Keresés

Részletes keresés

Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 713
Én Gazdagrétre nagyon szívesen mennék lakni az biztos. Én nagyon szeretem azt a lakótelepet.
Előzmény: Törölt nick (710)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 712
Igazad van. Gazdagrét nem annyira drága, inkább Wekerlét viszik túlzásba, pedig nem egy nagy szám. Neked mi a véleményed Wekerléről?
Előzmény: Törölt nick (710)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 711
Mondjuk ez igaz, lakást tényleg úgy kell vásárolni, hogy mennyire piacképes és hogy később hogy fogom tudni eladni.
Előzmény: Törölt nick (705)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 710
Gazdagrét nem _annyira_ drága. Wekerle az tényleg csak urban legend szinten jó. Van egyébként pár ilyen lakótelep, ami nagyon belterjes, kívülről alig költöznek be, a bent lakók viszont jól érzik magukat. (Pl. Őrmező).

Az ilyen szavazásokat meg nem kell komolyan venni, nemrég készült egy tanulmány, hogy a budapestiek tulajdonképpen szeretnek panelben lakni. Megkérdeztek 14 embert....szerinted? :)
Előzmény: Devil23 (707)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 709
Jó mondjuk nekem Gazdagrét is nagyon tetszik és mondjuk előbb nem jól írtam, kijívtom azért az is zöldövezeti rész és nagyon szép lakótelep. Azért Gazdagrét is van olyan jó, mint a Pók. Nálam mind a kettő első helyen van.
Előzmény: Törölt nick (706)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 708
(Ezekez képest viszont kurvadrága...:)
Előzmény: Törölt nick (706)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 707
Ill. nekem Gazdagrét nem kéz ki elittebbnek, mint Pók utca és Gazdagrét irreálisan túl drága. Na meg engem az bosszant fel leginkább, hogy szavazzon Bp. lakótelepi között Wekerle nyert, pedig Wekerle egyáltalán nem egy nagy szám. Sok házak elég el vannak hanyagolva, ott igazán nem csinálnak egy házon semmit. A földszinti lakások nedvesednek, vizesednek. Szóval nem értem, miért Wekerle nyer. Wekerle meg nagyon lehangoló, szocreálos hangulatú öreg telep. Bár sok helyen zöldövezet van, de ettől még nem egy nagy szám hely. És az is irreálisan drága. Szóval szerintem Gazdagrétnek vagy Pók utcának kellett volna nyernie inkább a szavazásnál Wekerle helyett. Mondjuk a Wekerlén a Kós Károly tér az valahogy még kinéz. A többi rész eléggé elhanyagolt. Költözzön oda aki akar :)
Előzmény: Devil23 (704)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 706
Gazdagrét más. Sokkal több a lakás azon a lakótelepen. Szerintem zöldnek az is elég zöld, közel van az autópálya, közel a hatalmas bevásárlóközpontok, közel a Széchenyi-hegy.

Pók utca valóban jól néz ki - első látásra! Aztán ha benézel a kis sétányokra, mellékutcákba, már előbújik a szög a zsákból. Ok, közel a Dunapart, de én sem megyek le mindennap. Ellenben a lakótelepen belül egy normális közért sincs, és nem a legjobb a közlekedés.

Tényleg jobb, mint sok más lakótelep - azért, mert nagyon sok a 4 emeletes ház, és viszonylag nagy a terület.
Előzmény: Devil23 (704)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 705
Sssz :) Azért Kispesten is érdemes szétnézni péntek-szombat este :))))

Lakást mindig úgy szabad vásárolni, hogy belegondolsz, később mennyire lesz piacképes? A panel manapság eleve nem túl népszerű, pláne ha még egy kevésbé jó hírű lakótelepen van.
Előzmény: Devil23 (699)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 704

Szerintem meg Gazdagrét semmivel sem külömb, mint a Pók utca és Pók utcában is sok jó állapotú ház van és ott is a legtöbbje rendben van tartva és Pók utca sokkal zöldövezetebb, mint Gazdagrét.

Előzmény: Törölt nick (701)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 703
Én nem fikázom, de 500 méterre lakom tőle. Panelprogramot ott még nem láttam, de lehet nem néztem elég jól körül :)) Békás ma már tényleg nem akkora gettó mint a rendszerváltás környékén volt, de nem is nevezhetjük elit lakótelepnek.

