Keresés

Részletes keresés

Edit222 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 2621

Üdv! Tudna valaki ajánlani áprilisban friss manira magas lekötést? pl Gránit bank?

Előzmény: eznemmentseg (2614)
Merlini Creative Commons License 2016.02.21 0 0 2620

Igen, (kicsit) múltidéző a működésük.
Engemet az akasztott ki, amikor kiutalást kértem a takarékszámláról. Visszahívtak, válaszoltam a kért személyes adat kérdésekre, majd kéri a bankszámlaszámomat is.
Amit fénymásolva elvittek, szerződésbe is be kellett írni, na meg előtte is kértem már kiutalást és megkaptam arra a számlára. Lehet valaki tudja fejből, de én nem.
De ne hibának fogjuk fel, hanem ficsőrnek. :)
Aki belevág ebbe készüljön erre és legyen felírva vagy kinyomtatva, a nekik megadott bankszámlaszám.

eznemmentseg "személyes azonosítás" Talán kérte a megbízottjuk az okmányok másolatának aláírását, szóval semmi extra nem volt.

Szívesen! Ha már éppen erre jártam amikor felmerült Cetelem Takarékszámla leírtam a „kalandjaimat”, tapasztalataimat velük. :)

eznemmentseg Creative Commons License 2016.02.20 0 0 2619

Nagyon jól összefoglaltad, köszi!

 

Ez a "személyes azonosítás" hogyan történik?

Előzmény: Merlini (2616)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.02.20 0 0 2618

Köszönjük a tájékoztatást. Ritka körülményes banda, mintha csak állami lenne.

 

"vagy internetbankból nyomtatott igazolás.” Kérik is kitakarni a folyószámla egyenleget, forgalmat, nekik az a lényeg lássák bankszámla tulajdonosát és számlaszámát."

 

Hát ennek kb. ugyanannyi értelme van, mintha ezt a két adatot bárhova leírhatnám, csak így feleslegesen elbonyolították.

Előzmény: Merlini (2616)
FOMA Creative Commons License 2016.02.20 0 0 2617

"időpontot egyeztetni személyes azonosításra"

 

Ezt sikerült elkerülnöm, mivel korábban volt Cetelem hitelkártyám, így ezen már túl voltunk, de összességében valóban túl hosszú volt az az egy hónap, amíg meg tudtad nyitni, még a nyár figyelembe vételével is. Az biztos, hogy nagyon körülményesek, és érthetetlen, hogy a már sok éve meglévő netbankjukba miért nem tudják integrálni a takarékszámlákat.

Előzmény: Merlini (2616)
Merlini Creative Commons License 2016.02.20 0 1 2616

Nyáron nyitottam Cetelem Takarékszámlát. Röpke egy hónap alatt meg is volt.

Telefonhívás után, kiküldték e-mailben PDF-ben a szerződést, azt kell kinyomtatni két példányban és kitölteni.

„Csatolja szerződéséhez az alábbi dokumentumok másolatát:

- Személyazonosságot igazoló okmány (érvényes személyi igazolvány, kártya formátumú vezetői engedély vagy útlevél)
- Lakcímkártya
- Elmúlt havi folyószámla kivonat vagy internetbankból nyomtatott igazolás.”

Kérik is kitakarni a folyószámla egyenleget, forgalmat, nekik az a lényeg lássák bankszámla tulajdonosát és számlaszámát. Utalást innét fogadnak el, és csak ide utalnak vissza.

Bő egy hét után telefonált munkatársuk/megbízottjuk, időpontot egyeztetni személyes azonosításra és a fenti dokumentumok átvételére. Majd kb. 2,5 hétre rá jött egy postai levél, a takarékszámla megnyitásáról. Benne a takarékszámla bankszámlaszámával, ahová lehet utalni.

Remélhetőleg csak a nyár miatt tartott egy hónapig.

Kiutalás telefonon kell jelezni nekik, elkérik telefonszámodat. (Nincs online felületük jelenleg.)
Később visszahív, erre szakosodott kolléga, azonosít telefonon, megkérdezi az összeget.
Valamint megkérdezi a bankszámla számát az embernek, ellenőrizni-e kell ezt is.
Ez engemet kikiaszott, de lendüljünk ezen túl, legyen nálunk felírva/kinyomtatva a bankszámla számunk, hogy be tudjuk diktálni. Ha ez a visszahívás 14 óra előtti percekben lezajlik, akkor még aznap a folyószámlánkra kerül a pénz, ha később akkor csak másnap.

E-mailben jelzik a takarékszámlára érkező, ill. az onnét indított (telefonon kezdeményezett) tranzakciókat.

