Keresés

Részletes keresés

googyi Creative Commons License 2019.04.15 0 0 28816

Vissza kell fizetned a CSOK összegét és ezzel le lehet vetetni a CSOK-os (talán magyar államkincstáros) jelzálogot a lakásról. Innentől használhatod fedezetként és el is költözhettek.
Tudtommal ezután vásárolhatsz úgy új ingatlant, hogy arra igényelheted a CSOK-ot.

Előzmény: dewil1981 (28800)
fnikolett94 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 28815

Kérdezni szeretném, a helyzet a következő:

 

Barátnőm 3 gyermekre felvette a CSOK-ot megépült a ház lett 2 gyermek aztán elváltak és nála maradt a ház és a gyerekek. Vissza kell-e fizetni a támogatást ha 10 éven belül másik házasságból meglenne a 3. gyerkőc?

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 28814

Azt nem tudom.

Viszont a hatósági bizonyítvány kiadásának van némi átfutása, mert szemle is van, utána meg a földhivatal úgy is kéri ezt a vázrajzot, aminek szintén van átfutása. Ahogy számoltam, ha párhuzamosan intézem, akkor is 3-4 hét ez a fázis. Utána meg jön az önkormányzat a házszámmal, ami szintén nem azonnali. Utána jön a bank, szintén szemle, utolsó 5% utalása. Majd lakcímkártya a kormányablakban. Ha jól gondolom legalább is. Tehát ez 1,5 hónap is lehet.

 

m.

Előzmény: sylvanus67 (28813)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 28813

A változási vázrajzot viszont érdemes megcsináltatni mielőbb

 

 

Akkor ezt pl szerkezetkész házra is el lehet kezdeni?

Előzmény: Törölt nick (28812)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 28812

Köszönöm.

 

Megtudtam ma egészen új dolgokat, hátha van, akinek jól jön.

 

Az új infóm az, h egyszerű bejelentéssel épült ingatlannál, ahol nem volt szakhatósági eljárás bevonva, ott nem használatbavételi engedély kell, sem nem használatbavételt tudomásulvételi eljárás, ahogyan mondta két ügyintéző is korábban, hanem csak a  "HATÓSÁGI BIZONYÍTVÁNY (egyszerű bejelentéssel épült épületek esetén)" kategóriát kell kiválasztani az ETDR-ben.

 

Így ehhez az eljáráshoz csak a lezárt e-napló kell (vissza kell adnia a munkaterületet a vállakozóknak), a statisztikai adatlap kitöltése (ez a 312/2012. Kormányrendelet 4. melléklete), más nem.

 

A változási vázrajzot viszont érdemes megcsináltatni mielőbb, még ha ehhez a benyújtáshoz nem is kérik, mert a földhivatal kérni fogja, az illetékkel és a kérelemmel együtt, ami a korábban beépítetlen terület "átsorolásához" (lakóház, udvar stb.) kell. Addig nincs hatósági bizonyítvány és így lakcím (házszám) sem. A házszámot amúgy az önkormányzat adja.

 

Nagyon gáz ez a bürokrácia része, főleg, h nem világos még a hivatalok munkatársai számára sem, mi is kell. Nekem ez az utóbbi verzió tetszik (hatósági biz.), ezért e szerint járok el. Majd meglátjuk, h lukra futok-e.

 

m.

 

Előzmény: sylvanus67 (28811)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 28811

Végül, mi az a változási vázrajz? A földhivataltól kell kérni méricskélést megint??

 

 

Szerintem ezt a földmérő csinálja, feltünteti /felméri/ az épületet, majd benyújtod a Földhivatalhoz stb.

Előzmény: Törölt nick (28810)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 28810

Sziasztok!

Kicsit off, de csokos ház, úgyhogy megkérdezem ebben a fórumban, hátha...

 

Tud valaki segíteni használatbevételi eljárás beadása kapcsán. Az ETDR-ben már regisztráltam és mindent kitöltöttem, csak a mellékletek nem világosak, amiket csatolni kell. A jogszabály szerint a kérelemhez mellékelni kell:


• papír alapon vezetett építési napló esetében
- az építési napló összesít lapját,
- kitöltött statisztikai lapot,


• a szakhatóság megkereséséhez szükséges dokumentációt,


• az eljárási illeték, igazgatási szolgáltatási díj befizetésének igazolását,


• új épület építése vagy meglév épület – az ingatlan-nyilvántartásban változást
eredményez – bővítése esetén a földhivatal által hatályos záradékkal ellátott változási
vázrajzot. Amennyiben ez nem kerül becsatolásra, akkor az eljáró hatóság döntésében
határid megjelölésével benyújtásra kötelezi a kérelmezt.

