Keresés

Részletes keresés

adsr Creative Commons License 2021.09.10 0 3 15408

Üdv Mindenki,

Részemről kb 15 éve nem jártam erre, de most talán megint van némi apropója.
A 2005-ös egyetlen fellépésünk után 16 évvel újra nekiálltunk GG-vel, hogy összedobjunk vmi élő dolgot, ami néha konkrét, néha csak hangulatban lesz TD.
A technika összeállt, kezdődhet a munka (szórakozás).
A sok egyéb dolog miatt a haladás nem gyors, de a lényeg, hogy elkezdtük.
https://www.youtube.com/watch?v=7MO-Fm4LpQ0

 

Epsilon Creative Commons License 2021.09.09 0 1 15407

Most is épp a Heartbreakers-t hallgatom. Évekig elő sem vettem a CD-t, csak mostanában, amióta van egy klassz lejátszóm (peóbálok mindent végigpörgetni rajta), de nem voltam odáig érte. Az LP teljesen más. Tudom, hogy teljesen elektronikus zene, és sokan legyintenek, hogy minek bajlódni LP-vel, de bizony mérföldekkel lekörözi a nem tul jól digitalizált CD-t (a Heartbreakers-t valószínűleg még magnószalagra rögzítették és keverték le sztereóba).

Előzmény: m61petyus (15406)
m61petyus Creative Commons License 2021.09.09 0 0 15406

Örülök örömödnek :-) Remek darabja a sornak!

Előzmény: Epsilon (15402)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.07 0 1 15405

A Bandcampon kapható egy új Hoenig filmzene, ha érdekel valakit (The Gate) 

falum Creative Commons License 2021.09.03 0 0 15404

Ha valakit érdekel:

 

https://bookline.hu/product/home.action?_v=Palmer_Stephen_Tangerine_Dream_in_the_&type=200&id=5781749

 

Bár itt most még nem kapható máshol bizonyára.

falum Creative Commons License 2021.09.03 0 0 15403

Gratulálok!

Előzmény: Epsilon (15402)
Epsilon Creative Commons License 2021.09.03 0 0 15402

Mennyivel jobb, mint a CD!

Epsilon Creative Commons License 2021.08.23 0 1 15401

Nem hagytam ki, már úton van. A CD annyira hangos, hogy imitt-amott torzít. Kellemesebb, részletesebb és nagyobb dinamikai kilengéseket várok az LP-től. Én szeretem ezt a filmzenét, mindig egyben hallgatom meg. A 80-as években nyugatra tett utazásaimon alig vártam, hogy bevehessem magam egy lemezboltba, vagy egy Kaufhalle lemezosztályára :-)

Előzmény: m61petyus (15399)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.22 0 0 15400

Igen, a The Zest oldallal (mint sok más oldallal is) ez a baj, vagyis, hogy csak pozitív hsz-kat írhatsz, a többit törlik (kivéve ha Király Bandi írja őket). A jelenlegi kocsmaszagú kuplerájról, ami TD név alatt fut és egyre több idiótát foglal magába (kb. olyan, hogy már mindegy ki van benne, csak prüntyögni akarjon velük - most is összeszedtek Lengyel. - ban pár tökkelütött zenészt kísérőnek, a 3 idióta tökkelütött mellé) csak pozitív dolgokat lehet írni, ők mindent fantasztikusan csinálnak... Aha... Vagy 5 üveg be@stgates bor után ezt én is biztosan így hallanám. Gondolom ezért is árulja Feka Mama a borokat - nem tetszik a TD tribute? Igyál Inferno címkés bort és máris tetszeni fog meg a Paradicsomban fogod magad érezni. És ez a xar lassan már 7 éve fut!!! 😡😡😡

Előzmény: m61petyus (15398)
m61petyus Creative Commons License 2021.08.22 0 0 15399

Ritkaság repülj rá! Én szerencsés vagyok, mert amikor megjelent apum meghozta nyugatról az addig csak kazettán nyűvesztett  Flash Pioint és társait. Hozzá teszem a HB film albumon 3 track érint meg a többi azért hanyagolható, de benne a TD életműben.  

