Keresés

Részletes keresés

Duda Creative Commons License 2000.06.13 0 0 603
Na ekkor viszont hogy jon a kepbe a pilis meg a piramis?

Csakhogy kotoszkoggyek.

Előzmény: ViziPucok (602)
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.13 0 0 602
Egy link:
http://www.sulinet.hu/tananyag/97122/on/T30T.HTM
Itt az összes király koronázási helye megvan. E szerint III. Istvánt is hagyomány szerint Székesfehérváron koronázták.
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.13 0 0 601
Ezen okokbólk keresgetek én is, de egyenlőre semmi. A TV-ben, ha jól emlékszem a Prédikálószék volt.

Egy kis javítás:
III. István egyátalán nem volt jóban Bizánccal.

Előzmény: Duda (598)
Duda Creative Commons License 2000.06.13 0 0 600
"El tudjátok azt képzelni, hogy Bizáncot ábrázolja a kép, csak a lelkes rajzoló összekeverta Egyiptommal?"

En nem nagyon.

Előzmény: ViziPucok (599)
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.13 0 0 599
Kicsit körbenéztem III. István koronázása terén:
Meglepő módon semmi. Csak dátum, az is a Képes Krónikában. Egy-két könyvben csak úgy hozzáteszik, hogy még II. Géza koronázta. De helyszín nics. A többi királynál ált. ott van, hogy Esztergom, Duna jege, stb. De itt nincs! Nem furcsa?
Viszont valami olyasmit is talátlam, hogy II. Géza jóban volt Bizánccal, és a fiai miatt koronázta meg idő elött Istvánt. Ugyanis nem ő a jogszerinti örökös. El tudjátok azt képzelni, hogy Bizáncot ábrázolja a kép, csak a lelkes rajzoló összekeverta Egyiptommal? Végül is a háttérben nincs fa, a hőségtől repedezett a föld...
Bár én úgy érzem, valami kimaradt a törikönyvekből...
Duda Creative Commons License 2000.06.13 0 0 598
Erdekes.
A kepen az a valami tenyleg piramis szeru. Bar az (590)-es kepen is elegge elese vonalak vannak.

Munchausen cimlapjan nem tudom mit kellene latni.

Egyebkent van ujabb hir? Megadtak egyaltalan, hogy merre van az allitolagos piramis, vagy az mekkora stb...

ViziPucok Creative Commons License 2000.06.13 0 0 597
Itt egy kép, ami hegyet ábrázol:
http://hungart.euroweb.hu/kep/zmisc/miniatur/14_sz/kronika/2/laszlo7.jpg
Ez szerintem sokkal hegyesebb hegy, mint az a piramisos. Pedig ez is eléggé le van egyszerűsítve.
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.13 0 0 596
Az egész úgy kezdődött, hogy vacsora közben néztük a bioponon a Kókuszt, amikor mondták, hogy van egy piramis a Pilis alatt. Azt gondoltam, már megint hülyéskednek. Mondogattak minden félét, aztán megmutatták azt a koronázási képet (érdekes, hogy ott tükrözve volt, vagyis István jobb oldalon ült). Azt persze ők sem mondták, hogy az már a III. István, én meg dögre kerestem az elsőnél...
Ez után már egy normális ember mesélt a mexikói piramisok felfedezéséről, és hasonlítgatta a Pilis mostani helyzetével. Sajnos az elmondottakból nem sok maradt bennem, mert a hirtelen fellépő emésztési zavarokkal küzködtem. Kerestem a Neten konkrétabb adatokat, de még nem találtam.
A műsorban volt még egy út, ami a magasból nézve egy madarat ábrázol. Szintén Pilis.
Ezek után vagy össznépi hülyítés megy, vagy tényleg van nálunk egy kis Egyiptom, meg egy kis Nasca.

A hétvégén megnéztem a Pilist, de nem rajzolnám piramisszerűnek leegyszerűsítve. A krónika ennyire nem egyszerűsít. És hol a többi hegy? Szerintem ha hegyet akart(ak) volna rajzolni, akkor jobban hasonlítana hegyre. Inkább a hely valami jellemzőjét razjolt(ák) oda. Hogyha valaki ránéz, azonnal tudja, hogy pl. Esztergomban történt az esemény, mert ott van ilyen akármicsoda. Nem hiszem, hogy az egyiptomi piramist ismerték volna...

