Keresés

Részletes keresés

Fecóóóóóóó Creative Commons License 2019.04.05 0 0 16821

Hasonló, de butábban van megoldva. Belül 8-as csavarok vannak műanyag "szárnyas" anyákkal. A + dinse fixen össze van kötve az euro csatlakozóval. Úgy lehet polaritást váltani ha bent felcseréli az ember a + - csavarokon a dinsékre menő kábeleket/sarukat, de ilyenkor ugye az előlapi dinse is felcserélődik. Heginfon vannak róla képek ahol látszik.

Ha nem nyűvedt volna meg akkor már át lenne alakítva. A +-ról leveszem az euro kábeljét és kap egy hosszabbat szemes saruval amit lehet külön cserélgetni a csavaroknál.  Ez előtt egy jasic mig180 volt míg meg nem könnyítette  valaki a melós autót a szerszámoktól. Azt kívül lehetett cserélgetni ami pofon egyszerű dolog, csak annyi hátránya van, hogy a lógó macskap_cs cipelésnél folyton fent akadt valahol. Két hetet dolgoztam egy kölcsönkapott 195-ös alufluxal ami kb kétszer körbehegesztette már a földet hiba nélkül és szépen tette a dolgát. Ezért is lett iweld, na meg azért mert árban nagyon alatta volt az összesnek.

Előzmény: kunberci (16818)
kunberci Creative Commons License 2019.04.05 0 0 16820

A jasic ajtajának egyik fele is csálén (kifelé) áll. Az a lényeg, hogy jól működjön.

Előzmény: Hobbit_G (16819)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.04.05 0 0 16819

A 195 aluflux ajtaja nekem zörgött, nem feszült csukódáskor. Pici feszegetést kapott, meg se nyekken :D

Apróságokon fel sem nézek már, olyan átlagos lett mindennél :(

Előzmény: Fecóóóóóóó (16817)
kunberci Creative Commons License 2019.04.05 0 0 16818

Elvileg a Jasic pro MIG 160-as gépemre is ugyanilyen garancia vonatkozik, hogy futár hozza-viszi, ha baj van. A Te gépednél, hogy volt (lett) megoldva a polaritásváltás? Nálad is így néz ki?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150658081&t=9127251

 

Amennyiben másképp van megoldva nálad, akkor majd tehetnél fel képeket róla.

Előzmény: Fecóóóóóóó (16817)
Fecóóóóóóó Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16817

Igen, ezt olvastam.

Érdekes mert csak az 5kg-os tele dobbal csinálja. Sg2 ami kb 1/3-ig volt azzal semmi. A tele porbeles meg nyikkan egyet minden fordulatnál.

Ami még nem annyira tetszik  az az, hogy az ajtaja nem csukódik rendesen mert lóg, de ezen segítünk, ez legyen a legnagyobb baja.

Az iweld kft hozzáállása eddig teljesen korrekt. Sajnálják, hogy meghibásodott, futár elvitte, jövő héten javítva hozzák vissza.

Előzmény: kunberci (16804)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16816

Üdv.

Szerintem neked bőven elég lenne a kisebb gép is a 130-as(120A).

2.5-ös elektródával fogsz hegeszteni....arra több mint jó.

Akkor megmarad egy ötösöd.

Amiből esetleg tudsz venni mást is.

Amint látom úgysem használnád ki a nagyobb teljesítményt.

 

Előzmény: theman3 (16815)
theman3 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16815

Köszönöm mindenkinek.

 

Azt hiszem erre mozdulok rá, https://gepszerszam.hu/termekek/iweld-gorilla-pocketpower-170-160a-hegeszto-inverter-ajandek-p1011.html?parent=103

 

Nem tragédia az ára, ha elromlik nem olyan mintha egy 100.000 -es gép romlana el.

 

A fogalmakkal egyébként tisztában vagyok, csak nem írtam jól, kapkodtam. Elég az MMA.

 

Valaki krdezte mi történt a Lidl- s géppel. Tulajdonképpen semmi, kb 2 cm huzalt kitolt, és onnan már semmi többet nem csinált. Lámpák világítottak, búgott, de sem a drót nem jött ,  egyszerűen semmi nem történt.

kunberci Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16814
Előzmény: theman3 (16812)
Bmrenault Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16813

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150737686&t=9222005

plusz infó

https://heginfo.hu/mma-hegesztes/iweld-gorilla-microforce-120-vrd-hegeszto-inverter/

Amit linkeltek neked először, porbelessel szerintem ne foglalkozz ennyi hegesztés esetén.

Eleve a gép is többe kerül, a porbeles huzal is, néha nem árt kitakarítani a huzalvezetőt hülye pakoláskor "megtörhet"  stb..

