Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Oczu Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41751

Az addig szép és jó, viszont nekem a gyári 7!!! évet bírt ki. Hátul egy tescos gumi van fenn, fél év alatt ronggyá szakadt.

Előzmény: lantosjr (41750)
lantosjr Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41750

háháááá...

én is most cseréltem ablaktörlőt... :) azzal a spec oldalról belemenő pöcökkel :)

úgy, hogy olyan helyen dolgozom, ahol jóval olcsóbban jutok hozzá autós cuccokhoz, került volna a szett 7ezerbe...

vettem szépen noname ablaktörlő lapátokat öccá forintért és kicseréltem a gumit :)

megúsztam óccón a dolgot :)

Előzmény: bananatree (41749)
bananatree Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41749

tavaly én is elhittem a Champion tesztet itt a TC-n (ill. fizetett reklámot), a "mindenhez van adaptere" dumával együtt, és vettem jó pénzért belőle.

Persze nem lehet felrakni.

Utóhasznosítás jelszóval a nagyobbikat felraktam az off autóra, mert annak egyszerű U kampója van. Középen(!) 15cm-en nem ért a szélvédőhöz.

 

Championt én még egyszer soha.

 

Valeo.

szép is, jó is, fedősapka is volt a készletben.

 

Előzmény: Zsoop (41741)
Oczu Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41748

Valeo léne rá, az a gyárija, ráadásul speciális a rögzítése

Előzmény: Zsoop (41741)
Zsoop Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41747
Köszönöm szépen,nagyon kedves volt ez Tőled :-)
Már csak nevetek rajta én is,végre :-)
Előzmény: szalaics (41742)
EME Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41746

Sziasztok!

Megérkeztünk Rómából. 2560 km-t autóztunk szép kellemes tavaszi időben, legnagyobb részt autópályán. Autós szempontból eseménytelen utunk volt, ami a Scenicet illeti nagyon szépen tette a dolgát, minden elismerésünk az övé.

A római városi közlekedés jelentett némi kihívást, mert egyszerűen szólva őrült forgalom van a városban. Az autó egyik legfontosabb alkatrésze a duda. Ha a legkisebb bizonytalanságot is mutattam az ismeretlen terepen, már azonnal nyomták a magukét mögöttem, ha be kellett sorolnom egy tömött sávba, akkor is kaptam rendesen. De C'est la vie (mondanák egy országgal arrébb)

A legdurvábbak azonban a motorosok! Annyi van belőlük, hogy az már önmagában őrület. Az, hogy az álló sor mellett, között előre zsonglőrködnek a tükrök között, az normális, azon nem csodálkoztam egy percig sem. de amikor a haladó autót megelőzi jobbról, úgy hogy a padka és az autó között bújik el, az már azért annyira nem tetszett. Parkoló hely gyakorlatilag nincs, zebrán, parkoló kocsisor mellett, sőt a kereszteződésbe belógva is parkolnak az autók, a motorok meg mindenhol.

Egy más világ, na! Egyszer érdemes volt látni...

------------------------------------------------------------------------

webit végleg elüldöztétek?

stevie-13 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41745

Most került a kezembe:

 

A nyomaték öl, nem a fordulat

Milyen olajat tegyek a nagy fordulatú motoromba? Majdnem mindegy, mert nem a fordulat számít. Tovább »

forrás: totalcar.hu

 

Nem új, de érdekes - sok 1.5 dCi tulaj motorproblémájának itt lehet a megoldása....

stevie-13 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41744

forduláskor   kuplungolva   valami   katogás    félét   hallotam   jobb   felén   nem   a  csuklo  biztos   mert    az  uton   is  visszafordultam  vele elég  jó  alátekerve  a  kormányt és  nemhalatszanak  a  csuklók  mintha  valami  más   lenne  volt  e  valakinek   hasonló   esete ????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

 

Toronycsapágy. (Vagy valami más.)

 

Előzmény: nikita26 (41738)
PPéter48 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41743

Üdv Mindenkinek!

