Keresés

Részletes keresés

gaunt Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24173

10 ezer méter a Szu-25M1 szolgálati csúcsmagassága

 

Na, már megint csak okoskodsz, és ezzel is a tudatlanságodat bizonyítod.

 

Csúcsmagasság az annyit jelent, hogy fel tud nagy nehezen vánszorogni a gép oda, de max arra képes, hogy egyenesen repül. Manőverezésről szó sincs, ha megpróbál bármit, azonnal átesik és falevélként hull alá. Kuruc72 jól írta azt is, ha használja a gépágyúját akkor is azonnal átesik a reakcióerő miatt.

Ha tovább olvasnád a leírást: Practical ceiling, m - 5000.

Felfoghatnád már, hogy ez egy CSATAGÉP. Esélye sincs egy 10km-en repülő utasgépet elkapni.

 

Egyértelműen Buk volt az ami az utasszállítóval végzett. Az egyedüli kérdés, oroszok vagy ukránok voltak?

Előzmény: Platon (24163)
gaunt Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24172

A pálcikás az tudtommal teljesen korrekt megnevezés, régi Top Gun és Aranysas magazinokban is sokszor használják.

Előzmény: Biga Cubensis (24170)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24171

"Nehéz belátni, hogy jelenleg nem lehet tudni?"

 

állítottam az ellenkezőjét? :O

csak beszélgetünk itten, ez nem a polidili...

Előzmény: Platon (24164)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24170

de ha már itt tartunk, és ez valamennyire ontopik is, van valami magyar szakkifejezés a continuous rod-ra?

én valahol "pálcikást" hallottam, de érdekelne a pontos megnevezése magyarul.

Előzmény: molnibalage (24165)
Platon Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24169

Igen, az ukránok R-27 ből a repeszest használják, de attól, hogy bizonyítottan ott volt egy Szu-25 és lehetett rajta erre alkalmas légi-harc rakéta az megint nem bizonyít semmit. 

 

Olyan ez mint az egyszerű agyhalott CNN riporter amikor benyögi hogy igen az SZBU szerint volt BUK ütege a szakadároknak, tehát bizonyított hogy ők lőtték le.

 

Az már csak hab a tortán hogy az egész BUK történet csak úgy jött képbe hogy amikor még senki nem tudott semmit öt perccel a baleset után az Ukránok már BUK-oztak.

 

Na most akkor és ott maximum akkor tudhatták biztosra hogy az BUK volt ha ők nyomták meg a gombot. Úgyhogy a BUK történet is csak egy minden tárgyi bizonyítékot mellőző hipotézis.

 

Lehetett az is. De lehetett egy rakat más fegyver rendszer is.

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (24167)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24168

A GSh-30-1 nem összekeverendő egyébként a GSh-30-2-vel.

Az előbbi van elfogó vadászokon (Mig-29, Szu-27), a második pedig a Szu-25-ösön.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gryazev-Shipunov_GSh-301

http://en.wikipedia.org/wiki/Gryazev-Shipunov_GSh-30-2

De ezt a részt be is fejeztem :)

Előzmény: molnibalage (24165)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24167

elnézést, ha pongyolán fogalmaztam. mostanában voltak olyan látogatók, akik szerették volna érteni túl sok szakkifejezés nélkül :)

természetesen pontosan: nem infravörös vezérlésű, mint a Szu-25-ösön lévő kis hatótávolságú rakéták (K-13 vagy R-60).

harcirész tekintetében van olyan, ami nem continous rod, hanem régi repeszes.

vezérlés:

"The R-27 is manufactured in infrared-homing (R-27T), semi-active-radar-homing (R-27R), and active-radar-homing (R-27EA) versions"

harcirész pedig:

"blast/fragmentation, or continuous rod"

 

Előzmény: molnibalage (24165)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24166

mindkettő van rajta. ezen ne vesszetek össze.

 

a Szu-25-ös témát itt hanyagoljuk szerintem, mert jön az erdész, aztán mindenkit elzavar :)

 

 

Előzmény: Platon (24163)
molnibalage Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24165

Jaj, jaj, jaj...