Ha ezt a kicsit veszed, vehetsz mellé új sisakot  kábelt stb.

A trafóshoz képest sokkal könnyebb az inverteres hegesztőgépek használata.

Ez alig drágább

https://gepszerszam.hu/termekek/iweld-gorilla-pocketpower-170-160a-hegeszto-inverter-ajandek-p1011.html?parent=103

 

https://gepszerszam.hu/termekek/hegesztestechnika-c10150/iweld-hegesztogepek-c101/mma-ivhegeszto-inverterek-c102/hobby-kisipari-karbantarto-gepek-c103.html

Előzmény: theman3 (16805)
theman3 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16812

Köszönöm.

 

Nem fontos, hogy tudja mindkettőt,talán az inverteres egyszerűbb és ez miatt talán kevesebb a hibalehetőség. Inkább a megbízhatóság , élettartam irányába mozdulnék el, és a "tudásból" engednék. Megpróbálom használni az inverterest, talán belejövök és nem lesz rosszabb mint a sima trafó.

Linkeltél egy ilyet : RILON ARC 200T   Ez minőségben jobb?

Előzmény: kunberci (16810)
maseratisti Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16811

Azért azt leírhatnád mi volt a probléma a LIDL géppel? Kíváncsi vagyok.

Előzmény: theman3 (16809)
kunberci Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16810

A második gép már kifutó széria. Mondhatni azért ilyen "olcsó". Ez fix MIG (porbeles, huzalos) munkakábellel rendelkezik. Ami pálcás, és porbeles hegesztésre is alkalmas ennél nem nagyon van olcsóbb, amit érdemes megvenni.

 

Megmondom Neked őszintén, hogy nekem a porbeles hegesztés nem jött be, habár én csak egyszer próbáltam. Nekem olcsóbban jön ki egy corgon gáztöltet, és egy 5kg-os SG-2-es huzal, mint egy ugyanekkora ESAB-os porbeles huzal.

 

Amint olvasod itt a fórumban, az Iweld gépekkel is akadnak problémák, de ezek a gépek azok, amiket már érdemes megvenni. Te is tapasztaltad, hogy a Lidl-is gépet nem. Az igaz, hogy hegesztésre is baromi sokat el lehet költeni. Fajlagosan a porbeles huzal is k@rva drága, az igaz ha nagyon keveset hegesztesz, akkor ez nem annyira számít.

 

Neked kell eldönteni, hogy mennyit szánsz hegesztőgépre, és ezek is elromolhatnak, a kalkulációba ezt is bele kell venni.

 

 

 

Előzmény: theman3 (16809)
theman3 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16809

Szia!

 

A második még nagyon nehezen de belefér, drágábbat már nem vennék. Igazából nagyon ritkán használom, és ha 3 év múlva előveszem (sajnos nálam ez előfordul) és rossz megütne a guta.

 

Átnézem amit küldtél, köszönöm.!

 

Előzmény: kunberci (16806)
kunberci Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16808

"Csak a drágábbaknak van hordozó füle? "

 

Mi számít drágának?

 

 

Általában úgy van, ahogy a képeken látszik. Amelyiknek nincs füle, annak általában vállpántja van. Az én Jasic promig 160-as gépemnek sincs fogantyúja, ahhoz is csak vállpánt van, pedig ez sem a legolcsóbb gép.

Ez a fogantyú, vállpánt kérdés érdekes, mert szerintem ez is az anyagspórolásra vezethető vissza.

A kisebbik rilonhoz pl: volt fogantyú, és vállpánt is.

 

Általánosságban a munkakábelek vékonyak, és rövidek szoktak lenni. A réz marha drága, ezért azon spórolnak a gyártók a legjobban. 

Azt is figyelembe kell venni, hogy a kiválasztott gép kis, vagy nagy dinse csatlakozóval rendelkezik-e, mert a kábeleknek ehhez is alkalmazkodni kell. Az én 160-as rilonom 10 mm2 kábellel van szerelve gyárilag, és az volt bekötve a nagy dinse csatlakozóba, ami 35-70-es volt, tehát minimum 35, maximum 70 mm2 kábel fogadására volt alkalmas. Szépen nézett ki a vékony kábel a nagy dinse csatlakozóban, ami 2-3 szor megvolt tekerve, hogy a csavar megfogja. Ezért írtam, hogy kábelt érdemes cserélni. Nálam az 5m munkakábel, és a 4m testkábel vált be.

Nekem mindkét gépem nagy dinse csatlakozós, mindkét gépnek a kábeleit cseréltem, sőt a jasic cserélt 4m-es MIG munkakábele helyett is vettem egy 5 métereset plusszba, és a testkábel helyett is vettem még egy 4m-es 35-ös kábelt. 

