Keresés

Részletes keresés

xabrix Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18710
Hát igen azt hiszem,hogy már csak nagyon kevesen vagyunk akiket tényleg a Hardcore érdekel és nem a világmegváltás!
Előzmény: .fogtündér. (18708)
xabrix Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18709
És ismét az arcotokba ti lelkiérettségeteket kereső világmegváltók!!!Retisonic a legnagyobb,én kimehetek veled Bécsbe van dezodorom nem is egy, és Tommy Hilfiger gatyám is,söt van pár Nikem is, igy jó leszek? 
Előzmény: retisonic (18706)
.fogtündér. Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18708
Lehet lassan már csak mi foglalkozunk itt ilyesmivel ? :-(
Előzmény: xabrix (18707)
xabrix Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18707
Tim McMahon az isten!!!Ő maga a Hardcore!;)És a Triple Threat is nagyon király!!!
Előzmény: .fogtündér. (18705)
retisonic Creative Commons License 2005.03.11 0 1 18706

Sziasztok, szeretnék én is hozzászólni a foglalt ház kérdéshez. Kedves, Toxik, Lajosbácsi, xVee-Gunx (csendben jegyzem meg, hogy ez az egyik legszánalmasabb nikk, amivel valaha is találkoztam, na mindegy, nem a tárgyhoz tartozik), én megmondom őszintén, nem hiszem, hogy ez működni fog, egyszerűen egy bazi nagy képtelenségnek tartom. Meg is mondom, miért. Hogy megértsétek, egy normális, józan ember agyával kell gondolkoznotok, és én tudom, hogy ez nektek nagy kihívás, de talán most kivételesen sikerül. Na szóval, nagyon egyszerű a válasz arra a kérdésre, hogy miért nem fog működni a foglaltházatok. IGÉNYES, MENŐ ÖLTÖZKÖDÉS. Igen, igen, ebben rejlik a titok nyitja. Egy percig se gondoljátok, hogy egyetlen normális ember be fog térni a kis klubotokba, amíg ennyire igénytelenül és hülyén öltözködtök, míg ennyire hülye a frizurátok. Egy példával élnék. Valamikor a '80-as évek második felében a lakótelepünkön, az egyik pincében volt egy klub, amit pár hippi csinált, az volt a neve, hogy Yoko Ono klub. Nekem már az is elég volt, hogy így hívták, de ennek tetejében a működtetők hiperápolatlanok voltak, és a lehető leggázabb ruhákat hordták, akár csak ti. Namármost, ebbe a klubba egyetlen egy alkalommal sem tettük be a lábunkat mi, menő arcok. Mondanom sem kell a klub pár hónap elteltével megszűnt, mert egy klub sem működhet hosszútávon, ha az atom arcok kerülik, ez egy alaptörvény. Ha rám hallgattok, akkor gyökeresen megváltoztatjátok az imágótokat. Először is alaposan megmosakodtok, különösen tekintettel a testhajlatokra és a hajatokra. Ha ez megvan, akkor elégetitek a szánalmas, gagyi ruháitokat, majd azt a pénzt, amit Food Not Bombs-ra kértek a szüleitektől, most kivételesen ruhákra költitek, MENŐ ruhákra. Ha gondoljátok, jövő hét végén megyek Bécsbe, eljöhettek velem shoppingolni, tudok pár jó helyet, ahol jó áron tudtok márkás cuccokat venni. De! Csak akkor jöhettek velem egy kocsiban, ha már beszereztétek végre életetek első dezodorját, és ha előtte anyukátokkal átnézetitek alaposan, hogy nem vagytok-e tetvesek, mert szerintem azok vagytok. A tetveknek ideális táptalaj az ilyen mocskos hippikommuna, mint a tietek. Na szóval, ha ez mind megvan, akkor már csak az van hátra, hogy kitakarítsátok a foglalt helységeteket, menő posztereket tegyetek ki a falra, sok tükröt, ahol lehet mindig ellenőrizni, hogy rendben vagy-e kinézetileg, na és persze egy szagelszívót, hogyha páratok nem bírja megszokni a tisztálkdoást, mint újdonságot, akkor azt ne lehessen érezni nagyon. Ha megfogadjátok a tanácsaimat, akkor hipp-hopp megugrik a foglalt házatok látogatottsága, de ha nem, akkor marad egy belterjes butaság, ami most is, aminek az lesz a vége, hogy az emberek mindent el fognak követni, hogy megszűnjön a hely. Mert gondoljatok csak bele, az emberfia sokkal szívesebben megy be egy olyan helyre, ahol a házigazda Ralph Lauren pulcsiban, Hilfiger gatyában, és egy menő Nike-ban fogadja, mint egy olyan büdös tetűfészekbe, ahol csak kínai piacon és turkálóban törzsvásárló, szénaboglya hajú emberek próbálják vele elhitetni, hogy a foglalt ház úgy amúgy egy őrült jó mulatság. Remélem egy kicsit tudtam segíteni. Ha akartok jönni Bécsbe, akkor az email  címemen elértek.

