Keresés

Részletes keresés

kali76 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13180

Veka Alphaline 90-hez létezik üvegszorító 48-50 mm-es üvegezéshez (107.208) de a nagy magyarországi gyártó nem preferálja, valószínűleg azért, mert a 44 mm-es üvegszorító megegyezik a 70 mm-es rendszer 36 mm-es üvegszorítójával (107.218). Pedig 4:-18 Ar90%-4-18 Ar90%-:4 mm-es üvegezésnél az Ug=0,5 W/m2K !!!

Előzmény: Judit KB-i (13173)
kisidi Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13179

Az idén újra nekifutok a teraszbeépítés témájának. Erre szeretnék ajánlatokat, tanácsokat kérni.

Jelenlegi elképzelés:

2 db emelő-toló erkélyajtó E-séma, tehát 1 fix, két nyitható szárnnyal, egymás mellé beépítve.

A méret szárnyanként 195X240cm. szél.xmag. (összesen 6 db szárny)

Kétféle üvegezésre kérnék ajánlatot, kétrétegű Low-e argongázzal és háromrétegű szintén gázzal. lehetőleg alacsony küszöb kéne. vwegyük a fehér változatot, ill. hogy mennyi lenne a felár más színben, pl. krém.

 

Aki foglalkozik fa nyílászárókkal is, azt kérném, hogy arra is adjon ajánlatot felületkezeléssel együtt. (remélem nem köveztek meg ezért)

Itt, vagy emailben, esetleg ha linket ajánlanátok, hogy hol tudok ajánlatot kérni megköszönném, mert amiket én néztem eléggé szűszszavúak voltak vagy nem foglalkoznak nagyobb méretekkel.

Előre is köszönöm.

fgcs Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13178

"Az üveg összetétele számít, Clima Guard bevonatos a két szélső, a középső Float bevonatos"

 

A float a síküveget jelenti. :)

(biztos elírás) 

Előzmény: Törölt nick (13175)
gabrielke Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13177

Az emelő-toló szerkezet egy érdekes dolog, én még teljesen elégedett tulajt nem láttam. (én felhasználó vagyok, nem beépítő).

A kívül mahagóni és az emelő-toló az bizonyos szinten ellentmondás, mert 240-nél hosszabb/szélesebb szerkezetet pl a Kömmerling nem vállal be ebből a színből, kisebbet meg kár emelő-tolóval csinálni (ez a tanács konkrétan százezreket ér, majd meglátod)

Nekem egyébként kívül mahagóni, belül fehér nyílászáróim vannak, szerintem bentre kár a mahagóni. Egyrészt drágább is, másrészt nagyon korlátozza hogy milyen színt tehetsz mellé, harmadrészt sötétebb is tőle a szoba (optikailag mindenképpen).

Kömmerling Premium Line ablakaim vannak, az első beépítőt éppen most rúgom ki, jön helyette más aki kijavítja amit ezek elrontottak.

 

Néhány beépítési tanács (saját káromon tanultam):

 

- sötétedéskor zavard haza a beépítőket, akármi van

- 2m-es vízmértéket a tok mellé kell állítani, nem lehet se hasa se háta a toknak, +-2mm-nél több eltérés se függőbe se vízbe nem lehet

- rakjanak fel minden műanyag biszbaszt, kilincset az ablakra, legfeljebb leszereled/letakarod ha később útban lenne, így nem marad ki semmi

 

Előzmény: Vincellér222 (13172)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13176

"...a VEKA Alphaline 90-ből nincs emelő-toló szerkezet..."

 

Szerintem egyik profilrendszernél sem azonos az emelő-toló és az ablak. 

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy általában azonos a profilgyártó, de nem azonos a profilrendszer, amiből az emelő-toló készül. A példánál maradva a Vekának is van emelő-toló rendszere, de az nem a Veka Alphaline 90 rendszer része.  

 

Előzmény: kiss_atti (13174)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13175

Szép napot !