Előzmény: Munchausen (592)
andzsin Creative Commons License 2000.06.13 0 0 595
Jo hogy idonkent ujra es ujra felmerul ez a topic.
Az egesszel csak az a baj, ezzel az egesz Nagy Piramis temaval, hogy a hagyomanyos egyiptologiai szemleletet kepviselok vannak tulnyono tobbsegben /90%/. Es a tiz szazalek csak "pofazni" tud es nem tud eredmenyre jutni, mert ehhez ott kene lenniuk a helyszinen, amit az egyiptomi hatosagok rendre visszautasitanak /marmint a kutatasi engedelyeket/. Szegeny Gantenbrick is mar 2 eve kilincsel. Szoval tul sok fej hullana porba, ha kiderulne az igazsag, de elobb utobb ugyis ki fog derulni, ebben nem ketelkedek. A japanok mar 10 evvel ezelott atrontgeneztek az egesz Piramist es mar akkor megmondtak, hogy olyan uregek vannak benne, ahol mar evezredek ota nem jart senki. Azota siri csond, a japcsikat osszepakoltattak, aztan agyecbugyec. Arrol mar nem is beszelek, hogy a Szfinx alatt is van egy teremhalozat,
ahova szinten nincs bejaras, ott is lealltak a kutatasok. Nem tudom minek kene megtortennie ahhoz, hogy megvaltozzanak a dolgok.
De szoval latszik a hagyomanyos tudomanyos vilag hozzaalasan, hogy a sajat szemuknek sem hajlandok hinni, lassan kideritik, hogy az egesz ajtos, meg rezfoggantyu egy trukk es manipulacio es csak a kotyagos Daniken-hivok muve az egesz.
Munchausen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 592
Azért hozzátehetnénk, hogy III. István koronázásról van szó, aki 1147 nyarán született Apja: II. Géza király.
Koronázása: 1162 május 31-e után néhány nappal történt.
Meghalt: 1172. március 4-én. Esztergomban temették el.

ps: Az a piramis egyébként akár maga a pilis is lehet, ha nagyon leegyszerüsítem a látószögemet, akkor egy magányos kiemelkedő hegyet, mint amilyen pl. a pilis könnyen ábrázolhatok piramisként, a krónika egyébként teli van ilyen kubista jellegű tájábrázolással, de ettől eltekintve tényleg érdekes.
Tudnál valami bővebbet mondani, honnan van a forrás, s.t.b.

Előzmény: ViziPucok (585)
Munchausen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 591
Ezt tudom mutatni, mint bizonyítékot.

Tényleg piramisnak tűnik, csak nem egyiptomban koronázták, érdekes módon magáról a koronázásról, eléggé hallgat a krónika...
Előzmény: Duda (586)
Munchausen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 590
Ezt mindenképpen érdemes elolvasni, hogy kicsit szélesebb legyen a rálátásotok a Képes Krónikára. ;-))
Munchausen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 589
Ez a Címlap sorry
Munchausen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 588
Bocs, ez nem címlap, hanem azthiszem Géza fejedelem és a csodaszarvas, a háttérben az amin a két ijjas áll, egészen érdekes hegy, nem? ;-)
Munchausen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 587
Szerintem a címlap is elég érdekes, nem?
Előzmény: Duda (586)
Duda Creative Commons License 2000.06.10 0 0 586
Ezt ki allitja?
Bizonyitek?
Előzmény: ViziPucok (585)
ViziPucok Creative Commons License 2000.06.09 0 0 585
Egy érdekesség:
Állítólag találtak egy új piramist.....A PILSBEN!!!
Sok bizonyíték alapján feltételezik, hogy ott van egy piramis eltemetve. Azt mondják, hogy Közép-Amerikában is hasonlóan néztek ki, mielött kiásták őket. Persze elötte mindenki hülyének nézte az illetőt...
Nem tudom, a hír mennyire igaz. Tényként viszont mutattak egy iniciálét a Képes Krónikából (István kiály koronázása), ahol a háttérben egyértelműen egy piramis van!
Egyenlőre keresem azt a képet, meg több infot...
Csekk Creative Commons License 2000.06.09 0 0 584
Nagyon jó az előbb ajánlott site:))
De ezen az oldalon minden fent van az alagút végéről!!!!
http://www.cheops.org/startpage/thefindings/thelowersouthshaft/lowersouth.htm

Bye
Csekk!

