Keresés

Részletes keresés

vbambulance Creative Commons License 2018.01.24 0 0 56633

Sziasztok!

Sainsonic 416-os dpmr rádió programozásában kérnék segítséget.
Probáltam már XP, Win7, Win8 alatt de nem működik a gyártó oldaláról letöltött programmal se.

Ezeket a hibaüzenetek kapom:

 

Szerintem rossz a szoftver, de nem találtam a netem semmit.
Van eseteleg itt valaki, kanek sikerült már a programozás?

 

Nagyon köszi a segítséget.

Üdv.
Gábor

XANTIi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 56632

Igen. Csak a típusengedélyes rádió használható szabadon. Ezek elvileg engedélyköteles rádióamatőr berendezések.. Nem az számít éppen mi van beletanítva. 

Egy 250 cm3-es robogó sem segédmotor, hiába ígéred meg,hogy nem fogsz vele 45 km/óránál gyorsabban menni.

Persze mindenki szarik a törvényekre.

Előzmény: izsakig (56631)
izsakig Creative Commons License 2018.01.24 0 0 56631

Egy 888S esetén ha meglátja a biztos úr, kérdőre vonhat, hogy mi ez? Vagy hogy van a jogi szabályzás? 

Tegyük fel, hogy ténylegesen csak a szabadon használható sávokra van programozva!

Előzmény: oregbela (56626)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.01.24 0 0 56630

https://simonthewizard.files.wordpress.com/2017/01/img_3219.jpg?w=812"Játék" adó-vevők antennájának efféle külső tuningolásához van ötlete valakinek?

(Ezt olvastam: http://garazs.de/radio/pmrant.html )

Sziklatörő Creative Commons License 2018.01.24 0 0 56629

Köszi! Akkor majd keresgélek ezerrel.

Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.23 0 0 56628

Igen kifejtem. Én ennyiért vettem egy olyan amatőrtől bontatlan csomagolásban, aki megvette és 5 évig tárolta mivel kapott egy 5 méteres X500-at valahonnan. Tehát használtan 20 körül már lehet ilyen X300-akat venni csak keresni kell. 

Előzmény: Sziklatörő (56625)
boborjahn Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56627

Szia!

Tedd publikussá a címedet,és levelezzünk ott.
Minden kérdésedre választ kapsz.

73'-Laci

Előzmény: Sziklatörő (56622)
oregbela Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56626

Bocsi Tesó ;-) én nem a Kenwoodot ajánlgattam, hanem a filléres X6-ot!

A 888 helyett te ajánlottad a kijelzős-menüs olcsó kétsávos Baokat, én arra írtam azt, hogy ismerek ilyen rádiókat, volt is, van is hasonló, de egyszerű autók közötti kommunikációra ez a kis X6 kőbalta pont megteszi! Ráadásul a flexibilis töltési lehetőségek miatt egy esetleges külföldi kiránduláson sokkal alkalmasabb lehet! Ha meg egy szigorú képű hivatalos ember meglátja, a fix antenna és a picurka méret miatt könnyebb bemagyarázni, hogy ez csak egy PMR!

Végül is majdnem az! :)

Előzmény: Moto76-reloaded (56621)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56625

"kéz alatt 20 körül megszerezhető"- Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? 

Előzmény: Moto76-reloaded (56623)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 1 56624

Universum BSG3272

 

Ez egy AM-es kézi CB, nem jellemző hogy nagyon használnák már. Ha Szombathelyen jársz, hozd el, kapcsold a 19-es csatornára, ott még AM-ben van a City Taxi (közröhej) :D

Előzmény: Sziklatörő (56622)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56623

Nem tudom mi a rászánható keret, javaslok egy profi típust amivel nagyon elégedett leszel: Diamond X300 ez egy 3 méteres kétsávos kis vadállat :) Kéz alatt 20 körül megszerezhető. Remélem segíthettem. A floodolás pedig ugyanazon szöveg többszöri leírása, azt biztos nem fogod csinálni, itt meg hadd pörögjön csak a topik

Előzmény: Sziklatörő (56622)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56622

Köszönöm a válaszokat!

