Keresés

Részletes keresés

Zmac Creative Commons License 2000.01.05 0 0 967
Kedves Kréta!

Mielőtt egy témában határozott kijelentéseket tennél, érdemes egy kis tárgyi ismeretet szerezni azon a területen. Ez így van itt a virtuális világban is, a valódiban is. Sok kellemetlenségtől megkímélheted magad.

Esetleg kezdd mindjárt ezzel a témával, és olvass el néhány korábbi hozzászólást Rasditól, BBF-től.

Előzmény: Kreta (966)
Kreta Creative Commons License 2000.01.05 0 0 966
Ez nekem szólt? Mer akkor magyarázkodok!:)))

Ja és a jobbágyok nem tartoztak a Korona alá, érdekes. Habsburgok is hordták elég sokat ... eléggé vitatható dolgok vannak itt.

Előzmény: Rasdi (965)
Rasdi Creative Commons License 2000.01.05 0 0 965
T. Asztaltársak! (néhány utóbbi beírásra) (2000.01.04. 9:00-ig)

Károly Róbert idejében x korona volt Európában, és a pápa mégse ismerte, hogy a
magyarságnak mit jelent a Szent Korona és hogyan "működik". Ezért ne
csodálkozzatok, hogy az amerikaiak nem tudják, hogy nekünk mit jelent. A saját
közvetlen hasznukra nem szolgáló dolgokról amúgyse sokat tudnak (tisztelet a
kevés kivételnek).

Sok szó volt a különböző topikokban arról, hogy ki a magyar meg hasonló
kérdésekről. ha hozzászóltam, mindig olyat írtam, hogy a tudat és az érzésvilág
határozza meg. De a magam részéről a magyarság egy igen lényeges
összetevőjének érzem a viszonyulást a Szent Koronához. Nem objektív tényező,
szubjektív érzés. Aki profanizálja, annak a magyarságérzésénél valami hibázik.
Lehet genetikailag ősmagyar, de a magyarsága tudatilag erősen sérült.

Olvashattátok ebben a topikban (ez már közel 50. beírásom), hogy tudatilag és
érzelmileg hogyan viszonyulok hozzá. De én ténylegesen még nem láttam.
Mennyivel tudok meg többet róla, ha egy-két m távolságból egy üvegburkolat alatt
láthatom? Nem az a rendeltetése.

Üdv

Rasdi

Kreta Creative Commons License 2000.01.05 0 0 964
Szent Koronát nem ismerek, nem olyan a vallásom.

Mit keres egy műtárgy egy munkahelyen?

A Korona most a csórógyerekek karácsonyfájának a helyén van. Ez elég jellemző.

Nem lesz itt folyton folyvást koronanézegetés! Ha a kormányőrbácsik megengedik, maaaaajd akkor.

texaner Creative Commons License 2000.01.05 0 0 963
1, találd ki.

2. NEM kivánom se neked se a GAZDÁDNAK, hogy átéljétek azt amit a derecskei szülők és azok akiknek gyermekei karanténban vannak most átélnek!

3, Egy bértolnokkal akinek nincs, nem lehet saját véleménye nem vitázom, sötét alak vagy TE!

Előzmény: speaker (948)
rocky Creative Commons License 2000.01.04 0 0 962
Patmore,

Nem küldtem, hanem hívtam. Azért az nagy különbség.

Előzmény: Patmore (961)
Patmore Creative Commons License 2000.01.04 0 0 961
Ugyan, kedves Rocky!
Végre érdemi megjegyzés, te meg kocsmába küldöd szegény ElPocoLoco-t, szégyeld magad! :)

