Keresés

Részletes keresés

scudol Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85083

Attól függ mit csináltak, ezt kellene előbb megtudni.

Ha aljzatbeton akkor ahogy már írták legalább 6 m-ként dilatálni kell, és max 36 m2-ként.

Ha önterülő zsákos esztrich akkor a leírás alapján, de van olyan ami akár 300 m2 összefüggő területet is tud dilatáció nélkül. Ha önterülő akkor viszont nem kell locsolni.

 

A repedés sima kavicsos aljzatbetonra utal, amit dilatálni szükséges. Persze ma már mindent esztrichtnek hívnak ami aljzat.

 

Előzmény: Scholl4 (85079)
Scholl4 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85082

Köszönöm a választ, elég lehangoló... Csak azt nem értem ha ezzel foglalkoznak ezer éve, hogy követhetnek el ilyen amatőr hibát. Tehát akkor gond lenne ezzel ha így hagynám?

Előzmény: Törölt nick (85081)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85081

 Vágassak a kivitelezővel utólag dilatációs réseket?

 

Igen, legalább  1omm szélest. Minden irányban kb. 6 méter után illik dilatálni beltérben. 

Előzmény: Scholl4 (85079)
Scholl4 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85080

Tehát a kérdésem főleg az, hogy esélyes-e hogy ezek a miniatűr hajszálrepedésekre ha ráburkolunk akkor szétrepeszti a rárakott járólapot? Vagy (mivel nem éri majd se napsütés, se fagy, se a padlófűtés melege) megáll így hajszálrepedésben és nem repeszti a feletti lévő hidegburkolatot?

Előzmény: Scholl4 (85079)
Scholl4 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85079

srudolf1 és nagy ivó véleményét szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.

1 hete készítették a ház aljzatbetonát, elvileg profi csapat akik betonoznak és esztricheznek ezer éve.
Így aztán nem is aggódtam különösebben, sajnos nem  tudtam ott lenni amikor csinálták.
Szóval 1 hete szorgalmasan locsolgatom, napi kétszer. Sajnos azonban a képen látható hajszálrepedések több ponton is megjelentek. NEM tettek dilatációt a küszöbökhöz, csak körben a szélekhez a kis habszivacs csíkot... A kivitelező szerint mivel nincs padlófűtés, és nem nagyok a helyiségek, az nem kell. A fejem majd szétdurran, csomó helyen látom szarul megépített lakásokban hogy a küszöböknél csíkban reped a csempe... Nagyjából ugyanazon helyeken ahol én is most látom a hajszálrepedéseket, főleg a küszöböktől indulva. De van ahol a helyiség közepén indul el egy hajszálvékony repedés.

Az volna a kérdésem hogy mekkora a gáz? Mit tudok tenni? Vágassak a kivitelezővel utólag dilatációs réseket? Foglalkozzam vele egyáltalán? A betont egyébként gyönyörű egyenesen húzták, vízben van és tükörsima.

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85078

Ez a kétrétegű kapcsolt gerébtokos ablak metszetrajzai. A 2o. első negyedétől, a 21/11o- es bérlést felváltotta egy palló bérlés- amibe be volt falcolva a belső nyiló, így nem kellett két tokot késziteni. A vizszintes metszeten látszik, hogy a bérlés palló lenne, akkor a külső és a belső spalét között oldalt legalább 5-6 cm külömbség kell legyen, a felső spalétnál min. 8-9cm. 

Előzmény: Törölt nick (85076)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85077

Maradjunk annyiban, hogy nem értem. Illetve, tisztázzuk:

 

 

az ablak mérete a nagyobb vagy a spalété?

 

 

 

ablak> spalét

 

 

vagy

 

 

spalét> ablak

Előzmény: Törölt nick (85076)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85076

nem készit kisebb ablakot sylvanus67, mert kilátnál mellette. :)

Külső feléről nézve, kb. 2 cm szokott eltakarni a spalét az ablakoból, 

Előzmény: sylvanus67 (85075)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 85075

2-2.5 cm nagyobb ablakot készit

 

 

Nem:

 

2-2.5 cm kisebb ablakot készit?

Előzmény: Törölt nick (85074)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85074

Elmagyarázom, most van egy kis időm.

Ha megméred a külső spalétot (széless és magasság) az nem ugyanaz, bármilyen típusú ablaknál.

A két rétegű ablakoknál, ha mind a két réteg befele nyilott, akkor a külső ablak sokkal alacsonyabb volt mind a belső és keskenyebb is, mert nem másképp nem lehetne leakasztani a zsanérokról. Akkor a külső tokozat belső mérete is kisebb, mint a belső tokozat. 

Erre a méretre vakolták ki valamikor a külső spalétot, eltakarva mondjuk 2 cm az ablak tokozatából. 

Mit csinál az ablakos, aki egy réteg ablakot szerel be?

Megméri a külső spalétot és 2-2.5 cm nagyobb ablakot készit, szélességben és magasságban is. 

Tehát akkora ablakot szerel be, amekkora a régi ablak külső tokmérete.

 

Nade, a belső és a külső ablak között van egy bérlés, ami egy palló, vagy valamivel vékonyabb, abba van befalcolva a belső ablak. Tehát kétoldalt oldalt marad egy 4 cm hézag, amikor az új ablakot beszereleik, fent vagy 8 cm. 

 

 

A szakszerű eljárás az, hogy kibontod az régi ablakokat és kifalazod a új ablakoknak a méretére a belső spalétákat. Ez egy nagy munka, mert szőni kell a falazatot, ki kell vésni minden harmadik téglát a meglevő spalétnál és be kell kötni azt a fél téglát vagy még kevesebbet, amit a kér az új mérete. Ez a helyzet oldalt. Fent be kéne építeni egy 6cm vastag áthidalót. 

 

De ezt nagyon kevés megrendelő csináltatja meg, mert amint már írtam sok munka és drága. 

Jön az ablakos, kibontja az ablakot, valahogy kiékeli, ezt sose értettem, hogy miként csinálja meg (dupla palló ékkel talán- de azok el szoktak csúszni), belefúr pár dübelt, ami szart se fog a téglába (művész kell legyen, hogy befúrja úgy a lyukat, hogy a tokcsavar fogjo  a téglába, spéci fúróval, ütvefúrás nélkül 1o perc egy fúrás) és behabozza, vagy kipótolja valamivel (polisztirol csík, tégladarabok) és behabozza. Csakhogy a hab az pipepurc, nem az rögziti az ablakot, hanem az ék.  Jön a végén egy kőműves és mivel zavarja az ék, kihúzza és elkésziti a spalétot. 

 

 

Namármost, a Te esetedben mi a megoldás?

Oldalra van olyan vakolat, amit 4cm-be egyszerre fel lehet húzni, van benne szálerősítés és műgyanta. Úgy megköt szinte mint a beton, lehet bele dűbelezni. Nézz utánna, nem olcsó de neked csak pár zsák kell, nem mondok márkát. De írja a zsákon, hogy vastagon lehet felcsapni. Ez a vakolat majd rögziti az ablakot is, valamilyen színten. 

Felülre muszály egy áthidaló.

Abba a sarokba felül, ahol két ablak találkozik egy fémkonfekciót kell valahogy beépíteni, ahogy Jenő kollega írta, azt burkolni betonyp lappal ( két rétegbe), lehálózni kék vakolóhálóval (1ox1omm szemekkel) és azt leglettolni fallal együtt, úgyis festened kell az egész házba.  Lehet, hogy mégis repedni fog én még nem csináltattam meg soha úgy, hogy 5-6 év múlva ne repedjen meg, mert a mennyezet alatt télen felhúzódik a meleg, aztán ha nincs rendes fűtés pár napig, akkor kihűl és megreped. Persze javítható. 

Vannak szálerősítésű gipszkarton lapok is (NIDA márka), azok is alkalmazhatók, abból is két réteg. 

 

 

 

Előzmény: reklámügynök (85073)
reklámügynök Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85073

Így már értem, köszi.

Ahogy írod: felül nincs rögzítve, ezt meg is kérdeztem még az elején. Azt mondták oldalt és alul rendesen rögzítik. 

Na most, hogy ez a rendesen mit jelent azt a jó ég tudja. 20 cm-es tokcsavart és purhabot használtak – szokásos – a tok három oldalán (alul és két oldalt)
Plusz fennt, a szoknyafal találkozásánál is kitöltötték purhabbal, persze mert oda került a redőnytok. Toktoldót is tettek be, de az nagyon keskeny, már ha az az amire én gondolok.

Előzmény: Törölt nick (85072)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85072

A regi es az uj ablakmeret nem azonos. Az uj ablak a kulso spaletmeretre volt merve, +2.5cm  korbe a kereten.

Az ablakosok nagyon jol tudtak azt, hogy az ablak amit keszitettek nem talal a letezo ablakkavaba, csak nem szoltak, mert rendesen kidolgozni az ablakkavat az uj meretre a szereles elott, sokkal dragabb mind az ablak csereje. Es amugy ez nem az o dolguk.

 

Most meg kell csinaltasd utolagosan, de az ablakok be vannak szerelve egy laza kavaba. 

Be lehet dolgozni polisztirollal vagy gipszkartonnal belulrol, de az ablakok rogzitesei attol nem lesznek rendben. 

Kerdezd meg az ablakosoktol azt, hogy mihez ekeltek az uj ablakokat. 

Minden berleses ablakcserenel felmerul ez a gond, azert irtam amit irtam. 

A rollodoboz bedolgozasa mas kerdes, de nyilvanvalo, hogy ott semmifele rogzitese nincs az ablaknak. 

Előzmény: reklámügynök (85071)
reklámügynök Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85071

Ezt most nem nagyon értem ...

 "a regi ablakoknak voltak berlese", " kulso spaletmeret utan merted az uj ablakokat", "a belso spaleton oldalt is van egy nagy res"

 

Én nem mértem semmit, nem bontottam semmit. Jöttek az ablakosok. Felmértek. Én vártam amíg elkészülnek az ablakok.

Mivel sejtettem, hogy lesz utána feladatom ezért tettem fel a kérdést a múlt héten. Szombaton hozták az ablakot a "mesterek", 
kiszedték a régit, betették az újat. Majd angolosan távoztak.

Persze adtak ajánlatot visszajavításra is, de az is csak hungarocellről és gipszkartonról szólt...

Előzmény: Törölt nick (85070)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85070

Amikor kibontottad az ablakokat, akkor kellett volna megkerdezd, hogy mit kell csinalni.

Ki kellett volna kepezni az uj mereteket, aztan beszerelni az ablakokat. 

A regi ablakoknak voltak berlesei, hiszen dupla ablakok voltak (de a kulso spaletmeret utan merted az uj ablakokat), igy a belso spaleton oldalt is van egy nagy res, amit valamivel bedolgoztak, nyilvanvalo, hogy ez igy nincs rendben. 

Vagy toktoldo kellett volna oldalt belulre, vagy beleszot falazas. 

 

Előzmény: reklámügynök (85068)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85069

Idomacél, kívül-belül. alul-fölül

Előzmény: reklámügynök (85068)
reklámügynök Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85068

Pillanatnyilag így nézz ki a sarok. Itt nem tudom hogyan tudnék pillért kialakítani a sarokban.

Az ablak átellenes oldalára is kéne pillér. Kivésve a mostani pillért, pedig attól tartok, hogy gyengíteném azt és rám, szakad a tető.

 

Előzmény: Törölt nick (85063)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85067

Járda rétegrendben kérném a segítségeteket. A tankönyvi megoldást ismerem, viszont nekünk sum ~15cm-be bele kellene férnünk, mert a talajt nem szeretném felásni, emiatt a vastagságom eléggé kötött.

(Az új járda helyén korábban is járda volt, ami alatt pedig hosszú évek alatt kihordott salak, és építési törmelék.)

 

Fentről lefelé:

-kisméretű tömör tégla

-1cm homok

-5cm beton

-2-5 cm sóder

-talaj

 

 

 A másik elképzelésem:

-kisméretű tömör tégla

-10cm sóder

-geotextil

-talaj

 

 szerintetek melyik lenne a jobb? esetleg egyéb? A téglához az asszony ragaszkodik, így marad kb 10cm, hogy a magasságunk jó legyen.

 

 

 

 

Kisfiatal Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85066

A téglával együtt jött a malter. Mind1, xarom le, végülis nem teherviselő fal lesz. De már bánom h nem favázzal csináltam :) Úgy gondoltam olcsóbban kijön, a tégla ingyen volt, de 2x2 sorra már fél zsák habarcs elfogyott.. 1.6 széles sorok. Azt kéne még 6-7 sor.. 

Előzmény: sylvanus67 (85065)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85065

Egyáltalán hozzáköt a malter a kátránypapírhoz?

Előzmény: Kisfiatal (85064)
Kisfiatal Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85064

Szakik!

 

Parapetfalat falaznék(terasz) bontott téglából falazóhabarccsal. Tegnapelőtt már leraktam 2 sort régóta tárolt habarccsal, nem lett jó mert könnyen kézzel fel bírtam szedni. Vettem új baumit-os habarcsot, tegnap késő DU leraktam megint egy sort, ma reggel próbából egy közepesebb ütésre megintcsak felvált a tégla a kátránypapírról.. Ez így normális lenne? vagy még kötnie kéne?

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85063

 Rádásul két ablakom sarokban van, merőlegesen egymásra, itt nem tudom mnnyire lenne egyszerű.

 

Falazz fel egy pillért téglából a sarokban és szerelj erősített kerámia áthidalókat. 

A mezőben levő nyilásoknál is kell áthidaló. 

A gipszkartonos megoldás 1oox el fog repedni. Készitettünk betonypból és üvegszál erősítű cemetlapból is ilyen belső dobozt, amit le is vakoltunk, de akkor is elrepedt. 

Előzmény: reklámügynök (85053)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85062

be van injektálva a sarok egy hidraulikus meszes Hasit (gyantás) injektálóval, a ház 2o. század első évtizédébe épült és néhány tartófal nincs bekötve egymásba. A hosszanti falon látod a kiváltót, az arra merőleges tartófal nincs bekötve, de volt rajta egy ajtónyilás és onnan parabólikus vasakat is fúrtunk vagy 1.5 méter hosszan (ezeket cementes injektálóval ragasztottuk be). Az injektáló egy Desoi gép és egy pedállal kell a nyomást felépíteni. Kb. 1o bárra képest egy 6o falat át lehet teljesen injektálni. 

Előzmény: nagy ivó (85060)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85061

Ha  ilyen közel van a koszorúhoz a boltív, az egy szerkezeti hiba. 

Ilyen esetben alacsonyabb ablakot kell késziteni. Akkor befér egy L profil. 

Az összes ablakot egy homlokzaton kisebbre késziteni. 

 

Előzmény: halaloszto (85058)
nagy ivó Creative Commons License 2018.05.07 0 0 85060

A sarokban az a fugázás valami speciális anyag ami összefogja a repedést?

Előzmény: Törölt nick (85057)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.05.06 0 0 85059

   Hát én hagynám a bolt ívet. Az ablakméretet igazítanám hozzá.

Előzmény: Csuklósbusz (85056)
halaloszto Creative Commons License 2018.05.06 0 0 85058

Igy konnyu. De latod az o kepen, hogy az ablak felett semmi hely nincs, egybol ott a koszoru, es koszorunak is sovany...

Előzmény: Törölt nick (85057)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 85057

így

Össze lesznek kötve kengyelekkel is, L fémprofil 15ox15ox15 két darab.  5o-es téglafal.

Előzmény: Csuklósbusz (85056)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.05.06 0 0 85056

Adott egy boltíves ablak melyet téglalap alakú ablak beépítése végett át kell alakítani.  A terv a boltív felső ívének vonalában áthidaló bevésése elsőnek a belső majd utánna a külső oldalon.

 

Az ablak fölött van egy betonkoszorú melyre felfekszenek az E gerendák, ráadásul pont az ablak fölötti E gerendán ( egy darab) rá van építve az emeletnek egy főfala, ezért is reped.

 

A kérdés: ti hogyan állnátok neki a boltív áthidalóra cserélésére? Téglaház. :-)

Tschaby Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85055

Gipszkarton héj a falsíkban, a belső üreg meg tekercses gyapottal kitömve.
Nálam így van .

Csak a függönytartó felszerelésnél figyelni kell, hogy GK tiplit használj ne simát.

Előzmény: reklámügynök (85053)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85054

Purhab, EPS???

 

Nem tudom...

Előzmény: reklámügynök (85053)
reklámügynök Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85053

Sziasztok!

 

Ablak beépítés előtt állok és a belső redőnytok megszüntetése után egy nagy üreg marad majd annak a helyén. Ennek megszüntetésére, illetve bejavítására milyen megoldást javasolnátok. Szeretném megúszni áthidalók beépítését. Rádásul két ablakom sarokban van, merőlegesen egymásra, itt nem tudom mnnyire lenne egyszerű.

 

Köszi előre is a javaslatokat.

sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85052

Folyamatosan ázik, a durva felületelhúzás miatt megragad benne a hó, jég: és mondom, semmi baja eddig.

Előzmény: Topacsenkó (85051)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85051

Bíztató! Igaz hogy nem kulönösebben igénybevett hely, de a víz a fagy ugyanúgy adja neki.

Előzmény: sylvanus67 (85049)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85050

Egy közepesen igénybevett helyen lévő dilatációs egységnél (~2*3m terület) kipróbálom a csemperagasztós javítást. Kérdés, hogy kell-e, hogy flexibilis legyen? Árban majd 3-szoros a szorzó...

 

Előzmény: Topacsenkó (85048)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85049

Én kútkávára kentem maradék csemperagasztót (nem valami szépen, nincs gyakorlatom benne).

 

5-7 éve fenn van, köszöni szépen.

Előzmény: Topacsenkó (85048)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.04 0 0 85048

Köszi, akkor én tényleg ne is próbálkozzak vele inkább, nincs nagy gyakorlatom ezekben a dolgokban. Még arra gondoltam, hogy ha kültéri, fagyálló csemperagasztóval simítom el, kb 10mm vastagságban, akkor lenne értelme rabichálót tenni alá? Elméletben a repedezési hajlamot kedvezően befolyásolná.

Előzmény: Törölt nick (85047)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 85047

Mapegrout anyagok beton szerkezeti javítók, szórással pl. látszó betont késziteni tökéletes felületet ad. 

De ezt kézzel elhúzni tökéletesre nagyon nehéz egy padlón, a Tissotropico ragad, nehéz elkapni fogadófelület szívóképességéhez a keverék állagát, a Colabile az önterulő meg nem is, mert az is ragad és ha egyenletesen kiöntöd és az aljzat nem sík, akkor követi a hibákat. 

A Tissotropicoból lehúztunk a rámpán kb. 7-1omm réteget és látszott a glettvas nyoma, majd ma reggel újrahúztuk egy vékony réteggel a majdnem kiszáradt felületet és szivacsos glettvassal kisímítottuk. 

 

A Colabilet a végén a 6ocm glettvassal valahogy lehúztuk de kb. 35% kvarchomokok kellett belekeverni, hogy képlékeny legyen. Nem lett rossz, de a csiszolástól nem szabadultunk meg, az majd vagy 2 hét múlva esedékes. 

 

Nagyon profi burkolókkal készittem a munkát, akik tudnak padlót símítani, hiszen csíszolt betonkészitők és pl. fel szoktak húzni egy spéci javitó réteget a sérült betonpadlóra (aztán kicsíszolják gépekkel), de az csak beltéren használható és nincs benne ennyi gyanta meg üvegszál.  

Előzmény: Topacsenkó (85046)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.03 0 0 85046

Feltörni nem szeretném, ahhoz tul masszív. Megszenvedtetek vele, ha jól veszem ki a szavaidból 

Előzmény: Törölt nick (85045)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 85045

Ma délbe befejezték a srácok, komoly szaki kell ezekhez a spéci az anyagokhoz, hagyd a francba.

Amúgy sokkal olcsóbb feltőrni és újraönteni... ha fel lehet. 

Előzmény: Topacsenkó (85044)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.03 0 0 85044

Nálam is ez a helyzet, a bejárón a beton 15- 20cm vastag és nagyon kemény, viszont a felülete a sózástól egyenetlen lett. Még vergődöm ezeken a drága cuccokon.

Tavaly rengeteg régi betont (járdát, aljzatot, melléképületet) bontottunk a ház körül, valóban nagyon kemény anyagot kevertek anno. Általában úgy törtük, hogy nagy pajszerral alányúltunk, megemeltük, féltéglákkal alátámasztottuk, majd adtunk neki a samuval. Mivel általában 10cm-ig nem volt vasalva, így, ekkor megadta magát.

Előzmény: Törölt nick (85043)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85043

Az, de használtam már többszőr és tényleg jók. Ha nem sózták volna ezt a lejárót 1oo évig tartott volna, olyan jó volt beton, akkoriba nagyon jó cementet készitettek a cementgyárak. Megpróbáltuk feltőrni, de alig vitte a 3o kilós tőrőgép, pikonnal kellett volna nekiállni. 

Előzmény: Topacsenkó (85042)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85042

Ezek a mapei habarcsok is sika árkategória. Szerintem nekem kicsit túlzás lenne, bár bizros jó cucc 

Előzmény: Törölt nick (85041)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85041
Előzmény: Topacsenkó (85039)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85040

ezt lesd meg, ma pont egy kocsibejárót javítottam- de sajnos nem olcsó a zsákoz anyag hozzá.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147698224&t=9178847

Előzmény: Topacsenkó (85039)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85039

Értem, ez is segítség volt köszönöm. A jóval kedvezőbb ára miatt hajlanék a csemperagasztó felé is, abból a teljes 100m2 bejáró kijönne kb 10ezerből,  végülis akkor sem nagy bukta, ha ledobja jövőre. A Sika kb 70 ezer lenne.

Előzmény: Törölt nick (85038)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85038

Szerintem arra, vagy olyasmire.
Ha olyan vastagon öntöd hogy szintezz vele, akkor sima lesz mint az üveg, szóval arra nem jó.
Önterülő az szintez, de önmagában nem terhelhető.

Cimborám csemperagassztóval kente át a betont, az sima is lett, nem is porlik, viszont nem kültéren használta, hanem garázsban.

Előzmény: Topacsenkó (85037)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85037

Ha a profsas-ra gondolsz, ami beszívódva erősít is, azt sem nekem találták ki, mert én a felületet is ki szeretném simítani, nem csak a további porlást megakadályozni.

Előzmény: Törölt nick (85034)
bastardo Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85036

Nem tudom milyen mély. Ez egy nagyon picit lejtő rész, és mivel tőle jobbra egy támfal van (a szomszéd telke kb 70 cm-rel alacsonyabban fekszik) ezért az előző tulaj egy olyan 3 méter széles és 30 méter hosszú nyelet csináltatott, aminek a tetején vasalt beton van, és azon az aszfalt réteg.

Egy helyen ez megrepedt a teljes szélességében, és itt elkezdett kinőni a gaz. Ide folyatnék be valamit, hogy télen ne repessze a jég tovább.

 

Előzmény: sylvanus67 (85032)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85035

Amit így gyors guglizással találtam, azok inkább új betonhoz valók, nekem meg régi betont kellene felújítani , kb 3-10mm között működő anyag kellene.

Előzmény: Törölt nick (85034)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85034

Mapeinek van valami kétkomponensű betonimpregnálója az nagyon jó, a nevét most nem tudom, de nemrég volt szó róla vagy itt vagy valamelyik másik építkezős topikban

Előzmény: Topacsenkó (85033)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85033

Ha már kocsibejáró, én is feldobnám a magam kérdését. Régi, felfagyott felületű, de masszív  kocsibejáró felújítására a sikarep-et gondoltam használni. Ismeri valaki?

Vagy megfelelő lenne kültéri aljzatkiegyenlítő, esetleg fagyálló csemperagasztó is?

sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85032

3 méter széles és kb 1 cm széles

 

 

3 m hosszú??

 

 

és milyen mély?

Előzmény: bastardo (85031)
bastardo Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85031

Sziasztok!

 

Milyen egyszerűen beszerezhető anyaggal lehetne egy aszfaltozott autóbehajtón keletkezett 3 méter széles és kb 1 cm széles repedést kitölteni?

Útépítőknél szoktam látni, hogy beleöntenek valami forró cuccot (bitumen?).

Mit ajánlotok, amihez nem kell gázfőző és fazék? :)

 

köszi!

Infy80 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 85030

Hi!

 

BAZ megyében tud valaki értelmes generálkivitelezőt? Esetleg műszaki ellenőrt?

tisvol Creative Commons License 2018.04.30 0 0 85029

Köszi az észrevételt, jó szemed van. :-) Kicsit leütögettem a vakolatot és tényleg boltozatban vannak a téglák. Köszi mindenkinek,  nem parázok akkor annyira. Azért aggódtam elsőre, mert az ajtótok amit kiszedtem elég masszív cucc volt, azt hittem valami teherviselő szerepe is volt. Köszönöm még egyszer a hozzászólásokat.

Előzmény: nagy ivó (85026)
Kisfiatal Creative Commons License 2018.04.30 0 0 85028

Én ugyanígy jártam, le is vágtam az ajtóból, aztán kiderült h egy téglasorral feljebb van az áthidaló.. Tehát az áthidaló és az ajtótók közt volt egy téglasor.. Q anyjukat :)

Előzmény: tisvol (85025)
pajaci Creative Commons License 2018.04.30 0 0 85027

Nálam is volt ilyen. Kivakoltam az ajtókávát szép simára, és ment bele az ajtó.

