Keresés

Részletes keresés

Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 90

Na ezt mindjárt megnézem a mienkben is.

 

betettem a http://www.gportal.hu/portal/rakocziliget/ linkjeibe ezt a fórumot, mert ez áttekinthetőbb kicsit.

Előzmény: pkeroka (89)
pkeroka Creative Commons License 2007.01.05 0 0 89
Igen, itt jön a képbe az, amit már korábban is említettem. Az első pár, talán 50 szerződésben (komfort lakások esetében) még egyértelműen és csakis szalagparketta szerepel, míg később már beletették azt az opciót, hogy "szalagparketta vagy magasabb igényszintű laminált padló". Csakhogy ez nálunk még nem így van, így erre a kitételre hiába hivatkoznak...
Előzmény: Biku és Boci (85)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.05 0 0 88
:)  a műszaki leírásban én sem láttam sok különbséget a két típusú lakás között
Előzmény: Varba (87)


Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 87

egyszerű, ha befelé néz a lakásotok a belső kertre akkor komfort, ha kifelé akkor standard. Nincs nagy különbség.

Szerintem ami fontos az egyiknél minden szoibában van tv csatlakozó a másikban csak a nappaliban.

Előzmény: Biku és Boci (85)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 86

Nem hiszem, hogy utálnak, ez a dolgunk, hogy reklamáljunk a pénzünkért és ök ezt nagyon jól  tudják. Szerintem felállithatnának egy panaszirodát, ez nem jelenti azt, hogy ez rosszabb épitkezés mint máshol, ez természetes.

 

Egyébként  szokott ide írni a másik oldalról is valaki, majd talán visszajön és segít nekünk.. :)

Előzmény: pkeroka (81)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.05 0 0 85

a mi szerződésünkben laminált parketta szerepel....

szerintem komfort lakást vettünk :-) (48,6+erkély) de mindjárt megnézem, hogy mi a különbség..

Előzmény: pkeroka (81)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 84
Előzmény: Biku és Boci (82)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.05 0 0 83

:-) köszi :-)

Gondoltam megtöröm a csendet ;-)

A parkolót persze nem láttuk, csak gondolom, hogy szép...a rajzon nagyon klassz, sok hely van és még volt bőven szabad, úgyhogy tudtunk válogatni :-)

Előzmény: Varba (80)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.05 0 0 82
bocsi, hülye kérdés: mi a különbség a standard és a komfort lakások között?
Előzmény: Varba (78)
pkeroka Creative Commons License 2007.01.05 0 0 81
Mi ragaszkodunk a szalagparkettához. Az szerepel a szerződésben, akkor az jár! Sajnálom, hogy nem reklamáltatok.... Bár szerintem minket már utálnak rendesen....:o)))
Előzmény: Varba (78)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 80

Gratula aZ ELSŐ hozzászóláshoz.

Tietek az ARANYÉREM! :)

 

fedett parkolót vetettek? honnan tudjátok, hogy szép?

Előzmény: Biku és Boci (77)
pkeroka Creative Commons License 2007.01.05 0 0 79

Hát igen. Csak ugye nem mindegy, hogy vakolt vagy vakolatlan területet mérünk...

Mi ezért azt szeretnénk, hogy még a vakolás előtt mérjék le és mi is jelen szeretnénk lenni... Mert persze a vakolás után lehet azt mondani, hogy ja, azért kisebb, mert vastag a vakolat!!!

 

Előzmény: Biku és Boci (77)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 78
Amikor mi voltunk választani ( ugyanakkor néztük meg a lakást is) volt 3-4 parketta amit a standardhoz lehet és 3-4 amit a komforthoz lehetett választani. Sajnos mindegyik laminált volt! volt világos és sötétebb is.
Előzmény: Biku és Boci (75)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.05 0 0 77
Szerintem is fontos a lakás lemérése és nem csak a bútorok miatt, nem mindegy, hogy egyezik-e a szerződésben lévő alapterülettel....
Előzmény: pkeroka (72)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 76

Na az oldallal kapcsolatban.

  • KATTINTS A FÓRUMRA
  • KATTINTS A TÉMÁRA
  • KATTINTS AZ UJ HOZZÁSZÓLÁSRA ( EZ CSAK AKKOR LÁTOD, HA REGISZTRÁLTÁL ÉS BE VAGY LÉPVE).

 

REG.NÉLKÜL CSAK A VENDÉGKÖNYVBE ÉS A CHATRE LEHET íRNI.

 

Említettetek valami képeket,. ha elkülditek akkor felteszem a galériába.

 

Előzmény: Biku és Boci (70)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.05 0 0 75

köszi :-) most sikerült

jövőhéten megyünk burkolókat választani, akkor biztos utána küldik a levelet, amikor már "lesz mit" nézni.

Ti voltatok már? Milyen a választék? Kicsit aggaszt a parketta kérdés...a szerződésben 4 félét emlegetnek, de az nagyon kevés.... nem?

Előzmény: Varba (71)
pkeroka Creative Commons License 2007.01.05 0 0 74

Igen, ilyet mi is kaptunk, sőt, van építész ismerősünk, úgyhogy Arhicadben már próbálkoztunk  is a berendezéssel. :o) De azért előbb szeretnénk megvárni, amíg lemérhetjük a tényleges méreteket - már csak az esetleges elszámolás miatt is - másrészt addig nem veszünk semmit, amíg nem a pontos, tényleges méreteket....

