Keresés

Részletes keresés

Pjotr77 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3780

Ok. Küldtem e-mailt.

Előzmény: SándorTiszteletes (3778)
Pjotr77 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3779

Lehet, hogy összetévesztesz valakivel! Kicsit figyelmesebben kellene olvasnod... A villányi oltványosról egy hozzászólásban sem írtam olyant, hogy elavult és főként nem szóltam le az oltványait, ezt kikérem magamnak (nézd vissza a hozzászólásokat!).

Minden fajtájukat ismerem, mivel a fajtájuk többsége a pécsi Kutatóintézet génbakjából került hozzájuk...

A villányiakkal kapcsolatban kizárólag annyit írtam, hogy jól ismerem őket, és a minőséggel nem lehet gond. Ez szerintem inkább pozitív rájuk nézve.

 

Amit az occidentalis fajtacsoporttal kapcsolatban leírtam (szerintem röviden és közérthetően), az pedig tény. Teljesen jószándékú pontosítás volt részemről, és teljesen személytől függetlenül, ha továbbiakban is szembetűnik ilyesmi a hozzászólásokban, akkor fűzök hozzá megjegyzést. A Fórum már csak ilyen...

Előzmény: Kramcsák István (3777)
Kramcsák István Creative Commons License 2016.12.05 -2 1 3777

Én nem látok ellent mondás a leírtakban, annál inkább abban hogy valaki feltesz szép képeket a gyenge oltványáról és 1 ezresért árulja, míg a szép erős 300ft os oltványt le szólja/Villányit/ mert már elavult. nekem "szőlőszem"az etalon mert úgy jutottunk külföldi fajtákhoz ,hogy némelyik pimasz még a posta költséget sem fizette meg neki. ebből az erkölcsi tőkéből juthatunk ahhoz a  szőlő mag hoz ami oda át vár ránk. minden képzeletet felül fog múlni.most hogy ki kell ebből a szőlős kertből mennünk ,jó lenne tudni mit is takar a név= szőlő . ki sző és mit és ki lő és mit lő?  mert ha fel felé megy a hő ugye az a felhő,és  aki szül ott szűk a hely és aki lő ezek a szülők? egyszer az ember fia itt járt a földön és azt mondta " én vagyok a szőlő tő ti pedig a szőlő vesző"  komolyan kellene venni. Voltam egy fajta bemutatón és meg hökkenésemre az ottani társaim egy része még nem hallott Istenről , mi több tagadja létét.  Mi ez ????   Bál  ?  Bálványozás,? a bál egy ideig tartó jó dolog , ez a szőlő szem  úgyan lehet egy örökké való  !  De meg kell keresni azt a szőlő tőt bensőngben. A britis múzeumban őrzik azt a jegyzetett amiben eskü alatt írja le az bába asszony aki JÉSUS születésénél jelen volt, hogy abból a "bethlehemi csillagból"/ma már tudjuk anyahajó/ egy hatalmas szőlő tőkét lőttek ki és az adott alapot hogy a fénygyermeket mit mária szült befogadja. tudom ez zagyvaságnak hat sokat fülének. nem  akarok ebből vitát  okozni, csak aki ébredezik , ne csak a bálványra gondoljon.!!! Akik ezeket az oldalakat látogatják nem véletlenül vannak itt, szeretnék  együtt szőlészkedni mind annyiatokkal.Max hét év.  a fikcióra és a valóságra be lehet nézni ide is:https://www.google.hu/search?q=flat+earth&client=firefox-b&tbm=isch&imgil=8f3mloTaNPymTM%253A%253BjKQMe62-fKpQyM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fen.wikipedia.org%25252Fwiki%25252FFlat_Earth&source=iu&pf=m&fir=8f3mloTaNPymTM%253A%252CjKQMe62-fKpQyM%252C_&usg=__U7lvOpeX9Ca7Ia0sGfK-GM_rCqs%3D&biw=1280&bih=701&ved=0ahUKEwjG3c6-v9zQAhVoJ5oKHfGiDwMQyjcIOA&ei=phJFWMbyGOjO6ATxxb4Y#imgrc=M4d_AjQHepoDGM%3A