 

"* Kommerling premium line
(premier a gyártó elég jónak mondják bár az üvegprofil 4-14-4-12-4
kicsit zavar mert más gyártó akár 4-18-4-18-4 is bele tud tenni a profilba kérdés van-e értelme ???)"

 

Ez ne zavarjon :), ahogy írtad értelme nincs növelni, csak akkor ha a tokot is tuningolják thermo betéttel. Az üveg összetétele számít, Clima Guard bevonatos a két szélső, a középső Float bevonatos, két légrés argongázzal töltve. Ug 0.6, távtartó műanyag. Tudom ez most nem sokat mond neked, de megéri a pénzét a termék.

 

Egyébként a Premieres kereskedőtől kérheted az ajánlatban szereplő ablakokra-ajtókra a Kömmerling szoftveres hőszigetelési értékek modellezését.

 

Ami a dokumentumokban szerepel hőszigetelési érték az egy bizonyos méretű ablakra érvényes, tehát ne csak azt nézd. Azt is kell nézni, hogy a terveződ mit irányzott elő, ha előirányzott valamit.

Irtad a gép hővisszanyerős szellőztetést, ehhez meg nem kell annyi nyitható ablak és ha fix, akkor jobb az ablak hőszigetelési értéke is.

Előzmény: Vincellér222 (13172)
kiss_atti Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13174

A+ minősítést mind a négy,

 

Általad felsorolt szerkezet tud ( bár a Schüco-ban nem vagyok biztos), ami azonban látszik, hogy vannak "tévedések" a műszaki tartalomban.

Nem gondolom, hogy a 18-as távtartó lenne a megváltás, de 4-16-4-16-4-et illene tudni mindenkinek.

Azt bízvást állítom, hogy a VEKA Alphaline 90-ből nincs emelő-toló szerkezet, valamint azt is, hogy hiába az Általad írott rétegrendű üvegezés, az még TPS ( vagy nemesacél) távtartókkal is csak 0,6-ot fog tudni, kivéve, ha argon helyett kriptonnal tölteted, de az konkrétan aranyár.

Egyébként maga a profil rendben van, ha a gyártót is ismered, akkor lehet értékelni ténylegesen.

 

A Kömmerling Premiumline rendben van, évek óta stabilan kimagasló minőséget produkál, szerintem kicsit erősködsz, lesz az az üveg 16-os távtartóval.

A Geneo a nem túl régi múlt és egyértelműen a jövő technológiája, mi - még - idegenkedünk az acélmerevítés nélküli szerkezetektől, az idő fogja megmutatni, hogy alaptalanul félünk, vagy 3-5-7 év után derülnek ki esetleges gyengeségek.  Passz.

A Schüco-t, mint mondtam nem igazán ismerem, és ötkamrás szerkezeteit láttam, saját vasalattal, azok rendben voltak.

 

Ha ez a négy van terítéken, akkor a többivel - különösen a Deceuninck-kal - nem foglalkoznék.

 

Ha viszont ilyen kategóriában gondolkodtok, akkor a beépítés színvonalának is követnie kell ezt.

Előzmény: Vincellér222 (13172)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13173

A Veka Alphalineról tudok többet.

Biztos, hogy az üveg max. 44 mm, azaz 4/16/4/16/4 összetételű. Ez egy középtömítéses rendszer, tehát háromszoros tömítése van, és a tokba kérhetsz polisztirol tömítést, amivel a komplett Uw-érték alu távtartós üveggel: 0,92 W/m2K, műanyag távtartós üveggel: 0,83 W/m2K.

Ez nem annyira rossz! :)