.fogtündér. Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18705
Szerintem sem rossz.Tim munkássága alap :)
Előzmény: xxxböbexxx (18704)
xxxböbexxx Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18704
triple threat-hez mit szóltok? nekem sajnos még csak 2 hete volt módomban meghallgatni, áttanulmányozni a szöveget, megnézni, h énekeli tim  a számokat:) szerintem jó zene. amin matt warnke is megjelenik az miért ne lenne jó?:) nemigaz? de.
xxxböbexxx Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18703
ez nagyon tetszik:)
Előzmény: xabrix (18702)
xabrix Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18702
Letter Bomb Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18701
"azt tudom hogy igen én köcsög kis bölcsész vagyok és van is hol laknom. de akkor miért kapjuk az arcunkba ezt ha ti nemhogy ugyanilyen cipőben jártok, hanem jobb cipőben, esetleg több cipőben"

Reszemrol semmit nem kaptatok, csak annyit, hogy teljesen masok a motivacioitok mint a "klasszikus" hazfoglaloknak, ezen kivul nehez jovot josolok, de sok sikert kivanok.
Gepard reszerol meg csak azert kapjatok azt amit, mert bar hasonlo cipoben jartok mint mi, ugy tesztek, mintha nem igy lenne, kitaszitott hontalanok lennetek. Aki nem megy veletetek hazat foglalni az mind a burzsoazia sarja, jobb esetben "polgari hatteru"....:-D

Toxikbandi, te meg legfeljebb akkor hablatyolj itt munkasosztalyrol es osztalyharcrol, majd ha dolgoztal egy tisztessegeset eletedben.

"ti csináljátok továbbra is a diy-t, a közösségi házat ugyanúgy ahogy eddig, mert ez egy nagyon jó kezdeményezés és ne törődjetek azzal hogy pár betokosodott agyú paraszt mit ugat a neten"

Helyes, legyen igy! En is ezt szeretnem, mar nagyon unom a veletek valo tarsalgast. Nektek minden kibaszott fekete-feher.
Előzmény: xVeeGunx (18693)
A kis táncos Neumann Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18700
én egyszerre egy pár cipőben járok. se többen se kevesebben.
Előzmény: xVeeGunx (18693)
.fogtündér. Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18699

és amit te irsz vagy gondolsz annak szerinted van valami jelentösége?
Előzmény: xVeeGunx (18696)
gepárd úr Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18698

"én, mint a munkásosztály tagja, ugyan meg kell vívnom a harcot a polgári hátterűek látókör-tágításáért" - remélem ezt csak viccből írtad

zombiexcrew Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18697
Youth of Today reunions

OK i have tried to not chime in up until this point. i have talked to friends on a personal level regarding the "YOT" reunion part 7. and i have tried to keep my opinions off of the internet because some of the people involved are genuine stand up dudes like rich (promoter) and porcell. but i need to lay some shit down.