 

Amiért magam szerettem volna antennát építeni az egyrészt a költséghatékonyság, másrészt a saját magam által kreált dolgok használatából fakadó öröm. Az élet terén majdnem mindenhol erre törekszem, de akkor itt majd egy kicsit később.

A kérdéseimet igyekszem átgondolni, nem csak szétfloodolni mindent.

A colinear antennák talán jók lesznek (ezek sem valami olcsók...ez van).

 

Más:  Naszály-hegy közelében valaki szokott a PMR sávokon lenni? 

 

Valaki tud bármilyen infót a HA7KRE váci rádiómatőr klubbról? Tényleg bármi...akár egy név, akár egy email cím, telefonszám. A honlapjukat és wikipedia-oldalukat láttam, azokon használható információt nem találtam (a megadott címre ellátogattam, egy árva lélek nem volt ott).

 

Az egyik barátomtól kaptam az alábbi rádiót. Érdemes vele foglalkozni? Lehetne vele bármit is venni?

https://www.radiomuseum.org/r/quelle_universum_bsg3272_bsg_327.html

 

 

Előzmény: new badogrugdalo (56608)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56621

Tesó itt eddig a kínai rádiókról beszéltünk, :D ne hasonlítsuk már profi IGAZI rádiókhoz ezeket a vacakokat :D Abban meg ízlések és pofonok. Nekem nagyon jó kézim volt az Icom IC-T3H 40ch/s scannelést  tudott, a maga idejében csúcs rádió volt, Ausztriából hozták be potom 64ezer forintért, 5,5W volt a kimenője, kézből programozható volt. A legtöbbet tudó a Standard C558 volt de a leghasználhatóbb a Motorola GP300 5T volt a Sel5-tel meg a maga kis kézből 7 Wattjával, ha már a profiknál tartunk :) 

Előzmény: oregbela (56620)
oregbela Creative Commons License 2018.01.22 0 1 56620

Van most is egy pár 888-asom, meg mellette még egy Wouxun KG-UV9D is. De jelenleg számomra a csúcs a Kenwood TH-F7E! Ezzel ismerkedem éppen. A Zastone ennek ellenére mégis tetszik mert egyszerű, jó és olcsó! Legszívesebben ezt adom a tizenéves kamasz gyerekeim kezébe! :)

Nemsokára nyakunkon a nyaralási szezon és biztosan az idén is sorra jönnek a rádiókunyeráló haverok is!

Előzmény: Moto76-reloaded (56615)
izsakig Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56619

Köszi! az első, amit találtam, annak leírása szerint tudja, de most többet is megnézve ez van inkább a leírásban!  

Előzmény: Moto76-reloaded (56617)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56618

Be is mondja akár angolul is meg általában végállásún érdemes hagyni 1 vagy 16 és akkor érzésre is tudod hogy jó csatin vagy

Előzmény: izsakig (56616)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56617

A BF-T3 nem jó neked, 462-467-ig megy ez  a rádió, ez itthon nem szabadsáv. A 888 jó választás. Egyszerű és nagyszerű. Ha a kijelzős rádiód kap egy BB golyót abból nem lesz köszönet. Viszont ha kijelzőset akarsz amit kézből is tudsz programozni, akkor az UV3R vagy UV5R. Az 5R-t azért nem javaslom konvojozáshoz mert ha hosszúra nyúlik az út, feketedik a kijelző :D Ugyanis a végfok modul a kijelző mögött van és véglegesen képes elszínezni a kijelzőt. 

Előzmény: izsakig (56614)
izsakig Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56616

Hogy látom rajta, hogy hányas csatornán van?

