Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2008.06.01 0 0 731
mostanra elolvastam kb. 100 cikket a témában, mindenhol az volt, hogy a fondant kezelhetőbb, mint a marcipán... azt hiszem elsőre én is ezzel fogok próbálkozni - bár kevésbé szimpatikus megoldás -.
Előzmény: VKOrsi (730)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.01 0 0 730
Köszönöm. magam gondoltam összekeverni általam darált cukrot a kukoricakeményítővel, akkor egészen biztosan nem lesz benne más.

no, holnaptól dolgos hétköznap, aztán jövő hét végén csinálok valmai főpróbát :)
Előzmény: ZsuR (729)
ZsuR Creative Commons License 2008.06.01 0 0 729
"icing sugar-nek (confectioners' sugar)" - itt arra kell figyelni, hogy ne legyen benne mas mint cukor. Sokszor tesznek bele dolgokat, hogy ne csomosodjanak meg tarolasnal.

No meg szitald at mielott hasznalod.
Előzmény: VKOrsi (727)
ZsuR Creative Commons License 2008.06.01 0 0 728
Azt hiszem a vaj tul puha hozza - lehet a zsir jobb.
Előzmény: VKOrsi (727)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.01 0 0 727
nagyon ráérek (anyóséknál vagyunk, így a gyerekekkel sok dolgom nincs :D) 1.5 napja süteményt dekorálok :)

amiket találtam - lehet, hogy volt itt már szó róla a topikon, de én nem találkoztam vele -:

az icing sugar-nek (confectioners' sugar) 3%a a kukoricakeményítő - így simán otthon is kikeverhető (szerintem)

van itt egy egész emberi fondant recept:
Rolled Fondant

Zsurt kérdezném, hogy a shortening pl. lehet itt vaj?

aztán egy vajas fondant:
Rolled Buttercream Fondant
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.01 0 0 726
köszi a tippet :)

valaki árulja már el nekem, hogy ha egy könyv 11 usd az usákoknál, akkor nálunk a mi ló****** kerül 5600 Ftba???
ezeken olyan iszonyúan fel bírom húzni magam.

(az 56 részes w.diszítőcső szett 24 dollár, nálunk ua. 10.600 ft.... ez normális??? még szép, hogy nem Mo-n fogom megvenni)
Előzmény: ribizli (725)
ribizli Creative Commons License 2008.06.01 0 0 725
Orsi, valahol láttam egyszer egy pillangó-tortát, nekem nagyon megtetszett, egyszerű és nagyszerű.
A lényege, kerek tortalapot sütni, félbevágni, és a két felet "kifordítva" - kb. így: I)(I - tenni tálra, ízlés-igény szerint tölteni, díszíteni. Lehet normál krémes vagy gyümölcstorta, színes gyümölccsel a "szárnyakat" is lehet cifrázni, a fiaid biztos boldogan segítenek díszíteni. :)
ribizli
Előzmény: VKOrsi (724)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.01 0 0 724
köszi :)
na, akkor még kitalátom.

egyébként a marcipánt is - kör alakú tortánál - ugyanúgy csak végigsimítom az oldalán, mint a fondantot? és nem lesz ráncos meg semmi egyéb?
(volt a linkek között egy jö kis jutjubos video erről, de az fondanttal dolgozott)

Találtam egy aranyost, szerintem ez még nem a bonyolult kategória:


Előzmény: Törölt nick (723)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.31 0 0 723
Általában igen, cukormasszával csinálják, mert az egyrészt olcsóbb :) másrészt szerintem jobban, keményebbre szárad, mint a marci, szóval "elvetemült" formákat könnyebb belőle csinálni. (meg lehet, hogy az is ok, hogy ezek a csiricsáré izék jórészt angolszász őrületek, és ott talán annyira nincs hagyománya a marcipánnak)

Ízre szerintem mindenképp finomabb a marcipán, de van olyan barátom, aki nem szereti kicsit sem :)
Előzmény: VKOrsi (722)
VKOrsi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 722
na, mostanáig olvastam.
az egyik oldalon találtam egy tortát, amit biztosan megcsinálok az öcsémnek :) annyira Neki való.

szóval ami kérdés felmerült bennem... ezek a torták nem marcipánnal, hanem fondanttal vannak bevonva?
annak milyen az íze?

a marcipánnal nehezebb dolgozni? vagy miért jobb a fondant?
(Lilinek is találtam tortát már, de még keresek kicsit)
VKOrsi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 721
Köszönöm, megnézem ezeket a tortacsodákat :)
nem tudom, milyen eszközt szeretnék :) még nézelődöm, hogy mi is kellene az én konyhámba ezek közül.
Előzmény: Törölt nick (717)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.05.31 0 0 720

MACZY! Nagyon koszonom!! Korbenezek majd. Talan kaphato itt EZ is. /?/

El is logok, mert a tortat kell keszitenem. Jo sutogetest mindenkinek! Kellemes hetveget!Sziasztok!