Kedves ElPocoLoco!
Megjegyzésed figyelemreméltó. Több feloldás kínálkozik.
1. A fejletlen társadalmakban (feudalizmusban vagy kasztrendszerben) valóban nehezen értelmezhető az "egyenlőség", mely társadalmak organikus hasonlattal bonyolultabb szerves képződményekkel, pl gerincesekkel analógok, ezért ezeket joggal nevezhetjük elmaradottnak, kezdetlegesnek és igazságtalannak. Az általunk megcélzott társadalmi modellnek, melyben az egyedek egyenlősége megvalósul - és így kiteljesedik a szabadság, egyenlőség, testvériség - szintén létezik biologiai analogiája, hiszen ismerünk ilyen szerves objektumokat, mint pl a moszattelep vagy a zúzmó... Izé, ezt inkább ne feszegessük.
2. Észre kell vennünk azonban, hogy az "egyenlőség" jelen viszonyok között sem valósul meg maradéktalanul, hiszen pl. bármennyire is szeretném, nem fogadhatom az elefántcsontparti elnököt, nem szavazhatok a törvényekről, stb.... Persze jelenleg van beleszólásom abba, h a fennálló struktúra felettem lévő egyedei kik legyenek (választás), de ettől még maga a struktúra létezik.
Ebben az esetben viszont felmerül a kérdés, hogy a Magyar Királyság - ahol is a király egyrészt a kezdetektől fogva választással kerül pozícióba, másrész visszahívható - vajon a gyakorlatban milyen korlátozást jelent a Magyar Köztársasághoz képest? p.

Előzmény: ElPocoLoco (956)
jeges Creative Commons License 2000.01.04 0 0 960
Minek kell Szent Korona nézőbe gázsprayt vinni ?
Jó hogy nem géppisztollyal mennek a népszabadságosok.
Előzmény: aggályos (949)
rocky Creative Commons License 2000.01.04 0 0 959
PocoLoco,

Azt azért nem mondom, hogy leszarom a politikát. De ez a korona körüli hajcihö egy felfújt bohóckodás. Én hidegebb fejjel nézem a dolgokat. 2002-ben seggbe rúgják a Fideszt (mint ahogy írtam, még a bigottan katolikus, abszolút kommunistaellenes sváb anyósom is az MSZP-re for szavazni), s akkor a koronát vagy csendben visszaviszik a Nemzeti Múzeumba, vagy a Várba.

Azt meg nem ajánlanám, hogy bármilyen sheriff (poroszló) belém kössön. Ugyan Rocky nicket választottam, de a teljes skála beleértendö (Rambó is). Az a sheriff meg a csapata nagyon rákúrna, akárki is. Megetetném vele rántva a tojásait (kacsazsírral, természetesen).

Előzmény: ElPocoLoco (958)
ElPocoLoco Creative Commons License 2000.01.04 0 0 958
Nézd, Rocky

Egészséges hozzáállásnak tartom a "Leszarom a politikát" címűt (sokkal egészségesebbnek, mint a "Lihegjünk az első sorban, hátha nekünk is jut valami" címűt), de minden ilyen baromság a szabadságunk szűkülése felé mutat.
Aztán egyszer csak akkor kapunk észbe, amikor kirugdalnak a poroszlók a kocsmából, mert nem éljeneztünk elég hangosan.

Előzmény: rocky (957)
rocky Creative Commons License 2000.01.04 0 0 957
Te PocoLoco,

Ehelyett a sok ökörködés meg szofisztika helyett a korona körül mit szólnál egy kacsazsíros kenyérhez meg egy pofa sörhöz egy PocoLoco Pub-ban? Mennyivel több értelme van, mint itt a szót fosni.

Előzmény: ElPocoLoco (956)
ElPocoLoco Creative Commons License 2000.01.04 0 0 956
Zétényi levezetése tagadhatatlanul logikus. Csak szerintem kiindulási alapja helytelen (idejétmúlt), így törvényszerű a félrecsúszás.
Honnan is indul ki?

"A középkorban elterjedt felfogás – az ókor görög, majd római filozófusai , mint Cicero, a híres köztársaságpárti politikus, majd Pál apostol tanításai, Aquinói Szent Tamás XIII. századbeli nézetei és követőik nyomán – az egyházat, illetve az államot élő – organikus – emberi szervezetként szemlélte és írta le.