Előzmény: Epsilon (15394)
m61petyus Creative Commons License 2021.08.22 0 0 15398

Írták páran FB kommentár részen - szóval TQ és egy új partner tag produkciója csendült fel Varsóban :-) - nagyon sokan hasonló besorolásként tekintenek eme zenei műveletekre. Ulrich már más zenészekkel más formációban dolgozik valamin, ezt is sokan kérdezték és válaszolták. Mert sokan rákérdeztek a fotók láttán - Ulrich merre? -

 

Tehát az egyetlen még zenében markáns elem sem tag már. 

 

Amin felnevettem. Persze a Zeist oldal ömlengő rajongó leírta nagyon klaszz volt ez a varsói set list, a egyik legjobb TD koncert volt mint élmény életében. Erre egy kommentelő - ha sokat gyakorolnak, egész tűrhető tribute zenekar lesz ez a TQ project - dőltem a kacagástól :-) Persze egy óra múlva alábbi reakció komment eltűnt. 

 

Néha szórakoztat a tribute banda mint játékos sajtó figyelés, mert hallgatásra már rég kerülöm. Igazából csak megállapítom véleményem jó néhány TD rajongó osztja. Ez már csúfság.

 

Elfogadom azoknak akik lelkes örömteli rajongással övezik ezt a formációt és sok örömöt kívánok még számukra, de engem ez a cirkusz nem vesz meg, ezt meg fogadja el más aki a véleményem olvassa.  Ez nem TD, hanem csúfság!

Előzmény: Törölt nick (15397)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.19 0 0 15397

Na, a csonka tribute banda elkezdett megint koncertezni, tovább rombolva Edgar emlékét :(

falum Creative Commons License 2021.08.14 0 0 15396

Köszi.

Előzmény: Epsilon (15392)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.13 0 0 15395

TQ rajongó😃

Előzmény: Epsilon (15392)
Epsilon Creative Commons License 2021.08.13 0 0 15394

Na, ezen felbuzdúlva rákerestem az ebay-en és találtam egy új Heartbreakers LP-t F.országban 8 euróért (+6 ojró ajánlott nemzetközi posta), ami ha szerencsém van az árfolyammal, kijön 5e Ft alatt.

Előzmény: Epsilon (15393)
Epsilon Creative Commons License 2021.08.13 0 0 15393

A Heartbreakers lemez szokott lenni eredeti gyári csomagolasban az ebay-en. Már vettem volna onnan, de a szállítás mindig pont horribilis összeg lett volna.

 

a Dead Solid- hoz hozzáfűzném, hogy a Dream Music c. Silva Records CD-n nagyon jó minőségben vannak The Park Is Mine számok, Daedly Care, meg van egy kb. 16 perces Dead SolId Perfect szvít. A Helikopter Attack pl. nálam rendszerdemonstrációs szám.

Előzmény: Törölt nick (15389)
Epsilon Creative Commons License 2021.08.13 0 0 15392

Lehet, hogy valaki véletlenül beletenyerelt a mínusz gombba.

én nem szoktam plusz/minuszokat nyomogatni. Most kiegyenlítettem viszont azt a mínuszt Egy plusszal

Előzmény: Törölt nick (15390)
falum Creative Commons License 2021.08.13 0 0 15391

Arra én is kíváncsi lennék. Biztos azért,hogy ne legyen olyan melegem...

Előzmény: Törölt nick (15390)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.13 0 0 15390

Csak úgy kíváncsi lennék, hogy most erre miért kaptál mínuszt ... 

Előzmény: falum (15385)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.13 0 0 15389

A Heartbreakers vinylért nem olyan sok az a 4500 HUF (kb. 12-13 ajró) ... persze ha jó állapotban van.

