Keresés

Részletes keresés

springmill Creative Commons License 2009.01.02 0 0 570
Szia!

Bocsánat, ünnepi ténykedések miatt napokig nem néztem a fórumot. A közgyűlés 33,x%-kal lett megtartva, és túl sok határozatot nem hoztunk, de amit hoztunk, az fontos volt, többek között az elszámolás kérdése is, amit egyhangúlag elfogadtunk. Meghívót kellett hogy kapjál, mert mindenki postaládájába kell dobni egy kópiát. Persze elvileg kimaradhat postaláda, de a ki volt rakva a folyosóra is, ide is megírtam, szóval ha figyelünk és ráérünk, nem maradunk le semmiről :)

Mivel ez a fórum teljesen publikus, és leginkább "privát" témák voltak, ide most nem írnám meg, hogy mi volt pontosan. Kap majd mindenki jegyzőkönyv másolatot, ill. ha még kérdés van, e-malben szívesen válaszolok: szabeszg kukac gémél kom.
Előzmény: TopicTomi (569)
TopicTomi Creative Commons License 2009.01.01 0 0 569

 

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Behalt a fórum, vagy mi a helyzet?

Springmill, van infó, hogy mi volt a közgyűlésen?

TT.

Előzmény: springmill (567)
TopicTomi Creative Commons License 2008.12.27 0 0 568

 

Sziasztok!

 

Én nem kaptam semmilyen meghívót... Így pár nappal az említett időpont után van valami hír, hogy mi volt, mi nem volt, mi lesz a sorsa az 50e Ft-os befizetés elszámolásának, stb?

TT.

Előzmény: springmill (567)
springmill Creative Commons License 2008.12.16 0 0 567
KÖZGYŰLÉS!

Sziasztok!

Pénteken kiosztásra került 1db közgyűlési meghívó, az 50e Ft-ok elszámolási javaslatával és természetesen a napi rendi pontokkal...

Időpont: 2008. december 22. hétfő 17.30 ill. 18.00.

Gyertek el! Ez mindig egy olyan alkalom, amikor valóban mi dönthetünk....
Iza104 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 566
Volt valaki tegnap a tárolós megbeszélésen? Sajna nem tudtam ott lenni, de érdekelne, hogy miről volt szó.
Andor Tomi Creative Commons License 2008.12.05 0 0 565
Kötbért ugyan nem kell fizetniük, ködbért sem ( csak hogy tisztán lássunk ), viszont kártérítést igen, annak aki rendesen végig olvasta a szerződést, amiben a kártérítési felelősség kizárása nem szerepel.
Előzmény: AH12 (561)
t tommy Creative Commons License 2008.12.05 0 0 564
ugyanis
Előzmény: t tommy (563)
t tommy Creative Commons License 2008.12.05 0 0 563
szia

ennél mi okosabbak és szerencsésebbek voltunk ,ugyan is a mai napig nem vettük még át a lakásunkat! igy a ködbér nov 30.-i lejárattal a teljes 3 hónapra jár és nem kell érdekeljen hogy miért csúszik fél éve a lakhatási engedélyünk! :-)
Előzmény: AH12 (561)
TopicTomi Creative Commons License 2008.12.02 0 0 562

 

Jogos, mindenkinek a saját érdekében el kellene hagynia a lakást, hogy ne égjen bent, ha a riasztás valós tűzeset miatt indult be, tény. Én annyit megtettem, hogy kimentem és megnéztem, van-e ok aggódni, érezni lehet-e füstöt, vagy sem, aztán miután a sikítás szabad füllel már-már az egészségkárosító hatást is kezdte elérni, saját felelősségre úgy döntöttem, hogy nem menekülök, mert nem látom okát és inkább becsuktam az ajtót, hogy ne szakadon ki a dobhártyám.

