Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2023.01.28 0 0 14644

Kedves Mónika,

 

a probléma ott kezdődik, hogy nincs Magyarországon bevizsgálásra lehetőség. Habmatracok esetében megoldható, de ott is csak úgy lehet hiteles mérést végezni, hogy a franciaágy méretű matracot ketté kell vágni. Szóval ilyen lehetőség hiányában egyedi mérési módszerekhez folyamodik mindenki. Az esetek többségében egy alakváltozás látványos, egy keresztbe fektetett léccel fényképről is könnyen felismerhető, minden gyártó el is fogadja. A nem látható dolgokkal van a nagyobb gond, ilyenkor valahogyan meg kell határozni, hogy a felpuhulás mértéke a normálistól eltér-e. Budapesti viszonylatban ez nem gond, kolléga kimegy, jellemzően kézzel benyomással is lehet érezni, ha az a normálistól eltér. Vidék viszonylatban nem marad más lehetőség, mint:

 

1., a Vásárló elvégzi a mérést, ebben minden elméleti segítséget megadunk

2., természetesen ez nem a Vásárló feladata, így elhozatjuk a matracot és elvégezzük mi a vizsgálatot

 

1./ Létezhet-e, hogy a vásárlónak kell a NAV-on keresztül bizonyítania, hogy a vételár nem egyezik a számlán feltüntetett értékkel, tetőzve ezt a garanciális ügyintéző meghazudtolja a vásárlót?

Futottam egy kört ezzel. A vásárlást igazoló blokkot Ön megküldte a garanciális kollégának. Ön a vételárként 299 000 forintot írt, a blokkon a vételár (és ez a termék vételára) 289 900 Ft szerepel. Ebből adódott a kolléga további kérdése.

2./ Megtörténhet-e, hogy a garanciális ügyintézőt a vásárló értesíti arról, hogy telefonált egy ismeretlen  szállító aki közölte, hogy új matracot biztosít a cég ezért azonnal elszállítanák a terméket, majd ezt követően megtagadja a telefonos elérhetőségének megadását, egyben közli, hogy szó sincsen ilyenről!

Egy szállító cég nem tud új matracot biztosítani, ő csak szállít, megbízást teljesít, ilyet egy fuvarozó csak abban az esetben mondhat, ha a megbízó ezt a feladatot adja neki

3./ Titokban tarthatja-e a forgalmazó szakértői vélemény elkészítéséhez tartozó módszertant és felhasznált eszközöket?

Nem gondolom, hogy titkolózni kellene, de mivel Ön ezt a garanciális kollégától nem kérte, így nem is juthatott el Önhöz ez az információ

4./ Egyáltalán nem tartja-e elfogultnak az ilyen vizsgálatot?

Lehet, hogy elfogult, de nincs más módszertan. Egy vállalkozásnak sem érdeke, hogy a Vásárló rovására trükközzön/csaljon, hiszen jogos, mérhető panasz esetén a gyártó fogja a matracot cserélni/jóváírni

5./ Ön odaadná egy fentiekből következtethető "ügyfélközpontú" cégnek a saját 300eFt értékű matracát, lesz majd vele ami lesz alapon szakadó havasesőben? (maga a szállító is közölte, hogy ilyen értékű matraca lenne biztos, hogy ilyen időben ráadásul a teraszról leadva nem engedné elszállítani)

A világ nem áll meg esőben, esőben is szállítunk termékeket, miért is ne tennénk. Minden szállítónál van csomagolóanyag, minden körülmények között el lehet szállítani egy matracot

6./ Végezetül kérem olvasson vissza  itt is, ha nem emlékszik, nem tartja viccesnek, hogy terheletlen állapotban kell a vásárlónak bizonyítania azt, hogy sikerült megvennie élete első igazán gyorsan 3-4 hónap alatt kifeküdt, felpuhult ócska matracát? (segítség a Google értékelések közötti seprűnyeles mérés talán a legkiábrándítóbb)

Nem tartom viccesnek. Szomorúnak tartom, de mivel szerény kis országunkban nem működik sem matracokra szakosodott vizsgáló állomás, sem pedig szerviz, így valahogy mégis csak meg kell tudnunk közösen határozni, hogy egy matrac selejt vagy sem. Bármelyik magyarországi gyártó -megfelelő berendezések hiányában- ugyanilyen mérési metódusokat használ. Egyszerűen nincs más. Persze, hogy ultra-proli megoldás a seprűnyél vagy egy bármilyen egyenes léc, viszont minden háztartásban rendelkezésre áll, "működik", gyors és bárki számára véghez vihető gyors megoldás egy probléma megállapítására. Persze ez nem a Vásárló feladata, de a közreműködés jelentősen felgyorsítja az esetleges probléma megoldását. Vagy ugye jön az elszállítás.

 

Nem tudom, hogy a terheletlen mérés és kerékpár analógia hogyan került elő, nem is értem. Nem gondolom, hogy bárki is azt javasolta volna Önnek, hogy terhelés nélkül végezzen mérést egy matracon.

 

Úgy gondolom, hogy a feladatát mindenki megcsinálta eddig Ön is, ügyintéző kolléga is, a szállítók is. Ha nem engedi, hogy elhozzuk a matracot, akkor nem tudjuk bevizsgálni. Ha Ön sem segít a probléma dokumentálásában, amit el tudnánk küldeni a gyártónak, akkor ez egy patthelyzet.

