Keresés

Részletes keresés

gguszti Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13147
Akkor jó nagyot tévedtem. :(
Előzmény: lg18 (13144)
U-boat Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13146
"Újpesten tehát mernek nagyot álmodni"

Választási kampány beszéd célozva Orbán Viktor milliniumi beszédére...rögtön az elején tehát eldől miért is íródott meg ez a kampány szemét.
Bebizonyítva, hogy a Nemzeti Sport immáron nevében sem nemzeti. Silány MSZP-s propaganda szócső.

"a legnagyobb nemzeti kincsek között emlegetett Ferencvárosé"

Nem mi mi és nem a kormány emlegeti így. Hanem a prolik és a hozzájuk kötődő párt. Fényesen bizonyított melyik párt tartja fent a Fradi image-t bizonyítva a zöldek nép (internacionalizmus) csapata jelzőt. Azért vannak már Fradisták akik ezt tisztán látják és igyekeznek levakarni magukról a szennyet. A Nemzeti Sport is az ő szennyük...ezért is hívják úgy a lapot, hogy Fradi lap.

"engem egy évtizede mindenesetre hetekig világítgattak, hogy érdemes lehetek-e néhány százezres lakáskölcsönre"

Ez csak azért lehetett mert kicsúsztál a Postabank VIP-esek közül és se bejelentett munkahelyed se jövedelmed és jó kommunista módjára a vagyonod is már svájci bankszámlán van.
Hidd el egy munkahellyel és jövedelemmel rendelkező normális polgár pont 2 perc alatt kap hitelt. A másik kérdés...minek is kapna hitelt egy olyan nyomorult az én adóforinjaimból mint te.
Mert jól látom, hogy magadat többre tartod mint az Újpest vagy mint egy Nemzeti Szinház....szánalmas érvelés.

"ha éppen egy sportlap tiltakozna a sportba áramló pénzek miatt"

Ezért is nem sportlap a Nemzeti Sport. Búlvár szintű kommunista kampánylap.

"hiszen nincs egyetlen olyan szolgáltatása sem, amelyre a lakosság vevõ lehetne"

Pl a Diákhitel????????? Szimplán hazudsz!!!!!

"ilyen álhirdetés és a Földmûvelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium cégeinek ugyancsak nulla piaci értékû reklámjai között, amelyek a Torgyán, Szabadi tandem uralkodása idején a Ferencváros számláját hizlalták"

Akkor nemitt kellene irogatnod hanem elszaladni Torgyánhoz vagy Szabadihoz és végre kideríteni mennyi pénzt punpáltak a zöldekbe. Mert amint írod itt tiszta a képlet. Lehet megkeresned Csúcs Lászlót aki ugyan átvilágította a Fradit de a dokumentum titkos lett és azóta Csúcs sem a kisgazda pártban sem a politikai közéletben nincs jelen. Vagy érdemes lenne nekiszaladnod Furulyásnak aki naponta más számokkal bűvészkedik és nem tünik fel egy újságírónak sem a Nemzeti Sportból mint ahogy az sem tünt fel, hogy több százan tiltakoznak 3 napig a klubház elött és 3000 ember írt alé peticiót ebben az ügyben.
Akkor hol voltál? Akkor az öntudatos pártfegyelem irányított...mint ahogy most is?
Mitől ellenőrizetlen ez a pénz?
Kedves mitugrász firkász fehéren-feketén írták le mennyi pénz, mire és miért.
Egyszer csak a ti újságíró zsebetekben kutatna valaki "visítanátok mint a disznók" (By: Bayer Zsolt) mert nézzük csak miből is és hogyan lett eladva a Magyar újságok 90%-a? "Spontán" rablóprivatizáció...és minden maradt a régiben ti nyugodtak voltatok mert ugyanarról kellett ugyan annak tovább írni csak más név alatt. Erről mikor beszéltek? Mikor írjátok le, hogy nem történt rendzser váltás csak a kormányban és mondjuk Újpesten.

Tévedés.
Senki nemháborodott fel a Fradi pénzein. Csak mi szurkolók. Aljas hazugság amit mondasz ...félrevezeted az olvasót hiszen gyakorlatilag abban az időben az összes klub kapott állami támogatást...Dunaferr, Rába...
Sőt ha megnéznéd az archívumot te is látnád, hogy TE sem és a Nemzeti Sportod SEM írt ezekről a dolgokról. Főleg nem 94-98 között de Torgyánt sem a Fradi pénzekkel buktatták meg. Azért nem mert az a pénz annál azért zavarosabb...mert nem Torgyán a főbűnös hanem pont ti kedves vörös kiszolgálók.

