Keresés

Részletes keresés

DuDoR Creative Commons License 2007.01.01 0 0 126
GRRM októberben még úgy gondolta, hogy év végére elkészül a Dance with Dragon-nal. De végülis nem lett kész vele. :-(
Sőt nem is igér újabb időpontot, hogy mikorra lesz kész vele.

Ha így húzódik a dolog, akkor még jövő karácsonyra sem lesz meg magyarul, azt hiszem ez a kötet sajna, hanem csak 2009-ben talán. :(
Kymry Creative Commons License 2006.12.29 0 0 125

off

Bocs a késlekedésért, de az otthoni gépemen van a regény, nálam meg csak a laptop... ma megyek haza, majd elküldöm. és most már a valódi 4. részt

Előzmény: DuDoR (124)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.29 0 0 124
Kulonfele feltetelezesek reszletesen kifejtve:


http://www.angelfire.com/ma4/mlarchives/faq/

Koztuk a Jon szarmazasaval kapcsolatos reszletek is szepen ossze vannak gyujtve itt, es egy csomo mas erdekes osszefugges.

Az elso harom konyv alapjan van meg csak az oldal megirva, igy aki csak a magyarul megjelent reszeket olvasta, az is nyugodtan olvashatja, nem lesz belole poengyilkossag.

A feltetelezesek erdekesek, nemelyik hihetobb, nemelyik nem.

PL eleg hihetonek tunik az, hogy az ál-Arya, akit a Bolton fattyunak kuldenek, az valojaban Jeyne Poole. Viszont kevesbe tunik igaznak az, hogy Jaqen H'ghar es Syrio Forel ugyanaz a szemely - de erdekes gondolat, az biztos.


Kymry Creative Commons License 2006.12.13 0 0 123

SPOILER:

Catelyn: igazából az, hogy makacs volt, és hogy szinte mindig (bár akaratán kívül), de keresztbe tett Eddardnak (lásd még Tyrion elrablása). Meg az, ahogy Jonnal bánt.

Sansa: hát igen, naiv is, de a beárulás az nagyon gáz volt. Persze manipulálva lett szegényke. Aryát akkor is jobban kedvelem.

Jaime és Cersei: igen, ezt akartam írni én is, hogy Jaime kezd észhez térni, Cersei viszont nem. 4. kötetből kiderül, hogy jól gondoltad (ez ugye még nem spoiler?)

 

Előzmény: DuDoR (121)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 122
SZPOJLER

- Daenerys, gyerekkorban kihasznált, önbizalomhiányos kislány. Valami csoda folytán (meg genetika) a házassága után megnő az önbizalma,

Nekem úgy tünik, hogy az az általános, hogy a lányoknak úgy általában megnő az önbizalma a házasság után. ;)

Bár persze Daenerysnél erre biztosan rájátszott a származása ill. az helyzet amibe khalasarban került.

Robert Arryn az elkényeztetett gyerekek megtestesítője, kis epilepsziával fűszerezve (bár lehet, hogy csak tetteti...).

Ilyen kicsi korában ez kevéssé valószínű.

- Cersei Lannister, hasonló mint Catelyn, csak számítóbb.

Hááááát...
A kettő között én csak egyetlen hasonlóságot találok, a saját gyermekeik szeretetét, féltését. Minden másban szinte ég és föld a különbség közöttük.
Előzmény: vau1111 (107)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 121
!SPOILER!

Catelyn: az első részben kiakadtam rajta, később normálisabb lett, szereti a gyerekeit, és mindent megtenne értük, ami szép dolog.

Mi volt az első részben, ami kiakasztott vele kapcsolatban?

- Stark gyerekek: Sansa igenis buta liba, Arya az értelmesebb. CSak Sansa jókislány, Arya meg lázadó.

Sansára inkább azt mondanám, hogy (még) naiv kislány, Arya pedig sokkal gyakorlatiasabb. De végülis Arya hiába tünik talpraesettebbnek, mégis ő is hibát hibára halmoz. Bár mondjuk azt, amikor Sansa 'beárulja' az apját Cerseinél, nehéz fölülmúlni...

- Jaime és Cersei: szerintem undorítóak mindketten. Jaime, a "királyölő" kapásból árulóként indul, ráadásul megpróbálja megölni Brant. Cersei meg gonosz és számító. Ide írnék még valamit, de az 4. kötet, és annyira nem akarok spoilerezni.