Szent Tamás szerint “az összes emberek, akik egy közülethez tartoznak, testnek tekintetnek, és az egész közület embernek”. Az egyháznak és az államnak ilyen organikus felfogása már a XIII. század végén ismert volt hazánkban, s a XV. századi felfogás azokat tekintette az ország tagjainak, akik az ország ügyeinek intézésében részt vettek.

Ebben az értelemben a Szent Koronához tartoztak az országot irányító személyek, a XV. század végén a rendek, mint a Szent Korona tagjai, míg más tekintetben az ország testét alkották a “Magyar Szent Koronaház tartozó” területek, amelyen belül tagok voltak az egyes tartományok, országrészek, mint Horvátország, Dalmácia, Szlavónia, Erdély és más területek, mint pl. Raguza. Az ország, tehát egyúttal a Szent Korona tagja minden nemes, a városok és más közületek."

Hát szerintem ez a "a középkorban elterjedt felfogás" (amiből aztán levezeti a Tan indokoltságát) az, ami ma nem helytálló.
Aki egy emberi test mintájára képzeli el az államot, az kimondja, hogy az törvényszerűen úgy épül fel, ahogy, és törvényszerűen az a feje, a karja, a lába, aki, valamint erősen hierarchikus, elitista szemléletű: hiszen nyilvánvaló, hogy a Fej előrébbvaló mint a Kar, a Láb.
Ez a párhuzam az egyháznál helyes lehet: ott ugyanis egy "felülről" elrendelt, örök berendezkedésről van szó, ahol egyértelműek az alá-felérendeltségi viszonyok.
Az államot azonban ma nem így képzelem: az állam az emberek, a polgárok által létrehozott közösség, amit azért alkottak, hogy az bizonyos szolgáltatásokat nyújtson nekik (tehát nem az Állam a cél, és az Egyén az eszköz (a kar, a láb), hanem fordítva). Ha nem nyújtja ezeket a szolgáltatásokat, akkor meg kell változtatni a felépítését, vagy leváltani a veztőit, stb.
Tehát a példánál maradva: a Láb (az egyszerű ember, a polgár) előrébbvaló vagy legalábbis egyenrangú, mint a Fej (az őáltala választott és az ő szolgálatára szerződött vezetők)
Aki ennek ellenkezőjét próbálja bármilyen maszatolással elhitetni velünk, az a mi szabadságunkra tör.

Ha viszont nem áll az Állam=Emberi test párhumam, értelmetlenné válik a "Mindannyian a Szent Korona tagjai vagyunk" szlogen is.

Előzmény: Patmore (945)
speaker Creative Commons License 2000.01.04 0 0 955
Most mondhatnám, hogy azért írtam MSZP-s zsemlezabálókról, mert egy SZDSZ-es maceszt enne a Szent Korona mellett, de ez durva általánosítás lenne.
Előzmény: lujza (954)
lujza Creative Commons License 2000.01.04 0 0 954
Talan elkerulte a figyelmedet, hogy az mszp mintha magara hagyta volna a szadeszt, ebben az izleses vitaban....
Előzmény: speaker (953)
speaker Creative Commons License 2000.01.04 0 0 953
Micsoda baromság ez: "Az is igen passzol a korona szentségéhez, hogy az ősmagyar képviselő kiszambáz a büféből kezében egy sonkás zsemlével, és lazán rágva elhúz mellette."
Mióta vezet az út a büféből a kupolacsarnokon át? És melyik képviselő olyan paraszt, hogy zsemlét zabálva slattyog a parlamentben? (Esetleg egy MSZP-s.)
Valamelyik hülye pitbull elvakkantja magát és az összes többi ugatja utána a marhaságokat. Mint a cigánysoron.
Előzmény: Törölt nick (951)
Ril Creative Commons License 2000.01.04 0 0 952
Figyelték a Hölgyek, Urak, hogy a korona mai helyén lehet vakuzni? (Hiradóban láttam.)
Megaztán nem olyan félhomályos helyen van, mint a Nemzeti Múzeumban.
BBF Creative Commons License 2000.01.04 0 0 950
Semmi.
De az őt láthatólag egy cseppet sem zavarja.
Előzmény: speaker (948)
aggályos Creative Commons License 2000.01.04 0 0 949

"Láttam a koronát!