Havonta küldenek postán kivonatot nyitó / záró egyenlegről, kamatról, kamatadó, Ehó levonásról.
Ha volt kiutalás feltüntetik melyek összegű tranzakciós adót kell fizetniük az államnak, a számlatulajdonosnak - a telefonköltségen kívül - ingyenes a visszautalás.

8 hónap alatt nem kerestek hitel ajánlatokkal, sőt semmivel, még a postán küldött papír kivonat mellett sem volt semmi ajánlat, reklám.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.02.19 0 0 2615

"Melyik bank az, amelyik nem képes hiteles, elektronikus számlakivonatot produkálni?"

 

CIB

Ilyenre eddig nem is volt szükségem, és az említett ok miatt most sincs, de majd értesítsenek Cetelemék, ha meggondolták maguk, mégis kell a pénzem. :)

 

Hogy kicsit on-topik legyen, volt a CIB-nek régebben egy egész jó Malac számlájuk, de mára kb. fél százalék az EBKM azon legjobb esetben is. Valamiből nekik is élniük kell.

 

Re Cetelem: "Lehetséges Online felületen követni az utalást?

Jelenleg még nem. A szolgáltatás bevezetését tervezzük, ahogy elérhetővé válik, értesíteni fogjuk ügyfeleinket."

Mi az, hogy követni? Gondolom, a bejövő pénzre gondolnak. És kiutalást kezdeményezni? Arra még gondolni sem mertek, hátha még kedvet kap hozzá valaki?

 

Nyilván nem kötik az orromra, mire kell nekik a pénz ennyire, de ha megtudod, elárulhatod.

 

Előzmény: FOMA (2613)
eznemmentseg Creative Commons License 2016.02.19 0 0 2614

Nagyon nem rossz ez az ajánlat... Gyakorlatilag látra szólóan adnak 3%-ot, ez lassan már a lekötött betéteknél is ritka. Áprilisban jár le egy lekötésem lehet, hogy kipróbálom.

Előzmény: álnokfutó_ (2611)
FOMA Creative Commons License 2016.02.19 0 0 2613

"1) nincs ilyenem, legfeljebb egy szövegfájlt tudok a webbankból letölteni;"

 

Melyik bank az, amelyik nem képes hiteles, elektronikus számlakivonatot produkálni?

 

"webes lehetőség nincs. "

 

Ez szegénységi bizonyítvány a Cetelem részéről. Amúgy érdekes lehetőség, ennyire dübörög a hitelezés, hogy így akarnak forrást bevonni?

 

 

 

Előzmény: tanárnéni kedvence (2612)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2016.02.18 0 0 2612

Érdekes. Meséljen róla, aki beugrik. A hitelajánlatokat könnyű lerázni, más bankoknál is kb. évi fél percet vesz el az életemből, de ez mi:

 

"A számlatulajdonos részéről bemutatni szükséges, az adatok ellenőrzéséhez nélkülözhetetlen
dokumentumok:

...

azon bankszámla két hónapnál nem régebbi kivonata, amelynek
javára átutalási megbízást adhat"

 

1) nincs ilyenem, legfeljebb egy szövegfájlt tudok a webbankból letölteni;

2) ha lenne, sem mutogatnám nekik: mi közük hozzá?

 

Csak telefonos és írásos rendelkezés alapján van kifizetés 1 adott folyószámlára, webes lehetőség nincs. Ezt még kibírom, mert nyilván nem ide tolnám az összes pénzt.

Előzmény: álnokfutó_ (2611)
álnokfutó_ Creative Commons License 2016.02.18 0 0 2611

Sziasztok!

 

Szerintetek ehhez a céghez, ebbe a termékbe érdemes, szabad pénzt elhelyezni?

Cetelem Takarékszámla

Jól hangzik és tudom, hogy van OBA garancia, viszont csőd nélkül is tud egy cég inkorrekt lenni és egy kicsit tartok attól is, hogy állandóan hitelajánlatokkal fognak majd telefonon zaklatni.

Edit222 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 2610

Az Unicredit friss manira ad 4%. 2 vagy 3 hónapos rövid időre is:)

Előzmény: FOMA (2609)
FOMA Creative Commons License 2015.12.08 0 0 2609

A K&H friss lekötött betét 2,5 % munkabér átutalással, de az helyett vittem át múlt hónapban a Gránit Stabilba a rövid lejáratút. Amúgy évesben is jó a Gránit, 3 %.

Előzmény: Edit222 (2608)
Edit222 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 2608

K&H 1,5 %. Tiszta gáz!:((

Előzmény: FOMA (2606)
Edit222 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 2607

Köszi, megnézem:)

Előzmény: FOMA (2606)
FOMA Creative Commons License 2015.12.08 0 0 2606

Talán a Gránit, 2 hóra 3,6 % friss pénzre. (Mobilbank applikáción keresztül 3,8 %, de mobiltelefonon inkább nem bankolok.)

