Keresés

Részletes keresés

_c_ Creative Commons License 2018.10.15 0 0 253

Szia!

Lenne még egy kérdésem.

A konnektornak hol kell lennie a vízmelegítőhöz képest? Alul/oldalt/felül? Milyen hosszú vezetéket adnak a vízmelegítőhöz?

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (251)
_c_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 252

Köszi az infót!

Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.08 0 0 251

Két 100-as Ariston Vellis-t raktam fel. magam otthonra. Jól szerelhető, nagyon esztétikus és keskeny.

Azért ennyit, mert inkább több, de kevésbé meleg vizet tárolok benne a két fördőben. Két-két embernek zuhanyzásra elég a 44 fokos víz. Időprogrammal csak napi kétszer fűt fel (6:00, 17:30), de közte sem megy 40 fok alá.

 

Első pár hét után valamivel hangosabb lett, gondolom a vízkő kezdett lerakódni a szálakra. 500ppm feletti (nagyon kemény) a viz itt. Most tettem be eléjük egy vízlágyítót, hogy ezek és más vizes berendezések is hosszabb életőek legyenek.

 

Hosszí távról még nem tudok nyilatkozni (3 hónapja szereltem), de mindig jó ránézni a fürdőben és teszi a dolgát. Programozhatósága jó, és ténylegesen többlet értéket komfortban, ad esetleges spórolás mellett.

Előzmény: _c_ (250)
_c_ Creative Commons License 2018.10.08 0 0 250

Mivel a közös gyűjtőkéményes társasházi lakásokban már a gázmelegítő cseréjekor is falakba ütközik az ember, elektromos vízmelegítőt kell a gázos helyére vásárolnom.

A fürdőszoba viszonylag keskeny, ezért valamilyen karcsú falra szerelhető készülék jöhet csak szóba.

Idáig 3db-ot találtam, ami jó lehet:

 

1,

Ariston Velis Evo 100 Plus: legdrágább, legkeskenyebb (mélysége csak 270mm), legpuccosabb. Idáig ez tűnt a legjobb választásnak, de fórumokat olvasgatva problémás lehet.

 

2,

Hajdu AQ Flat 120l: Picit nagyobb a mélysége (325mm)

 

3,

Bosch T1000T SB 80 Slim: Mélysége 350mm, és csak 80 literes. Egy 3-4 fős család szükségleteihez talán túl pici.

 

Valakinek tapasztalata a felsorolt készülékekkel kapcsolatban?

 

Köszi!

nixon70 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 249

Jó választás.

Előzmény: zsloti (247)
Palási Creative Commons License 2018.04.25 0 0 248

Akkor legyen a 80 literes... habár azért a hálózatot is illik ehhez igazítani.

  Viszont lenne egy kérdésem. Ez pedig az, hogy mi az az  ár érték arány ??

 tehát egy  viszonyszám.

 Az árat nálunk forintban adják meg. na de az értéket miben ?

 sok műszaki berendezésre használják ezt a fogalmat. Szerintem ez csak egy közhely.

Előzmény: zsloti (247)
zsloti Creative Commons License 2018.04.24 0 0 247

Nincs vezérelt áramom.

Az asszony szeret a kádban lubickolni,ezert  gondoltam a 80 literes.

Zs

Előzmény: Palási (246)
Palási Creative Commons License 2018.04.24 0 1 246

Két embernek elvileg elég az 50 literes is. Könnyebb felszerelni.

 Ha van vezérelt áramod, akkor viszont tényleg a  80 literest válasszad !

 

 A hajdú  egy kiforrott konstrukció és van hozzá alkarész. Szerencsével  jóval 20 év felett van az élettartam.

Előzmény: zsloti (245)
zsloti Creative Commons License 2018.04.24 0 0 245

Sziasztok 80 literes bojler keresek. Ár érték aranyban melyiket ajánlanátok? 2 ember használná napi egyszeri furdesre-zuhanyozasra

Köszönöm.

Zs

rezso54 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 244

Sziasztok,

 

 

Korábban volt tapasztalatunk egy (1970?80?) régi Hajdú 120-assal és bár működött, viszonylag sokat fogyasztott és zajos is volt, sokszor kellett cserélni takarítani...

A külső részen is lehetett érezni, hogy kifelé fűt, kevés vagy gyenge a szigetelés és veszti a hőmérsékletet is emiatt, és hát fűtés se volt éppen csöndes...
Lakás felújítás után egy ISEA 150 Literes 1500W-os került be
Ez szép modern formájú, vékony testű!!!, ezért nem lóg be annyira a térbe, hőmérséklet mérővel.

Nagyon szép.