Párom 1,5dCI motorja tegnap alig húzott, aztán egy pillanat alatt erőre kapott, majd megint elgyengült. Véleményetek szerint mi lehet a baj?

szalaics Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41742

Zsoop! Ezt csak neked:

Ha végig megyek a körmendi utcán, megnéznek a jányok
Azt nézik, azt csodálják, hogy ismét Scenic II-vel járok,
De csak csodáljátok jányok, körmendi jányok
Ha meglátnátok a régi motorom, sírva fakadnátok!....

:D

Előzmény: Zsoop (41741)
Zsoop Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41741

Sziasztok!

Végre elkészült a Bocim 2 hónap után, de megérte várni rá, nagyon "pöpec" lett :)

Öröm ismét bele ülni, remélem már nem kell semmit sem csinálni rajta :)

Utólag is köszi mindenkinek, aki valamilyen formában segített a sok motor-turbó hiba átbeszélésben, és a sok tippet is köszönöm Nektek!

 

Más:

 

Gyári ablaktörlő karnak milyennek kell lennie? Gondolok itt az anyós oldali karra, ugyin tegnap próbáltam rajta lapátokat cserélni (champion) , és sehogyan sem tudom feltenni rá :(

Esetleg van valakinek fotója róla lapát nélkül?

Köszike :)

HoZo7 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41740

Szia Develooper!

ThomBoy irányított hozzád a Renault Scenic III fórumról, hogy TE valószínűleg tudsz segíteni nekem R-Linkkel kapcsolatos témában. A kérdésem az lenne, hogyan tudok videofilmet lejátszani a rendszerrel?

 

Trotter66 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 41739

Szia!

 

Pedig ez féltengelycsukló kopásra utaló jel.  Érdekes garázsod lehet....

Előzmény: nikita26 (41738)
nikita26 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 41738

üdv  mindenkinek.....   kérdésem  volna    ma  vettem  egy 2001 es scenicet  1,9 dci  és  ahogy  hajtottam  be   a  garázsba kicsit  szük   a  hejem  derékszögbe  kell  elfordulni   oda  visza  egy  kétszer  tolatni  kell   és    forduláskor   kuplungolva   valami   katogás    félét   hallotam   jobb   felén   nem   a  csuklo  biztos   mert    az  uton   is  visszafordultam  vele elég  jó  alátekerve  a  kormányt és  nemhalatszanak  a  csuklók  mintha  valami  más   lenne  volt  e  valakinek   hasonló   esete????????????????????????????????????????????????????????????????????,   

stevie-13 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 41737

Szia Stevie, Most, hogy írtad  beugrott,hogy volt már róla szó.

Köszönöm így meg is oldódott!

 

 

:-)

 

Előzmény: Lacika 1.9 Dci (41736)
Lacika 1.9 Dci Creative Commons License 2014.04.06 0 0 41736

Szia Stevie,

 

Most, hogy írtad  beugrott,hogy volt már róla szó.

Köszönöm így meg is oldódott!

 

@Weboldal,

Veled? Meg van még az autód?

Nem láttalak a napokban...

Előzmény: stevie-13 (41735)
stevie-13 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 41735

Megtaláltam, sajna nem az a hibám. mhhmmmhm.

 

 

Tartsd lenyomva a nyitógomb közepét 10 másodpercig.

Előzmény: Lacika 1.9 Dci (41731)
bananatree Creative Commons License 2014.04.05 0 0 41734

vagy pl arra is jó, hogy ha fél nap "szívás" után siker koronázza a képesített Rönyó szerelő erőfeszítéseit, és elhárítva az elektromos hiba, és már a műhelytől hazafelé menet gyullad ki a "Check emissions", akkor ne kelljen aznap már harmadjára visszamenni (reménykedve persze, hogy a kiírás egy új hibaok miatt jött, hiszen a korábbi hibajelenség nem jött vissza a felirattal együtt, és amúgy "pöpecül" megy az autó).

Így 2 perc alatt kiderült, hogy a szívósor műanyagján lévő belépő-levegő-hőmérő vezetéke nem lett visszarakva a helyére, amit 1 perc volt orvosolni.

És újabb 30 perc kellett, mire megtaláltam, hogy hogyan lehet törölni a hibakódot. De erről nem az OBD kütyü tehet, legközelebb 1 perc se fog kelleni hozzá.

 

 

Előzmény: stevie-13 (41725)
Batman72 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 41733

Szia!

Megvan még a cucc?