Hallgatnak?
Miről? Bejelentés volt a közszolgálati TV-ben a hírekben mondták be. Te mint újságíró bármikor felkeresheted az MFB marketing vagy befektető részlegét információért...ezért szabad a sajtó.
De te és a kollégáid ezt nem tették meg "hanem" félálmos bozontos fejjel ülsz a kihült kávédnál és találod ki a hazugságokat amit elötte a piros telefonon XY elvtárs elmondott neked. Sikerült úgy cikket írnod, hogy nincs benne információ tartalom nevezhetnénk mondjuk politikai jegyzetnek is de ahoz meg tehetségtelen vagy mert az már egy szakma nem szóvirág halmaz.

"Megsúgják, félnek, ha ugrálnak, kimaradnak a jóból, inkább tehát hallgatnak, és reménykednek"

Ime a bizonyíték rá.. A Tamás Gáspár Miklósi eszmerendszer fwelbukkanása egy sport újságnál.
De tudod mit féljél is...van is miért. Mint ahogy Lovas István megmondta 1990-ben már összecsomagoltál de nem dobtak ki 2002-ben 12 évvel utána meg már félsz. Micsoda változások.
De kezd meg a csomagolást ideje rendet tenni oda bent is. Kinyitni az ablakokat és kicsit kiszellőztetni. "Tavaszi nagytakarítás"...tudod az SZDSZ régi jelmondata ne vesszen már homályba.

"Ugyanakkor amúgy emberként aligha kedveli, ha etetni akarják, ha lenézik a józan eszét, és teljesen mindegy, hogy ezt ki teszi: Pajor Gyulai,7i7-es, valamilyen volt elvtárs, a hiteltelen kommunista párt. "

Csupán jó lenne ha a jó híreket már nem te írnád és nem ebben a szellemű újságban. Igazad van lenne gondolat és gondolkozás és ne a firkászok szabják meg mi a jó és mi a nem jó. Mert ti ehez nem értetek, nektek ezt megmondják. Nektek jó volt 49 is, 57 is és jó volt 94-98 is...de az nekünk nem volt jó.

Ébredj Magyar.

U-boot

Előzmény: Erkölcs Erő Egyetértés (13119)
lg18 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13145
Az idézetnek persze két lényege van.

az Újpest hazaérkezett Svájcból

Vagyis a torna idején még messze nem kezdődött el a VB...

Előzmény: lg18 (13142)
lg18 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13144
Móri volt már pár helyen, asszem valami Fejér megyei csapattől vettük 2000 nyarán. Aztán kölcsönadogattuk ide-oda, és most visszatért. Nem olyan fiatal már, asszem 23 vagy 24 éves.
Előzmény: Szul (13136)
lg18 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13143
"hírdeti az MFB-t úgy, hogy azon nincs is mit hirdetni, hiszen nincs egyetlen olyan szolgáltatása sem, amelyre a lakosság vevõ lehetne"

Érdekes, a sarkon is hírdetik az MFB-t, a tévében is minden nap látom a reklámot. És egy Pajor-Gyulai kitalálja, hogy nincs mit hírdetni rajta. Még le is írja, hogy nem gazdasági szakember. Akkor minek köt bele olyan dolgokba, amihez nem ért? Csukott szemmel jár, hogy nem veszi észre: nem csak nálunk hírdet az MFB, hanem minden utcasarkon, minden tévében....

Jó dolog a szűklátókörűség...

Előzmény: Erkölcs Erő Egyetértés (13119)
lg18 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13142
"az Újpest éppen csak hogy hazaérkezett Svájcból, ahol a Genfben megrendezett "Bajnokok Tornáján" kétségtelenül órisási sikert aratott. A mai "Bajnokcsapatok Európa Kupája" díjmérkőzéseknek ezt az elődjét - vagy mondjuk kísérleti meccssorozatát - fölényes biztonsággal nyerte"

Hoppe László - Hoppe Pál: A Labdarúgó Világbajnokságok Csillagai (Budapest, 1966)

Montevideo, 1930

Miért nem mentünk ki?

13. oldal

Ja és Belgium is ott volt, mint 4. európai résztvevő.