Előzmény: Csekk (583)
Csekk Creative Commons License 2000.06.09 0 0 583
Kedves kiran!
A rézkilincset valamikor én is egy filmen láttam, egy német adó filmjén, ahol még azt is bemutatták, hogy miképpen készülhetett!
Valamikor régebben a "Nova Onlineon" megvolt reálvideóban is, de most már nincsen fent.
Most gyorsan rákerestem az altavistán "Gantenbrink" -re, és már a harmadik link elhozott egy jó oldalra. De a legfontosabb infó itt van!!!!!
http://www.cheops.org/startpage/thefuture/alternative4.htm
Érdemes megnézni!
De ha fogantyú van egy alagutat lezáró kőtömbön, azért annak feltétlenül valami közvetlen oka kellett, hogy legyen. Csak úgy dísznek mi francért tették volna bele.

Üdv:
Csekk

Előzmény: Törölt nick (578)
Munchausen Creative Commons License 2000.06.09 0 0 582
Kedves Mr Spock!

Nem szeretnék hosszasan reagálni off-topic a téma ide, de lehet, hogy érdemes lenne nyitni egy topic-ot Világuralom/Világpárt címen.

Egyvalamire azért mégis... ;-)))
Kérdezted:
Nem egeszen ertem. Mit nevezel egyeni demokracianak?
Valami olyasmit, ahol nem képviselők nyomkodják a gombokat a parlamentben, ilyen-olyan párt és lobbyérdekekből kifolyólag, hanem én magam dönthetek ha akarom.
Vagyis ahol az egyén nyomja a gombot.
Tudom, hogy nehezen lehetne így bizonyos megszorító intézkedéseket megszavaztatni, de annyi baj legyen. ;-)

Előzmény: Mr Spock (579)
Mr Spock Creative Commons License 2000.06.09 0 0 580
Kedves kiran,

De kérlek pontosíts: miféle "réz kilinccsel" van a "szellőzőakna", - vagy akármi is volt az - lezárva ma is Nagy piramisban? És honnan van ez az info?

En is lattam egy musort a Discovery Channel-en, ahol mutattak valami kutatocsoportot, akik egy ilyen "alagutmaszo" robotot kuldtek az egyik szellozocsatornanak hitt akarmilyen csatornaba a Nagy Piramisban. Az maszott, maszott egy ideig, es egy koajto szeruseghez ert el, aminek a felso reszen volt ket ilyen rezkapocs-szeruseg. A rezkapcsok formajabol azt a kovetkeztetest vontak le, hogy valoszinuleg azt a celt szolgalja, hogy a felulrol leeresztett koajtot ne lehessen visszahuzni felfele.

Gabor

Előzmény: Törölt nick (578)
Mr Spock Creative Commons License 2000.06.09 0 0 579
Kedves Munchausen,

kicsit komolyan eljátszadoztunk mi is a gondolattal, hogy alapítanánk egy u.n. v világpártot, aminek nem kis részben fő célkitűzései közé tartozna, hogy nem képviseleti demokráciát, hanem a személyes szavazatok elektrónikus feldolgozásának lehetővé tételével "egyéni demokráciát" próbálna teremteni.

Nem egeszen ertem. Mit nevezel egyeni demokracianak?
Egyebkent olyan hogy "vilagpart", ha akarmilyen formaban is utal egy egesz vilagra kiterjedo akarmilyen erdek-kozositesre, enszerintem nem lehetseges diktatura nelkul. Tul nagy a kulonbseg regiok es orszagok kozott. Anglianak peldaul nem lehet egy igazi erdek-kozossege Etiopiaval (mesterseges pelda).

Abban, hogy a személyhez szabott elektronikus fizetőeszközök teljesen felváltsák a készpénzt én nem látok semmi kivetnivalót, ha jobban belegondolsz, ez bizony sok negatív társadalmi folyamat megszünését vonná maga után.