Amennyiben 70e Ft-ot szánsz a gépre, akkor megvenném a helyedben a 200A-es rilont, és ha nagyobb teljesítménnyel akarsz hegeszteni vele, akkor később egy munkakábel csere.

Ha jó gépet szeretnél, jó kábelekkel, az sajnos olcsón nem megy.

Előzmény: gepesz (16807)
gepesz Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16807

Mint írtam itt valamikor, venni akarok egyet.

Nézegetem a linkelt gépeket. Csak a drágábbaknak van hordozó füle?  Vagy van hozzá valami vállszíj? Nem szól a leírás a munkakábelekről, csak ingyen pálcáról. Alapból jár hozzá és azért nem? Vagy.....?

Az első link elején lévők jöhetnek szóba.

Annyira kell, hogy szinte csak a tudatnak, hogy van. A meglévő Hetra 100-as nem volt használva talán egy éve.

Előzmény: kunberci (16806)
kunberci Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16806

Két lehetőség közül választanék a helyedben:

 

1. 

Olcsó inverteres MMA gép (pálcás).

https://gepszerszam.hu/termekek/akcios-termekek-cd0/akcios-hegesztestechnika-cd10150/akcios-iweld-hegesztogepek-cd101/akcios-mma-ivhegeszto-inverterek-cd102/akcios-hobby-kisipari-karbantarto-gepek-cd103.html

 

2.

Kicsit drágábban: Szintén inverteres gép, ami kombi, MMA (pálcás), és porbeles huzal hegesztésére is alkalmas. (Palackkal, és reduktorral kiegészítve sima huzalt is hegeszthetsz vele).

https://www.civishegesztohaz.hu/?t=2294

Ennél a gépnél mind a két eljárással lehet hegeszteni, amivel szeretnél.

 

Mennyi a keret a gépre?

Előzmény: theman3 (16805)
theman3 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16805
Sziasztok!

Minden alap és tudás nélkül állok neki kb 5 évente heggeszteni.
Főleg zárt szelvények, polcok, kerítések, ami a ház körül előfordul. Mindezt egy régi trafóval,az elején még rossz, de a végén már elmegy a minőség.
Miután tavaly itt sokat olvasgattam, arra gondoltam nem invertert veszek az ilyen fajta melóra, hanem egy porbeleset, azzal talán nagyobb sikere lehet a kezdőknek. Megvettem a Lidl-is csodát de nem működött, a garanciális ügyintézés 3 hónap volt.
Most itt állok, es tanácsot kérek, maradjak a porbeles vonalon vagy vegyek egy invertert, azzal is mehet a dolog? Előrelépés lenne ez könnyebbségben a trafóhoz képest?
kunberci Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16804

Erről a "nyekergésről, nyiszorgásról" a heginfo is írt.

 

 "Aztán ennek az új dobtartó adapternek tudtam be azt a “nyekergő” hangot is, amelyet hegesztés közben hallottam, ugyanis a huzaldob bizonyos helyen mindig úgy ért hozzá a műanyag dobtartóhoz, hogy nyekeregjen egy kicsit. Többször is megigazítottam, de mindig hallottam ezt a hangot. Ez az elődben nem volt, igaz ott más volt a dobtartó kialakítása. Nos ez legyen a legnagyobb bajuk. Huzalt úgy sem cserélünk naponta a gépben, a nyekergésre meg majd kitalálnak valami jó megoldást az élelmes felhasználók. Amúgy nem különösebben zavaró (nehogy azt gondoljuk, hogy fülsiketítő nyekergés tört ki a hegesztőgép belsejéből), csak feltűnt egy plusz hang hegesztés közben, ennyi. Mindent elmond a hegesztőgépről, hogy ez volt a legnagyobb problémám vele "

 

https://heginfo.hu/mig_mag_hegesztogep_teszt_video_bemutato_unboxing/iweld-gorilla-pocketmig-185-aluflux-hegeszto-inverter/

Előzmény: Fecóóóóóóó (16803)
Fecóóóóóóó Creative Commons License 2019.04.04 0 0 16803

Köszönöm a válaszokat!

Megvettem, egyelőre nem vagyok elragadtatva. A poti ahogy már írták a huzalsebességet állítja. Próba képpen kis terepi munka közben összesen kb 20 perc meló után gondolt egyet és lerúgta a 32C biztit, azóta se kép se hang. 30x30x2-es zártszelvélyből varrtunk szerkezetet, még csak nem is folyamatosan, porbelessel mert eléggé fújt a szél, szóval meg sem melegedett. Remélem csere után nem lesz több ilyen jellegű probléma.