Előzmény: oregbela (56613)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56615

De akkor már inkább egy folyamatosan hangolható UV3R, vagy UV3R plus :) Ugyanezeket tudja csak folyamatosan hangolható gép nélkül, valamint picike is. Ettől már egy lépés az UV5R azt meg ugye nem kell bemutatni. Egy biztos, ehhez a Zastone-hoz képest a 888 annyival jobb, hogy normális antennája van, de tényleg. A Bao ipari készülékein nagyon eltalálták az antennát. Volt egy pár valós 6 W-os C150-em az volt számomra a baofeng ipari csúcsa. Szép hang, jó vevő, nagyon eltalált antenna és tényleg úgy kiment rajt 6W amatőrtől PMR-ig hogy öröm volt nézni.

Előzmény: oregbela (56613)
izsakig Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56614

Köszi!

Mivel nem sokat lenne használva, látom magam előtt, hogy ha itthon is venném, akkor lenne probléma vele, amint lejárt a garancia! :) 

Ami ebben a típusban tetszik, hogy saját akku és töltő is van hozzá, nem kell külön AA/AAA akkukat venni és külön töltőt hozzá. ez egyben hátrány is, hogy nem lehet cserélni, ha gyorsan lemerülne.

Programozással szokott gond lenni ?

Jól sejtem, akár megoldható lenne, hogy egy frekvenciát állítsak be minden csatornára más-más CTCSS kóddal (tudom, hogy értelmetlen, csak mint opció) ?

 

Baofeng BF-T3 is olcsón találtam, ez kijelzős, itt magán a készüléken lehet állítani a gombokkal mindent, vagy ennél is csak kábellel ?

oregbela Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56613

Nem rossz a Zastone X6 sem, bár nem annyian ismerik. Sajnos ennek nem cserélhető az antennája, de ennek ellenére egészen jól teljesít!

Előnye a 888-al szemben, hogy akár USB-ről is tölt, így akár egy powerbankról is lehet tölteni. Az akku cserélhető és valamelyik Nokia telefonban ugyan ez a típus volt. Eszméletlen lapos, nekem tetszik a formája. Szóval ez is jó kis rádió! Ugyanúgy programozható, mint a 888!

https://pmrradio.hu/zastone-x6-bemutato/

 

Előzmény: izsakig (56610)
XANTIi Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56612

A 888 egy alap készülék. Bár elvileg engedély köteles amatőr rádió, a legtöbben PMR-nek használják. Érdemes venni adatkábelt hozzá, kabátgombokért adja a dzsunkás. Ilyen billentyűzet nélküli rádiónál csak a memóriába előre beírtak közül tudsz választani a használatban. Úgy csatorna, mint CTCSS értelemben.

Előzmény: izsakig (56610)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56611

Na akkor sorban :) 

Konvojozáshoz, airsoftozáshoz elég lehet, a kimenő teljesítménye 2,5 Watt maximum. Elvileg mivel ipari kivitel, lehet vele esni-kelni, kibír egy airsoft lövést is.

 

A vásárlás annyira szívás, hogy garancia nyista, ha bedöglik veszel újat (több garanciális probléma intézése után mondoim ezt, kínai gar nem gar :) De ennyiért kit érdekel ha tönkremegy.

 

Így van, össze-vissza mindenféle UHF frekik vannak vásárláskor ráprogramozva, vegyél hozzá való programozó kábelt és állítsd be számítógéppel a rádiót.

 

Van rajta 15 csatorna, csak úgy tudsz CTCSS kódot váltani, hogy minden csatornára más-más ctcss-t programozol. Akár 15 félét is de az felesleges. Szerintem elég 2-3 csati, de mindegyik rádiónak ugyanúgy kell programozva lenni. 

 

 

Előzmény: izsakig (56610)
izsakig Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56610

Sziasztok!

Új vagyok még rádiózásba, olyannyira, hogy majd csak most tervezek rádiót venni, min.2 db-ot! Azt is abból a célból, hogy ha társasággal többen/több autóval megyünk "konvojban", ne mobilozni kelljen, ki miért maradt el, vagy airsoftozáskor, stb... 