Azért a 4. részből még ne is.

Nekem a 3, könyv végére az jött át, hogy Jaime kezd 'megkomolyodni', de Cersei tartja a saját 'színvonalát'.
Előzmény: Kymry (110)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 120
Az rpg.hu fórumán találtam, egy fórumozó idézte be ezt:

"2006.11.29, 19:18

Az Alexandra Kiadó munkatársaként kérdései közül a másodikra tudok
válaszolni. Bár nagy erőkkel dolgozunk a kötet megjelentetésén, úgy tűnik,
hogy csak januárban kerül a boltokba a Feast for Crows.

Megértését és türelmét előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Gyuricza Eszter
szerkesztő"




Kymry Creative Commons License 2006.12.13 0 0 119

off

most néztem meg az emailedet. még ma meglesz:)

Előzmény: DuDoR (118)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 118
Igen
Előzmény: Kymry (117)
Kymry Creative Commons License 2006.12.13 0 0 117

SPOILER

Igen, nekem is logikusnak tűnt most, hogy mondtad. És akkor tippelnék:

Rhaegar az apja és Eddard huga az anyja? És akkor fogant, amikor Rhaegar elrabolta?

Előzmény: DuDoR (116)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 116
Ettől függetlenül, ha csak az első három részt nézem, nem emlékszem olyan utalásra, ami alapján feltételezhető lenne, hogy Jon apja nem Eddard.

Igy van, nincs erre semmi utalás a könyvben.
Nekem sem jutott eszembe ilyesmi, amíg nem olvastam a neten.

Viszont ami után olvastam, és ezzel a feltételezéssel átgondoltam a történetet, mint a kirakósjáték összeillő darabkái, ugy álltak össze a könyvben szétszórt információmorzsák.
Előzmény: vau1111 (113)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 115
SPOILER

Nagyon igaz... nem ismerem ezt az elméletet, szürke betűkkel beírnád nekem ide?

Szándékosan vagyok egy kicsit "titokzatos", hátha valaki rájön - egy kis találgatás nem árt... :)

Nekem persze tetszik az elmélet, hogy az anyja Stark. És tényleg, amikor Eddard álmodott a testvéről.... lehet, hogy a kölökről volt szó?

Igen, én erre tippelek.

És hát Eddardról nehezen tudtam elképzelni, hogy annyira becsületes mindenben és akkor csak úgy félreugrik a felesége mellől...

Bizony. Akár házasság alatt, akár házasság előtt, nem Eddard Starkhoz illő hogy 'félrelépjen'.
Jónéhányszor rá is csodálkoznak erre a könyvben, hogy nem gondolták volna róla.

és tényleg, ha igaz a feltételezés, akkor nem is tett ilyet.

Előzmény: Kymry (112)
vau1111 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 114
SPOILER

"És hát Eddardról nehezen tudtam elképzelni, hogy annyira becsületes mindenben és akkor csak úgy félreugrik a felesége mellől..."

Ugyan azt a könyvet olvastuk? Egyértelmű az utalás, hogy Jon fogantatása Catelyn ELŐTTRŐL való! Nem véletlen, hogy Jon a legidősebb. Robb a nászéjszakájukon fogant meg, előtte Catelyn Eddard testvéréé , Brandoné lett volna.

Hol van itt a félrelépés??
Előzmény: Kymry (112)
vau1111 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 113
Továbbra is SPOILER és elmélkedés...

A viselkedési hasonlóság inkább neveltetés kérdése, nem igazán genetika.

Ettől függetlenül, ha csak az első három részt nézem, nem emlékszem olyan utalásra, ami alapján feltételezhető lenne, hogy Jon apja nem Eddard. Más fórumokat nem olvastam, és a negyedik részt sem. Sőt, még az anyjáról is jó sok információ jelenik meg ha jól emlékszem a harmadik részben.
Előzmény: DuDoR (111)
Kymry Creative Commons License 2006.12.13 0 0 112

SPOILER

Nagyon igaz... nem ismerem ezt az elméletet, szürke betűkkel beírnád nekem ide?

Nekem persze tetszik az elmélet, hogy az anyja Stark. És tényleg, amikor Eddard álmodott a testvéről.... lehet, hogy a kölökről volt szó? És hát Eddardról nehezen tudtam elképzelni, hogy annyira becsületes mindenben és akkor csak úgy félreugrik a felesége mellől...

