnyi)

2. Túl nehéz --- az adaptereseknél még ok, de ott ahol a pici objektívre kell aplikálni, ott azért okozhat gondokat.

 

 

Egy jó M42 alapobjektív párezer ft. Egy nagyító objektív sem sokkal több és legalább olyan jó minőséget produkálnak, mint a nagydioptriás előtétek.

Előzmény: edgar18 (575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!