Előzmény: tisvol (85025)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.30 0 0 85026

Az első képen látható függőleges fuga boltozatra utal, ne vésd!

Előzmény: tisvol (85025)
tisvol Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85025

Szép estét!

Régi beltéri ajtókat cserélnék. Bontás után vettem észre, hogy az ajtónyílás tetején nincs áthidaló. Gondolom a falazás során beállították az ajtótokot, majd körbetéglázták. Az ajtó az emeleten van, a ház beton födémes, az ajtónyílás felett 1 méternyi téglasor van még. Kell ide utólag áthidalót befalazni? Az ajtónyílás 90 cm x 200 cm. A fal vastagsága 16 cm, tehát itt nem főfal. Valamint a bontás után a képeken látható állapotban van a nyílás. Megfelel ez az új ajtó beépítéséhet, vagy javítsam ki?

Köszönöm.

  

ilias Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85024

Sziasztok!

Nem teljesen témába vágó, de mégis feltenném itt a kérdést.

A szomszédunk a házunk mellett télire már most hatalmas falerakatot kezd képezni. Van e esetleg valamilyen tűzvédelmi előírás arra, hogy az épülettől milyen távolságra rakhatja le. Több köbméterről van szó. A házunk telekhatáron van, a szomszédé attól 3 méterre. A fák a kettő között van elhelyezve, inkább hozzánk közelebb.

 

Köszi.

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85023

A lehajlása L/70 körül van, L/300 a kívánatos, L/250 az még nem rossz.

Előzmény: Töck Jenő (85022)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85022

"Aztán egy hónap után újra készítették, de akkor már lábakkal."

 

Szakértő kivitelezője lehetett. Bár 2 m konzolhoz 20 cm vastagság az kevés még akkor is ha jó helyen van a vas.

Előzmény: Émile (85020)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85021

Szerintem, hogy hol kell alul és hol kell fölül a pince padlófödémébe az változó.

Előzmény: Émile (85020)
Émile Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85020

 Azért van jelentősége. Pl. ha utólag  bányászati/barlang/alagút építési technológiával valaki pincét vájna a ház alá, akkor nem mindegy hogy hol van.

  Ha alul vagy az alsó harmadában akkor nyert ügye van a palinak, ha nem, akkor pech.

 Mint  úgy 30 éve a Dunakanyarban  Dömös /Visegrád között egy gazdag ürgének  2 konzolos  terasza is lekonyult  a kizsaluzás után.

 Pedig jó 20 cm-es  beton , kb.  2 m kiugrás, 'tiszteségesen' megvasalva  mégis   szépen lefeküdtek.

 A vasalás pontosan alul volt,  így a vasak elhajlottak.

 Aztán egy hónap után újra készítették, de akkor már lábakkal.

Előzmény: Töck Jenő (85015)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85019

Annyi baj lesz, hogy a szint nem a tervezett. Ajtonyilas, vizkiallas, lepcso szintje lehet problemas. Futesileg kb semmi.

Előzmény: Fiddy (85018)
Fiddy Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85018

Sziasztok. 

 

Tegnap csinálták a padlófűtésünk estrich betonját. Mielőtt elkezdték a betonozást leegyeztettük a szintet és úgy nézett ki, hogy 7cm beton megy lesz rajta. Nos mivel idő előtt elfogyott az anyag ránéztem a szintre és olyan 7.5-9cm- ig van a beton vastagsága. Ebből lesz valami hátrányunk a későbbiekben? Azt tudom, hogy tovább tart majd felfűteni a betont, de elfogadható még ez a vastagság? Vagy minél vastagabb a beton annál több energiába telik "melegen" tartani? 

halaloszto Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85017

Azert kell sk, mert a nagyonhozzaerto szakik 500m2 alatt meg ki sem rohognek.

Előzmény: Törölt nick (85016)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85016

Megkérdezted, hogy mi kéne oda, kerestem valamit- az biztos jó mert 2 méteres szálakba árulják, de pár 1oe négyzetméter aljzatbetont már kiöntettem, de soha nem emelték meg a halót. Mi szakvállalkozóra bízzuk az aljzatozást már 15 éve , azok 3x gyorsabban megcsinálják, mind vasazó-betonozó-falazó kőművescsapat.

Én azt se nagyon értem, hogy miért kell ezt a nagyon fontos fázist megcsinálni sk? Ki kell lábazni, megfelelő anyagot kell keverni hozzá, 

le kell tudni húzni- akik csak ezzel foglalkoznak, azok nem lábaznak- lézerrel dolgoznak, de a végén helikopterrel elintézik, hogy síkba legyen és földnedves anyagot szivattyúznak, ami gyorsan kiszárad. Rendes homokkal és cementtel (amit én megveszek), semmi spéci, egy adalék ha van padlófűtés és pp örlenényt is kevernek bele, hogy csússzon rajta a helikopter. Az aljzat színtbe van és sík is, nagyon ritkán kell önterülőzni utánnuk. 

A vasalás helyzete a lemezalapnál és monolit fődémnél fontos,  mert másképp a vasalás nem úgy dolgozik, ahogy ki volt számítva.

Dehát a 4mm haló az nem vasalás csak a repedésmentessége biztonsítja, azt is csak elméletileg. Ha nagyon kövér az aljzatbeton, akkor úgyis megreped. 

Előzmény: Scholl4 (85013)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85015

Egy 10cm vtg. betonréteg közepében elhelyezet - ráadásul hullámos - 4mm átmérőjű betonacél háló gyakorlatban valamivel többet - nem sokkal - ér mint halottnak a beöntés.

Előzmény: Scholl4 (85013)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85014

nekem olyan kérdésem lenne, hogy Ti hogy csináljátok, hogy olcsó legyen az estrich?

Nekem 8,35m3 kellene összesen.

Zsákos anyaggal (~1070HUF/40kg) a betonköltség ~447eHUF, míg pl. mixerbetonnal számolva 20000HUF/m3-el ez csak 167eHUF.

Tehát jelentős a különbség.

 

(Tetőtérben 5cm, földszinten 8cm.)

 

Hogyan lehet "olcsósítani"?

Helyszíni keverésnél mire kell figyelni?

Scholl4 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85013

Azért emelem hogy a háló a beton közepébe kerüljön. Erre a célra linkelted pár napja a műanyag sínes megoldást. Voltam is nézni ilyet a variex-nél, de az eladó azt mondta hogy nem nyerő az EPS fölé mert benyomódik. 2,5 centi magas műanyag U sín volt. Ajánlotta hogy fordítsam meg, vagyis az U alja kerüljön alulra, akkor teljes felületen felfekszik és nem csak a két szárán, úgy nem nyomódna be. De úgy csak kb fél centit emel, mer a lyuggatásoknál fogja csak a vasat, nem pedig a 2,5 cm magasan. Így aztán nem azt vettem, hanem ezeket a kis U bakokat. 6Ft/db, ennyiért nem érdemes tégla darabokkal szutykolni. Valószínűleg erősen túlaggódom a dolgot. :)

Előzmény: Törölt nick (85012)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85012

Én nem értem a logikáját a megemelésnek, mivel a haló 4mm-res és valamennyit segít azon, hogy az aljzat ne repedjen.

Persze, hogy nyeklik össze-vissza. Az belső ajtóknál dilatáld egy 2cm polisztirollal. 

 

Előzmény: Scholl4 (85011)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 85011

A leírtak alapján így oldottam meg az aljzatbeton vasháló kiemelését... A kis betonbakok a hálón való járkáláskor sajnos benyomódtak a fóliába, ezért hajszálvékony xps darabokat tettem alá, így elég jónak tűnik, nem nyomódik be a fóliába.
A 4mm-es rács sajna elég nyakda és hullámos, ha rálép az ember akkor itt-ott 7-8 centire is kiemelkedik valamelyik vége. Mondjuk könnyen lenyomható, gondolom az ember aki húzza a betont könnyen bele tudja majd nyomni, ha esetleg kiemelkedne valahol.

 

 

Egyéb témába vágó kérdésem is lenne. A dilatáció kialakítással kapcsolatban. A szélekre jön a dilatációs csík, az tiszta sor. Az ajtóknál muszáj dilatációt hagynunk, vagy elég a széleken a polifoam csík? Padlófűtés nem lesz. A szobák kicsik, a nappali-konyha egy tér az kb 40 m2. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 85010

kell legyen egy optimális megoldás, amivel olcsóbb a vágás métere. Sok alkalmazása van egy ilyen szerszámnak, használják is. 

A láncfűrész szemei vastagságban kopnak. Vasbetonak is van egy lánc, de az ha meglátja a vasat, kész is.

Van olyan gyémántkorongom, ami símán elviszi a vasat a betonból. Tömör téglát ugyanaz a korong viszi mind a salátát. 

Ezért gondolkozom ezen a korongos gépek, de se sehol nem kapok adatot a korong élettartamáról. A két korong amúgy szinte annyiba kerül mint egy lánc.:)

Előzmény: lala1961 (85009)
lala1961 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 85009

Üdv ! Sehol sem a géppel szokott a gond lenni,hanem a effektív vágó eszközzel legyen az lánc korong stb..,az a gyenge pontja(drága,sűrű csere) !:)

Előzmény: Törölt nick (85008)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 85008

https://www.youtube.com/watch?v=u1GTzbZkvX4

Ilyen gépet használt valaki, Husqvarna K 760 Cut-n-Break?

Téglát lehet ezzel vágni?

Van egy láncfűrészem, ami téglát és betont is vág, de kb. 3ométer bír vágni egy lánc és elkopik, az ára rémisztő.

Keresek valamilyen alternatívát a a láncfűrészre. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 85007

ha sietsz, akkor gipszkartont kell felragasztani, a neki való ragasztóval. 

Ha vakolsz, akkor ki kell várni míg teljesen kiszárad (sarkokba ez lehet két hét is, ha nincs ablak), mert ha leburkolod nedvesen nagyon nehezen fog kiszaradni. Van egy lapát alakú véső, amit SDS+ ütvefúróba használunk, ez, ezzel le lehet letakarítani a ragasztót a falról teljesen és akkor kevesebbet kell javítani, vékonyabb lesz az anyag és hamarabb kiszárad.

 

A Mapeiből a kétkomponenses a jobb, de nagyon drága, kell élszalag is hozzá és egy alapozó is. A Mapei az építkező anyagok egyik prémium terméke, nagyon pontosan be kell tartani a alkalmazási utasításokat, szakembereknek való. A ragasztóit csak akkor használom, ha nagy felületekről van szó és nagyméretű burkolólapokról. A fugáik a legjobbak, azt érdemes megvenni. 

Kétszer kell felvini ezt a szigetelőt mindenképpen, kb. annyiba kerül mind a csempe, ha tisztességesen van megcsinálva- értelemszerüen teljesen hibamentes felületre érdemes alkalmazni. 

Ez a termék is talán megteszi, ha sok fürdő van egy munkánál 3 vékony rétegben felvíve glettvassal, nekünk nem volt soha problémánk. 

A tusoló melett a falat is le kell szigetelni 18ocm magassan és az egész fürdőbe a falat is végig min. 4o cm magassan. 

Superflexibilis csemperagasztót kell használni a szigetelt felülketekre. 

Előzmény: Celtis (84979)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.27 0 0 85006

"akkor nem száz százalék, hogy kettőzni kell a gerendát ha számítással igazolható, hogy a födém megfelel."

Ezt nem igazán szeretjük, mert a lakók kicserélődnek, az új pedig gondol egy nagyot, átépít és máris túlterhelt a födém. Ipari épületnél ki szoktak rakni egy táblát a födém teherbírásával, lakó épületnél ilyet még nem láttam. Amiket írtam azok szélsőséges esetek, de előfordulhatnak. Főleg a gerendára merőleges falak esetén.

Előzmény: Töck Jenő (85005)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.27 0 0 85005

Nincs ellentmondás. Ha a födém rétegrendje nehéz pld. fürdőszoba alatt és belmagasság a szokásosnál nagyobb akkor a gerenda teherbírása lehet, hogy nem lesz elég akkor sem ha a fal merőleges a gerendára.

Ha a fal párhuzamos a gerendával, de a födém könnyű akkor nem száz százalék, hogy kettőzni kell a gerendát ha számítással igazolható, hogy a födém megfelel. A gyári előírások általános esetre vonatkoznak.

Előzmény: sylvanus67 (85004)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 85004

Ha előírások szerint lett megépítve a födé akkor a gerendák tengelyére merőleges gipszkarton fal építhető,

 

Gerendákra merőlegesen elhelyezkedő válaszfalak, a födém kialakítását nem befolyásolják.

 

 

 

 

ha párhuzamos a fal a gerendákkal akkor valószínűleg megépíthető, de jobb ellenőriztetni statikussal.

 

 

 Födémgerendákkal párhuzamos válaszfalakat minden esetben gerendakettőzésre kell építeni.

 

 

Köszönöm válaszodat: csak én érzek itt némi ellentmondást?

Előzmény: Töck Jenő (85003)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.27 0 0 85003

Ha előírások szerint lett megépítve a födé akkor a gerendák tengelyére merőleges gipszkarton fal építhető, ha párhuzamos a fal a gerendákkal akkor valószínűleg megépíthető, de jobb ellenőriztetni statikussal.

Előzmény: Töck Jenő (85002)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.27 0 0 85002

A kereszt irányú (gerendák tengelyére  merőleges) méret indifferens. 6,8 m fesztávig nem ír gerenda kettőzést normál teherre. A födémvastagságot 23 cm-nek adja meg a Leier, ha kevesebb az nem tragédia, de a teherbírás jelentősen csökken. Az építész tervező az nem mérnök, csak annak hívják. De csak Magyarországon, külföldön architeckt. Mérnök az ingenieur. De ez nem baj amíg nem akar a statikába beleszólni. Bár azért igaz ami igaz egy varrónőnél vagy cukrásznál jobban ért hozzá. Nem véletlen, hogy a magyar előírások is szigorodtak, építész tervező nem tervezhet monolit vb. födémet, csak statikus tervező. Az itt felsorolt e.gy. gerenda (födém) fesztávok is nagyobbak annál amit egy építész tervező önállóan tervezhet.

Előzmény: sylvanus67 (84996)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.27 0 0 85001

Ha a téglától a simításig nézem a rétegrendet, egy picit mindig gyengítünk az anyagon, itt ha nem porlad és kemény, nem kong sehol a vakolat akkor megfelelő portalanítás, alapozás után én dryvit ragasztóval kezdeném a kenést, mivel az ragad a legjobban, majd ezzel folytatnám ha nem centimétereket kell kivakolni. Ha vastagabban kell vakolni akkor használhatsz vakoló habarcsot, vödrönként fél serpenyő cement hozzáadásával

Előzmény: Celtis (84999)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.27 0 1 85000

Én lekenném mélyapaozóval, tapadóhíddal, ki hogy hívja, és elhúznám csemperagasztóval.

Viszont a vízszigeteléshez továbbra sem tudok hozzászólni.

Előzmény: Celtis (84999)
Celtis Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84999

Ez nem segített sajnos. 

Próbálok betenni egy képet, hátha ez ötletet ad.

Szóval, mivel simítsam ezt ki burkoláshoz?

Előzmény: Törölt nick (84991)
nixon70 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84998

Akkor rajta!

Előzmény: sylvanus67 (84986)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84997

Köszönöm.

Előzmény: nagy ivó (84995)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84996

Jenő,

 

 

esetleg erre tudsz még válaszolni?

Előzmény: sylvanus67 (84969)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84995

Azonos cement használatával a 0-16-ossal erősebb beton lesz

Előzmény: stevemegane (84993)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84994

a távtartónál ugyanúgy nem lesz betonnal körbevéve a vas, ugyanúgy rozsdásodni fog....

nem?

 

Előzmény: Töck Jenő (84992)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84993

Sziasztok!

 

A korábbi kérdésemre tudna valaki válaszolni?

 

Szereznék tanácsot kérni, hogy milyen minőségű, szemcseméretű sóder szükséges járdához, illetve téglából készült kerítésoszlop kitöltéséhez?

0-16-os vagy 0-8-as sódert vegyek?

Ha a 0-16-os elegendő, akkor ebből csinálnám a járdának a sóderágyat is.

 

Köszönöm.

Előzmény: stevemegane (84982)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84992

A helyes megoldás az alsó háló alá távtartó. Ha van fölső vasalás akkor hajtani kell sámlivasakat- ezek a lemez teherbírásán is emelnek egy keveset - és a lerakott alsó fölső vasalásra tett deszkán kell dolgozni. Ha nincs alsó háló alatt távtartó akkor helyenként garantáltan letaposod és abszolút biztos, hogy ott a vas elrohad. Innentől kezdve a beletett vasalás haszna megkérdőjelezhető.

Előzmény: sylvanus67 (84986)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84991

Azt hiszem srudolf1 írta korábban hogy melyiket lehet zuhanynál használni.

Előzmény: Celtis (84989)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.27 0 1 84990

Ledobod a földre a hálót, kiöntesz egy csík betont, és megmeled ott a hálót, akkor már vissza nem süpped, a szoba többi részén meg nem botladozol benne.

Háztájiban ez a legértelmesebb módszer.

Akkor van értelme előre felemelni, lerögzíteni, ha betonpumpa nyomja az anyagot, és nincs idő vacakolni a hálóval.

Előzmény: sylvanus67 (84988)
Celtis Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84989

A #84979-re valaki?

Előzmény: Celtis (84979)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84988

Rendben: (meg)győztél.

 

Akkor a másik megoldás hogy? Kampókkal huzigálod össze-vissza???

Előzmény: Törölt nick (84987)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84987

És azt hogy? Leöntesz 5 centi betont addig oké.
Utána a friss betonban toporogva rakod be a hálót, majd a friss betonban térdelve húzod el a következő réteget?

Előzmény: sylvanus67 (84986)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.27 -1 0 84986

Na ennél még az is jobb, ha egy réteg betont leöntenek, aztán rá a hálót, aztán még egy réteg betont.

 

Huzigálni???

Előzmény: nixon70 (84983)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84985

Szia

Készitesz egy jó vastag töltést, jól megtömörítve és arra 8-1o cm betont, benne egy halóval, amit megemelsz valahogy betonvas  kecskékel. 

De 15 cm betont érdemes megvasalni két réteg 8-as vassal, közéjük beszerelni 1ocm magass kecskéket, 5 szál vas méterenként elég. 

32o kiló cementet tegyél a sóderhez, minnél kevesebb vízzel.

Elvileg a keverési arány 1 tömegrész cement:6 tömegrész sóder:o.6 tömegrész víz, de ez attól is függ, hogy a sóderben mennyi a víz.  

Előzmény: Isti_1 (84950)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.04.27 0 0 84984

Szerinted mi történne, ha alulra vagy felülre tennéd a hálót ??

Előzmény: Isti_1 (84950)
nixon70 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 84983

Nálam ráöntötték a betont a hálóra és ahogy haladtak egy kampóval felhúzták a beton közepébe.

Előzmény: sylvanus67 (84981)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.26 0 0 84982

Sziasztok!

 

Szereznék tanácsot kérni, hogy milyen minőségű, szemcseméretű sóder szükséges járdához, illetve téglából készült kerítésoszlop kitöltéséhez?

 

Köszönöm.

sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 84981

Ne már! Folyamatosan jöttök, hogy az építőipar így meg úgy "barkácsol" mindent és akkor egy ilyen egyszerű problémára nincs bejáratott megoldás?

Előzmény: nagy ivó (84980)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.26 0 0 84980

Ott a válasz az írásodban,,,,az, hogy ki és mit használ, az a kreativitásán múlik

Előzmény: sylvanus67 (84978)
Celtis Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84979

Sziasztok,

 

Fürdőszoba felújításhoz kérek tanácsot. 

 

Levertem a falról a régi csempét. Alatta szerintem meszes vakolat van. A vakolat síkja helyenként megmaradt, helyenkét foltokban pár mm lejött a ragasztóval együtt. Ilyen egyenetlen kagylós kinézetű az egész. Szeretném a burkolás előtt kiegyenlíteni.

- a javítóhabarcsokkal az a bajom, hogy a minimum vastagság 2mm, nekem pedig van ahol nem is kell vastagság.

- a glettelés nem tudom, hogy jó-e hidegburkolat alá

- kaptam olyan tanácsot is, hogy csemperagasztót használjak. 

 

A másik kérdés, hogy kell-e valamilyen alapozó, tapadóhíd vagy beeresztés a régi vakolatra?

 

Végül, mi a javasolt vízszigetelés a zuhanyzóhoz? A Mapei oldalán pl. nem tudok eligazodni, hogy Mapelastic vagy Mapegum?

sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84978

Ez mért nem jó? Belevág az eps-be?

 

Es akkor mit kell hasznalni helyette? 

Előzmény: nagy ivó (84949)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84977

Ezért fejek hullanak: "A dübeleket a halózás elött be kell húzni, ha rések vannak a lapok között azt is. " A dűbelnél rendben is van, de a réseket szigorúan habbal.

Előzmény: Törölt nick (84971)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.25 0 1 84976

Elég egy réteg. Amennyire lehet sűrű anyaggal glettelj normál glettvassal és felhúzás után azonnal át kell lepkézni ( 50-60cm-es glettvas)

Előzmény: Mrteo (84968)
Mrteo Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84975

találtam is nem messze tőlünk.

Vakolatgyalu néven fut egyébként.

Előzmény: Törölt nick (84973)
Mrteo Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84974

Köszi, keresek

Előzmény: Törölt nick (84973)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84973

jaaaaj, vannak profiknak áruló szakboltokba vakolat ráspolyok- olyat forgalmazót keress, aki vakológépeket árul - azoknál szokott lenni mindenféle tartozék a gépi vakoláshoz. Lehet kapni szerszámboltokba is, de azok játékszerek. 

A jó az ilyen

 

Előzmény: Mrteo (84972)
Mrteo Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84972

Köszönöm, ezeket sikerült jól megcsinálni, szerintem egy kicsit túl vastag réteget is tettünk.

Az a bajom, hogy nagyon egyeletlen lett a felület. 

Azt akartam még kérdezni, mivel lehet átcsiszolni most, hogy teljesen száraz, hogy a glettelésnél már púpok ne legyenek?

 

 

Előzmény: Törölt nick (84971)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84971

A spalétokat és éleket kihúzni nem nagyon lehet egy rétegbe. Probálj úgy dolgozni, hogy az első rétegbe betakard a halót mindenhól és a másodiknál a finisz. A dübeleket a halózás elött be kell húzni, ha rések vannak a lapok között azt is.  

Előzmény: Mrteo (84968)
Brikk stone Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84970

Akkor kérlek a következőkkel számolj :

 

 

 

 

- teljes tetőszerkezet+cserép csere  :  3.5 millió,

 

- padló vízszigetelése, hőszigetelése, padlóburkolás : 2.6 millió,

 

- nyílászárók cseréje  : 1,7 millió,

 

- falak külső hőszigetelése, szinezése : 3 millió,

- víz és elektromos hálózat csere,    2 millió

- fűtéscsövek és radiátorok cseréje,  1 millió,

- falak belső glettelése és festése,  0,5 millió

- a kimaradt fürdőszobai és konyhai szaniterre számolj 1 millát  

   Nagyságrendileg  úgy 15 milla elég lesz.

 

 

 Komolyabb ajánlatra kell terv és költségvetés.

Előzmény: Infy80 (84964)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84969

0. építész tervező

1. Semmi plusz csak a normál terhelés, nem lesz zongora stb.

2. fesztáv 6,2 m, 4,6m , 5,2 m. Ezek a gerendával párhuzamos fesztávok. Keresztirányban egységesen 6,3 m.

3. Leier mesterfödém

4. 20-21 cm emlékeim szerint

5. igen, megcsinálták

Előzmény: Töck Jenő (84956)
Mrteo Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84968

Köszönöm, akkor kell még egy réteg.

 

Előzmény: Törölt nick (84967)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84967

várd meg, hogy húzzon meg, utánna símitod.

Hagyd kiszáradni és mindenképpen le kell símitani még egyszer egy zsákos vakolóval (vagy a ragasztóval), hogy szép legyen rajta a nemesvakolat.

Csak a nagyon profik húzzák ki egy kézből, de azoknak se sikerül mindig. 

Előzmény: Mrteo (84961)
Gyurco78 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84966

De pár mm-es fóliák aljzatkiegyenlítésre nem sokat érnek, szerintem kétféleképppen lehet lerakni:

- vagy lerögzíted az OSB-t (csavar, ragasztás), arra a laminált alá való habfólia, lamináltat pedig úsztatva, ahogy kell

- vagy a habfóliát eleve az OSB alá teszed, és az OSB is úsztatva lesz, arra rá a laminált

Ennél több "szigetelő" anyagtól süppedős lesz, amikor rálépsz.

Előzmény: bandras54 (84965)
bandras54 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84965

Nem a szomszéd miatt tenném alá, be lett öntve aljzarkiegyenlítővel de az esetleges egyenetlenségeket (beöntött felület és osb felöl) gondoltam kiegyenlíteni vele. 

Előzmény: Gyurco78 (84963)
Infy80 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84964

Hi!

 

Van egy 100nm netto alapterületű B30-as, betonfödémes kockaházam. A teljes felújításának költségét próbálom belőni nagyságrendileg, ebben kérnék segítséget.

A következő műveletekre gondoltam:

 

- teljes tetőszerkezet+cserép csere

- padló vízszigetelése, hőszigetelése, padlóburkolás

- nyílászárók cseréje

- falak külső hőszigetelése, szinezése

- víz és elektromos hálózat csere

- fűtéscsövek és radiátorok cseréje

- falak belső glettelése és festése

- régi gázkazán egyenlőre marad

 

Csak az épületet nézve, az udvarhoz nem nyúlok, mit hagytam ki, és  kb. milyen összeggel lehet számolni anyag+munkadíj?