 

Ha már volt csizma is, kerékpár is, akkor még egy labda talán belefér. Tekintettel, hogy Önnél van a matrac, a szállítóknak nem adta át, hogy bevizsgálhassuk, így a labda most Önnél pattog. Garanciális kolléga készséggel segít, hogy hogyan készüljön 5 perc alatt méréssel együtt két-három olyan fénykép, amit meg tudunk küldeni a gyártónak panasza dokumentálására.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: zeherfoltan (14641)
GeriSoft07 Creative Commons License 2023.01.28 0 1 14643

Üdv, csak pár gondolat, mert sok matracot kellett már reklamáljak (más gyártókét, a gigamatracos isbir 2021 novemberi, már puhul egyébként). Ott is az volt, hogy az eladónál jelentettük a hibát, és megjelent a gyártó, előbb elvitte javítani (2x) aztán cserélte (2x) aztán kidobtuk és vettük az isbirt

 

Szóval

1: nem lehet ilyen

2: igen, megtörténhet, más gyártó és kereskedő páros esetén is

3: kizárt, nem! A mérés pontos menetét, az alkalmazott műszert, a megfelelő értéket és a mért értéket tartalmazni kell, a méréshez használt eszköz ha hitelesíttendő, annak hitelesítési idejével, bármilyen terméket vizsgálnak be bárhol

4: ez az eredmény nem elfogadható, támadható

5: mindig kérik, hogy a csomagolást (fóliát) tartsa meg, vagy a vevő kell gondoskodjon hogy be legyen csomagolva, és vicc hogy az erkélyen kell leadni, ott is lett felvíve? 

6: én úgy csináltam, hogy fogtam 2db 2kg-os súlyzótárcsát, ami 2cm vastag, ráraktam a gödörre, fölé fektettem egy 1,5m-es alu cső felmosónyelet, és átnyúltam a 4cm-nyi 4kg-os súly felett tenéyrrel, elég egyértelmű volt, hogy egy átlagember feneke lényegesen több, mint 4kg terhelés, és már itt elvérzett :) 

 

Sajnos mindkét oldalról lesz itt kérdés bőven, a fentieket csak általánosságban írtam, múltbéli tapasztalatok után, és nem a gigamatraccal szemben, hanem a Li....x volt.

Előzmény: zeherfoltan (14641)
Tibi47 Creative Commons License 2023.01.27 0 1 14642

Sajnos én is pórul jártam a hiper-szuper L°vital Perfect Sense matracommal. Kábé három hónapig jó volt, de utána úgy felpuhult, hogy derék fájdalmakkal ébredtem minden nap. Nem gödrösödött, csak egyszerűen kegyetlen puhává vált, ahol feküdtem rajta. Először költöztem ide-oda (180X200-as méretű) de eljutottam oda, hogy már nem volt olyan rész, ami nem lett volna túl puha. Végső elkeseredésemben egyszerűen megfordítottam és a hátulján aludtam, illetve alszom jelenleg is. Ez a megoldás is csak ideig-óráig volt jó, de ez a fele is felpuhult. Pedig csak 75 kiló vagyok. Most nézem, 330 ezer forint egy ilyen matrac.....

Előzmény: zeherfoltan (14641)
zeherfoltan Creative Commons License 2023.01.27 0 0 14641

Tisztelt Pálinkás László!

 

Először is köszönöm szépen a terjedelmes okfejtését.Magam is a kulturált vita híve vagyok, sárdobálásnak semmi értelme nincsen. Nem tudom, hogy kapcsolatban áll-e még a Gigamatrac Kft-vel, amennyiben igen kérem válaszolni szíveskedjen az alábbi kérésekre, előrebocsátva, hogy szóba sem kerülhet rendőrségi feljelentés, netán 10 év fegyház mivel ezek tényállítások.

 

1./ Létezhet-e, hogy a vásárlónak kell a NAV-on keresztül bizonyítania, hogy a vételár nem egyezik a számlán feltüntetett értékkel, tetőzve ezt a garanciális ügyintéző meghazudtolja a vásárlót?

2./ Megtörténhet-e, hogy a garanciális ügyintézőt a vásárló értesíti arról, hogy telefonált egy ismeretlen  szállító aki közölte, hogy új matracot biztosít a cég ezért azonnal elszállítanák a terméket, majd ezt követően megtagadja a telefonos elérhetőségének megadását, egyben közli, hogy szó sincsen ilyenről!

3./ Titokban tarthatja-e a forgalmazó szakértői vélemény elkészítéséhez tartozó módszertant és felhasznált eszközöket?

4./ Egyáltalán nem tartja-e elfogultnak az ilyen vizsgálatot?

5./ Ön odaadná egy fentiekből következtethető "ügyfélközpontú" cégnek a saját 300eFt értékű matracát, lesz majd vele ami lesz alapon szakadó havasesőben? (maga a szállító is közölte, hogy ilyen értékű matraca lenne biztos, hogy ilyen időben ráadásul a teraszról leadva nem engedné elszállítani)

6./ Végezetül kérem olvasson vissza  itt is, ha nem emlékszik, nem tartja viccesnek, hogy terheletlen állapotban kell a vásárlónak bizonyítania azt, hogy sikerült megvennie élete első igazán gyorsan 3-4 hónap alatt kifeküdt, felpuhult ócska matracát? (segítség a Google értékelések közötti seprűnyeles mérés talán a legkiábrándítóbb)

 

És mivel nagyon szép hasonlatokon keresztül írt, ahol még a felesége cipőjéről is tanulságot vonhattunk le, képzelje el kedves László, hogy vásárol egy kerékpárt ha ráül és teker akkor annyira rázza a kormányt és hangos berregő hangot ad, hogy alkarja elfárad és nem tud vele tovább haladni. Erre közli az eladó cég, hogy küldjön egy olyan videót amelyen tolja a kerékpárt. Visszaírnak, hogy megvizsgálták a panaszomat de olvassam el garanciális feltételeket amelyet tudomásul vettem, benne szerepel, hogy csak akkor minősül a termék hibásnak, ha a kerékpár terheletlenül mellettünk tolva is rázkódik és berreg. Nem marad más mint, hogy azt mondják menjek békélteni vagy pereskedni, de egyébként tájékoztatnak, hogy nagyon sok vásárlójuk kizárólag tolja a kerékpárt és úgyis nagyon elégedett.