 

A Gsh-301 nem földi célpontok ellen lett kitalálva, két olyan vadászgép fegyverzete, ami anno elsővonalas csúcsvadásznak lett tervezve...

 

A Szu-25-öt felejtsük már el az ég szerelmére, lehetetlen vele elfogni egy utasszállító gépet, a Lottó 5-ösnek nagyobb valószínűsége van... Na, jó lásd kivel van dolgod, legyen csak lottó 4-es. Még, ha az is fogta volna el valami isteni csoda által, akkor sem a pilótafülke táját szórta meg volna és nem ekkora repeszekkel a rakéta, mert Szu-25-re csak R-60 mehet fel, mint légiharcrakéta. Pont. Egyébként anno egy ilyen rakétáva találták el Korean Air Lines Flight 902 és túlélte a gép és a kényszerleszállást az utasok többsége.

 

Az R-27 kinematikai hatótávolsága nincs 70-80 km egy szubszonikus és közeledő cél ellen még indítási 10-11 km magasságban sem... Más aspektusból indítva meg főleg nem... Az utolsó mondat már csak ha a tortán, mi az, hogy "repeszes vagy radaros"...? Az összes R-27-nek tudotmmal azonos harci része van. Ha a vezérlésre gonodolsz, akkor van IR és radaros, de mi a frászkarika az, hogy repeszes...? Eleve ott kezdődik, hogy a '70-es évek közepe óta gyakorlatilag minden új légiharc rakéta nem a régi hagyomány repeszromboló harci résszel bír, hanem az angol terminológia szerint "continuous rod" harci résszel, mert sokkal hatékonyabb, mint a régi.

Előzmény: Biga Cubensis (24162)
Platon Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24164

Itt tényleg offtopic, és körbe körbe megy a dolog, semmit nem bizonyító dolgokkal akarod te is kizárni, más meg bizonyítottnak venni. 

 

Nehéz belátni, hogy jelenleg nem lehet tudni?

Előzmény: Biga Cubensis (24162)
Platon Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24163

Azok bizony kimeneti nyílások. De azt látsz bele amit akarsz.

 

az atesesi sebesseg hataran

 

Hagyjuk már ezt a szuhoj nem tud olyan magasra emelkedni történetet. 10 ezer méter a Szu-25M1 szolgálati csúcsmagassága, az Ukrán gyártó honlapja szerint és az akkor sem változik, ha tízszer belinkeli valaki egy másik, orosz gyártású  Szu-25 verzó adatlapját. Szó nincs átesésről, vígan repked tízezren, amíg van oxigénje.

 

 

 

 

Előzmény: Kuruc72 (24160)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24162

A Szuhoj teóriával inkább más gondok vannak, ami itt már lassan off topik.

Valamelyik lenti videóban földön álló két gépet találnak el egy rácsapással, és keletkezik pár lyuk. A roncson sokkal több a lyuk, valósággal szét van szaggatva.

A Boeing gyorsan mozgó célpont volt, még ha sikerülne is eltalálni pont a pilótafülkét, azt legfeljebb 1-2 mp-es szóródott burst érné. (Nem ilyen közeli lyukak lennének).

Ez a GSh-30 3000 lövés/perc tűzgyorsaságával 50-100 lövedék.  (A lőszerkészlet a gépen egyébként 250db lövedék összesen.)

Pont a videóban hangzik el, hogy 300m - 2km a gépágyú hatásos lőtávolsága, de 1-2 km-ről már nagy lehet a szórása.

Ha viszont közelről lőtt volna, akkor felfedte volna magát a vadászgép. Akárhogy is, gépágyúval nem evidens eltalálni egy gyorsan mozgó célpontot, nem is erre lett kitalálva ez a fegyver (hanem harckocsik, PSZH-k, teherautók ellen), ha a gép elölről támad, akkor egy rövid esélye van pontosan becélozni a gyorsan közeledő gépet, utána már nem éri utol.