Köszönöm!

 

Gyurco78 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84963

Ez a kettő 2 cm-ben nehezen fog elférni. Vagy attól a hangszigeteléstől sokat ne várj(on az alsó szomszéd).

Előzmény: bandras54 (84960)
Rihi11 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84962

Urak,

Szeretnék belekezdeni a járda építésbe, a ház mellett.

Nagyon sok helyen látom hogy a járdát simán a ház szigetelésétől indítják.

  Nekem úgy tetszene ha lenne a ház mellet egy kulé kavics sáv, és csak onnan indulna a járda.

Tudom hogy ez plusz egy szegély kő és kulé kavics, de viszont keskenyebb járda is elég, mert a fal mellett úgy sem szeret járni senki.

Van valami érv az egyik másik megoldás mellett, vagy csupán esztétika és pénz kérdése az egész?

köszönöm

 

valahogy így tervezem

 

 

Mrteo Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84961

Itt is felteszem a kérdésemet, szerintem van itt is szaktudás nem csak a hőszigetelő topicban:

 

Tudom, hogy a rutin és az évek az alapvető válasz, de hátha mégis kaphatok segítséget a kérdésemre.

Megcsináltuk a házunk szigetelését és most a hálózást csináljuk. Az a bajom, hogy nem tudjuk szép simára behúzni a felületet. Van esetleg valami trükkje?

A keverési arányt betartom az ágyazónál, felkenem a falra, rámegy a háló, belesimítjuk a ragasztóba majd próbáljuk elhúzni. Na ekkor nem lesz szép a felület. Amikor próbálom simítani akkor felhúzza az anyagot, csíkos lesz és gödrös.

Van olyan alapvető hiba amit elkövethetek? Túl sok vagy kevés anyag, sok vagy kevés víz stb.?

bandras54 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84960

Köszönöm a választ. Nemrég hasonló ötletet adtak. Hő és hangszigetelő lap + osb kombó. 

Előzmény: Gyurco78 (84959)
Gyurco78 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84959

Nút-féderes OSB-t.

Előzmény: bandras54 (84958)
bandras54 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 84958

Üdvözletem!

 

Társasház emeleti lakásában mit ajánlanátok szintkülönbség kiegyenlítésére? Laminált parketta alá menne és kb. 2 cm-re lenne szükségem. 

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84957

Minél több vápa van a tetőben annál nagyobb az esélye, hogy beázik.

Előzmény: Norbi975 (84953)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84956

Építész tervező volt, vagy statikus tervező?

Azt így nem lehet megmondani, hogy leszakad-e a födém. Ez több mindentől függ.

1. A gerendára a válaszfalon kívül milyen terhelés hat?

2. Mekkora a gerenda fesztávja?

3. Milyen típusú gerenda? "E" gerenda vasalása HAJLÍTÁSRA!!! független a gerenda hosszától, mindegyikbe ugyan annyi feszítőhuzal van, ezért a határnyomatékuk is azonos. Rövidebb gerendánál nagyobb teher kell folyóméterenként ahoz, hogy elérje hajlításra a határteherbírást.

4. Milyen vastag a födém?

5., Megcsinálták e a rábetonozásban a fölső vasalást?

A 3. kérdéstől ez elsősorban az "E" gerendára vonatkozik. Már legalább 20 éve, hogy új építésű épületnél gyakorlatilag csak "E" gerendát használnak.

Előzmény: sylvanus67 (84934)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84955

kérd meg azt aki ezt rajzolta, hogy gondolja végig az eresz részletét.

A csatorna háta mögött lezárod függőlegesen a szarufát (a végét a szarufának is függőlegesen vágod), rászerelsz egy 18-as OSB- és 3omm polisztirolt. Akkor a csatorna nem fér be. 

Alulról visszazársz a falig egy kis colos deszka fogópárral a szarufa két oldalára szerelve, arra is szerelsz egy 18-as OSB és 3o mm polisztirolt. Akkor szemből nézve látsz egy elég széles sávot, ami nem néz ki jól, ha a fal színére fested.  A rajzon egy keskenyebb sáv jelenik meg. 

Én visszavágnám a szarufa alsó élét és szerelnék erre az L alaku ereszre két réteg Aquafire panelt (egy üvegszál erősítésű lemez, 12.5mm vastag- és vízálló) ami hálózható glettolható- hasonló a betonyphez, de nem olyan koszos munka vele dolgozni és könnyebb lehálózni is.

Az befér a csatorna háta mögé, lehet rá szerelni élvédőt is akár csepegtettőst is. 

Előzmény: Norbi975 (84952)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84954

Akkor mégsem jó ez a távtartó sín a hungarocell fölé, térháló alá?
Mert találtam egy céget, holnap mennék 200 méter 25 mm-es ilyen műanyag sínért.
Nem lesz jó? Miért nem?

Előzmény: nagy ivó (84949)
Norbi975 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84953

Előzmény: Norbi975 (84952)
Norbi975 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84952

Sziasztok!

 

Segítségetekre lenne szükségem két dologban.

 

1)

Az új ház terve majdnem kész, kérdés csak a beépített terasz tetejének kialakítása. Sajnos nem igazán tudok dönteni, a tervező igazán rám bízza. Mindenképpen zárt teraszt szerettem volna már, így a második építkezésem alkalmával, ez nem kérdés. Tető kivitelezőnél is jártam, amelyik tetszik nekem, megcsinálja.

 

Az első verzióban (1-3 kép) korcolt lemez lenne enyhén döntve, tulajdonképpen a tetőszerkezettől külön egységként. Ezt tervezte először a tervező, de egyáltalán nem tetszett. Próbáltam barátkozni a gondolattal, de nem ment. Terrán coppo odon cserép lenne, melyhez illő lemezt nem is találtam. Más cserepet nem szeretnék.

A második verzióban (4-6 kép) a terasz teteje könnyűszerkezetes lenne és csatlakozna a ház tetőteréhez. Egy apró módosítás lesz még ezen egy tetőtörésnél. Ez tetszik és ez lenne a végleges.

 

De bizonytalan lettem most. Az ár különbséget nem is tudom egyáltalán felmérni. Mi a véleményetek?

 

A terasz mérete 7x7m. 

 

2)

Nem látszódna sehol szarufa vég, itt kérdés, hogy vízálló gipszkartonnal legyen borítva körbe mindenhol a vízszintes ereszcsatorna mögötti takaró részek illetve a zárt terasz teteje vagy OSB lap, felragasztva hungarocellel és vakolva. Mit ajánlatok?

 

Köszönöm!

 

 

 

Isti_1 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84951

"mobil sávalap" = mobil garázs alá készül.

Előzmény: Isti_1 (84950)
Isti_1 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84950

6x6-os mobil sávalapot 4 felé szeretném eldiletálni.

- Ebben az esetben a diletációknál a 6-os vashálót meg kell szakítani?

- A 15 cm vastag betonban hol a legjobb ha elhelyezem a hálót (alsó, középső, vagy a felső részében)?

- Mennyi cementel számoljak köbméterenként?

 

nagy ivó Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84949

Igen, ez is zsalunál használható, hungarocellhez még nem találták fel a megfelelőt

Előzmény: Scholl4 (84946)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84948

Zsalunál megfelel, hungarocellnél nem

Előzmény: Törölt nick (84947)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84947

nem-nem, így néz ki, ez ossza a súlyt

Előzmény: Scholl4 (84946)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84946

Gúgliztam egy sort a témára. Ez volna a profi és szabályos eszköze a háló kiemelésnek?

 

https://www.timarvasker.hu/tavtarto-unifix-20-mm/t

Előzmény: nagy ivó (84944)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84945

Léteznek hosszúkás vasalási sávtartók műanyagból, zsákra árulják, nem drágák. 

De egy 4mm hegesztett halónak annyi a szerepe, hogy az aljzat ne repedjen. 

Keverjenek bele üvegszál örleményt, egy-két kilót szoktunk tenni egy nagyobb háznál. 

Előzmény: Scholl4 (84943)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84944

Bármi megfelel a mi nem nyomódik bele a szigetelésbe, pl. 20-30-as zártszelvényből levágott darabkák

Előzmény: Scholl4 (84943)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84943

A fóliáról nem beszéltünk, gondolom lesz. Illetve majd figyelek rá hogy legyen.
Mi volna a szabályos és helyes megemelési módja a térhálónak? Láttam egy másik építkezésen hogy tégladarabkákkal emelték a hálót, én kis xps csikkeket gondoltam erre a célra. FMV a kivitelező embere, nem is fog odajönni...  A villanyszerelés készen van, a csövek a gipszkarton függesztésben mennek, nincs köze most az aljzatbetonozáshoz.

Előzmény: nagy ivó (84942)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84942

Ha beletapossák a szigetelésbe semmit sem ér. Fóliát kihagytad?

Előzmény: Scholl4 (84940)
Lacivill Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84941

Nem sok értelme van gy a hálónak. Ugye a villanyszerelő már letette a csöveket? FMV mit mond?

Előzmény: Scholl4 (84940)
Scholl4 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84940

Sziasztok!

 

Van egy szerkezetkész házam, szerelőbetonnal. A kivitelező a héten teszi rá a 10cm EPS100-at, erre jön a vas térháló majd a 6-7 centi aljzatbeton. Kérdeztem a kivitelezőt hogy ugye kiemelik a térhálót hogy a beton középre kerüljön a vas, de azt a választ kaptam hogy nem szokták, csak simán rárakják a szigetelésre: "nem szokott repedni és így könnyebb húznunk a betont". Véleményem szerint ez így nem lesz jó. Én azt gondoltam hogy a vasháló alá teszek négyzetméterenként 1-2 kis xps darabot 2-3 centi magasat, így a beton alá tud folyni a hálónak, így a vas a beton közepébe kerül. Jó a gondolatmenetem? 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84939

Tetőléc mozog, a gipszkaton reped, amúgy igazad van, a Te dolgod, hogy a saját házadba mit szerelsz és hogy. Én csak a lehetőségeket írom le.

A szerelési útmutatók a netten megtalálhatók, nagyon részletesen, a gyártóval szerződésben álló beszállító a falszerkezet kódja után be tudja árazni a szükséges profilrendszert és a gipszkarton burkolatot is. Pár napja be is linkeltem egyet.  

Előzmény: Törölt nick (84938)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84938

Tetőléc olcsóbb.

Előírás nem tudom mi, itthon magamnak nem is számít.

Előzmény: Törölt nick (84936)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84937

Hát akkor megszívtuk, mert a PTH már kiesik a gerendakettőzés kihagyása miatt.

Előzmény: Törölt nick (84936)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84936

Dragabb ha be van tartva a szeresi utmutato. Egy peldat mondok: van 0.4, 0.5, 0.6 falvastagu lemezprofil. A 0.6- os 2x dragabb, mind a 0.4 es. De a 0.4 est a gipszkarton mereviti, a sik menten, sikra merolegesen meg majdnem semmi.

Előzmény: sylvanus67 (84931)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84935

Minimum 2.5x ennyi szepen megcsinalva. Persze szamlaval.

Előzmény: ppke.jak.bp (84930)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84934

Hú, akkor a tervező nincs a helyzet magaslatán.

Bár ezt eddig is tudtam: nehéz szakma ez, belátom.

 

Jó, hogy megkérdeztem: ha nem kérdezem meg, akkor mi lett volna? Tuti leszakad a födém?

Előzmény: Töck Jenő (84932)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84933

2. Gipszkartonnak váz kell.

Előzmény: sylvanus67 (84931)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84932

1. Jól.

Előzmény: sylvanus67 (84931)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 84931

Ugyan még messze van, de jobb előre felkészülni.

 

 

Tetőtér beépítésnél a válaszfalakat kellene eldönteni: kerámia, esetleg Ytong, vagy gipszkarton legyen.

 

 

1. A tervező szerint bármi lehet, nekem a kerámia szimpatikusabb, de valami szöget ütött a fejembe: valahol azt olvastam, hogy a gerendákkal párhuzamos (nehéz) válaszfalak alatt gerendakettőzés szükséges. Jól emlékszem? Mert nálunk nincs gerenda kettőzés, sajnos.

 

2. Úgy tudom a kerémia válaszfal elemet ki kell ékelni: tetőtérnél hova kellene ékelni?

 

3. A párazáró fóliát végig kell vezetni a tetőtér belső oldalán és azután felhúzni a válaszfalakat, vagy fordítva: előbb a válaszfalakat felhúzni, majd "helyiségekként" felrakni és a válaszfalakkal összedolgozni a párazáró fóliát? Vagyis mi a pontos sorrend?

 

4. Költségekben a gipszkarton megoldás alulról veri a többit?

 

 

Tud valaki segíteni? Kösz.

 

 

 

ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.23 0 0 84930

27 nm a szoba kb.

régi parketta bontás+osb lap rakása meglévő párnafára+új parketta anyaggal felrakással lakkozással csiszolással együtt 

500.000 Ft volt

 

nem akarok éveket várni inkább ráfizetek de legyen még szépen

 

 

Előzmény: Törölt nick (84929)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.23 0 0 84929

Az, de ár kérdése is, egy szép csaphornyos parkettát, ami nem szárad össze 2 tél alatt, elég húzós áron lehet megcsinálni (min. 1oo euró). Ez kb. jézustól így van. Ilyenkor ildomos ha a kivitelező elmagyarázza az ügyfélnek, hogy szépen megcsinálva az ennyi és nem a harmada.

Félő, hogy ez nem volt tisztázva és a fővállalkozó be kellett férjen egy költségvetésbe. 

 

Előzmény: ppke.jak.bp (84928)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.23 0 0 84928

Generál kivitelező azt mondta,

Szilóval kijavítják.... nonszensznek érzem...

 

 

Előzmény: Törölt nick (84925)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.23 0 0 84927

Ha a falak szigetelése megtörtént, akkor az alap tetejét is hasonlóan kell. Hagyd vakolatlanul, fugázd ki, csiszold fel a felületet, ezzel is segíted a száradást, párologtatást

Előzmény: Zsotya05 (84926)
Zsotya05 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 84926

Kedves Uraim!

 

Azt szeretném megtudni, hogy egy régi építésű téglaház lábazatát hogyan lehet utólagosan szigetelni? A falak vízszigetelése megtörtént a lábazat és a falak találkozásánál, körbe a házon, de a szigetelésig a lábazat folyamatosan vizes, 2-3 évente szükséges a lábazat vakolatának javítása. Az alap és lábazat is régi kisméretű tégla és sajnos magas a talajvíz szint is.

Előre is köszönök minden javaslatot!

Zsolt

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84925

nézd meg a képeket figyelmesen, a felület poros, de azon kivül nincs tiszteségesen letakarítva a ragasztó, amivel bekevertél a csiszolóport a rájboláshoz. Úgy csinálták, hogy behúzták kézzel az egészt felületet a rájbbal, aztán a spaklival a réseket a felületről, mert így hamarabb megy.

A tölgyfa porózus, belekötött a pórusokba is, amit nem csíszoltak le rendesen, mert az még egy nap munka lett volna. Amatőrök voltal. 

Előzmény: Brikk stone (84924)
Brikk stone Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84924

Eltakarja az a csúnyaságot a szőnyeg !!

Előzmény: ppke.jak.bp (84921)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84923

cég ezt nem csinálja meg neked (az újat szerel, nagy pénzért és szépen), de kell legyenek két emberes csapatok, akik csak ezzel foglalkoznak és gépeik is vannak. 

Előzmény: ppke.jak.bp (84921)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84922

Nem tudok, mert nem vagyok magyarországi. Kapsz szakembert, de nagyon drága lesz. De ha nincsenek nagyon profi gépei, kell vagy 3 féle csíszológép, akkor nem fogja tudni megcsinálni. 

A réseket ragasztóval kevert csíszolóporral gittelte ki, azzal is lesz egy nagy szívása a szakinak aki ezt elvállalja. 

 

Azért, mert nagyon gyenge volt a parketta minősége (és akkor nem volt száraz sem volt).

Egy ilyen nagy fekete hibát kivésni és kipótolni, elég gyakorlott kéz kell.  

A gyengébből mindig 15-2o% több parkettát kell vásárolni, mind a effektív felület és gyengét kidobni, vagy betenni a szélekbe.

Inkább hagyd így, két- három  tél alatt összeszárad, akkor megcsinálod. 

 

Előzmény: ppke.jak.bp (84921)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84921

Ronda nagy hosszúkás fekete görcsöket miért rakja fel ráadásul látható helyre szoba közepere azt sem ertem

Előzmény: ppke.jak.bp (84920)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84920

27 négyzetméter a szoba kb...

Tudsz nagyon profi szakembert vagy céget?

 

Persze annak kellene javítani, széppé tenni, aki elbaltázta

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (84918)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84919

Köszönöm szépen a profi választ.

Így adta át vadonatúj parkettát kivitelező.

Hogy lehet ilyen munkát vegezni rejtély.

Felszedték régit ez teljesen új.

 

Előzmény: Törölt nick (84918)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84918

nem. 

Kell végezni egy gépi alapcsíszolást 2o-4o-es csiszolóvászonnal, ez leszedi a lakkozást a fáig, kb. 1.5-2 mm mindenhonnan le kell csíszolni, nem egyszerű, mert a lakk megtőlti a csíszolóvásznat. Ezzel a művelettel a felületet ki kell hozni síkba. A 2mm-nél mélyebb hibákat nem lehet kicsíszolni. Javítani kell, de nem gitteléssel, hanem pótlással: dugózás vagy hajókázás- amit helyileg le kell tisztitani síkba.

A nagy hibákat ki kell vésni és be kell szabni egy megfelelő méretű pótlást. 

Utánna a csíszolópor és nitró lakk keverékével (négyzetméterenként szükséges 1.5 deci lakk), ki kell tölteni minden rést spaklival. 

Aztán újra le kell csíszolni 6o-es vászonnal, majd újra kitőlteni a réseket (mert a csíszolás kiveri a gittelés felét), egy alapos porszívózás után.

Vannak spéci gittek a parketta gittelésére, de nagyon drágák és be szoktak száradni, ha a rések nagyobbak. Azt csak a második gittelésnél érdemes használni. 

 

Majd újra kicsíszolni 8o-as vászonnal, majd 12o-al, esetleg 18o-al is, minden gépnyomot ki kell csíszolni.

Alapozás és 3 réteg lakk. Az első réteg lakk után kell egy alapos csíszolás kézzel.

Megcsinálni szépen nagy munka, szakembernek is, profi gépekkel és szerszámokkal. 5onm felületre három-négy nap. Egy jó alapozó+lakk 6-8 euró négyzetméterére. Fényes lakkot nem szabad használni, mert minden hiba látszik. 

 

Előzmény: ppke.jak.bp (84917)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.22 0 0 84917

Sziasztok

 

Ezek a csaphornyos parketta hibák könnyen kijavíthatóak?

 

Göcs eltüntethető? LKöszönö

 

 

https://drive.google.com/folderview?id=1uDY4dLjPot8QhUbKtl_ORJklyvYI6qIs

votinka Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84916

Én pont azért vettem hereklith c3 lapokat xps helyett az ablak alá,mert itt azt a tanácsot kaptam,hogy nagyon jó a teherbírása és még a hanggátlása is.

A teherbírása nem tűnik rossznak.Ugráltam rajt,nem történt semmi.Egy kicsit ridegnek tűnik,de nem repedt el.

Ilyen vízszintes beépítésnél nem tudom,hogy jön elő a hanggátlási képessége,mert ha ránézek oldalról csak egy gagyi  eps csík.

Még nincs beépítve.Lehet felhasználom máshoz.

 

Előzmény: nagy ivó (84912)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84915

Elvileg lenne értelme impregnálni, már csak azért is, hogy lehessen vízborotvával tisztítani.

Ehhez kéne egy jó impregnáló, ami meggátolja a pórképződést. 

Hogy mennyire vízlepergető az a beton és mivel kezeli a gyártó, azt nem tudom, de szórással egy ehhez  hasonló termékkel érdemes lenne lekezelni, csak egy picit húzós az ára (a fajlagos fogyása a gyakorlatban kb. 2 deci négyzetméterenként és nem változtatja meg sem a színét sem a fényességét a felületnek). A háztartási boltokban kapható kőkezelőkbe nem bízom.

Előzmény: Mrteo (84914)
Mrteo Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84914

A Barabás téglakő igazából beton. Van értelme ezt impregnálni?

Mivel térkőként sok évig fekszenek terheléssel, szerintem kerítésként sok bajuk nem lehet.

Előzmény: stevemegane (84910)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84913

A Heraklith C és a Heratekta-C3 cement bázisú. A Heraklith H magnézium bázisú, azt a görögök készitik.

De ugyanaz a multi forgalmazza mindkettőt, itt közép-keleten.  

Megvan a tűzállósági bizonylatuk is.

 

Előzmény: nagy ivó (84912)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84912

Az első osztályú besorolásoddal nem mindenben értek egyet mert a kötőanyaga cement bázisú. Kb 30 éve többet, többször használtuk, manapság kevés helyen látni. Aminek a bele hungarocell az a heratekta, teherbírása annyi mint a benne levő hungarocellé

Előzmény: Törölt nick (84911)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84911

a heralkit egy első osztályú építkezési lap, pl. a legjobb hangelnyelő, mert szálas és tömött, de könnyű. 

Ha kőzetgyapott szigetelés van a homlokzaton a splétokat macera megcsinálni, ha kibéleled az kávát heraklit C3-al (kifelel a hőszigetelés vastagságáig), aminek a bele polisztiról, akkor kapsz egy jól vakoltajtó kemény felületet, amire a belső és a külső ablakpárkányt is fel lehet tisztességesen rögzíteni.  

Belül mehet rá az élvédő egy kis vakolóanyag és a glett. 

Előzmény: nagy ivó (84902)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84910

Sziasztok!

 

Barabás téglakő kerítésünk szeretném valamilyen impregnálóval megvédeni az időjárás viszontagságaitól.

Az üzletekben kőbalzsamot ajánlottak nekem, de ezt ecsettel vagy hengerrel kell felhordani.

 

Tudtok esetleg olyan impregnálót, ami felhordható pl. permetezéssel?

Kb. 60-80 m2 felületről lenne szó.

 

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84909

dokumentáció itt 

a 21. oldal W112 – Sarokkialakítás, CW-profil + flexibilis sarokprofil

a 31. oldal W11 Knauf szerelt válaszfal Födémig fel nem vitt falszerkezet és falkiváltás

Előzmény: stukov1 (84907)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84908

két 1o-es sötét fal. Egymáshoz ragasztva, az Ytong falazóhabarccsal.

Inkább szövés, ahogy lerajzoltam, mint szerelőszalag. 

Az ajtók mellett is a srég és az egyenes illesztésénél.

De sokkal egyszerűbb lenne megcsinálni a következő képpen:

sötét falat: dupla CW5o-es gipszkarton váz, 5 réteg gipszkartonnal (egy gipszkarton a két CW közé)

világos fal: szimpla CW75-ös gipszkarton váz, 4 réteg gipszkartonnal.  

Akkor az ajtóknál be tudnál szerelni két UA75 profilt is.

a sarkokat ezzel élvédőzve, ez egy papír-alu szalag, szögben állítható:

 

Előzmény: stukov1 (84907)
stukov1 Creative Commons License 2018.04.21 0 0 84907

Heló! Köszönöm a választ, de kíváncsi vagyok, hogy működne-e ,más megoldás?

 

Pl: ilyen lehetne?  (a sötétebb fal 12-es, a világosabb 10-es)

 

A sötétebb fal két oldalán 1-1 szoba lenne, és az alsót szélesebbnek szeretném, ezért nem megy bele a sötét fal a világos sarkába. Az ajtókat tartalmazó derékszögű falak helyzete kötöttebb, mert ha feljebb tolnám, akkor a nyitott ajtó beleütközne a ferde tetőbe...

 

Vagy az alábbi megoldással akármilyen csatlakozás kialakítható?

Előzmény: Törölt nick (84811)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84906

Vas megye. Kb. 40 éve volt átalakítva, akkor ledobva a fa gerendák és ez került rá. Amúgy felénk gyakori. Beton gerendák közé nem béléstestet tettek, hanem kiöntötték betonnal.

Előzmény: Töck Jenő (84905)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84905

Szokatlan. Mikor épült a ház és merre?

Előzmény: Törölt nick (84904)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84904

Betongerenda. Ezek köze van kiöntve.

Előzmény: Töck Jenő (84903)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84903

Gúzolás. Ha öntött födém akkor milyen gerenda van benne? Repednie nem volna szabad. Nekem 15 éve van fönn a vakolat, de nem reped. Ha a födém merevsége (nem azonos a teherbírással!!!) nem elég nagy akkor méég kellő teherbírás mellett is repedni fog. Ha túlterhelt szintén.

Előzmény: Törölt nick (84898)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84902

Lehet mindkettő, a heraklit faforgács összeragasztva, hőszigetelése nem sok. A másik a heratekta, látszatra egyforma a heraklittal, de a külső oldalak között hungarocell szigetelés van.

Előzmény: Dunit2 (84901)
Dunit2 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84901

Üdvözlet !  

  Új építésnél a koszorúkhoz kívülre raktak valamikor olyan szendvics lemezt. Belül fehér hab kívül  fagyapot. Mi ennek a fantázia neve és hol árulják ?

 kösz ha valaki segít !

 nem véletlenül Heraklit vagy heratekta ??