 

Van most egy másik lakás, ahol a gáz bojlert cserélni kell villanyra...éjszakai áramos kapcsolt, ezért is kell a 150liter.
Gondoltuk ide is ISEA kerülne

De sajnos nincs, nem kapható, sehol nem látom a neten...

 

Mi lett vele? hol kapható?

 

 

Felmerült a Ferroli Calipso, ez még hasonló méretű és modern és van hőmérője is, de pl csak D osztályú az energia megtakarítás

 

http://www.ferroli.com/int/products/water-heaters/calipso

 

 

 

Szóval hiába jó látszólag, meg ismert a Hajdú... elég régies a megjelenése és túl széles is még a Cube széria is túl tömzsi
Amit még néztem: Bosch Tronic 8000 de ez se egy nagy eresztés, ahhoz képest hogy Bosch
Ariston  150Literes...
Neten még csak csak van meg ár stb  ...de a saját honlapján sincs se találom a típust.. méretet stb..



májk76 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 243

a tömeg az tömeg és nixon 70 köszi a véleményeteket! A bővítést az arra értettem,mivel az ingatlan csak az alap 16A rendelkezik meg régi vezetékeléssel,ez mindenképp cserés. Megyőztetek és a tárolósnál maradok. Az minden téren költséghatékonyabb lesz számomra,és azt a kis maceraságot pedig kibírom! 

nixon70 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 242

Nézted a doksiját????

Előzmény: Korundos (238)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.02.19 0 0 241

köszi

 

a kérdés azért ilyen, amilyen mert még SOHA nem éltem villanybojleres melegvizes lakásban

(eddig kényelmes panelben, korlátlan melegvízzel)

 

nem lesz vezérelt éjszakai áram bekötve

 

és egymás után két ember akar kb. egy-egy kád vízben fürödni

 

KÖSZI :)

Előzmény: Korundos (239)
Laca. 1 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 240

Olyan 5letem tamadt hogy a gázkazán hmv. kimenetet rákötom a bojlerem hideg bemenetere,a meleg  kimenet nyilván a halózaton,igy mindig egye egyenletes meleg víz jon a csapon . Tokeletes 5let vagy nem?Egy nap sokszor megnyitódik a melegviz csap,így mindig kap utanpótlást a bojler.Ha meg nem nyitjuk meg sokszor akkor sincs baj mert hát bojlerról beszelünk ami arra hivatott hogy tarolja a meleget.egyik csap nyitástól a másikig bisztos tárolja a meleget,raadasul csőkigyós ,így télen az is fűti.szerintem hibatlan otlet. így is csak akkor van fogyasztás ha nyitom a csapot semmi plusz.viszont mindig egyenletes a melegviz ellatas,télen,nyáron.Szerintem ezzel az 5lettel sokan stabilizálhatnák az átfolyós vízmelegitők miadti melegvíz ingadozást.nekem jo a turbos kazanom de még is így fogom megoldani,oriasi jo lesz.azzal sem lesz gond ha egyszerre több helyre kell a melegvíz mert sosem hül le benne a viz.

Korundos Creative Commons License 2018.02.19 0 0 239

  "folyamatosan újrafűti a vizet, miközben használja az ember?" 

 

 

Az attól függ , hogy vezérelt áram vagy   24 órás van. Ha a 24 órás, akkor  folyamatosan fűti.

 Viszont ha   állandóan kádas fürdőt vesz az ember,  akkor túl drága lesz a sok sok fürdés.

Előzmény: ppke.jak.bp (236)
Korundos Creative Commons License 2018.02.19 0 0 238

  Vagy  2 ó 18 perc vagy     1ó  20 perc. Maga a kérdés naiv !

Előzmény: nixon70 (237)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 237

2ó 15p delta t 45°-ra.

Előzmény: ppke.jak.bp (236)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.02.19 0 0 236

sziasztok

 

Ariston Velis Evo 100-at szerettünk volna venni,

de sajnos kiderült, az is túl nagy (magassága),

ezért csak 80-as fér el

(kád elé/fölé, függőlegesen - zuhany helyett)

 

kb. mennyi idő alatt lesz tele újra a bojler meleg vízzel?

folyamatosan újrafűti a vizet, miközben használja az ember?

kádban való fürdésnél a 80 liter el is fogyhat hamar......

 

köszönöm

zenyka Creative Commons License 2018.02.19 0 0 235

Üdv!

 

Segítséget szeretnék kérni.Párom fodrász üzletébe szeretnénk egy elektromos átfolyós vízmelegítőt.Tudnátok ajánlani egy megbízhatót ami bírja az egész napos használatot.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.02.14 0 0 234

  Nos a bővítésről, mert írtam,  hogy többféle van.

 Igen.

Van egyszer alapesetben a csatlakozási bővítés.