Előzmény: DuDoR (111)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 111
SPOILER

Szerintem Stark az apja, mert hasonlít rá.

Ha az anyja Stark, akkor is örökölheti a hasonlóságot, nem?

Egyébként valamelyik angol fórumon olvastam a feltételezést, hogy ki Jon apja-anyja.

És nagyon valószínűnek tünik a dolog. Gyakorlatilag minden Jon származásával kapcsolatos elcsepegtetett infó mondhatni 'értelmet nyer', ha ez igaz. Sőt egy olyan, többször is előforduló 'emlék-álmot' is megmagyaráz, ami teljesen levegőben lóg, mert a könyvben leírtak alapján nem érteni, hogy miért is került a történetbe, csak az látszik, hogy valami fontos dolog lehet a háttérben, hiszen GRRM valószínűleg nem véletlenül írta bele a történetbe többször is.






Előzmény: Kymry (110)
Kymry Creative Commons License 2006.12.13 0 0 110

SPOILER

Szerintem Stark az apja, mert hasonlít rá. Persze az előfordulhat, hogy nem Eddard, de akkor melyik? Én úgy gondolom, inkább az anyja az, aki valamiért érdekes lehet még, és kiváncsi vagyok rá nagyon, hogy ki lehet.

Bár nekem a szabálykövetésbe nem fér bele a "dezertálása", amit épphogy megakadályoztak Samék.

Egyébként ő egy pozitív szereplő, de nekem valamiért nem annyira szimpatikus, mint mondjuk a Véreb (fura vagyok, mi?).

És ha már kiírtam, hogy spoiler, akkor meg is írom ide, hogy kiről mit gondolok:

- Eddard Stark: nekem szimpatikus volt, ő az abszolút tragikus hős, szinte drámai karakter

- Catelyn: az első részben kiakadtam rajta, később normálisabb lett, szereti a gyerekeit, és mindent megtenne értük, ami szép dolog. Amúgy ez a kis sztorijuk Baelish-sel - ez nagyon tetszett, és Baelish is egy olyan karakter, akit én személy szerint szeretek, bár nem tudom hová tenni egyelőre... tutira van valami terve - csak tudnám mi az

- Stark gyerekek: Sansa igenis buta liba, Arya az értelmesebb. CSak Sansa jókislány, Arya meg lázadó. Nekem Arya szimpatikusabb, annak ellenére, hogy rossz döntéseket hoz. Bran érdekes szál, biztos, hogy később jelentősége lesz még, sőt, nekem valamiért ő különösen fontos szereplőnek tűnik. Rickonról nem tudunk semmit. Robb-ot nem igazán kedveltem, Jon szimpatikusabb, mert emberibb. Egyébként a Jon-Arya viszony is sokat elmond róluk.

- Tyrion: nagy manipulátor, egyik kedvenc karakterem, szintén nem tudom megmondani, hogy mit érzek vele kapcsolatban. Inkább kedvelem és sajnálom.

- Jaime és Cersei: szerintem undorítóak mindketten. Jaime, a "királyölő" kapásból árulóként indul, ráadásul megpróbálja megölni Brant. Cersei meg gonosz és számító. Ide írnék még valamit, de az 4. kötet, és annyira nem akarok spoilerezni.

- Davos: szintén olyan karakter, akit én kedvelek.

Egyébként én sokkal inkább kedvelek egy-egy mellékszereplőt, mint főszereplőket, különösen Jaqen-t, Khal Drogót meg a Vérebet, sőt Lord Beric "bukása" egy olyan szál, ami nagyon tetszett. Ami érdekel nagyon: mi lesz Gendry-vel?

SPOILER OFF

 

Tényleg nincs 4. kötet.

Starway: bocs, tegnap elfelejtettem, de ma mindenképp elküldöm.

Előzmény: DuDoR (109)
DuDoR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 109
NAGY SPOILER!!!!

- Jon, pont olyan, mint az apja, csak okosabb kivitelben. Szabálykövető, becsületes, "kockafejű". Kifejezetten szimpatikus.