Előzmény: springmill (559)
AH12 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 561
Sajnos az a baj, hogy nekem 3 hete ezt mondják... folyamatosan "jövő héten" lesz az a bizonyos papír... szerintem meg hiányzik még mindig valami, de mivel "nem saját hibából" késnek, így nem kell majd kötbért fizetniük... az egész erre megy ki...
Előzmény: t tommy (553)
Iza104 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 560
Éppen a kádban ültem... gondoltam, ha érzem a füstszagot, majd menekülök. :-) Na jó, tudom, hogy ez nem ennyire vicces...
Előzmény: springmill (559)
springmill Creative Commons License 2008.12.02 0 0 559
Sziasztok!

Azért szólalt meg többször és másnap is, mert hozzáértő híján az SZVB tagok és további segítőkész lakótárs a közös képviselőtől kapott útmutató szerint eljárva megpróbálta kikapcsolni a tűzjelzést. Sajnos csak a "hangot" sikerült lekapcsolni, a rendszer továbbra is éles maradt. (Ezért volt a lift az elsőn, nyitva a garázskapu és jártak a ventilátorok.) Másnap reggel sajnos a gondnok rávett minket, hogy (ismét csak a nem teljesen jó leírás alapján) próbáljuk megint normál állapotba hozni a rendszert. Persze este óta semmi nem változott, így a próbálkozás ismét sikertelen volt, viszont legalább megint beriasztott. Ennyit a gondnokról... (Persze mi is lehettünk volna okosak, és elutasítjuk a kérését.) Aztán később jött a közös képviselő és megoldották.

Amúgy tűzjelzés esetén ki kellene jönni az utcára... Nem voltunk sokan, szóval csak pár embernek hasznos a tűzjelzés, a többieknek mindegy, úgy látszik csak egy "zavaró tényező".
Iza104 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 558
Még rejtélyesebb, hogy miért szólalt meg másnap reggel is?
Előzmény: TopicTomi (557)
TopicTomi Creative Commons License 2008.12.01 0 0 557

Springmill: ha "jókedélyűék" nyomták meg a riasztó gombját, miért szólalt meg vagy négyszer? Vagy elég egyszer megnyomni ahhoz, hogy többször is riasszon?

Amúgy leszámítva a bosszantó szituációt, az pozitív, hogy a tűzoltók elég hamar kiértek...bár reméljük, hogy soha nem lesz rájuk szükség.

TT.

Előzmény: springmill (555)
TopicTomi Creative Commons License 2008.12.01 0 0 556

Sziasztok,

 

tud valaki ajánlani egy megfelelő ár/érték arányú biztosítót, ahol lehetne lakásbiztosítást kötni? Ha igen, írjátok meg légyszi!

köszi

TT.

springmill Creative Commons License 2008.12.01 0 0 555
Szia!

Biztosra annyit lehet tudni, hogy az A lépcsőházban valaki megnyomta a riasztó gombját. A többiről csak feltételezések vannak, mert fültanúk szerint (a lépcsőházban hallható volt, de az illető nem látta...) egy "jókedéjű" csoport egyrészt a liften benyomkodta az emeleteket hogy a liftet megutaztassa, majd távozásuk előtt benyomták a riasztót is.

Sajnálatos módon így kellett megtudnunk (én legalábbis eddig nem figyeltem fel ré), hogy a riasztógombot nem fedi betörhető üveg, egyszerűen meg lehet nyomni a gombot. Úgyhogy ideje intézkedni ez ügyben is.
Előzmény: 901 (554)
901 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 554

Nem tudja valaki, hogy tegnap este mitől szólalt meg a tűzjelző a Zsombor utcában????