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84900

A tábla nem tűnik el, csupán nem tartatják be.

Igen a parkolás lenne az egyetlen gyors, hatásos megoldás, de pont sarkon lakunk. Így kereszteződésbe szabálytalan lenne a parkolás.

Előzmény: nagy ivó (84899)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84899

Úgy parkolj, hogy ki kelljen kerülni még a gödrös részt is

Ha tiltó tábla van, az akár el is tűnhet rendszeresen

Előzmény: Törölt nick (84898)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84898

Sziasztok.

 

Mi a véleményetek mennyire szabad előjönni a mennyezeten a repedéseknek vakolás, festés után?

Régi ház, kettő éve le kellett verni a vakolatot, mert nem volt grúzolva és megindult a vakolat. (Öntött födém) Vakolás, festés után hamar megjelent két gerenda vonalán is a repedés.

 

Másik dolog, bár nagy a gyanúm, hogy össze függ a kettő. Nem tudom mennyire vág a témába, de azért felteszem a kérdést.

 

Szóval.

 

Hova tud az ember fordulni ha a háza előtt van hat folt két csatornafedél közt a csatorna nyomvonalán és beleremeg a ház ahogy a buszok, nagy járművek végighaladnak ezen a részen? Végül is az autókban kár nem keletkezik, de arra elég, hogy nálunk a padlástér földrengésszerűen rezeg, remeg.

 

A közútkezelőnek írtam. (egy éve) Ránézésre korrekten válaszoltak, illetve a válaszba csatolták a felszólító levelet, hogy ők felszólították az önkormányzatot,  keresse meg a csatorna kiépítőjét, mert a megsüllyedt csatorna nyomvonalat rendbe kellene tenniük, mivel a kiépítés során garanciát vállalt rá a csatorna kiépítésével megbízott cég. Az önkormányzat első körbe hárított, hogy a garancia lejárt.

Végül tárgyaltak a közútkezelővel, hogy mégis van valami szavatosság a dologban.

Már vagy tíz éve volt a csatornázás, idő közbe ezt a hat foltot a közútkezelő tette rá.

Kérdeztem akkor minek nyúltak hozzá ha a csatorna kiépítője dolga lenne amennyiben megsüllyed. Azt mondják, hogy közlekedésbiztonsági szempontból.

A dolog azóta is húzódik. Az önkormányzat szerint jogtalan volt a közútkezelő felszólítása, de majd meg fogják csinálni ha lesz rá pénz.

Kint van a 12t. súlykorlátozás, a rendőrség nem tartatja be, pár éve megszűnt a sebesség mérés, mert állítólag kevés bírság jött össze ezen az úton.

 

Mit tud tenni ilyen esetben a kis ember?

 

votinka Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84897

Ismerem,egy tüzép.

Bádogos témában szerintem drágák,de megnézem ott is.

Előzmény: Tschaby (84895)
Palási Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84896

Ja az tényleg kimaradt . Nem ólcsó , de ügyes laikus is megszerelheti.  Nem kell forrasztani elég a POP szegecs    + tömítés

Előzmény: sylvanus67 (84889)
Tschaby Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84895

Zalában hol?

Kanizsán van egy ALU CSAT nevű vállalkozás ...

Előzmény: votinka (84893)
votinka Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84894

Köszi!

Úgy néz ki színes alu lesz.

Előzmény: Palási (84883)
votinka Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84893

Köszi!

Zalai vagyot,de biztos a környéken is beszerezhető.

Bízok benne,hogy tartós lesz.Árban is teljesen elfogadható.

Előzmény: kardos ricsi (84890)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84892

Errre valami tipp?

 

merre induljak el?

 

 

Előzmény: Törölt nick (84852)
feketefelhoo Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84891

De! Csak én árnyékolóként kerestem. 

 

Köszönöm !

Előzmény: tibi_H-5000 (84888)
kardos ricsi Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84890

Trifa Kisbér Bádog Center Pl

Én itt vettem 2x15 méter alu festett csatorna ,4 lefolyó 16méter,könyökök 10db,csőfogató bilincsek 70 ezer körül fizettem két éve,arra nem emlékszem hogy bene-e voltak az árba a szarufára való csatornatartók

Ha közel van csörgesd meg őket van náluk minden méret/minden féle anyagból színből

Előzmény: votinka (84877)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 84889

Alu? ...

Előzmény: Palási (84883)
tibi_H-5000 Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84888
Előzmény: feketefelhoo (84886)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.19 0 1 84887

Ha van klíma akkor van tartalék fűtés is.

Ha napokig nincs áram akkor aggregátor.

Előzmény: Töck Jenő (84881)
feketefelhoo Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84886

Üdv

 

Ismeri-e valaki a képen látható tetőablak árnyékolót ? 

 

Pár éve vettem kettőt, de nincs meg a számla, így nem tudom honnan. Az emlékeim pedig kifakultak :)

 

digium Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84885

OTÉK 94.§ volt, már 2012-ben eltörölték...

Egyetlen lakószobára kellett csak biztosítani.

 

A tartalék kéményt sem fogadták el még 2012 előtt sem tüzelőberendezés nélkül, mert az magában még nem tartalék fűtés. Sok-sok évvel korábban, még azt hiszem az OÉSZ-ben volt ilyesmi.

Előzmény: VaZoLa (84882)
Palási Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84884

 Nem előírás. Sőt a tartalék kémény is csak a kéményseprők helytelen jogszabályértelmezése szerint kötelező. Nekik az bevétel volt eddig.

Előzmény: VaZoLa (84882)
Palási Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84883

Nos úgy általában az ereszcsatornákról.  Anyag szerint lehet

horganyzott acél,

horgany  réz,

  műanyag ill festett /bevonatos / acéllemez.

 A legolcsóbb és a réz után a legtartósabb a horganyzott acél, a réz nagyon drága / plusz ellopják /, a műanyag nem tartós. A bevonatos acél nagyjából a horganyzott acéllal egyenértékű élettartamra  az árát nem ismerem.

 A horgany se tartós, mivel a mesterek nem ismerik a kialakítást.

Előzmény: votinka (84877)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84882

Egyébiránt a tartalék (alternatív) fűtés nem jogszabályi előírás (is)?

Előzmény: Töck Jenő (84881)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84881

""Arról sem hallottam, hogy a pár százezer lakótelepi kispolgár és még számos egyéb lakásban/házban élők megfagytak volna, mert nem volt tartalékkéményük""

Ami még nem volt az lehet. Nálam már volt olyan, hogy gáz volt, csak a kazán sztrájkolt. Jó volt a tartalék-kémény. Olyat is hallottam - már nem emlékszem, hogy hol - Magyarországon több helyen is fáztak távfűtés hiányában. Meg nem fagytak, ez igaz. Meg az is, hogy bátraké a szerencse. Amennyiben a tartalék-kémény elhagyása bátorság.

Előzmény: Törölt nick (84880)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84880

"Arról sem hallottam, hogy a pár százezer lakótelepi kispolgár és még számos egyéb lakásban/házban élők megfagytak volna, mert nem volt tartalékkéményük"

 

Volt már olyan vészhelyzet, hogy nem volt se gáz, így se távfűtés és leálltak az erőművek? Na ugye. Valódi szituációs esemény még nem volt.

Előzmény: digium (84864)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84879

Ez a "fekvő ereszcsatorna".

Leginkább talán tradíció miatt, hagyománytiszteletből épül ma így, vagy felújításkor a régi megoldáshoz ragaszkodnak.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (84873)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84878

akkor tehát ha jól értem a csempekályha=cserépkályha, csak tájegység kérdése, hogy hogyan hívjuk....

Nekem ez cserépkályha....

 

(Ha érdekel, van egy jó ismerősöm, aki készít ilyeneket (cserepeket cserépkályhához, agyagból, mintázva, mázolva, kiégetve stb.)  - többfelé van folyamatosan kiállítva is, mert művészi "fokon" műveli ezt...tehát nem a legolcsóbb, de megcsinálja ha gondolod....)

 

Előzmény: zöldeskékek (84876)
votinka Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84877

Sziasztok!

 

Ereszcsatorna vásárlás előtt állunk.

Szineset szeretnénk.PVC alu vagy bevonatos acél lemez?

Kifelé vagy befelé forduló perem?

Közepes árfekvésűt tudnánk megfizetni.Gyártót esetleg tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

 

zöldeskékek Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84876

 Egy cserépkályha / Erdélyben csempekályha / azért a  kályha csempén kívül más anyagból is épül.

 Így  kályhás agyag,  tetőcserép, lágyvashuzal, samott lap  és általában öntvény  ajtó (k)- ból.

zöldeskékek Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84875

"cserépkályhát ismerem...de utána nézek ennek a csempekályha dolognak...."

 

  Van a kályhacsempe, amit általában a fazekasok készítettek ill. más kerámikus mesterek... vagy  a  gyárakban sokan.

 Nos a kályhacsempéből Erdélyben csempekályhát , a jelenlegi Mo.-on pedig  cserépkályhát építenek  a kályhás mesterek.

 A kályha csempe anyaga  agyag és máz,

amit ha kiégetnek,  akkor már nem agyag lesz hanem  cserép.

 

 

 Akár a tészta   az is lisztből és vízből készül, de ha megsütik akkor már kenyér lesz belőle.

 

 

Előzmény: VaZoLa (84870)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84874

Részben esztétikai, részben hőtechnikai.

Előzmény: VaZoLa (84871)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.19 0 0 84873

Milyen esőcsatorna megoldás ez? Mért ilyen?

 

Most egymás után kettő ilyet is láttam, előtte meg sosem (vagy nem figyeltem, mert nem volt érdekes)

VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84871

no megnéztem...ez kisméretű cserépkályha, vagy vaskályhára van rácserepezve (utóbbi célját nem annyira érteném)?

Előzmény: VaZoLa (84870)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84870

bocs, nem tudtam, hogy valóban csempekályhára gondolsz, és nem elírás, mert hogy nem tudtam, hogy az egy létező műfaj...:)

cserépkályhát ismerem...de utána nézek ennek a csempekályha dolognak....

Előzmény: Törölt nick (84867)
digium Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84869

Amit leírtál, az nem tartalékfűtés, hanem egy extra a házban, aminek komoly felára van. A jelenleg érvényben lévő energetikai követelményekhez pedig egyáltalán nem való fatüzelés.

 

Szerintem a kandalló nem a kényelemről szól, inkább a termosztátot hívnám kényelmi berendezésnek.

 

Magyarországon 2018-ban elég nehéz lesz a kisméretűből rakott téglakéményt átvetetni gyártói teljesítmény-nyilatkozat és méretezés nélkül...

Előzmény: Törölt nick (84867)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84868

Bocsi, hogy beledumálok, de tudjátok milyen fűtőértéke van ezeknek a kandallóknak?, ha tényleg jól szigetelt lesz a ház használhatatlan lesz a kandalló/kályha. Sokszorosa a tudása amire szükség lenne, és ezt nem tudod lemodulálni... 

 

Erre a célra tényleg bőven elég a szeszes kandalló, nézzetek utána! Annak se kémény se semmi nem kell, berakod a nappali közepére és kész.

Előzmény: VaZoLa (84861)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84867

Tökéletesen igazad van, de azért nem minden az költségek optimizálása, ha egy kertes háznak a kényelméről van szó.

Téli estéken kellemes egy tűzet nézni és melegedni mellette (esetleg fél óránként egy kicsit elrendezni), én nem vagyok a kandalló híve, de egy nagy csempekályhába (cserépkályha:) ) üvegajtóval, ha az ember betesz egy kosár fát és ha jól meg van építve, az még másnap reggel is meleg- csak jó nagy legyen az égéstere és sok füstjárat legyen benne. A csempekályhának a karbantarása szinte nulla, ki kell húzni belőle a hamut hetente egyszer, két-háromévente kéménytakarítás.  .

Összesen kb. 4-5 méter fát égetek el egy fűtési szezonba (egy délutáni tűzzel), legalább van mint hasogatni télen a nagy hidegbe. 

Kémény ki lehet falazni kisméretű tömörtéglából, az egyik belső tartófalba, nekem nincs kondenzlevezetőm se, csempekályhának nem kell. 

 

Előzmény: digium (84864)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84866

Értelek, és én is kicsit feleslegesnek tartom, ezt is írtam.

Ugyanakkor mivel a ház fő fűtése (entalpia szellőztető+hőszivattyú) a jellemző átlagos klimatikus viszonyokra lesz méretezve, ezért az extrém időszakokat várhatóan nem tudja majd kellőképpen lefedni önmagában .

Azért építem a házam, hogy kiszolgálja a szeretteim kényelmét évi 365 napon keresztül. Legalábbis ez a cél.

Előzmény: digium (84864)
tanca1 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84865

Drágább.. :) Mintha a felületképzésben említenének valami különbséget, de igazából nem tudom.

Előzmény: sylvanus67 (84843)
digium Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84864

Nyitható ablakod és hőtároló tömeged lesz? Netán hőcserélős szellőztetésed? Arra inkább érdemes költeni, mint tartalék kéményre. A gépi szellőztetés csökkenti a hőigényt, a kémény növeli. A komfortot pedig pont fordítva.

 

Foglalkozunk IT infrastruktúra üzemeltetéssel, még nem találkoztam olyannal, hogy hidegben nem, vagy gyengébben működött volna valamelyik aggregát. Csak azok nem szoktak működni, amelyik üzemanyagtartályából valamilyen csoda folytán gyakran eltűnik az üzemanyag...

 

Egy zárt tüzelésű minőségibb kandalló valami szebb felépítménnyel, kéménnyel és papírokkal, tetőkijárattal, légbevezetéssel, netán légelosztással (hogy több szobát is fűtsön), az általa fenntartott hely négyzetméterárával együtt messze többe kerül mint 1,2 millió kivitelezéssel együtt.

Ebből a pénzből 60 nap 20 ezres hotel is kitelik.

Csak én érzem ezt felesleges tartaléknak?

 

Amennyiben a tűzzel szeretnél bajlódni és azt nézegetni, az egy teljesen más dolog... Csak ne azt mondjátok, hogy a 21 században nincs még tartalékfűtésre más megoldás.

Arról sem hallottam, hogy a pár százezer lakótelepi kispolgár és még számos egyéb lakásban/házban élők megfagytak volna, mert nem volt tartalékkéményük...

 

Előzmény: VaZoLa (84861)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84863

igen, vagy a gépészed megcsinálja, vagy pl. a leiernek van erre saját szakija (területenként) aki meg tudja csinálni, vagy a kivitelező embere megcsinálja, vagy más, akinek van jogosultsága... 

Előzmény: sylvanus67 (84862)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84862

Most olvasom, hogy a kéményt meg is kell terveztetni /pedig én ma akartam megvenni:)/).

 

 

Ha emlékeim nem csalnak 12 évvel ezelőtt nem kellett terveztetni.

Előzmény: VaZoLa (84861)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84861

zárt égéslégterű szieszta? ez nekem új...tényleg van ilyen?...;)...(elvben jól szigetelt (légtömörségre is) ház lesz...)

 

aggregáttal az a bajság, hogy pont a zimankót nem szereti ő sem....

 

Előzmény: digium (84859)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84860

a kandallónyi alapterület (50x60cm) is elég necces....(cserépkályha nem fér el)....

Előzmény: Törölt nick (84857)
digium Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84859

Túlgondoljátok.

Amennyiben tényleg több mint 2 napos áramszünet lesz, ráérsz akkor elmenni a barkácsboltba venni cirka 24 db ezresért egy vadi új pb sziesztakályhát meg egy gázpalackot hozzá. Egyéb lehetőség lehet az ethanol kandalló vagy egy aggregát amivel világítani is lehet a házban és a fagyasztóban lévő holmi sem olvad ki.

 

Inkább körbefalaztok egy lyukat a házon kéménynek, minden orbitális szívásával?

Előzmény: sylvanus67 (84858)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84858

Amiket leírtál ugyanazok a mi szempontjaink is.

 

Én mondom meg sem akartam építeni, de mi van ha besz@rik a hőszivattyú? Majd akkor elkezdünk kandallóbekötést vésni, a szarufát kiváltani (mert pont oda esik a kémény), stb!!!

 

 

Jut eszembe: ilyenkor lesz majd kéményseprési díj az összes sallangjával (kéményseprő járda stb) vagy elég azt mondani, hogy nem üzemel.

Előzmény: VaZoLa (84856)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84857

szerej fel egy szep csempekalyhat, sokat tartja a meleget es lehet kapni nagymeretu uvegajto hozza.  Kb. 4 meter tuzifa kell evente (napi egy tuzzel) es sokat dob a haz hangulatan is. 

Előzmény: VaZoLa (84856)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84856

kandalló vagy kondenzátum csurgató bekötésére gondolsz?

még most fog kezdődni az építkezés majd (sokmindentől függ még, de várhatóan májusi kezdés)

elvileg a kémény be lesz építve a házba, de a kandalló nem lesz megvásárolva sem.

Kandalló ügyében még tavaly érdeklődtem, és az ajánlott kandallóhoz illő kémény lett betervezve.

(Most viszont már nem emlékszem az ajánlottra...:)....)

 

De lehet soha nem lesz kandallónk....

Nem olcsó, karbantartásigényes, kémény is komplikált (engedélyezés, építtetés, födémátvezetés, tetőátvezetés, bekötési pont elhelyezés, tisztítónyílás, kibúvó, bűzzáró, esővédő stb.), helyet-teret foglal, központi szellőztetésbe beleszólhat ha nincs lezárva rendesen a szellőzője -pl. nem megy a kandalló és véletlenül nyitva marad az ajtaja, szemetel, kormol, hamuzik, füstöl, égett szagot áraszt, baleset- és tűzveszélyes, gyerek megégeti magát, neadjisten valami error miatt elszívja az oxigént a szobánkból álmunkban, vagy csak simán meggyúllad tőle valami....

 

Csak arra az esetre kellene, ha valamiért a hőszipka+szellőztető behal, nincs áram, kint mínuszok tombolnak, és az addig eltárolt pufferhő, valamint a ruharétegek sem védenek meg a fagyhaláltól....

Illetve néha lazítani a tűz előtt egy pohár borral.....

 

 

 

Előzmény: sylvanus67 (84855)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84855

na, mi is így tervezzük,

 

 

A bekötést most csinálod meg vagy később ütöd ki? Szerintem később már nem lehet/körülményes.

Előzmény: VaZoLa (84854)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.18 0 0 84854

leier smart 16 van egy kis kandallónak betervezve, amit még nem is kötnénk rá, viszont a kéményt már most felhúznánk.

Válaszfalakba (lent, és tetőtérben is) helyezkedik el. Remélem hogy vakolható, mert ha nem, akkor idegzsábát kapok....:)

Csak házi szikkasztó lesz (gyökérzónás), a kémény kondenzátum bevezetéshez a bűzzáró hol lehet a legcélszerűbb? (Közelebb a rákötéshez, vagy közelebb a kéményhez?)

Előzmény: Törölt nick (84851)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84853

Kintről vagy bentről kellene indulni..

 

ha kivágom a szigetelést majd meglátom mi van alatta... ha nem tégla akkor van ott vezeték?

Előzmény: Törölt nick (84852)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84852

Páraelszívót kellene kivezetnem, de bentről a vezetek keresőm jelez..

 

lehet hogy föld kábel az?

 

vagy koax.?

 

lent a két kötődobozban az van..

 

nem merek fúrni..

 

Valahol kb a gázcső mellett ahol a klíma vezetéke megy be az alá kellene a lyuk optomális esetben

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84851

hova kotned be? Ahogy minden szennyvizlefolyo egysegre erre is kell szerelni buzzarot, valahova, ahol takarithato is. Ezekkel a kemenyekkel, amugy mindig baj van, ha starbol nincs tisztessegesen megtervezve. A gyari kemenyt be kell kotni a tartofalba valahogy, egy laposvassal szervenyel, legalabb 3  helyen, olyan nem is lehet sehol kapni. De be lehet falazni is  a tartofalba menetel szarakat pipakkal, es ahhoz rogziteni. Aztan szokott jonni a kandalos szaki es megallaptja, hogy inkabb 25o-es belvilag kellett volna.:)

EFFE markajut keress az olcsobb es vakolhato. 

Előzmény: VaZoLa (84849)
cei Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84850

Köszi

 

Előzmény: Törölt nick (84834)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84849

a bűzzárás mivel oldható meg?

gondolom amíg nincs használva a kémény (tavasztól őszig), addig a bűzzáró szelepben nem lenne víz, tehát jönne a szag....

vagy félre értettem és nem a szennyvízlefolyóba kell bekötni? 

Előzmény: Törölt nick (84848)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84848

gyári vázkerámia kéménynek az legalsó eleme a kondenz tálca, azt le kell csatornázni, min. 5o-es csőbel. 

 

Sylvanus67- most kell megoldani, van a gyári kéménynek egy tartozéka, ami azonos egy falazóelemmel azon van egy szakszerű bekötés. Aztán oda illeszted a kandaló bekötési magasságát, kb. +1.6 a padlószinttől. De érdeklődd meg egy kandalót forgalmazó cégtől, hogy hányadik elem kell legyen a kivezető. 

 

 

Előzmény: VaZoLa (84845)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84847

Na, ha már kémény.

 

 

Valószínűleg hőszivattyús fűtésünk lesz.

 

A tervező berajzolt egy tartalékkéményt kandallónak, bár mondtam neki valószínűleg nem lesz megépítve.

 

Most viszont lehet, hogy mégis megépítjük /nem akarunk később koszolni a házban az építésével/.

 

Csak az a gondom, hogy nem tudom mi lesz rákötve és ha igen (kandalló), akkor hol lesz a kéményre történő rácsatlakozás magassága. Vagy ennek nincs túl nagy jelentősége és megfelelő idomokkal majd megoldható?

 

Nem tudom érthető-e?

Előzmény: VaZoLa (84845)
Lacivill Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84846

csatorna, vagy vödör.

Előzmény: VaZoLa (84845)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84845

Lehet hülye kérdés, de a kéményen alul lévő "kondenzátum elvezető cső"-ből jövő kondenzátumot hova kell/lehet vezetni?

A kémény nálam a vasalt aljzatbetonra lesz téve, illetve ezen lévő vízszigetelésen. Ami a kéményből kicsurog, az megy a padló alatti EPS alá....

Vagy?

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84844

Mi is most építkezünk. Betoncserép mellett döntöttünk, mégpedig a Terran Synus Colorsystem mellett. A kivitelezőnk ezt ajánlottan a jó műszaki tartalom miatt, sőt tavaly év végén volt jelentős akció is az alapcserepekre.  Szerintem a colorsystem bevonata biztosan gátolja a mohásodást és az egyéb szennyeződést. A sötétbarnát választottuk, nem csalódtunk, szép lett. A szomszédnak Bramac római natúr téglaszínű van, nem látok különösebb különbséget, csak a bevonat az ami hiányzik róla. Szerintem, ha betoncserépről van szó, érdemes felületkezeltet venni, szebb és tartósabb.

 

m.

Előzmény: sylvanus67 (84839)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84843

Oh, mi a Reviva novot néztük. Mi a különbség ha tudod, mert a honlapon most gyorsan nem találom. 

Előzmény: tanca1 (84841)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84842

Össze., persze, ott ahol van hely.

 

Előzmény: tanca1 (84840)
tanca1 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84841

Én is most állok cserépvásárlás előtt. Ár/érték arányban ami nekem tetszik:

Bramac Reviva Lumio Plus=Terrán Rundo Colorsystem=Azzuro Hódfarkú  Szerintem tök ugyanaz a három cserép.

Ami talán furcsa, hogy kerámia hatású, de betoncserép (3cm) vastagságú, így kicsit "ormótlan" hatása van. 

Előzmény: sylvanus67 (84839)
tanca1 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84840

Jogos a felvetés! A deszka hevederezésénél elég lehet ha a már meglévő zsaluhoz hozzárögzítem függőlegesen felütött tetőléc darabokkal vagy a szemben lévő utólagos deszkákat össze is kellene valahogy drótoznom?

 

Előzmény: Törölt nick (84838)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84839

Lassan el kell dönteni a cserép típusát.

 

Beton, keramia?

Van aki szerint az egyik mohasodik, van aki szerint a másik. 

 

Tondach, bramac, creaton, terran??

Ahány ajánlat, annyi pozitiv tulajdonsag: 33 ev garancia, 50 ev garancia stb. 

 

 

Na most légy okos Domokos. 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84838

Nem fogja kifordítani az EPS lapokat a beton, ha szivattyúval öntöd? Valahogy rögzíteni kéne a függőleges zsaluhoz, esetleg megkötni 3-as dróttal, elég körülményes művelet, mert nem tudom meghúzni a kötést, ha nem szerelt még egy lécet a polisztirénhez belül. Esetleg PUR habbal felragasztani a polisztitolt a zsaluba belülre, de elég egy gyengébb rész és  elindul a beton, meg se tudod állítani. Inkább deszka hevederezve kivülről, a résekbe polisziról és hab. . 

Előzmény: tanca1 (84836)
Adamo_sx Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84837

A 2,30 melyik mérete a tárcsának? :-)

Előzmény: nagy ivó (84835)
tanca1 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84836

Köszi! Hasonlóan gondoltam, csak még egy deszka nélkül. 2-3 cm-es eps-em van bőven. Azt raknám belülre a nagyobb hézagokhoz, purhabbal meg kifújnám. Akkor jó lehet így, jól gondoltam. Egyszerűbb mint betonozni..