Hétfő reggel nyolc óra.

– Korona –, mondom a jelszót a Parlament előtti sorompó szigorú őrének. Ő erre komolyan rábólint. Csak mindig előre, a lánckorlát mentén, az ’56-os mécsesig, ott majd megtalálom a kollégáját.

Ez a játék kezdete. Az első mezőre lépünk.

Tétova nyugdíjasokkal a nyomomban kerülöm nagy ívben a teret, tényleg olyanok vagyunk, mint egy társasjáték figurái, hiszen csak a tábla kijelölt részén haladhatunk. De nem merünk kockáztatni, a lánckorláton átlépni, és egyszerűen keresztülvágni. Akkor biztosan kimaradnánk egyszer a dobásból.

A X-es kapunál gondterhelt kormányőr csóválja jöttünkre a fejét.

– Nem maguk az elsők – szögezi le –, sajnálom, de ma nincs koronanézés. A házban dolgoznak, nem lehet csak úgy össze-vissza mászkálni bent.

Azaz délben esetleg, talán, mégis bemehetünk a rendszeres napi egy, magyar állampolgároknak szervezett Országháznéző csoporttal, teszi hozzá némi tűnődés után, reménykeltően. A csoport séta közben vélhetően elhalad majd a korona mellett is. Csak ezért az idegenvezetés miatt fizetni kell.

– Mégis mennyit? – firtatjuk, erre zavart hümmögés a válasz. Hetven vagy nyolcvan forintot, százat? A kormányőr lelkesen találgat. A nyugdíjasok viszont azonnal sarkon fordulnak. Annyit nem ér az egész, mondják, szombaton, meg vasárnap a szomszédok ingyen voltak bent. És addig bámulták a koronát, ameddig csak akarták.

Délelőtt tíz óra. Megint én jövök, újra dobok, és az Országgyűlés idegenforgalmi irodájának mezőjére lépek.

A telefon túlsó végén fásult hang üdvözöl: – Igen, mégis lesz ma koronanézés, meggondoltuk, mert akkora az érdeklődés. Akkor melyik csoporthoz szeretne csatlakozni: egy órakor, háromkor, vagy ötkor menne be?

Egy órában maradunk – biztos, ami biztos –, diktálom a nevem, a számítógép nyilvántartásba vesz. Megnyugszom, hiszen végre sínen vagyok, legalább két mezőt előre léptem

Azért nem árt az óvatosság. Dél után nem sokkal, már ott ácsorgok a X-es kapunál. Átverekszem magam az embereken, hiszen szeretném megtudni a bejutás pontos részleteit is. A tömeget felügyelő délutános kormányőr lassan, tagoltan magyaráz. Nyilván én vagyok az ezeregyszáztizennyolcadik ma, aki ugyanezt kérdezte tőle. Megrendülten értesülök róla, közben változtak a játékszabályok.

– Na, most az engem egyáltalán nem érdekel, hogy magát hol vették telefonon nyilvántartásba, itt ugye a következő történik – mondja már őszinte beleéléssel, miszerint végre megmutathatja valakinek. – Beáll a sor végére, aztán félóránként leszámolunk száz embert, majd ha befér a keretbe, bemehet.

Nincs mit tenni, hátrakullogok, már megint visszaléptem két mezőt.

Most aztán ráérek szép lassan körbenézni, lesem a sorstársaimat. Ki bundában, ki susogó melegítőben, netán talpig atillában, mentében, öltönyben vagy hajléktalannak álcázva, esetleg aranysállal a nyakában, bevásárlószatyrot cipelve, gyereket vonszolva, botra támaszkodva, filmfelvevőt, elemózsiás zacskót szorongatva.

Jó érzés, hogy összeköt minket az elszánt kitartás, sem a hideg, sem a várakozás unalma nem rettenthet el: látni fogjuk a koronát!