Hogy hol tartott a foci ezekben az országokban?
Az 1934-es VB-n, ahol már minden fontosabb európaoi focinemzet képviseltette magát (kivéve az angolokat) a franciák a románok és a belgák is a 16 között estek ki. A jugók ki se jutottak.

Nézzük meg az indulókat...
First Vienna FC (Ausztria kupagyőztes,az 1929/30-as bajnokságban 3. helyezett)

Cercle Brugge Belgium (1929/30 nemzeti bajnoka)

SK Slavia Praha (Cseszlovákia 1929/30 nemzeti bajnoka)

Sete (Franciaország 1929/30 kupagyőztes)

SpVgg Fürth (Németország 1929/30 nemzeti bajnoka)

Újpest FC (Magyarország 1929/30 nemzeti bajnoka)

AGC Bologna (Olaszország 1928/29 nemzeti bajnoka)

Go Ahead (Hollandia 1929/30 nemzeti bajnoka)

Real Unión Irún (Spanyolország 1927 kupagyőztes,
1929/30-as bajnokságban 6. helyezett)

Servette FC (Svájc 1929/30 nemzeti bajnoka)

Most kötekedhet az sokE-s...

Előzmény: llila (13113)
gguszti Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13141
"Megérkezett az Újpest
NB1.hu

Antalya, február 9., 22.05

Kissé megfáradt játékosok lépkedtek be az antalyai szálló aulájába.

A fáradtság érthető is, hiszen szinte pontosan tíz órás utazás után érkezett meg az Újpest küldöttsége Törökországba. Az érkezés után vacsora várta a magyarokat, majd ki-ki gyorsan elvonult a szobájában, hogy kipihenje magát. Holnaptól ugyanis nehéz napok várnak a játékosokra, hiszen az edzések mellett legalább hét edzőmeccset szeretne lekötni a vezetőség."

HAJRÁ LILÁK!!!

Szul Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13140
:)))

Előzmény: gguszti (13139)
gguszti Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13139
Ja, nem a kérdésre válaszoltam... :) Szerintem az ifi-ből jött fel.
Előzmény: gguszti (13138)
gguszti Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13138
Igen, az a címlap tényleg jól nézett ki, még gondolkodtam is, hogy aznap megveszem. Most már nem sajnálom, hogy elmaradt...

Móri szerintem az Euroleasing-gel kötött szerződés alapján jött ide. De ebben egyáltalán nem vagyok biztos (sőt...), majd jön vki, és kijavít. :)

Más: szavazzatok újra és újra a stadionra (eurostadiums.com/Magyarország/Megyeri út), már a 9.-ek vagyunk 304 szavazattal!!!

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: Szul (13136)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13137
Azért az jó érzés, hogy nekünk sztárok jutnak, nekik meg a mi levetett darabjaink! (Szűcs, Szili, Zombori...)
Előzmény: gguszti (13133)
Szul Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13136
Mikor jott a Tulio meg a fagyisport is kenytelen volt rolunk irni es szerintem a cimlap is szep volt, meg is irtam sms-ben lg-nek.

Visszaallt a vilag rendje...

Es tehetnek egy szivesseget nekem is.
Azzal egyutt aki ezt ide bemasolta.

Mori az ifibol jott fel???

Előzmény: gguszti (13133)
gguszti Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13135
Gratula!
Legalább egy a miénk maradt...

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: Husky (13128)
gguszti Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13134
Azóta zölddé válhatott (...), de a feje nem lett szebb!
Előzmény: FradiKA (13132)
gguszti Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13133
Igazad van, tehetnek egy szívességet...
Kíváncsi leszek, mikor írnak mondjuk Szili igazolásáról ennyit. Tudom, az teljesen normális klubcsere volt, nincs mit firtatni rajta...