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (84828)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.17 0 0 84835

Simán, régen feltalálták a 2,30-as gyémánt tárcsát

Előzmény: Törölt nick (84831)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84834

Ha jól látom rá szeretnél burkolni a csempére. Lehet hogy volt falc, de oda került már csempe.

A küszöbön van egy fehér színű profil, az alatt egy szűrke sáv, azt nem lehet kivésni, nem csempefuga vagy szilikon?

Ha nem:

itt nézz körül, talán  ez  befér be az ajtó alá, amikor be van csukva, vagy meg lehet emelni az ajtót a zanérokból pár milit (max. 3).

ezt a profild fúrd ki és lemezcsavarokal rögzítsd a küszöb belső élére. 

De lehet, hogy tévedek. 

Ha semmi se fér be, akkor marad a ragasztás. Beton -fa ragasztó kell, Moment márka, akkor itt végezd a szerelést.  

Előzmény: cei (84833)
cei Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84833

nincs semmi falc...

Így itt kezdjem a parkettázást? valamivel csak le kéne zárnom.....

Előzmény: Törölt nick (84832)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84832

nincs a küszöb alsó élén egy falc? Onnan inditod a szerelést.

Előzmény: cei (84830)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84831

az 5o-es csövet a 1o-es Ytongba... ?

Írtam, hogy csak akkor dolgozom belőle, ha muszáj. 

Falazási szabvány sincs hozzá, csak a régi fajtához. 

Előzmény: nagy ivó (84829)
cei Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84830

Sziasztok! 

Műanyag ajtó küszöbnél a laminált parkettát hogy rakom le? 

Kell oda valami zárót venni, vagy ....?

Tud benne valaki segíteni?

nagy ivó Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84829

Feltalálták az ytonghoz használható núthúzót. ( a válaszfalakat nem véssük, marjuk)

Előzmény: Törölt nick (84815)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84828

verj fel még egy deszkát egy hevederrel alúlra a már felszerelt zsalura. 

Az síkbeli egyenetlenségeket, polisztiróllal és PUR habbal kitőlteni. 

Előzmény: tanca1 (84823)
stukov1 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84827

Ez a 35cm miből lesz? Leírnád a rétegrendet?

Előzmény: Isti_1 (84826)
Isti_1 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84826

Kiástam a 35 cm mély lemezalapot a mobilgarázsnak.

A 18-20cm darált betont amit az alap alá hozatok elég-e egyrétegben megdöngölni vagy sűrűbben kell?

Mit béreljek hozzá békát vagy lapvibrátort?

A töltés alatt lévő földet kell-e döngölni? Csak azért kérdezem, hogy tudjam hányszor kell kibérelnem a békát vagy lapvibrátort.

tanca1 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84825

Vízszintesen. Igen, a zsalu alsó síkja és a fal teteje között van rés.

Előzmény: qwer1234 (84824)
qwer1234 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84824

Vízszintesen vagy függőlegesen nagy a hézag? A zsalu síkja és a fal között van hézag?

Előzmény: tanca1 (84823)
tanca1 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84823

Sziasztok! Másik csoportban már feltettem a kérdésemet, de talán itt jobb helyen van.

 

Szeretnék ötleteket az alábbi munkafolyamatra. Van egy bazalt házikóm (most már csak a falak). Koszorú zsaluzását csinálom, de óriási a hézag a fal teteje és a zsalu között. Sajnos a kő falat nem úgy lehet bontani ahogy szeretném... Mielőt érkezik a mixer beton, a réseket be kell javítanom, különben az összes beton a padlón lesz. Egyik opció, hogy földnedves betonnal és kövekkel bejavítom a lyukakat. Jó lenne így, de nagyon lassú. Az idő pedig nagyon sürget, kevés az időm! A másik ötletem (drága és lehet baromság) hogy kitömöm a lyukak nagyját hungarocellel a többit meg telefújom purhabbal. Sokal gyorsabb lenne. Működhet? Igazából használható ötleteket szeretnék kérni! Hogy csinálnátok?

Köszönöm! Üdv, tanca

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84822

üdvözletem. Új, vakolt, zsalukő kerítés lábazatot akropollal festeném le. Van ezzel tapasztalatotok? Simán lehet a vakolatra kenni? Mennyire strapabíró? Esetleg jobb ötlet?

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.16 0 0 84821

épitsd meg a falat a lambéria előtt és szerelj fel a szarvazatra-fogópárokra egy-egy 5x5-ös lécet a fal két oldalára. 

Előzmény: stukov1 (84818)
Ragen Creative Commons License 2018.04.15 0 0 84820

Sziasztok!

 

Terasz burkolására keresek szakembert.Budapesten, Csepelen kellene.

De amiért itt keresem: 2 cm vastag, 50cm széles, változó hosszú mészkőlapokat kell lerakni.

Privátban elérhető vagyok.

Vagy esetlegm ha valaki tu ajánlani olyat, aki ért hozzá...

stukov1 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 84819

A hálózás, glettelés is meg lesz csinálva.

Előzmény: Törölt nick (84815)
stukov1 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 84818

"be kell tenni egy merevítőt. "  ..  ez mit jelent? A két soronkénti drótra/hilti-szalagra gondolsz?

 

Én a fal teteje és plafon csatlakozásra szeretnék valami jó megoldást.. (rajz esetleg?)

Előzmény: Törölt nick (84815)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.15 0 0 84817

nem kell kitalálni a spanyolviaszt.:)

Gipszkartonból a legyegyszerübb. Létezik utángyártott profilrendszer (o.5 vagy .6-os), ami olcsóbb mind a márkás profilok és egy francia cég (Nida) gyárt egy üvegszál erősítésű lapot, ami sokkal nehezebb mint a Rigips vagy a Knauf lap.

Abbol van akusztikus is. Két réteggel burkolva és üveggyapottal szigetelve olyan falat csinálsz mint a téglafal. Az UW profilokkal mindent ki lehet merevíteni, könnyű dolgozni vele.

Amúgy könnyebb mint bármi más. Glettolni is csak a toldásokat és a csavarokat kell. Ügyes ács milire beállitja a síkokat a profilokkal. 

 

Előzmény: Törölt nick (84816)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.15 0 0 84816

Anno végül inkább HERAKLITH-ból csináltam a 10-as válaszfalakat...

http://szigatech.hu/termekek/szigeteloanyag/fagyapot-szigeteles/

 

Egyszerűbb volt saját kezűleg dogozni vele.

Ragasztható, csavarozható, fűrészelhető, nagy elemes.

 

Két oldalt üvegszálhálózva+glettelve van.

Előzmény: stukov1 (84810)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.15 0 0 84815

nem áll meg, be kell tenni egy merevítőt. 

ritkán dolgozom Ytogból, pont a kiékelés miatt, plusz nehéz benne vésni, ha vékony. 

Le kéne az egészet hálózd, polisztirén ragasztóval kihúzd, aztán glettold. 

 

Előzmény: stukov1 (84812)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.04.15 0 0 84814

Jól látod !

 Nagyon jó a kiviteli terv, de ha minimális változtatás van, mehet a kukába.

 

 " Közben elég sok mindent megvariáltunk, így a kiviteli terv csak kidobott pénz lett volna."

 Természetesen teljesen laikusnak  és főleg annak aki nem ér rá folyamatosan az építkezésen lenni, annak nagyon hasznos.

Előzmény: zsigusz83 (84805)
stukov1 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84813

D:) 100m3.  asszem 7 raklapnyi, kb 10m3 az egész

Előzmény: Törölt nick (84811)
stukov1 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84812

Köszönöm! A V bemetszésre én is gondoltam :) Így fogjuk csinálni...

 

Ha már.... Ez az egész a tetőtőrben lesz. 16x5m alapterület, 110cm parapetfal, nyeregtető.

Először a plafon, meg a ferde rész telibe lambériázva lesz, aztán jönnek a falak.

Kérdés: Elég-e, ha a fal teteje, meg a lambéria közé rugalmas PUR habot nyomok.. megáll a fal így, vagy felül meg kellene támasztani (ahogy az éptár is mutatja - L profil a lambériához, párnafához rögzítve)?

Előzmény: Törölt nick (84811)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84811

 

Igy, de kéne bérelj egy szalagfűrészt, ha sok szoba van, mert az viszi az ytongot, mind a salátát. Az Ytong ad, ha tőlük veszel 1oo köbméter anyagot. 

Flexxel nehéz megcsinálni.

Előzmény: stukov1 (84810)
stukov1 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84810

Heló! Lenne egy kérdésem: Y alakú falcsatlakozást (válaszfal) szeretnék építeni -építtetni, ytongból.

 

Hogyan oldható meg ez a fajta csomópont, hogy stabil legyen? rajz kellene...

 

(az Y hosszú szára két szoba közötti fal, a rövid szárakon (ami derékszög) ajtó lenne.

Fontos az Y -elrendezés, máshogy nem fér el.)

 

köszönöm!

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84809

Bocsánat, mellé néztem, nem ásott a kút. Ha nem megy éjjel-nappal a szivattyú akkor nem tragikus. Többit lásd előbb.

Előzmény: Töck Jenő (84808)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84808

Ki van fúrva? Ki van falazva? Ház régóta ott áll? Ha ki van falazva, akkor a háztól nem omlik be. DE! Ha nagyon ingadozik a kútban a vízszint azt a ház nem szereti. Ha régóta ott a ház és nincs megrepedve akkor nem tragikus a helyzet. Talaja válogatja, hogy a kút körül kialakuló depressziós görbe mennyire meredek. Magyarul, hogy milyen messziről nem érezteti a hatását a kút.

Előzmény: Isti_1 (84807)
Isti_1 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84807

Épület sarkától 1 méterre lévő fúrott kút okozhat problémát az épületben (repedés, süllyedés)?

Szabad használni vagy inkább fúrassak egy másikat távolabb az épülettől?

zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84806

Ha arra gondolsz, amin a koszorú a vasszereléssel és annak méretével és minőségével van rajta ilyen terv van. A betonozott részekről az alapról és a koszorúról. Egyszerű bejelentés amit előírt...

Előzmény: zsigusz83 (84805)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84805

Nincs kiviteli terv, de már így utólag lehet jobb is. Megbíztam a kivitelezőmben, és elégedett vagyok a kivitelezéssel is. Nem generál kivitelezés és mivel szinte mindent én terveztem, ami el lett rontva az az én hibám is. Nem idegeskedek rajta. Közben elég sok mindent megvariáltunk, így a kiviteli terv csak kidobott pénz lett volna. Persze lehet én kifogtam, másnak attól még én is tanácsolom a kiviteli tervet, ha kétes hírű a kivitelező, vagy generálnál mindenképpen.

Előzmény: Töck Jenő (84801)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84804

Kiviteli tervnek illik lennie fafödémről is. A koszorúról meg pláne. De ha nincs, hát nincs.

Előzmény: zsigusz83 (84802)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84803

Akkor jó. Nekem.

Előzmény: zsigusz83 (84802)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84802

Van a koszorúról rajz. Fafödémes így annak a vasalásáról nincs.

Előzmény: Törölt nick (84800)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84801

Ha nincs kiviteli terv, akkor nincs rendes tervrajz sem.

Előzmény: zsigusz83 (84799)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84800

Födémvasalási rajzok van?

Előzmény: zsigusz83 (84799)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84799

Ezeket én rajzoltam. Természetesen van rendes tervrajz is, de nincs kiviteli terv, így a részleteket én találom ki a kivitelezőkkel.

 

Nekem egyértelmű volt a statikai soroló használata, de felmerült ez a felfalazásos történet. Sajnos jelen pillanatban nincs a környezetemben olyan szakember akitől tanácsot kérhetnék ez ügyben, így hozzátok fordultam.

 

Lassan azért felhomályosodik bennem, hogy nincs nálunk szükség erre a merevebb "falra" és elég lesz a statikai soroló.

 

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Előzmény: Töck Jenő (84798)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84798

Kétségtelenül, de ahogy elnézem a kérdésemre ide bemásolt izét (ábrát), a kétségeim nem tünnek megalapozatlannak. Ha ez a statikai terv akkor ez nekem újdonság, ilyet még nem láttam.

Előzmény: nagy ivó (84796)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84797

Elnézést, ha pontatlanul fogalmaztam. Tehát a ház már szerkezetkész, nincs gond a statikával. Csak a nagy nyílás (250*240) miatt a teraszajtó és a mellette lévő ablak valahogyan stabilabbá tétele a cél. Azt szerettem volna megtudni, hogy van-e értelme 10 cm vastagságban ide falazni (pl: válaszfal tégla) vagy elég merevséget ad a statikai soroló.

 

Valahogy így néz ki, a piros sávról lenne szó. A falazat 30-as vázkerámia, fölötte közvetlenül vasalt beton van (a koszorú).

 

 

Így van megoldva a koszorú a teraszajtó fölött is:

 

Előzmény: Töck Jenő (84795)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84796

A kérdező a nyílászáró beépítésenek módját akarja tísztázni és nem az áthidaló teherbírása után érdeklődött az olvasatomban.

Előzmény: Töck Jenő (84795)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84795

A válaszfal téglából készült oszlopodat egy bolha szellentése elfúllya. Ha biztosra akarsz menni tegyél oda zártszelvényt oszlopnak. Alul fölül, talpat hegeszeni rá és mindkét végét betonba rögzíteni. Zártszelvény mérete 100mm környékén 10mm-ként nő. Az jó, hogy tudjuk, hogy átm. 8mm-es betonacélból van a koszorú, de hány darab van benne? (gondolom négy) Mekkora a koszorú (szélesség, magasság)? A leírásból arra következtetek, hogy koszorúnak és nem kiváltónak van csinálva, aki mondta, hogy kéne oda valami oszlopszerűség nem alaptalanul mondta. Mi van a kérdéses ablak fölött?

Előzmény: zsigusz83 (84793)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84794

Ne falazz. A soroló rugalmas, a fal ebben a vastagságban nem tartja a nyílászárót, ha a huzat becsukja, a falnál azonnali repedést okoz a merevsége miatt.

Előzmény: zsigusz83 (84793)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84793

Igen ez új építés. Most kellene megrendelnem a nyílászárókat. A ház szerkezetkész, a nyílások adottak. Csak a nyílászárók felmérése után az egyik barátom tanácsolta, hogy ő magának rakna oda valami kis falat a teraszajtó és az ablak közé, hogy merevebb legyen (pl: ne libegjen becsapódáskor).

 

A koszorúban 8 -as betonacél / 20 -as kengyellel van, ez van 20 cm-el lehozva a redőnytoknak ebben is van vas.

 

Arra lennék kíváncsi, ha valamilyen válaszfal téglából felfalaznánk ezt (240 cm magas) akkor merevebb lenne-e mintha csak egy statikai sorolóval oldjuk meg, de a sorolót rögzítenénk alul és felül is (alul a téglába felül a koszorúba)?

Előzmény: Törölt nick (84791)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84792

Hát az "UV" villamosok is meg tudták vibrálni a szerkezetet. Érdekes volt látni, hogy a kereszttartókat tartó oszlopok hogy dőltek meg a fékezőerőnek megfelelően.

Előzmény: Palási (84790)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84791

ki kell deríteni milyen a vasalása és mekkora a keresztmetszete (a koszorún kivűl), ha nem vb gerenda, akkor muszáj lesz falazni egy támaszt, de nem 1ocm vastagot.  A szerkezeti soroló függőleges síkban kimerevíti az ablakot-ajtót, de semmiképpen nem vesz át terhelést a födémről. Egyáltalán ezt miért kérded meg, ez egy új építésű ház?

Előzmény: zsigusz83 (84789)
Palási Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84790

 Az még messze van a 70 évtől.

 Aztán ha a betonacél korrodálódik az is eltart jó pár évig.

 

 

 "hogy a szentendrei hév alagútjának jóval kevesebb idő is elég volt, hogy a betonacél elkezdjen benne korrodálni."  na ja ott még egyéb tényzők is szerephez jutnak. Pl. az út sózás és a rezgés.

 Cs. házaknál a 100 év biztonságos.

Előzmény: Töck Jenő (84785)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84789

Vasalt beton, a koszorú van lehozva.

Előzmény: Törölt nick (84787)
csszita1 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84788

Kedves Építkezők!

 

Számlákat keresek OTP-LTP-hez mert az okos ügyintéző miatt nem tudom  elszámolni az 1,8 mil fűtésfelújításomat.

 

Üzletmenet: Lefényképezed elküldöd emailban fizetek online utána elküldöd postán!!!!

 

Sokféle lehet a számla, Konvektor Bosch kazás járólap fürdőkád csempe műanyag ablak. ...mind mind folyamatosan lett újítva. El fogja hinni az ügyintéző hogy most csináltam nem féléve. Üsszeghatárról függve 5-8-százalékot gondoltam. Pontos elfogadható anyagok emailban.  

 

csszita@hotmail.com, csszita@gmail.com  06303740002   Számla majd Budakeszi rákóczi utca

 

Csaba

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84787

azt nem írtad, hogy az áthidaló miből van.

Előzmény: zsigusz83 (84786)
zsigusz83 Creative Commons License 2018.04.14 0 0 84786

Sziasztok

 

Tanácsot szeretnék kérni a szakiktól.

 

Van egy 250*240 cm teraszajtó + ablak kombináció, az ablak 30 cm-s parapettel. Egy barátom azt tanácsolja, hogy a kettő közé statikai soroló helyett valamivel falazzam fel. Sajnos nem így lett tervezve és én nem szeretnék 10 cm-től többet "bukni" ezen a szélességen, ami 170 cm (ez a teraszajtó szélessége). A falazat 30-as vázkerámia.

 

Szerintetek egy 240 cm magas 10 cm széles válaszfal elemnek van olyan tartása, hogy a teraszajtót (170*210) stabilabban tartsa mint egy statikai soroló? A sorolóra tudnánk "füleket" varrni és azt alul is és felül is tudnánk rögzíteni.

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84785

Lehet. Minden esetre 1974-ben a bebetonozott "I" tartó még fényes volt kb. 70 év után is. Az is igaz, hogy a szentendrei hév alagútjának jóval kevesebb idő is elég volt, hogy a betonacél elkezdjen benne korrodálni.

Előzmény: VaZoLa (84784)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84784

"A betonban a cement hidratációja során felszabaduló Ca(OH)2 lúgossága passziválja a betonba ágyazott betonacél felületét és a kialakuló vékony oxidréteg megóvja a betonacélt a további korróziótól.

Idővel a beton karbonátosodik, azaz a levegőben található szén-dioxid hatására a lúgos kémhatá- sú Ca(OH)2 egy része elkezd átalakulni semleges kémhatású mészkővé (1). Ennek következtében a beton kémhatása pH 12,3-12,6-ról pH 8,3-8,5-re csökken. A karbonátosodás reakcióegyenlete: Ca(OH)2 + CO2 → CaCO3 +H2 O (1)

Ez a folyamat a beton külső felületén indul meg, majd egy egyre növekvő karbonátosodott zóna alakul ki. Amennyiben ez a zóna eléri a betonacélt (melyet néhány centiméter betonfedés véd), megszűnik a betonnak a betonacélra gyakorolt védő hatása. A betonhoz a jó bedolgozhatóság érdekében mindig több vizet adagolnak, mint amennyi a cement hidratációjához kémiailag szükséges. A fölösleges víz a későbbiekben elpárolog, átjárható kapilláris pórusokat hagyva maga után a cementkőben. Ezeken a pórusokon keresztül a nedvesség és az oxigén képes eljutni a betonacélhoz, tehát kialakulhat a megfelelő környezet a korróziós folyamathoz."

forrás:

http://en.epitoanyag.org.hu/static/upload/10.14382epitoanyag-jsbcm.2016.2.pdf

Előzmény: kardos ricsi (84780)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84783

üvegszál (PP) örleményt mindenképpen keverj bele, síkosítja, könnyebb elhúzni. Mi szerelünk bele egy 4-es hegesztett halót is. Figyeljetek oda az állagára, minnél kevesebb vízzel keverjétek és a dilatálásra is. Várj 2o napot, aztán 3 hét padlófűtés 35-4o fokon. 

Előzmény: Fiddy (84782)
Fiddy Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84782

A kőműves része az rendben van csak a műszaki részére lettem volna inkább kíváncsi :)

Előzmény: Törölt nick (84771)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84781

A betonban az acél NEM rozsdásodik ha rendesen be van betonozva. A mai 2-es villamos a Lánchíd és az Erzsébet-híd között a hetvenes években még a Dunával párhuzamos hídon(?) ment. Alul garázsok voltak. Mára betömték az összeset. Amikor vizsgáltam a szerkezetet (szegecselt acél kereszttarókra rakott "I" acél hossztartók közti beton boltív) vizsgáltam semmi rozsda nem volt az "I" tartókon, pedig Ferencz Jóska is végigment rajtuk. Amikor az egyik mellet levertem a betont akkor egy hét alatt megrozsdásodott. 

Előzmény: kardos ricsi (84780)
kardos ricsi Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84780

Kérdeznék tőled ha lehet.

Kerítés alap 40széles 100cm mély 4szál 16-os betonvas 10es kengyelekkel 25cm-ként házalapból maradt ez gondolom jó

Gyöngykavicsos zsaluelemek kov vas kerítés

A kérdés 30x30 zsalukőbe mehet a 48-as vasúti sín tartónak már csak azért mert az van,vagy idővel rozsdásodás miatt szétnyomja a betont/zsalukövet

Köszönet

Előzmény: Töck Jenő (84767)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84779

van ott egy eresz részlet, amit nem fogsz tudni megcsinálni, azt meg kell rendelni egy bádogostól. 

Előzmény: Mindenváró Ádám (84778)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84778

Köszi, utánanézek ezeknek a lemezeknek is. 

Ez a klikkes nem is túl drága és elég egyszerűnek is tűnik, bár valószínűleg mindenképp fog kelleni vágni rajta a helyszínen is valamennyit. Kézi lemezollóim mondjuk vannak, mert ahogy írják flexelni nem szabad. 

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84777

2,5m-en az Lp45 trapézlemez megáll. Csak a két szélére (fallal párhuzamosan) kell külön tartó. Költséget meg kell nézni. Ha az OSB lemezre alulról fölragasztasz kb. 10x20-as lécet méterenként valószínűleg az is megáll, ennek is csak a két szélén kell valami amire támaszkodik.

Előzmény: Mindenváró Ádám (84775)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84776

klikkes korcolt festett lemez. 

Előzmény: Mindenváró Ádám (84775)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84775

Sziasztok,

 

Édesanyám házának van egy kis beépített terasz szerűsége (12 x 2,5 méter a tető felület) amit az eredeti épülethez toldottak hozzá valamikor régen az eredeti gazdái. Nagyon kicsi, 10 százalék alatti a tető meredeksége ott és simán cseréppel van fedve. Régi tákolt épület,  nagy esőknél mindig is voltak kisebb beázások ezen a részen. 

 

No, mostanra teljesen tönkrement ez az előtető és az eresz is, muszáj hozzányúlni. Anyu 84 éves, a ház pedig egyértelműen lebontandó de ő nem akar onnan sehová menni. Tehát a feladatom az , hogy a lehető legegyszerűbben és legolcsóbban elfogadhatóra varázsoljam ezt a részt mondjuk a következő tíz évre. (remélem egészségben még eltölt legalább ennyi időt a körünkben)

 

Kissé olvasgattam a témában, de eléggé elvesztem a sokféle információban. Én végül arra gondoltam, hogy leszedem a cserepet , szükség szerint lecserélem a lécezést, majd teszek rá egy réteg 10-12 mm-es OSB lemezt, arra egy réteg valamilyen bitumenes lemez szigetelést, fedésnek meg bitumenes zsindelyt.

Ez tán 3500 ft/m2 árból kijönne és be sem ázna.

 

Ha van ezzel kapcsolatban ötlete, tanácsa valakinek azt megköszönöm....  

 

 

nagy ivó Creative Commons License 2018.04.13 0 0 84774

Mivel a liszt szerű anyag vezeti a vizet, nedvességet, az a jobb amiben nincs vagy kevesebb a por, a liszt szerű anyag

Előzmény: Isti_1 (84770)
Sárgaautó Creative Commons License 2018.04.12 0 0 84773

 A gazdámnak 40 éve van autója. Én vagyok a 4.

 Elég mostohán bánt eddig velünk.

  Mobilgarázs ugyan van, de az alján csak a puszta föld.

 Igaz vagy 10 éve selejtezett  pvc szőnyeg alattunk. Elég jól elvagyunk.... fázunk ugyan, de nem ázunk.

 

 

Azt mondta a gazdi  az elődjeimnek, hogy nem fog    ő  majd 6  m3 anyagot feleslegesen beépíteni   cirka 200 - 250  eft-ért !!

Előzmény: Isti_1 (84770)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.12 0 0 84772

Ha kb. egyforma méretűre, azaz olyan max. 3omm méretűre van törve a beton, akkor mehet, de a múrva jobb. 

Előzmény: Isti_1 (84770)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.12 0 0 84771

gondosan lábazzátok ki egy lézeres színtezővel, 3 méterenként és alu vonalzóval húzzátok le, jó ha van egy gyakorlott ember is a közelben- akinek megvan a szemmértéke, hogy adott felületre mennyi betont kell belapátólni.   Kell egy T alakú mérő is betonvasból. 

 

 

Előzmény: Fiddy (84769)
Isti_1 Creative Commons License 2018.04.12 0 0 84770

Mobilgarázs lemezalapja alá osztályozatlan murva helyett darált beton megfelelő-e, 20 cm vastagon ledöngölve, erre menne 15cm vastag vasalt beton.

