Keresés

Részletes keresés

CsST Creative Commons License 2023.04.12 0 0 58870

Itt vagyok itt vagyok, bocsánat a késésért :)

 

Igen, készítek listát, várom is a jelentkezéseket az eddigi formátumban.

 

Ami az itiner füzetet illeti, idén is közel áll a szívemhez mert kicsit újra kivettem a részem a készítésébôl, de errôl késôbb hogy meglepetés maradjon :) 

 

Jó felkészülést mindenkinek! 

Előzmény: Vestmann (58850)
Smith W. Creative Commons License 2023.04.12 -1 0 58869

Fél három felé felébredtem, és a visszaalvás előtt még beneveztem. Én is a 6:45-ös indulást választottam, bár ennél fontosabb volt, hogy idén ne a rajt előtt, a gimnáziumban kelljen átvenni a rajtlapot. Még bőven sikerült alternatív helyszínt választanom.

Előzmény: Bikk Pubi (58868)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.04.12 0 0 58868

A kutya negyedórával az ébresztő előtt műsorozni kezdett (nem az enyém, ő békésen szundított volna még), ezután úgy döntöttem, hogy nem szundítok vissza, hanem benevezek. Börninek (igen, így) hála, az első időintervallumba sikerült.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2023.04.10 0 0 58867

Én most már a Gerecsére sem megyek, pedig van belőle vagy 13. De ez erős.

Előzmény: Smith W. (58861)
pbalu Creative Commons License 2023.04.08 0 0 58866

Úgy néz ki, a tavalyi tokodi letérés csak egyszeri buli volt, idén megint K+ jelzés a hivatalos Hegyes-kőig: https://kinizsi.org/tokod-hegyes-ko-terkepvazlat/

pbalu Creative Commons License 2023.04.08 0 0 58865
Előzmény: Bikk Pubi (58862)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.04.08 0 0 58864

Legalábbis ígérték: "Jövő héten megy a nyomdába az idei programfüzet."

Előzmény: Smith W. (58863)
Smith W. Creative Commons License 2023.04.08 -1 0 58863

Az idei Százasra kiadni tervezett kis füzetben biztos lesz egy. :)

Előzmény: Bikk Pubi (58862)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.04.08 0 0 58862

Nem tudjátok, mikor lesz teljesítői lista?

Smith W. Creative Commons License 2023.04.06 -1 2 58861

Az általad elmondottakhoz annyit fűznék hozzá egyrészt, hogy tavaly volt 5000 Ft a nevezési díj, 2019-ben pedig 3500 Ft volt (2020-21-ben nem került megrendezésre a túra). Ez a tavalyi évhez képest 50%-os, a négy évvel ezelőttihez képest 100%-os emelés. Talán már az a mérték, amire felkapja az ember a fejét.

Másrészt ez az a túra, ahol a nevezettek száma is fix, szóval nem számít, hogy hányan jönnek el, mert már befizették a nevezési díjat. És a visszalépésekből, várólistán előrelépésekből jön ki az, hogy 1300 főre tervezik a költségeket, de mondjuk 1500 ember fizeti be a nevezési díjat. Pont emiatt nem játszik az sem, hogy rosszabb év van, mert ebben a struktúrában a rendező nem járhat rosszul. Ha szakad az eső, és csak 500 fő indul el a túrán, pont annyi lesz a bevétele, mintha ott lenne 1300 ember. És a túra hírneve, "rangja" miatt az is nehezen fordulhat elő (még), hogy egyáltalán nem nevez be előre 1300 ember, hanem mondjuk csak 300 fő.

 

A fentiektől függetlenül elmondhatom, hogy nekem mindegy hogy mennyibe kerül a túra. Mint ahogy az sem érdekel, hogy mekkora a nyeresége az egyesületnek a túrából, bár gondolom nem talicskával tolják ki a pénzt a házipénztárból. A mai világban senki sem ingyen csinálja a dolgokat, azok az idők már elmúltak. (Bár van még pár becsületkasszás rendezvény.)

