Keresés

Részletes keresés

süketkoma Creative Commons License 2005.06.18 0 0 383

Mivel nekem nagyon tetszett a sonidonál, engem minden tapasztalatod érdekel róla. Sőt, ha nem laknánk drámai messzeségben egymástól, akár egy összehasonlító elemzés is beleférhetne :P

Mondassz egy várost?

 

CsŐ!

Előzmény: főnixer (379)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 382
Tudatlannak bocsáss meg, mi az a Manger?
Előzmény: spacc (381)
spacc Creative Commons License 2005.06.18 0 0 381

Nekem olyan nem lessz. 

Marad a mélyem, ez nekem teccik, marad a magasom, az is teccik,  Manger-re kuporgatok, tán csak sikerül....majd... :)

 

Előzmény: Törölt nick (380)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 380

Az 1.6 feletti Magneplanarokban ribbon van, csak a pontosság kedvéért.

Ha meg "jó" mélyeket akarsz, ott a Vibavoice, 18Hz-22KHz +- 3dB, gyártó szerint.

Előzmény: spacc (378)
főnixer Creative Commons License 2005.06.18 0 0 379

Végre elkészült a Sonido Diy-em az SFR 178-al.

Most van bejáratás alatt ugy hogy végleges véleményt még korai mondani.

Első benyomások jók(nagyon jók?)

Sajnos nem tudom a Nea-hoz hasonlitani mivel nem hallottam sem a 144-es Diy sem.

Ha van valakinek kérdése esetleg ,jöhet.

Előzmény: spacc (378)
spacc Creative Commons License 2005.06.18 0 0 378

T.R.!

 

Aszem, félreértettél küsvé, én csak az én jó öreg barétomnak osztottam az észt.

Azt magyaráztam néki, hogy elvileg meg lehet csinálni.

 

Amit a Magneplanarnál írsz valóban úgy van, csakhát gondold magad elé bármelyik sztatikussal rendelkező ember ábrázatját, ha el kezdi neki magyarázni az ember, hogy jó-jó, de azért 6 kHz felett jóbb lenne, ha egy ribbonocska osztaná a magasakat..... :DDDD  Ehh!  nehéz kenyér ez....

 

Sonidót illetőleg meg ha az emben meg akarja támogatni alulról, akkor a tölcséres ládát el kell felejteni, mert ahhoz illeszteni bármit valszeg reménytelen vállalkozás lenne. (mondom én)

Előzmény: Törölt nick (377)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 377

  Spacc, a HC20/10 egy akkori kva jó hangszóró volt, szerintem. Első diákmunkából vásároltam anno.

Tökéletes hangszóró persze hogy nincs. A Sonido sem az, de annyi pizért mondj jobbat.

Hangfal vásárlás előtt meghallgattam egy két cuccot, pl Magneplanar MG 1.6-ost is.

Erre mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy dinamikus hangszóró.Jó hangja van az 1.6-nak, ott meg a magas hangok irányitottsága, a hangszerek térbeli megnagyobbodása a probléma, na meg a mélyátvitele. akármilyen vacak is a dinamikus(persze attól függ, milyen gyártmány), maradtam ennél a variációnál.(nem szélessávú), és nem bántam meg. Jó hangdobozt lehet gyártani, csak nem egyszerü a kérdés.

A Sonidónál nem hinném, hogy érdemes vele variálni. Olyan amilyen,de ha tovább akarsz lépni,szerintem nem a variálása az üdvözítő út.

Előzmény: spacc (376)
spacc Creative Commons License 2005.06.18 0 0 376

Bigi!

 

A pudling próbája az evés.

 

Amúgymeg... szal a szélessávú hangxoro is "csak" egy hangxoro, csak meg van kissé spékelve.

Te már elég időss wagy hozzá, hogy emlékezzé a hajnalok hajnalára. Tom, snassz a példa, de kézenfekvő: VideTon.

 

Emléxel még a HC  20/10-es hangxorora?  Ott volt a párja, a HA 20/10.

A kettő között annyi volt a kölömbség, hogy a HC-nek középen bevolt rakva a kis tőcsér, ezáltal 16 kilóig eldanászott, a HA-nak nem volt tőcsérkéje,  10-11 kilótól felfele nem is szólt. Amúgy az összes többi része atompontossan ugyanaz wott a kettőnél.