 

Kérem, higgyen nekem Pálinkás úr ha lenne olyan képességem, hogy a matrac felett lebegve aludjak nem pazarolnám erre a bejegyzésre sem az időmet.

 

A cég belső statisztikái irrelevánsak akár a itt akár a google értékelések figyelembevételével, szerintem én ha igazán jó céget szeretnék magamnak akkor 1 csalódott vásárló is kudarc lehet. Tudja miért? Mert én a saját problémám esetében a jogszabályi keretek között mindvégig együttműködő voltam, nem tudom kizárni, hogy a török gyártó hibázott és egy szériát totál silány rugószerkezettel szerelt össze, magyarán lehet, hogy semmi köze a Gigamatrac Kft.-nek az egészhez, ehelyett a tények: meghazudtolnak a vételár vonatkozásában, telefonos elérhetőséget nem adnak a bizalom jegyében.

 

Elkeseredett vagyok, mert én nem az a vevő voltam aki életében is valaha visszaküldött volna valamit, de azért van egy olyan összeghatár ami jogos igényeket ébreszt bennem, főleg ha ehhez egy igazán bizalmi garanciális ügyintézés társul. Hivatkoznak a Békéltető testületre és a bíróságra állandóan ahelyett, hogy felvennék a kapcsolatot közvetlenül a vevővel és legalább próbát tennének megnyugtató módon kezelni az ilyen eseteket.

 

Remélem, hogy az 5001. válaszban kielégítő válaszokat kapok, de tudja mit, ha megkérdezi a garanciális ügyintézőt akkor még az elérhetőségemet is megkaphatja ha okirati bizonyítékokat szeretne látni az állításaim vonatkozásában.

 

Tisztelettel:

 

Farkas Mónika

Előzmény: Alváskultúra (14640)
Alváskultúra Creative Commons License 2023.01.27 0 0 14640

Kedves Fórumtársak,

 

csak általánosságban egy-két gondolat. Olyan 16-17 éve vagyok jelen ebben szakmában és ebben a topikban több, mint 5000 választ adtam különböző itt különböző kérdésekre. Érdekes jelenség, ahogyan a vásárlói és a kereskedői attitűd változott az elmúlt másfél évtizedben. Ez persze valószínű, hogy az egész világra igaz, mindenki egyre nagyobb erővel támad és ezzel párhuzamban egyre nagyobb erővel is védekezik a másik oldal.

 

Feleségem vett egyszer egy csizmát. Mondja, hogy valami nyomja a sarkát. Belenézek a csizmába és belül a sarokrész szélénél kiáll egy csavar. Semmi gond, nem állt bele a lábába. Boltba vissza, mutatjuk eladónak, hogy nini -itt kiáll egy csavar. Azt mondja, hogy elküldi bevizsgálásra. Mondom értem, de kb milyen eredményre számíthatunk? Az ugye, hogy nem áll ki a csavar nem jöhet ki eredményként, az hogy kiáll belőle egy csavar -azt meg mindhárman látjuk most is. Ugye most van hideg, most kellene a csizma. Válasz: protokoll. Ez a protokoll.

 

Amit viszont nem egészen értek. Bemegyek a boltba, veszek egy matracot (cipőt, kanapét, bármit). Ha valami gyártási- vagy anyaghibás, az általában pár hónapon belül kiderül. Ha én úgy gondolom, hogy az én termékem hibás, akkor fellépek. A hibának láthatónak, mérhetőnek kell lennie, hiszen a hiba az, amikor egy termék a normálistól eltér (nem ide értve a természetes használódást). Matracok felpuhulásánál is van egy standard, de ez most nem érdekes.

 

Bejelentem a forgalmazónál. Forgalmazó jegyzőkönyvet vesz fel és megpróbálja kivizsgálni a problémát a lehető leggyorsabban. Egy pc-ket forgalmazó cég garanciális vevőszolgálatán az első kérdés, hogy be van-e dugva a hálózatba. Ez derogáló lehet, akár megalázó is, de a statisztika szerint elég nagy százalékban megoldja a problémát. Persze el is lehetne menni a 375 kilométerre fekvő Magosligetre szemrevételezni egy matracot, de mennyivel egyszerűbb és gyorsabb mindenkinek, ha megkérdezzük, hogy milyen ágyrács van a matrac alatt, bekérünk egy-két fényképet, hogy gyorsan, távolról is látható legyen a hiba. A bonyodalom ott kezdődik, amikor a hoba nem látható, otthoni eszközökkel nem mérhető, nem kimutatható. Az információkat megküldik a gyártónak, a gyártó vagy bólint egy cserére vagy úgy ítéli meg, hogy nem hibás a termék. Vásárló ezt nem fogadja el, ilyenkor jöhet a termék bevizsgálása.

 

És igen. Ha egy autó elromlik, akkor el kell vinni a szervizbe és ott kell hagyni akár még egy tízmilliós autót is. Persze jogosan merül fel a kérdés, hogy a forgalmazók miért nem adnak egy csere matracot erre az időszakra, ha valakit érdekel a válasz -kibontom ezt a témát is szívesen...