Előzmény: Vincellér222 (13172)
Vincellér222 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 13172
Üdvözlöm a fórumozókat,új vagyok az oldalon és egy nagy műanyag ablak dilemmával fordulok a szakértő fórumozókhoz .
Érdekes és hasznos volt idáig is olvasgatni a hozzászólásokat de most konkrétan el kellene döntenem hogy melyik típust válasszam ebben kérnem a segitsegeteket,és kiváncsi vagyok minden tapasztalt beépítő,kereskedő,felhasználó vagy magát hozzáértőnek gondoló fórumozó véleményére.
Egy közepes vagy annál kicsit nagyobb méretű (össz.alapterulet 360m2) családi ház építésében most értünk el az ablak választás problémájához 35 db ablak kb 75m2 felület
benne több terasz ajtó (1 emelő toló ,1 bukó toló és pár sima nyíló ) számos sarok ablak
és egyéb szokásos fix és b.nyíló ablakok.
A házat a tervező A+ minősítésnek megfelelően(remélhetőleg) tervezte 12 cm xps pinceszigeteteléssel,14cm grafit reflex falszigeteléssel,30cm fodémszigeteléssel,hővisszanyerős gépi szellőztetéssel és persze
3 rétegű üvegezésű jobb minőségű műanyag ablakkal,két oldalon színezett,mahagóni.
Mostanra érkezett is pár ajánlat :
* Rehau Geneo
(ennek a legerősebb az ára)
* Kommerling premium line
(premier a gyártó elég jónak mondják bár az üvegprofil 4-14-4-12-4
kicsit zavar mert más gyártó akár 4-18-4-18-4 is bele tud tenni a profilba kérdés van-e értelme ???)
* Veka alphaline
( 4-18-4-18-4 Ug=0,5 pilkington üveg, ez sem olcsó bár az előzőeknél gyengébbnek mondják)
* Schüco corona 82
(jó minőségűnek kínálják nem sokat tudok róla,nem sokat lehet róla olvasni a fórumon
és majdnem Geneo árban adják)
Ez a négy profil maradt , volt még KBE,Deconig,és egyéb más is de azokat mellőztem,ha rosszul tettem arra is jó lenne visszajelzést kapni.
Szóval Geneo,Kommerling ,Veka vagy Schüco (vagy valami más?)erre kérnék szépen véleményeket persze minden felelősség nélkül és persze ami még nagyon fontos a költséghatékonyság mert ez egy viszonylag nagy konszignáció és ajánlatok között jelentős eltérések vannak.
Tudom hogy a kérdés nem egyértelmű de Önök ,Ti mit választanatok és miért ?
Köszönettel várok minden véleményt .
flushing Creative Commons License 2012.03.19 0 0 13171

Köszönöm!Vágom lassan....csak reggel le voltam lassulva.

Előzmény: asdf_ (13170)
asdf_ Creative Commons License 2012.03.19 0 0 13170

A bal oldalt kereso, az a forum.index.hu oldalon levo kereso. Alapertelmezetten az aktualis topikban keres, ergo ha itt beirod, hogy foton, akkor kidob mindent, amit a muanyagablakos topikban irtak rola.

Előzmény: flushing (13169)
flushing Creative Commons License 2012.03.19 0 0 13169

A tetszetős oldalaktól nem szoktam hasra esni,ezért kérdeztem.Számomra kissé visszatetsző ha a gyártó által profil nincs megnevezve.Okés,vágom hogy Gealan.Én megismerem de mások?Azonkivül  a felhasznált profil nem jelent biztosan minőségi végterméket.Gondoltam hátha valamelyikötőknek volt hozzá már szerencséje.... 

Előzmény: asdf_ (13166)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.19 0 0 13168

Ez pont olyan, amikor bemész egy étterembe, nem izlik az étel és többé nem mész be oda, de nem is ajánlod senkinek a helyet...

Előzmény: flushing (13165)
asdf_ Creative Commons License 2012.03.18 0 0 13166

bal oldalt kereso: foton es raboksz az ok gombra? :P

Előzmény: flushing (13165)
flushing Creative Commons License 2012.03.18 0 0 13165

Valaki tudna nekem valamit mondani Fotonékról?Kedves sógorom velük akar gyártatni és én nem ismerem őket.Köszönöm!

flushing Creative Commons License 2012.03.18 0 0 13164

Elnézést elhagyta magát a gépem és nem volt itt egyszerű megcsináltatni.Van redőnyöm.37-es alulamellás,kombi.....

Előzmény: Judit KB-i (13145)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 13163

Lehet érdekes dolgokat csinálni műanyag ajtóknál is, de látni kellene azt, ami neked tetszik.