 

A statisztikai adatlap megvan, lementettem az e-napló összesítőjét is pdf-ben, biztos, ami biztos.

 

Mi az a a szakhatóság megkereséséhez szükséges dokumentáció? Maga az ETDR-ben kitöltött elektronikus nyomtatvány?

 

Az eljárási illetéket mikor tudom befizetni? Amíg nem nyújtom be, hogyan fizessem be??

 

Végül, mi az a változási vázrajz? A földhivataltól kell kérni méricskélést megint??

 

Energetikai tanúsítvány pl. miért nem kell?

Nekem a járásnál azt mondták, h csak a statisztikai adatlap kell....

Csinált valamelyikőtök már ilyet?

 

Köszönöm, ha írtok.

 

 

pizo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 28809
Előzmény: pizo (28808)
pizo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 28808

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ksh-halal-szuletes-letszam.681158.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

 

Lassan 4. éve megy a CSOK különböző változatokban. Aki fogékony rá, annál ennyi idő alatt akár két gyerek is születhetett volna. Ehelyett még nagyobb fogyás, az ingatlan- és albérletárak az egekben, lassan már CSOK-kal is megfizethetetlenek, anélkül ne is beszéljünk róla. Szóval a szokásos orbáni sikertörténet. És mielőtt jönnek a fideszes nickek: nem, nem kárörvedek. Ellnekezőleg. Valóban elkeserítő a helyzet.

 

Zoli   

VaZoLa Creative Commons License 2019.03.25 0 0 28807

de így az államnak nincs benne pénze...a deal közted és maffia közt köttetik, amit az állam számodra kötelezővé tett...

 

no jó, nem iszom többet...csak még egy pohár borocska...

Előzmény: VaZoLa (28806)
VaZoLa Creative Commons License 2019.03.25 0 0 28806

így viszont ha maffia vagy, akkor biztosításokat kötsz ebben a szférában, ahol kötelező...tuti buli....

Előzmény: VaZoLa (28805)
VaZoLa Creative Commons License 2019.03.25 0 0 28805

védig a feneküket...

ha ellopják az anyagot, fél házat, amit beépítettél, és kifizettek már neked, akkor sem maradnak pénz nélkül...

ha maffia lennél, megtehetnéd, hogy felveszed a CSOK-ot, felépíted a házat, megkapod a pénz 90%-át, aztán az egészet ellopod, és bejelented a lopást, és hogy kiszállsz a buliból...

a bank (állam) kifizetett egy csomó pénzt Neked a házadra, aztán mégsincs ház....tuti buli az ilyenben utazóknak...

Előzmény: sylvanus67 (28803)
nitacs Creative Commons License 2019.03.25 0 0 28804

Amit a vállalkozó köt az más, az felelősségbiztosítás.

 

Előzmény: sylvanus67 (28803)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 28803

Mért kell építési szerelési biztosítás hitelhez a Banknak, amikor mindegyik vállalkozó köt ilyet az enapló miatt?

poszti2 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 28802

Számlák átnézése már egy hónapja megtörtént, értékbecslés pedig 3 hete.

Előzmény: sylvanus67 (28801)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 28801

Jó munkához idő kell:(

 

át kell nézni a számlákat, értékbecsülni stb.-stb.

Előzmény: poszti2 (28799)
dewil1981 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 28800

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy: 

2016-ban vettük a lakást 2 gyermekes csok támogatással.

A gyermekek vállalása teljesült is. Viszont most szeretnénk elköltözni egy kisebb városba panel házból kertes házba (2004).

Mivel a 10 évig tartó ott lakási jog kötelez ez esetben mit tudok tenni?

Amiben lakunk lakást nem szeretném eladni de valamennyi hitelt kellene fel vennem rá de ugye csok támogatott lakásra nem lehet hitelt bejegyezni.

Ha vissza fizetem a 2 gyermek után kapott csok összegét akkor hitellel terhelhető lesz a jelenlegi lakás?

A vásárolni kívánt lakásra nem tudok hitelt fel venni.

poszti2 Creative Commons License 2019.03.21 0 0 28799

Aki teheti az nagy ívben kerülje el a B3 Takarékot. Nekünk már a 2. részfolyósításon ülnek 2 hete. És ez csak a kisebbik gond velük.