 

Szóval a termék bevizsgálásra kerül, a gyártó a saját standardjai alapján elutasítja. Lábjegyzet: a gyártónak sem érdeke elutasítani olyan panaszt, amit nem kellene, hiszen így hosszú távon a kereskedő bizalmát veszíti el, ami az érdekével ellentétes (persze ugyanez érvényes a kereskedő-Vásárló viszonyra is). Szóval elutasításra került. Vásárló megkapja az infót, jogosan vagy jogtalanul -felháborodik. Legyen ez így érthető is, hiszen Vásárló meg van győződve arról, hogy őt becsapták. Ilyenkor jön a jogorvoslat.

 

A békéltetőtestületeket (Fogyasztóvédelem) azért hozták létre, hogy egy lehetséges per előtt (tehermentesítve a bíróságokat) próbáljanak egyezséget létrehozni az adott ügyben Vásárló és kereskedő között. A békéltető ingyenes, a Vásárló érdekeit védi, nagyon gyorsan kitűznek egy tárgyalást és 60 perc alatt véget is ér. A békéltetőn a kereskedésnek lehetősége van nyilatkozni, hogy aláveti magát a Békéltető ajánlásának, azt kötelező jelleggel elfogadja, tehát ha az javasolják, hogy csere, akkor csere.

 

Amennyiben a Békéltetőtestület úgy dönt, hogy a Vásárló panasza nem jogos, akkor még mindig ott van a bíróság, ami ugyan nem egy olcsó sport, cserébe viszont nagyon lassú és kétes a kimenetel.

 

A 16-17 év alatt 100 000-nél is több matrac került ki tőlünk. A nagy számok több esetet is hoznak, mint minden terméknél a matracok esetében is előfordulhatnak garanciális meghibásodások. Nem tudok pontos statisztikát, de a 100 000 matracra vetítve az eddigi garanciális probléma 99%-a "házon belül" megoldódott, talán talán 0,0003% került a Békéltetőtestület elé és 1 db bírósági per történt szakértő bevonásával, ahol a Vásárlónak a bíróság nem adott igazat.

 

Persze a statisztika nem nyugtat meg senkit, de talán a fentiek rávilágítanak arra, hogy a kereskedő nem okvetlenül gonosz, hanem csak bizonyos protokollokat követ.

 

Annyi történetem lenne, de nem szeretnék untatni senkit -csak egyet engedjenek meg.  Egyik ősz elején bejött hozzánk egy úr egy Baranya megyei (bocsánat: vármegyei) városból. Egy sportszállót üzemeltet Ausztriában, a síszezonra vannak szakosodva. Megállapodtunk, vásárolt közel 50 db matracot abból egy olyan zsákrugós típusból, amit éveken keresztül szállítottunk pl a Hunguest Hotel részére is NULLA garanciális problémával. Eljött a tavasz. Elolvadt a hó. A tavasz már csak ilyen. Kapunk egy bejelentést, hogy az összes matrac hibás. Baranya megye, Pécs, békéltetőtestület, szerintem mindenki kitalálja a történet végét...

 

Egy utolsó gondolat. Én is töröltettem már posztot. Bár nem angolszász jogrendben élünk, mégis vannak normák. Egy cégről rosszat állítani a jó hírnév megrontása. Ez egyszerű. És egészen addig az, amíg nem bizonyosodik be, hogy valóban így van. Az internet egy arctalan világ, egy nick mögött valójában bárki lehet, akár egy kevésbé egyenes versenytárs is. Sokkal egyszerűbb (mindkét félnek) töröltetni egy rágalmazó bejegyzést, mintsem hogy a kereskedő a jogosnak vélt érdekét és jó hírnevét védve rendőrségi feljelentést tegyen nagy nyilvánosság előtt elkövetett blablabla...  Engem is pereltek már be az alváskultúra blog oldalam miatt jó hírnév megrontása, rágalmazás vétséggel. MatracGuru: Pálinkás László blogja: Matrac gyártók: itthon és nem (alvaskultura.blogspot.com) (egyébként tényleg akár 1-3 év szabadságvesztés) 4 éves tortúra, néhány millió forint.  Bíróság, Kúria, Alkotmánybíróság, Strasbourg emberi jogok bírósága. Ennyi tortúra kellet az igazsághoz.

 

Én annyit tapasztaltam, hogy még ha fel is vagyok háborodva olykor, kedves hozzáállással könnyebben intéződnek a dolgok. Ha nem, akkor persze indokolt, hogy ráüssünk az asztalra, berúgjuk az ajtót néha. Én ha egyből berúgom az ajtót, általában nem lesz sem jobb, sem könnyebb, sem gyorsabb semmi.

 

Olyan szép ez a világ. Persze lehet elsőre is rugdosni is az ajtót, püfölni az asztalt -nem vagyunk egyformák...

 

Ha bárkinek bármiben tudok segíteni, továbbra is készséggel:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

László5204 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 14639

És bocsánat már azzal kezdik, hogy elviszik a matracot, nyilván tudva azt, hogy a korábbi matrac hiányában a földön fekve várhattuk saját maguk szakértését. Nyilván jönnek azzal, hogy a mérést csak elszállítással lehet elvégezni… Következő az lesz, hogy a kényelem mindenkinek mást jelent, és, hogy szegény cég mit kezdjen egy használt matraccal, a vevő a hibás mert nem érzi kényelmesnek a 3 hónap alatt kigödrösödött ágyat. 