A murva 9000Ft, míg a darált betont megkapom 6000Ft-ért. Aki árulja mindkettőt azt mondta, hogy a darált betont szokták tenni térkő alá is. Valóban így van, vagy a murva jobb lenne.

Fiddy Creative Commons License 2018.04.12 0 0 84769

Sziasztok.

 

Úgy volt hogy estrichesek fogják csinálni a padlófűtésünk betonját, de csak halasztgatják húzzák az egészet. Pedig szóltam már 1 hónappal korábban nekik. Gondolom most senkinek sincs kapacitása. 

Úgyhogy úgy döntöttem, hogy kis családdal összefogunk és megcsináljuk mi. 

Annyi lenne a kérdésem, hogy 0,8as anyagból 400kg/m3 cement + murexin hv05 adalék és azon gondolkozom, hogy pp szállal legyen erősítve a beton vagy acélhajjal? 

A csöveg alatt 14cm szigetelés van két rétegben és nem szeretném, ha elrepedne a pedon.

Ebben kérnék tanácsot.

 

Köszönöm

VaZoLa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84768

statikus.

persze hogy készült.

Előzmény: Töck Jenő (84767)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84767

Ki csinálta? Építész vagy statikus? Vaskimutatás (darabjegyzék) készült hozzá?

Előzmény: VaZoLa (84759)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84766

igen, ez az össz belső falfelület.

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (84764)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84765

Csak az ékezetek hiánya kapcsán reagáltam, a többi kritikával egyetértek :)

Előzmény: Taki29 (84752)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84764

Na ezen én is gondolkodtam  és ráröttem.

 

Tehát a válaszfalak  nm - ben  + a vakolás kétszer. De vannak még egyéb falak pl. a külső falak , és a térd falak stb. belső felülete.

 

 Azt is kell vakolni, ha megrendelik !!

Előzmény: sylvanus67 (84755)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84763

:( hát igen, itt a szezon

Előzmény: VaZoLa (84762)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84762

Hívtam, de nem ér rá...

Előzmény: Topacsenkó (84761)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84761

Nincs mit. Ha akarod, mondhatod, hogy egy volt osztálytársától kaptad meg a számát. Az index fórumra ne hivatkozz, szerintem azt sem tudja, hogy létezik. :)

Előzmény: VaZoLa (84760)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84760

köszönöm.

hívom ma.

Előzmény: Topacsenkó (84754)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84759

pedig ennyi.(statikai terv szerint).

Előzmény: Töck Jenő (84751)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84758

a vakolás az össz beltéri vakolásra vonatkozik, bocs ha félreérthető volt.

Előzmény: sylvanus67 (84755)
Tschaby Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84757

A gyerekednek sok mindent elnézel. Néha a hiányosságait is pozitívumként éled meg.


Egy idegen, aki szolgáltatást akar nekem eladni, és ilyen stílusban jön, a kapun sem engedem be, nem hogy a pénzt fizetnék a munkájáért.


A stílus az ember. Ha ilyen igényességi szintű, akkor nem veszem meg a szolgáltatását.

 

Én 6 hónapja várok a szakikra hogy eljöjjenek szigetelni.

Aki tavaly jött volna 2 hónapon belül, annak hasonlóan 'lezser' volt a stílusa. Nem kértem a szolgáltatását....

Előzmény: nixon70 (84756)
nixon70 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84756

Van gyermeked?

Kaptál már tőle sms-t?

Az egy külön nyelv, de meg lehet tanulni......(kb ez a beírás is olyan stílus, rövidítések nélkül)

Meg kell tanulni értőn elolvasni.

Amúgy igazad van! :-)

Előzmény: Taki29 (84752)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84755

Belső válaszfalak falazása földszinten (~50m2 PTH10) +vakolás ~170m2
Belső válaszfalak falazása tetőtérben (~80m2 PTH10) +vakolás ~220m2

 

 

A vakolás mért nem 50m2*2 és 80m2*2???

Előzmény: VaZoLa (84750)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84754

Kecskemét környékén van kőműves  ismerősöm (3 fős brigádja van) 40 körüli, nem iszik, nem dohányzik. Kérdezd meg, ha gondolod.

nullahatharminc/nyolcszáz5venhat-negyven6 kilencven

Előzmény: VaZoLa (84750)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84753

Sziasztok! 

 

Tudom nem ide tartozik, de legalább ti hátha tudjátok a választ.

Van egy elég romos kis melléképületem. Amit elbontottam. Ez egy fa tákolmány fa oszlopokon, viszont rendes cserép van rajta.

Gond nélkül építhetek a helyére egy teraszt ? Szomszéd oldalárá tégla fal kerülne, és kapna egy kis nyereg tetőt.

Kell bármi féle engedély, bejelentés vagy bármi más ?

 

Előre is köszönöm

Taki29 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84752

Ebből nem jövök ki jól. :)

 

DE ha Budapest és környékén keresek munkát akkor valószínű nem lehet gond a magyar billentyűzet .

 

 

halaloszto

 

A félszeműt is nekiállok baszogatni, ha elém áll, azzal hogy nekem dolgozna és nem egy összeszedett ember. (a szemének ehhez semmi köze, az csak egy testi adottság amit terméseztessen megértek.Ellenben  ha részegen jön dolgozni akkor megvetem. )

 

 

ÁsítóSárkány

 

A kódolás nem hiszem, hogy befolyásolja a kis és nagybetűk folyamát, a mondat tagoltságát.

 

 

srudolf1

 

Ha az embernek egy reklámban ami a jelen eset volt ennyi igénye van akkor nem sokat várok el a szakmai fejlődés körében sem. Az asztalos szakma egy elég nehéz és drága beruházásokat igénylő szakma, amiből nehéz megélni. Csinálsz egy konyhát valakinek, neki már jó tíz évig nem kell konyha. Ellenben ha jó az a konyha akkor ajánlani fogom az ismerőseimnek, ha viszont leesik az ajtó két hét után akkor én sem fogok reklámozni.

 

 

De mint írtam sokat várok el az emberektől. Nem vagyok egy kiemelkedő zseni, aki mindenhez ért. Csak arra próbáltam rávilágítani (mint már írtam), hogy ha reklámozom magam akkor az jellemezen Engem , emelje ki a jó tulajdonságaimat , és rejtse el a hiányosságaimat. (Ez minden embernek van , még nekem is )

 

 

Írásban nehezebb átadni a gondolatokat , az idő rövidsége és a szemben lévő felek reakciójának hiánya is gátolja a megfelelő átvitelt. Nem gond ha nem értetek meg , a személyes véleményem az , hogy aki itt, így reklámoz azt nem szívesen hívom magamhoz.

 

Részemről vége az OFF-nak lehet szapulni, lehet reklámozni, csak hangot adtam a saját véleményemnek, mint azt a fórum lehetővé teszi, és él vele mindenki.

Előzmény: JAMIE222 (84746)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.11 0 0 84751

Vasmennyiség a betonmennyiséghez képest kicsit kevésnek tűnik.

Előzmény: VaZoLa (84750)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84750

Látom megy a hírdetősdi....:)

én épp keresek saját részre Kecskemétre megbízható kőművest:

~50m3 földmunka (sávalap+tükör), földet nem kell elvitetni, csak szétteríteni (enyhe lejtőt-20m-en ~1m lejtés) kiegyenlíteni a kiszedett földdel, kb 20m hosszon, 15m szélesen).

~22m3 betonozás: sávalap vasalás+betonozás + aljzatbeton (~500kg vas összesen)

Külső falazás földszinten (~120db Ytong P2-05, ~1250db PTH30 Klíma Profi; összesen ~90m2) 

~18m3 betonozás: monolit vb. födém+2db vb. oszlop+vb. lépcső (17lépcsőfok)  (~1500kg vas összesen)

Külső falazás tetőtér (~1000db PTH30 Klíma Profi; összesen ~60m2)

~5m3 betonozás: vb. koszorú+ vb. terasz (~14m2); (~360kg vas összesen)

~120m2 fedélszék+héjazat (Bramac)

Belső válaszfalak falazása földszinten (~50m2 PTH10) +vakolás ~170m2
Belső válaszfalak falazása tetőtérben (~80m2 PTH10) +vakolás ~220m2
Külső falazás hőszigetelés (20cm) (összesen ~190m2)

.......

a többi is megvan, de a meló sztem ennyiből már kb. látszik.

Egy tetőtérbeépítéses 120m2 hasznos alapterületű épületről van szó.

CSOK+nem generál.

Várhatóan májusi kezdés.

 

Remélem nem sértek fórumszabályt....

 

 



 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84749

pontosan erről van szó, te nyelvész.

A kokler leszabatja és lekantniztatja egy szakcégnél az anyagot, de nem ért hozzá és abból egy inogó bútor lesz, amit a munkalap tart össze (mivelhogy a testek összeállítását tűzőgéppel vagy facsavarokkal -előfűrás nélkül oldja meg).

De a PAL élében nem rögzit megfelelően sem a facsavar, sem a tűzőkapocs. Ezen kivül a hátlapot sem rögzíti fel szakszerűen. 

A testek összeállítása ezzel a módszerrel egy 4 folyó méteres konyhánál pár óra két embernek.

A vasalat felszelése még pár óra. Tipikusan szétszedve viszi a bútort a megrendelőhöz- mert megfelelő meretű szállítójárműve sincs. 

Tisztességesen összefúrva a testeket és pontosan felszerelni a vasalatot (sablonokkal), valamint a hátakat felszerelni azonban pár nap munka- (ennek a műveletnek a non-plus-ultrája a köldökcsap és a hidraulikus rámaprés)- ezeket a testeket természetesen összeszerelve szállítják.

A konyhát nem lehet megcsinálni nagyon olcsón, mert az olcsóbb vasalatból is sok kell, a melaminált PAL se olcsó- valamint a vágás és a kannizás métere sem. A jól összeszerelt konyha ára kb. az anyag 2.8-szorosa (gépek, kagylók, szerelvények nélkül számolva), a kokler odaadja az anyag 2-szereséért. 

A laikus megrendelőnek a két konyha azonos, azt használja ki a kokler. 

A megrendelő elkölti a pénzét és néhány év múlva muszáj újat vásároljon, mert az összes ajtó és fiok megereszkedik, akad, nem lehet kinyitni , ettől az élkantni is leszakadhatnak, melamin is sérülhet, stb. 

Így a megrendelő kevesebbet kap a pénzéért és a kokler miatt a szaki kiszorúl a piacról.  

 

  

Előzmény: Taki29 (84744)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84748

ASCII127 kódólás...

 

Melyik változat teszene jobban az alábbiak közül?

lootuurooeert (távirati stílus)

l'ot'ur'o'ert (dead keys)

l'{o}t{u}r'{o}'{e}rt (TeX)

stb. stb.

Előzmény: Taki29 (84744)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84747

a félszeműt is nekiállsz baszogatni, hogy hogynéz márki?

 

Előzmény: Taki29 (84745)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84746

Arra gondoltál már esetleg, hogy nem magyar billentyűzettel pötyög valaki?

Előzmény: Taki29 (84745)
Taki29 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84745

Csak egy elméleti kérdés: Ha kiállok mindenki elé , hogy tessék itt vagyok eladó akkor legalább nem készülök erre fel ? (Jelen esetben egy helyesírás ellenőrző. )

 

((Irreális elvárásaim vannak az emberekkel kapcsolatban. ))

Előzmény: Taki29 (84744)
Taki29 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84744

Azt gondoltam , hogy arra gondol (kóklerek ), csak például a következő sor kibetűzése csak a sokadik olvasásra ment :

 

leszabatjak és loturoert ossze allitjak   (főleg a LÓTÚRÓÉRT szó volt kihívás)

 

 

De , már panaszkodtam kollégáknak, hogy így negyven év felett , valószínűleg kell szemüveg . :)

 

 

Előzmény: nixon70 (84727)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84743

És csak akkor tudod meg a kihúzott számot ha kirakod. :D

Előzmény: Beer Monster (84742)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84742

Mindenesetre megnéznék pl egy lottósorsolást, ahol golyók helyett bűvös-kockákkal van feltöltve az edény, mennyire volna könnyű tekerni ;)

Beer Monster Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84741

Nem az éles kövekhez képesti elmozdulásról beszéltem viszont, hanem a kerek kavicshoz képest.

Előzmény: Töck Jenő (84740)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84740

A MÁV más véleményen van. Ha nem élesek a kövek, akkor már könnyebben megmozdulnak. De az vasút.

Előzmény: Beer Monster (84739)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84739

A kövek szögletessége önmagában is kell, hogy nehezítse az elmozdulást a kerek kavicshoz képest, még akkor is, ha nem éles. Nem?

Előzmény: Töck Jenő (84738)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84738

A sóder is meg a zúzottkő is jól tömörödik. A zúzottkő előnye ott van, hogy amíg a kövek élesek addíg nehezebben mozdul meg. Ha már nem éles akkor mindegy. Ezért cseréli időnként a vasút is.

Előzmény: Csokis (84736)
Mrteo Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84737

Szuper, akkor ezt rendelek majd.

 

 

Előzmény: Csokis (84736)
Csokis Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84736

Azt -emlékeim szerint- arra írták, ha kocsibeálló burkolata alá rakod, mert a zúzottkő jobban tömörödik. (Sódernél előfordulhat, hogy később, a használatban, még annyit tömörödik, hogy hullámos lesz a bejáród.) De egy terasznál később sincs olyan terhelés, hogy a sóder tömörödése problémát okozzon.

Előzmény: Mrteo (84734)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84735

ismétlés

Előzmény: sylvanus67 (84710)
Mrteo Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84734

Volt ahol azt írták, hogy a sóder nem olyan jól tömöríthető.

Előzmény: Töck Jenő (84733)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84733

Természetesen. Miért ne lehetne sódert használni?

Régen  a vasúton és az útépítésen kívül jóformán senki sem használt zúzottkövet.

Előzmény: Mrteo (84731)
sanse79 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84732

sziasztok!

zuhanyfolyokat keresek max hossz. 60cm. lenyeg hogy rozsdamentes acelbol legyen az alaptest is. na meg hogy magas legyen a buzzar.

 

mik az ajanlottak? aco? radawy? egyeb?

elore is koszonom a segitsgeet!

Mrteo Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84731

Sziasztok, töredezett betonra tervezek térkövet tenni, de a jelenlegi beton "terasznak" 10 cm lejtése van, amit ki akarok egyenlíteni.

Az a kérdésem, hogy a kőzúzalék helyett használhatok sódert is? 

Mert akkor a térkő szegély betonozásához több sódert rendelek. 0-8-as sódert terveztem rendelni.

bastardo Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84730

Nem sietem el. Főleg, hogy a hőszigetelés/ablakcsere óta kevesebb, mint fele annyi terhelést kap, mint az elmúlt 25 évben. Ha szigorúan megtérülés oldalról nézném a cserét, az is jelentősen kitolódott a szigetelés miatt.

Ez valami Vezuv nevű dög, 32kW-os. De szerintem az elmúlt 10 évben senki nem nézett rá. Butaegyszerű jószág, a melegvizet nem ő csinálja, hanem bojlerek, így váltószelep sincs benne. Tavaly legalább 6 gázszerelőt felhívtam, de sosem hallottak még erről a kazánról, így az átnézését sem vállalták sajnos.

 

Előzmény: Törölt nick (84723)
Bdbutor Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84729

Le sarkitva , igen. Akik elveszik a munkat. Az egyszeru ember inkább fizet az olcsobbert ami rosszab minosegu mintsem hogy aldozzon kicsit többet jobbert. 

Előzmény: nixon70 (84727)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84728

A zuhanyzom miatt turtam sokat a neten, mit, hogy kellene. Egy helyen talältam leirva, hogy jarofelületen nem valo szigetelni sima vödrös folyekony foliaval, hanem kell a zsakos, cementkötesü...

Namost lehet, hogy kepzett szakiknal ez közismert, de a paraszttal nem közli valahogy senki, aztan ha kenytelen maganak csinalni, mint en, akkor kesöbb esetleg pislog, hogy mi a gond.

Előzmény: Törölt nick (84721)
nixon70 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84727

Sok a kókler az ő szakmájukban is.......

Előzmény: Taki29 (84726)
Taki29 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84726

Bocsi, ezt nem nagyon értem.

Előzmény: Bdbutor (84725)
Bdbutor Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84725

Az a legnagyobb baj hogy van sok asztalosnak nevezett ember ( én sem vagyok mester , nem roszbol irom. ) akik laminaltat leszabatjak és loturoert ossze allitjak. Pl van egy konyha megrendelonek leadod az arat és azt hiszi hogy 2 Ft bol meg lessz csinalva mert hogy a kispista fele ennyiert megcsinalja Csak epp nincs mogotte szakertelem. Senki ne vegye magara és nem is sertesnek szantam Am. 

Előzmény: sylvanus67 (84724)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 84724

Mi van itt? Nincs munka, hogy mindenki itt hirdet?

 

Na nem baj, "majd ha fel fut az építkezés, egy-két év múlva, akkor lesz dögivel", mondta nekem két hete egy kivitelező.

Előzmény: Bdbutor (84718)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84723

nekem a kazánom egy 15 éves Vaillant, inox kéménye van, nem turbós. Elvisz egy 3ooliteres vízmelegítőt is és nálunk 2.5 hónapig hideg van, 1 hónapig kemény. A nappaliba van egy  gigantikus csempekályha, az besegít. 

Minden évben kijön egy vérprofi karbantartó, elvesz vagy 12o euró értékű  pénzt, 2- 3 óra munkáért és talán egy apró alkatrészért, de az kazán soha nem romlott el. 

Mondtam neki párszór, hogy kéne már egy új (kondenzációs, miegymás), kazánokat is forgalmaz a szaki. 

Azt állítja, hogy ezek a régi kazánok jók, bennük van az anyag, úgyhogy ne siess nagyon azzal a régi kazánnal, inkább keress egy jó karbantartót, ha van benne háromutas szelep, azt ki kell cserélni 5 évenként.  

Előzmény: bastardo (84722)
bastardo Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84722

Köszi szépen. Igen, sajnos nem fért el. Amúgy nem fűtünk lent semmit, és így is kb 12-13 fok volt a terasz alatt levő -leginkább- műhelyben. A ház fűtött része alatt pedig 16 fok volt a helyiségekben. Ez nekünk így pont jó. 1500 m3 gáz ment el a mai napig ebben a fűtési szezonban a 280m2es házra, ebből 180m2 fűtött. Szerintem ez nem rossz érték egy nem új háznál, és a tetőszigetelés még nagyon rossz a 45 fokos részen, továbbá a kazán még egy 25 éves nyílt égésterű. Szóval még lehet ebből faragni talán további 10-20%-ot.

 

Amúgy a ház egyik oldalán nagy esők után a vízvető alatt (!) szokott kifolyni némi víz, le a ház falán. Ennek szerintem tudom az okát. A korláttartó 25x25ös beton bakok teteje még nincs lebádogozva, egyszerűen szabadon van egy csemperagasztóval lekent réteg. Ott szerintem simán befolyik a víz, majd a vízvető alatt ki. De hamarosan kész lesz a normális bádog rá.

Előzmény: Törölt nick (84721)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84721

A födémen keresztül átjutott kondenzből kicsapódótt só. Valamilyen ecetes szerrel lejön, a burkolatot nem fogja bántani. 

Mintha említettem volna, hogy le kell hőszigetelni is, ha fűtött alatta a tér ( jó hideg volt a télen) és a hőszigetelés alatt kivezetni a kondenzet a széleken. 

Tudom, hogy nem fért be...  de érdekes, hogy ez annak a bizonyítéka is, hogy kenhető vízszigetelés páraáteresztő valamilyen színten.

 

 

Előzmény: bastardo (84719)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84720

Ha az salétromos akkor esővíz van a lapok alatt

Előzmény: bastardo (84719)
bastardo Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84719

Sziasztok!

 

Tavaly júliusban újítottuk fel a házunkat, és ennek részeként a teljes teraszt is (ami alatt szuterén van).

A korábbi járólapokat felvésték, betonrétegig visszapucolták, majd egy kétrétegű kenhető vízszigetelés után jött az új járólap.

 

Pár hete vettem észre azt, hogy bizonyos helyeken az amúgy szürke fuga elfeketedett, pont úgy néz ki, mint ha összevizeztem volna. Nem igazán törődtem vele, mert sokszor esett, gondoltam csak vizes.

Tegnap délelőtt is felmostam az egész teraszt, de tegnap is és ma is egész nap tűzött a nap, így elég furcsán néztem ma is ezekre a foltokra.

 

Egy pár kép, hogy hogy is néz ki

 

 

közelebbről látszik, hogy néhol mintha valami sós kicsapódás is látszana:

 

a rétegrend amúgy a következő:

- béléstestes födém

- betonréteg

- 2 réteg bitumenes lemez

- lejtbeton

- önterülő réteg (mapei renovation)

- 2 réteg kenhető vízszigetelés (mapei aquadefense)

- ragasztó

- burkolat, cement fuga

 

a terasz-fal találkozásoknál hajlaterősítő szalag.

 

 

Ez valami rendellenesség volna, vagy normális?

Esetleg elképzelhető, hogy valahol a burkolat alá bejut az eső, ami a vízszigetelő réteg miatt csak a fugán át tud távozni, azaz valahol valami hézag van? Vagy simán a fugán keresztül is bejut a víz?

 

Köszi szépen!

 

Bdbutor Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84718

Üdvözlök mindenkit itt a fórumon. 

Esetleg ha valaki bútort szeretne csináltatni forduljon hozzam bizalommal. 2 személyes asztalos csapat vagyunk.  Bárminemű fával kapcsolatos munkát elválalunk , leginkább bútorokat. Kiszállási díj nincs se felmérési. Budapest , Komárom Esztergom megye vonzáskörzetében bárhol rendelkezésre állunk. Rövid határidő, méret pontos gyártás, magas színvonal . Minőség az első szamunkra! Köszönöm annak aki gondol ránk és bizalmat szavaz :) elérhetőséget nem szeretnék írni hisz nem tudom szabad e reklámozni , de itt érdeklődjetek bátran , vagy privatban. 

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84717

kösz Neked is, nem kívántam hálóval bonyolítani, de lehet hogy érdemes. még rágom kicsit!

Előzmény: halaloszto (84713)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84716

a betonkeverési tanácsokhoz, Janus53, Beer Monnster, nagy ivó és Srudolf. A 2/3 víz plusz cement, majd a gép szájába a sóder, a végén a maradék vízzel szépen beállítva a sűrűség, tökéletes megoldást hozott. Ezen kívül annyit tettem az ügyben, hogy teflon sprayvel  befújtam még napokkal előtte a dob belsejét. 10keverésig érezhetően kevésbé tapadt , addigra gondolom lekopott, de utána is könnyebb volt keverni mint korábban. Köszönöm urak.

Előzmény: Törölt nick (84559)
Adm Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84715

Köszönöm a válaszokat.

 

 

Előzmény: Töck Jenő (84702)
digium Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84714

Az általam hallott utolsó (és valószínűleg helyes) állásfoglalás alapján:

Minden az építményen belül található levegőt tartalmazó terek mindösszesen.

Magyarán a bruttóból csak az építőanyagok térfogatát vonhatod csak le, az általuk körülzárt teret e szerint nem.

 

Magastetőnél beleszámít a padlástér is, bármekkora...

Tehát hiába csökkented a födémed magasságát mondjuk 20cm-el lejjebb függesztett gipszkartonnal, amennyiben a gk felett levegő van, akkor az is beleszámít a nettó térfogatba.

 

Menj be az építési előadódhoz egy vázlatrajzzal, hogy mit szeretnél de pontos számításokkal. Amennyiben számodra kedvező a válasza, kérj írásos feljegyzést az általa gondolt definícióról, mert pontos definíció nincs se az otékban se az étvben. Nem mintha ez sokat érne egy építésfelügyeleti/bírósági eljárásnál, de egy bontási kötelezést valószínűleg megúszhatsz probléma esetén.

Előzmény: stevemegane (84708)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84713

csemperagasztó, dryvitháló, több rétegben kenni. 

Előzmény: Topacsenkó (84712)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84712

sziasztok. zsalukő lábazaton az illesztési hézagokat szeretném kifugázni, és vékony rétegben simára elhúzni. Ti mivel csinálnátok? Én fagyálló csemperagasztóra, vagy cementhabarcsra gondoltam, de utóbbi keverési arányait nem tudom. Ha van jelentősége, simítás után kapna lábazatfestéket.

Traco Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84711

Sziasztok!

 

Nemrég épült házam színezésére keresek szakembereket. Szigetelve,halozva van. Állványos munka lenne. Tud valaki jó szakit Dunaújváros környékén?

 

 

 

Üdv

T

sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84710

(vizes) talpszelemen alá kell kátránypapír?

 

Mert az ács szerint a (még) vizes talpszelemen befülled.

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84709

Majd megkérdezem egy építésztől, de attól tartok, hogy a külső méret számít.

Előzmény: stevemegane (84708)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.09 0 0 84708

Nem a beépítettségről beszélek.

 

Az építési szabályzat szerint  legfeljebb 100 légköbméter nagyságú épület építhető mindenféle engedély nélkül.

Az viszont nem derül ki számomra, hogy a 100 légköbmétert hogyan kell számolni.

 

Ezt az építész szakma, hogyan számolja?

Előzmény: memorix (84707)
memorix Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84707

nincs netto és nincs bruttó és nincs hasznos a beépítettség lehet 100 nm.

Előzmény: stevemegane (84706)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84706

A legutóbbi kérdésemre tus esetleg valaki választ adni?

