Keresés

Részletes keresés

a kalapos Creative Commons License 2010.03.09 0 0 17
ezek a gépek valami gomb elemmel mennek?
Előzmény: Törölt nick (15)
a kalapos Creative Commons License 2010.03.09 0 0 16

köszönöm a kimerítő választ, ön biztos nagy analógos, nemde?

biztos vagyok benne, hogy ff. filmre is fotózik...

 

tudod, nekem nem kell fénymérés, mert ott a kézi fénymérő.

abban inkább bízok, mint a beépítettekben.

 

 

nem írta meg, mennyi volt ma a gép a soosnál.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.09 0 0 15
Szia!

Ha másod vagy harmad gépnek kell akkor ok, vízszintesen futó vászon zára van. 1/60 a szinkron idő. Az XG-1 csak automatában mér fényt, ha átkapcsolod manuálra nincs semmilyen kijelzés a keresőben. A kereső mérőékes, talán kicsit sötétebb az XD-7 –nél. Az XD-7 6,5 volt. Az XD-7 és XD-s föntről lefutó fém redőnyzáras, elem nélkül mindkét gépen megy a szinkron idő. Az XD-7 1/90 az XD-s 1/125. Bár közvetlen összehasonlítást nem csináltam, úgy hiszem a Minolta lencsék amik nekem vannak 55mm menet és MD-sek, szerintem partiban vannak a Nikon lencsékkel. Páromnak van egy 3,5/55mm-es Macro Rokkor –ja (Az 1-es hozzászólás az Ő műve :-)) lehet ez is partiban van, vagy elég közel 2,8/60 micro Nikkor –ral.

Tudtommal, ha szeretnél úgy fényt mérni, hogy nem veszed el a szemedet a keresőről az újabb gépek közül, már ha ez számít neked, az XD és az X-300 és X-500.

Igen, 1,4/50 MD; 3,5/28 MC; 2,8/135 MD; 4/200 MD.
Előzmény: a kalapos (14)
a kalapos Creative Commons License 2010.03.09 0 0 14

oszt mennyit kóstált a kicsike?

 

vannak minolta objektívjeid?

Előzmény: Törölt nick (10)
a kalapos Creative Commons License 2010.03.09 0 0 13

sziasztok!

 

 

 

van valakinek tapasztalata/használ minolta xg-1 masinát?

 

megtetszett a drága, és elég olcsón lehet őket kapni.

 

csak olyan mindenes gépnek kellene, semmi extra elvárásom nincs, annnyi csak, hogy mindent manuálisan lehessen állítani rajta.

 

kérdés: milyen matt üveggel készültek?

kereső világossága?

 

milyen elem megy bele?

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 12
Köszi a választ :-)

Most milyen gépeket használsz?

Egyébként milyen árban lehet egy AF 2,8/135 körüli obi?
Előzmény: Mecha_Nick (11)
Mecha_Nick Creative Commons License 2010.03.07 0 0 11
Szia, én a Dynax 5-ről tudok nyilatkozni: ugyan könnyű kis műanyag, de a beltartalom nagyon oké. Szerintem erőssége a fénymérője (talán megegyezik a 7-esével, ha jól emlékszem). Van spotmérés, és jelez minden értéket, spotmérés esetén még az eltérést is, ha félig nyomva tartod az exponálógombot, és újrakomponálod a képet. Igaz, ezt csak +-2 fé értékben a keresőben látható skálán. Én nagyon szeretem, noha ma már szinte csak fénymérésre használom, éppen a spotmérés, illetve általában a fénymérője pontossága miatt. Vicces, hogy a "korszerű" autofókuszos gépet segédeszközként használom, miközben egyre régebbi masinákkal készítek képeket. Az oka nyilvánvaló: csak 28-80-as műanyag kitobjektívem van, a jó fix AF-es Minolta objektívek árából pedig komplett manuális rendszereket lehet venni, ugyanolyan (vagy jobb) optikákkal.
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.05 0 0 10
Láttam ma egy XD-7 est, a Soósnál a kirakatban, olyan minimál áron volt, hogy kénytelen voltam megvenni :-)

Kérdés:

A Dynax7; 5; 9; stb. kinek milyen tapasztalatai vannak?

Még kérdezném, melyik az (azok) a minimál Dynax –ok amelyen (amelyeken) van mátrix, és spotmérés, és úgy lehet vele fényt mérni (akár manuálban is), hogy kijelzi a mért értéket, blende zárseb stb.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.05 0 0 9
Köszi a választ!
Előzmény: sgyxxx (8)
sgyxxx Creative Commons License 2010.03.02 0 0 8
Az xi feliratú obj. csak a Minolta néhány típusával működik megfelelően. Ezeknél az objektíveknél a zoomolás elektronikus. Egy rövid ideig gyártották ezeket, biztos belátták, hogy hülyeség ez a koncepció.
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.01 0 0 7

Szia!

Köszi a választ!

„Kivéve xi feliratú obi,”

- Ez mit jelent, melyik géppel nem müködik?
Előzmény: sgyxxx (6)
sgyxxx Creative Commons License 2010.03.01 0 0 6

Igen.

Kivéve xi feliratú obi, amely csak manuálban működik.

Idegen gyártó A bajonettes  objektíveknél a pontos működéshez csip csere szükségessé válhat.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 5
Hátha idetéved valaki. Lenne egy kérdésem, a Minolta7000 a Dynax7 ill. a legújabb Sony gépek objektívje kompatibilisek egymással?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 4
Hali!
Sikerült szereznem egy windert az XD-s –hez, apró örömök a hétköznapokon :-)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.02.22 0 0 3
Poén vót, csak szar.

Egy zenittel és egy belticával szolgálhatok most csak, ami felhúzós. De még rengeteg felhúzós dolgot ismerek.
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 2
Az valószínűleg soha az életben nem fogod megérteni mire gondolok…
Előzmény: DIE_ROBOTER (0)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1
Nekem is van egy Minoltám, hozzá pedig egy fantasztikus 50-es makró! Együtt sokra képesek, csak még nekem kell hozzájuk fejlődni...
Előzmény: Törölt nick (-)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2010.02.22 0 0 0
A nullázósokat (remélem) megelőzve:

a problémát egy felhúzós kisautó + digi fényképezőgép oldja meg a legjobban
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.22 0 0 topiknyitó
Hát azt hiszem elő kell venni a régen használt XD-7 és XD-s valahogy más érzés kézbe venni. Van rajta felhúzókar, így fel lehet húzni ;-) (Mostanában kisfilmre egy F4 használtam, amin ugye nincs felhúzókar :-( ) (Mondjuk KF ben RB-67 van ami kárpótol valamelyest, az két helyen kell felhúzni
;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!