László5204 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 14638

Köszönjük a lehetőséget! Sajnos arra mennek, hogy egy olyan garanciális feltételt határoznak meg ami nyilvánvalóan kizárja a jótállás érvényesítését. Gyakorlatilag már nevetséges amit műveltek, elvitték a matracot saját maguk jól megszakértették és visszaküldik, hogy csak 0,22 % os eltérést mértek egy alvásra alkalmatlan matracon! Hivatkoznak ügyvédeikre és mindenre ami elveszi az emberek kedvét a pereskedéstől, pedig a matrac egy kisebb autó ára. Elég csak itt visszaolvasni, ami még nincsen törölve. Csodálkozom Mónika, hogy nem lett fenyegetve és trollozva lehet ez már egy jó jel. Szerintem a Gigamatrac Kft hosszútávú érdeke, hogy korrekt legyen, az is lehet, hogy a gyártó húzza csőbe és megtéveszti a Gigamatrac Kft jóhiszeműségét. Várjuk a további fejleményeket a megadott elérhetőségi csatornán!

Előzmény: zeherfoltan (14634)
GIGAMATRAC (X) 2023.01.26 0 0 14637

Tisztelt Farkas Mónika!

 

Bejegyzését olvasva, természetesen joga van garanciális igényét bejelenteni/kivizsgáltatni amit a jogszabályi előírásoknak megfeleltően segítségére is leszünk.

A cégünknél a garanciális bejelentéseket, kérjük szíveskedjen a garancia@gigamatrac.hu mail címre megírni. A bejelntéseket, minden esetben jegyzőkönyvezzük és kivizsgáljuk.

 

Összeségében a termékek megítélése, hogy melyek a "luxus minőség" körébe tartozó termékek nem biztos, hogy meg fogjuk tudni beszélni, de amennyiben a mérési eredmények vagy egyéb más tények azt igazolják, hogy a termékkel kapcsolatosan garanciális esemény lép fel, természetesen meg fogjuk oldani.

 

 

További jogorvoslattal is élhet a területileg illetékes hivatalokban.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: zeherfoltan (14634)
zeherfoltan Creative Commons License 2023.01.26 0 0 14636

Köszönöm akik eddig írtak, többen figyelmeztettek, hogy ez a poszt hamarosan törlésre kerül. Az eddigi gyakorlat ez volt, de azért bizakodjunk.

zeherfoltan Creative Commons License 2023.01.26 0 0 14635

Kérlek szíveskedj jelentkezni! Lásd a posztomat!

Előzmény: UserXyz (14576)
zeherfoltan Creative Commons License 2023.01.26 0 0 14634

Kedves Fórumtársak!

 

Kérem szíveskedjenek jelentkezni akik a Gigamatrac Kft.-től vásároltak Törökországban gyártott matracot és fél éven belül minőségi kifogással éltek, mivel a matrac meg sem közelíti a termék oldalán szereplő magas szintű luxus minőséget, a Goolge értékelések alapján már találtunk csalódott vásárlókat, de a közös érdekérvényesítés elősegítése érdekében további fogyasztók bevonása szükséges.

 

 

Egyúttal kérem segítségeteket matrac vonatkozásában igazságügyi szakértő elérhetőségére is.

 

Köszönöm!

 

Farkas Mónika

GIGAMATRAC (X) 2023.01.14 0 0 14633

Kedves Margit52,

 

Alapvetően a rugós és a hideghab matracok közt javasoljuk a nézelődést. De mégis a hideghabokat javasoljuk, bizonyos szemszögből jobb lehet választás. Léteznek a piacon "junior" matracok is, de ez hamar kinövésre kerülhet, ezért egy picit a magasabb kategóriák felé is érdemes gondolkodni. Ebben az esetben vannak hosszú távra is jól tervezhető termékek, pl.: a magasabb terhet is képesek elbírni, akár forgatható - két különböző keménységi oldallal, rendkíül jól szellőző anyagok is elérhetőek már, de összeségében van néhány opció amit érdemes fontolóra venni.

 

Gyermekről lévén szó, javasolni szoktuk a levehető mosható huzatot, ezt az életszerű használat teszi általában indokolttá, de a különböző típusú (vízhatlan, antiallergén) matracvédőkkel már ez is jól tolerálható. 

 

A konkrét termékválasztás, hogy honnan is veszük, az említett kereskedésből vagy szakkereskedésbőlM Mi általában a szakkereskedéséket szoktuk ajánlani, a szakértelem, választék vagy nem utolsó sorban a szinte bármilyen egyedi méretet is képesek kiszolgálni illetve megannyi kritérium ami általában a választáskor fel tud merülni. Ezekre sokszor nem mindenhol találjuk meg a megfelelő szakembert. 

 

A gerinc védelmét öszetett tényezők fogják befolyásolni (Sport, testsúly, testtartás, telefonozás, stb.), de tény, hogy a matrac a segétségünkre lesz, természetesen a konkrét termék ajánláskor már ilyen típusókból fogunk termékeket ajánlani. 

 

Az alábbi típusok esetén több szempontot is figyelembe véve, köztük a levehető, mosható, huzatot, két különböző keménységi oldalt a hosszú távra tervezhető kényelmet, szellőzést bátran ajánljuk Önnek/Önöknek:

RelaXx® Signum Dual Medium ortopéd hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum HR Climatic hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

A két utóbbi típusnak a "HR" alapanyaga miatt kimagasló az átszellőzési képessége.