 

A Gerecse 50 szerintem jól példázza, hogy mi mindent lehet csinálni egy népszerű teljesítménytúrával, ha mögé teszik a marketinget és a piaci szemléletet: kötelező online előnevezés, bankkártyás fizetés, a túrázó által kinyomtatandó rajtlap, a nevezési díj 4500 Ft, az ellenőrzőpontok száma a felére csökkentve, ellátás útközben egyetlen ponton (bár a célban van meleg étel), digitális oklevél.

Nyilván van ezeknek is előnye, de valahogy nekem nem tetszik. A Kinizsi Százas kapcsán itt még nem tartunk, örüljünk annak, hogy még van ez a túra, így ahogy most van.

Előzmény: _ZE (58860)
_ZE Creative Commons License 2023.04.06 0 0 58860

Abból az x Ft-ból nem csak az itiner-oklevél-jelvény-pecsétek koptatása-útközben kapott ellátmány a költség, hanem az n+1 hatósági, és egyéb engedély, az útvonalra kitelepülő emberes pontok logisztikája, az egészségügyi személyzet, a meghatározott helyekre kirakott mobil wc és minden egyéb, amit a rendezvény engedélyezéséhez előírnak az érintett hatóságok, illetve szervezetek. És ezen költségek jelentős része adott bejelentett/engedélyezett létszámra fix, attól függetlenül, hogy ténylegesen hányan vesznek részt a rendezvényen. 
ja, és egy jobb év eredményéből tartalékolni is kell, mert egy rosszabb évet is ki kell gazdálkodni.

Előzmény: Öregnándi4 (58857)
_ZE Creative Commons License 2023.04.06 0 0 58859

A P85 az logisztikailag jóval összetettebb feladat volt, mint a K100, nagyon sok emberes/ellátmányos pontot kellett kirakni/begyűjteni. Az egy terepfutókra tervezett, de gyalogos tempóban is teljesíthető rendezvény volt, az átlagosnál jóval magasabb (mennyiségben és minőségben is) színvonalú ellátással. 
Hogy ott mennyit költöttek erre, és mennyit a "kötelezőkre" (engedélyek, eü. személyzet rendelkezésre állása és hasonlók), azt ne keverjük ide - ahogy azt sem érdemes firtatni - és ez a Kinizsi 100-ra is igaz - hogy a nevezési díjakból mennyi marad a rendezvény végén a rendezők zsebében. 
Egyébként ha csak azt nézed, mennyivel drágultak az üzemanyagok, mennyivel lett drágább egy átlagos egytálétel bármelyik valamirevaló kifőzdében, vagy épp a nyomdai költségek hogyan alakultak - az elismert, hivatalos infláció is 14-16% környékén mozog (a való ennél jóval magasabb), és nem tudom, mikori az 5000Ft-os nevezési díj, de ha több, mint két vagy három éves, akkor érthető ez a jelentős emelés. Sajnos.


Előzmény: zimurgy (58852)
zimurgy Creative Commons License 2023.03.31 0 0 58858

A P85 megszűnt teljesítménytúraként, tavaly már csak terepfutó versenyként hirdették meg, futóversenyeknél szokásos nevezési díjakkal.

Régebben voltam rajt háromszor. Viszonylag drága túra volt, de nem sokallottam egyáltalán, hiszen nagyon korrekt ellátással párosult.

Aztán egyszer "kilőtt" a részvételi díj, és akkortól már nem neveztem.

A jelek szerint sokan mások is így gondolhatták mint én, és volt P85 - nincs P85.

Bőven lehet, hogy a sejtésed beigazolódik, és sokan fognak nevezés nélkül nekiindulni a K100 túrának...

Már tavaly is relatíve lassan telt be a létszámkorlát. 

Az már a múlté, hogy a nevezéshez korán kell kelni, stb.

Szóval nem fogsz lemaradni a létszámkorlát miatt, ha a nevezési felület megnyitása utáni két hétben benevezel, így sejtem.