ILDIKONL Creative Commons License 2008.05.31 0 0 719

ORSI, jooo gyors voltal! hihi Nem tudtam hogy itt vagy meg.

En eppen most fogok gyartani egy csokitortat a lanyomnak. Juni 2-an lesz 17 eves. Holnap unnepeljuk. Tundereset szeretne. Remelem egybejon. A kremek keszek, tortaalap is. Csak: tolteni es disziteni kell. No EZ a nagy munka. Drukkolok Neked is. Sok sikert!!

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.31 0 0 718
Szia!

Én Wilton pasztával festem, kell gyurmázni, de fekete lesz tőle, és nem is lágyítja.
Előzmény: ILDIKONL (716)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.31 0 0 717
Hellóka!

Ha könyvesbolt közelébe jutsz (vagy az én közelembe, csak akkor szólj előtte) nézz bele a Tortacsodák c. kiadványba, nagyon aranyos, lányos, nem barbie-s torták is vannak benne, leírással, ungarische.

Eszközöket: mit szeretnél? Kevésbé speckó dolgok szinte minden nagyobb hiperben vannak, speckósabbak a Sőreginél (www.soregi.hu) vagy a Bakonál.
Előzmény: VKOrsi (713)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.05.31 0 0 716

Sziasztok!

 

Le a kalappal elottetek! Micsoda szepsegek szulettek! Huuuu

Kozben en is probalkozgatok, dehat az enyeim a kozelebe sem johetnek a Ti tortaitoknak. Sajna mostansag egyre kevesebb az idom a munka vegett.

NAGYON koszonom Nektek a hasznos recepteket amit ide az oldalra feltesztek.

 

VANESSA: Lenne 1 kerdesem. En kaloz tortat keszitettem es a  fejfedo kendojet szerettem volna feketere festeni /marcipant/ . vettem is egy speci. uzletben ehhez valo "fekete"alkohollal oldott festeket. Sajnos EZ csak joo sotetkekre festette. Az uvegben feketenek latszik. HA tobbet tettem volna hozza akkor meg nagyon meglagyult volna marcipan. TI hogyan festitek feketere? Mivel? Por?  7 Eurot kertek erte es talan 10 ml van benne.

 

Itt vettem ebben a  konyhai speci uzletben.

 

http://www.betsies-kookwinkel.nl/

Tudnatok tanacsot adni? Egyszer vki irta hogy szenporral kell keverni . En akkor ezt leszoltam. sajna. Tenyleg igy lenne fekete? Nem undorito szenporral keverve enni? /Ez speci medicinalis szen. hihi Nem brikett. hihi/

Koszi a szivessegeteket!

VKOrsi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 715
köszi,
végignézem, és majd beszámolok.
Előzmény: ILDIKONL (714)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.05.31 0 0 714
VKOrsi Creative Commons License 2008.05.31 0 0 713
Kis segítséget szeretnék kérni. A pici lányom 1 éves lesz 2 hét múlva. Szeretnék neki valami lányos - de nem barbies- tortát sütni.
A torta az övé lesz, tehát pici lesz (15ös formában fog sülni).

Merrefele találok ötletekhez képeket?

(ill. nagyon érdekelne, hogy Mo-n hol lehet a diszítéshez eszközöket kapni?)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.05.26 0 0 712

Szia;))

 

 

Csutörtökre van egy Batman tortåm. mårmint megrendelesileg:) Meg önszorgalombol csinålok /mivel a fiam mår ezerrel reklamålja/ egy rebarbarås-almås pie-t:)

Előzmény: Törölt nick (711)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 711
:) Ez jó :)
Bár ha jól sejtem, gyakorlat nélkül még így is nehéz lenne abszolválni.

Születésnapilag elég holtszezon jön, kénytelen leszek csak úgy l'art pour l'art tortákat gyártani :)
Előzmény: Vanessa_ (710)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.05.19 0 0 710
Tudod viszonylag jo munkaidöbeosztassal dolgozom. Hetfötöl csutörtökig napi 10-oråt nyomom, majd a pentek szabad.Åltalaban olyankor ugyködöm:) Illetve a tortalapokat es a vaj alapu kremeket meg csutörtök este megszoktam csinålni, ha pl szombatra van a megrendeles. Aztån a töltes, meg a diszitesek maradnak arra a napra, amikorra a tenyleges megrendeles van.
Előzmény: Törölt nick (709)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 709
Hú, köszi, ez nagyon jól hangzik! Valamelyik hétvégén ki is próbálom, azt hiszem.