 

Természetesen mindenképp javasoljuk a matracok próbáját, de a fenti típusokból a tapasztalataink szerint jól fognak tudni dönteni.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: margit52 (14632)
margit52 Creative Commons License 2023.01.12 0 0 14632

 

10 éves fiamnak vennék matracot, milyen tipust ajànlana? Kókusz-latex, hideghab, rugós? Mi szól egyik-másik típus ellen/mellett? Mire kell feltétlenül ügyelni? Ikeás matracok mennyire jók? Fontos szempont lenne a választáskor a gerincre való odafigyelés. Milyen vastagságút érdemes választani? Fix ágyrácsra menne. Nagyon köszönöm előre is! 

Alváskultúra Creative Commons License 2023.01.03 0 0 14631

Szia Rob19,

 

szerintem meg kellene nézni, hogy melyik lehet a ludas. Én letenném a fedőmatracot a földre ahol van hely és ráfeküdném, hogy érzek-e valami nem odaillőt. Ha már le van véve a matracról, akkor megnézném ugyanígy a matracot is. Minden anyag fárad, hét év mondjuk nem is annyira kevés egy fedőmatracnál. Fedőmatracoknál az alakvesztés nem jellemző, ugye a memoryfoam az, amelyik az emlékezőhab jellegét szép lassan elveszíti, tehát egyre gyorsabban áll vissza az eredeti alakjára (ami egyáltalán nem is biztos, hogy akkora baj) Ha bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan, intézzük!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rob19 (14630)
rob19 Creative Commons License 2022.12.31 0 0 14630

@Alváskultúra

 

László, van egy olyan kérdésem, hogy a memory toppernek mennyi az élettartama?

Mert mintha úgy érezném, hogy mintha kezdtük volna kifeküdni. Lehetséges ez? Vagy a matracot feküdjük ki? (a matrac most lesz 3 éves, a topper meg tavasszal 7 éves)

Ha azt mondod, hogy a topper lesz a ludas, akkor melyiket javaslod? A mostani 8cm (huzattal együtt 10cm) és nem szeretnénk "lentebb adni" :)

 

Köszi

Alváskultúra Creative Commons License 2022.12.19 0 0 14629

Szia Yamaszaki,

 

az összes boxspring jellegű ágyon nincs körbetámasztás, nincs keret, hanem a rétegek keret nélkül egymásra vannak téve. Szinte az összes szállodában van egy vagy két különálló box lábakkal alul és arra van rátéve egy bonell- vagy zsákrugós matrac. Szóval nem gondolnám, hogy kellene neki keret... Amennyiben az ember a földre teszi, úgy arra érdemes figyelni, hogy ha magasabb a páratartalom a helységben, akkor nehogy elkezdjen penészedni. Néha érdemes rekkel megemelni egy kicsit a matracot és valamit betolni alá (könyvet, papucsot, bármit), hogy kapjon egy kis levegőt, tudjon szellőzni... Amennyiben ez két külön matrac és nincs keretben és a földre-galériára teszed, úgy mindig szét fognak csúszni egymástól:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: yamaszaki (14628)
yamaszaki Creative Commons License 2022.12.18 0 0 14628

Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy a táskarugós matracot valóban nem érdemes körbe támasztás nélkül használni vagy ez is csak egy városi legenda?

Van-e valakinek valós tapasztalata,hogy pl: földön vagy alacsony szegélyű ágyon használta hosszú évekig és bírta vagy ép ellenkezőleg hamar kikészült.

 

Köszi!

Alváskultúra Creative Commons License 2022.12.09 -2 0 14627

Kedves Eastsider,

 

a Levital matracok talán 5-6 éve vannak forgalomban, több ezer honfitársunk ébredt ma reggel is Levital matracon különösebb problémák nélkül. ez persze nem azt jelenti, hogy az Ön matracával nem történhetett valami, de megfelelő rugalmas ágyrács vagy a felület 70%-át alátámasztó ágyborda alátámasztás mellett nagyon ritka egy-egy garanciális probléma. Klíma berendezéseknél, hűtőknél, telefonoknál, a legtöbb gépgyártónál is, stb. bevett gyakorlat a regisztrációhoz kötött kiterjesztett garanciavállalás, a kereskedelemben tehát ez kb. annyira gyakori ügymenet, mint a városokban a zebra vagy a településeken a kerítés.

 

Sajnálom ha csalódást okozott Önnek a termék!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: eastsider (14626)
eastsider Creative Commons License 2022.12.08 0 1 14626

Kedves gigamatrac

egy biztos. Önöknél soha többet semmit :) de azért köszönöm az ajánlást

mégegy biztos: levitalt soha többet. mint írtam két év után használhatatlan a 2020-ban 180k-s perfect contour matrac...

le van írva a weboldalon, de mivel voltunk bent az üzletben (róbert károly) több alkalommal, személyesen . Egyetlen egy alkalommal sem hívták fel erre a figyelmünket... ez kissé gáz :) lehetne kissé fogyasztóbarátabb a cég, (attól, hogy gagyi a levital.... ), de nem az

Előzmény: GIGAMATRAC (14625)
GIGAMATRAC (X) 2022.12.08 0 0 14625

Tisztelt eastsider,

 

A meghatározott matrac árat figyelembe véve találunk jó pár félét a piacon.

 

A vákuum csomagolású matracok között érdemes nézelődni, de mindenképp javasolt a próba, hogy a kényelem szempontjából is jó legyen a választás.

A kényelem függvényében, hogy hideghab vagy memory az árat is nézve jelentős lesz a különbség.