in 1998? when i put together the YOT reunion shows i did it for the sake of HC and for the sake of giving kids a show situation how i remember it growing up going to shows at , middlesex, city gardens & unisound. things were VERY different back then. people liked bands for liking them. for the most part everyone was friends and people only beat up nazis. and shows were HUGE like 800-1000 people per show (not unisound) and everyone went nuts, danced , sang along, stage dove and more importantly respected EVERYONE in that room based on being a part of a huge family. including the bands on stage playing for the sake of playing and an important message, not the big check at the end.

when i started the show my .1 goal was to assemble the perfect HC show. and see a band i never saw. so i got on it and made it happen. things started off awesome and the show was what was important. once we got to the point of asking walter, he was very straight forward. he didn't have any want to do it. not interested at all, but he might do it for $2000. and i kinda respect that. at least he didn't say it was for anything else other then the cash. and i think he finally just said fuck it i dont want to do it. but that set a standard of what each person wanted to get paid. that started kicking up the dust of what it ended up being about. around the same time i was getting all of this together was when it came out that ray drank in europe on a BT1K tour. that created much anti YOT reunion talk. rays focus went more towards what people were gonna say about him. and he was constantly concerned with that. porcell from the start was in it for the same reasons i was. he was very specific in making it the best show ever. and that everyone was safe and had fun. he wanted to make sure all the bands were hard working great current bands. he was genuinely "stoked" on doing it for the fun factor. he actually sounded like a happy little kid when we would talk about details.

many people dont know but the show was almost cancelled 3 days before it happened. it was 1 step away from it. the venue that it had gotten booked at was complete shit. it was on the 6th floor of a broken down skatepark in the summer with like 1 window. and there was a room in front of the small corner of the room stage. so the crowd would be split onto 2 sides of the show..and the people in the back could’nt see at all. i decided to put it on the table to either cancel the show or move it to a good venue. so with some amazing help from jay reason he found a perfect spot last min and we redid it all and moved it 2 days before the show. this was all to make sure the show was what i dreamed it would be from the start. all though this i was blinded by the glory of putting together such a project and the meaning behind it that i let the money facts not tarnish it. and what the true reason most fo the band was in it for. and i regret it.

at the end of the night. after a very stressful 4 days of my life. it was finally over. and after all the smiles, the true beast came out. it came down to money. it got a little ugly. and it hit me like a brick. after all the work i put into it, it meant nothing. it ruined my outlook on my "HC heros" forever. growing up i looked up to these people. and followed every word as scripture. they truly meant what they were saying. and at the end of the game it doesn't mean a thing. i looked back at that show and wished i never took part. friends like pete IME were right i was wrong. it should have never happened. and each "reunion" that happens with this band take it down and down a notch.

they took all the hardwork and sweat that was put into that band, and degraded it to the level of 80's cockrock metal dudes. HC has meaning they were prophets "making a change", now they are a cover band trying to pay rent. if you take those people from 1988 and have them talk to the 2004 versions they would probably slap the shit out of them. i fully understand that people grow up and change. but selling your self out is not growing up.

regarding these shows happening. i can understand you want to see any possible version of this band you can. thats cool. but make sure when you do go and have fun that you realize what it all means. and why its happening. dont go there looking for your idols youth of today, all you will find is the youth of yesterday. take it for what its worth. and check out all the other bands playing because they actually practice what they preach. respect is due for those kids.

Personally, im not going. been there, done that and i left feeling cheapened. HC is much more that words to recite & motions to go through for a paycheck & glory to relive. I am curious to see how many kids make a statement and leave after the opening bands play.

r.