Ah....a csabito "bunozes elleni harc", ami manapsag minden kormanynak a kedvenc kifogasa arra, hogy mikeppen indokoljon meg valamilyen represszios hatarozatot. A bunozok mindig kepesek lesznek alkalmazkodni az adott technologiahoz, es emiatt bunozes mindig lesz. En sokkal inkabb tartanek a te helyedben a kormanyok/allam valtozo szerepetol ebben az esetben. Hiszen mi volt az arany penz egyedi tulajdonsaga? Az, hogy ha nalad volt, akkor a tied volt, es kesz. Peldaul olyan, hogy inflacio nem letezett. Aztan jott a papirpenz, nem tagadhatoan sokkal praktikusabb, de az hozta azt, hogy a kormany/allam annyit nyomtathatott amennyit nem szegyellt, ami hozta magaval a gazdasagi ingadozasokat es sok minden mast. De meg mindig, amennyi nalad volt, azt csak komplikalt es nehezen vegrehajthato torvenyekkel lehetett elvenni (ado). Egy teljesen elektronikus penz abszolut kontrolt ad a kormanynak/allamnak az egyenek gazdasagi statusza felett. Bill Gates milliardjait egy gombnyomassal lehetne elkobozni. Emiatt, en latok kivetnivalot az elektronikus fizetoeszkozok hasznalataban. Mar a papirpenz is egy jelentos lepes volt az egyeni tulajdon csokkenteseben, de mondjuk azt, hogy egy elkerulhetetlen lepes volt. Az elektronikus fizetoeszkoz egyaltalan nem elkerulhetetlen, es egyaltalan nem csabito, legalabbis az en szememben.

Gabor

Előzmény: Munchausen (575)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.09 0 0 577
Vajk

Atlantiszról igen sokat olvashatunk, és szerintem sem mese vagy kitaláció. Mit a véleményed Hancock elméletéről, ő ugye azt mondja, hogy Antarktisz "elmozdult" és a jég alatt vannak a bizonyítékok? Példaként említi a középkorban lemásolt térképet (Piri Reis), ami ugye jég nélkül ábrázolja az Antarktiszt, szinte tökéletes pontossággal (igaz, a mostani helyén ...).
Az elmozdulást kicsit kétkedve kezelném, de ki tudja, később még erről is kiderülhet, hogy igaz.
Ha ott létezett egy magasan fejlett kultúra, annak számos bizonyítéka lehet a jég alatt ..
Elképzelhető, hogy egy kis csoport menekült (vagy több) hozta létre azokat a dolgokat, amiről itt beszélünk. Ez szerintem nem olyan hihetetlen. Illetve hihetőbb, mint Däniken, tisztelve persze az ő véleményét is.
Erről esetleg ha van valakinek új információja, megoszthatná velünk.

Előzmény: Vajk (572)
Csekk Creative Commons License 2000.06.08 0 0 576
Kedves Ms Spock!
Köszi a dícséretet és át is fogom adni a társszerzőimnek is. Remélhetőleg rövid időn belül egy vendégkönyvet is bekonfigurálok, és akkor már azon keresztül is üzenhetnek az olvasók. Érdekes azért, hogy kapok naponta 1, 2 elismerő levelet, az átlag 200 látogatótól, de ott a fórumot nem használja szinte senki:((

Valaki kérdezte, hogy eltünhet egy fejlett civilizáció ennyire technikai nyom nélkül???

Igen.
Egy fejlett technikai civilizáció abban az esetben eltünhet szinte nyom nélkül, ha nem a földön fejlődött ki! Ha itt jött volna létre, akkor a fejlődési szakaszban kirabolt ásványkincsek hiányát tapasztalhatnánk. Az viszont nem hiányzik.

Most még egy kis friss adalék a piramisokról, az orion modellről:
Most kaptam Róberttől, hogy a Kairói Egyiptológiai konferencián Robert Bauval kiegészítette az Orion elméletet az újabb mérésekkel. Az 1998-ban elvégzett mérések és az időben visszapergetett számítógépes elemzés ( Ha minden igaz megkapom, és a file fel lesz téve a honlapra !! ) azt mutatja, hogy a Gizai nagy piramis ""szellőzőaknái"" valóban csillagászati iránymegjelölő csatornák. Szellőzőakna úgy-e nem is lehetett, mert valójában sohasem vezetett ki a piramisból, sőt egy réz kilinccsel le van zárva, amit még máig sem lehetett kinyitni.

Azt eddig is tudták, hogy a déli két akna a Siriusra, és az Orionra mutatott pontosan ie: 10,450-ben, ám azt csak tavaly sikerült bebizonyítani, hogy a két északi akna a Béta Ursa Minor-ra ( Kis medve) és a Alfa Draconis-ra ( sárkány-ra ) mutatott ie: 10,450-ben, amikor a két
déli akna pontosan a fent említett két csillagra mutatott. Az északi aknák érdekessége, hogy meghosszabbított vonalaik nem párhuzamosak, hanem keresztezik egymást !

Azt hiszem a szkeptikusok is elismerhetik, hogy ennyi véletlen már egy kissé sok lenne !

Mellesleg Bauval előadására 12-szer annyian jelentkeztek, mint ahány hely volt a teremben.