 

Az alábbi linkre kattintva készletről kiszolgálva, érdemes nézelődni:

Matrackeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

A Gigamatrac jótállás kapcsán a web oldalon az összes termékünk alatt lévő leírások között a "garanciavállalás" menüpontban, letölthető a részletes jótállási jegy ahol minden feltétel előzetesen olvasható. 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: eastsider (14624)
eastsider Creative Commons License 2022.12.04 0 0 14624

Ikea akrehamn-ot néztem, ott legalább korrekt a Support 

Előzmény: eastsider (14623)
eastsider Creative Commons License 2022.12.04 0 0 14623

Sziasztok

150k körül mi az ajánlott habszivacs matrac 160x200 meretben ?

A levital perfect contour 2 évet bírt sajnos, és vasarlaskor elfelejtettek kozolni, hogy be kell regelni a garihoz es csak uzy ervenyes... ( gigamatrac) így az Kuka.. használhatatlan sajnos 

Előre is köszönöm

GIGAMATRAC (X) 2022.11.25 0 0 14622

Kedves Tomo75,

 

A matrac választás egy kényelmi döntés, és figyelembe kell venni szinte mindent, de leginkább, hogy ebben a korban már lényegesen szenzitívebb tudnak lenni a lányok. Érdemes az alvási pozitúrával is foglalkozni, mert pl., egy hasonfekvésnél kardinális kérdés is lehet.

 

Természetesen vannak univerzális lehetőségek is a Levital márkából, amiből egy hosszú távú megoldás is lehetséges, sok jó szempontnak megfelel. A habrugók miatt több alvási pozitúrára is alkalmasak a levital matracok:

Gyorskeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Természetesen van további termék választásra is lehetőség, de itt már erősen javasolt a próba, nézzünk néhány példát erre is:

RelaXx Signum HR Climatic hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Tomo75 (14621)
Tomo75 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 14621

13 éves lányomnak vennék matracot, ami nem csak 1-2 évre lenne jó. Nem szeretnék memóriahabot, kókuszbetétet. Mit ajánlana?

Alváskultúra Creative Commons License 2022.11.23 0 0 14620

Szia Flash7,

 

a világ legdrágább matracai egyébként kivétel nélkül rugós matracok, azon belül is zsákrugós matracok vagy boxspring ágyak. Alapvetően a tartósságot szerintem a felhasznált alapanyagok minősége és azok optimális kombinációja eredményezi. Egy zsákrugós matracot úgy érdemes elképzelni, mint egy rendszer: a matrac belsejében található rugók felelnek majd a tartásért, az alátámasztásért, a dinamikáért és a dinamikus mozgások elnyeléséért. A rugók fölötti komforthab, latex, memoryfoam rétegek kifejezetten csak a komfort miatt érdekesek. Így akár egy pihe-puha és kényelmes felszíni komfort mellett is lehet nagyon határozott, feszes alátámasztást kialakítani. Hab matrac, rugós matrac, zsákrugós matrac... Ezek kategóriák és önmagában egyik sem jó vagy rossz; sokkal inkább úgy lehet ez, hogy minden kategóriának meg vannak a belépő termékei, a már elfogadható, a jó és a csúcs... Általában egy kategórián belül az árak ezt egészen jól tükrözik is -csodák itt sincsenek. Illetve a túlhájpolt, agyonreklámozott matracok esetében elképzelhető, hogy többet (akár jelentősen többet) fizetünk az indokoltnál, de ugye a reklámköltséget valakinek ilyenkor ki kell fizetni:-)

 

A bútorboltokkal szemben a szakkereskedéseknek mindenképpen meg van az az előnyük, hogy sokkal koncentráltabban foglalkoznak ezzel a témával, nagyobb a márka- és típusválaszték és ezzel párhuzamban az ilyen szaküzletek tanácsadói jellemzően felkészültebbek is a témában. A márka- és típusválaszték szerintem azért kimondottan fontos, mert megfelelő választék esetén a tanácsadó kollégának nem kell egy bizonyos márkát erőltetnie, egy márkát dicsérni és azt megpróbálni rásózni a Vásárlóra még akkor, ha esetleg nem az lenne a legjobb megoldás. Szóval a bútorboltokban (általában) nem a minőséggel van a baj, hanem a megfelelő választékkal és a matrac területén gyengébb szakmai felkészültséggel.

 

A matracok vastagsága tényleg fontos. 20 cm alatt nem érdemes matracot vásárolni, főként ha hosszabb távra tervezünk. Aztán persze vannak a 35-40cm vastag matracok, amiken már olyan párnázóréteget találunk, hogy ha valaki kilopná belőle a rugókat -azt sem vennénk észre... Egyébként ezek az átlagosnál vastagabb, magasabb matracok sok esetben olyan kényelmet, komfortot adnak, amelyet 20-25cm-es matracoknál nem nagyon lehet tapasztalni.

 

Zsákrugós matracok variációi szinte végtelenek. Ami biztos: több rugó, több erő, hosszabb élettartam, precízebb formakövetés, hosszabb -az eredetihez hasonló- alátámasztás. Ez annyit jelent, hogy egy standard zsákrugós matracban van általában 250db rugó/m2, így egy franciaágy méretű matracban általában olyan 7-800 db zsákrugó van. Ezt egészen odáig lehet folytatni, hogy találkoztam olyan matraccal, amiben 18 000 db rugó volt. Persze itt is van egészséges és megfizethető középút is...

 

Szerencsés választást kívánok!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

Előzmény: flash7 (14618)
GIGAMATRAC (X) 2022.11.20 0 0 14619

Kedves flash7,

 

Igen akár cím is: "rugósat vagy szviacsost"?!