Figyelj, lakótelep szempontjából nincs új a nap alatt. Még ma is meghatározó, hogy anno milyen népeknek osztogatták az adott telepet. Ezért néz ki úgy pl. Havanna vagy Kőbánya egyes részei, ahogy.

Gazdagrétet, Pók utcát pl. az elitnek osztották, előbbiben sok a BM-es ház is. Kőbányát mondjuk nem. Meg Újpestet sem. Meg Kelenföldet sem. Ezek mind ennek megfeleően is néznek ki.

(Ha érdekel, tudok ajánlani egy nagyon jó könyvet, Ferkai András: Lakótelepek. Részletes leírások vannak, hogy melyik telepet hol baszták el, kiknek osztották, mikor épült, mi nem valósult meg belőle).

Előzmény: Devil23 (695)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 702

Az igaz, hogy kár, földszinti és ráadásul még az árát is megkérik rendesen (egy picit túl drága ahoz képest, földszinti). Ha emeletiről lenne szó, akkor még meg is érteném, hogy drága. Bár lehet, hogy azért drága, mert Zugló nagypolgári villanegyedén helyezkedik el. Fene tudja...

Előzmény: Törölt nick (700)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 701
Gazdagréten nem? :))) Javaslom hogy fáradj ki ezekre a helyszínekre mielőtt véleményt nyílvánítasz. Én tegnap este voltam ott. Érdemes szétnézni hány házat hoztak már rendbe....
Előzmény: Devil23 (691)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 700
ZUGLÓI 86 m2-es földszinti lakás ...innentől nem is érdemes tovább olvasni, földszinti lakást nem érdemes megvenni, pláne ennyiért (később nagyon nehezen adható el).
Előzmény: Devil23 (690)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 699
Nekem Kispest és Kőbánya Ó és Újhegy bőven megteszi. Nornmális helyek és a közelekedéssel no problém (bár néha a 85-ös buszok elég borzasztóan járnak).
Előzmény: murray (698)
murray Creative Commons License 2007.05.18 0 0 698

akkor menj inkább gazdagrétre. ismerös vagyok a pókban is és én nem vagyok oda érte.a gréttel a közlekedés meg vérgáz, a 139es busz

fene tudja

Előzmény: Devil23 (697)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 697
pedig nekem a 2 kedvenc lakótelepem bp-en gazdagrét és pók utca
Előzmény: Devil23 (695)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 696

már nem a 80-as, 90-es évek közepén élünk, amikor békásmegyer nem volt egy szép lakótelep

de ez már az utóbbi 5-6 éve eléggé megváltozott

Előzmény: Törölt nick (685)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 695

nem kell állandóan fikáznod békásmegyert, szerintem ezt már elég túlzásba viszed

lehet, hogy ez gazdagréten vagy őrmezőn is előfordúl (lehet akár melósok is)

Előzmény: Törölt nick (685)
murray Creative Commons License 2007.05.18 0 0 694

most erre mit mondjak? láttam már én is elitlakóparkban a lépcsön magéát összehányva fekvő alvó misspichát..

laktam is ilyenben a felettem lévő elit házaspár úgy ütötte a gyereket h hozzánk menekült  be szegény..

Előzmény: Törölt nick (685)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 693
És sajnos jellemző még Újpestre, Újpalotára, Zugló paneljaira és Rákoskeresztúrra. Azért ezeken a helyeken is elkezhetnék a felújításokat.
Előzmény: Devil23 (692)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 692
Viszont Békásmegyeren, Kőbánya Ó- és Újhegyen és Kispesten már elkezdték a panelprogramot és sok házon elkezdték a javításokat (hidd el ezt én tudom, sokat járok ezekre a helyekre és látom). Kőbánya Városközponti, Pesterzsébeti és Csepeli lakótelep házain viszont még a lakók sem akarják, hogy megcsinálják a házukat gondolom anyagi és egyéb gondok miatt.
Előzmény: Törölt nick (684)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 691
Ha már a Pók utcán sok házon megkezdődött az enyészet akkor Gazdagréten is, mert ott sem csinálnak semmit ezt hidd el. Ez kamu.
Előzmény: Törölt nick (684)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 690

Érdekelne ez a lakás viszont, de nagyon drága. Viszont nagyon jó helyen van és én azt a részt nagyon de nagyon szeretem Zuglónak. Nagyon szívesen mennék oda lakni, csak nagyon dráégák ott a lakások (még a kis garzonok is).