 Egy háztartásban lehet  16 Amperes biztosíték, 25  Amperes és 32  Amperes vagy annál több.  

 Minden Amp tartozik egy teljesítmény  mondjuk durván a 3,5  kW és a 7,5 kW között. Aztán  minden  háztartás  több áramkört használhat ezekhez a csatlakozási teljesítményekhez.

 nálam pl.  a 25  Amp-hez van  4 áramkör a megfelelő biztosítékkal.

 Ha egy  nagy teljesítményű fogyasztót szeretnénk üzemeltetni, akkor először megnézzük a csatlakozási  biztosítékot , hogy az megfele e. Legtöbbször igen, ha 25 vagy 32 Amp van. DE magához a fogyasztóhoz menő vezetéket is meg kell vizsgálni és ha kevés bővíteni kell. Így a mosógép, mosogató, szárító, hősug. , tárolós bojlerek és egyéb 1 kW -nál nagyobb teljesítményű készülékeknél ez biztos hogy felmerül, tehát az odamenő vezetéket kell nagyobb terhelhetőségűvé tenni... bővíteni.

 

 

 

 Csakhogy az átfolyósak  és a fűtések nem nagy teljesítményűek, hanem nagyon nagyok, legalább is a normál háztartások  igényeihez képest, pl az átfolyósok  7 -8 kW nál kezdődnek és   10 kW körül is lehetnek, tehát legtöbbször a csatlakozási teljesítményt is bővíteni kell.

 Az meg költséges, sőt vannak társasházak ahol nem megy..., nem engedik, mert már így is túlterhelt a társasház... másnak is kell az energia.

 na itt csalódnak azok akik átfolyóssal kacérkodnak, vagy azok aki a meglévő létező gázfűtésüket akarják lecserélni jólhangzó norvég meg egyéb csodákra.

 Van nekik a gázóránál vagy  40 kW-nyi  teljesítmény a villanyon meg talán 5 kW, mégis a villany fűtéssel vagy az átfolyóssal kacérkodnak.

 

 

 De hát a szerelem ilyen. Vak !

Előzmény: a tömeg az tömeg (232)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 233

Ha sokáig áll benne a víz, az nem egészséges (baktériumok elszaporodnak)

Ha bevállalható, hogy leereszted amikor nem kell és feltöltöd, amikor kell ( kb 3 óra a felfűtési idő) akkor komfortban a tárolós a jobb.

Előzmény: májk76 (231)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.02.14 0 0 232

Többféle bővítés van !!

 Legyen a tárolós.

Ott a bővítés minimális   !

májk76 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 231

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Kis lakásba mit javasoltok,bojlert vagy komolyabb átfolyós melegítőt? Ahol 1 max 2 ember szükségletét kellene ellátni de aktívan havi szinten 4-6napon. Gáz az kilőve,mert szerintem annak teljes bekerülési költsége húzós. Amúgy gáz bent van. Hagyományos hajúnál nem gond e ha 3-4hétig áll benne a víz? Mert az áramról lekapcsolom arra az időre. Vagy játszhatom e vele,hogy kiengedem a vizet 3-4hetente?  Egy ariston készülék amit nézegettem,ami ellát fürdésre,mosogatásra eélegendő vízzel az 80-100körűl van. A hajdú majdnem fele ennyi. Villamos bővítés mindkettőnek kell. 

Téli nap Creative Commons License 2018.02.10 0 0 230

Sajnos nem tudom. Így , ezzel a  víz melegítővel vettem a lakást  7 éve.

Előzmény: gyulahorvath (229)
gyulahorvath Creative Commons License 2018.02.10 0 0 229

Kedves "Téli nap", milyen márkájút használsz? Ugyanis hallottam én ezekről rosszat is, és az érdekelne, hogy melyik az ami ennyire bevált.

nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 228

Megkérdezed a szomszédokat, vagy a vízműveket.

Előzmény: ppke.jak.bp (226)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.01.13 0 0 227

 A magyar háztartások 95 % -ba nem való !

Előzmény: kovimre (222)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.13 0 0 226

fogalmam sincs sajnos

mindent kicseréltek fürdőben

honnan lehet ezt megtudni

Előzmény: nixon70 (225)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 225

Hálózati nyomás mekkora?

Előzmény: ppke.jak.bp (224)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.12 0 0 224

sziasztok

 

Ariston Velis Evo 100-at fogunk venni

Bojlernyomáscsökkentő 1/2" ITAP nevezetű terméket vegyünk hozzá?

 

ezt kinéztem már hozzá:

Fischer WDS 12 X derékszög akasztó (Ariston Velis tartó)

 

kell vajon még valami hozzá?

 

KÖSZÖNÖM

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!