 

Na woxa térve a stémáho:  Ha fox egy ilyen ketymekütyüt, és netántán van hozzá valami komolyabb mérési eredményt ábrázoló papír, amin rajta van az impedansz-,

fázis-, és freki-görbe, és egymás alá rakod ezeket, érdekes összefüggésekre fox rájönni. Ha sokféle tipusnál vizsgálod meg ezeket a görbéket, akkor lassan rágyüsz az igazságra, mégpedig arra, hogy

 

1. A dinamikus hangxoró úgy szar, ahogy van

2. Van közöttük mégxarabb.

 

vixont!  azt még a marha is láthassa, hogy kivéve a méxarabbakat mib1iknak lessz egy olyan uszkve 10 dekádot (-látom azt a hüje meredt boci szemedet: tízszeres frekvencia átfogás!) tartalmazó része, ahol aszonnya az ember, hogy itt nem is oan szar a helyzet. És ez vonatkozik a sonidora is!

 

Ezért mondom én néked, csínján azzal az előitéletességgel!

Persze az aggodalmad nem alaptalan, csak az amire te azt mondod, hogy nem lehet, vagy szar, az csak némi problem, ami megoldásra vár. Kapís?

Előzmény: big-dewil (375)
big-dewil Creative Commons License 2005.06.18 0 0 375

Szerintem nem lesz jo,ha a szélessáwubol csinálsz több utast. Ha magasban toldod meg,hát már azt sem tartom tul jo ötletnek,de az még hagyján. Wixont a mély szekciot semmiképp sem jawallom. Teljesen másképp wiszonyul egymáshoz a két hangxoro. Szwsz egy nagy kaka lenne a wégeredmény...)))

 

Persze jawitsatok ki, ha nem igy wan.

spacc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 374

Hát ebben konkrétan igen. :)

 

 

Előzmény: Luxi Ferios (373)
Luxi Ferios Creative Commons License 2005.06.17 0 0 373
Pekingben még egyenlőre nem számít .De ha a Sony vezérigazgatója romlot sushit eszik akor még kitalálhat valami rosszabat mint a MP3.Ezután mond aztat , hogy elhanyagolható.:)) most igazam van vagy igazam van :))
Előzmény: spacc (372)
spacc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 372

Fene a béléseteket!

 

Persze ho wan. De nekünk elvileg van csak. Olyan, mintha 10 megás szkópod van, oszt a hangfrekis jelen ott csücsül egy 600 megahertzes kis hullám. Nem látod, nem érzékeled. Szar a fülünk felbontása (hál Istennek) Olyan, mintha azt állítanád, hogy a felénk közeledő tárgyak sebességét a szin-eltolódásból tudod megsaccolni (doppler) mert ugye valóban van, de ilyen kis sebességnél számunkra érzékelhetetlen.

Ahoz, hogy érzékeld, jópár kilóméter madzagot kéne szerezned, és gondolom van jobb dolgod, mint annyi drótot kerülgetni. Persze, hogy elegáns dolog a tökéletesség, de szólj, ha azt hiszed megközelítetted, és majd 2 perc alatt lerombolom az illúziódat.  Kicsit kezd  úgy kinézni a dolog, hogy magyarországon azért nem lehet jó stúdiófelvételt csinálni, mert Pekingben fingott valaki. Meg egyáltalán... :)))

Luxi Ferios Creative Commons License 2005.06.17 0 0 371

De akkor is van :)) Ha nem írom le akkor azt tudom meg hogy van neki csak nem mérhető :)) a lényeg az , hogy még mindíg nem tudom tud-e a maesztro csinálni nekem különleges sugárzót :(

Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.17 0 0 370
Van csak nem mérhető. Ami ázistolást csinál, maga a hangszóró, meg a keresztváltó.
Előzmény: Luxi Ferios (369)
Luxi Ferios Creative Commons License 2005.06.17 0 0 369
Mé ne tolna fázist a kábel ?Akó teszem azt egyik hangelszóróhoz 20m kábel , másikho 1,5m az elektromos jelnek is kell idő amíg atbandukol a hangelszóróhoz.Tehát időben lehet fáziskésés .
Előzmény: spacc (368)
spacc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 368

Luxi!