Valaki ekkor szkeptikusan felveti – nyilván kiképzett, beépített tömegbomlasztóról van szó –, hogy ugyanezt éveken át megtehettük volna, sokkal egyszerűbb és kényelmesebb módon, csak egy belépőjegyet kellett volna váltanunk a Nemzeti Múzeumba.

Ám az önérzetesek és jól értesültek, azonnal lecsapnak rá:

– Mit gondol, hát ezért vettem ki szabadságot mára, a koronát itt és most kell látni. Millennium van. Ennyivel tartozunk a magyarságunknak.

– Maradjon már, mi vidékről jöttünk, persze fontos a korona, de bejuthatunk az ország házába, és ott lehetünk, ahol a miniszterek meg a politikusok fontos kérdésekben döntenek. Nagyot néznek majd a szomszédok, ha ezt elmeséljük nekik.

– Elhoztuk a gyerekeket, majd úgyis tanulnak róla.

– Mi kérem, több mint negyven éve Amerikában élünk, nekünk ott ez az épület, és a korona jelenti a hazánkat. Még egyszer látni szerettük volna mindkettőt.

– Én csak erre jártam, nyugdíjas vagyok, ráérek, legalább eltelik a napom. A múzeumi belépőt amúgy sem tudnám kifizetni.

És így tovább sorakoznak az érvek a koronanézés mellett. Engem azonban ekkor már az a fehér cetli köt le inkább, amit a többség a kezében szorongat.

– Ez mi? – teszem fel a kérdést gyanakodva a hozzám legközelebb álló várakozónak.

– Jegy – néz vissza rám értetlenül, mintha legalábbis azt kérdeztem volna: milyen nap van ma.

– Azt látom, de honnan szerezte? – firtatom tovább elveszve, már megint kimaradtam egy dobásból.

– Ott bent kell venni – magyarázzák többen is készségesen. – Kérje meg a kormányőrt, hogy külön engedje be magát a X-es kapu bejártához.

Így is történik. Átvágok a téren, bent az irodában jegypénztár üzemel, kérdezik, mikor akarok bemenni. Most rögtön, ha lehetne. Akkor legközelebb húsz perc múlva, egykor, bólintanak rá a hölgyek. A számítógép közben dolgozik, kezemben a jegy, rajta a felirat: „1 Magyar állampolgár. Fizetve: 0,00 forint.”

Egy óra hat perckor kormányőrök hada érkezik, leszámolnak százunkat, és végre szezám tárulj, bent vagyunk. Azaz.

Előbb még a biztonsági ellenőrzés. A táskák egymás után tűnnek el az átvilágító berendezésben. Egy kislány ijedten felsikít: – Anya nézd, elnyelte, pedig benne volt a pénzünk is!

– Asszonyom kivenné azt a flakont a táskájából?! – hangzik az udvarias, ám határozott felszólítás. Az előttem álló nercbundás hölgy bólint, és turkálni kezd.

– Mégis milyen spray ez?

– Milyen lenne, gázspay.

(Ez aztán a közeli kukában köt ki. Tízezer forint volt, dohogja a nő.)

De már csak kilencvenhat vörös szőnyeges márványlépcső választ el minket. És igen, itt vagyunk az utolsó mezőnél, a koronánál. A játék végére értünk.

Valami különlegeset kéne érezni, felemelőt, meghatót. Büszkeséget, hogy sikerült. Némán, kimerülten gyönyörködünk. Két percig. Akkor a kormányőrök kétfelől támadnak:

– Igyekezzünk, tovább kérem, itt a következő csoport.

Amikor kilépünk az Országházból, a várakozó tömegre siklik a tekintetünk. Aztán összenézünk, mi, akik bentről jöttünk. Na igen, mi már...

Féderer Ágnes"

Népszabadság, 58. évfolyam, 2. szám 2000. január 4., kedd

speaker Creative Commons License 2000.01.04 0 0 948
Mi köze ennek a hülyeségnek, amit írsz a Szent Koronához?
Mi köze ennek a hülyeségnek, amit írsz a Szent Koronához?