Előzmény: Pjotr77 (3770)
Kramcsák István Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3776

paplanos, a külföldi fórumokon az / 1, akadémik /rusz/ 2,  jupiter /usa/  regal seedles /usa/ ezek vannak elismerve, és persze más is ,de a díjakat ezek kapják. de a mi  viszonyainkat is figyelembe kell venni e körön kívül,

Előzmény: paplanoszozo (3774)
szölőszem Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3775

Juliant tudok neked küldeni.A Deva Marija nálam is "beszerzés alatt" van. Ígéret van rá,ha kapok, küldök belőle.

Üdv:Szőlőszem

Előzmény: SzGazdaMA (3771)
paplanoszozo Creative Commons License 2016.12.05 0 0 3774

Akkor te miket javasolnál?

 

Előzmény: Pjotr77 (3767)
memorix Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3773

néhány csemege szőlő:

 

pl

 

vénusz

Sába királynője

Bez-szemenna Magaracsa

Talizmán

Vostorg

Arkadia

Előzmény: Pjotr77 (3768)
Ali-bá Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3772

Egyszer már kérdezted, hogy merre lakom. (1220 h.sz.)  Megírtam, de nem válaszoltál. Írj a mail címemre.

Előzmény: SzGazdaMA (3771)
SzGazdaMA Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3771

Tisztelt Fórumtársak!

 

Egyetlen szőlőfajtából szeretnék oltóvesszőt kapni (kb 6 rügyet), de abból nagyon. Akár vékony vessző is lehet, ami már pl. gyökereztetésre nem felel meg. Ez a fajta a Deva Marija lenne. Ha még Juliant is kaphatnék az már az álmaim netovábbja lenne.

Természetesen a küldéssel kapcsolatos összes költséget fedezném. Esetleg ha valakit a csere is érdekel akkor nekem is van korlátozott mennyiségben egy-két kurrens, érdeklődésre számot tartó fajtám, amit nagyon korlátozott számban cserére fel tudnék ajánlani.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

SzGazdaMA

Pjotr77 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3770

Egy kis potnosítást szeretnék tenni:

 

- a direktermő szőlők nem egyenlőek az "convar. occidentalis" fajtacsoporttal, a különböző fajtacsoportok (pl. orientalis, occiddentalis, ponica - keleti, nyugati, ponto-mediterrán) a Vitis vinifera L. európai szőlő fajtacsoportjai, azonban

 

a nálunk "direktermő" néven ismert fajták többsége pl. Vitis labrusca leszármazott, vagy valamilyen más észak-amerikai szőlőfaj leszármazottai, eseteleg franko-amerikai hibridek (pl. Seibel, Seyve-Villard, Pierre Landot stb.)

Tehát nem a Vitis vinifera nyugati fajtacsortjába tartozó fajták...

Előzmény: Kramcsák István (3752)
Kramcsák István Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3769
Pjotr77 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3768

A német borszőlőket nem igazán lenne célszerű a csemegeszőlő kategóriánkba keverni.

A kettős hasznosításban nem hiszek, egy igazi csemegeszőlő, az kizárólag csemegeszőlő!

Előzmény: memorix (3765)
Pjotr77 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3767

Ezek közül igazából egyikből sem telepítenék több hektárt, néhányuk elmegy választékbővítő fajtának...

A legtöbbjük üzemi/árutermő fajtaként nagyon kérdőjeles lenne (Kárpát-medencei viszonyok között, egy átlagos ültetvényadotság mellett).

Persze ezt csak feltételezem, és ez csak egy magánvélemény...

Előzmény: paplanoszozo (3761)
zola123 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3766

Amelyik fajta nem jól teljesít legfeljebb átoltod más fajtára később...szerintem a magyar piacokon az említett fajtáid mind értékesíthetőek..