Előzmény: Öregnándi4 (58857)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 58857

0. kérdés: A P85-tel mi történt? Jópáréve nem voltam, de amikor igen, akkor kp befizetés-arányosnak láttam, az -- az egyébként igénybe nem vett -- ellátást.
A K100 7 eFt-jával alapvetően -- főleg felszorozva a résztvevők várható létszámával -- az ellátás mennyisége a problémám. Még akkor is, ha kb két zsíroskenyéren kívül és semmit nem kérnék út közben. Pár sör elfogy, de ezt külön szöktam megvenni, ahol egyáltalán lehet.
Ha leegyszerűsítjük: Végigmegyek a túranapon a túrán 0 forintért, meglesz a "fíling", annyi a veszteség, hogy nem kapok csodagulyást Tatán. Jelvényem van már vagy 15, olymindegy, hogy lesz-e eggyel több.
[Valahogy mindig a TM és a MB költség és szolgáltatás-arányával vetek mindent össze. Az szerintem rendeben van)
Egyszer már boríthatna egy szervező és közzétehetné a bevétel-költség adatait.
Jópár szervező lenne, akinek még külön támogatást is küldenék, hogy jövőre kevesebb minusszal (értsd: önkéntes befizetés mellett) szervezzék meg túrát.
Ezzel együtt idén még befizetek, feltéve, hogy nem maradok le a létszámkorlát miatt.
Menjetek!
N

Előzmény: zimurgy (58852)
Smith W. Creative Commons License 2023.03.31 -1 1 58856

Köszönöm a kiegészítést, én csak ránéztem, hogy éppen tavaly mennyi volt egy Piros 85 nevezési díja, nagyságrendileg ennyi.

 

Mondanám, hogy nem az összeg a lényeg - bár azért hogy éppen 30 ezer vagy 50 ezer, az lehet már annyira nem mindegy. Nagyon messze van egymástól az, amikor egy egyesület rendez egy vagy két teljesítménytúrát egy évben (szerencsére még vannak ilyen egyesületek); vagy éppen egy másik minden héten kettőt a Budai-hegységben; vagy éppen egy cég tisztán a profit miatt csinál egy terepfutóversenyt.

 

Nekem az a kedvencem, hogy a soktízezres nevezési díj mellett ott vannak még a különböző szponzorok hozzájárulásai (anyagi, természetbeni), de a lebonyolítást szigorúan önkéntesek végzik. Akik ellátást mondjuk kapnak, meg egy pólót is mondjuk, de pénzt biztosan nem, hiszen akkor már ugye be kellene jelenteni őket az adóhatóságnak. És ezek az önkéntesek tényleg elhiszik, hogy amit csinálnak az jó (és valahol jó is), de közben ingyen termelik a profitot annak a cégnek, amelyik szervezi az eseményt.

 

Mindegy, mindenki maga dönt, hogy milyen esemény szervezésében, lebonyolításában működik közre ingyen, pénzért, és arról is maga dönt, hogy milyen eseményen vesz részt, pár ezer forintért vagy sokezerért. De aztán ne lepődjünk meg, amikor már nem lesz önkéntes vagy éppen résztvevő; vagy akár szervezett túra.

Előzmény: efemm (58855)
efemm Creative Commons License 2023.03.31 0 0 58855

(A 20-30 eFt már régen volt. Pl. egy Ultra Trail Hungary 110 nevezési díja 49.500 Ft)

Előzmény: Smith W. (58853)
Smith W. Creative Commons License 2023.03.31 -1 0 58854

Ja, igazából én is csak úgy nyugtáztam, hogy emelték a nevezési díjat, mert inkább örültem annak, hogy nem kell orvosi igazolással bajlódni. Bár tisztában vagyok vele, hogy a kettő között nincs összefüggés.

A teljesítői listára tavaly néha ránéztem, hátha felkerültek az adatok, de aztán már nem is foglalkoztam vele. Ez egy ilyen túra. És igazából tényleg mindegy.

Előzmény: tankista cica (58848)
Smith W. Creative Commons License 2023.03.31 -1 0 58853

Személy szerint én értékelem és tiszteletben tartom, hogy kihagyod, azt gondolom, hogy ez egy lehetséges út. Biztos sokan fognak így tenni.