Előzmény: texaner (947)
texaner Creative Commons License 2000.01.04 0 0 947
Rashdi, hogy ne csak a rút anyagiakról legyen szó

Eltelt a szilveszter, van 4 halott és félszáz beteg, és január 3.ától van járvány is! Megvárták a beismeréssel a szinpompás Korona ünnepségek végét.

Vajon tisztában voltak-e közegészségügyünk és egyben egészségügyünk felelős vezetői a veszély nagyságával 2 héttel ez elött? Ha nem, akkor
szakmailag alkalmatlanok azokra a feladatokra (posztokra) amit ellátanak.

Vagy pontosan tudták, csak nem akárták negativ PR üzenettel elrontani a Korona ünnepségek fényét és pompáját? Ha igen akkor emberileg, erkölcsileg
hullák. A legsötétebb kommunista éveket idézik amikor a fontos évfordulók, születésnapok elött minden rosz hír, ami árnyat vetett volna a szocializmus
építésének sikereire tilos volt! Itt fiatal emberéletekről van szó, szinte hihetetlen hogy a XXI. században Magyarországon ismét itt tartunk.

Előzmény: Rasdi (944)
texaner Creative Commons License 2000.01.04 0 0 946
Rashdi, hogy ne csak a rút anyagiakról legyen szó

Eltelt a szilveszter, van 4 halott és félszáz beteg, és január 3.ától van járvány is! Megvárták a beismeréssel a szinpompás Korona ünnepségek végét.

Vajon tisztában voltak-e közegészségügyünk és egyben egészségügyünk felelős vezetői a veszély nagyságával 2 héttel ez elött? Ha nem, akkor
szakmailag alkalmatlanok azokra a feladatokra (posztokra) amit ellátanak.

Vagy pontosan tudták, csak nem akárták negativ PR üzenettel elrontani a Korona ünnepségek fényét és pompáját? Ha igen akkor emberileg, erkölcsileg
hullák. A legsötétebb kommunista éveket idézik amikor a fontos évfordulók, születésnapok elött minden rosz hír, ami árnyat vetett volna a szocializmus
építésének sikereire tilos volt! Itt fiatal emberéletekről van szó, szinte hihetetlen hogy a XXI. században Magyarországon ismét itt tartunk.

Előzmény: Rasdi (944)
Patmore Creative Commons License 2000.01.04 0 0 945
Azért csak sikerült ökörségekkel telefloodolni ezt a topicot is, mint a témával foglalkozó egyetlent, ahol értelmes vita bontakozott ki anno. Teszek egy kísérletet arra, hogy felvegyük a fonalat (persze csak amennyiben a cuclibesek nem veszik zokon), és felsororolom az általam ismert elektronikus dokumentumokat:
Dr. Zétényi Zolt: A Szent Korona - a magyar nemzet jelképe és őrzője
Endrey: A Szent Korona megjelenik
Váczy Péter könyvének két MSzKra vonatkozó fejezete
Pap Gábor: Angyali korona, szent csillag
Rasdi Creative Commons License 2000.01.04 0 0 944
Kedves texaner 2000-01-03

Nem pont ezekkel a kérdésekkel, de ugyanez a demagóg szemlélet és kérdéskör
(akkor éhező gyerekekkel) már többször elhangzott. Érdekes módon a Szent
Korona áthelyezésének 50-80 millió (?) forint bekerülési költségével
kapcsolatban, és nem a 70 milliárdos CW-banki vagy 150 milliárdos Postabankos
veszteséggel kapcsolatban, hogy a többiről ne is beszéljek.

Igazad van, ezek is, meg sok más probléma is van. De esetleg annak a szemléletnek
is van ehhez köze, ami az elmúlt 50 évben úrrá lett ebben az országban. A "kaparj
kurta, nked is jut". És mindenki a husosfazékhoz tolakszik a politikában, hogy nála
lobbizzanak (neki juttassanak ezt azt közpénzből, vagy a közpénzért cserébe). Az I.
vh. után az az átkos Horthy rendszer sokkal nagyobb csapás, súlyosabb veszteség
után mind oktatás mind gazdaság területén sokkal dinamikusabb fejlődést ért el,
mint mostani "szakértőink". Mert ne felejtsd el, hogy a II. vh. 1945-ben ért véget,
és azóta külvilág szempontjából békés, töretlen viszonyok között lavírozunk.