Egyébként Gazdagréten én nem hallottam, hogy sok panelprogramos ház van. Ott is sokan várják, hogy megkezdődjön a panelfelújítás. Ezt nem tudom honnan vetted.

Előzmény: chazar.utca gmail.com (688)
Devil23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 689
Apropó Gazdagréten nagyon sok a kocsilopás, kocsifeltörés, sokan panaszkodnak ott és az egyik nagynéném is lakott Gazdagréten és erre ő is igen felfigyelt.
Előzmény: Törölt nick (686)
chazar.utca gmail.com Creative Commons License 2007.05.17 0 0 688
ZUGLÓI 86 m2-es földszinti lakás ELADÓ!

XIV. ker. ZUGLÓBAN, a Cházár A. u. és Ajtósi Dűrer sor sarkán, 86 m2-es, Városliget közeli, 1920-ban épült polgári házban, csendes, földszinti lakás ELADÓ.  A 2 szobából (51m2 + 20m2), konyhából, fürdőszobából és előtérből álló ingatlan egyedi cirkó fűtéses, riasztóval felszerelt, közepes állapotú. A nagyobb szoba parkettás, 3 ablaka zárt-kertre néz. A lakás többi helysége járólapos, udvari ablakokkal. A nyugodt ház folyamatos felújítás alatt áll. (részben új tető 2005, teljes gázhálózat-csere 2006, udvarburkolás 2007, homlokzat és lépcsőház felújítás 2008) Ezért egy ideig magasabb közös költséggel kell számolni (18856.-/hó). Eddig bemutatóterem/irodaként üzemelt. A házban több iroda és üzlet működik. Tel: 30/500-9139 Ár: 22,5 MFt képek: http://kep.tar.hu/chazar-utca

Devil23 Creative Commons License 2007.05.17 0 0 687
Sajnos ez az életkép Kispesten is divat a lakótelepi részén, a nagymamám az uszoda felöli részen lakik a lakótelepen (az utolsó ház, Csokonai u. a Simonyi Zs. utcánál). Az uszoda és környéke (még nappal is) "életveszélyes környék". Annyi szedett-vedett embert látni ott állandóan, hogy az csuda (nem csoda, közel van a Kőbánya-Kispesti lepusztult metróállomás és oda települnek ki a hajléktalanok, részegek). Kispesti lakótelepnek a Simonyi Zs. u., Kisfaludy u.-i rész és a Csokonai u. vége az eléggé randa rész (még parkok, zöldevezet sincs). A lakótelep többi része (kiv. Corvin körúti 15 emeletes blokkházak, az Európarkkal szemben) az nagyon szép zöldövezeti.
Előzmény: Törölt nick (685)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.17 0 0 686
(Nem beszélve a parkolóban a Skoda 120-ast bütykölő mákospólós szakiktól, na ilyet szerte a lakótelepen lehet látni) :-)
Előzmény: Törölt nick (685)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.17 0 0 685
Még egy életkép Békásmegyerről: ismerősöm "jobb" házban lakik. Szombat kora délután három emberrel találkoztam a lépcsőházban, mind mata részeg volt. Ilyen azért a Pók utcában pl. ritkaság.
Előzmény: Törölt nick (684)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.17 0 0 684
Pók utca

Egy árva házon sem kezdtek meg semmiféle panelprogramot idáig. Gazdagréten legalább igen. Maga a lakótelep még kinéz valahogy, nagyjából rendben vannak tartva a parkok - de:

- kisker egységek döglődnek, max a piát-cigit árusító boltocskák élnek meg valahogy
- nincs központja a lakótelepnek, elvileg ez ugye a HÉV felé lenne, de ott is van egy Match meg pár üzletecske aztán hello
- semmiféle fejlesztés nem történik, sok házon már látszik, hogy megkezdődött az enyészet.

De tény, a többi telephez képest még elég jó.

Békásmegyer: én megértek mindent de továbbra is azt mondom: költözzön oda aki akar :)))
Előzmény: Devil23 (681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!