 

Ha a drótod fázist tolna, be is baxna a hájfájnak, de rendesen. Természetesen a keresztváltóra gondolta, illetve konkrétan a realizált két rendszernek(csatornának) kell együtt futnia. Ha ez megvalósul, akkor a problémák egy része ki van lőve.

Előzmény: Luxi Ferios (367)
Luxi Ferios Creative Commons License 2005.06.17 0 0 367
Mostan a geresztváltóra gondolsz vagy a derót fázistolására? Vagy mindketőre? Vagy a nem egy pontból érkezés miatti fázis késésre ?Vagy mi az a együtfütás?
Előzmény: spacc (366)
spacc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 366

....hmm!....(ly x 2x!)....!

 

Tapasztalatom szerint a fázisváltozás, ha egyenletes, ugrásmentes akkor nemigen zavarja a dolgot. Viszont a két csatorna együttfutása nagyon-nagyon lényeges.

Előzmény: Luxi Ferios (365)
Luxi Ferios Creative Commons License 2005.06.17 0 0 365
Én nem a honlapjukon lévő elmefutatásszerint cselekszem .Mert bár igaz de nekem nem opció mert szeretem a jó méjeket és a csilingelő magasat . Úgy hogy xar a dobozom fázis hejesége de cserében nincs ollan orgona részlet amit ne hallanék :)) és sokk magas hangot is szeretem hiába elveszett bennem egykét denevér gén. :))
Előzmény: spacc (361)
AudiJo Creative Commons License 2005.06.17 0 0 364

Látod, ha szingli marad az se jó megoldás, ha házasodik az se. Bmelyik ujjam harapom, mindegyik ugyanúgy fáj.

AJ

Előzmény: spacc (363)
spacc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 363
...hát azt nem mondtam, hogy minden házasság jó házasság, és minden család mintacsalád...
Előzmény: AudiJo (362)
AudiJo Creative Commons License 2005.06.17 0 0 362

Igazad van, csak ha van külön kalapálgató vájár meg halasi csipkeverő asszonyság, az már két teljesen más tulajdonságú különböző személy és nekünk meg egy személy kellene (és akkor még nem is szóltál 3. és esetleg még további személyekről). Szal nehéz dió ez mindenképp.

Egy Sonido-tuljdonos 

Előzmény: spacc (361)
spacc Creative Commons License 2005.06.17 0 0 361

És itt gondolkodóba esik az ember.... különösen a honlapjukon leírt elmefuttatás fényében... Mert akkor hogy is van ez?

Persze ha az ember fia arra gondol, hogy olyan ez a dolog - mármint a szélessávú hangszóró - mintha egy kérgeshezü vájártól azt várnánk el, hogy miközben kalapál, varogasson nékünk halasi csipkét is... ehh!

Előzmény: Luxi Ferios (360)
Luxi Ferios Creative Commons License 2005.06.17 0 0 360
Beszéltem telegrácson a májesztróval , hogy tud-e ollan mélyet csinálni vagy hasonlót mint ami nekem van .Mert akkó csinálnék még ketőt a tetejire dobnék egy szélesávút oszt lenne csudálkozás , de még nem kaptam választ.
Vizontolany Creative Commons License 2005.06.16 0 0 359
Oksa :)
Előzmény: Törölt nick (358)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.16 0 0 358
Vízöntő vagyok, de nem az...akire gondolsz.
Előzmény: Vizontolany (357)
Vizontolany Creative Commons License 2005.06.16 0 0 357
Fogalmam sincs :) Még tavaly decemberben talált meg mr. rejtélyes. Aztán azóta se írt moderálásból eredő besértődésből kifolyólag :D
Most mikor nézelődtem dvd ügyileg megláttam a nicked azt hittem ő vagy.
Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.16 0 0 356
Miért, ki az a T.R ?
Előzmény: Vizontolany (354)
spacc Creative Commons License 2005.06.16 0 0 355

... így már kezd helyére kerülni a tölcsérecske is, meg a kupocska is.....

Maj megcizsgájjuk a frekiMENETet is...

Vizontolany Creative Commons License 2005.06.16 0 0 354
Yamm. Összekevertelek T.R -el. Csak egy . a különbség :) Elnézést.
Előzmény: Törölt nick (351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!