Fontos kérdés az is, hogy hol vannak a 30mm-es lövedékek? Ha elölről érte a gépet a találat, jópár nagyon jellemző lövedéknek/maradványának a roncsokban kellene lennie. A videón is látható, milyen nagyok ezek a lövedékek egy repeszdarabhoz viszonyítva.

Ha már repülőgép, akkor inkább egy Szu-27, Mig-29 a megfelelő méretű levegő-levegő rakétával.  (A Szu-25 szabvány levegő-levegő rakétái viszonylag kicsik, 3-7kg-os harci résszel. Nem mondom, hogy ezek nem szedhetnek le egy Boeing-et, de a pusztítás mértéke ennél nagyobb robbanófejet feltételez szerintem, mint pl. R-27 a maga 40kg-os harci részével.)

Végül pedig a szándékosság. Légvédelmi rakéta használatkor feltételezhetünk tragikus balesetet, rossz cél támadását, de egy ilyen Szu-25-ös gépágyús esetben csak a szándékosság jöhet szóba, ami messzire vezet. 1-2km-ről teljesen jól azonosítható egy utasszállító, gyakorlatilag lehetetlen más gépnek nézni.

Ezért ha még valami másnak van esélye, akkor én egy R-27 Vimpelt tudok elképzelni, amit akár 70-80km-ről is lehet indítani, van radaros és repeszes változata is.

Előzmény: Kuruc72 (24161)
Kuruc72 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24161

Ha az oreg allitasa igaz lenne es a sok apro es suru lyuk valoban egy repulogep fedelzeti fegyveretol szarmaznak akkor a gyanu a Lend Lease szerzodes kereteben szallitott Hurricane vadaszra terelodik mert csak abban van ennek megfelelo 7.7 mm es geppuska es olyan surusegben beepitve hogy ilyen serulest okozzon.

 

Van az ukranoknak Hurricane vadaszuk ?

 

 

Megy a parasztvakitas.

 

Jobb esetben csak joszandekbol tudatlansagbol rosszabb esetben meg szandekos megtevesztesbol.

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (24159)
Kuruc72 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24160

Nem tuom hol latsz te kimeneti nyilast a pilotafulkerol keszult foton. Biztos akadhat egy ketto de a tulnyomo tobbseg mind mind bemeneti.

 

Lasd :http://www.anderweltonline.com/fileadmin/user_upload/PDF/Cockpit-MH017.pdf

 

 

 

Ezen kivul ki az aki ugy tud loni az atesesi sebesseg hataran egy sorozatot hogy annak szoraskepe cca 1-2 m2 belul legyen ? Az elso loves 3 tonnas reakcioereje atesesbe loki a gepet igy a masodik lovedek ( barmilyen gyrosan is kovetkezik ) messze az elso palyajatol fog repulni a tobbirol nem is beszelve.

Esely nincs arra hogy azt a pilotafulket egy SZU-25 sorozta volna meg 10 000 meteren.

 

 

Megint okoskodsz es terelsz.

Előzmény: Platon (24156)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24159

itt meg levegő-levegő rakéta mellett érvelnek. ki tudja.

http://www.youtube.com/watch?v=MQZn8G28n1s

(CC menü, translate, english-el lehet kb. jó angol feliratot kapni)

Előzmény: Biga Cubensis (24158)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24158

Nem zárom ki ezt a verziót sem.

Azért említettem és hoztam ezt a videót, mert az összefoglalóból tudtam, mi az úr véleménye, de a legjobb, ha a lehető legtöbb szakértő véleményét ismerjük meg. Amúgy a bellingcatos poszt kommentjeit is érdemes elolvasni, vannak ott még érdekes pro és kontra adalékok egyaránt.

Meglátjuk a repeszvizsgálat eredményét... HA meglátjuk, de 2014-ben már valószínűleg nem.

Előzmény: Platon (24153)
Platon Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24156

ezek mind KIMENETI nyilasok

 

Igen.

 

A Maláj gép pilótafülkéjén is azok láthatóak. 

 

A szórás kép nagyon jellegzetes, azonban repeszek is tudnak ilyet csinálni, úgyhogy ahogy már írtam se pro se kontra nem bizonyít semmit.