 

t tommy Creative Commons License 2008.12.01 0 0 553
én úgy tudom ,hogy az építtető újra beadott minden hiányzó dokumentumot és a jövő héten az "önormányzat" újra kiszáll a tett helyszínére és , ha minden rendben átveszi azt és kiadja a végleges lakhatási engedélyt! bár ezt hallottam már néhányszor, de azért bízom benne , hogy ez igaz végre és 2 hét múlva már a saját lakásunk belsejét is építhetem végre és nem csak másokét! :-)

mint a bányászok: szerencse fel!
Előzmény: fnevuka (547)
t tommy Creative Commons License 2008.12.01 0 0 552
bocsi ,de erre én is kiváncsi lennék!
Előzmény: Andor Tomi (549)
fnevuka Creative Commons License 2008.11.29 0 0 551
Bocsi, megtaláltam! :)
Előzmény: fnevuka (550)
fnevuka Creative Commons License 2008.11.29 0 0 550

Szia!

 

Ha nem itt, akkor hol? Segíts, légyszíves!

 

Köfi

Előzmény: Andor Tomi (549)
Andor Tomi Creative Commons License 2008.11.29 0 0 549
Bocsi a mi fórumunk nem itt van, ezért nem érti pl iza, hogy miről van szó, kár ide írni.
Előzmény: fnevuka (547)
Iza104 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 548
Miről van szó? Ki lebbezett fel?
Előzmény: fnevuka (547)
fnevuka Creative Commons License 2008.11.28 0 0 547

Sziasztok!

 

Az Andorba fogunk költözni, legalább is szeretnénk. Nem tudja valaki, hogy alakul a használatbavételi? Azért ez gáz, hogy már júliusban átvettük a lakást, azóta semmi!

 

Bármi infót szívesen vennénk, pl., hogy az a kedves hölgy a szomszéd házból visszavonta-e már a fellebbezését? Remélem, mindenki úgy gondolja, hogy ezt a pár hónap késést külön meg lehetne neki köszönni, főleg azoknak, akik albérletből költöznének az új lakásba.

kiszmatka Creative Commons License 2008.11.28 0 0 546
A fene egye meg azt a lakót - és még finoman fogalmaztam - akire éjjel 11-kor jön rá a kalapálhatnék a lakásban.
wolfgabor Creative Commons License 2008.11.22 0 0 545

Kiadó lakást keresnék a lakóparkban,reális áron,akár későbbi költözéssel is megfelelne.

Hálófülkés vagy 2 szobás érdekelne.



Ajánlatokat a wolfgabor@citromail.hu e-mail-ra várnám!



Előre is köszönöm!!!
giselle06 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 544
Nem hiszem, hogy szakértő, esetleg csak szagértő.Na mindegy, majd jól becsukom éjszakára a fürdőszoba ajtaját, mert ha nyitva van, akkor esetleg nem érzi.A kajaszaggal  meg mázlim van, mivel a konyhán van ablak, és az utca felé vezet az elszivóm is, meg a szomszédé is, nem mennek a közös lyukba.Majd szombaton referálok, hogy mi történt szimat ügyben.Hová küldjem még a pasit szaglászni?? 
Előzmény: Iza104 (542)
901 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 543
Nálam sem jelentkezett senki a bűz miatt, de a folyosón tényleg mindig lehet érezni....
Előzmény: Iza104 (542)
Iza104 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 542
Nálam nem jelentkezett semmiféle szakértő... Vajon a kajaszaghoz is ért vagy csak a bűzhöz? Nekem az a nagyobbik gondom. Nálam egyébként nincs csatornaszag, de a folyosón masszívan érezni...
Előzmény: giselle06 (541)
giselle06 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 541

Kiszmatka, a honlap a helyén van (egyenlőre).

Egyébként, mindekihez bejelentkezett a bűzszakértő? Hozzám igen, csak az a baj, hogy csettintésre nem tudok itthon maradni, mert ő vidéki, ugyhogy szombaton jön.

Remélem nem valami náthás ürge lesz, aki szipogva fogja közölni, hogy nem érez

semmit.... Hétfőn, mikor jó kis szél volt, nem nagyon lehetett megmaradni a fürdőszoba környékén.Másoknál is ugyanez volt a helyzet? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!