Nem a legjobb filmzenéje a TD-nek, de van rajta 2-3 (szvsz) ütös szám (az egyik a Desire) - mondjuk nekem összességében jobban tetszik mint pl. a Legend (a TD számok gyengék, a 2 vokális szám számomra szinte hallgathatatlan - a Loved by The Sun jó szám lenne, ha Anderson nem randítana bele a (számomra) szörnyü hangjával. A másik vokális szám nem is TD szerzemény, de nem is jobb mint általában bármelyik Bryan Ferry szám:) vagy a Shy People (amin számomra csak a két címadó dal rúghat labdába:)

 

Nekem viszont nagyon tetszenek olyan filmzenék mint pl. a Deadly Care vagy a Dead Solid Perfect (kár, hogy ez utóbbi xarul van vágva és maszterelve is:( vagy a Catch Me If You Can (ami igaz, a CDn levö infó szerint a TD hozzájárulása nélkül jelent meg:)

 

A másik (részben) TD filmzene, amivel nem tudok mit kezdeni, az a 3 O'Clock High - itt megint szörnyüek a vokális számok (de ha jól tudom egyik sem TD szerzemény) és a Lévay számok simán verik a TD számokat:(

Előzmény: falum (15388)
falum Creative Commons License 2021.08.13 0 1 15388

Köszönöm a válaszokat. Igen nem fogják elkapkodni valszeg.:)) Ha lesz időm visszamegyek. Ha közben elvitték akkor meg így jártam. A White E. problémáról már beszéltünk korábban,nekem is olyan egyébként,akkoriban én is lementettem _Wav formátumban. Egyébként amilyen lökött vagyok a már meglévő klasszikus lemezek amik egyébként eredetiben is megvannak már (Rubycon,Richocet,Stratosfear, és Phaedra majd) lekaptam japán sacd formában is...Már csak bakin kellene.Lejátszóm nincs,úgyhogy nem aktuális. Egyébként abban a boltban láttam több TD vinylt is,többek között a Heartbreaks(!!!) lemezt is. 4500 ft ha valakit érdekel. Tudok adni majd telefonszámot is ha kell.

Előzmény: Epsilon (15387)
Epsilon Creative Commons License 2021.08.13 0 1 15387

Szia Falum!

 

A CD-n lévő képnek (Picture CD) önmagában nincs jelentősége. LOL. A 80-as évek elején gyártott első CD-kre nem nyomtattak képeket csak szöveget.

Az általad belinkelt Phaedra Picture CD a másiknak az újrakiadása. Külföldi órumokon is az olvasható, hogy a DADC Austria maszter (Picture CD) ugyanaz a maszter, mint az eredeti angol NIMBUS maszter. Nyugodtan megvehetted volna, de gondolom még visszamehetsz a boltba, szerintem nem fogják elkapkodni a népek :-)

Igazából az eredetivel kell vigyázni, amelyiken nem kép van, hanem szöveg, mert vannak olyan példányok, amiket a PDO gyárban gyártottak, és azokat veszélyezteti a CD-rothadás/barnulás - egy idő után nem tudja olvasni a lejátszó. Nekem ilyen az eredeti White Eagle CD-m :-( - igaz, még nem jutottam el odáig, hogy ne játszaná le a CD-játszóm. De már nem is izgat nagyon, mert a Pilots box set-ben valami iszonyatosan jó a remaszter!!!!!!, azt hallgatom, az eredeti CD pedig nyugdíjba vonult.

Előzmény: falum (15385)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.12 0 1 15386

Szia!

 

Én még nem találkoztam ezzel a kiadással, de szerintem a "kép" csak annyit jelent, hogy a CD-re ép van nyomva írás helyett.

 

Mivel a CD lejátszók 99%-ban nem látszik a CD és ezen a CDn a kép szvsz még védi is a tartalmat - ismert dolog, hogy a CDt nem a lejátszó felületen kell föleg védeni a karcolástól (ott még egy vékony müanyag réteg is védi, persze, ha nem ekével karcolják meg:), hanem a másik felületen, föleg az olyan típusúaknál mint a belinkelt második kiadás - (összehasonlítva a másik kiadással), én simán megvenném. Szerintem a remaszter ugyanaz (mivel a katalógusszám is ugyanaz) mindkét kiadáson. Persze ettöl lehetnek eltérések, attól függöen, hogy melyik országban gyártották a CDt, mint egyszer Epsilon Kolléga írta ha jól emlékszem a Rubycont és a White Eaglet illetöen.