Előzmény: Varba (73)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 73

Ja egyébként mi kaptunk egy rajzot is amin rá van rajzolva a lakás minden mérete, valami műszaki rajz, az alapján lehet tervezni a butorokat.

De persze a valóságot is le tudjátok majd mérni a bejáráson, hogy egyezik e.

 

Előzmény: pkeroka (72)
pkeroka Creative Commons License 2007.01.05 0 0 72

Sziasztok!

Mi egyszer voltunk még valamikor október végén, egyéni egyeztetés után.

Reméljük, hogy lesz lehetőség az alapterület lemérésére is, mi már jeleztük, de nem nagyon értették, hogy mit szeretnénk.... 

Előzmény: Biku és Boci (70)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 71

Próbáljatok regisztrálni, 1 perc és utána írni a fórumba.

 

Mi kaptunk egy levelet,hogy egyeztesünk időpontot a lakás megtekintéséhez.Biztos ti is fogtok valamikor kapni ilyen levelet.

Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.05 0 0 70

Sziasztok!

Az új honlap szerintem is nagyon szép, csak nem tudok hozzászólni a témákhoz :-)

Lehet, hogy én vagyok a béna, de mintha hiányozna a link, ami az új hozzászólásra vagy válaszra mutat :-) Lszi segítsetek

Ti mit tudtok a bejárásról? Azt hallottam, hogy decemberben volt bejárás (?) az építkezésre. Vagy ez teljesen egyéni, hogy kit mikor engednek be? Van lehetőség arra, hogy a lakás területét lemérjük majd?

Előzmény: pkeroka* (69)
pkeroka* Creative Commons License 2007.01.05 0 0 69

Szerintem nagyon klassz lett az oldal! És ahogy egyre többen leszünk, úgy kerül majd föl rá egyre több infó is - reméljük!

Az jutott még eszembe, hogy fel lehetne tetetni a linket a lakopark.lap.hu-ra (Pl. a Horizont háznak is fent van a link a hivatalos oldalhoz, meg a lakók oldalához is). Mindjárt meg is nézem, azt hiszem, csak írni kell a lap szerkesztőjének.

Vmogyi Creative Commons License 2007.01.05 0 0 68

Sziasztok!

 

Nagyon tetszik az új honlap,ügyes a kitalálója..:-)

 

 

rodaman Creative Commons License 2007.01.05 0 0 67

Szia Varba!

 

A hitelkérelemre visszatérve:

 

Mi úgy tudjuk, hogy elegendő lett volna a hitelszerződést aláírni a múlt évben, akkor is vissza tudtuk volna igényelni az szja-ból az összeget.

 

Amikor aláírtuk a szerződést az építkezés ütemterve szerint kellettvolna fizetni.

Az azt jelenti hogy 10%-ot kértek a szerződés aláírásakor, azután ha a földszinti födém megépül a házon (ez kb. márciusban volt) akkor kellett volna a következő részletet: .....%-ot befizetni, de mivel mi nem tudtuk mind befizetni, ennek egy részét már a bank fizette volna.

Ezt a részt kb. 1 hónapja fizettük be (március helyett!!!!)

Aztán jött volna a következő részlet: ....% stb. pontosan már nem emlékszem. A lényeg, hogy a lakás átadása lett volna az utolsó rész, akkor majd a bank 5%-ot fog kifizetni a Csep. Lakásfejl. Rt-nek.

 

Ebben az esetben, ha időben, azaz még a múlt évben megkapjuk a hitelt, akkor mi már törlesztettük volna... :(

 

UI:

MINDENKINEK: nagyon tetszik az új honlap és jó ötletnek találjuk!!! :)

Előzmény: Varba (47)
Varba Creative Commons License 2007.01.05 0 0 66
Előzmény: pkeroka* (65)
pkeroka* Creative Commons License 2007.01.05 0 0 65

Jó reggelt!

Sajnos tegnap nagyon későn értünk haza, nem tudtam erről beszélni vele, csak említettem neki. Remélem, hétvégén sikerül valamit kitalálnunk...

Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.04 0 0 64

sorry, hiába próbáltuk a képet csatolni, nem mutatja meg. Remélem az új oldalon ez sem lesz probléma, lszi pkeroka*  ezt is említsd meg a párodnak ;-)

Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.04 0 0 63
kép
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.04 0 0 62
a kép nem tudom miért lemaradt, remélem most sikerül csatolni
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.04 0 0 61

Sziasztok Szomszédok!

Mi is csatlakozunk hozzátok, decemberben vettünk lakást a D épületben :-) 

Csatolunk egy képet, hogy ebből se legyen hiány. December közepén készítettük, de azóta nem sok változás történt...legalábbis kívülről nem.

Jó ötletnek tartjuk azt a fórumos oldalt, klassz lenne ha megvalósulna. Biztos egyre többen leszünk, ahogy értékesítik a lakásokat.

Kicsit aggasztóak a hitelkérelemmel kapcsolatos hozzászólásaitok, mi decemberben adtuk be a kérelmet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!