Baofeng-888S az egyik típus, amit nézegettem, hogy ebay-ről jó áron be lehet szerezni! mennyire lenne alkalmas ez a készülék? és 10-15e forint a 3 vagy 4 készülékért áron mennyire lehet szívás a vásárlás?

Gondolom, hogy Kínából küldött rádión nem a 446,0-446,1 frekvenciák lesznek beállítva! Egy adatkábellel házilag megoldható a csatornák programozása? 

Amit nem értek, hogy a CTCSS kódokat hogyan lehet rajta beállítani, mármint használat közben váltani pl.

Moto76-reloaded Creative Commons License 2018.01.22 0 1 56609

És akkor hol marad a kísérletezgetés szépsége, a konstruktőri munka? Ma már mindent meg lehet venni. Valamit megépíteni annál jobb. Emlékszem még 14-15 éve amikor a PMR legál lett, megépítettük az úgynevezett fa-yagit. Mekkorákat kiabáltunk vele, micsoda sikerélmény volt. Vagy amikor próbapanelen összeraktam a mindent vivő max232 programozót a panel egyik sarkába, a nagy részét pedig a ruszki 3 tranyós progizó foglalja el. 3 napig bütyköltem mire beindult és a mai napig micsoda hasznos :) Igaz az USB-s vacakokat fillérekért meg lehet venni, de valahol nekem az jobb hogy 2000 Ft-ból összeraktam egy panelen 2 programozót. És az érzés mikor életre kel, hát az minden szopásért kárpótol :) 

Előzmény: new badogrugdalo (56608)
new badogrugdalo Creative Commons License 2018.01.22 0 0 56608

Várjuk a kérdéseket. A pecabotból antenna csinálással (pláne két sávos) az a gond, hogy dolgozol vele rettenetesen sokat aztán nyersz valami olyant ami meg sem közelíti a gyárit de ha magadnak csak a börtön rabkeresményt számolod akkor is tízszeresébe fog kerülni. A mai világban bármilyen híradástechnikai eszköz építgetése kizárólag olyanoknak lehetséges akik rohadtul unatkoznak és rengeteg kidobni való pénze van.

Előzmény: Sziklatörő (56606)
XANTIi Creative Commons License 2018.01.21 0 0 56607

Tetőantennát lehet nagyon jót venni kétsávosat. Kollineár antennának hívják és a nyeresége arányos a hosszával és az árával. Ilyet csinálni kétsávosban csak komoly szaktudással, műszerezettséggel lehet.

De minél "jobb" egy antenna, annál keskenyebb sávra jó. Olyan ami teljesen átfogja a VHF és teljesen az UHF sávot is, csak kis nyereségűt lehet csinálni.

Egysávosat lehet barkácsolni koax darabokból. De nagyon-nagyon pontos munka és leírás alapján lehet remény, hogy műszerezettség nélkül beletalálsz és sikerül.

Előzmény: Sziklatörő (56606)
Sziklatörő Creative Commons License 2018.01.21 0 0 56606

Sziasztok!

 

 Mint kezdő rádiós, elég sok kérdéssel foglak titeket bombázni, ha nincs ellenetekre (nyugi, a józan ész vezérel).

 Egy hatméteres pecabotból hogyan tudnék egy vhf-uhf antennát készíteni?

Nem lehet, vagy nem éri meg? Tudtok ajánlani tető antennát erre a két sávra (körsugárzó-yagi, nem tudom melyiket lenne érdemes, lehetőleg nem túl drágán)?

 

 Még egyszer elnézést a sok kérdésért! Tanácsaitokat-ötleteiteket előre is köszönöm!

XANTIi Creative Commons License 2018.01.21 0 0 56605

Itt sajnos nincsenek /A csatornák mint anno a CB-ben.

Előzmény: 580~Gábor (56604)
580~Gábor Creative Commons License 2018.01.21 0 0 56604

Van már sok rádió 2,5 és 3,125KHz lépésközzel. Nem ez okozza a gondot, hanem a csatornatávolság főleg a sávszélesség - löket párossal megspékelve.

 

Előzmény: atp (56600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!