De akkor többen voltak, akik nem uralkodni, hanem szolgálni akarták ezt az
országot, a Szent Koronát. Nem eszményíteni akarom azt a kort, mert az valóban
nem lenne igaz, de korunk pld. a mai napig nem teremtette meg a maga Teleki
Pálját, Bethlen Istvánját, vagy Klebelsberg Kunóját. Akkor voltak államférfiak is,
ma pedig csak politikusok.

A Szent Korona történetét, a szentkorona-tant ismerem, a MÁV viszonyait nem.
Nem tudom, hogy ki mit lopott el az elmúlt 10 évben, vagy mit fizetett ki
"szakmailag" megalapozottan, de ténylegesen haveri alapon tanulmányra, felügyelő
bizottsági, igzagatósági tiszteletdíjra, ténylegesen felesleges "szakmai
továbbképzésre" meg hasonlóra. De ha mindazt bérre fordították volna, most nem
lenne sztrájk. Legalábbis nehezebb lenne felsorakoztatni a dolgozókat a
sztrájkkövetelések mögé. Ha 6,5-7 %-ra prognosztizált inflációra 8,5 %
keresetnövekedést ígérnek, az - igaz, hogy csekély, stagnálásnak érzékelt - de
mégiscsak reálbérnövekedést jelent. Lehet, hogy rosszul tudom, de évek óta
először.

Üdv

Rasdi

aggályos Creative Commons License 2000.01.04 0 0 943
Khm, tónus ez kérem ?
2xmc !
Előzmény: hajnalpír (942)
hajnalpír Creative Commons License 2000.01.04 0 0 942
Hiú kutya!

Jó éjszakát.

üdv.
Auroa

Előzmény: aggályos (941)
aggályos Creative Commons License 2000.01.04 0 0 941
922
Újlaki Creative Commons License 2000.01.04 0 0 940
"A legtekintélyesebb amerikai lap ugyanakkor megszólaltatja a kisgazda Pokol Bélát is, aki szerint az SZDSZ ezt a jelenlegi alkalmat is arra használja fel, hogy a nemzeti értékekkel szembe forduljon, és ebben megint támogatja a szabaddemokratákat az elfogult média is."

Kár, hogy ott ez borzasztó keveseket érdekel, azok közül is ezt már egészen kevesen értik, és ezek közül végképp nagyon kevesek hiszik el. Az amerikaiak bugyutácskák, na de azért nem ennyire!

jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 939
Kivételesen megkegyelmezek kiskegyednek, nem szeretném, ha a halál lenne sorsa, nem venném a lelkemre, de csak ezért:))))

Ttelettel:
jdr

Előzmény: hajnalpír (938)
hajnalpír Creative Commons License 2000.01.03 0 0 938
Drága Istenem,
hova jutottunk.(és most ide mit tegyek?)
Csak jeleztem, hogy a
tárgyilagosság..
Nyissak egy topicot
magamról?
Hogy venné az ki magát?:))
Nehogy elnémuljon
irányomban, mert tudja
itt a neten az ignorálás
Halál!

üdv.
Aurora

Előzmény: jdr (937)
jdr Creative Commons License 2000.01.03 0 0 937
Bocsánat kedves hajnalpír, hogy meg mertem szólítani kiskegyedet, ez volt az első és az utolsó eset is egyben, lelkemre nem venném, hogy ez ilyen mély törést okozzon az Ön oly fennkölt lelkében. Semmiképp nem akartam politikai mezaliance-ra kényszeríteni, távol álljon tőlem, ha esetleg nyitna egy topocot saját magáról, amiben le van tiltva a válasz erre? Remélem sokat segítettem, de ha nem akkor elnézést ismételten kecsességed megszólításáért.

Ttelettel:
jdr

Előzmény: hajnalpír (935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!