 

 

Az építési szabályzat szerint (ha jól tudom) építhető 100 m3-t nem meghaladó garázs mindenféle papírozás (terv, engedély, stb...) nélkül. Természetesen az irányadó szabályokat (pl. beépítettség, építménymagasság) ekkor is be kell tartani, de elegendő utólag egy földmérővel elkészíttetni a változási vázrajzot és azt a földhivatalban bejegyeztetni.

 

Abban tudtok segíteni, hogy mit ért a jogaszabály a 100 m3-en?

A garázs hasznos légterét, vagy a teljes bruttó külső térfogatot tetővel falakkal?

 

 

Köszönöm.

Előzmény: stevemegane (84691)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84705

Így igaz.

Előzmény: Lacivill (84704)
Lacivill Creative Commons License 2018.04.08 0 1 84704

Ismerek én is pár profi megbízható épitőipari vállalkozót. Jellemzőjük: nem hirdetik magukat, 2-3 évre le vannak foglalva.

Előzmény: Építőipari vállalkozó (84703)
Építőipari vállalkozó Creative Commons License 2018.04.08 -2 0 84703

AJÁNLOM MINDENKINEK AKI ÉPÍTTETNE.

Popelka László építési vállalkozót, akár kulcsrakész új építésű házak ügyében. Budapesten és a Dunakanyarban tevékenykedik. 30 éve a szakmában van, az eddig eltelt idő alatt nem volt rá panasz. Referenciái között szerepel többek közt templom, társasházak, benzinkút és rengeteg családi ház. Ha korrekt házat szeretne mindenképpen keresse fel.  06/70 388 1043

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84702

Ennyiből nem lehet megmondani. Ha az alapozás és a falak bírják akkor lehet fölfelé is, de ehhez föl kell tárni néhány helyen az alapozást. Milyen mély és mennyit lóg ki a fal alól kívül-belül. Ha melléépítés lesz a döntés akkor alapozási és födémteherbírási probléma nem lesz, de lesz helyette toldási probléma ahol a régi és új találkozik. Ha az alapozás bírja szerencsésebb fölfelé építkezni.

Előzmény: Adm (84697)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84701

A két födém nem fog együtt dolgozni. Az új födémnek olyan erősnek kell lenni, hogy egyedül elbírja a terhelést. Még így is előfordulhat, hogy nagy terhelés esetén az új megnyomja a régit és a régi összerepedezik.

Előzmény: Zöldár (84698)
Csuklósbusz Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84700

Emlékeztek még a dőltfalú vályogházra?

 

A kihívott statikus azt mondta hogy ezt ilyenre építették. Hát most kapta meg a szemem a gázcsöveket... nem olyan biztos az.
http://img2.indafoto.hu/9/3/2603_98bd65207ee83bfd17ebb0db971eddf9/25766073_a445b217276fc91f1e65c18031ad680b_xl.jpg

 

http://img1.indafoto.hu/9/3/2603_98bd65207ee83bfd17ebb0db971eddf9/25766071_2523c27e3c1f812c713b4ac2381e5d88_l.jpg

 

http://img1.indafoto.hu/9/3/2603_98bd65207ee83bfd17ebb0db971eddf9/25766065_5dd96d9e690a4212c8ced3c2489afda1_xl.jpg

 

http://img1.indafoto.hu/9/3/2603_98bd65207ee83bfd17ebb0db971eddf9/25766067_20b47d0b7f4047de177326590a6de601_xl.jpg

 

2004-es a bekötés, tehát azt jelenti hogy 14 év alatt valamilyen úton-módon kijöttek a tiplik. Fent jók, lent is, alternatív magyarázat hogy óracserekor kirángatták.. legalábbis remélem. :-)
Mindenesetre belülről a fal szinte repedésmentes. 

 

Ez is áll a mai napig, akkor a fentivel sem lesz gond:

 

Zöldár Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84699

 Ha egészséges a tetőszerkezet, akkor felfelé a gazdaságosabb.

 És természetesen a szerkezeti kialakítása is megfelelő.

 Értem ez alatt az ács szerkezetet, tehát a fedélszék / gerendázat - oszlopok, szelemenek és  szarufák /. A héjalás -- cserépléc, bádogos szerkezetek ,  borítás --  az  másodlagos.

Előzmény: Adm (84697)
Zöldár Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84698

 Vagy horcsik  vagy betontárca betétes. Fel kell tárni !!

 De mint írták nem nagy teherbírású... eddig.

 

 Viszont  folytatható.  Elbontás nélkül.

 Részemről   némi feltöltés... mondjuk félig  majd az egészre egy vb. lemez és mehet rá akár  egy  hadsereg !!

 

 

 Még egy kérdés .  Korábban nem ilyen csupasz volt, ??     volt valamilyen feltöltés ?

Pl.salak  ?

 Mert így kifagytak volna belőle... mármint alul !!

Előzmény: Adm (84695)
Adm Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84697

Köszi.

 

Ha lemérem a gerendák méretét illetve térköztét, akkor az adhat még valamennyi plussz infót?

 

A nagy kérdés egyébként az, hogy bővítenénk a házat, és hogy felfelé vagy oldalra induljunk el.

Előzmény: Töck Jenő (84696)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84696

A fényképek alapján könnyű mellénézni. Azt hiszem, hogy előregyártott vb. gerendák alsú övére fektetett téglabetétes födém. Nem a nagy teherbírásáról híres. 

Előzmény: Adm (84695)
Adm Creative Commons License 2018.04.08 0 0 84695

1976-ban épült kockaházon gondolkozunk a tetőtér beépítésében. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy elviekben ez lehetséges e, illetve ránézésre ez milyen födém?

 

Köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.07 0 0 84694

a második palló oszlop és a sarok oszlop közé be kellett volna szerelni egy palló merevítőt lapjára, lentről a sarokoszloptól ferdén a második palló találkozásánál a szelemennel. Jó feszesen és biztosítani két-két combos facsavarral. 

Előzmény: Vakond85 (84685)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.07 0 0 84693

Azt, hogy a ferde léceket úgy kellett volna rakni, hogy a fölső úgy végződjön mint ahogy az alsó kezdődik. Ez tulajdonképpen rácsostartó akar lenni. A rácsostartó lényege, hogy 3 vagytöbb rúd tengelye egy pontban metszi egymást, akkor csak húzó vagy nyomóerő keletkezik a rudakban, mert a csatlakozó rudakban keletkező erők a csomópontokban egymást semlegesítik, a csomópont meg se rezzen. (elméletileg). Itt egy rúd a másik rúdnak nem a végébe köt be, tehát hajlítás keletkezik abban a rúdban amelyikbe beköt a másik. A forgácslap viszont ezt a mozgást megakadályozza AMÍG ott van, nem rohadt el és a csavarok nem lötyögnek.

Előzmény: Vakond85 (84690)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.07 0 0 84692

Hogy nem cikkcakkot csinal, hanem sorba a kozokbe rakja egyvonalba.

Előzmény: Vakond85 (84690)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.07 0 0 84691

Sziasztok!

 

Az építési szabályzat szerint (ha jól tudom) építhető 100 m3-t nem meghaladó garázs mindenféle papírozás (terv, engedély, stb...) nélkül. Természetesen az irányadó szabályokat (pl. beépítettség, építménymagasság) ekkor is be kell tartani, de elegendő utólag egy földmérővel elkészíttetni a változási vázrajzot és azt a földhivatalban bejegyeztetni.

 

Abban tudtok segíteni, hogy mit ért a jogaszabály a 100 m3-en?

A garázs hasznos légterét, vagy a teljes bruttó külső térfogatot tetővel falakkal?

 

 

Köszönöm.

Vakond85 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84690

Azt én sem értem miért nem vitte végig, mondjuk az még az pótolható!

 

 

halaloszto:

Azon mit értesz, hogy rendesen kiadja az átlót....elég lett volna mondjuk 5 deszka helyett 3-ból megcsinálni?

 

 

 

Előzmény: Töck Jenő (84687)
quckyy Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84689

Köszönöm a segítséget.

A szelement szerinted akkor érdemes lenne 10x10-es gerendából csinálni?

A leüthető oszloptartóról mi a véleményed?

Előzmény: Töck Jenő (84683)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84688

Ugyanazokat a leceket ugy is betehettek volna, hogy rendesen kiadjon egy atlot

Előzmény: Vakond85 (84685)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84687

Mondjuk az andrásolást illett volna végigvinni a mezőn.

Előzmény: Töck Jenő (84686)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84686

Igazából a forgácslap az andrásolás nélkül is megfelel ha rendesen rögzítik.

Előzmény: Vakond85 (84685)
Vakond85 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84685

Sziasztok!

 

Ez az ,,andrás" (amit a falba raktak, nem a 2 bramac léc... :D ) megfelelő?

 

JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84684

Zuhanyzóban alakítanám ki a lejtést, esztrichből.Mi a minimum rétegvastagság, amivel számoljak?2-3cm elég lehet?

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84683

Szélnyomás, szélszívás nincs beleszámolva, az előbbiek nélkül a szelemen szűken, a többi elfogadhatóan megfelel. 

Előzmény: quckyy (84682)
quckyy Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84682

Sziasztok,

 

előtető építésében kérnék egy kis segítséget.

A melléképületünkhöz kellene építenem egy 1,3 méter széles és 12 méter hosszú előtetőt. Nagyjából 210cm magasan indulna és 190cm-ig tervezem leengedni. 7db 7,5x7,5-es oszlopot terveztem, ezekre 7,5x7,5-es szelement és ugyan ilyen keresztmetszetű szarufa a terv. Minden oszlophoz kerülne szarufa, illetve a két oszlop közé középre. A fedés polikarbonát vagy hullámlemez lesz.  

Szerintetek ez jó lenne így?

Azért gondoltam ilyen keresztmetszetű oszlopokat, mert 7,1x7,1cm-es leüthető oszloptartóba tervezem belefogatni. Ez az oszloptartó elég stabil lenne hosszú távon vagy mindenképpen betonozni kellene? Ha betonozni kell, akkor mély és széles alapot kell készíteni?

 

Beer Monster Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84681

Csigavér. A kérdezőnek fontos. Senkit nem akart és nem is akar senki más meggyőzni semmiről. OK?

Előzmény: Törölt nick (84680)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84679

Így azonban az aljzatbeton lesz az úsztatott, és a jogosnak tűnő félelem itt is felmerül, hogy a mozgó betonra emelt válaszfal miként fog viselkedni a csomópontokban...

Előzmény: halaloszto (84676)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.06 0 0 84678

Ebben a topicban viszont egyedül a kérdező volt az, aki egyáltalán említett valamit is, ami passzív házhoz köthető. Nem is értem, miért, amikor a civilizált nyugati világban ezen a földrajzi szélességen ma már az a természetes.

Előzmény: Törölt nick (84677)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84676

azért, mert az alső betonra jön a vízszigetelés, és arra nem lehet burkolni. 

 

kb hagyományos  : kavics, szerelőbeton, vízszigetelés, hőszigetelés, aljzatbeton, burkolat.

amiről beszéltek: kavics, hőszigetelés, beton, vízszigetelés, beton, burkolat.

Előzmény: Beer Monster (84675)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84675

Kérdés, hogy akkor minek még úsztatottat is csinálni rá?

Előzmény: ÁsítóSárkány (84673)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84674

Nem kell? Ahhoz, hogy a passzív ház működjön, ahhoz kell. Ezt már kiszámolták, kipróbálták szakemberek.

 

Van aki pedig a hőszigetelésen megspórolt pénzt arra költi, hogy bevezesse a gázt, kéményt falazzon és béleljen és kazánt meg fűtésrendszert építsen.

Előzmény: Törölt nick (84667)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84673

Új építés esetén érdemben felmerül az aljzatbeton alá szigetelés lehetősége...

Előzmény: VaZoLa (84669)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84671

nem játszik...

megírtam már 5 okot, de kitöröltem, mert még lett volna...lényeg hogy sok oka van annak, hogy nem játszik....

Előzmény: Törölt nick (84670)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84669

Csak hogy kielégítsem a kíváncsiakat, tehát:

-a ház új építésű (lesz).

-a ház nem lesz passzív (se PHPP számítás, se tanúsítvány nem készül hozzá), viszont passzívház szinten szigetelt, hőhídminimalizált(mentes) lesz.

-külterületen, erősen korlátozott beépítési területen épül, de azt maximálisan kihasználva....azért mert erre telt is, és tökéletes választás számunkra.

-egy család (enyém) fog lakni/élni benne, a saját igényeinknek megfelelően lett kialakítva, és nem befektetésnek építem.

-megtérüés nekem az lesz, ha szépen működik a ház, minimális rezsivel szolgálja a család maximális kényelmét....(és nem a családnak kell állandó ráfordításokat eszközölnie a házra, és állandóan aggódnia valami miatt.)

 

Elég idős vagyok ahhoz is, hogy tudjam hogy ezeket az egyéni igényeket nem lehet egy fórumban megvitatni, mert ezek mindenkinél mások, és mindenki magából indul ki, a saját szempontjait próbálja igazolni, azokat preferálja.

De mások vagyunk, más élethelyzetek vannak, más értékrendek stb.

Az építészethez is más szinteken értünk.

Tehát felesleges győzködni egymást, hogy most akkor passzív, vagy nem passzív.

A passzív egy kiváló ötlet. Mára már rengeteg jól működő megvalósult házzal, sőt tovább gondolt ötletekkel.

De a mi családunknál valószínűleg nem működne....nekünk télen pl. a 20 fok kevés....nyáron a 25 fok sok....szeretjük a padlófűtést...de ezek csak példák a sok egyéni szempontunkból....

 

Itt is csak a válaszfal hőhídminimalizálásról vártam tapasztalatokat (és tessék mi kerekedett belőle, vita, meg elrugaszkodás.....) 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (84667)
csipsz7 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84668

Sziasztok!

 

Van egy vegyes építésű 65-ben épült házam , amelyet szigetelni szeretnék. 15-ös EPS, lábazaton 10-es XPS.

Lábazati szigetelőt mennyire kell a földbe leengedni ? egyáltalán érdemes ? 

Belül nincs  a lábazaton, alapon szigetelés, az én gondolatom szerint így felesleges mondjuk a fagyhatárig kívül leengedni.

 

ksanci Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84666

költségtöbblettel szinte nem járó

 

A normál tervezéshez és kivitelezéshez képest??

Akkor az nem passzív ház. De még passzív közeli sem :)

De lehet, hogy csak éhes és morcos vagyok :D

Előzmény: Beer Monster (84664)
ksanci Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84665

Azért, mert akkor is ezeket az értékeket zengik, amikor lehetetlen (illetve sehogyan nem éri meg) megcsinálni, pl. meglévő ház felújításakor.

Én is baromi szívesen raktam volna 15 cm szigetelést az aljzatba a felújításkor, de csak 7 cm fért be még úgy is, hogy a padlószint emelve lett. Bontáskor derült ki ugyanis, hogy anno az elb***tt építéskor ferdére (!!) sikerült a szerelőbeton, meg minden, ezért volt, ahol 0, azaz nulla cm volt az aljzatszigetelés, de a legvastagabb helyen sem volt 4 cm-nél több. Ezt tudtuk megoldani úgy, hogy mindenhova 7 cm került. Vagy fel kellett volna bontani a szerelőbetont is, meg az egész sz**t, de akkor már jobban jártunk volna, ha felrobbantjuk az egészet.

Előzmény: Beer Monster (84664)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84664

Miért kell fanatikusnak gondolni azokat, akik passzív házat építenek? Egy költségtöbblettel szinte nem járó, és hosszú távon megtérülő, bevált, reális műszaki megoldás. Nem inkább gondosnak vagy előrelátónak kéne őket nevezni?

Előzmény: Törölt nick (84661)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84663

Na, akkor még én is tetézem, jövök a zuhanyzómmal.

 A padlóburkolat alatti szigetelésről eddig azt hittem, hogy az az értelme, hogy az aljazat ne ázzon.Viszont nézegetem az ilyen-olyan padlószifonokat és nem látom, hogy bárhol is bele lenne vezetve a szivárgó víz a szifonba.

Na most ha jól gondolom, akkor ha ha nem szigetelek a padló alatt, ázik valamelyest a teljes aljzat, ha igen, akkor ugyanez a nedvesség összegyűlik a szifon körül és ott áztat.Hol tévedek?

Előzmény: Töck Jenő (84662)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84662

"Tehát az aljzatbeton alatt is kellene szigetelni? "

A saját házam alatt van. Kőműves hülyének nézett.

Előzmény: VaZoLa (84658)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.04.05 0 0 84660

Nekem első körben az nem tiszta, hogy új építésről van-e szó, vagy egy meglévő épületben statikai számítást igénylő átalakításról...

Az utóbbi esetében sok minden adottság, amin nagyon nehéz változtatni.

Előzmény: Törölt nick (84657)
ksanci Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84659

A szerelőbeton alatti szigetelést én sem értem.

Az a legalsó réteg, nem? Arra jönnek a csövek, miegyebek, majd valami szintezés, pl. homok aztán arra a hőszigetelés, majd a vasalt aljzatbeton. Ami általában úsztatott. Tehát az a legfelső betonréteg.

Szóval a szerelőbeton alá is tehetnek hőszigetelést?

Meg a lábazat BELSŐ felületére?

Előzmény: VaZoLa (84658)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84658

No ezt nem értem. Tehát az aljzatbeton alatt is kellene szigetelni? 

Biztos félre értem, mert kb. egy órája lettem lehurrogva az aljzatbeton alatti szigetelés ötletemmel.

Vagy szerelőbeton alatt az úsztatottat érted?

Előzmény: Törölt nick (84657)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84657

Ha értene hozzá, akkor a lábazaton belül is előírt volna hőszigetelést. 

Azt ha összeilleszted a szerelőbeton alatti hőszigeteléssel, akkor komplet szigetelőburkolatot kapott volna a lábazat. 

Előzmény: VaZoLa (84656)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84656

A lábazaton (kívül) 73cm-t megy a padlószint alá a szigetelés. Kérdeztem anno, hogy mehetne-e le egész az alaptest aljáig, azt mondta fölösleges, csak kinevetnének a szakik....

Előzmény: Törölt nick (84655)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84654

"U" acél.

Előzmény: Leoszabo (84647)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84653

ok ok, csak egy kérdést tettem fel.

értem a rétegrendet, és nálam tényleg az úsztatottra van téve a rajzon a válaszfal, nem az aljzatbetonra.(egyelőre, de módosítják...remélem...bár nem az a "klasszik" kiviteli terv, csak az az "occsó" féle...persze drágán, de ez az én bajom...) 

nem panaszkodom tovább, ok, értem jó lesz az úgy...

(ha jobb kell fizessek még...értem azt is....)

 

Előzmény: Törölt nick (84651)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84652

túl van spirolva a hőszigetés.

Nagyon kevesen tudják, hogy egy majdnem tökéletes hőszigetelés egy szerkezeti kérdés.

Olyan házat kell terveztetni, amibe kevés a hőhíd.

 

Előzmény: Törölt nick (84651)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84650

sajnos mások se.... 

Előzmény: Törölt nick (84648)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84649

nem érti a rétegrendet. 

Előzmény: Törölt nick (84646)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84648

2o éve az alapra falaztak, nem az úsztatott aljzatbetonra, olvass vissza.

Az úsztatott aljzatbetont a szobákba öntötték és rést hagytak a körbe a falaknál, úgy lett az úsztatott.  

Előzmény: Beer Monster (84643)
Leoszabo Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84647

Üdv!

 

Lenne egy kisebb könnyűszerkezetes melléképületünk, aminek a teteje 7,5 x 15 cm-es gerendákkal lett megoldva (80 cm-ként), amelyek 40 cm-re túlnyúlnak a faltól. Szeretnénk hozzátoldani, és ezekhez a 7,5 x 15 cm-es gerendához kellene rögzítenünk merőlegesen egy 10 x 10 cm-es gerendát (5 méter hosszú), viszont nem tudjuk közvetlenül hozzáfogatni a 7,5 x 15 cm-es gerendához. 

 

Milyen rögzítési megoldást ismernétek, ha egyfajta távtartó funkciót is el kellene lásson a rögzítő (a fa részek között 5 cm-es távolság kell, hogy legyen)? Egy erősített sarokvasra gondoltunk, amit a gerenda 15 cm-es oldalára csavaroznánk és ennek a sarokvasnak a merőleges oldalára mehetne a 10x10 gerenda. Létezik gyárilag ilyen jellegű, erősített sarokvas?

 

 

 

VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84645

Még egy olyan jutott eszembe, hogy esetleg az aljzatbeton alá, ott ahol a válaszfalak lesznek, egy 30-40cm széles, 5cm vastag "bennmaradó" EPS-t "beleásni" a zúzottkőbe (azzal egymagasan), és arra lehetne rábetonozni az aljzatbetont.

Ugye a nagyobb hőellenállás miatt a hőterjedés azt "meg kell kerülje" az aljzatbetonban. Hosszabb "hőút"=nagyobb hőellenállás=kisebb hővezetés=kevesebb hőveszteség.

VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84644

igen, ahogy mondod. (Nem akartam reklámot csinálni, mert nem érdemlik meg az áruk miatt...:).....)

Előzmény: Beer Monster (84642)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84643

Hogyhogy gipszkarton fal az ajánlatos? Hiszen egy teljesen általános érvényű kérdést tett a legegyszerűbb esetre vonatkozóan. Akkor ezer évig rosszul csináltuk, hogy falból építettünk falat? :o

Előzmény: Törölt nick (84641)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84642

Biztos, hogy jobb az itong. A szakszerű megoldás, ahogy mondod a foamglass vagy a purenit. De még ajtóknál is jajjveszékelés szokott menni, hogy 6000 forint darabonként. Inkább berakják a "hőhídmegszakításos küszöböt", ami nem is a küszöb alá való hőszigetelés, és egyébként a hőhídmegszakítás meg éppen annyit ér, hogy ne csurogjon rajta a pára, és ahogy a nevében is benne van, nem hőszigetelés.

Előzmény: VaZoLa (84640)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84641

Falat ne tedd az úsztatott padlóra, mert azt meg kell ékelni a mennyezetnél (pallóból vágott keményfa ékekkel két oldalról), másképp lóg.

Ékeléssel úgy megnyomod, hogy sokkal nagyobb a terhelése mind a fal súlya. 

Létezik egy 2.5mm vastag UW profil is, amit a padlóra és a mennyezetre is fel kell szerelni és onnan inditani a Ytong falazást, akkor nem kell ékelni, de elég bonyolúlt megoldás. 

Gipszkarton falazat az ajánlatos, két 5o-es CW profil, közte egy gipszkarton lap, két oldalról két-két réteg gipszkarton, a padlónál és mennyezetnél a UW profilra ragasztassz széles polifoam csíkot- nem fog elrepedni.  Szigetelést is kell bele szerelni. 

 

Előzmény: VaZoLa (84629)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84640

eddig azt hittem értem...:)

Összegezve tehát:

Ha a válaszfalat az úsztatott betonra teszem, akkor az oldalirányú "csúszás" (dilatáció) miatt megrepedhet, EPS "zömülése" miatt repedhet, de nincs hőhíd. 

Ha a válaszfalat az aljzatbetonra teszem, akkor várhatóan nem fog repedni, ellenben hőhidas lesz (vonalmenti) az aljzatbeton felé.

Ha a válaszfalat az EPS-re teszem, akkor azért oldalról az úsztatott beton(ok) -elvben- nem feszíti(k) annyira hogy repedhessen, de az EPS "zömülése" miatt repedhet, de nincs hőhíd.

Ha pedig valamilyen más "masszív", rossz hővezető képességű anyagra teszem, azt pedig az aljzatra, akkor se hőhíd, se repedés.

 

Ez utóbbi "masszív" anyag lehet ugye az üvegszálas hőszigetelés (sorindító). De mivel az nem olcsó, emiatt gondoltam Ytongra, bár nem feltétlenül jobb a lambdája, mint a pth10-nek, de sajnos a pth10-ről csak "egyenértékű" lambdát találok, ami a kész fal vízszintes irányú hővezetését jellemzi, nem pedig az anyagjellemző lambdát (mondjuk "légbuborékos égetett kerámiára")...Ha ez utóbbi meglenne, akkor már össze lehetne vetni az ytong, és a pth10 függőleges irányú hővezetését (a felületek ismeretében)....

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (84638)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84639

Ha az úsztatott betonra rákerül a válaszfal, akkor az át fogja nagyon vinni a hangot egyik szobából a másikba, nem?

VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84637

még annyit, hogy persze lenne rá (üvegszálas) megoldás is, dehát az meg "zsebbenyúlós"....

VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84636

az addig ok, de én azt nem tudom elképzelni, hogy az úsztatott betonnal hogyan nem úszik együtt az elméletileg a mennyezetnél fix belső válaszfalam....

merthogy ugye az úsztatottban megy majd a fűtéscső, és majd -ettől is- centiket dilatál...és hát lehet, hogy az úsztatottat is praktikusabb lenne helységenként megszakítva lehúzni....

de én nem értek hozzá....

Előzmény: Törölt nick (84633)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84635

Köszönöm.

Én nem aggódom, csak építész korábban említette, hogy lehet, hogy majd idővel megsüllyed..... most hogy közeleg az e-naplózás, eszembe ötlött ez a korábbi diskurzus, és kérdeztem tőle telefonon, meg mondtam neki az ytong sort alá...mondta, hogy úgy is jó....

Ide azért írtam, hogy megérdeklődjem esetleg valakinek van-e tapasztalata, esetleg járatos megoldás stb....