 

A hideghab matracok közt is meg vannak már a professzionális minőségek, igen a fejlesztések lehetőséget adnak arra is, hogy csak hideghab termékben találjuk  meg a matracunkat. Természetesen mint mindenben a beltartalom fogja meghatározni, hogy milyen lesz a minőség. 

 

Amennyiben hideghabra esik a választás, érdemes odafigyelni a sűrűségre, itt jó esetben a 30-35 kg/m3 sűrűségű anyagok már egy jó választásnak bizonyulnak, de természetesen fontos a vastagág is, itt érdemes egy 20-22 cm vastagságban gondolkodni. A memory esetén akár a 60-80 kg/m3 sűrűség sem ritka.

 

A kényelem mindenekelőtt! 

 

Itt már kezd érdekesebbé válni a választás, mert a piacon fog mindenfélével találkozni, de melyik lesz az jó?

A fejlesztések miatt sok lehetősége van, ugyanis a professzionális matracok közt rengeteg jó matracból tud válogatni, nézzünk néhány példát:

- LevitalGyorskeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

- CuremGyorskeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

- Tempur: TEMPUR® Original 19 Prima matrac memoryfoam matrac, Tempur matrac rendelés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

És most jön a bonyodalom, mert nincs okunk azt mondani, hogy miért ne legyen rugós! 

A rugós matracok gyártása több mint 100 éves múlttal rendelkezik.

 

Itt is érdemes egy picit a beltartalommal foglalkozni, a rétegrendeket megvizsgálni, mi mekkora, hány centi, milyen vastag, mekkora sűrűség? 

Igen, ahogy írta, hogy egy 24-25 cm vastag matrac esetén a minőséggel mi a helyzet, nem lehet egyértelműen kizárni, hogy a vékonyabb matracok közt nem találunk minőséget, nézzük pl.: a Billerbek matracait, itt a 22 cm vastagság nem ritka.

 

De tény, hogy a 30 cm körül találjuk meg a (Vásárlói tapasztalok szerint) a kényelmesebb típusokat, itt azért érdemes nyitott szemmel járni és néhány szakkereskedésben kipróbálni a márkákat.

 

Természetesen küldünk néhány linket erre a kategóriára is:

- Spring Air: Gyorskeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

- Isbir: Matrackeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

- Sealy: Matrackeresés - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Továbbiakban, hogy melyik lesz a kényelmes ajánlunk egy érdekességet is, az üzleteinkben lehetőség van szenzoros mérésre is:

Tanácsok - Matraccal kapcsolatos érdekességek, információk, matracos - Xsensor Reveal Technology - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Reméljük, hogy tudtunk egy picit segíteni. További kérdések miatt keressék fel az üzleteinket és kezdjünk el tesztelni.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

 

Előzmény: flash7 (14618)
flash7 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 14618

Sziasztok!

 

Matraccsere előtt állunk és kissé elbizonytalanodtunk.

Jelenleg kb 10 éves Ikea-s habszivacs matracunk van és már kifeküdtük…kiugrálták a gyerekek.

 

Első sorban szintén habszivacs matracot keresünk. A feleségem a rugós matracokkal szerzett rossz tapasztalata miatt kizárta ezt a típust.

 

Az IKEA után elmentünk egy matrac mintaboltba, ahol egyből rugós matracokat ajánlottak. Ekkor jöttünk rá, hogy a rossz tapasztalat a Bonell rugó miatt van és kipróbálva a táskarugós matracot nem is olyan rosszak ezek a típusok. Szóval már nem csak szivacs matracok jöhetnek számításba. 😊

 

Az eladó a rugós kivitel mellett annak tartósággal érvelt, amit értek is, a fémet jóval nehezebben fekszem ki.

De felmerült benne a kérdés, hogy ha a 20cm-es, több réteges (kókusz-habszivacs) matrac tartóssága nem megfelelő, akkor egy 24cm-es rugós matracnál, a rugót fedő kb 5 centis szivacs mennyire tartós? Lehet, hogy néhány év múlva a rugók még tökéletesen tartanak, de már az oldalamban érzem őket?

 

Illetve mennyire valós állítás az, hogy egy bútorboltban kapható matrac minősége messze elmarad egy csak matracokkal foglalkozó cég termékeihez képest? Hogy náluk csak azért kapható matrac, hogy legyen mit eladni az ágykeret mellé?

 

Kinek, mi a tapasztalata ezeken a kérdésekben?

 

Előre is köszönöm.

 

Üdv

 

 

GIGAMATRAC (X) 2022.11.02 0 0 14617

Kedves kMuki,

 

A legjobb a sík egyenes alátámasztás, általában deszka bordákat szoktam hozzá javasolni, tömör fenyő vagy bükk lécekből, de minimum 70% alátámasztás legyen alatta.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: kMuki (14616)
kMuki Creative Commons License 2022.10.31 0 0 14616

Köszönöm az előző válaszokat.

 

Billerbeck padova matrac esetén élettartam szempontjából jobb a teljesen sík egyenes léces ágyrács, vagy bármelyik nem zónázott rétegelt fa (kissé íves) is megteszi?

 

Köszönöm

Alváskultúra Creative Commons License 2022.10.22 0 0 14615

Szia Balee,

 

habmatrac szerintem nyugodtan állhat az oldalán, semmi baja nem lesz. A zsákrugós matracoknak tesz rosszat hosszú távon. Ha becsomagolod, akkor arra lenne érdemes figyelni, hogy használat után álljon a szobában lepedő és csomagolás nélkül, hogy kiszellőzzön belőle a pára. Ellenkező esetben, ha rendesen be van csomagolva (már pedig be lesz a füst miatt), akkor előfordulhat, hogy elkezd penészedni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: BaLee (14613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!