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: BELABACSI (13110)
FradiKA Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13132
Az lehet.Amikor meg nalatok volt.
Előzmény: llila (13131)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13131
Ki ez? Tippem:Szűcs Lajos.
Előzmény: FradiKA (13127)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13130
Én nem tettem el a teljes újságokat, csak az újpest vonatkozásu lapokat, mert 69-óta rengeteg összegyűlt már!
Előzmény: IVÓ (13126)
IVÓ Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13129
Azért nem éppen egál, mert nekünk 3 meccsünk is volt zsinórban, míg nektek csak kettő...
Előzmény: llila (13125)
Husky Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13128
Na akkor legyen már egy 13000. !
FradiKA Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13127
IVÓ Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13126
Én is a sportból néztem ki...
Előzmény: llila (13123)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13125
Akkor valószínü, hogy hétfőtől csütörtökig tartott a dolog és én azért nem vágtam ki az újságból a Volán-Fradit mert az minket nem érint, de ígyis egál, mert mi meg az első Fradi előtt játszottunk a Volán ellen.
Előzmény: IVÓ (13122)
Husky Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13124
A fradisport hű maradt önmagához !
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13123
A Sport Volán -Dózsát ír, ettől persze lehetett Budapesten.
Előzmény: IVÓ (13122)
IVÓ Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13122
Tehát:
1985
Január 14. Dózsa-Volán 5-0
Január 15. FTC-Dózsa 5-2
Január 16. FTC-Volán 3-2
Január 17. Dózsa-FTC 11-0

Mind a BS-ben volt...

Előzmény: llila (13120)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13121
Ti ugye szóba sem jöhettek, mert "büntetett előélettel" (Szabadi, Torgyán) nem is kell átvilágítani benneteket.
Arra nem gondoltál, hogy az MFB vezetői gazdasági szakemberek és jól látják hova teszik a pénzt.
Ja és a MÁV, BKV stb reklámokon nem háborodsz fel?
Nekem még sosem jutott eszembe, hogy a BVSC meccs után InterCytire üljek, vagy egy BKV meccs után villamossal menjek haza.
Bár a Dunaferr - Újpest meccs után lehet, hogy veszek pár méter csövet. Tököli mezén az a Dunaferr reklám ugyanis nem hagy nyugodni!
Előzmény: Erkölcs Erő Egyetértés (13119)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13120
Biztos az akkori Népsport ír faszságot, de a Szfv volán - Újpest fehérváron volt hétfőn.
Előzmény: Erkölcs Erő Egyetértés (13118)
Erkölcs Erő Egyetértés Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13119
Csak azért, hogy ebben az esős időben emiatt ne kelljen lemennetek az újságoshoz.

Futball, fehérje, forintok

Dõl a lé.

Nemrég még néhány erõsebb ember puszta kézzel is a földdel tehette volna egyenlõvé a málladozó Megyeri úti stadiont, ma a csodájára jár mindenki. A közelmúltban hangzott el az is, hogy nincs pénz jelentõsebb erõsítésekre, a vezetõedzõ a hatodik hely környékére kalibrálta a csapatot, most pedig cseh és brazil válogatottak érkeznek az öltözõbe, a középmezõnyt pedig felejtsük el, a cél a dobogó, a bajnoki cím, a nemzetközi diadalmenet, az elit, a csúcsok csúcsa.

Újpesten tehát mernek nagyot álmodni, és az álomból hipp-hopp valóság is válik, hiszen mint említettem, dõl a lé.

Csak az a kérdés, hogy honnan.

Több mint érdekes, hogy most mindenki csöndben van.

Nem, nem a legfrissebb hírre gondolok, arra a félmilliárd forintra, amellyel a Magyar Fejlesztési Bank tulajdonrészt szerez a csapatot mûködtetõ részvénytársaságban, elvégre az színtiszta üzletnek tûnik. Bár kissé furcsa a sebesség, hiszen a miniszterelnök alig egy hónapja tette közzé ezt a lehetõséget, és máris, a bank - az egy hónappal ezelõtt elhangzott ígéretek szellemében - már át is világította az Újpestet, meggyõzõdött a gazdálkodás makulátlanságáról, és képes volt ennyi idõ alatt pontosan meghatározni az értékét is. Az pedig magyar léptékkel mérve horribilis, hiszen ha a húsz százalék ötszázmillió forint, akkor egyszerû számtanfeladat rájönni arra, hogy bizony, ennek a klubnak a jelenlegi piaci értéke két és fél milliárd forint, azaz nagyobb, mint mondjuk a nemrég még a legnagyobb nemzeti kincsek között emlegetett Ferencvárosé, amely a nyáron éppen százmillióval kevesebbért talált gazdára. Mivel nem vagyok gazdasági szakember, csak kalapot emelve bámulhatom a bank tempóját, engem egy évtizede mindenesetre hetekig világítgattak, hogy érdemes lehetek-e néhány százezres lakáskölcsönre, amibõl az következik, hogy én nyilván kissé bonyolultabb vagyok egy futballra szakosodott társaságnál, bár ebben olyan nagyon õszintén nem hiszek.