Előzmény: Edit222 (2605)
Edit222 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 2605

Hello, üdv! Most decemberben hol van most a legjobb betéti kamat?? Üdv

Előzmény: FOMA (2604)
FOMA Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2604

Akkor jogos, én meg hétfőn viszem vissza.:-)

Előzmény: tangerine (2603)
tangerine Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2603

Ja, azt el is felejtettem, mert onnan vittem tegnap.

Előzmény: FOMA (2602)
FOMA Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2602

A kettő között pedig K&H, a szokásos 3,5 % friss pénzzel, munkabérrel.

Előzmény: tangerine (2601)
tangerine Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2601

axa új pénz 3% 3 hó

uni új pénz 4% 2 hó

Előzmény: W_B (2599)
pgyafi Creative Commons License 2015.10.22 0 1 2600

Gráni t felemel ő betét 12 hóra, 3.0% ebkm.

Előzmény: W_B (2599)
W_B Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2599

Az axás 1.1%-nál tud valaki jobbat ?

pgyafi Creative Commons License 2015.08.22 0 0 2598

12 hónapra. Honlapjukon fent van.

Előzmény: Edit222 (2597)
Edit222 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 2597

Üdv, mi ez a

A BNP Paribasnal,meghosszabìtották augusztus vègèig a betètlekötési akciót!

Akár 3.6% kamatot is adnak és nagyon gyors az ügyintézés?

Milyen távra van ez a kamat?

Előzmény: Bmwfan001 (2596)
Bmwfan001 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 2596

Üdv. mindenkinek!

 

A BNP Paribasnal,meghosszabìtották augusztus vègèig a betètlekötési akciót!

Akár 3.6% kamatot is adnak és nagyon gyors az ügyintézés. Finom a kávéjuk is..... 😄

tangerine Creative Commons License 2015.03.23 0 1 2595

Hm, lehet. Nekem hosszabbnak tűnt a szünet, mint 2 hónap. Az unicreditben meg még sokkal hosszabb volt szerintem. Kénytelen voltam az Axában 3,5-re lekötni, de legalább ott 1 évre le tudtam, múlt héten járt le. Akkor nem volt semmi jobb, viszont 1 évig le volt a gond. :)

 

Előzmény: FOMA (2593)
tangerine Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2594

"-a lekötendő összeg más banknál vezetett saját vagy közeli hozzátartozója számlájára történő átutalásának rövid időn belüli (60 nap) visszautalásából származik."

 

Akkor várni kell vele 1 napot, hogy 61 nap legyen, bár szerintem mindig több mint 60 nap a 2 hónapos lekötés, mert mondjuk hétvégére esik a lejárat. Nekem még sosem volt probléma. Akkor esetleg el tudom képzelni, hogy gond lehet, ha a rövidebb február beleesik a 2 hónapba, akkor várni kell 1-2 napot visszautalás előtt.

 

Azt a nehéz megoldani, hogy ha csak 1 bankban van jó kamat, és ott jár le. Pl. ha most le fog járni a K&H-ban a pénzem, és még lesz a 4,5%-os lekötés, de az Unicreditben meg nem lesz semmi jó, akkor átutalom az Uni számlámra, onnan anyám Uni számlájára, majd onnan vissza a K&H-ba, de nem a sajátomra, hanem anyáméra. Mióta bevezették a 4 órás utalást, ez jó eséllyel lemegy napon belül, ha reggel időben elkezdem. Délután pedig mehetünk be a K&H-ba lekötni, és senki nem mondja meg, hogy ez ugyanaz a pénz. Még ha az ügyintéző tudja is, nem ő dönti el, hogy mehet-e a lekötés(de nem is áll érdekében nem lekötni), hanem a gép vizsgálja, az meg új pénznek fogja venni.

 

Előzmény: pgyafi (2589)
FOMA Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2593

"A K&H nem sok ideig fizetett 5%-ot, és nem is túl régóta, nincs 1 éve sem."

Nem egészen három éve még 8-9 %-okat fizetett a K&H. (Persze akkor a Gránit még látra szólóan hozott 3-4 % körül.) Talán tavaly volt egy 2 hónap körüli szünet, de azt leszámítva évek óta stabilan lehet számítani a K&H-s akciókra.

Előzmény: tangerine (2591)
tangerine Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2592

A 2 hónap legtöbbször elég, hogy új pénz legyen. Szóval jól műxik a ping-pongozás két bank között akkor is ha a te neveden van mind a kettőben a számla. Az utalási költség pedig maximálva van, az csak max 6000 Ft lehet, akármennyi is az összeg. Bár most az Axa valamiért 6100-at vont érdekes módon.

Előzmény: pgyafi (2587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!