Előzmény: paplanoszozo (3760)
memorix Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3765

Szerintem túl sok fajtát telepítesz. A legtöbbje nem korszerű piacos fajta.

 

Szerintem amire érdemes fókuszálni az a korai termésű szőlő. Abból érdemesebb olyanokat választani amit várhatóan a célközönséged venni szeretne.  A későbbi fajtáknál már nyomott ár van és már nem biztos hogy annyira éhes a közönséged rá. 

 

pl.

- Magnélküli

- Édes szőlő

- Nagyszemű szőlő

- BIO szőlő

 

Érdemesebb inkább a külföldi rezisztens fajtákból válogatni vagy korszerűbb piacos fajtákat telepíteni.

 

stb.

 

 

Előzmény: paplanoszozo (3760)
zola123 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3764

Igen,hát van pár opció...jövőre a vegetációban beazonosítjuk,köszi

Előzmény: juhosttt (3763)
juhosttt Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3763

Azért egy kép alapján kijelenteni h sárfehér az nagy merészség... Én még mindig az ampelográfiai leírásokat javaslom bújni! Az említett fehér szőlőről még csak egy rendes kép sincs! Ha viszont Szív alakú a levél akkor nagyobb eséllyel lesz direkt termő vagy valamilyen csemege szőlő! 

Előzmény: zola123 (3758)
woodruff Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3762

Tisztelt Pjotr77

Most jutottunk el időben a kérésedhez, szívesen küldenék neked veszőt ebből teszteléste ,a freemailem publiku keress meg.

 

   woodruff

Előzmény: Pjotr77 (2932)
paplanoszozo Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3761

Ezek közül melyek azok amiből telepítenétek akár több hektárt is? melyik az 5-15 fajta? persze megpróbálok új fajtákat is bevonni a termesztésbe amiket itt tanácsoltok.....

 

paplanoszozo Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3760

BEAUTY SEEDLES

FANNY

FAVORIT

IRSAI OLIVÉR

KOZMA PÁLNÉ

NÉRÓ

PALATINA

PRIMŐR KÉK

SZÖLÖSKERTEK KIRÁLYNŐJE

VOSZTORG

CONEGLIANO

ESTHER

ÉVA

LIDI

SZULTÁN

VÉNUSZ

HELIKON SZÉPE

SÁBA KIRÁLYNŐJE

KISMIS LUCSISZTÜJ

CSABA GYÖNGYE

OLIMPIA

DUNAV

FLÓRA

JAPÁN IZABELLA

KINGA

MUSCAT ADDA

PÖLÖSKEI MUSKOTÁLY

SZTACSENSZKIJ

TERÉZ

VIKTÓRIA

CSILLA

LILLA

MELINDA

CHRISTMAS SEEDLES

CRIMSON SEEDLES

FLAME SEEDLES

KISMIS MOLDAVSZKIJ

OPUSZ

RUBY KING

JUPITER

KISMIS IRTISAR

KISMIS MAGARACSA

SUNRED SEEDLES

SUPERIOR SEEDLES

EMERALD SEEDLES

KISMIS SZOGDIANA

LIBIAI FEHÉR

 

Nekem ezek vannak telepítve valamelyik termő de valamelyik most őszi telepítésem...akkor még ki kell egészítenem...hamarosan dönping lesz a piacon ha az összes termőre fordul....

Előzmény: memorix (3756)
Pjotr77 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3759

Rendben. Akkor szabvány vesszőt küldök (5-6 rügyes), amit gyökeres dugványhoz is szoktak használni.

Bár elég necces lesz egy vesszőt gyökereztetni, vagy megered-vagy nem...

 

Ali-bá-nak küldjem a szaporítóanyagot? Ha eldőlt, akkor postacímet kérek.

