Adolfnak, --vagy ahogy mi hívtuk szegényt, a mi Dolfinknak-- , csak a jó zsíros csernogorszki tokaszalonna-földek kellettek wolna. Hogy eltáplálja jó derék német népét. Egy lépésre volt a céltól.
Hoax az lenne, ha mondjuk az terjedt volna Medgyessyről, hogy hétvégenként titokban két lóval szánt, és villával szórja szét a trágyát a földjén. Ezzel szemben mégis olyan hírek kezdtek keringeni, ami inkább kémelhárító melléktevékenységre utalnak..
Most ugyanezt próbáld elképzelni Bush esetében is. A hoaxokat külön honlapon gyűjtik, és cáfolják. Esetleg keress rá Bushra, hogy benne van-e.
Valóban úgy tartom, hogy egyes "összeesküvéselméletek" nem légbőlkapottak
Ez az összeesküvéselmélet is egy érdekes dolog. Azt mondják, hogy ott "keletkezik", ahol valamilyen 'ismerethiány" lép fel az adott témában.
Talán legjobb példa erre a D-209 esete... Kezdetben elkezdett terjedni a hír, hogy Medgyessy ügynök volt. Erre feláll a parlamentben és kijelenti, hogy sosem volt ügynök, aki mást mond az hazudik.. Telik múlik az idő, megint feláll és bejelenti, hogy tényleg ügynök volt, D-209 néven. És azért jelentheti be, mert a titokgazdától felmentés kapott, különben lesittelték volna életfogytra..
A vallomása előtt még összeesküvéselmélet volt a hír, utána már tény.
Hasonló az öreg Bush esete is. Nagy valószinűséggel naykig benne volt a Kennedy elleni merényletben, de ő még "nem állt fel" hogy ezt elismerje, mivel köti a titoktartás..
Szóval ebben az esetben a "tény" még marad az ÖEE kategóriában.
Szerinted hogyan lehet itt a WWW-n valamit bizonyítani?
Egyszerüen ugy, hogy megadod a home-page-t, ott kiderül, hogy hol kaphato az altalad favorizalt energiageneralo izé. Megnezem a lapot es ott nyilvanvaloan elolvashato, hogy hogyan müködik, mennyibe kerül, mennyibe kerül 1 kWh energia elöallitasa, stb. A többit bizd ram.
Ha tetszik, meg veszek is egyet.
De, ha valamit csak fatyol környekez, allitolag mar 30 eve müködik, de nincs belöle egyetlenegy megfoghato peldany sem, megnezni sem lehet, csak 10 meterröl a függönyt, ami mögött all a kütyü, semmilyen szakirodalomban nem lett publikalva, ... A müködesi elvet titok övezi,... Nos ott jogos ketelyek merülnek fel.
Az tényleg jó kérdés, hogy mi történik egy terület elfoglalása után... ebbe a problémába minden hódító beleesik. Vehetjük pl. jenkiket. Elfoglalták Irakot... és utána?
Valami Comte nevű fazon mondta hogy az emberség soha nem fogja megtudni mi alkotja a csillagokat. Erre jött a spektroszkópia. Korábban meg az ősnemzéssel kapcsolatban prblémáztak, amíg Wöhler nem szintetizálta a karbamidot. Nekem fenntartásaim vannak az ilyenfajta állításokkal kapcsolatban...
Nahát itt áll meg az ész. Emberi lény nem értheti meg a saját agya müködését. Másét esetleg. Itt a határ amit a todomány hiába ostromol. Educated guess-e az lehet viszont több tonnányi. Azt aztán cipelheti amíg a nyelve kílóg.
az almot is a termeszet produkalja, a sokmillio idegsejt az agyban, vagyis nincs benne semmi termeszetfeletti. Az mas ,hogy az agy mukodeseben meg sok minden ismeretlen de attol meg az a termeszet produktuma es anyagi
A természetfeletti az ahol megáll az ész, de elképzelhető, hogy nem mindenki esze. Mindenki jőformán napi tréningben van a természetfölötti által, mivel épeszü ember nem mondhatja, hogy semmiben sem befolyásolják az álmai. Ha mást nem a hangulatát befolyásolják. Az álom a leghétkóznapibb köldőkzsinór ami összeköt a megfoghatatlannal. Ez tagadhatatlan.
Tiger I lövege 88mm KwK36, a nyugati fronton alkalmazott lövegek közül a frontpáncélt átlőhette: - 90mm M3 ~ 1400m, normál páncéltörő lőszerrel is (USA) - 76 mm M1 ~ 1400m, APCR lőszerrel (USA) - 17 fontos (77mm) ~ 1800m APCB lőszerrel (UK) - 6 fontos (57mm) ~1000m APDS kőszerrel (UK)
teljesség igénye nélkül illetve elméleti értékek (tesztlövészet) természetesen a "kilőhetetlen" Tigris legendájához kellettek harctéri sikerek (páncélvédettség, tűzerő, alkalmazás módjában erős fölény a tigris javára), amire a német propaganda igen jó érzékkel rájátszott, azonban a Tigris, mint harckocsi legalábbis kétséges sikerű konstrukció volt (nem az volt a baj, hogy benzines, hanem hogy alulmotorizált, bonyolult, karbantartásigényes, drága)
ja, és volt a Magyar Királyi Honvédségnek is pár darab :)
az, hogy előző postodban lekováspuskáztad az M1 Garandot, nos, az első körben teljesen elképsztett
tudom, hogy egy zseni csak az összképpel foglalkozik, de azok a fránya, csúnya részletek, azok...