Szóval nem erre gondolok, még akkor sem, ha a politikában vihart kavart ez a szerepvállalás. A politikusok kenyere, hogy eldöntsék, a köz pénze hol van a legjobb helyen - az MFB tisztán az állam tulajdona -, alighanem okkal váltana ki megütközést, ha éppen egy sportlap tiltakozna a sportba áramló pénzek miatt, bár azt kétlem, hogy az államnak abban a profi szférában kellene ezt a szerepet vállalnia, amely színtiszta vállalkozás, legalábbis annak kellene lennie.

Én most arra gondolok, hogy az MFB, és rajta keresztül az állam, a közpénz már otthon érezheti magát Újpesten. A bank jó ideje utal oda csinosabb összeget reklám címén, a felirata ott is virít a mezeken, hirdeti az MFB-t úgy, hogy azon nincs is mit hirdetni, hiszen nincs egyetlen olyan szolgáltatása sem, amelyre a lakosság vevõ lehetne. Azt pedig röhejes még elképzelni is, hogy mondjuk az autópályákat építõ Vegyépszer elsõ embere éppen egy Újpest-meccsen szurkolva ütne a homlokára azokban a napokban, amikor beruházót keres: hát persze, az MFB, hogy ez miért nem jutott korábban az eszembe!?

Talán az én szûklátókörûségem az oka, de fel nem foghatom, mi a különbség az ilyen álhirdetés és a Földmûvelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium cégeinek ugyancsak nulla piaci értékû reklámjai között, amelyek a Torgyán, Szabadi tandem uralkodása idején a Ferencváros számláját hizlalták. Teljesen mindegy, hogy a fehérjefeldolgozó cég vagy egy bank felesleges reklámja révén dõl a lé valahova, ez bizony az adófizetõk pénze, és ellenõrizetlenül dõl.

Arról, hogy a két eset mégsem ugyanaz, legalább két jel is árulkodik. Az elsõrõl Szabadi Béla exállamtitkár tudna sokat mesélni, aki az említett ügyek miatt is került elõzetes letartóztatásba, pórázon vezették, és a vádirat is a szemére olvassa áldatlan ferencvárosi ténykedését. A másik pedig a már említett csend.

Most senki sem tiltakozik. Torgyánék idején a klubok egymással vetekedve háborodtak fel, micsoda disznóság, hogy a Fradival kivételeznek, államilag támogatják, azaz az újpestiek, a kispestiek, a gyõriek, a debreceniek, tehát az egész ország fizeti a cechet az Üllõi úton, miközben a többi klub, amelyet nem áldott (?) meg a sors egy koalíciós vezér miniszterrel, a mindennapi betevõt is verejtékek árán kaparja össze.

Minden szó igaz és jogos - volt.

Most azonban - elnézést, de nincs jobb szó - mindenki kushad.

Megsúgják, félnek, ha ugrálnak, kimaradnak a jóból, inkább tehát hallgatnak, és reménykednek. Saját tõke nincs, ha van is, az nem számottevõ, és a jelek szerint csak az maradhat életben, aki tartja a száját, jó képet vág mindenhez, és ennek megkapja a jutalmát. Ez sem biztos, de legalább egy esély.

Futballszeretõ ember nem is hallhat jobb hírt annál, hogy megszépül egy stadion, brazil sztárt láthat hétrõl hétre a magyar bajnokságban. Ugyanakkor amúgy emberként aligha kedveli, ha etetni akarják, ha lenézik a józan eszét, és teljesen mindegy, hogy ezt ki teszi: Torgyán, Szabadi, valamilyen bank, az állam.

Csupán arról van szó, hogy a jó híreket is jó lenne jó érzésekkel hallani.

Pajor-Gyulai László








Erkölcs Erő Egyetértés Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13118
Hülyegyerek !

Akkor ugye 3 nap alatt ti 3 meccset játszottatok.
Mi két meccset a Volán meg egyet.
És így volt teljes az az egy forduló amit bevittek a BS-be.
Kedden meg biztos Volán mezben játszottatok ellenünk.

A genfi Bajnokok Tornáját csak egyszer rendezték meg.
Akkor is valami nemzeti ünnep miatt.
Se elötte se utána nem volt több Bajnokok Tornája.
Ennyire fontos torna lehetett.
Csak szólok : régen a Pajtás kupát is minden évben megrendezték.
És a Bajnokok Tornáját ?

Előzmény: llila (13114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!