 

Előzmény: SándorTiszteletes (3755)
zola123 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3758

Jó lenne ha kicsivel több lenne belőle,csinálnánk belőle finom bort,kb5-6 kiló szokott lenni rajta,az meg elég sovány...:)mustnak viszont jó.na majd jövőre beazonosítjuk,jó lenne ha a somlói lenne.. kérek vesszőt belőle.Idősebb szaki ültette állítólag vmikor..az fura hogy három fajta van a tőkén,lehet később próbálták átoltani,pedig kezdtem örülni hogy valamilyen jó kis alanyfajta burjánzik a szomszédoméknál,de akkor ezek régifajta borszőlők,egy két permetezést lehet elbírt volnaA Crimson seedles fajtánál megtudom erősíteni hogy lenne rá kereslet,(a szállítást jól tűri/görög olasz import/több száz km-t "zötykölődik" mire a polcokra kerül),csak a kínálattal vannak még gondok.

Előzmény: Kramcsák István (3752)
Ali-bá Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3757

Van nekem. Beoltom gyökeres alanyba, aztán ősszel viheted.

Előzmény: SándorTiszteletes (3755)
memorix Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3756

Csak néhány fajta ami keresettebb lehetne ha lenne rá termelő...

 

fehér 

- Arkadia

- Solaris

- Himrod

- Romulus

- Ideal

- Viktoria

- Sultana

- Centennial

 

fekete

- Vénusz

- Ontario

- Osella

 

Vörös

- Ruby Roman

- Crimson seedless

- Red Globe

 

Előzmény: paplanoszozo (3754)
paplanoszozo Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3754

Piacozom így segítséget szeretnék kérni.......

Melyek a legpiacosabb csemegék..... (Íz, megjelenés, szállítás)  alapján és szín szerint....

érdekelne ezek alapján az 5 legjobb fehér , 5 legjobb "rozé" és az 5 legjobb kék csemege.... Hajrá! Kinek mi és miért.... köszönöm....

juhosttt Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3753

A sárfehérből is 2 fajta van. A somlói (simán sárfehérnek nevezett régi magyar fajta amely nagyon eltűnt a filoxéra óta) és az izsáki sárfehér amelynek semmi köze az előbbihez.

Kép alapján akár saszla is lehet vagy bármi más. Így beazonosítani szinte lehetetlen. Kellene az érési idő, hosszú v rövid csapon terem-e. Magról kép. Bogyó felépítése, egy nyáron készült, néhány vitorláról kép és rövid leírás. A levélről kép és leírás. Még ezek ismeretében is vannak olyan fehér csemege szőlők amelyek nagyon hasonlóak, főleg ha fajta azonosítás a cél.

Előzmény: zola123 (3751)
Kramcsák István Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3752

A  " direktermő" szőlőt /ocidentalis/ tengeren túli/ úgy kell elkészíteni az erjedéshez, hogy kb 10-15 percig fel fórrajuk, lehetőleg  zártan/ egy kis anti oxidásall, hogy a cukrok és fenolok átalakuljanak, a sav az egyszerű cukrot forrás alatt átalakítja és  nem képződik káros alkohol az erjedés alatt. nagyon finom borokat lehet készíteni , a noáh-ból  condor. /szolgaleány szeméből/=Izabella.stb.

Előzmény: zola123 (3751)
zola123 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3751

Feri szőlőt bornak használták fel anno?vagy még most is van ahol használják,az Otello az megvan,a harmadik azt nem tudom, Sárfehér lenne?

zola123 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3750

Tiszteletem!november 3.án készültek a képek,sajna az utólsó képnek a leveléről nem készült kép,azért utána nézek hátha találok vmi régebbit

Előzmény: Kramcsák István (3749)
Kramcsák István Creative Commons License 2016.12.03 0 0 3749

Zola,123: mikori kép , mert a feri szőlőnek már rég lekellet volna peregni. az első Feri szőlő, a második Otteló, a harmadiknak jó lenne a levelét látni / sárfehér? /vagy akármi.mi felénk nem jellemző.üdv, István.

Előzmény: zola123 (3748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!