Előzmény: lackalo (41689)
sam256 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 41732

Sziasztok!

Segítséget kérnék Tőletek(tudom, hogy nem ide tartozik, de hátha tudtok segíteni)!

Hogyan lehet kiszerkeszteni 1996-os évjáratú Twingoból a gyújtáskapcsolót???

A burkolatot leszedtem, a gyújtáskapcsoló alján benyomtam a két kis pöcköt, kell-e még valamit benyomni,feszíteni,csavarozni,kioldani?

Előre is köszönöm!!! 

Lacika 1.9 Dci Creative Commons License 2014.04.05 0 0 41731

Megtaláltam, sajna nem az a hibám.

mhhmmmhm.

Előzmény: Lacika 1.9 Dci (41730)
Lacika 1.9 Dci Creative Commons License 2014.04.05 0 0 41730

Sziasztok,

 

A segítségeteket kérném.

Valaki meg tudja mondani hol van a panorámatető biztije?

Dev mester? :)

 

Köszi mindenkinek!

Trotter66 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41729

A xenon csöveknek (HID csövek) 3000 üzemóra a névleges élettartama. Utána is világítanak, de fokozatosan halványodnak, míg elérik a gyertya erősségét.  Cseréld ki megfelelőre, ha jól tudom D2S való bele, és 4300K-st vegyél.

Előzmény: baaandi (41716)
Trotter66 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41728

Nem kell adott esetben clipes ember után rohangálni, mondjuk egy hibakód megjelenésekor, az Adria partján. Így könnyebben kapsz esetleg telón is segítséget itthonról, a guruktól, hogy mit lehet az adott hibakóddal kezdeni, hazajöhetsz, vagy irány a márkaszerviz.

Persze nem teljeskörű a szolgáltatása az ELM-27 alapú interface-nek, de az alapdolgokat tudja, plusz törölni is tud kódokat.  Ez mondjuk egy vészüzemi átállást követően aranyat érhet.

 

Előzmény: Betyárgombóc (41715)
szalaics Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41727

Azért árban van különbség! :) /ahogy tudásban is!/

Mi csak földi halandókként szeretnénk tudni néha az igazságot! :DDDD

Előzmény: develooper (41726)
develooper Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41726

Én egy Launch X435-idiagot vettem hazai hivatalos importőrtől + rönó modul 66USD. Minden számítógépet ismer, ír olvas stb. Jó alternatíva. Napjainkig minden modellel beszélget.

Előzmény: szalaics (41708)
stevie-13 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41725

De tényleg, ha van egy kis szerelői véna, és esetleg végzetség, akkor azért nem rossz, hogy ha van!

 

 

Természetesen, hiszen én is azt írtam, hogy a megfelelő háttérrel használható a cucc, de aki egy ilyen fórumban kérdezi meg, hogy mire való - annak aligha van ilyen háttere :-)

 

Hibakód =/= hiba!

 

A hibakódot az a jeladó küldi, ami olyan értéket mér, ami kiesik a mérési tartományából.

 

Akinek nincs tudása és tapasztalata, az nagyon könnyen vakvágányra kerül, és feleslegesen áll neki mindenféle alkatrészeket csereberélni, magabiztosan a nagy tudásától...

 

Játéknak persze jó... :-)

 

Előzmény: szalaics (41720)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41724
Alánézel a kocsi alá és köröbelül a közepénél van egy felfogató bak a kipufogonak. Ott kell hogy legyen egy nagy súly. Fel sem kell emelni az autót. Nekem elmúlt a rezonancia.
Előzmény: Marceee222 (41721)
vidiadv69 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41723

Pontosan hol találom a kipufogón ezt ?

Előzmény: Törölt nick (41719)
Marceee222 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 41722

Én auto-comot használok, tökéletesen kommunikál a motorvezérlővel, bluetoothon keresztül megy netbookon. Anno check emission hibára kiadta hogy részecskeszűrő nem található, alánéztünk, meglett a hiba forrása, 500 Ft-ból javítva lett. Ha ezt elvittem volna diagnosztikára, lehet egy nullát mellédobhatnék...viszont klímával, parkolófékkel nem kommunikál sajnos, ha ott a gond, bemegyek Formonthoz... :-)

Előzmény: szalaics (41720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!