Ez azért hangzik érdekesen, mert elég sok jel arra mutat, hogy Havas Jonnak nem Eddard Stark az apja.
Előzmény: vau1111 (107)
sirocco Creative Commons License 2006.12.13 0 0 108
Tényleg se híre-se hamva a 4. kötetnek vagy az első újra kiadásának. :-(((((
vau1111 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 107

SPOILER ON

 

Csak pár, van ami erősen eltér a Te véleményedtől:

 

- Daenerys, gyerekkorban kihasznált, önbizalomhiányos kislány. Valami csoda folytán (meg genetika) a házassága után megnő az önbizalma, határozott és számító. Igazi vezető alkat, könyörtelen. Igazságos akar lenni, ami sokszor nem sikerül. Ő az egyetlen valóságtól elrugaszkodott figura a műben, mesehős. Véleményem szerint ő a főszereplő (sajnos!)

- Jon, pont olyan, mint az apja, csak okosabb kivitelben. Szabálykövető, becsületes, "kockafejű". Kifejezetten szimpatikus.

- Tyrion, a megregulázhatatlan, okos, színes egyéniség.

- Jaime, kezdetben meggondolatlanul gonosz, később meggondolatlan, de Tyrion-szerű jellemmel.

- Renly, mellékszereplő

- Arya, tipikus megregulázhatatlan, lázadó kiscsaj. Sorozatban hozza a rosszabbnál rosszabb döntéseket, de a szerencse meg a vagányság megmenti a fatális befejezéstől.

- Sansa a tipikus árral sodródó fiatal lány. Jóval okosabbnak tűnik számomra, mint Arya!

- Catelyn, tipikus családanya

- Robert Arryn az elkényeztetett gyerekek megtestesítője, kis epilepsziával fűszerezve (bár lehet, hogy csak tetteti...). Az ilenből lesz felnőttkorában Vyserys v. Theon típus.

- Drogo, mellékszereplő

- Davos, az idealista figura

- Robb hasonló, mint Jon, kevesebb előrelátással

- Cersei Lannister, hasonló mint Catelyn, csak számítóbb.

 

SPOILER OFF

 

Ezek persze az eddigi 3 rész alapján leszűrt vélemények.

 

A 4. rész elkezdése angolul érdekes lehet. Az öcsém nekiállt, de szerinte annyi az új szereplő, hogy inkább leállt vele. Lehet, hogy a mostani Pratchett könyv befejezése után én is nekiállok angolul...

Előzmény: Kymry (104)
Kymry Creative Commons License 2006.12.12 0 0 106

Oké, mihelyt hazakeveredtem melóból már küldöm is.

Nyelvtan nem is nagyon kell, nincsenek benne olyan bonyolult megoldások, ha kiigazodsz a jelen és múlt idők meg a feltételes módok között, akkor nincs gond:)

Előzmény: Starway (105)
Starway Creative Commons License 2006.12.12 0 0 105
Igen, elo a mailcim, ugyhogy varom,aztan eldontom.

Koszi

Angolom szokincs nagy nyelvtan fos:)De mentheto a helyzet.
Előzmény: Kymry (101)
Kymry Creative Commons License 2006.12.12 0 0 104
Ami talán abból adódik, hogy én vagyok az egyetlen lány a topicban (meg Aribeth, amikor erre jár). Azért kiváncsi lennék, hogy te hogy látod a szereplőket. Megosztod velünk?
Előzmény: vau1111 (103)
vau1111 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 103

Nem, nem baj, hogy leírtad, bár én a szereplők jó részét máshogy értékelem...

 

Amúgy meg én bejöttem ide az első könyv elején. Csak akkor még nem találtad meg a topicot, így nem volt probléma. Másrészt meg valahogy csak Te vagy az egyetlen, aki nyomja a spoilereket...

Előzmény: Kymry (102)
Kymry Creative Commons License 2006.12.12 0 0 102

Nem ez minden vágyam, de ha beszélni akarsz a regényről, akkor csak kell mondani a cselekményt is, nem?

Amúgy nem hiszem, hogy bárki bejönne ide olvasgatni, aki nem olvasta az első könyvet. És remélem nem baj, hogy leírtam a véleményemet a szereplőkről, ami szintén spoilert tartalmaz.

Előzmény: vau1111 (100)
Kymry Creative Commons License 2006.12.12 0 0 101

Egyébként ha ez működő emailcímed, akkor ma este tudok küldeni neked egy "elektronikus" változatot a 4. kötetből, ami alapján eldöntheted, hogy menne-e neked angolul az elolvasása:)

Előzmény: Starway (98)
vau1111 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 100

"itt meg "spoilerügyben" még csak a 2. kötetnél tartunk, a 3.-ról sem beszélgethetünk"

 

Valamit akkor nagyon félreértettél. Szerintem nem a 2., hanem a NULLADIK!! résznél vagyunk spoilerügyben. Nem csak én vagyok, aki utálja ezeket, léteznek mások is, akik még lehet, hogy el sem kezdték a könyvet!