 

Többször boncolgattuk már itt a szervezők hozzáállását bizonyos kérdésekhez, a rendezéssel kapcsolatos dolgokat. Azt gondolom, hogy ez a túra azért is sajátos (még) a többi mellett, mert én úgy érzem, hogy a profinak mondható körülmények ellenére a szervezők még mindig hobbiként élik meg, és ez még mindig megkülönbözteti a sok egyéb teljesítménytúrától, ahol nyilvánvalóan a profit a cél. És most a különböző futóversenyekről nem is szóltam. A Piros 85 egy érdekes dolog, jól példáz sok mindent, többek között azt is, hogy bőven megéri 20-30 ezer Ft-os nevezési díjakkal operálni, mert van egy szűk(ebb) réteg, amelynek tagjai ilyen összegek mellett is úgy gondolkodnak, hogy ez nekik jó így.

 

Én személy szerint több pesti futóverseny és a Balaton-átúszás kapcsán "szavaztam lábbal" már jó ideje, nem pusztán az egyre növekvő nevezési díjak miatt, hanem inkább azért, mert a szolgáltatásokat illetően nemhogy többet kaptam volna, hanem épp ellenkezőleg, kevesebbet. Valahol lehet, hogy mindannyiunk számára van egy pont. És nyilvánvalóan nem arról van szó, hogy nem tudnánk kifizetni a megemelt összeget.

 

Megjegyzem, várjuk meg az idén (vélhetően) újra megrendezésre kerülő Iszinik nevezési díjait is... Tippem szerint több lesz mint 7000 Ft. Tudom, más a szolgáltatás is.

Előzmény: zimurgy (58852)
zimurgy Creative Commons License 2023.03.31 0 1 58852

A hétezer forint az bizony 40%-os áremelés a tavalyihoz képest.

Gyorsan kiszoroztam ezt az összeget a várható indulói létszámmal, szép kis szám jött ki.

Nagyon szeretem ezt a túrát, jópár éve mindig teljesítettem, de idén lábbal fogok szavazni, kihagyom.

Talán sokan mások is ezt teszik majd, és lehetséges, hogy úgy fog járni, mint a Piros85.  :(

Előzmény: Öregnándi4 (58846)
VenczelGy Creative Commons License 2023.03.30 0 0 58851

Pazar volt a tavalyi lista :-)

 

Jobbulást!

Előzmény: Vestmann (58850)
Vestmann Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58850

Sziasztok

 

Hová tűnt Csetneki Sanyi? nemá én csináljak listát mint tavaly, mert az olyan is lesz...:-)

 

Na ősszel volt a vádlimban egy szalagszakadás/húzódás a fene tudja melyik, most meg  a vállamban van húzódás, zsibbad a jobb kezem egy hete. de azért tolom bottal most is, és nevezek a Kinizsire is. max lesz egy időn túli teljesítésem.

 

Üdv: Vestmann

Előzmény: 0ff (58849)
0ff Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58849

akkor valaki indítja a topik listát?:)

tankista cica Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58848

Mindenesetre a 2022-es teljesítéseket nem sikerült még felvinni. Kemény, embert próbáló munka az, a gyengébbje bele is roppanna...

Nekem simán megér 2000 pénzt hogy ne kelljen az orvosival baszódni.

Smith W. Creative Commons License 2023.03.29 0 0 58847

Jól látod!

 

Ezért a pénzért Bánya-hegyen idén lehet a teába lime-ot kérni citrom helyett, illetve az ellenőrzőpontra elsőként beérkező száz ember rumos teát fog kapni, ami azon túl, hogy extra szolgáltatás, alkalmas arra is, hogy kicsit összehúzza a mezőnyt. :)

 

Viccet félretéve, ez ilyen sajnos. Amíg van igény a túrára ennyi pénzért is, addig akár minden évben is emelhetik. Megjegyzem, igazából nem a hétezer forint a sok, hanem a három- négyezer forint, amit egy 30-40 km-es túrára elkérnek úgy általában más szervezők. Szóval inkább nézzük úgy, hogy tavaly "csak" 5000 Ft volt a nevezési díj.

Ekkora összegű nevezési díjjal az is lehet a cél, hogy kiszűrjék a "komolytalan" nevezéseket, amelyek felesleges adminisztrációt jelentenek a szervezőknek. Bár megjegyzem, hogy a sok visszalépés miatt az egyesület bevétele is nő, hiszen sávosan fizetik vissza a nevezési díj egy részét, illetve egy bizonyos határnap után egyáltalán nincs visszatérítés.