 

 

 

 

Előzmény: Kuruc72 (24154)
Kuruc72 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24154

Egyreszt nem tudjuk ezt mivel szortak meg. Masreszt es ez az ami ezzel a fotoval kapcsolatban donto ezek mind KIMENETI nyilasok es nem bemenetiek. 

 

Ahogy en elnezem egy a szokasos modon vegyesen hevederezett panceltoro ( nagy lyuk ) es repesz loszerek ( kisebb a robbanas kovetkezteben kelettkezett fregment lyukak ) altal kozelrol leadott sorozat nyomai a celtargy tuloldalan.

 

A pilotafulken pedig lathatok szogletes es szabalytalan alaku lyukak is de mind bemeneti es igy a tieddel nem osszevetheto.

Előzmény: Platon (24153)
Platon Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24153

Az nem jelent semmit. 

 

Nézd csak van itt is éppen elég különböző méretű luk. 

 

 

A szóráskép az bizony a kabinon nagyon is gépágyútűzre jellemző minta. De ettől még nem bizonyít semmit. Se pro se kontra. Bármilyen agyhalott PR-t is terjesszen a te linkelt forrásod, vagy akár az orosz tv.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (24149)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24151

tegyük hozzá, hogy az interjú/videó szeptemberi. ha ma megkérdeznék, lehet, hogy kicsit mást mondana.

nem tudom, a repeszvizsgálatok eredményét mikor tudja meg a publikum, de gyanítom, mostanra a vizsgálók azt már biztos tudják, hogy milyen fegyverből származik. (akár repesz, akár gépágyú, a testekben, poggyászokban, más szerkezeti darabokba ragadva kell lennie)

Előzmény: Törölt nick (24150)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24149
Előzmény: Platon (24148)
Platon Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24148

Éppen hogy nem.

 

Viszont ettől még a szóráskép semmit nem bizonyít önmagában.

Előzmény: Biga Cubensis (24145)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24147

dehogy, csak kommentáltam. :)

majd a szakértők válaszolnak. én sem vagyok az, csak egy amatőr.

leparkírozott légvédelmi rakétát közelről csak repülőnapokon láttam. 

Előzmény: Törölt nick (24137)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24146

sőt, arra is lehet majd következtetni, milyen messziről lőtték a rakétát.

a Buk rakétájának, ahogy már talán máshol kiveséztük, több repülési profilja van.

a kicsit felülről, elölről érkező repeszfelhő nagyívű, magasból lecsapó pályát feltételez, ami viszont azt jelentené, hogy elég messziről, hatótávolsága határán lőtték ki.

a sérülések helyéből szerintem a közeli, alulról támadás/robbanás kizárható. de ezt az átmeneti jelentés is megállapította.

Előzmény: Kuruc72 (24144)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24145

ezzel pont magukat cáfolták meg...

Előzmény: Platon (24136)
Kuruc72 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24144

"Az nyilván elég határozottan kimondható, hogy rakéta szedte le. Talán még az is, hogy SAM ( = surface to air missile, azaz légvédelmi rakéta)."

 

Igen ez tobb mint valoszinu de most a nagyobb roncsok elszallitasa es vizsgalata utan en arra szamitok hogy a repeszeket megtalaljak es azok alapjan a konkret raketa tipusa is meghatarozhato lesz.

 

"Hogy honnan lőtték ki és milyen céllal (szándékkal), na ez talán sosem fog kiderülni."

 

Az hogy milyen iranybol jott a raketa az nagyon konyen megallapithato lesz a robbanasi pont altal. Ott van a gep haladasi vektora magassaga stb es lesz egy robbanasi pont a kettobol egesz jol ossze lehet rakni a raketa megkozelitesi iranyat. Ez az irany pedig konyen lehet olyan hogy vagy az ukranokat ( a gep haso fellegterebol ) vagy a szepiket ( a melso lfellegterbol ) teszi felelosse.

 

Ezen kivul ott van  a hatalmas osszeg amit  arra igertek oda ha valaki konkret infoval szolgal az elkovetokkel kapcsolatban.