Üdv:
Csekk

Munchausen Creative Commons License 2000.06.08 0 0 575
Kedves Mr Spock!

Kicsit OFF leszek
A globalizacio, EU, orszagoktol fuggetlen birosag, az ENSZ-nek egyre novekvo
szerepe es hatalma, es meg sokminden mas vegulis egy uj vilagrend iranyaba mutat, es bizonyos fokig mar az is. A szamitogepes nyomonkovetes mar
ervenyben van bizonyos fokig. Globalis diktatura? Lehet vitatkozni a definicion, de azzal kapcsolatban is vannak nyugtalanito jelek ha jol odafigyelsz.
NATO elmegy egy fuggetlen orszagba katonai erovel "rendet teremteni" latszolag hoditasi szandek nelkul. Ezt hogyan egyezteted akarmilyen multbol
ismert peldaval? Ausztriaban demokratikus valasztas alapjan egy part bejut a parlamentbe, es emiatt Ausztria "ki van golyozva" az EU-bol. Ezt milyen
multbol ismert kriterium alapjan tudod megmagyarazni? Egyre tobb penz es katonai befolyas van "atlagolva" egyre tobb helyen, es foleg egyre gyakrabban
latszolag egyeni erdek nelkul.

Ezeken a dolgokon én is eltöprengtem egy kicsit, a NATO akcióra én sem találok magyarázatot, különösen annak fényében, hogy mi francnak kell valamit félbehagyni. Ha a Milo féle rezsim megszüntetése (azért elég csúnya folt ez Európa térképén) volt a cél, akkor miért maradt Milo a helyén, mint ahogy Saddam rezsimje is gyakorlatilag ugyanaz maradt az öbölháború után.
Az Ausztriai helyzetet én egy kicsit másképpen látom, de mindenképpen igazad van abban, hogy ezek bizony eléggé meglepő és eleddig példa nélküli események voltak.

ps: Nemsokára jönnek a választások, itt Magyarországon és sok ismerősöm van úgy, hogy nem nagyon tudja, hogy kire is adja le a voksát, kicsit poénból, kicsit komolyan eljátszadoztunk mi is a gondolattal, hogy alapítanánk egy u.n. világpártot, aminek nem kis részben fő célkitűzései közé tartozna, hogy nem képviseleti demokráciát, hanem a személyes szavazatok elektrónikus feldolgozásának lehetővé tételével "egyéni demokráciát" próbálna teremteni. A kormány egyfajta szakértőkből álló szervezet lenne, aki a szabályozás, törvénykezés elemeit kidolgozná, erről szavazhatna a teljes népesség egyénileg. Persze kérdéses, hogy mennyi rendeletet, törvényt hoznak egy évben, de én nem látom a dolgot teljesen kivitelezhetetlennek, akár ilyen tasztalszerü netes fórumokon is lehetne vitatkozni egy-egy törvényről, rendeletről, s.t.b.

Ne felejtsd el, a vilaguralom koncepcioja nem uj, csak eddig nem letezett az a technologia ami ezt lehetove tette volna. Most egyre inkabb elkezd letezni.

Abban, hogy a személyhez szabott elektronikus fizetőeszközök teljesen felváltsák a készpénzt én nem látok semmi kivetnivalót, ha jobban belegondolsz, ez bizony sok negatív társadalmi folyamat megszünését vonná maga után. Például a bűnözés is erőteljesen csökkenne, hiszen nem tudnák úgy eladni a lopott holmit, hogy ne maradjon nyoma, ha esetleg a "bankkártyát" a bőrünk alá ültetik (chip, biochip) akkor a rablásnak sincs sok értelme. Természetesen a dolog másik oldala, hogy a tranzakcióimat, vásárlásaimat tökéletesen nyomon lehetne követni, akár a személyes fogyasztói szokásaimat is feltérképezhetik egy ilyen rendszerben, ez okot adhat bizonyos aggodalmakra, de ha jobban belegondolsz, akit magyon ellenőrizni akarnak, azt most is rendesen le tudják nyomozni. A cserekereskedelem is megszünt a készpénz eltünése is előbb-utóbb bekövetkezik.
Mellesleg akár az EU-n belül is el lehetne ezt fokozatosan kezdeni, első lépésként példáúl lehetne egy olyan szabályt hozni, hogy csak egy bizonyos összeghatárig lehessen készpénzzel vásárolni, szerintem fokozatos bevezetéssel elérhető lenne néhány éven belül, hogy áttérjünk teljesen az elektrónikus pénzre, arról nem is beszélve, hogy sokkal olcsóbb lenne mint a nagytömegben nyomtatott, különleges biztonsági jegyekkel bíró mostani bankjegyek előállítása, e.t.c.