Előzmény: Öregnándi4 (58846)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.03.28 0 0 58846

Jól látom?
HÉT ezer?
Libamájas, kaviáros, szarvasgombás gulyás lesz a végén, ezt el tudom képzelni, de hogy a bányahegyi teában mi lesz a tuning, azt nem.

 

Előzmény: VenczelGy (58843)
Smith W. Creative Commons License 2023.03.28 0 0 58845

Nekem se... :)

 

Még hogy nincsenek változások ezen a túrán! :)

Előzmény: Bikk Pubi (58844)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.03.28 0 0 58844

Bah! Csókos lettem, nem kell orvosi!

Előzmény: VenczelGy (58843)
VenczelGy Creative Commons License 2023.03.27 0 0 58843

"

A Kinizsi TE Encián szakosztálya május 20–21-én rendezi meg hagyományos gyalogos teljesítménytúráját a Pilis és a Gerecse hegységben.

Útvonal:
Békásmegyer – Nagy-Kevély – Kevély-nyereg – Hosszúhegy – Trézsi-kút – Pilis-nyereg – Kétágúhegy – Dorog, sorompó – Nagy-Gete – Hegyes-kő – Tokodi pincék – Mogyorósbánya – Öreg-kő, pihenő – Péliföldszentkereszt – Pusztamarót – Gerecse, egyházi üdülő – Bányahegy – Koldusszállás – Kis-rét – Szent Péter templomrom – Baj – Tata
Táv: 100 km. Szint: 3155 m. Szintidő: 24 óra.

A túra résztvevői:
A nyílt rendezvényen indulhat mindenki, aki 16. életévét a túra napjáig betöltötte, egészségi alkalmasságát igazolta és a tárgyévre szóló érvényes nevezéssel rendelkezik.

Orvosi igazolások:
Orvosi igazolást minden indulótól kérünk, ez alól kivételek akik 2022-ben töltöttek fel igazolást és elindultak a túrán.

Nevezés:
A Százas nevezési rendszerében, a szazas.kinizsi.org felületen április 12-től.
A nevezés akkor válik érvényessé, ha a jelentkező a nevezési díjat átutalta és az orvosi igazolást (a 2022-es indulók kivételével) a rendszerbe feltöltötte a tájékoztatóban feltüntetett időpontig.
Nevezési díj: 7.000.-Ft

Rajt:
Május 20-án, 6:45–8:00 között, Békásmegyer, Víziorgona utcai SPAR szupermarket előtt. Folyamatos, ütemezett indítás.

Cél:
Május 21-én, 8:00-ig,Tata, Esély Alapítvány Ifjúsági Tábor

Díjazás:
Oklevél, jelvény.

Egyéb:
A túrát csak gyalog lehet teljesíteni.
Kutyával történő indulást nem engedélyezzük.
A résztvevők a bányahegyi ellenőrzőponton teát, a tatai célban meleg gulyást kapnak.
Teljesítménytúránk nem verseny. Minden résztvevő – aki a távot a szintidőn belül teljesíti – jogosult a díjazásra.

Javasolt felszerelés:
Bejáratott bakancs, tartalék zokni, esőköpeny, kulacs víz, turista bögre, eü. csomag, elemlámpa, Pilis és Gerecse térkép.

KINIZSI TE „Encián” Szakosztály

"

Smith W. Creative Commons License 2023.03.21 0 0 58842

Szervusz!

 

A honlapjuk "Hirdetőtáblájának" ez év január 10-én keltezett bejegyzése szerint márciusban teszik közzé a "részletes tájékoztatót tartalmazó kiírást". Szóval várjunk még egy hetet, nemsokára lesz valamilyen információ.

Előzmény: Öregnándi4 (58841)
Öregnándi4 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 58841

T. Tt-társak!
Mit tudtok az idei K100-ról?
Nincs benne a tt-naptárban, a honlapjukon még a 22-es fehívás van, és ilyenkor már a nevezés is menni szokott.
Ráadásul egy héttel korábban lesz.
Üdv
Öregnándi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!