For-dzsi Creative Commons License 2019.03.20 0 0 28798

Ennyi információból nem lehet véleményt alkotni. Mire vetted fel a CSOK-ot, hol tart a folyamat, milyen szerződést akarsz módosítani, hogy jön ide a babaváró kölcsön? Utóbbi max hitelkiváltásra lehet jó.  

Előzmény: pendejotu (28795)
Csuklósbusz Creative Commons License 2019.03.15 0 0 28797

Fél éves határozott idejű munkaszerződés mennyire akadály egy jelzáloghitelnél ha a ház bőven sokat ér?

sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 28796

tuti, 12 éve is így volt

Előzmény: pendejotu (28795)
pendejotu Creative Commons License 2019.03.13 0 0 28795

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő. Felvettük a CSOk-ot két gyerekre. Lehet e módosítani a szerződést három gyerekre? Vagy a kamatmentes babaváró hitelre?

 

 

kridli Creative Commons License 2019.03.09 0 0 28794

Akkor az új lakás vásárlás, azzal nem lesz gond szerintem. A vállalkozó kiállít majd számlát a vételárról, és arra fel lehet venni a csokot

Előzmény: greyman_31160631 (28793)
greyman_31160631 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 28793

Vállalkozó.

Előzmény: kridli (28792)
kridli Creative Commons License 2019.03.09 0 0 28792

Magánszemély építi vagy építési vállalkozó? Előbbi esetben szerintem nem lehet megoldani, utóbbinál meg nem probléma.

Előzmény: greyman_31160631 (28791)
greyman_31160631 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 28791

Sziasztok!

 

Van esetleg valakinek tapasztalata az alábbi kérdésben?

 

Új ingatlan vásárlásához szeretnénk CSOK-ot igényelni. Az ikerház fél, amit kinéztünk kb. 90%-os készültségi szintű, a burkolatok, szaniterek, beltéri ajtók még hiányoznak (lakhatási engedély sincs), de a kivitelező vállalja a kulcsrakész kivitelezést. Az ingatlan tehát elvileg még nem kulcsra kész, hanem épülő félben lévő. Ebben az esetben viszont a CSOK-ot csak a még hátralévő munkálatok befejezésére lehet igényelni. A problémánk az, hogy a 3 gyermek után járó 10 milliót szeretnénk igényelni, viszont az ingatlan befejezésére már nincs szükség ekkora összegre (és sajnos ha nem kapjuk meg a támogatást akkor már nem jön ki a matek a vételárra vonatkozóan).

Van valamilyen megoldás az ilyen esetekben?

 

Köszönöm a válaszokat!

murray Creative Commons License 2019.02.12 0 0 28789

jelzálog bejegyzés esetén adott egy hitelösszeg amivel megterheli a bank az adott ingatlant miután JÓL alábecsülte az értékét. 

a maradékra  még egyet bejegyezni igen nehéz . bank nem támogatja, meg kell kérdezni. esély sok nincs. 

 

USAban amúgy lehet ilyet.  a válság is onnan indult.. 

Előzmény: Seatosúr (28787)
Draganovic Creative Commons License 2019.02.11 0 0 28788

Ez nem valami jó hír a szerződést már 2018 december 20.-án megírtuk,foglaló stb, ahogy a Budapest Bank kérte ,értékbecslő  január 4.-én kint volt ,átment minden!

Most erre másfél hónappal később még papírokkal rohangálnak !Hogy is van ez?

 

Próbáltuk őket lebeszélni a Budapest Bankról nagyon rossz a híre ,de ők ragaszkodtak hozzá!

 

Március 21.ig van fizetési határidő ,ha nem bukják a foglalót!

 

Csinálhat Bank ilyet ?Nem nagyon értem mi történik !

Előzmény: For-dzsi (28786)
Seatosúr Creative Commons License 2019.02.11 0 0 28787

Kedves Szakértők!

 

Lehet, hogy buta kérdés de felteszem: 

 

Jelzáloggal terhelt ingatlan bevonható fedezetként egy újabb jelzáloghitelhez?

 

Köszönöm előre is a választ!

For-dzsi Creative Commons License 2019.02.11 0 0 28786

Az 1 hónapos határidő onnan kezdődik, hogy hiánytalan a kérelem (ez a benyújtás vagy banki zsargonban a befogadás napja). A bank köteles erről igazolást adni. Ha kapott ilyen papírt a leendő vevőd, akkor elvileg nem kérhetnek tőle újabb tb igazolást, mert a benyújtáskori (befogadáskori ) feltételeknek kell megfelelni.

Előzmény: Draganovic (28785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!