Mr Spock Creative Commons License 2000.06.07 0 0 574
Kedves JamesTKirk,

Arra gondolok, hogy eltűnhet-e nyom nélkül egy fejlett kultúra, ami mondjuk 10- 50-100 ezer évvel ezelőtt virágzott, és nem találtak eddig fejlett szerszámokat, meg ilyeneket. Csak vannak olyan építmények (pl piramisok), amelyek építését nem tudjuk egyértelműen, elfogadhatóan megmagyarázni,

Ezert valoszinubb az, hogy nem volt fejlett kultura, de esetleg foldonkivuliek besegitettek a ma megmagyarazhatatlan konstrukciok kesziteseben. Itt voltak, elmentek, nem hagytak itt semmit, ami egyaltalan nem elkepzelhetetlen.

Gabor

Előzmény: Törölt nick (570)
Kúper Creative Commons License 2000.06.07 0 0 573
Mit szóltok az új hírhez, hogy feltártak 3 várost a Földközi-tenger fenekén? (Névszerint Herakleion, Canopus és Menouthis). Ezeket eddig csak az ókori legendákból, színdarabokból és útleírásokból ismerték. itt találjátok a teljes cikket.

Ami nekem nem tetszik, hogy "A tervek szerint nem nagyon bolygatják meg a romokat, a legtöbb kincs a mélyben marad. Csupán néhány szobrot és egyéb műkincset hoznak fel és állítanak ki."

Vajk Creative Commons License 2000.06.07 0 0 572
"Ha használták, akkor talán több helyen is találtak volna ilyesmit"
hat ez szerintem ugy van, hogy mivel sok volt beloel(tehat hasznalatak) egyetlen drab megmaradhatott. Annak a valoszinusege, hogy hasonlo jellegu targybol, amelybol egyetlen darab keszult, fennmaradjon es meg is talaljuk, eleg kicsi.

"és nem találtak eddig fejlett szerszámokat, meg ilyeneket"
Nem latod a fatol az erdot?:) Mirol beszelgetunk? Nem egy ilyen targyrol?

"Arra gondolok, hogy eltűnhet-e nyom nélkül egy fejlett kultúra"
Atlantiszrol eleg sok szavahiheto ember irt, megis eltunt. Attila sirja is eltunt nyomtalanul. Egy kultura , ha pl szigeten van, eltunhet siman egy szokoar nyoman vagy egy foldrenges miatt. Infok errol a kulturarol megmaradhatnak, targyak(kereskedok, vandorok, utazok nyoman), lemasolt dolgok szinten, de maga a kultura es a nyomainak zome eltunhet.

Előzmény: Törölt nick (570)
Mr Spock Creative Commons License 2000.06.07 0 0 571
Kedves Csekk,

Gratulalok a nagyszeru website-hoz. Gyakori latogato leszek.

Gabor

Előzmény: Csekk (569)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 570
Ha használták, akkor talán több helyen is találtak volna ilyesmit, de persze lehet, hogy tévedek.
A legegyszerűbb pedig a mi mai gondolkodásunkkal a legegyszerűbb, mert nekünk már természetes hogy használjuk, ők feltehetőleg (?) nem ismerték az elektrolízis fizikai alapjait, talán isteni csodának tartották hogy világít, esetleg az edénynek tulajdonították a hatást, stb. Mindezt nem lenézésképp mondom, csak szvsz nem feltétlenül ugyanúgy gondolkodtak, mint mi.

Visszatérve a topic eredeti témájához, az egyik kérdés szerintem az, hogy létezhettek-e fejlett civilizációk úgy, hogy tulajdonképpen nem hagynak semmiféle bizonyítékot a létezésükre ? Arra gondolok, hogy eltűnhet-e nyom nélkül egy fejlett kultúra, ami mondjuk 10- 50-100 ezer évvel ezelőtt virágzott, és nem találtak eddig fejlett szerszámokat, meg ilyeneket. Csak vannak olyan építmények (pl piramisok), amelyek építését nem tudjuk egyértelműen, elfogadhatóan megmagyarázni, és ebben segíthetett az akkor még nem elfeledett tudás.

Előzmény: Vajk (568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!