xVeeGunx Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18696
na jó. mielőtt elkezdem, be is fejezem és lajos nektek is ugyanezt javaslom. nincs kedvem mégegyszer ugyanazt a kört lefutni amit már párszor lefutottunk együtt és szerintem nektek sincs. gepárd atika meg a többiek azt mondanak, amit akarnak, nincs jelentősége. még inkább annak nincs mit gondolnak. ti csináljátok továbbra is a diy-t, a közösségi házat ugyanúgy ahogy eddig, mert ez egy nagyon jó kezdeményezés és ne törődjetek azzal hogy pár betokosodott agyú paraszt mit ugat a neten, ők meg csinálják továbbra amit eddig, nyalják egymás seggét itt a fórumon vagy ahol akarják.le van szarva.
Előzmény: zombiexcrew (18695)
zombiexcrew Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18695
ne hazakat foglaljatok nyuszikaim, csinaljatok forradalmat! bombazzatok le a kibaszott parlamentet, annak talan lesz valami haszna! szerintem par polgari kor meg naci veletek is tartana, de gyorsan csinaljatok mielott meg a fidesz (vagy akarminek hivjak eppen) visszater a hatalomba! amig valami romos haz melyen drogoztok semmi az egvilagon nem fog valtozni!
toxik 666 Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18694

kedves gepárd!

nem gondolod, hogy elég nagy baklövés látatlanban véleményt, méghozzá ilyen sarkos véleményt nyilvánítani? nem gondolod, hogy amíg nincs róla fogalmad, mi volt a centrum, hogy mik a mögötte állók törekvései, hogy hogyan is működik egy ilyen ügy (pláne hogy nem csináltál ilyet), addig inkább be kéne fognod az arcodat?

ha valakinek rendelkezésére állnak az (anyagi) erőforrások, akkor annál jobb, ha ezeket bedobja a közösbe. márpedig egy ilyen csoportban ez az etikum egyik alapköve. és én, mint a munkásosztály tagja, ugyan meg kell vívnom a harcot a polgári hátterűek látókör-tágításáért, de pont egy ilyen közösségben érzem, hogy sikeres, hogy van értelme. persze ha te be akarsz zárkózni társadalmi celládba, ami neked jutott, ám tegyed. csak ne terjessz hülyeségeket, szépen kérlek.

 

kedves lb!

egy lakóház pincéjében sajnos tényleg nem lehet foglaltháznak hívni a klubhelyiségünket, hiszen közel sem vagyunk olyan szabadok, mint pl. a centrumban voltunk. diy klubnak mindenesetre megteszi, és azt hiszem, a mai ínséges időkben ez is nagy előrelépés.

amúgy meg ahány ember, annyiféle a motiváció, az anarchia művészete éppen az, hogy ezeket közös nevezőre hozzuk, mégpedig úgy, hogy az egyéni célok se sérüljenek. erre egy közös albérlet, egy közösségi klub vagy egy foglaltház is alkalmas, csak a méretei különböznek.

a foglaltházban számomra az a legszebb, hogy egyszerre szolgálhat kulturális tér és lakhely gyanánt, ami sokkal nagyobb lehetőséget ad a közösségi létforma gyakorlati megélésére, a ránk erőltetett elkülönülés, elidegenedés leküzdésére. szó volt róla, hogy hajléktalan embereknek is biztosítunk szállást (azaz inkább lehetőséget és segítséget, hogy kialakítsák maguknak), erre a korai kilakoltatás miatt nem volt lehetőség. a klubban is megfordultak már csövik, ám úgy tűnik, a szociális távolság túl nagy, nem merték bevállalni az ottlakást. ez csak azt jelenti, hogy van még mit tanulnunk.

 

ja és tanulás. nem szeretnék általánosítani, viszont fölkérném a tisztelt vitapartnereket, hogy néha nézzenek magukba. úgy érzem, részünkre az ilyen vitáknak megvolt az a haszna, hogy önkritikusabbak lettünk. remélem, ez nemcsak ránk fog korlátozódni.