 

Előzmény: Töck Jenő (84634)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84634

Én is. Ha valaki aggódik, akkor az úsztatott betonba a fal alá tegyen 60-70 cm széles, hegesztett hálóból levágott csíkot.  Átm.6-os teljesen jó.

Előzmény: Törölt nick (84631)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84632

Az addig ok, de az úsztatott alatt is EPS(ek) van(nak). -jelenleg berajzolva

.

Előzmény: Törölt nick (84631)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.04 0 1 84630

csak érdekességképpen:

a lakás Újbudán, a XI. kerületben van, a MOL központ mellett, 100 méterre a 4-es villamos megállójától

annyira nem putri a környék, mint hiszed...szóval nem egy XII. kerületi hegyvidéki csoda, de nem is a Hős utca...

 

csak annyi kell, teljes funkciójában álljon rendelkezésre az ablak és a redőny...nem kell extra...

ha a generálkivitelező, aki amúgy jó szakember és emberileg is teljesen rendben van, és évtizedek óta ezt csinálja 0-24,

és ő rossz helyre rakatja gurtnit, azért nem a megrendelő a hibás...és nem is kell hozzá polgári törvénykönyvet olvasgatni....

 

 

 

Előzmény: BözsiBözsi (84625)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84629

Sziasztok,

belső 10-es pth válaszfalakat mire szokták felhúzni, hogy minimalizálják az aljzat felé a hőhidakat?

Ytongra gondoltam, de lehet fölösleges móka.

Van-e tapasztalat az EPS AT N100 terhelhető lemezeiről, illetve közvetlen erre építésről?

Elméletileg a 100kPa terhelhetőségű lemez simán megbírja a falat nyomásra (1m2 alapterületű vakolt PTH10N+F~200kg/m2, 11 sor magasan (lesz nálam) ez 2,2kPa), kérdés, hogy mekkora süllyedést produkál eközben, idővel....

(A fal oldalára -terhelés szempontból- gondolom nem gond az EPS, XPS hőhídmegszakítás)

A statikai terveken (merthogy kellett csináltatni) nincs semmi ezekről a falakról, az építészetin pedig simán az úsztatottról padlóról indulnak (gondolom csak a kapkodás miatt, építésszel egyelőre az Ytongban maradtunk, de kiváncsi vagyok)....:(

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84628

Ha elférne a gurtni nem keresné a motoros redőnyt.
Nyithatatlan az ablak ez nem elfogadható megoldás.
Főleg úgy nem, hogy ugyanaz az ember intézte az ablakot és a redőnyt, tehát tudta hogy el kell férjen.
Nálam amúgy a kilincs felől van a tokon, és nem a szárnyon, így nincs útban egyik a másiknak.
Utólagos, amikor ablakot cseréltem még nem is tudtam hogy lesz redőny, mégis jó lett.

Előzmény: BözsiBözsi (84627)
BözsiBözsi Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84627

Egyébként ez a szerelésfajta teljesen megszokott az utólag szerelt redőnyöknél.

Annyira megszokott, mint gyufával tüzet adni...

Előzmény: Törölt nick (84624)
epitkezes1 Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84626

ez nem biturbo, hanem az, hogy forditva van benne a motor. vagy csálé a kereke. elfogadhatatlan.

Előzmény: BözsiBözsi (84623)
BözsiBözsi Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84625

Én úgy láttam, hogy egy új lakást rendelt aminek a része az ablak.

(de ez másodlagos)

A képből kiindulva azt látom, hogy ez a lakás egy benzinkút közvetlen szomszédja, és mint ilyen nem nevezhető egy elit körnéknek, innen a dacia asszociáció.

A biturbó meg onnan, hogy miután kész lett és használná rájött hogy nem 100% os az ablak nyithatósága( kinyílik, de nem teljesen!).

És az után érdeklődik, hogy ugyan miért nem motoros lett ez a redőny... (biturbó-metálfény).

Előzmény: Törölt nick (84624)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84624

Rendelt egy ablakot redőnnyel, és az ő hibája hogy ezután az ablak már nem nyitható?

Ezt te sem gondolod komolyan.

Előzmény: BözsiBözsi (84623)
BözsiBözsi Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84623

Kb. ez olyan mint aki rendel egy teljesen közönséges új Daciat, és átvételkor reklamál, hogy ugyan hol van ebben a biturbo. Meg a metálfény.

Előzmény: BözsiBözsi (84622)
BözsiBözsi Creative Commons License 2018.04.04 -1 0 84622

"ez az egész annak a hibája, aki felmérte, igaz?"

 

 

Nem, ez annak a hibája aki nem határozta meg azt, hogy mit akar a végén látni, használni.

 

Vagyis te.

Előzmény: ppke.jak.bp (84621)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84621

ez az egész annak a hibája, aki felmérte, igaz?

nem a redőnyt aki felrakta...ez már kész helyzet volt számára

ki hinné, hanyag felmérés milyen károkat okoz - pedig a generálkivitelező főnök mérte le, aki amúgy rendes, gondos....

remélem, hogy ablak kivétel nélkül tudnak valamit kezdeni ezzel - - a fal vésése még belefér szerintem...

 

 

Előzmény: Törölt nick (84620)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84620

Jelentős rombolás nélkül szinte semmit.
Szélesebbre vésni az ablak mellett a falat, és odébbtenni a redőnyautomatát, feltéve hogy elég széles a tok.

Ha nem akkor toktoldót rátenni, ehhez lehet ki kell szedni az ablakot, de lehet hogy megoldható a helyén is.

Kicserélni a redőnyt motorosra, ehhez áramot odavinni.

Vagy a redőnyautomatát a falra szerelni, az ablak alá, de az úgy elég szarul néz ki.

Minden esetben ott maradnak a felesleges lyukak az ablak tokban.

A legkorrektebb, egyben leköltségesebb megoldás az ablakok cseréje vagy toktoldósra, vagy szélesebb tokkal szereltre, ekkor az üvegfelület csökken, de a falat így is kell vésni a bontáshoz.

Előzmény: ppke.jak.bp (84619)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84619

tudtuk, hogy lesz redőny

generálkivitelező lemért mindent

majd jött ablak

aztán rá másfél hónapra a redőny

és a sokk...

 

mit lehet tenni így utólag?

 

 

Előzmény: Vakond85 (84612)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84618

Aljazatbetonba szerelik  a padlószifonokat.

Csak a 11o-es csövek szúrják át a vízszigetelést. 

A rétegrend: töltés, 5cm beton a vízszigetelésnek, vízszigetelés, hőszigetelés, fólia és 1ocm gyengén vasalt beton. Ennek a szintje kb. 1o cm lejjebb kell legyen mind a végleges padlószint. 

Lehet másképp is, de mindenképpen 1ocm kell maradjon az aljzatbetonnak és az aljzatbeton alatti plusz hőszigetelésnek. 

Előzmény: JAMIE222 (84617)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84617

Igen, olvasgattam ezeket a leírásokat elég sokat.

Én ezt úgy értelmeztem, hogy a beton alatti szigetelés megy a rozsdamentes karika alá, a felső, műanyag karimára vezetem a csempe alatti szigetelést

Előzmény: Törölt nick (84599)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84616

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Töck Jenő (84615)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84615

Személyautónak elég a 15 cm, 12 t terhelésű teherautó az 20 t körül van összesen. Elég ha egyszer megy rá.Személyautónak elég a 6/150/150-es háló. Teherautónak inkább átm. 8-as. Vékonyabb acélból sűrűbb osztás előnyösebb mint a vastagabb ritkábban még ha a vasmennyiség ugyan az is. Átm. 6 mm alatt az már drót, nem betonvas, kivéve a feszítőhuzalt.

Előzmény: stevemegane (84611)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.04 0 0 84614

Ha ez generálkivitelezői munka, akkor így nem szabad semmiképp átvenni.

Előzmény: ppke.jak.bp (84607)
BözsiBözsi Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84613

nem csak árban..

Előkészítést igényel az építés során.

pl. áram kell neki stb...

 

De amióta bejöttek ezek az Euro falcos ablakok (akár fa, akár műanyag) azóta nem értem, hogy az eredeti elgondolás során hová is kéne szerelni a redőny gurtnizását, de magát a redőnyt is...

Kb olyan mostohagyerek ez mintha nem is vették volna számításban akik ezt a szabványt kitalálták...

 

Én 18 éve mikor ablakokat cseréltem a saját házamon akkor előre gondolkodva, az egyik oldalra egy plusz 6 cm-es szélesítést csináltam, a pántos oldalon, és oda került az automatika doboza, így nincs útban a nyitásnál.

Előzmény: Vakond85 (84612)
Vakond85 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84612

Ablakcserénél toktoldó kellett volna, nem tudom akkor tudtátok-e, hogy lesz redőny vagy sem...

A motoros verzió picit húzós lenne árban!

Előzmény: ppke.jak.bp (84607)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84611

Személyautó fog rajta járni.

 

Egyszer-egyszer előfordulhat rajta max. 12 tonna terhelésű teherautó.

Ez reményeim szerint sosem lesz, de az ördög nem alszik. :)

Előzmény: Töck Jenő (84610)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84610

Milyen terhelést kap?

Előzmény: stevemegane (84608)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84609
Előzmény: ppke.jak.bp (84607)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84608

Még egy dolog vetődött fel bennem.

A kapubejárót nyáron szeretném lebetonozni.

Ez gyakorlatilag egy 3*4 m-es placc lesz.

 

Ehhez a 6-os hegesztett betonháló elegendő vagy kell a 8-as?

Kb. 15-20 cm vastag betonozásra gondoltam.

ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84607

Sziasztok, ilyet látott már valaki?

 

Felrakták a redőnyt, de nem lehet teljesen kinyitni az ablakot, mivel a redőnyautomatának (amiben a gurtni van, a szobában, nncs elegendő hely).

Az ablakra, a tokra lett felfúrva.

 

https://drive.google.com/folderview?id=1nZlhUxj2zmHQr-7vbqvdKEx5Ypr62DK-

 

Vadonatúj redore.... generálkivitelező nyomán.

Nem voltunk jelen, mikor felrakták.

Ki lehet ezt valahogy javítani?

Tényleg nincs hely, de pl. motoros megoldás lehet?

Nagyon szomorúak vagyunk ezzel a ferde gurtnival.

 

Köszönöm.

stevemegane Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84606

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: nagy ivó (84604)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84605

ha ezt az oszlopot be kell önteni a betonba, akkor nagyon hamar elrohad.

Mozgatja a szél az oszlopot, megnyílik az oszlop és a beton között egy kis rés, befolyik a víz... 

Ha pipás vaslapokat szerelsz a betonba, akkor hegeszteni kell az oszlopot, de 1.5mm-rest nem nagyon lehet. 

Nemtom hogy képzelte el a gyártó ezt a kerítést. :)

Előzmény: Töck Jenő (84574)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84604

Faluhelyen a sódert murvának is nevezik az idősebbek, ez kevésbé van osztályozva és általában fehér, rozsdás színű.

A kavics, amiről beszélünk, ezt osztályozzák, van bányakavics és a folyami kavics. a bányakavics általában homokosabb, lehet benne szennyeződés, agyag, gyökér, ez a folyamiban ritkább, néha van szürke agyag csomó, kagyló

 

 

Előzmény: stevemegane (84603)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84603

Mit jelent pontosan a folyami?

 

Én sóderből csak egyfajtát ismerek, azt hittem mind folyami.

 

Homokból tudtam, hogy van folyami és sárga homok.

Előzmény: nagy ivó (84602)
nagy ivó Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84602

0-16-osat és ha lehet folyamit.

Előzmény: stevemegane (84601)
stevemegane Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84601

Sziasztok!

 

Barabás téglakőből építjük a kerítést.

Az oszlopok 37x37 cm keresztmetszetűek lesznek, melyeket betonnal kiöntünk (4 db átm. 12-es betonvas lesz mindegyik oszlopban. A betonmag keresztmetszete a pillérből adódóan ~13x13 cm lesz.

 

Az oszlopok kitöltése helyszínen kevert betonnal lesz megoldva.

Ehhez milyen sódert használjunk?

0-8 mm szemcseméretűt, vagy 0-16-osat?

 

 

Köszönöm a segítséget.

 

 

Toma24 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84600

Az a megoldás is megfelel ilyen esetben, ha körbe csinál egy 30cm széles, kb 20cm mély sávalapot és arra ülteti rá a 15 cm-es lemezalapot?

Előzmény: Töck Jenő (84592)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84599

 Muszály rávezetni a szigetelő (folyékony fóliát) a karimára, hogy a szifon alá ne tudjon beszivárogni a víz, mert a fugán átszivárog előbb vagy utóbb (valamint a kiszilikonozott sarkokon is). 

De annak amelyiknek van a rozsadamentes gallérja, szerintem az alá kell betenni a textil szigettelőt, ráhúzni a fóliát, majd csavarokkal rögzteni a gallért.

Az a felső négyzet alakú lap, az a csempe alá jön, teszel alá ragasztót is, majd felé is. 

Itt olvasd el a jellemzőit: itt

 

 

 

Előzmény: JAMIE222 (84598)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84598

Van ezekhez egy szigetelő gallér, az kevés?

Előzmény: Törölt nick (84597)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84597

Ha ennek a szifonnak lenne egy szövet kasírozású karimája is, amire rá lehetne húzni a padlószigetelést, akkor megfelelne.

Előzmény: JAMIE222 (84596)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84596

Zuhanylefolyó-ügyben én is kérnék tanácsot.

A lefolyó  a konyhából jövő 50-es cső,, átmegy a zuhanyzó alatt, ebben van sorba kötve sima kétágú 5 ft-os barna szuez-szifon.Hajlamos dugulni, bűzölögni.

Ötletem szerint kibányásznám a szifont és egy egyágú valamit kötnék be egy ipszilonnal.Mondjuk Alcaplast 1321,1324 lenne a jelölt.

Jó lehet ez így?

sanse79 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84595

en probalom ravenni a burkolot, hogy az epitett zuhanynal kerapoxy fugat hasznaljon de nagyon nem akarja bevallalni! :(  szigetelessel szeirntem nem erdemes sporolni.

meg olyan kerdesem lenne, hogy valaki tud jo zuhany folyokat? ar ertek aranyban mi  lenne a legjobb valasztas?

Előzmény: JAMIE222 (84583)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84594

Elnézve az árakat, csak a zuhanyzóm vízszigetelése lesz vagy 30 eft...

Előzmény: zöldeskékek (84586)
sanse79 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84593

sziasztok!

varioglass zuhanyajokkal van itt valakinek tapasztalata?

udv

b.

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84592

Az átm. 6-nál fölösleges nagyobb átmérőjű vasat tenni. Ha az ajtónál megszakítod az nagy probléma, mert onnantól azon az oldalon olyan mintha nem is lenne. Vagy mélyebbre kell tenni a lemezt, vagy alulra kell a borda. Mindenhol, mert nagyon nehéz statikailag megoldani az alsó és a rá merőleges fölső borda csatlakozását erőtanilag.

Előzmény: PSVT (84591)
PSVT Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84591

Köszönöm!

Az 5mm nem anyagi megfontolás, hanem a tudatlanságom eredménye volt. Árban az összköltséghez elhanyagolható tényező, hogy 5,6,8 mm-es a vas.

Akkor rakok bele két tábla 6*6*100*100*2150*5000 -es sikhálót egymástól kb 8 cm távolságba a beton közepére. Ez igy jó vagy legyen akkor már 8-as? 

Nem értek hozzá, de érzésre az alap a legfontosabb, hiba esetén azt lehet a legnehezebben javitani.

 

A lemezalapra rakott egy sor zsalukövet az ajtónál megszakitanám, a küszöböt közvetlenül a lemezalapra raknám ha nem nagy baj.

Előzmény: Töck Jenő (84590)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84590

Az 5mm kevés. Végül is némi szerencsével és a sóder gondos tömörítésével elég lehet egy sor háló is, de egy sor háló esetén a vas kb. 1/4-t tudja a két sornak. De mint előbb írtam még elég is lehet egy sor. Viszont átm. 5-t nem használnék még ide sem. Átm. hatos mindkét irányban 15cm-ként az már elég jó, de a szabvány által vasbetonra előírt minimumot nem éri el.

Előzmény: PSVT (84589)
PSVT Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84589

Köszönöm szépen a segitséget!

 

A 15 cm beton vagy az 5 mm-es háló átmérője vagy darabszáma a kevés? Mi lenne akkor a jó alap?

 

Köszönöm!

Előzmény: Töck Jenő (84588)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84588

5 mm vas az drót. 1 réteg 15 cm-be kevés. 15 cm sóder alája elég, csak jól kell tömöríteni. Úgynevezett fagygerenda vagy koszórú nem árt, mert a lemez szabad szélein - pláne ha terhelt - sokkal nagyobbak az igénybevételek mint a többi részén. Ha a lemez szélén körbe megy megszakítás nélkül egy sor zsalukő ami függ.  U vasakkal be van kötve az alapba és a tetejére kap két sor min. átm. 8-as vasat, akkor megvan a fagygerenda is. A zsalukő lehet a lemez alatt és lehet fölötte az első sor.

Előzmény: PSVT (84582)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84587

Kösz:((

Előzmény: halaloszto (84584)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84586

Nem költség. Persze ha elmarad nem lesz semmi, csak a túloldalt mindig nedves a fal.

Előzmény: JAMIE222 (84583)
ezerkéccá Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84585

Az a baj, hogy az út szélére sem lehet lerakni semmit, annyira keskeny, max. ha át lehetne emelni a raklapokat az árok felett, és sorbarakni a telek szélén.

Előzmény: Törölt nick (84561)
halaloszto Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84584

nincs

Előzmény: JAMIE222 (84583)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84583

Épített zuhanyzó: kenhető vízszigetelésnél mennyire létszükséglet a hajlaterősítő-szalag?Van élet nélküle?

PSVT Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84582

Sziasztok!

 

Ha tudna segiteni valaki...

 

Szeretnék épiteni egy kerti házikót szerszámosnak 20 cm-es Ytongból, cseréptetővel. Az alapterülete 2,5x3 m lenne. A terep vizszintes, Duna melletti homokos talaj.

 

Amiben -többek között- bizonytalan vagyok:

Elég-e egy 15 cm kavicsra rakott 15 cm-es lemezalap egy darab 5mm gyári hálóval vasalva?  Ez az alap kb 5 cm-re emelkedne ki a talajszintből. Mehet-e erre bitumenlap szigetelés után közvetlenül az első sor Ytong kicsit lelógatva az alapról vagy kell pl. egy sor zsalukő és erre a szigetelés majd úgy az Ytong.

És az utolsó, hogy kell-e hozzá betonkoszorú , ha igen mekkora vagy a tetőt ráültethetem közvetlenül az Ytongra.

 

Köszönöm szépen!

sylvanus67 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84581

(12 éve ennél jóval kevesebb és vékonyabb vasmennyiséggel építettünk kerítést: még mindig áll.

ezzel a kijelentéssel a szaktudásodat nem vonom kétségbe)

Előzmény: Töck Jenő (84578)
sucireme Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84580

Akkor választom inkább az általad javasolt, erősebb oszlopokat.

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Töck Jenő (84579)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84579

Wy a 60x40x1,6-nál 5,07 cm3

Előzmény: Töck Jenő (84578)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84578

A 40x40x3-as az gyengébb mint a 60x40x1,6-os.  (hosszú irányba, amerre a szél fúj) A számítás szerint a Wy-nak 17 cm3 körül kéne lennie. Ez teljesen tömör falra vonatkozik, azért a borostyán kevésbé légzáró. Bevallom borostyánnal befutatott kerítést még nem számoltam, csak érzésből tudok szelvényt mondani. Úgy gondolom, hogy ha a Wy 10 cm3 fölött van az már nagyon rossz nem lehet. A 60x40x4-nél Wy=10,3 cm3. Összehasonlítás képpen a 40x40x3,2-nél Wy=4,86 cm3.

A 19 szál átmérő 10mm-es vas abból jött ki, hogy az alaptest szélességének és hosszának valamint a minimális vashányad szorzatának az eredménye. A kapott eredménynél megnéztem hány szál 10-es vassal lehet biztosítani a szükséges vasmennyiséget. Ugyan akkor írtam, hogy 10-es betonacélból elegendő annyit alkalmazni minden oldalon, hogy a vasak ne legyenek távolabb 20 cm-nél. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy kell a 4 sarkába egy-egy vas és minden oldal közepére is egy. Ez összesen nyolc szál. A szabvány által megkövetelt minimumot nem éri el, de összedőlni nem fog.

Előzmény: sucireme (84577)
sucireme Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84577

Köszönöm a tanácsokat. Azért gondoltam a középső oszlopoknál a 60*40*1,6 mm-es méretre, mert a táblás kerítésnek ez a gyári oszlopa. Persze egy hegesztett köracél háló szélterhelése jóval kisebb a ráfuttatott borostyán nélkül. Talán ezért is adják hozzá ezt az oszlopot tartozékként. Viszont ez horganyzott, ami tartósabb egy sima festett felületűnél. Akkor csináljam inkább 40*40*3-as zártszelvényből?

A szélső zsalukő oszlopba végül is tehetek 4 szál 12-es betonacélt is, 20 cm kengyeltávolsággal. Sima 30-as zsalukő, viszonylag kicsi a belső kibetonozandó keresztmetszete.

Ezt a 19 szál vasat nem nagyon értem. Egy zsaluzott 50*50-es oszlopra érted?

Valami hasonló táblás kerítésre gondoltam, esetleg csak horganyzott kivitelben, szinterezés nélkül:

Előzmény: Töck Jenő (84576)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84576

"Az alaptestbe ne legyenek távolabb a függ. vasak egymástól 20 cm-nél."

 

Úgy értendő, hogy a külső felületen. Belülre nem kell vas. Azonban a szabvány által megkívánt minimális vasmennyiség 19 db átm. 10-es 50x50cm-es oszlopnál. Az alaptest ilyen szempontból oszlop.

Előzmény: Töck Jenő (84575)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84575

boruljon   boruljanak

Előzmény: Töck Jenő (84574)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84574

Ha min 1,0m mély akkor megtartja. Ha biztos akarsz lenni csináld 1,2m mélyre. DE, az alapot rendesen meg kell vasalni mint egy oszlopot. Négy db. átm. 10-es vas erre nem igazán vasalás. Az alaptestbe ne legyenek távolabb a függ. vasak egymástól 20 cm-nél. Kengyeltáv se legyen ennél nagyobb.

Egy gyors, hozzávetőleges számítás szerint a 60x40x1,6-os (1,5-est nem találtam) nagyon kevés szélre. Emellett az 1,6mm-es vasat a rozsda jóétvággyal meg fogja enni. Elég hamar. Kibetonozni nem rossz rozsda ellen, de ekkorát nehéz. Ha nincs befuttatva sűrűn növénnyel akkor a 60x40x1,6-os szelvény elég, de korrozió miatt nem javaslom. A köztes oszlopoknak is kell a méterhez közeli alapozási mélység, hogy ki ne boruljon.

Előzmény: sucireme (84573)
sucireme Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84573

A tábláskerítés szélessége 2,5 méter, ami egyben az oszloptávolság is. A zártszelvények 40*60 mm keresztmetszetűek, ha jól emlékszem 1,5-ös falvastagsággal.

Lábazat legfeljebb egy zsalukő méretű lehetne, vagy esetleg szegélykő, hogy a borostyán alatti fenyőmúlcs, ami a táblás kerítés alatt lesz, rendezettebb legyen. Viszont csak emiatt készíteni egy mély sávalapot, nem tartom jó ötletnek.

Leginkább az egymagában álló vastag zsalukő oszlop stabilitása aggaszt. Megtartja-e a pontalap?

Valami ilyet képzeltem el a táblás kerítéselemre futtatva:

Előzmény: Töck Jenő (84572)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84572

Milyen messze lesznek egymástól az oszlopok? Mekkora zártszelvényből lesznek? Ha a növény befutja az elképzelésnek megfelelően akkor a kerítés szélnyomás szempontjából tömör falnak számítanak. Lábazatot csinálni sok értelme nincs (a kerítés elem súlya ilyen szempontból nem nagy és ha alul nincs rögzítve a mező akkor nem is dolgozik.),  ha nem zavar, hogy a kutyák be fognak járni a kerítés alatt. Lábazatnak akkor van értelme ha a mező rögzítése olyan, hogy a lábazatot is terheli. Ilyenkor szélnyomás viselésébe besegít.

Előzmény: sucireme (84571)
sucireme Creative Commons License 2018.04.01 0 0 84571

A kapuoszlopok az alapban négy szál 10-es betonacéllal, kengyelekkel szerelve lennének összekötve, plusz felengedve egészen az oszlop tetejéig, gyakorlatilag egy U-alakban.

Lábazat nem lesz. A táblás kerítés zártszelvény oszlopait 30 cm átmérővel és 90 cm mélységben betonoznám. A vasbeton kerítésoszlopoknál pedig az ide megfelelő rögzítőelemmel, dűbelezve rögzíteném a táblás kerítéselemet. A nem kapuoszlopoknál szintén így oldanám meg a rögzítést.

Ezzel kapcsolatban vannak kétségeim. Hogy így, egyszál magában elég stabil lesz-e a zsalukő oszlop? A előregyártott betonelem kerítéseknél is csak pontalap van, igaz ott nem ilyen nagy méretű zsalukőből van az oszlop. Vagy mégis inkább szükség lenne egy 80 cm mélységű sávalapra a kerítés teljes hosszában, hogy az oszlopok is stabilabbak legyenek?

Előzmény: Töck Jenő (84570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!