Előzmény: gamesz4 (13158)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 13162

Szia !

 

Írod, hogy új építésű ház...valószínű még nem száradtak ki a falak és aljzat rendesen. A "tocsog a víz az ablakon" fűtés mellett ezt engedi következtetni. Ha az ablak alatti résznél nincs párkány  és könyöklő, akkor még nincs teljesen lezárva az ablak alatti rész, tehát ott is lehet hőhíd.

 

A teraszajtódnál valószínű a küszöb alatti rész nincs rendesen szigetelve a hideg ellen és ez nem az ablakos hibája...

 

Általában elég a 2 cm ráfordulás az ablaknál, de az új építésű házaknál már elmondom, hogy ha lehet külső falsíkra építsük az ablakot és ha lehet előre béleljék ki a kávát 4-5 cm xps szigetelő anyaggal. Ez a tuti és a redőnyös megoldásokra is van megfelelő "orvosság".

 

Itt a tavasz, jó idő van, szellőztess. A bejárati ajtót meg rúgd ki:)  (vagy cseréltess benne üveget hőszigeteltre és fabetéteket is hőszigeteltre, a gázzal töltött üvegről nem folyhat a víz, legfeljebbb páracsík keletkezhet), de először száradjanak ki a falak.

Előzmény: megatoner (13161)
megatoner Creative Commons License 2012.03.18 0 0 13161

ja még valami: a terasz felé ilyen kétszárnyú máanyag ajtóim vannak, full üveg ez is, ugyanaz a profil. na most a keret le van fúrva, és purhabbal kifújva ez is, de érzem, hogy alul faszául sugárzik a hideg..talán kevés a purhab, vagy nemtudom. lehet ezt utólag szigetelni valahogy, ha már a járólap ugye kívül is belül is rajta van?

 

a bejárati ajtóm fa, de gyanítom egy szar, mert az üvegbetétekről csorog a víz ha kint hideg van, elvileg 2 rétegű üveg gázzal töltve, de szerintem kamu..az a bajm, hogy az ajtó pácolva és lakkozva van, és ahogy csorog rajta a víz lefelé, ott ugye fellazítja a lakkot, és ilyen okádék fehér volt vizesen, most hogy megszáradt így is randam ilyen mattabb lett a felülete..mit lehet ezzel csinálni szerintetek, azon kívül hogy kirúgom és felgyújtom? :D

 

köszi

 

Előzmény: megatoner (13160)
megatoner Creative Commons License 2012.03.18 0 0 13160

sziasztok

 

új építésű családi házamba 3 rétegű máanyag ablakok lettek beépítve, típusát fejből nem tudom. a ház még félkész, szigetelés nincs mindenhol fent, de a kávák le lettek szigetelve körbe kívülről 2 cm hungarocell, háló, símítva. a beépítés annyi volt, hogy helyére van rakva (38-as téglafal közepére) és purhabbal kifújva.

 

a problémám az, hogy egyelőre nem vagyok elégedett az ablakokkal. abban a szobában ahol 3 ablak is van, rohadt hideg van :D úgy érzem az ablakoknál (is) megy el a meleg, de nem tudom, ezt hogy lehetne megállapítani? nagy hidegben az ablak körben vizes, az alja egyenesen tocsog. egyszer már hívtam a beszerelőket, hogy állítsák be rendesen, akkor tekergettek ezt azt, de nem sok minden változott.

 

más: elég a 2 cm hungarocell szigetelés a káváknál? a falakra 10 cm kerül(t), nehéz elhinni, hogy a kávánál ahol befordul, ott meg elég a 2 cm..