 

Egyébként azóta már rég kiolvastam a 3. kötetet is, addig meg simán átugrottam a hozzászólásaidat...

 

Tőlem aztán nyugodtan spoilerezhetsz, ha neked ez minden vágyad, de légy szíves előtte minden alkalommal Írd ki nagy betűkkel, hogy VIGYÁZAT, SPOILER!

Előzmény: Kymry (97)
Kymry Creative Commons License 2006.12.12 0 0 99

Hát nem volt egyszerű, de nem egy Tom Clancy azért. Mármint nincs benne annyi szakkifejezés, meg olyan logikai levezetések, össze tudod azért rakni a cselekményt. Bár nem tudom, hogy milyen szinten állsz angolból.

Én a Gyűrűk Ura után már bárminek nekivágok, azt ledaráltam egy hét alatt angolul, műélvezetből, bár az kicsit más volt, mert már olvastam. De Ken Follett Katedrálisának angolul estem neki (bár az ő stílusa eléggé ponyva, úgyhogy nem volt valami nehéz olvasmány).

Ami nekem kicsit nehéz volt, hogy néhány nevet lefordítottak, azt vissza kellett fejtenem, meg ilyenek hogy Highgarden=Égikert mert Casterly Rock= Kaszterhegy kicsit megállítottak. De nem vészes igazából, csak amíg összehozod az angol meg a magyar neveket.

Előzmény: Starway (98)
Starway Creative Commons License 2006.12.12 0 0 98
Nu, en is pont itt vagyok, most meg is tudom hozatni a konyvet, es vacillalok is kemenyen. Ez ugysem fog megjelenni nalunk a kozeljovoben.
Egy dolog tart vissza, mennyire nehez lehet angolul. Gozom sincs,en tudasommal mennyire lesz nehezkes a haladas. Angolul olvastam mar, de ez joval tobb s nehezebb annal,magyarul sem a 12 egy tucat felek koze tartozik,angolul glom kacifantosabb
lehet.
Előzmény: Kymry (97)
Kymry Creative Commons License 2006.12.12 0 0 97

Hát, tényleg nem jött a 4. kötet. Nekem még az első sem volt meg. arra is azt mondták, hogy most fog kijönni újra. De már nem bírtam várni, úgyhogy egy esős hétvégén kiolvastam angolul. A 4. is megvan angolul, talán karácsonykor nekikezdek, de akkor meg úgysem bírnám ki, hogy ne meséljem el, mit olvastam, itt meg "spoilerügyben" még csak a 2. kötetnél tartunk, a 3.-ról sem beszélgethetünk:S

De mivel utólag olvastam az 1. kötetet, tennék egy pár észrevételt róla:

- érdekes, hogy Stannist mennyit emlegetik, és nem jelenik meg. Tetszett ez a késleltetett szereplőbehozatal

- Stark nekem szimpatikus volt, eléggé felháborított hogy a kölök megölette, illetve AHOGY megölette, bár joffrey-t soha nem szerettem

- Renly nekem valami pozitívabb hős volt az 1. kötet ismerete nélkül, mint ahogy Sansa is (a kis buta)

- Theon miatt sajnálom, hogy nem ezzel kezdtem, mert a gyanakvó énem felfigyelt volna rá szerintem, hogy nincs rendben vele valami

- Jon továbbra sem a kedvencem, bár ezeket mindig váltogatom, egyedül a Véreb állandó kedvenc nálam.

- Catelyn az agyamra ment, a huga nem kevésbé, szegény kis Robert Arryn

- Khal Drogo! Khal Drogo! Khal Drogo! - végre megtudtam, ki volt ő. Dany-t továbbra is szeretem, Viserys egy patkány volt, megérdemelte amit kapott. A Khal meg nagyon ász, annak ellenére, hogy mint pasi nem mozgatta meg a fantáziámat, mint karakter nagyon ott volt.

Szóval beájultam újra attól, hogy mennyire jó könyv. És tényleg, minden mindennel összefügg, és találtam egy csomó utalást a későbbiekre (pl. Tyrion szajhája).

És a 4. kötettől csak az tart vissza egyelőre, hogy szakdolgozatot kell írnom:((((

Előzmény: Starway (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!