 

 

 

Előzmény: Letter Bomb (18690)
xVeeGunx Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18693
AKTÍVAN nem. nekem van közöm hozzá, neked nincs. nagy különbség. és a foglaltházat szerintem nem azért kívánták/kívántuk létrehozni, hogy ott lakjunk, bár ezt se kiabáld el, mert ez sem fedi teljesen a valóságot. azt tudom hogy igen én köcsög kis bölcsész vagyok és van is hol laknom. de akkor miért kapjuk az arcunkba ezt ha ti nemhogy ugyanilyen cipőben jártok, hanem jobb cipőben, esetleg több cipőben. ilyen szempontból viszont baromira mindegy melyikőtök mondta. ha ezt a szemünkre hányjátok, akkor igenis szembeköpitek magatokat. mellesleg ha jól emlékszem egy szóval sem mondtam hogy jakab egy aljas geci, de nézz utána nyugodtan. kávézgatnak és meg akarják váltani a világot. folyton ugyanabba a hibába esnek. azért mert nem plakátolják körbe a várost mit csinálnak, csinálnak dolgokat. lehet hogy a dolgok végeredménye a ti szemetekben egy kalap szart sem ér, csak a különbség az hogy ők akarnak is valamit csinálni.
Előzmény: Letter Bomb (18691)
xxzoleexx Creative Commons License 2005.03.11 0 0 18692

NEWZ

 

  • After commencing negotiations many months ago, Swarm Of The Lotus have officially signed with Abacus Recordings. The Baltimore band has previously released material with At A Loss Recordings and Reptilian Records. Their new record, "The Sirens Of Silence," was recorded with Kurt Ballou at Godcity studios and should hit stores this summer. Extensive touring is being planned to support the release.
  • Tim Lambesis of As I Lay Dying and Pluto Records have founded a new record label, Clockwork Recordings. The label will be a subsidiary of Pluto and their debut release will be a full-length by Arizona's Life In Pictures, which will hit stores on April 19th.
  • Pelican have finished recording and mixing their new full-length. The album will feature seven songs and was tracked at Electrical Audio in Chicago. Titled "The Fire In Our Throats Beckons The Thaw," the effort is tentatively slated for a late-June release through Hydra Head Records (both CD and vinyl format).
  • The new Norma Jean album debuted at #62 on the Billboard Top 200, selling nearly 20,000 units.
  • Helmet are pondering putting together a live DVD.
Letter Bomb Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18691
"hogy én nem vettem részt aktívan a centrumos akcióban"

Ja, hogy most egy olyan dologrol vitazunk, amihoz egyikonknek sincs semmi koze? Hehhehehe.
Előzmény: xVeeGunx (18689)
Letter Bomb Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18690
Nos kedves veganharcos.
Kezdjuk ott, hogy igen, en is elveztem a felsooktatas haladatos vendegszeretetet, sot, meg a Gepard is, ezen kivul hitvany ostoba birka modjara meg zalogba is adjuk az idonket azert hogy javakat szerezzunk magunknak, mit pl. teto a fejunk fole, ill. etel a tanyerunkra. Igy igazabol nincs szuksegunk arra, hogy hazat foglaljunk magunknak, tehat nem tesszuk. Gondolom ti is hasonlo cipoben jartok, szoval nem hiszem, hogy mi kopjuk magunkat szemen. Eddig vilagos?
Ami Gepard es en kozottem huzodo velemenykulonbseg, az annyi, hogy ettol fuggetlenul szorgalmazom a foglalthazak letrehozasara valo torekvest, mert kultoralis esemenyek szinterekent latok benne fantaziat (mert valljuk be, lakni nektek is van hol). Gepard csak a kis unatkozo gittegylet-hozzaallast latja az egeszben, es valljuk be, nem is teljesen alaptalanul, mert amig most OK hogy bevagtatok ezt a pince-kavehazat (ami ki tudja meddig lesz eletkepes) de eddig csak azt tudtatok felmutatni, hogy a Jakab - szerintetek - mekkora egy alantas geci.
En tovabbra is azt latom amugy, hogy a hazfoglaloknak nagyon nehez dolga lesz Mo.-on (bar igazad van Lajoska, valoban nem jartam melysegesen utana a dolgoknak), es nem hiszem, hogy a hatosagok megkerulesevel barmire is jutnatok, bar ne legyen igazam. Ami miatt meg talan santa nekem ez a foglalthaz-dolog, az az, hogy itt mar teljesen mas a motivacio az egesz mogott, gyakorlatilag nem foglalthazat csinaltok, hanem kis klubhelyseget ahol egy sor mellett kedvetekre valthatjatok meg a vilagot. Ez szep es jo, de ez vegul is a bemegyek-a-boltba-veszek-egy-sort-es-kiulok-a-terre-a-haverokkal egy szofisztikaltabb verzioja. En ezt meg nem hivnam anarchianak, de mindegy, ettol fuggetlenul ti azt csinaltok amit akartok, nekem meg az a velemenyem rola, ami.
Az persze teny, hogy a legtobb dologban egyetertek a Geparddal, de azert meg annyit hagy kerjek mar, hogy az o mondatait ne interpretaljatok mar ugy, mintha en mondtam volna, es forditva se. Koszonom.
Előzmény: xVeeGunx (18686)
xVeeGunx Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18689
ha nem érzed a csattanót, az a te bajod.nem szükséges őt fényezni, fényezi ő magát folyamatosan elég masszívan, de én azt is leszarom ha épp a nóbel-díjat veszi át idén... ja és hogy ne a "bujdosót" lássátok bennem, csak annyit, hogy én nem vettem részt aktívan a centrumos akcióban, de nagyon sok barátom igen. amúgy a bűnös kollektíva oszlopos tagja vagyok.pussz.
Előzmény: gepárd úr (18688)
gepárd úr Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18688