 

tudtok javasolni valamit, amivel jobb hőszigetelést tudok elérni, avgy tudom ellenőrizni, hogy hogy áll a helyzet most? mert nyáron befejezem a szigetelést, vakolunk, aztán nem szeretném, hogy a fátési szezon elején derülne ki, hogy ezt meg azt kellett volna csinálni, és szökik a meleg.. :D

 

köszi

 

gamesz4 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 13158

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy műanyag bejárati ajtóknál lehetséges e egyedi mintájút csináltatni vagy csak olyat tudnak amihez a gyárnak "sablonja" van? Sajnos eddig nem találtam olyat ami tetszene műanyagból. Fából viszont láttam olyat amit el tudnék képzelni a házban viszont fát nem szeretnék, mert meguntam a kezelgetést.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.17 0 0 13156

-:)))

 

Na, innentől úgy fórumozok, ahogy kérni szoktad...

Előzmény: kiss_atti (13155)
kiss_atti Creative Commons License 2012.03.17 0 0 13155

Kisdi:

aki nem megy Nürnbergbe a jövő héten, nyilván nem érdemes arra, hogy bármilyen műanyagnak - értsd bele a Tesco-s szatyrot is !! - a közelébe menjen.

 

:-))

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 13152

Április elején azt akartam írni :-))

Nem azt hogy 1-én tehát bolondok napján :-)))

Előzmény: Törölt nick (13151)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 13151

OK feltétlenül megírom.

Április elsején kell majd szerelnünk.

 

 

Előzmény: kiss_atti (13150)
kiss_atti Creative Commons License 2012.03.15 0 0 13150

Tulkas Cimbosz,

 

majd írjál már, hogy hogyan sikerült a konzolos őrület, komolyan érdekel !!!

Előzmény: Törölt nick (13051)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.15 0 0 13149

Mi lenne, ha felfednéd a kiléted, vagy pár sort írnál magadról??  Az itt lévő ablakosokat valamivel felidegesítetted, már nem olvasok vissza mivel, de amikor a legnyugodtabb fórumos is kikel magából, akkor valami olyat tettél amivel tényleg ellenszenvet vívtál ki magad ellen.

 

Aki beépítő...

 

Ha még nem tudnád, de egyébként sem kell bárkit a szakmához hülyére venni, gyártásnál kezdtem, majd lettem maszek beépítő, megismerve Mo. összes nagy és néhány kicsi gyártó termékét a pozitív és a negatív oldalukkal eyütt. Most "üzletkötőként" dolgozom, éppen ott ahová hívnak Soprontól-Szentesig...

Van olyan nagy Mo.-i gyártó aki egy!! munkáját nem tudta tökéletesen kiadni a kezéből. Ezzel baromi sok bosszúságot okozva mindennap. Most ne abban kételkedj amit írtam, mert ez így igaz. Környékünkön egy viszonteladóját nem találod 100 km-es körzetben, ezért...

 

Szerinted Én mikor feketítettem ezt a gyártót, holott ismerem mint a rosszpénzt. Ha rákérdeznek sem mondok senkiről rosszat.

Felállítani lehet egy listát, bár baromi nehéz, mert a hozzáértő látja a gyártói hátteret is és hiába a jó profil, ha a munka meg tré...

 

Akik ezidáig itt fórumoztak arcukat is "mutatták", ezzel felvállalva a mondandójuk után a felelősséget. Magánvéleményért pedig nem perelhetnek, szakmailag pedig senki nem mond senkiről rosszat, különben is valahol tiltja a fórum szabályzata, így nem nevezheted nevén a gyereket. Látogatók jönnek-mennek és Ők leírják negatív vagy pozítiv benyomásaikat cégekről, de nyílván annak már van ügyi háttere...

 

Mutasd meg ennyire vagy f@sz@ gyerek és mutasd meg ki vagy, ugyanezt kérem azoktól is, akiket Te hívtál ide arctalanul fórumozni...

Előzmény: Törölt nick (13147)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.03.14 0 0 13146

Majd értesíts, mit sikerül választanod! :)

Előzmény: Robin (13142)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.03.14 0 0 13145

Elszomorít, amit mondasz, mert én gondolkodtam, hogy csak az üveget kicserélem háromrétegű, melegperemesre. Van redőnyötök is esetleg?

 

 

Előzmény: flushing (13127)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 13144

Akinek nem inge....

Előzmény: Judit KB-i (13143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!