 

Igazából a Virgin lemezeket illetöen föleg a Hades meg Pilots boxokat kellene vadászni, mert azokon a legjobbak a remaszterek és még egy csomó plusz dolog is van rajtuk, de értem, hogy ezek nagyon drágák sajnos:(

Előzmény: falum (15385)
falum Creative Commons License 2021.08.12 -1 2 15385

Sziasztok!

 

Tegnap voltam a helyi lemezboltban és ezt találtam:

 

https://www.discogs.com/Tangerine-Dream-Phaedra/release/9838326

 

Bár látszólag megegyezik az eredeti kiadással  a borító és a katalógusszám alapján,de ez egy kép cd.Akkor ezt nem játssza le a sima cd lejátszó? Nem mertem megvenni,mert gyanús volt. Vagy csak a nyomat a különbség? Magán a  lemezen ez a kód szerepelt:CDVP 2010

 

Az első cd-s kiadáson ez kellene szerepeljen:

 

https://www.discogs.com/Tangerine-Dream-Phaedra/release/1873599/image/SW1hZ2U6MzA3ODExOTg=

 

Válaszotokat előre is köszi:

 

Üdv,falum

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.10 0 0 15384

Sajnos én nem fogyasztok alkoholt, pedig lehet, hogy jobb lenne … miért?

 

Mert most már BOROKAT is lehet venni a be@stgate kocsmában Feka Mama fantasztikus címkéivel ékesítve. Kár, hogy nem iszom, mert jól beb@..va biztosan könnyebb lenne elviselni ezt a sok szemetet 😡😡😡

 

Szerintem mind Dante mind pedig Edgar forog a sírjában …😡😡😡

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.24 0 0 15383

A BC-on is kapható már AMA fantasztikusan innovatív TQ album. Kérem beajánlani klasszikus zeneszeretőknek is - ez az egyetlen lemez amire szükségük van. Ki lehet dobni a szemétbe az összes xar Mozartot, Bachot meg Beethovent! 

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.23 0 0 15382

Köszi, de nekem is megvan valahol, valamelyik külső merevlemez valamelyik eldugott zugában (vagy 10 másik nemhivatalos The Keep kötettel).

 

Ezen mindig jókat tűnődtem - hogy az Istenbe tudnak összehozni egy 1,5-2 órás filmhez 5-10 órányi nemhivatalos zenét???

 

Mindenesetre ez az Lp 1 az 1-ben a Pilots boxban megjelent anyag, ami ugye az egyedüli hivatalos, originál anyag, amit a TD annakidején leadott a filmhez.

 

Még az 1997-es TDI verzió sem az eredeti - a zenét Edgar egy Minidisc-en találta de és mivel nem volt valami jó minőségű + copyright okok miatt, agyontangentizálta és még hozzácsapott 3 középszerű számot. 

Előzmény: falum (15381)
falum Creative Commons License 2021.07.23 0 0 15381

Nekem van egy ilyenem:

 

https://www.discogs.com/Tangerine-Dream-The-Keep/release/533994

 

Asszem megvan flac-ban,de asszem wav formátumban is. Ha kéred küldöm.

Előzmény: Törölt nick (15380)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.19 0 0 15380

The Keep Lp megrendelve! Az ár elég borsos (32-58 Euro között - az enyém 35 volt), dehát ez van... Ezt a fajta gyűjtést is, mint minden szenvedélyt, meg kell fizetni 

tomtom4 Creative Commons License 2021.07.17 0 1 15379

Szombaton 10 órától a Musiclandben a Record store day-en megvásárolható a keep című filmzene vinylen. Sőt még két régebbi RSD-s kiadvány is van még .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!