Valszeg az oroszok igyekeznek ezerrel eldugni eltuntetni az illetoket de tul sokan tudnak mar rola es csak ido kerdese mikor fog valaki beszelni.

 

persze csak szerintem.

Előzmény: Ba_G (24143)
Ba_G Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24143

Az nyilván elég határozottan kimondható, hogy rakéta szedte le. Talán még az is, hogy SAM ( = surface to air missile, azaz légvédelmi rakéta). Hogy honnan lőtték ki és milyen céllal (szándékkal), na ez talán sosem fog kiderülni. Azért az elég jó indikátor a kérdés nem megnyugtató "tisztázását" illetően, hogy a szakértők (és önjelölt szakértők) mondanak mindenfélét a világ bármely pontján ("érdekszférájában").

Kuruc72 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24142

"A roncsokat még azon melegében (nyáron) összeszedték, ha nem szállították esetleg Harkovba az áldozatokkal együtt/után, akkor az az érdekes ellen:)konteó merül fel, hogy miért is merték a vélelmezett elkövetők által ellenőrzött területen hagyni? "

 

 

Itt nem arrol volt szo hogy mit mertek vagy ne mertek megtenni hanem hogy mit hagytak vagy nem hagytak a szepik nekik megtenni.

 

 

Nehez ugy vizsgalatot folytatni ha nem engednek oda vagy ha eppen ilyen olyan indokkal eltavolitanak a helszirol es roncsdarabokat eselyed sincs elszallitani.

 

Most jutott oda a dolog hogy mar semmire nem tudtak a szepik hivatkozni igy kenytelenek voltak engedni a roncsszllitast. Igy is nem keves korabban dokumentalt darab eltunt illetve szetlove vizsgalati szempontbol ertektelenne valva kerult elo.

 

Ettol fugetlenul van eleg roncs es egy ujabb darab mozaik kerul majd a helyere.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ba_G (24141)
Ba_G Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24141

egyik legfontosabb bizonyitek begyutese maga a roncs csak ezen a heten kezdodott meg.

 

OK! Nyilván egy kvázi polgárháborús övezetben tényleg felesleges további (mégoly katona(i) szakértők) életét kockára tenni a bizonyítékok minél hitelt érdemlőbb tálalása kedvéért. A másik oldalról persze a százmilliók életét minden oldalon befolyásoló politikai döntések (szankciók) meghozatalához és kikényszerítéséhez elégségesnek látszik... - de ez nagyon off.

 

A roncsokat még azon melegében (nyáron) összeszedték, ha nem szállították esetleg Harkovba az áldozatokkal együtt/után, akkor az az érdekes ellen:)konteó merül fel, hogy miért is merték a vélelmezett elkövetők által ellenőrzött területen hagyni?

 

Akárhogy is, nekem ez a sztori több sebből vérzik, noha nyilván occam borotvája alapon az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy a szakadárok lőtték le a gépet mintegy tévedésből. Utóbbi vélelemhez vagy a cáfolatához - hogy ti. "tévedésről" szó sem lehet -  talán Mara forrásai alapján közelebb juthatunk itt a topikon is. Ha már a "hivatalos" (hitelt érdemlő) válaszokra hiába várunk. Egyelőre. Fél éve.

Előzmény: Kuruc72 (24122)
Herr Nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 24139

"... sry, a Te nick-edet nem kopiroztam, azert van mas szine ..." :)))

 

Ez a dolog(a nick nevem) teljesen mindegy, nem érdekes. :) 

A lényeg, hogy várj addig, amíg néhány fontos oldalt lefordítok, mert különben nagyon nehéz lesz megérteni egy oroszul(ukránul) jól beszélő, de a katonai nyelvezetet nem ismerőnek, az adott szakmai anyagot. Persze így is kell majd egy pár magyarázat, amit ebben a topicban megtalálsz. Tudom, hogy sok hozzászólás van, de egyrészt lehet szelektálni, másrészt a fordítás(ferdítés) nekem sem megy könnyen. :)

Előzmény: Törölt nick (24110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!