Hihetetlen ez a 4-5 torta egy hétvégén, de legalább látom, mire kell gyúrni, minden értelemben :)
Előzmény: Vanessa_ (708)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.05.19 0 0 708

Persze, hogy leirom. Egy ekkora tortahoz kell 5 dl nagyon jo minösegu habtejszin, 1,5dl vizben feloldott kb 1,5ek-nyi zselatinpor, 3dl tömeny malnaszörp /semikeppen sem malnaizu, hanem igazi malnaszörp/ kb 15dkg friss, vagy fagyasztott malna, izles szerint finomitott kristalycukor, vaniliascukor.

A tejszint felvered jo kemeny habba a cukorral, majd hozzaadod az összetört malnat, a malnaszörpöt es a mar majdnem dermedni keszulö zselatin oldatot. Azonnal ratöltöd ezta kremet a formaba visszatett tortakarikalapra, majd befeded a masik lappal, vagy ha több retegben töltöd akkor ertelemszeruen a kremet elosztva teszed a lapok köze. A formaban levö betöltött tortat beteszed a hutöbe kb 2-orara, de ha 3orat marad, az sem art neki. Közben kikeversz annyi vajkremet amennyi eleg a torta majdani bevonasahoz /azert kell ez, mert kulönben a marcipan elfolyik, feloldodik a tejszines kremtöl/ ha a torta szepen "megkötött", eles kessel körbevagod a tortaforma pereme menten, a felesleges, kifolyt tejszines kremet eltavolitod/ nalunk a gyerekek alig varjak, hogy ezt a muveletet elkezdjem:D/ majd a lagy vajkremmel szepen alaposan az egesz tortat bekened. Ismet hutö egy fel orara, majd jöhet a marcipan. Ennyi:)   Egyebkent en eperrel is megcsinaltam, de szederrel, vagy akar vegyes bogyosgyumölccsel is eltudom kepzelni. Nalunk hatalmas sikere van:)

 

Hat azert nem jut harom naponta egy torta, de bizony van hetvege, hogy 4-5-re van megrendeles:) Sokat dolgozom mellette, a torta csak hobbi:)

Előzmény: Törölt nick (707)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.19 0 0 707
A színeket megbocsájtjuk, egye fene :)))

Ezt a málnakrémet leírnád? (vagy már szerepel itt, csak átfutottam rajta?) uram nagy málnakedvelő...

Egyébként le a kalappal, múltkor írtad ugye, hogy 100-as nagyságrendben vagy tortákat illetően/év, én csak utána gondoltam bele, hogy az kb 3 naponta egy torta!!! Ez hihetetlen, nekem sosem lesz ennyi időm, max ha nyugdíjas leszek....
Előzmény: Vanessa_ (706)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.05.19 0 0 706
Meg kell mondanom, hogy elkepesztöen klassz ez az auto. Szerintem nrkrm rgy hetig tartana megcsinålni. Valahogy az ilyen formakban nem vagyok tul jo:(  Itt az en tegnapi tortåm:)Belul tejszines målnakrem, kivul jo sok marcipånci:) A szinek nem az en bunöm, igy rendeltek:)
Előzmény: Törölt nick (705)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.02 0 0 705
Tyű, micsoda élet lett itt :))

Vanessa, szokás szerint hihetetlenek a torták!
(a dobost elmentem :) )

Mutatok én is, ez az első, ami nem családi felhasználásra készült, egy Jaguar XJ6-os, a gazdája felismerte, pedig az arányok kicsit elcsúsztak a betöltés után.
MeeCee Creative Commons License 2008.05.02 0 0 704
Kösziiiiii!! :-D
Előzmény: ILDIKONL (660)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.04.21 0 0 703

Håt..... rutinnal.)

eleg sokadik tortåim ezek mår. minimum is szåzas nagysågrendnel tartok ugy 1 ev alatt. egyebkent pedig egy egyszeru trukk: forrosits fel a sutöben egy nagyobb lapostanyert es arra tedd az elvagott cikkeket. De ne egymåsra!!! igy nyersz egy keves idöt. egyebkent ugy 3-4 perced van az egeszre a tanyeros trukk nelkul. Jo esetben talån 5 is. Ha visszanezed a topicot, talalsz meg dobostortåt is tölem kettöt-hårmat:)

Előzmény: chelsea29 (702)
chelsea29 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 702

Szia Vanessa, köszönöm a recepteket és a tanácsokat. Marcipánom, színezőm már van, csak neki kéne állni próbálkozni:)

Egy kérdésem lenne még: lehet olyan gyorsan csinálni a karamelles bevonást és szeletelést, hogy a végére ne keményedjen meg?? Ahogy leírtad, nekem legalább 15 percig tartana...

Előzmény: Vanessa_ (701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!