Ami még kicsit idegesítő az az, hogy 5kg-os dobbal, nagyobb előtolásnál nyiszorog valahol a dobtartónál.

Előzmény: Rahed Lee (16766)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 16802

Nem,nem a gyárival.

Mikor a Rilont vettem...nem is kértem hozzá a gyári kábeleket.

Adtak hozzá normális vastagságút...hosszúságút(alkudtam egy kicsit).

 

Most az Iweld minit sem a gyárival használom(rövid is volt,és vékony is).

Ugyan a testcsipesz,és az elektróda fogó nem volt rossz.

De ezeket is komolyabbra cseréltem.

Ha több vagy sok a költözködős meló akkor legalább kell 4-5m-es kábel.

Mindenki maga dönti el,hogy melyiket milyen hosszúra hagyja.

 

 

Előzmény: Gepesz35 (16800)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.03 0 1 16801

sziasztok, van egy asztali profil hajlítóm eladó kedvező áron, ha valakit érdekel keressen meg e mail en. (publikus)

 

ilyenről van szó de nyílván nem új és a festék már lekopott ahol használtam.

 

https://www.uni-max.hu/termekek/femmegmunkalas/cso-es-idomhajlitok/profilhajlitok/asztali-profilhajlito

 

23 000 ft ért vihető postaköltséggel együtt

 

bocsi az offért de sok itt a barkácsoló kedvű ember és érdekelhet valakit. 

 

ati

 

 

Gepesz35 Creative Commons License 2019.04.03 0 0 16800

Köszönöm a segítséget.Te a gyári kábeleivel használod?

Előzmény: ívhegesztő1977 (16797)
Rahed Lee Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16799

Én sem gondoltam komolyan, hogy ne tudnák megoldani ha akarnák. Csak azt nem értem, hogy mégis miért gyártják milliószámra az efféle, totálisan értelmetlen digit kijelzéssel az egyébként jó gépeiket.

Előzmény: ívhegesztő1977 (16798)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16798

Az Awi gépeknél a kínaiak is meg tudták oldani a valós kijelzést,nem csak az olaszok:)

Pl. a régi Stahlwerk gépeknél is a beállított értékeket mutatta a kijelző....

 

 

Előzmény: Rahed Lee (16783)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16797

Visz mindent....

Bár MMA-val nem lesz egyszerű az alu hegesztés:).

Felrakó elektródával(élkefém)is hegesztettem vele(ekevasat)azt is gyönyörűen vitte.

Az egyik legjobb gép.

Nekem most van egy Iweld mini,amiben van Hot Start,Anti Stick,Arc Force...

de hogy őszinte legyek nem veszek észre különbséget....a Rilon-hoz képest.

Előzmény: Gepesz35 (16789)
kunberci Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16796

Valószínűleg én is ezt fogom alkalmazni. 

Előzmény: vaz05 (16795)
vaz05 Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16795

Én felírtam egy papírra a beállításokat, azt pedig felragasztottam a palackra.  Mikor megvettem a gépet rászántam az időt, és belőttem milyen vastag anyaghoz, milyen beállítás kell.

Előzmény: kunberci (16794)
kunberci Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16794

A 160-as rilonom, ha valamikor tönkre megy, akkor is ilyet fogok venni helyette, ha kapható lesz. Nincs túlbonyolítva, bekapcs aztán már mehet is az ipar. Látom az Amper kijelzést. A jasicnál állítottam valamit rajta, tesó megkérdezte, hogy az előbbi állás hol volt, mondom neki, hogy tudja már a fene. Kijelző nélkül nehéz megjegyezni a beállításokat. Mivel én kint használom, még azt sem mondhatom, hogy felrovom a beállításokat a műhely falára.

 

Amikor a kert végében használom a rilont, akkor nekem is van rajta plusszba 65-70 méter 2,5-es vezeték. Úgy is működött.

Előzmény: DiszkoszMMA (16793)
DiszkoszMMA Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16793

Nekem is a 160-as van és teteszik a színe. :-)

Én főleg bázikus pálcával használom, mert úgy érzem azzal szebb varratot tudok csinálni.

Már használtam vagy tíz különböző fajta rutilos és bázikus pálcával, illetve most is van itthon pár fajta ami még kipróbálásra vár. Leolvasztotta eddig mindegyiket. :-)

50 m-es 2,5-ös hosszabítóval is használom, úgy is működik.

Előzmény: kunberci (16791)
Rahed Lee Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16792

Akkor a kínaiak észhez tértek :-)

Előzmény: tonycrow (16790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!