Érdekes én valahogy nem érzem a dolog csattanóját. Attilám meg már vagy négy éve magáénak tudhatja a diplomáját ( talán kettőt is ), decemberben a doktoriját kapja meg, csak hogy futassam a kis drágát.

Előzmény: xVeeGunx (18686)
Kajbászzabálóparaszt Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18687
Aha, de azt nem mondták hogy közben meg hippiskednek, úgyhogy nem igazán értem miről beszélsz nagyokos...
Előzmény: xVeeGunx (18686)
xVeeGunx Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18686
nos. a következő a sztori csattanója: a házfoglalók köcsög kis bölcsészek, meg anyuci csinál nekik kakaót, stb. két sorral följebb meg épp azt magyarázzátok, hogy atika drága decemberre már magáénak tudhatja a diplomáját, amit amerikában szerez meg, természetesen hol itt van hol ott, mert próbál is közben az ő zenekarával. gratulálok srácok, abszolúte pofánköptétek magatokat.
Előzmény: gepárd úr (18683)
gepárd úr Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18685
gepárd úr Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18684
a nőjét leszúrnám
Előzmény: zombiexcrew (18682)
gepárd úr Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18683
pannonhalma te inkább csak lapítsá!
Előzmény: xlajosbácsix (18680)
zombiexcrew Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18682
Shock! Creative Commons License 2005.03.10 0 0 18681
www.shockmagazin.hu új tzikkek:
interjú: PRIMORDIAL (írség)
albumkritika: BLACK LABEL SOCIETY (tukkómetal), ISIS (különös világ), LIFE WITHOUT BUILDINGS (80-as évek), THE MARS VOLTA (emo alapvetés. vagymi), MASTERPLAN (pro és kontra újra), NEVEA TEARS (pély barna frizurás metal), NOTRE DAME (oly szép a zene, mint quasimodo), RAINER MARIA (csajos zene), SIX FEET UNDER (papucsmetal), SOILWORK (ugyanúgymetal), SOUL SIRKUS (stadionmetal), SUBSCRIBE (fura metal), THRICE (poszt-hc)
demo: OPUS ALTERA (magyar progosság)
dvd: STUCK MOJO
koncert: BLEEDING THROUGH, CULT OF LUNA // KATATONIA, GIRE // RAMMSTEIN, APOCALYPTICA // “R.I.P. DIME” EMLÉKEST // STUCK MOJO, THE MORE I SEE
fotó: DARK TRANQUILLITY, EKTOMORF, HAELO, HATESPHERE, KREATOR
letöltés:
AFTER ALL: SOMETHING TO SHOW... (maxi, 2003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!